Įžvalgos

Verta prisiminti. Algimantas Rusteika. Apie pirmuonis, duobagyvius, kaspinuočius su spalinukėmis, ėgi moliuskus ir kitokius gyvius trumpai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 1 d. 20:44

6     

    

Verta prisiminti. Algimantas Rusteika. Apie pirmuonis, duobagyvius, kaspinuočius su spalinukėmis, ėgi moliuskus ir kitokius gyvius trumpai

Pradžioj buvo pirmuonys, ir jie buvo iš nieko ir buvo niekas, bet buvo visada pirmi ir tapdavo viskuo. Pirmieji gavo triratuką, pirmi klasėje paragavo moters kūno, pirmi stodavo senovėj į komjaunimą, dabar – į konsjaunimą, pirmi turėjo pirmuosius plytos dydžio debiliuosius ir blizgias, ilgas mašinas.

Pirmuonys pirmi kur tik įmanoma, kalba, tuštinasi ir mylisi kaip reikia, pirmieji ima maitintis ir galvoti kaip reikia. Agresyviai dvasingi ir trykšta entuziazmais, visada priešakinėse linijose ir pirmieji pabėgs.

Visai kitas reikalas – duobagyviai. Kūnas vamzdelio tipo, viename gale burna, viduje – virškinamoji ertmė, kitame gale – nieko, galvos ir užpakalio neturi. Nemėgsta nieko, net savęs, tik savo nieko nemėgimą ir į niekur nestoja.

Visaėdžiai ir visažiniai, gyvena kolonijomis, dauginasi pumpuravimo būdu. Aktyvūs kasdien iki 20.00, sekmadieniais iki 15.00. Nekanda, prisitaiko prie bet kokių sąlygų ir gali ištverti ilgai be maisto, todėl jų niekas nebijo. Turi savo slaptas vietas, bet nacionaliniams saugumui nepavojingi, visada paskutiniai ir niekur nebėgs.

Arba štai kirmėlės. Būna gražios, blakstienuotosios, mažiau patrauklios – siurbikės ir, aišku, dar tie niekšai kaspiniuočiai su kairiosiomis spalinukėmis. Visos turi priekyje – maitinimosi, gale – šalinimo angas. Nors kartais pasitaiko atvirkščiai ir visaip, tačiau gyvenimo kokybei tai įtakos neturi, nes, be mitybos, kitų poreikių neturi.

Akių, smegenų ir pažiūrų taip pat neturi, kraujo irgi nėra, todėl širdis nereikalinga. Iš principo tai – gyvoji žarna. Geriausiai jaučiasi, kai įsitaiso kito organizmo viduje, nes tada gali siurbti suvirškintą maistą visu savo paviršiumi.

O moliuskams patinka, kai juos ryja gyvus, nekramtydami su baltuoju vynu – skonis švelnus ir primena visokius organizmo skysčius. Slepiasi geldelėse,arba, kurie dideli, ėda kitus. Ir jau turi smegenis, todėl turi ir pažiūras: slėptis arba kitus ėsti, o svarbiausia – kuo įvairiau poruotis.

Dažnai būna net dvilyčiai ir atskiros jų dalys tarpusavyje nuožmiai santykiauja. Štai jūrų šliužai po kiekvieno karto net numeta penį ir užsiaugina kitai dienai naują, kad vėl galėtų. Gyvena tam, kad daugintųsi, todėl jų vis daugėja ir kasmet atsiranda naujos rūšys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas > 19:23       2018-09-2 20:30

Jūsų slapyvardis labai originalus. Sveikinu smile

dr. Dyxlophos       2018-09-2 19:23

“pikasius parasythus” - tai toks smulkus, bet labai įkyrus gyvis, savo išmatų paklodėmis galintis apdergti didžiulius interneto pievų plotus.

Pikasas       2018-09-2 19:12

Rėšiu tiesiai. Šlykštus šis Algimanto Rusteikos rašinys. Kai viskas taip totaliai suskirstyta, kyla noras paklausti kuriems autorius save priskiria? Beje, kiekvienas gyvis Žemėje yra mūsų visų turtas kaip atskira gyvybė forma ir dėl t, kad jis įsiriša į visos biologinės gyvūnijos harmoniją. Beje, ką reiškia komjaunimo ir konsjaunimo palyginimas? Jei naujadaras reiškia Jaunųjų konservatorių organizaciją, tai jos veikla iš esmės skiriasi nuo okupantų primestų mums leniniečių - komjaunuolių. Šios organizacijos aktyvistai ir tik jie papildydavo komunistų gretas. Jei autorius nežino kokiais tikslais. Aišku, kad pajuokavau. A.Rusteika viską žino, bei puikiai supranta ką ir dėl ko rašo. Jis netgi labai gudrus.

Misteris       2018-09-2 8:56

Išklojo visą tiesą apie PARAZYTŲ gyvenimo būdą.
ŽMOGUI vietos nebeliko šioje KARALYSTĖJE.

prof. Kazlas Auskas       2018-09-1 23:05

Prelegentas labai nuodugniai apibūdino mūsų telkinio dugno ir padugnių fauną.
Užskaitau. Tačiau turiuvįsiterpti nes liko nepaminėta pagrindinė gyvoji masė, teip sakand skystojo turinio užpildas- tai planktonas, moksliškai vadinamas
“populis lituanus vulgaris” , ką išvertus iš lotynų kalbos yra “brangūslietuvosžmonės”. Planktonas yra tokie mikroskopiniai gyviai kurių plika akimi ir neįžiūrėsi, po vieną jie neturi jokios reikšmės.
Planktonas yra statistinė niekų dauguma. Visų kitų maistas ir gerovės šaltinis. Suprantama, planktonui tikriausia nelabai smagu būti maistu kitiems,
juolab, kad planktonas irgi nori valgyti. Bet vat- planktono norai niekam nerūpi. Kodėl? O kaip kitiems žinoti apie planktono norus ir pan.?
Juk planktonas bebalsis. Neprotestuoja. O bebalsis planktonas yra todėl, kad nuolat dykai atiduoda savo balsus visokiems kirminams ir galvakojams.
Pabalsuoja, atiduoda balsus ir plūduriuoja visa bebalse mase laukdami kol jų balsus gavusieji jais pasirūpins. Pasirūpina. Niam niam niam.
Susrebia ir net ačiū nepasako planktonui planktono valgytojai.
O ką planktonas?
Planktonas nieko.
Plūduriuoja.

 

 

trumpai tariant-       2018-09-1 21:51

tai musu valdziagyviai. Rusteikos apibudinimas labai tikslus.


Rekomenduojame

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Jurga Lago. Apie tą Lietuvą, kuri it bloga motina, pati patyrusi smurtą, nemyli savo vaikų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.