Iš propagandos frontų

Verta prisiminti: Garliavos šturmo 5-osioms metinėms. Straipsnis, paskatinęs prezidentę šturmuoti Garliavą?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 16 d. 19:40

57     

    

Verta prisiminti: Garliavos šturmo 5-osioms metinėms. Straipsnis, paskatinęs prezidentę šturmuoti Garliavą?

2015 m. gegužės 13 d.

Siūlome susipažinti su Violetos Davoliūtės straipsniu „Mob justice in Lithuania: who can stand up to the madding crowd?“, paskelbtu anglų kalba 2012 gegužės 11-ąją viename iš Europos internetinių leidinių opendemocracy.net ir gegužės 14-ąją perspausdintu 15min.lt portale.

Jau po trijų dienų, aukščiausiems valdžios pareigūnams įsakius, policija ir specialieji daliniai ėmėsi masinio smurto Garliavoje.

Trumpai apie autorę.

Violeta Davoliūtė – jauna istorikė, Toronto universitete apsigynusi disertaciją apie gulagą ir holokausto atmintį, šiuo metu vadovauja projektui „Atminties žemėlapis“. Kaip teigia pati istorikė, vienas dabartinių jos tyrinėjimų objektų – pokario tyrimuose apeinama stribų motyvacijos tema: dėl kokių motyvų veikė partizanai, esą jau daugmaž aišku, o štai kodėl stribai elgėsi taip, kaip elgėsi, dar ne daug kam pavyko suprasti.

Pastaba. Tiesos.lt redakcija, siūlydama savo skaitytojams dar kartą prisiminti šį tekstą, akivaizdžiai su tiesa prasilenkiančias teksto vietas pažymėjo, bet klaidų ir tikrovės neatitikimų šiame straipsnyje yra ir daugiau. Nežinia – sąmoningai ar dėl kompetencijos stokos – autorė nutylėjo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto atlikto prokurorų veiklos tyrimo išvadas. Kad ir angliškai skaitančiuosius ne visus įtikino, matyti ir iš šio komentaro anglų kalba.

* * *

Minios teisingumas Lietuvoje: kas gali atsilaikyti prieš įsiutusią minią?

opendemocracy.net | 2012 m. gegužės 11 d.

Kitais metais Lietuva perims pirmininkavimą Europai. Šalis, priimsianti tarptautines konferencijas ir sieksianti būti sektinas pavyzdys kitoms pokomunistinėms šalims, šiuo metu atsidūrusi bylos dėl įtariamo vaiko seksualinio išnaudojimo gniaužtuose. Spektaklis vyksta pagal minios diktuojamas taisykles, jis palaikomas politikų bendrininkaujant daliai policijos. Kaip tai gali būti? – klausia Violeta Davoliūtė.

„Minia – štai kas mūsų aukščiausi valdytojai“ (Horace Walpole)

Gegužės 3 dieną Lietuvoje įvyko tarptautinė konferencija demokratijai ir teisinei valstybei Rytų Europoje skatinti. Konferencijos garbės svečias JAV senatorius ir buvęs kandidatas į prezidentus Johnas McCainas kaip lygus su lygiais bendravo su politikais iš Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir Gruzijos.

Tokie renginiai labai prisideda kuriant Baltijos valstybės, kaip sektino pavyzdžio kitoms buvusioms komunistinėms šalims, norinčioms pereiti prie demokratijos, įvaizdį. Juolab kad šių metų konferencija surengta per 221-ąsias Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos, kuri yra viena pirmųjų konstitucijų Europoje, metines.

Tačiau istorinė sukaktis, atrodo, visiškai atitrūkusi nuo kai kurių žemiškesnių gyvenimo realijų šiandienos Lietuvoje – valstybėje, kuri ištikta politinės, teisinės ir moralinės krizės.

Žiniasklaidos isterija

Pirmadienį lietuvių laukia kitos metinės – jau šių laikų ir žymiai aktualesnės. Tą dieną 2010 metais teismas pagaliau baigė užsitęsusią kovą dėl vaiko globos nuspręsdamas, kad šešiametė turi gyventi su motina. Tačiau per visą tą laiką teisingumo sistema neįstengė įgyvendinti šio sprendimo.

Vietoj to, mergaitė tebelaikoma tėvo šeimos namuose atskirta nuo motinos, jai neleidžiama lankyti mokyklos. Namą apsupusi organizuota ir pikta kelių šimtų žmonių minia, budinti mėnesių mėnesiais po 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę, pasiryžusi užkirsti kelią valdžios institucijoms paimti vaiką. Minia yra akivaizdžiai įsitikinusi, kad mama pardavinėjo savo vaiką seksui ir kad ji kontroliuojama galingo, globalinio pedofilų klano. Apsiaustas namas tapo nuolatinio isteriškos žiniasklaidos dėmesio centru ir galingo populistinio judėjimo būstine.

Protestuotojai akivaizdžiai gauna atvirą ir aktyvų palaikymą iš aukščiausių valstybės pareigūnų pusės, įskaitant dabartinę Prezidentę ir buvusį šalies vadovą. Politinis spaudimas iš viršaus kartu su masių maištu iš apačios veiksmingai paralyžiavo vyriausybės institucijų, atsakingų už teismo sprendimo vykdymą, darbą.

Motina padavė skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui ir jos laimėjimas, pasak Elvyros Baltutytės, Lietuvos atstovės šiame teisme, yra beveik užtikrintas. Tačiau tik nedaugelis tiki, kad sprendimas pakeis realią padėtį vietoje, kol kuris nors valdžios institucijų pareigūnų nesukaups drąsos pasipriešinti miniai. O sparčiai artėjant parlamento rinkimams, nepanašu, kad artimiausiu metu rasis tokia vieša drąsa.

Košmaras

Istorija prasidėjo viename pasiturinčiame Kauno priemiestyje, kai Drąsius Kedys, kietasprandis verslininkas, pasižymintis aistra kultūrizmui, pradėjo kovą su savo buvusia partnere Laima Stankūnaite dėl jųdviejų dukters globos.

Tai buvo nelygios varžytuvės nuo pat pradžių. Laima dar net neturėjo 16 metų, kai užmezgė santykius su Drąsiumi, kuriam tuomet buvo 29. Ji – iš neturtingos ir mažai ryšių turinčios šeimos, o jo šeima – turtinga ir įtakinga, įskaitant seserį teisėją, svainį, kuris yra buvęs organizuoto nusikalstamumo tyrimo grupės tyrėju, o dabar – advokatų kontoros vadovas, ir pusseserę, ištekėjusią už liūdnai pagarsėjusio nusikalstamos gaujos veikėjo, ir čia paminėjome tik keletą.

Nors teismas pripažino mergaitės globą motinai, protestuotojų minia sutrukdė policijai įgyvendinti teismo nuosprendį. Minia tiki egzistuojant pedofilų tinklą, kurio įrodymų yra labai mažai.

Pora išsiskyrė ir prasidėjo dvejus metus trukęs teisminis ginčas dėl dukters globos. Vieną dieną Kedys pasiėmė dukrą iš vaikų darželio ir keliems mėnesiams paslėpė ją nuo motinos ir socialinių darbuotojų. Tada jis pradėjo kaltinti motiną pardavinėjus dukrą grupei pedofilų, kuriai, pasak jo, priklausė vienas vietos politikas, padėjęs jaunai motinai surasti advokatą byloje dėl globos, teisėjas, dirbęs tame pačiame teisme kaip ir jo sesuo, ir trečiasis, spėjama, vaiko įvardytas asmuo.

Kedys nuvyko į vietos policiją. Be jokio jo kaltinimų tyrimo šie jam išdavė raštą, patvirtinantį kaltinimus, tarsi jie būtų jau nustatyti faktai. Šis dokumentas leido jam gauti teismo draudimą, ribojantį bet kokį tolesnį motinos ir vaiko bendravimą. Per mažiau nei dvi savaites vaikas oficialiai buvo perduotas tėvo globai.

