Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Savivalės istorijos, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija

Verta prisiminti. Alvydas Butkus. Tarptautinė migracija ir Seimo rezoliucija

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugpjūčio 1 d. 11:14

10     

    

Verta prisiminti. Alvydas Butkus. Tarptautinė migracija ir Seimo rezoliucija

Jūsų dėmesiui siūlome dar kartą perskaityti prof. Alvydo Butkaus komentarą, parašytą 2018 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Seimui priėmus rezoliuciją „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“. Pasirodo, ja buvo pritarta Tarptautiniam migracijos paktui ... jo nė neskaičius. Tokią išvadą, gal kiek ir per griežtą, darome remdamiesi faktu, kad kalbamuoju momentu šis paktas net nebuvo išverstas į valstybinę kalbą – jei kartais ir buvo vienas kitas Seimo narys jį perskaitęs, esmės juk nekeičia.
Kodėl ir rezoliucija, ir pat spaktas net nepateiktas svarstyti komitetams, matyt, geriau paaiškintų anos kadencijos valdančioji dauguma ir, žinoma, tam kelio neužkirtusi, net balso nepakėlusi opozicija – po pustrečių metų, jau susikeitus vaidmenimis, gavo progą ir savo kailiu patirti: politikų žodžiai ir parašai kuria tikrovę ir primeta ją visiems. Lietuva ir vėl tapo pereinamuoju kiemu.

Pro Patria | 2018 m. gruodžio 8 d.

Gruodžio 4 d. Seimas po karštų diskusijų vis dėlto priėmė rezoliuciją „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“, kuria pritariama Tarptautiniam migracijos paktui. Glumina tai, kad pats pakto tekstas nebuvo išverstas į valstybinę kalbą ir nepateiktas svarstyti Seimo komitetams kad ir skubiausia tvarka, o svarstyta pati rezoliucija. Glumina dar ir Nepriklausomybės akto signatarų ir kai kurių visuomenės veikėjų kreipimosi ignoravimas, jau nekalbant apie tai, jog visuomenė apskritai nebuvo ir nėra kaip reikiant informuota apie tokį paktą. Sakyti, jog pasirašysimasis dokumentas niekuo neįpareigoja, yra melas, nes jame ne vieną ir ne dukart vartojamas žodis „įsipareigojama“. Be to, kokia būtų prasmė pasirašinėti niekuo neįpareigojantį dokumentą?

Vienintelis sužinotas dalykas yra tai, kad dokumentą inicijavo Vokietija, siekdama atsikratyti savo pačios prisikviestų atbėgėlių gausos ir išbarstyti juos kaimynams. Žodžiu, ketinama elgtis taip, kaip tas daugiabučio gyventojas, kuris per neapdairumą prakiurdė savo vandentiekio vamzdį ir, užuot sustabdęs vandens srautą, pilsto jį kaimynams, dar ir juridiškai juos įpareigojęs dalintis srautu.

Pats Seimo rezoliucijos tekstas irgi kontraversiškas bei atsiduoda tam tikru vasalitetu ar naivumu. Kelios citatos: 

primindamas skaudžią Antrojo Pasaulinio karo ir pokario laikų patirtį, kai neviltyje atsidūrę pavergtų tautų žmonės tik Vakarų valstybių solidarumo dėka galėjo sukurti gyvenimą iš naujo svečiuose kraštuose;

Taip, bet po II pasaulinio karo Rytų europiečiai ne į Šiaurės Afriką bėgo. Ir nei savo religijos, nei įstatymų ar papročių neprimetinėjo juos priglaudusioms valstybėms. Pagaliau ir patys stengėsi pragyventi ne iš pašalpų, o iš darbo. Be to, dabartinis dokumentas visiškai sulygina karo pabėgėlių ir ekonominių migrantų teises. Išlaikyti tuos atbėgėlius riebiomis, kaip jie tikisi, pašalpomis, kai lėšų trūksta patiems šalies piliečiams, Lietuvai būtų per sunki, ją pačią alinanti ir dar labiau skurdinanti užduotis.

pažymėdamas, kad nė viena valstybė negali savarankiškai išspręsti migracijos iššūkių;

Nereikia kalbėti už visas valstybes, juo labiau už tas, kurios nesireklamuoja impotencija ir savarankiškai sprendžia „migracijos iššūkius“. Nemanau, kad paktą atsisakiusios pasirašyti Latvija, Lenkija, Vengrija, Austrija, JAV, Australija ir kt. yra kvailesnės už Lietuvą ar neįgalios išspręsti tų iššūkių.

pabrėždamas, kad migrantai, naudodamiesi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, privalo laikytis priimančių šalių įstatymų, gerbti jų tradicijas ir papročius;

Tuščia deklaracija, nes tose šalyse, kurios prisiėmė globoti šimtus tūkstančių kitos religijos ir kultūros atbėgėlių (pvz., Prancūzija, Vokietija ar Švedija), dar negimė žmogus, priverčiantis juos visus laikytis vietinių įstatymų ir gerbti tradicijas, jei tie įstatymai ir tradicijos nesutampa su atsineštosiomis ar prieštarauja atbėgėlių religijai.

skatina Lietuvos Respublikos Vyriausybę plėtoti dialogą su visuomene ir Lietuvos Respublikos Seimu dėl tarptautiniu mastu vykstančių diskusijų aktualiais migracijos politikos klausimais.

