Socialinė politika, Ekonominė politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Veronika Winkels. Pakaks kalbų apie „atlyginimų prarają“

Tiesos.lt siūlo   2018 m. kovo 6 d. 8:40

3     

    

Veronika Winkels. Pakaks kalbų apie „atlyginimų prarają“

y-news.lt

Panašu, kad vyrų ir moterų atlyginimų skirtumai tikrai siutina feministes. Tik pažiūrėkite Cathyʼės Newman interviu su Kanados profesoriumi Jordanu Petersonu. Ji atkakliai vengia klausyti bet kokių aiškinimų dėl vyrams ir moterims mokamų skirtingų atlyginimų norėdama girdėti tik tai, kad moterys, kaip paprastai, diskriminuojamos.

Tačiau kiekvienas bent šio to vertas analitikas žino, jog svarbu ne tik tai, ką tiesiogiai rodo duomenys, bet ir tai, ko jie negali tiesiogiai parodyti. Štai pavyzdys: „Jungtinėse Valstijose atliktas Gyventojų surašymo biuro tyrimas parodė, kad atitinkamu periodu – dvejus metus iki pirmo poros vaiko gimimo ir metus po gimimo – skirtingų lyčių sutuoktinių atlyginimo skirtumas padvigubėja.“

Tokia pastaba nėra klaidinga. Ir nėra blogai tokią pastabą išsakyti. Tik klaidinga nuo šios pastabos atsispyrus daryti milžinišką šuolį prie išvados, kad moterys darbo rinkoje diskriminuojamos.

Analitikai galėtų taip pat nesunkiai padaryti išvadą: moterų pajamos po vaiko gimimo gali sumažėti dėl to, kad jos savo noru apsisprendė dirbt mažiau ir prižiūrėti savo kūdikius, o ne grįžti į darbą (todėl negalima teigti, kad darbe moterims sudaromos prastesnės sąlygos).

Pastaba, kad „valstybės apmokama vaikų priežiūra padeda mažinti skirtumą tarp vyrų ir moterų uždirbamų pinigų, nes moterims suteikiama galimybė daugiau laiko skirti darbui“, išduoda neigiamą požiūrį į motinystę. Teiginys „suteikiama galimybė“ suponuoja prielaidą, kad moterys gyvena pilnavertį gyvenimą tik tada, kai dirba apmokamą darbą, o ne tada, kai augina vaikus. Žvelgiant iš tokios perspektyvos motinystė matoma kaip pseudogyvenimas, kaip laikina atkarpa, kurią reikia įveikti kiek įmanoma greičiau, kuri yra gerokai mažiau pageidaujama nei „tarnybinė“ karjera.

Toks ir feminisčių požiūris – jos ir toliau tempia faktus ant savo kurpaliaus mėgindamos išlaikyti tariamai vyriško pasaulio aukos įvaizdį. Tai visai nejuokinga; juk šie faktai lygiai taip pat galėtų atskleisti teigiamą moterų pasirenkamą tendenciją – norą būti su vaikais, o ne be jų.

Jordanas Petersonas yra vienintelis sveiko proto balsas, pašnekovės išprovokuotas sukritikuoti faktus iškraipančias feministes, įsitvėrusias mito, kad vyrai laiko pavergę moteris.

Joe Roganui pasakodamas apie savo interviu Cathyʼei Newman Petersonas taikliai pastebi, jog „ji [Newman] yra labai keista auka. Na, juk jai puikiai sekasi. Turėtų juk ateiti laikas priduoti aukos bilietą. Juk negali tuo pačiu metu būti ir engėjas, ir engiamasis, to jau būtų per daug.“

Nenoriu pasakyti, kad vyrų ir moterų atlyginimo skirtumas visada pateisinamas, kad moterims labai paprasta pereiti iš darbo rinkos į motinystę ir atgal. Kai mano vaikams suėjo šeši mėnesiai, pati mielai grįžau į darbą ir dirbau po vieną dieną per savaitę. Bet, kaip matome peržvelgę statistiką, reta motina trokšta stačia galva nerti į darbą ir dirbti pilną darbo dieną. Ir neignoruokime vienišų motinų, priverstų užsidirbti pragyvenimui, kurios galbūt irgi mieliau liktų namie.

Nors visi šie iššūkiai tikri, jie gerokai išpūsti, kad leistų feministėms, bet kokia kaina jų modelio neatitinkančias moteris vaizduoti kankinėmis. Vis dėlto, jeigu šios apsišaukėlės advokatės iš tikrųjų turi nors krislą tikėjimo bendru moterų reikalu, joms atėjo metas nukreipti erzelį į kitus frontus.

Ir nereikia toli ieškoti – joms galima pasiūlyti daug lygiaverčių pakaitalų, pavyzdžiui, rūpestį dėl sekso vergijos panaikinimo. Viena aišku – skirtingų atlyginimų „gėdos“ tema jau išsemta.

Versta iš mercatornet.com

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-03-7 0:03

Feministėms moterys ir jų gerovė NE VELNIO nerūpi. Atvirkščiai - jos siekia, kad moterys būtų tokios, kaip jos: kompleksuotos (ne veltui sakoma, kad feminizmas - sunkiausiai paneigiamas nepilnavertiškumo komplekso įrodymas), pritvinkusios tulžies mizandriškos isterikės, neturinčios jokių šansų kada nors būti laimingomis. Nes tos ligonės pavydi, kad kitos turi tai, ko jos pasirinko neturėti.

Neteisinu priekabiavimų,bet       2018-03-6 17:45

tas Mee Too judėjimas kažkoks fariziejiškas.Nes čia daug dedamųjų-tas priekabiautojas vyras,krikščioniškai neauklėta mergina,laikmetis,aplinka,merginos tėvai,santvarka…Nėra vietos atgailai ir gailestingumui.

koks kvailas straipsnis       2018-03-6 16:02

Statistika skelbia, kad moterys su vaikais labiau skursta. Jei valstybei reikia piliečių, reikia sudaryti moterims sąlygas neskursti, sudaryti galimybes derinti darbą ir vaikų auginimą. Nes gyvenime visko atsitinka: pvz. vyras miršta, susižaloja, palieka, netenka darbo, pradeda kontroliuoti ir neskiria ir neskiria lėšų, eina į kairę. Tuomet, moteris, neturėdama profesijos, darbo negalės savęs ir vaikų aprūpinti. Bus blogoje situacijoje.O jei susirgs? Ar jai nereikalinga pensija? Kokią ją turės, jei nedirbs, ar dirbs mažai? Visada būti priklausomu nuo kažko yra blogiau, nei nepriklausomu. Todėl valstybė, norėdama, kad gimtų piliečiai, turi užtikrinti moterims tinkamas sąlygas.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.