Kedys taip pat nufilmavo savo dukterį, duodančią vaizdinius parodymus apie patirtą seksualinį išnaudojimą. Vaizdo įrašą jis pateikė žiniasklaidai ir patalpino internete. Padedamas sesers ir svainio, jis parašė ne vieną pareiškimą teisėsaugos institucijoms, tačiau šios nesiėmė jokių tyrimo veiksmų.

Žudynės

Visa tai iškilo viešumon, kai jis ėmėsi vykdyti savo teisingumą ir nušovė du žmones: Stankūnaitės seserį, kurią jis kaltino organizavus ryšius su pedofilais, ir minėtą teisėją. Žudynės sukėlė stiprų atgarsį, dauguma palaikė žudiką. Kedys tapo nacionaliniu didvyriu ir sukilimo prieš pedofilus bei „sistemą“ simboliu.

Jis pradėjo slapstytis. Beveik po metų buvo rastas negyvas su dideliu kiekiu alkoholio kraujyje. Atlikę tyrimą Lietuvos policijos pareigūnai kartu su pakviestais ekspertais iš Švedijos dėl mirties priežasties priėjo prie tos pačios išvados: būdamas visiškai girtas Kedys paspringo savo paties vėmalais. Nebuvo jokių smurto požymių. Vis dėlto dauguma lietuvių buvo įsitikinę, kad jį nužudė „pedofilai“.

Net po to, kai Kedys pasitraukė nuo scenos, žuvusiųjų vis daugėjo. Politikas, kurį jis buvo apkaltinęs pedofilija, buvo rastas negyvas, atrodo, įvykus motociklo, kurį jis vairavo neblaivus, avarijai. Iki pat mirties politikas kategoriškai neigė bet kokį savo nusikaltimą ir buvo apskundęs Kedį teismui dėl šmeižto. Netrukus po to Kedžio sesers kolegos (teisėjo) 24 metų posūnis taip pat buvo rastas negyvas. Policijos tyrimas atskleidė, jog jaunuolis buvo keletą dienų kankinamas ir tada nušautas.

Šios mirtys sukėlė didelį sąmyšį visuomenėje ir pagimdė daugybę laukinių sąmokslo teorijų apie KGB, Lietuvos slaptųjų tarnybų ir galingo pasaulinio pedofilų klano dalyvavimą.

Vieninteliu pedofilų veiklos įrodymu buvo ir tebėra nufilmuotas vaiko liudijimas. Pasak vienos psichologinės ekspertizės išvados, mergaitė pasirodė neturinti didesnio polinkio fantazuoti nei kiti jos amžiaus vaikai. Tai reikštų, kad ji arba sako tiesą, arba kad buvo primokyta sakyti tai, ką pasakė. Bet dauguma lietuvių ekspertizės išvadą priėmė kaip neginčijamą nufilmuotų parodymų teisingumo patvirtinimą: jiems tai istorijos pabaiga.

Bet viskas tuo dar nesibaigė: esama reikšmingų įrodymų, leidžiančių manyti, kad tėvas ir jo šeima įkalbėjo mergaitei, kad jos mama ją atiduodavo pedofilams ir kad ji ir vėl taip darytų, jei tik pasitaikytų proga. Prieš kelis mėnesius šeima buvo nuvykusi su vaiku pas gydytoją, kad ši jai išduotų pažymą, leidžiančią nelankyti mokyklos. Gydytoja, neaptikusi jokių ligos požymių, pažymą išduoti atsisakė. Kaip gydytoja paliudijo policijai, šeima įsiuto, rodė į ją ir sakė vaikui: „Prisimink šios moters veidą. Ji ketina atiduoti tave vyrams, kurie… [buvo rodomi seksualinės prievartos vaizdai].

Valstybinio masto fantazija

Per visą šį laiką valstybės institucijos nesugebėjo atrasti nė menkiausio tariamo pedofilų tinklo pėdsako. Nuodugniai išnagrinėjęs apie 3000 puslapių tyrimo medžiagą, teismas nustatė, kad motina yra visiškai nekalta ir kad vaikas buvo iš jos atimtas neteisėtai. 2010 m. gegužės 14 d. teismas priėmė nutartį, kad vaikas turi būti grąžintas motinai. Ši nutartis buvo patvirtinta apeliacinėje instancijoje, o policijos pareigūnai, išdavę Kedžiui apgaulingą pažymą, dabar teisiami.
Tačiau viešoji nuomonė nusprendė kitaip. Platinamas vaizdo įrašas, apipintas „ekspertų“ samprotavimais ir pašėlusiomis sąmokslo teorijomis, sustiprino visuomenės įsitikinimą slapto pedofilų klano įtaka, siekiančia aukščiausius teisėsaugos sistemos sluoksnius Lietuvoje ir už jos ribų. Svarbiausia yra tai, kad faktą apie Kedžio įvykdytą dviejų žmonių nužudymą visuomenė priėmė kaip jo moralinio įsitikinimo ir jo reikalo teisumo, o ne manijos, pagiežos ar jų samplaikos įrodymą.

Po to, kai Kedys buvo rastas negyvas, jo sesuo teisėja Neringa Venckienė iškėlė kovos fakelą apkaltindama „sistemą“ dėl brolio mirties ir visų įmanomų blogybių. Palaidojusi brolį, ji tapo dukterėčios globėja ir pasinaudojo vaiku varydama populistinių viešųjų ryšių, o dabar – ir politinę kampaniją.

Mergaitė nuolat rodoma televizijoje su violetiniais marškinėliais, primenančiais dėvėtus tėvo, stovinti šalia užrašų „Stop pedofilams“, ji nuolat skatinama prisiminti, vėl išgyventi ir atpasakoti seksualinio išnaudojimo detales. Publika yra pakerėta nuolat kartojamų, vaizduotę dirginančių vaiko seksualinės prievartos atpasakojimų su visomis vaizdinėmis, kraupiomis smulkmenomis. Štai kad ir viena iš daugelio nerimą keliančių scenų, ne kartą transliuotų per šalies televiziją: šešiametė priešais džiūgaujančią minią raginama pasakyti, kad ji nenori grįžti pas savo motiną.

Atskiro paminėjimo nusipelno ir tam tikrų žiniasklaidos priemonių vaidmuo provokuojant ir įtvirtinant beprotiškiausius viešosios fantazijos skrydžius. Trečiasis televizijos kanalas TV3, priklausantis Švedijos bendrovei Modern Times Group, užsiaugino didžiausius reitingus iš savo „tiriamosios žurnalistikos“ laidų, kurių vienoje telepatijos būdu buvo atskleista tiksli vieta, kur tariamai buvo vykdoma seksualinė prievarta. Būtų sunku įsivaizduoti, kad Modern Times Group prastumtų tokią medžiagą Švedijoje, tačiau dirbdami Europos „pakraštyje“ jie akivaizdžiai nuleidžia bendrovės valdymo ir etikos standartų kartelę.

Svajonė apie politiką

Venckienės viešųjų ryšių kampanija sukėlė galingą atgarsį šalyje, kurioje pedofilija yra nuolat painiojama su homoseksualumu. Tai sustiprino visuomenėje vyraujantį priešiškumą tokioms liberalioms idėjoms, kaip gėjų teisės ar platesni šeimos apibrėžimai – visa tai suvokiama kaip tai, ką ES biurokratijos „liberastai“ (liberalai + pederastai) primeta lietuviams. Prisitaikėliai politikai peršoko į laiminčiųjų pusę, ir dabar svarbiausia Lietuvos politikos skiriamoji linija jau brėžiama ne tarp kairės ir dešinės, o tarp „pedofilų“ ir „kedofilų“.

Kedžio šeima savo mirusio giminaičio garbei įkūrė politinę partiją „Drąsos kelias“, o Venckienė tapo viena įtakingiausių žiniasklaidos figūrų šalyje. Ji išleido knygą, keliavo po šalį ją pristatydama ir kurstydama minios teisingumą. Žiniasklaidoje svarstoma, kad ji ketina kandidatuoti į Seimą ir jos šansai atrodo stebėtinai dideli. Ji turi kelių radikalių ir ultranacionalistinių politikų paramą, taip pat ir žymiausių šalies politikų užtarimą.