Gana ciniškai atrodantis skatinimas, žinant, kad šiuo visuomenei itin svarbiu migracijos pakto klausimu dialogo nebuvo, tačiau Seimas, nepaisydamas to, pritarė, jog paktas būtų pasirašytas.

Klausimas toks: kam atstovauja Lietuvos Respublikos Seimas? Jį rinkusiai Lietuvos visuomenei ar pačiam sau? Jei pačiam sau, tada jį reikia perrinkti. Ir nerinkti į Seimą tų, kurie nesidomi viešąja nuomone ar tiesiog ją ignoruoja. Dalis seimūnų, balsavusių „už“, manęs nenustebino. Bet pribloškė tie, kuriais iki šiol tikėjau ir pasitikėjau. Ačiū ir jiems. Už atvertas akis.

P. S. gruodžio 6 d. Latvijos Saeimos dauguma balsavo už NEPRISIJUNGIMĄ prie JT migracijos sutarties. Prisijungimą palaikė daugiausia prokremlinė „Santarvės“ partija. Matyt, solidarizuodamasi su bendraminčiais Lietuvos Seime.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Butkui       2021-08-3 4:28

Ka be sakytum nuo Sventines upes siaures vokietijoje nepabegsi ....

okupacija       2021-08-2 17:25

senu KGB rezervininku vykdoma pagal plana sekmingai.Putinas tik trina rankas kad mūsų valstybę valdo tie patys tarybiniai puvėkliai su vaikais ir anūkais.Buvusiu nebuna tam ir buvo priimtas įstatymas 75 metams užslaptint valstybės išdavikus.Pavydžiu estams kurie sugebėjo šita KGB mėšla iškuopti.

Jules       2021-08-2 16:40

Abu ministrų kabinetai Lietuvai padarė milžinišką žalą - kolchoznikų ir apsišaukėlių konservatorių. Jie išprovokavo invaziją į Lietuvą. Na ir, žinoma, socdemai, kurie juos kvietėsi taip pat, lakstydami su kvietimosi plakatais.

pasirašė Lietuva        2021-08-2 11:38

migracijos paktą, nes reikės juk ministeriams ir seimūnams pasiraičius kelnes sprukti į užsienį. Nori užsitikrinti, kad atgal negrąžins, kai migrantai pradės Lietuvoje savo tvarką įvedinėti. Runkeliai valdžiai mažiausia rūpi.Dabar jiems ES lėšų įsisavinimas galvoje, sočiam gyvenimui vakaruose

Paulius       2021-08-1 17:37

o juokingiausia tai, kad iki šiol dauguma „politikų“ jos neperskaitė. sprendžiu iš to, kad neseniai bandžiau ją rasti lietuviškai. spėkite, ar pavyko?

dar pora       2021-08-1 16:09

tokių kadencijų, ir Lietuvą bus galima pervadinti lietuvos islamo respublika, aišku jei lietuva ir toliau ištikimai rinks dėdulės liberalkonservatorius

habilitās       2021-08-1 14:50

„Kodėl ir rezoliucija, ir pat spaktas net nepateiktas svarstyti komitetams, matyt, geriau paaiškintų anos kadencijos valdančioji dauguma ir, žinoma, tam kelio neužkirtusi, net balso nepakėlusi opozicija“
✒✒✒

Nesuprantu, kam prisiminti ir platinti tokius nusišnekėjimus, jei šioje svetainėje buvo išsamus ir labai informatyvus straipsnis:
„Dvi Seimo rezoliucijos dėl JT migracijos sutarties: už  ir prieš (papildyta Seimo protokolu)“
(Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 5 d. 8:27)
...
Kuris nežino, kad Ž. Pavilonis turėjo ketinimų pretenduoti į prezidentus nuo TS LKD ir vertėsi per galvą, kad įtiktų visiems.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-08-1 13:31

Žinia visiems visiems visiems
tamsuoliams iš sandėliukų, iš chruščiovinių narvelių ir panašiems

Jau 8 paskutinieji seimai - antikonstituciniai, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime. Seimagyvių 30-ies metų “įstatymai” - šiukšlės (šlamštas).
___________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 rugpjūčio 1

Žodžio laisvė...       2021-08-1 13:02

Senasis Seimas su V.Pranckiečiu priešakyje prastūmė Lietuvai žalingą sprendimą.
Pažeidė Lietuvos Konstituciją ,sulaužė priesaiką ,nuslėpė nuo SUVERENO. Lauk iš Seimo
Lietuvos priešą , gal ir daugiau buvo tokių niekšų ,kurie negalvojo ką nusikalstamo
daro. O gal tai buvo jau prie šio Seimo ir prie šachmatų stumdytojos? Kiek bus pada-
ryta nusikaltimų Lietuvai ? Taip ir valstybę galima prarasti .Gal jau yra koks kitas
slaptas paktas ,kuris kaip 1939 m. sunaikino Lietuvos valstybingumą?

dundukai?       2021-08-1 12:31

idomu kas pristate ta pakta?.. jei kokia Sakaliene itikinamai paaiskino, kad jis kalba tik apie migracijos reguliavima, tai O.K., kam dar beskaityt, ane?..
ka veike musu politologai?..“tiriantieji zurnalistai?..
kodel tik Saulius Lapenas paskaite ir iskritikavo?..
kodel ji nenorejo isgirst Seimas?..
“Musu namai-jusu namai” toki deviza issikelusiai B.Vesaitei ir deretu uzleist savo namus nelegaliems migrantams, kuriu “nelegaluma” ir panaikino sis paktas.Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.