Ir iš tiesų, didelei nuostabai visų tų, kurie apie teisinę valstybę ir valdžių atskyrimą turi bent elementarų supratimą, Prezidentė atmetė oficialią Lietuvos teisėjų kolegijos rekomendaciją panaikinti Venckienės, kaip teisėjos, teisinę neliečiamybę. Visiškai priešingai, nei mano didžioji dauguma teismo ir teisėjų bendruomenės, Prezidentė pasakė, kad Venckienė teisingumui netrukdo ir teismo sprendimą perduoti vaiko globą motinai vykdo.

Iš „Drąsos Kelias“ interneto svetainės. Drąsiaus Kedžio šeimos įkurta partija siekia išvalyti Lietuvą nuo „bankininkų ir oligarchų klanų, korumpuotų pareigūnų ir pedofilų grupuočių“. Kritikai ją vadina „kedofilų“ partija ir išjuokia jos populistinius šūkius.

Bet Prezidentė bent jau stengiasi pasirodyti nešališka vaiko globos klausimu, o Vytautas Landsbergis, pirmasis Lietuvos valstybės vadovas, o dabar Europos Parlamento narys, nuo pat pradžių pritrenkiančio mizoginiškumo teiginius apie jos neva turėtus lytinius santykius su ją saugoti paskirtais kaukėtais policijos apsauginiais.

Dar daugiau – keistu minties vingiu V. Landsbergis palygino namą apsupusią minią su lietuviais, 1991 metais gynusiais televizijos bokštą nuo sovietų kariuomenės, o namuose laikomą mergaitę – su tanko sutraiškyta studente, tapusia taikaus pasipriešinimas totalitariniam režimui simboliu. Viešumoje įsitvirtino minios kaip antisovietinio tautos judėjimo tradicijos tęsėjos įvaizdis – jį sustiprina ir tai, kad įsitraukia vis daugiau buvusių disidentų ir katalikų dvasininkų („Drąsos Kelio“ vadovas yra kunigas).

Krizės ištikta valstybė

Regint aiškų Prezidentės siunčiamą signalą ir stiprų tokių iškilių politikų kaip V. Landsbergis palaikymą, visiškai nenuostabu, kad beveik visos valstybės institucijos, išskyrus Teisingumo ministeriją ir Vaiko teisių kontrolieriaus tarnybą, sukišo galvas į smėlį ir ieško, kaip permesti atsakomybę kitiems.

Pavyzdžiui, Socialinės apsaugos ministras pareiškė, kad jo institucija „nėra pasirengusi“ įgyvendinti teismo nutartį. Nepaisant aiškaus teismo nurodymo nedelsiant perduoti vaiką motinos globon, jis teigia, kad ministerija nori sulaukti nuomonės iš Danijos Socialinių pedagogų federacijos konsultantų, kuriuos pakvietė Kedžio šeimos šalininkai. Ministro delsimas gana lengvai paaiškinamas. Jis yra Konservatorių partijos narys ir maištingosios Garliavos gyventojas, ketinantis netrukus dalyvauti rinkimuose į Seimą šiame konservatyvių nuotaikų bastione.

Tokiomis aplinkybėmis komentatoriai Lietuvoje įsitikinę, kad teismo nutartis nebus įgyvendina, net jei Strasbūro Europos Žmogaus Teisių Teismas ir palaikytų motinos skundą. Padėtis tapo beviltiškai politizuota ir visos pagrindinės politinės jėgos suinteresuotos, kad kliudymas įvykdyti teisingumą tęstųsi – bent jau iki rinkimų.

Narystė ES, regis, mažai turėjo įtakos įtvirtinant demokratiją ir teisinę valstybę šioje buvusioje komunistinėje šalyje, ir sunkiai suprantama, kaip Lietuva kitais metais perims pirmininkavimą ES. Savivaliaujančios minios diktatas, vykdomosios valdžios kišimasis į teisminį procesą, vyriausybės institucijų ir politinių partijų korupcija – visa tai verčia tikėtis ypač didelį nerimą keliančio reginio.

Net jei Prezidentė staiga atras drąsos pasipriešinti miniai ir apginti valstybės vientisumą bei piliečių teises, jau bus per vėlu. Jau dabar ši teisingumo parodija turi milžiniškų padarinių šaliai, o vaikui jie ir siaubingi, ir negrįžtami.

Iš anglų kalbos vertė Leonas Merkevičius.

* * *

Tai nėra vienintelis šios autorės straipsnis apie Garliavos įvykius – siūlome prisiminti ir kitą, publikuotą dviem metais anksčiau (2010-05-21) „Lietuvos ryte“: „Didysis realybės šou „Garliavos kunigaikštija“

Nei „europinio“ Garliavos šturmo, nei „valstybės paslaptimi“ paverstos ir daugiau nei metus socialinėje izoliacijoje esančios Garliavos mergaitės likimo, nei danų ekspertų pasibaisėjimo „europinės“ Lietuvos valdžios veiksmais, nei Lietuvos Konstitucijos kūrėjų nuomonės, kad Garliavoje buvo šiurkščiai pažeistas pagrindinis valstybės įstatymas (čia ir čia), Violeta Davoliūtė iki šiol nekomentavo.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kur motyvai       2017-05-23 18:09

Tiesa, Pravieniškės - irgi VST Kauno dalinio operacinė teritorija kas be ko, nors Vilniaus dalinys esant reikalui, savaime suprantama, turi ateiti į pagalbą. Tačiau ne kartą yra buvę, įvairių įvykių ar renginių metu, kad Kauno VST kareivinėse likdavo tik būtinasis rezervas, o visi kiti pareigūnai būdavo paskirstomi įvairioms užduotims atlikti. Nieko nebandau teisinti, bet šiuo atveju panašu, kad Madalovas vis tik iš tikro atsisakė. Kadangi jis buvo VST vadas, bent vieną iš VST dalinių -Vilniaus “aktyvuoti” buvo galima tik Vidaus reikalų ministro tiesioginiu įsakymu, kas ir buvo padaryta.
Kad būtų aiškiau, nėra tas Kauno VST dalinys vien lietuviškas, o Vilniaus - rusakalbis. Tiesiog geriausius pareigūnus stengtąsi surinkti Kauno dalinyje, Pirmame pulke, pagal senąją terminologiją, nes jo opracinė teritorija apėmė ir apima rimtesnius objektus, daliniui tenka rimtesni iššūkiai. O Vilniaus VST dalinyje, Antrame pulke, pagal senąją terminologiją, dėl to nusėsdavo visoks balastas. Jo ir užduotys paprastesnės - kalinių iš Lukiškių ir Areštinės konvojavimas į teismą pagrinde, nors ir jis pasitelkiamas viešajai tvarkai užtikrinti renginių metu. LGBT eitynes, pavyzdžiui, saugojo jie kartu su Vilniaus patrulių rinktinės Mobiliaja kuopa.
Kai kurios mano pateikiamos detalės gali būti nevisai tikslios, tarnyba dabar jau ir reformuota, bet tada viskas buvo taip.

kur motyvai       2017-05-23 17:48

Teisėjui gal ir neleista, bet pagal išvaizdą tai rusakalbiai VST Vilniaus dalinio pareigūnai iš Vilniaus ir Šalčininkų rajonų pagrinde, nors ir lietuvių ten, be abejo, būta.

to "kur motyvai"       2017-05-23 7:28

kas tokie tie kaukėti-šarvuoti puodyngalviai su užmozotais numeriais ant šalmų - nebuvo leista žinoti net teisėjui (jis gavo raštą, kad tai slapta informacija), teisiančiam administracinėje byloje už pasikėsinimą trinktelti per kaukėto-šarvuoto puodyngalvio šalmą.

kur motyvai       2017-05-23 2:13

VST Kauno dalinys, kuris struktūroje laikomas elitiniu, nedalyvavo. Ir tai faktas. Žiūrėkite nuotraukas, skaitykite reportažus iš teismo, kur apklausiami pogromo dalyviai, ten nėra Kauno VST dalinio pareigūnų. Kalbėta, kad Patackas gavo Madalovo garbės žodį. O gal ir dėl to, kad Kauno dalinio operacinę teritoriją apima Marijampolės, Alytaus ir Kybartų pataisos namai, dalinys turi 24/7 nuolatinės parengties rezervą riaušių pataisos namuose atvejui, dalis apskritai dislokuota Klaipėdoje Dragūnų batalione. Jokios paslapties tame nėra, tai - vieša informacija. Gal net spėjusi pasenti. Bet tada buvo taip. Tačiau dalyvavo VST Vilniaus dalinys, kuriam tuo metu vadovavo Sandrius Survila (Aleksandras Survilo? ) ir kuriame vėliau buvo rasta daugiausiai nelojalių Lietuvai pareigūnų.Taip pat Vilniaus Patrulių rinktinės Mobilioji kuopa, kurią, nesant įkaitų, galima naudoti ir vietoje “Aro”,ambasadas šiaip jau turinčios saugoti rinktinės “Vytis” pareigūnai. Na ir, aišku, Kauno miesto ir Kauno rajono policija. Labai dalyvavusiais daliniais ir nesidomėjau, ėmiau tik tai kas gulėjo viešosios erdvės paviršiuje. Bet kažkur mėnesis po šturmo būta žinių, kad visi pogromo dalyvių duomenys yra žinomi. Neva kažkoks geradarys iš VRM viską nutekino, viskas neva yra žinoma ir atėjus laikui bus pateikta.
O patvirtintų faktų patys žinote iš ko reikėtų reikalauti. Ir patys žinote, kad tai vis dar yra nerealu. Girdėjau dar kai ką įdomaus, bet neskelbsiu, nes tai gali būti adresatą siekiant išaiškinti paskleista “antis”.

>Svarbiausia -motyvas       2017-05-19 9:51

Įdomios mintys, bet labai daug spėlionių. Norėtųsi daugiau tikrumo, kad ir dėl VST ir Madalovo atsisakymo. Pirmą kartą tenka tai girdėti, o informacija, jei taip būtų buvę, yra svarbi. Aš pačiu faktu abejoju, bet būtų be galo įdomu ką nors patvirtinančio Madalovo atsisakymą sužinoti. Įvairių “žinovų” spėlionių jūroje jau paskęsti galima.

svarbiausia -motyvas       2017-05-19 7:57

Reiktų pagalvoti, kas privertė Davoliūtę taip pasielgti. Tikrai ne pinigai ir ne fizinio susidorojimo baimė. O baimė dėl artimųjų biografijos faktų ir jų sąsajų su KGB. Štai jums ir aiškus motyvas. Kitokie motyvai neišlaikytų ir elementarios kritikos, nes autorė smarkiai rizikuoja reputacija.
Atkreipčiau dėmesį ir į tai, kad apie Skvernelio tėvus mes irgi nieko nežinome, o įsidarbinti “keliuku” Kaune tais laikais reiškė “blatą”. Nebūtinai tėvai turėjo būti įtakingi, bet kažkas iš artimųjų turėjo turėti rimtų pažinčių. Šios paprastos tiesos nesugebėtų paneigti netgi patsai, nes ja vadovautųsi ir patys policijos tyrėjai bandydami išpainioti mįslę, savo pradžia atsiremiančią į tuos laikus. Ten visokie bla bla bla apie nekaltumo prezumpciją, bet įtariamojo statuss jam tai užtikrintas. Toliau ieškant Skvernelio motyvų nenusišalinti nuo dalyvavimo Garliavos pogrome, viskas gražiai ir susidėlioja į savo vietas.
Dėl to visiškai nenuostabu, kad po Furmanavičiaus nužudymo dingus Kedžiui iš policijos kompiuterių nebaudžiamai liejosi purvas, o Kedys jau buvo angelų sargų vadinamas komentaruose žudiku. Demonstratyviai, net nesimaskųojant, kad rašoma iš policijos kompiuterio, akivaizdžiai provokuojant visuomenę ir visiškai sąmoningai tą darant, nes už lango kaukė seniai neregėtos ekonominės krizės audros, žmonės buvo dirglūs. Putinas, žinoma, galėjo tik džiaugtis tuo. Gal ir dėl to Kremlius tada Lietuvą kaltino viskuo, kas tik ant liežuvio galo užplaukdavo, tačiau dievobaimingai vengė liesti Garliavos temą, nors jei jau būtų driokstelėjęs, tai ir nebūtų neprašovęs. Būtent tada Skvernelis jau tipeno išsvajotųjų aukštumų link, vis dažniau šmėkščiojo TV ekranuose, rėždavo kalbas nevykusiai apsimetinėdamas kukliu ir lakonišku, pareigingu visuomenės tarnu. Bent jau jam taip atrodė. Kažkada sužinosime ir jo tikruosius motyvus. Bet jie greičiausiai bus tokie pat apgailėtini, kaip ir iki gyvos galvos nuteisto mažaraščio mafijos smogiko išpažintis- norėjau pasaulį patiesti po savo kojomis… Tačiau tų visų banalybių dėka Lietuva jau prarado daugybę laiko, išteklių ir patyrė demografinę katastrofą. O tas laikas Lietuvai buvo lemiamas, per jį turėjome sukurti stebuklą ir įveikti savo atsilikimą, nes tai buvo ekonominė krizė, galimybių metas. Dabar va plakamės lyg į krantą išmestos žuvys beviltiškai kažkuo bandydami konkuruoti net ir su Lenkijoje veikiančiais prekybos tinklais, o grandininė reakcija tik įsibėgėja -mažėjant gyventojų skaičiui, menksta ir galimybės mažinti mokesčius, mokesčiai auga, viskas brangsta, žmonės emigruoja, atsisako galimybės turėti vaikų. Pasaka be galo.
Na ir Garliavos pogromo metu VRM laikinai vadovavo laiknas ir palaikas Artūras Melianas, kaip vėliau sužinojome, KGB užverbuotojo sūnus. Ta pareigybė organizatoriams buvo svarbi, kad ministro įsakymu būtų galima pasitelkti VST Vilniaus dalinį,Madalovui kategoriškai atsisakius dalyvauti išpuolyje.
Galėčiau tęsti ir tęsti, bet jūs ir patys viską matėte.

c-fam       2017-05-18 23:29

https://c-fam.org/turtle_bay/world-bank-promotes-lgbt-agenda-international-un-experts-join/
World Bank promotes the LGBT agenda. International and UN experts join.
By Marianna Orlandi, Ph.D. | May 16, 2017
On the “International Day against Homophobia, Transphobia & Biphobia” (IDAHOT 2017) an incredible number of events and activities focused on the rights of individuals who identify as members of the LGBTIQ community will take place all around the world.
Readers might be surprised to learn that the World Bank will be one of the biggest sponsors of this advocacy. As reported on its website, on May 17, the World Bank will organize and participate in a series of events in Bangkok, Salzburg, and Washington, DC, to commemorate IDAHOT 2017.
“These activities aim to highlight the challenges and opportunities for promoting the inclusion of sexual orientation and gender identity (SOGI) in global development—in pursuit of the twin goals of ending extreme poverty and boosting shared prosperity.”
Since January 2015, the Bank has a SOGI Task Force “to place a stronger emphasis on the SOGI agenda as well as to spearhead a coherent effort for SOGI inclusion.” Since last November, it also has a SOGI Global Advisor.
The World Bank presents itself as “one of the world’s largest sources of funding and knowledge for developing countries.” The definition now applies also to “developing” rights.
As of today, human rights remain as universal as they were in 1948. They belong equally to all human beings, regardless of their sexual preferences, habits, or feelings.
The World Bank’s activism, however, comes in egregious company.
On May 16, a joint press release by UN and international human rights experts, called for protections of “trans and gender diverse children.”
Yes, children.
Regardless on one’s views on LGBT rights, same-sex marriage, or on “gender as a social construct,” I am deeply troubled at the idea that a child should be addressed based upon his/her sexual preferences.  I think we should all be.
The UN experts included: UN Committee on the Rights of the Child (CRC); UN Committee Against Torture (CAT); Mr. Philip Alston, Special Rapporteur on extreme poverty and human rights; Ms. Koumbou Boly Barry, Special Rapporteur on the right to education, Mr. Vitit Muntarbhorn, Independent Expert on protection against violence and discrimination based on sexual orientation and gender identity, M r. D a i n i u s P ῡ r a s, Special Rapporteur on the right to health; Ms. Dubravka Dubravka Šimonović, Special Rapporteur on violence against women, its causes and consequences, and the Working Group on the issue of discrimination against women in law and in practice.
It was signed also by: the Inter-American Commission on Human Rights (IACHR); the African Commission on Human and Peoples’ Rights (ACHPR): Mr. Lawrence Murugu Mute, Chairperson of the Committee for the Prevention of Torture in Africa; and by the Council of Europe: Mr. Nils Muižnieks, Commissioner for Human Rights.

to kadruose       2017-05-17 19:06

tai kitais seneliais mergaite apramstyta, kad kaip nors islaikytu savo suglebusi kuna

to kadruose       2017-05-17 18:46

Matėme nuotrauką,kur po POGROMO Mergaitė “apsikabinusi” su kitais seneliais.Visiškai nepavykusi nuotrauka.Mergaitė visa savo esybe atstumia senelius.
Bet jūs galit pliurpt ką norit.Jums už tai moka.

stasys        2017-05-17 18:33

Purvina istorija .Ir iš to nesukursi istorijos su gražia pabaiga ..o ir kam ji čia reikalinga . ..

Julius Puras i 13 48       2017-05-17 15:03

Kodėl teisėsauga ir jai paslaugi žiniasklaida iki šiol neparodė Ievutės žudikų veidu ir pavardžių? Ir kodėl liudininkus kurie iš toli matė žudikus teisėsauga bandė tampyti po apklausas kaip vos ne nusikaltėlius? Žmogus taip pasibaisėjo Lietuvos sužvėrėjusios teisėsaugos veiksmais kad net paskui gailėjosi kad pranešė apie įtartinus asmenys. Ar su liudininkais taip negražiai elgemasi?  Kas čia du per valstybė?

violetinio       2017-05-17 13:48

fronto atstovai styengiasi sumenkinti teisėsaugą,gaudo visuomenėj iškilusius skaudulius.Po Ievutės nužudymo bandyta sukelti naują nepasitenkinimo bangą.Ievutę violetiniai veikėjai priskyrė narkotikų biznio atstovams.Ir ne bet kokio,o vadovaujamo policijos.Šis judėjimas be jokio gailesčio žuvusios artimiesiems ir be jokios pagarbos mirusiąjai šią temą iki šiol teberutulioja.Tie patys portalai,tie patys rašytojai,kaip ir pedofilijos istorijoje.Išvados apie šiuos veikėjus savaime peršasi.visa laimė,kad tauta nėra tokia kvaila,kaip jie norėtų.Vienas kitas patiki.Tai normalu.

kadruose       2017-05-17 13:22

kas ką nori,tas tą mato.Mergaitei buvo prikalbėta,kad mama ją parduos,o gal ir dar blogiau.Savo noru ji negalėjo eiti.Mąstančiam iškart kyla mintis,kad mergaitė yra įkaitė.Jos niekas neketina atiduoti geruoju atiduoti.Tam pasiruošta:suburta minia,durų niekas net nesiruošia atidaryti.Mergaitei kažkas kuždama į ausį.Violetiniai įsivaizduoja,kad venckienė Deimantei apie meilę kalba.Kalbėdami apie Deimantę violetiniai visiškai negailestingi nužudytam teisėjui,kurį jie net po mirties tebevadina pedofilu.Taip pat jie visiškai abejingi kitos mergaitės nužudytos mamos atžvilgiu.Jiems tai normalus dalykas.Atseit,to nusipenė.O štai sveika mergaitė Deimantė tokia buvo mamos nuskriausta,kad jau reikia net visą Lietuvą ant kojų sukelti,organizuoti minią,ją šerti,girdyti.Įdomu,labai įdomu.Kokia vargšė margaitė.Bet jie iš tiesų tos mergaitės nesigaili.Labai negražiai kalba apie jos mamą.Tik su apsauga ir trumpam leidžia jai pasimatyti su dukra.Mergaitė visiškai priklausoma nuo venckedžių,nuolat apsupta violetinių akių.Ji neturi jokio privatumo.Jos,nepilnametės reklamavimas nusiklastamas.Taigi,ta labai nuskriausta mergaitė iki šiol sapnuojasi visiems violetiniams ir jiems labai gaila,kad venckienė ją labai mylėjo.Taip mylėjo,kad leido patirti visą sceną su pareigūnais,kuždant į ausį burtažodį.Ar normalioj valstybėj būtų susidariusi tokia sitacija?Aišku,ne.Tiesa,ar pakvietėte landsbergį su prezidente į minėjimą.Galėjot landsbergio ppaprašyti parašyti apmąstymus šios dienos proga.Juk labai įdomu.Ar ne?

Žiūrėkite į kūno kalbą       2017-05-17 13:04

Kaip meiliai apsikabinusios Deimantė ir teta Neringa.Mergaitė tiesiog apsivyniojusi rankytėmis tetai aplink kaklą.
Palyginkite su kadrai ,kai motina su plikiu mergaitę “vaduoja” iš “tironijos”.

Julius Puras       2017-05-17 12:58

Stiprybės linkiu Gerbemai Venckienei ir Gerbemiems Kedžems atlaikyti tą visą šmeižto kampanija kuria organizavo ypatingai blogi žmonės bedievei despotizmo monstrai.

Deimante,       2017-05-17 11:36

labai klysti.Atsigręš venckedžiams.Dar nepilnai atsigręžė.Dėl didelio stogo jie dar nenuteisti kaip priklauso.Bet Dievo bausmės jie tikrai neišvengs.Jei būtų buvę tikintys,nebūtų tos aferos rezgę.Juk viskas grįžta dvigubai.Ramybės jie jau niekada nebeturės.

Deimantė -Lietuvos Liucija       2017-05-17 11:21

Garliava -Lietuvos Fatima.
Bet kol tai pasimatys net aklam,dar turės praeiti tam tikras laiko tarpas.
O tie kas šturmavo ar davė įsakymą šturmuoti ir tie,kas žodžiais ar darbais prisidėjo prie šturmo-visi jie atkentės už savo veiksmus dešimteriopai.Gal juos ims persekioti nelaimės,gal artimųjų mirtys ir ligos ar dar kas nors kas sukels jiems didelę kančią ir savigraužą?

tarp       2017-05-17 8:24

kitko-šis portalas yra kaip lakmusas.Jį paskaičius sužinai,kas sukuo,kaip ir taip toliau.Šiame portale vadinamų ,,teigiamų’’ veikėjų niekada nerinksiu,jei jie kada nors kur nors bolotiruosis.Būtent dėl to jūs ir reikalingi.ir visa violetinė istorija parodė tikruosius kai kurių politikų veidus.Tas yra labai gerai.Jie patys atsiskleidė visu gražumu ir negali kaltinti žiniasklaidos ar dar konors,kad juos šmeižia.

to sta       2017-05-17 8:19

taigi viskas vyko tautos akivaizdoje.Ir nereikia jokių straipsnių.Girdėjome,ką sakė venckedžiai,ką kalbėjo prezidentė,lansbergis.Kaip buvo juodinama mama,kokiais žodžiais kalbama apie žmones-viską girdėjome.Kad taip nebuvo galima elgtis,suprato visi,kas bent kiek protauja ar bent kiek pasigilino,kas ką sako,daro.Ir kaip tai daro.Tad nereikia nervintis ir kitųs vadinti tuo,kuo pats esi.Tarp kitko-šios istorijos veikėjai nuo pat pradžių naudojosi taisykle kitus kaltinti tuo,ką patys daro.Nereikia kaltinti autorės ir užstoti nusikaltėlių.Ir dar valstybinio lygio nusikaltėlių.

Kokios tautos atstovė Davoliūtė?       2017-05-17 8:18

Gal ji tik apsimeta lietuve,o iš tikrųjų yra tarptautinio sindikato ruporas?

Sta       2017-05-17 8:12

  ..... >>>>
>>>“gerai” - asile su raudonais puspadžiais !

gerai       2017-05-17 7:37

parašyta.Ir nieko naujo.venckedžiai vykdė nusikalstamąveiką,remiami prezidentės,landsbrgio,kitų politikų.Niekas dabar šių politikų net neapklausia teismuose,nors su jų pagalba pavyko burti minią,naudoti mergaitę kaip įrankį savo tikslui.Normalioj valstybėj mergaitė iškart būtų paimta į nepriklausomą aplinką.Pas mus landsbergis ją iš tos aplinkos paėmė.Viskas buvo daroma brutaliai spaudžiant visus teisėjus.vencienės skundai neleido teismams dirbti,neįtikę teisėjai buvo atleisti,pavadinti pedofilais.Išties,tai žiaurus atvejis ir jis atskleidė liūdną padėtį mūsų valstybėj,kai naudojantis pažintimis buvo bandoma susidoroti su neįtikusiais.O tai,kad venckedžiai dar laisvėj,teisybės kol kas nesimato.Reikia dėkoti drąsiems teisėjams,kurie išdrįso paskelbti venckedžius nusikaltėliais,nors iki šiol ramiai jie negali gyventi.Tai labai drąsūs žmonės.

Po žydšaudžių       2017-05-17 5:35

neabejotinai savo šlykštumu antroj vietoj Lietuvos istorijoje eina jungtinė violetinių latentinių bei praktikuojančių pedofilų, vatnikų trolių ir naudingų idiotų gauja. O V. Davolkikūtei, kaip ir 99 procentams violetinės gaujos neparėmusios Lietuvos visuomenės dalies - pagarba.

Stasys       2017-05-17 1:45

Man tai keisti tos doviliūtės samprotavimai. Nemanau, kad ji nesupranta, kad rašinėja nesąmones, veikiausiai, tai užsakytas rašinys, panašiai, kaip eilė “bambolinės” rašliavos “šedevrų”. Iš kur ji žino, kad Kedys žudė? Negi ji pati tiki, kad Mergaitę galima šitiek primokyti, ir iš vis, kam to būtų reikėję ? Gal iš tiesų nereikia platinti tokių tekstų, nes tai, mano manymu, prasilenkia su tiesa, o tai ir taip, daug žmonių yra suklaidinti intensyvios “komsomolkės”, na, ir kitų žiniasklaido priemonių propogandos. Kyla klausimas, kodėl taip buvo daroma, už kokius pinigus ir kas už to stovi ? Įdomu ir tai, kad nebuvo bijoma galingo, turinčio didelį branduolinį naikinimo arsenalą “monstro”, o kažkokio sukriošusio “maitvanagio” išsigando ?  O dėl viso kitko, manęs nei kiek neįtikino panašūs rašiniai, nes domėjausi tuo klausimu nuo pat pradžių, įjungęs loginį mąstymą, prisilietęs prie tų įvykių, stebėdamas juos iš šono, net kartais iš arti
,neturintis visai jokio ryšio su visais tos “tragikomedijos” veikėjais.

IEVA       2017-05-16 23:11

sergantiems liga"vargas dėl proto”,net geriausi pasaulio universitetai bejėgiai padėti

Davoliūtės patirtys       2017-05-16 21:56

Vienintelį kartą gyvenime diskusijos feisbuke dalyvį esu “pasiuntęs”, ir nesigailiu. Tai buvo Davoliūtė, kai ji nei iš šio nei iš to nukreipė kalbą nuo diskusijos temos į asmenį: koks jūs man keistas. Atsakiau: kokia jūs man atstumianti. Aišku, tuoj iššoko visokio plauko riteriai su pamokslais apie mandagumą ir damų įžeidinėjimą. Aišku, išreiškiau džiaugsmą, kad Lietuvoje ne tik vyžoti būrai gyvena, bet ir riteriai, puolantys ginti žeminamas damas, nors ir ne vietoje smile
O šiaip Davoliūtė dirba su žydiškais projektais ir toliau plėtoja “traumų filosofiją”. Nes ši filosofija labai paranki tarptautiniams visuomenės perauklėtojams: tereikia priešinimąsi jų radikaliai pažangeiviškai agendai išaiškinti kaip traumų padarinį. O kur esama “traumų”, ten atsiras ir “gydytojų”.

Verdiktas       2017-05-16 21:17

Geriau jau Doviliutė būtų susikišusį savo kūrinėlį  sau į analą.

Deimantė-Lietuvos globėja       2017-05-16 21:14

Ji kaip Žana Dark,nepasidavė iki paskutinės minutės.Davė drąsos pamoką.

Dievas visiems pritaikys bausmę       2017-05-16 21:11

Eisit Pragaran,Šėtono vaikai.Teks bendrauti su smala.
Bet iki to dar turite laiko ,pamalt shudą.

Ateityje ši tragedija       2017-05-16 20:38

bus prilyginta R.Kalantos susideginimui ir dar daugiau.Nuo tada prasidėjo Lietuvos demografinė,emigracinė griūtis.

Davoliute - istorike?       2017-05-16 20:24

Su tokia rasliava ji pretenduoja i mokslininkes? Cia gi afera nuo pirmojo sakinio. Kaip mazarascio VSD agento.

ha ha       2015-05-28 2:01

Banditai isivaizduoja, kad gali ikaitu paimti mazameti vaika privaciam kieme ir pries policija turi nelieciamybe, nes tai garliavines teisejos TEVU, jus tik pagalvokit, privatus kiemas ir jie dar giedoja Lietuvos himna, kuri pries tai isniekino savo kitam mitinge.

Dažnai užsiimu       2015-05-17 8:55

tekstų analize. Tokio ne mąstymu ir ne analize pagrįsto straipsnio seniai neteko skaityti. Iš viso šio straipsnio neteko anksčiau skaityti. Užtektų vien nuomonę “objektyvizuojančių” būdvardžių - kietasprandins, pikta minia ir pan. Tingiu net komentuoti. Straipsnio tema jau visai nesvarbu. Autorė bet kokioje   nedemokratinėje visuomenėje galėtų tiražuodama pageidaujamas klišes galėtų padaryti karjerą.

Antanas       2015-05-16 16:44

Kokios priešiškos temos? Gulagas ir Holokaustas. Tik viena bendra - žiaurumas o pasirinkta tema, manau, kad “pralystų” pro cenzūrą. Kieno?

to ha ha       2015-05-16 10:13

Baisiausia kai prezidente sako viena, o elgiasi visai kitaip.

tokias kaip       2015-05-16 10:11

vaicekauskiene reikia duoti i teisma uz teismo sprendimo vykdyma nusizengiant paciam teismo sprendimo atlikimui - t.y. naudojant fizini ir psichologini smurta pries vaika, bei naudojant smurta pries imuniteta turinti seimo nari, naudojant smurta pries pasyvius stebetojus. Kodel baudziami kiti chuliganai smurtaujantys gatveje, o nebaudziami smurtaujantys privaciame kieme? Kas per dvigubi standartai?

nuomonė       2015-05-16 1:27

BAISIAUSIA BĖDA LIETUVOJE -NĖRA VALDŽIOS KAITOS,nieko ir nesitikėįkim…..nes jie daugumoje turi -KOMPROMATUS,O JIE VALDO…....DABAR JIE BIJO ,IŠEITI IŠ VALDŽIOS,NES GAL KAS SUGALVOS ĮVERTINTI-NUVEIKTUS DARBUS,KREIVUS LANGUS…......GALI PASIRODYTI LABAI LIŪDNA…dar yra baisu,lenkija moka jau ČZV kaliniams,o pas mus kol kas neranda…...baisiausia tai ,kad čemodsanus žalių išsidalinę ,privers valstybę mokėti,o iš tikrūjų turėtų tie mokėti,kas prisidėję

Vatnikas        2015-05-15 12:57

Aš pasypyktynes redakcija, kad tryna gylius ga ga komentarūs, kuriose ješkoma tiesos ir demaskojami prezydentės priešai!
Labeusei patyko gylus komentaras apie kacą, kur ga ga išaiškyno, kad tas karabasas, kur labai greitai vaikšto per nacionalistų paradą ir jį smiarkia, būvo dekanydzės chebrantas!
Redakcijos klastyngumas išriškėjo ir tame, kad gylius komentarus ištrine, o durnus paliko. Betgi kaip sakė gylus mastitojas Geideggeris: kas masto gylei, tas ir klista gylei. Dėlto nesažininga palikti tik durnus, paviždziui, kai ga ga rašo sekančei:
“Prezidentė NIEKADA NEŠTURMAVO GARLIAVOS IR NETGI ĮSPĖJO NENAUDOTI JĖGOS”.
Kas tokiu būdu pasiekiama? Oryginalus mastitojas paverčiamas kvaileliu, ir jau niekas juo negali tykėti, o žmonės padeda mastiti, kad vysi prezydentes milėtojai durnei. Toks informacynio karo tykslas. Žmonės, nepasidokite manypuliacijoms!

ha ha        2015-05-15 9:02

dėkui, kad tendencingai pašalinote tiesos ieškančius komentarus.
o jau buvau patikėjęs, kad išties ieškote tiesos.
dabar gi aiškiai matom, kad svetainės tikslas ne tiesos ieškojimas, o Prezidentės dergimas.
tą aiškiai atspindi ir skambi, bet straipsnio turinio neatitinkanti antraštė. Prezidentė NIEKADA NEŠTURMAVO GARLIAVOS IR NETGI ĮSPĖJO NENAUDOTI JĖGOS. Kam klaidinate savo skaitytojus, kurių dauguma tik antraštes ir teįstengia perskaityti?

po kam paklodes?       2015-05-14 23:18

tavarisciai gebieciai?

poryt juodoji Geguzes 17-toji       2015-05-14 19:27

ar tie visi komentarai ne i tema tam, kad nukreipti demesi nuo juoduju metiniu?
Sueina lygiai 3 metai, kai Deimantele buvo brutalai isplesta is namu ir ikalinta.

Saugumieti -liaukis       2015-05-14 13:35

Užknisai su savo brukalais ne į temą.
Adminui prašymas -trinti trolintojo spamą

Kam komentarai ne į temą?       2015-05-14 13:33

Šio straipsnio tema Garliavos įvykiai, tai ir diskutuokite, rašykite faktus apie pedofiliją ir, pagaliau, siūlymus, kaip šį žvėrį sunaikinti ir apginti mažus vaikus.

Kas ir kokiu tikslu       2015-05-14 13:05

“Spamina” nepatogią temą?

Hahajui hmmui       2015-05-14 12:52

Tamstos pilamos gausios srutos parodo, kad norite nustelbti svarbią žinią.
Keistai manote, kad nuo to prezidentė taps labiau tamstos apginta.

TAI       2015-05-14 12:20

Kas dabarturi prisiimto atsakomybe del Garliavos sturmo ir del Deimantes isnesimo prievarta ,nors prievarta buvo NEGALIMA?

stebėtojui       2015-05-14 11:27

Žinai, ponuli daraisi juokingas su ta fraze Dovid Katz jau senai atakuoja E,Zingerį su Landsbergiu už PRAHOS DEKLARACIJOS pasirašymą.


Ar mūsų reikalas kaip tarp savęs išsiaiškins žydai ?

Juozapas       2015-05-14 11:24

Sveiki.
Tikrai nemanau, jog šis straipsnis inspiravo šturmą.
Ši užsakomoji rašliava buvo skirta paruošti užsieniečių nuomonę tam atvejui, jeigu šturmas sukeltų pavaojingai didelį susidomėjimą užsienyje.
Neutralizuoti pošturminį klyksmą vakaruose -tokia straipsnio paskirtis.
Ruošiantis europirmininkavimui buvo labai svarbu išlaikyti “fasoną”.
Todėl planuojant drąstiškus veiksmus buvo įsuktas propagandinis amortizatorius.
Šturmą inspiravo turėjęs tą dieną įvykti Danijos aukšto rango vaiko teisių spalcialistų vizitas į Garliavą. Jis nulėmė šturmo datą ir laiką -suspėti iki atvykimo.
To apsilankymo režimas negalėjo leisti įvykti, nes po to rengti šturmą ir po jo bandyti save gražiai pozicionuoti kai danai galėtų visus melus nesunkai demaskuoti būtų labai rizikinga.
Pavojinga.
Labai gaila, jog Lietuvoje neliko pajėgumų vykdyti Tiesos kalbėjimą užsieniui.
“Rusų puolimo”, info karo ir propagandos siautulio fone visi bijo tapti rusų agentais.
O juk mūsų režimo veikėjams pasaulio opinija yra aktuali.
Praradus gerą vardą, netekus įvaizdžio kiltų keblumų melžiant europines lėšas.
tikėtina kad tų lėšų upelio srovė skausmingai suplonėtų, be to gakėtų kilti pavojus dėl sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus, tektų mokėti milžiniškas baudas.
Be abejo bulderberginiams briuselyno politikams yra dzin ką vietinis provincijos režimas išdarinėja.
Valstybė silpsta - valio.
Nacionalinių valstybių neturi likti.
Bet,...
Bet vakarėnų valdžios yra labai jautrios savo visuomenių opinijai.
Jeigu užsienio šalių visuomenės pradėtų spausti savo valdžias dėl chuntos siautėjimo pažabojimo Lietuvoje- vakarų politikai nori nenori tuėtų kažką daryti.
Vienžo, padėtis tokia -mes niekaip netrukdome dabartiniam režimui vaizduoti save išorei kaip demokratijos flagmaną. Visaas režimo savęs pateikimo išorei įvaizdžio reikalas yra režimo kontroliuojamas.
Niekas mūsų chuntai netrukdo atrodyti “oriai”.

Tas yra blogai.

Komentaras po Davoliūtės straipsniu       2015-05-14 10:53

Parašė JUAN  2012.05.18 20:10. (Šis Jonukas iš Anglijos kažkodėl buvo susidaręs geresnę nuomonę apie Davoliūtę, todėl jis negalėjo patikėti, kad tai ji parašė. Bet jei tai jos straipsnis, ji pasirašė sandėrį pragare): 
“Im laughing on you, specially the person who wrote this cuz i don’t believe Violeta Davoliūtė is capable of thinking like this and if she is, she´s just signed her pact in hell. How ridiculous is trying to sell and twist another story when everyone knows the truth… in Lithuania, in the UK, in South America… and many more places coming. Don’t waste your time and start running away or hiding because justice sooner or later will come.”

VaidasVDS       2015-05-14 10:40

Yra žmonių, kurie siekia turtų, karjeros, garbės, postų.
Ir yra žmonių, kurie siekia idealų.
O, kurie yra kvailiai, atsako tik ... mirtis…

Davoliūtės dviveidiškumas       2015-05-14 10:33

Po vieno vaiko iš asocialios šeimos tragiškos mirties V. Davoliūtė priekaištavo Lietuvos žmonėms, kad jiems niekas nerūpi, jokio didesnio žiniasklaidos dėmesio, ir kaip teigiamą pavyzdį pateikė Angliją: Kodėl sakau, kad šio kūdikio istorija sukrėtė Angliją? Todėl, kad ją tyrinėjo ne tik spauda ir politikai, bet daugelyje didžiausių Jungtinės Karalystės miestų spontaniškai vyko demonstracijos.Žmonės išėjo į gatves ne tik reikalauti socialinių paslaugų gerinimo ir su vaikais dirbančių profesionalų kvalifikacijos ir atsakomybės, bet – ir tai labai svarbu - parodyti, kad jiems kaip bendruomenei yra ne tas pats. „Nėra savų ir svetimų vaikų. Norime, kad nė vienas vaikas daugiau nepatirtų tokio likimo. Tai būtų bent šioks toks atpirkimas už šį nukankintą mažylį, - kalbėjo žmonės.”
Štai kokie puikūs, jautrūs, neabejingi, solidarūs yra anglai…
O lietuviai? Štai:
“Ar galite įsivaizduoti panašią reakciją į svetimo – ypač asocialioje šeimoje augusio - vaiko tragediją Lietuvoje? Atsakymo nesiūlysiu, nes kiekvienas jį žinote. Akivaizdu, kad panašios problemos kol kas yra nustumtos į visišką visuomeninių problemų paribį.”
Aišku viena, kad Garliavos istorijoje ši propagandistė dirbo konkrečiai apibrėžtą darbą. Klausimas tik, kiek čia buvo saviraiškos, o kiek sąmoningo kolaboravimo.

stebėtojui       2015-05-14 10:15

Nejuokinkit su Vilniaus brigadomis ir Kacais. Šturmas nevyko be JE žinios ir palaiminimo. Greičiausiai ji buvo prispausta nusileisti spaudimui, bet tai nekeičia esmės. Valstybės vadovė neturi būti nusikalstamų grupuočių įrankis. JE buvo apsisprendusi jau tada, kai N.Venckienei pasakė, kad jos (D.G.) laukia Paxo likimas, jei mėgins gelbėti vaiką. Kėdės išsaugojimo argumentas nusvėrė. Argi Lietuvoje nėra kitų problemų?

stebėtojas        2015-05-14 10:02

savo portale Dovid Katz turi ir savo pastovius rašytojus:

Genrich Agranovski

Shimon Alperovich

Vytenis Povilas Andriukaitis

Yitzhak Arad

Evaldas Balčiūnas

Chaim Bargman

Stanley H. Barkan

Ruth Barnett

Danny Ben-Moshe

Didier Bertin

Roland Binet

Aleksandras Bosas

Frank Brendle

Wyman Brent

Franziska Bruder

Milan Chersonski

Rachel Croucher

David Cukier

Algis Davidavičius

Leonidas Donskis

Aleksandrs Feigmanis

Pinchos Fridberg

Ira Gold

Eleonora Groisman

Clemens Heni

Leena Hietanen

Mikhail Iossel

Peter Jukes

Sergey Kanovich

Dovid Katz

Vilma Fiokla Kiurė

Regina Kopilevich

Rachel Kostanian

Faina Kukliansky

Andrius Kulikauskas

Joseph Levinson

Monica Lowenberg

Michael and Fausta Maass

Denis MacShane

Simon Malkes

Joseph Melamed

Ivo Mosley

Julius Norwilla

Jacob Piliansky

Grzegorz Rossoliński-Liebe

Per Anders Rudling

Kamilė Rupeikaitė

Michael Shafir

Anna Shepherd

Ken Slade

Andres Spokoiny

Birutė Ušinskaitė

Geoff Vasil

Nida Vasiliauskaitė

Tomas Venclova

Vilhjálmur Örn Vilhjálmsson

Aleksandras Vitkus

Gert Weisskirchen

Olga Zabludoff

Lina Žigelytė

Efraim Zuroff

stebėtojas        2015-05-14 9:55

Jei šios autorės straipsnio neišmestume iš konteksto, t.y. iš kitų jos rašytų straipsnių, kad ir pvz. Jew Daily News, kur ji, kaip ir Dovid Katz aiškina apie didžiąją PRAHOS DEKLARACIJOS ‘skriaudą” suvienodinant nacių nusikaltimus žmonijai su NKVD nusikaltimais, ką Katz vadina “dvigubu genocidu”, tai gal atsivertų ir šio rašinio tikrasis tikslas.
.
Juk save “istoriku” pristatantis Dovid Katz jau senai atakuoja E,Zingerį su Landsbergiu už PRAHOS DEKLARACIJOS pasirašymą. Mol lyginti NKVD nusikaltimus su nacių  SS nusikaltimais yra tiesiog istorijos iškraipymas…  nes neva NKVD “didvyriai” tik kovojo prieš “nacizmą”, na, kad ir tokiais būdais kaip badu išmarinant kone 10 milijonų ukrainiečių valstiečių ir nežinia dar kiek milijonų rusų, lietuvių kitų tautų “nacistų” išžudant.
Tai leidžia kilti prielaidai, kad ir Garlavos įvykių niekaip nenustatytose žmogžudystėse galimai sudalyvauta “Vilniaus brigados” globotinių iš žemesniojo krminalinio sluogsnio..
.
Vsus D.Katzo surinktus “įkalčius” prieš ukrainiečių, lietuvių, latvių ir kt. “fašistus” galima rasti čia: http://defendinghistory.com/tag/katz-dovid

Davoliūtė išaiškino užsieniečiams apie Garliavą       2015-05-14 9:48

Kartą (2012 m. liepa) viena simpatiška jauna mokslininkė iš Izraelio atvažiavo į Vilnų,  VU studijuoti Holokausto. Kursus vedė Davoliūtė, kuri tuo metu taip pat rengė pranešimą “Lietuviai ir žydai, bendra patirtis, skirtinga atmintis”. Taigi, ta mokslininkė matydama Daukanto aikštėje besibūriuojančius Tiesos reikalautojus, pirmiausiai (iš jų?) sužinojo, kad tai susiję su pedofilija. Suintriguota, ji užklausė vieno rašytojo, kuris jai išaiškino, kad tai susiję su policijos žiaurumu ir teismų korupcija. Tada paklausė turizmo grupės vadovės, kuri išaiškino, kad ten “lunatikai”. Tačiau nuodugniausiai jai viską “išaiškino” Violeta Davoliūtė (2012-07-18 d. po pietų): This afternoon I had dinner with one of our guest lecturers, and she gave me a detailed explanation of the whole case — which took place 6 years ago — and how it has been used politically to create a movement in which “pedophilia” includes homosexuality and pretty much anything that doesn’t militantly uphold the traditional family — e.g., women who aren’t married and pregnant by a certain age are considered “pro-pedophilia” according to these protestors. In any case, she (Violeta Davoliute–more on her later) wrote an article about all of this and will be sending it to me, so I will be better informed soon.

Didis neurologas Jokūbas Fišas viską išaiškino Dav       2015-05-14 9:30

Davoliūtė 2011 m. gruodžio 29 d. (įsidėmėtina data: tai diena prieš gruodžio 30 d. planuotą vaiko “perdavimą” mokykloje): „Kuo toliau, tuo baisiau“, - teigia mums Jokūbas Fišas. Tai ar ne laikas atvirai įvardinti, ko bijo pati įstatymų įgyvendinimo nesugebanti užtikrinti valstybė: ciniškų ir įžūlių įstatymų laužytojų? Sąjūdžio laisvės gynėjų taktiką parodijuojančių ir malda manipuliuojančių psichologinių šantažistų? Vadinamosios „minios“?
Ar tikrai, kaip diagnozuoja garbusis neurologas, visa Lietuvos visuomenė šiuo metu yra ligoniai, o mūsų galvose viskas susipainioję? „Nieko nebesuprantame ir niekuo nepasitikime…“
Nežinau, ar tokios išvados jus, gerbiamieji, įkvepia. Manęs –ne. Nes jei viešai pripažinsime, kad esame kliedintys psichopatai, nebesugebantys suvokti, kas yra kas, tai tenka padaryti išvadą, kad ir mūsų valstybė yra tik liguista fikcija. T.y., pseudovalstybė su pseudoįstatymais ir jų vykdymo pseudoinstitucijomis.

ruta       2015-05-14 8:37

Joooo, komentaru po tokiu rasliavu galetu buti tik nesvankus zodziai .Dabar daug kas darosi aisku -Lietuvos valdzia taip norejo sublizgeti / nepilnavertiskumo kompleksas/ Europos pirmininkavime , kad spjove i demokratija ir visas Konstitucijos teises , kad tik pavaidinti , kaip ji puikiai susitvarko su viskuo ...Taip politikai gales elgtis ir ateityje / ka dabar ir matome / , kai savo asmeninem ambicijom , norui visur figuruoti , buti demesio centre , teiks pirmenybe , o ne bendrai naudai , interesams .
Isivaizduoju , ka sita ‘istorike’ prikurpe savo disertacijoje .Dabar klausimas , ar ji samonyngai uzsiima melu del Garliavos , ar cia , kaip Rusijoje - nieko asmenisko , tik pinigai ?Norvegija tai selpia milijonais Lietuva , kad politikai , institutai skleistu ju nenormalia vaiku , seimu politika .O kur dar finansavimas homoseksualu judejimu , ‘teisiu’ ..Kada pasibaigs tas merkantilinis politiku ir valstybes instituciju dominavimas ?

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.