Įžvalgos

Veronika Winkels. Pakaks kalbų apie „atlyginimų prarają“

Tiesos.lt siūlo   2018 m. kovo 6 d. 9:40

3     

    

Veronika Winkels. Pakaks kalbų apie „atlyginimų prarają“

y-news.lt

Panašu, kad vyrų ir moterų atlyginimų skirtumai tikrai siutina feministes. Tik pažiūrėkite Cathyʼės Newman interviu su Kanados profesoriumi Jordanu Petersonu. Ji atkakliai vengia klausyti bet kokių aiškinimų dėl vyrams ir moterims mokamų skirtingų atlyginimų norėdama girdėti tik tai, kad moterys, kaip paprastai, diskriminuojamos.

Tačiau kiekvienas bent šio to vertas analitikas žino, jog svarbu ne tik tai, ką tiesiogiai rodo duomenys, bet ir tai, ko jie negali tiesiogiai parodyti. Štai pavyzdys: „Jungtinėse Valstijose atliktas Gyventojų surašymo biuro tyrimas parodė, kad atitinkamu periodu – dvejus metus iki pirmo poros vaiko gimimo ir metus po gimimo – skirtingų lyčių sutuoktinių atlyginimo skirtumas padvigubėja.“

Tokia pastaba nėra klaidinga. Ir nėra blogai tokią pastabą išsakyti. Tik klaidinga nuo šios pastabos atsispyrus daryti milžinišką šuolį prie išvados, kad moterys darbo rinkoje diskriminuojamos.

Analitikai galėtų taip pat nesunkiai padaryti išvadą: moterų pajamos po vaiko gimimo gali sumažėti dėl to, kad jos savo noru apsisprendė dirbt mažiau ir prižiūrėti savo kūdikius, o ne grįžti į darbą (todėl negalima teigti, kad darbe moterims sudaromos prastesnės sąlygos).

Pastaba, kad „valstybės apmokama vaikų priežiūra padeda mažinti skirtumą tarp vyrų ir moterų uždirbamų pinigų, nes moterims suteikiama galimybė daugiau laiko skirti darbui“, išduoda neigiamą požiūrį į motinystę. Teiginys „suteikiama galimybė“ suponuoja prielaidą, kad moterys gyvena pilnavertį gyvenimą tik tada, kai dirba apmokamą darbą, o ne tada, kai augina vaikus. Žvelgiant iš tokios perspektyvos motinystė matoma kaip pseudogyvenimas, kaip laikina atkarpa, kurią reikia įveikti kiek įmanoma greičiau, kuri yra gerokai mažiau pageidaujama nei „tarnybinė“ karjera.

Toks ir feminisčių požiūris – jos ir toliau tempia faktus ant savo kurpaliaus mėgindamos išlaikyti tariamai vyriško pasaulio aukos įvaizdį. Tai visai nejuokinga; juk šie faktai lygiai taip pat galėtų atskleisti teigiamą moterų pasirenkamą tendenciją – norą būti su vaikais, o ne be jų.

Jordanas Petersonas yra vienintelis sveiko proto balsas, pašnekovės išprovokuotas sukritikuoti faktus iškraipančias feministes, įsitvėrusias mito, kad vyrai laiko pavergę moteris.

Joe Roganui pasakodamas apie savo interviu Cathyʼei Newman Petersonas taikliai pastebi, jog „ji [Newman] yra labai keista auka. Na, juk jai puikiai sekasi. Turėtų juk ateiti laikas priduoti aukos bilietą. Juk negali tuo pačiu metu būti ir engėjas, ir engiamasis, to jau būtų per daug.“

Nenoriu pasakyti, kad vyrų ir moterų atlyginimo skirtumas visada pateisinamas, kad moterims labai paprasta pereiti iš darbo rinkos į motinystę ir atgal. Kai mano vaikams suėjo šeši mėnesiai, pati mielai grįžau į darbą ir dirbau po vieną dieną per savaitę. Bet, kaip matome peržvelgę statistiką, reta motina trokšta stačia galva nerti į darbą ir dirbti pilną darbo dieną. Ir neignoruokime vienišų motinų, priverstų užsidirbti pragyvenimui, kurios galbūt irgi mieliau liktų namie.

Nors visi šie iššūkiai tikri, jie gerokai išpūsti, kad leistų feministėms, bet kokia kaina jų modelio neatitinkančias moteris vaizduoti kankinėmis. Vis dėlto, jeigu šios apsišaukėlės advokatės iš tikrųjų turi nors krislą tikėjimo bendru moterų reikalu, joms atėjo metas nukreipti erzelį į kitus frontus.

Ir nereikia toli ieškoti – joms galima pasiūlyti daug lygiaverčių pakaitalų, pavyzdžiui, rūpestį dėl sekso vergijos panaikinimo. Viena aišku – skirtingų atlyginimų „gėdos“ tema jau išsemta.

Versta iš mercatornet.com

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-03-7 1:03

Feministėms moterys ir jų gerovė NE VELNIO nerūpi. Atvirkščiai - jos siekia, kad moterys būtų tokios, kaip jos: kompleksuotos (ne veltui sakoma, kad feminizmas - sunkiausiai paneigiamas nepilnavertiškumo komplekso įrodymas), pritvinkusios tulžies mizandriškos isterikės, neturinčios jokių šansų kada nors būti laimingomis. Nes tos ligonės pavydi, kad kitos turi tai, ko jos pasirinko neturėti.

Neteisinu priekabiavimų,bet       2018-03-6 18:45

tas Mee Too judėjimas kažkoks fariziejiškas.Nes čia daug dedamųjų-tas priekabiautojas vyras,krikščioniškai neauklėta mergina,laikmetis,aplinka,merginos tėvai,santvarka…Nėra vietos atgailai ir gailestingumui.

koks kvailas straipsnis       2018-03-6 17:02

Statistika skelbia, kad moterys su vaikais labiau skursta. Jei valstybei reikia piliečių, reikia sudaryti moterims sąlygas neskursti, sudaryti galimybes derinti darbą ir vaikų auginimą. Nes gyvenime visko atsitinka: pvz. vyras miršta, susižaloja, palieka, netenka darbo, pradeda kontroliuoti ir neskiria ir neskiria lėšų, eina į kairę. Tuomet, moteris, neturėdama profesijos, darbo negalės savęs ir vaikų aprūpinti. Bus blogoje situacijoje.O jei susirgs? Ar jai nereikalinga pensija? Kokią ją turės, jei nedirbs, ar dirbs mažai? Visada būti priklausomu nuo kažko yra blogiau, nei nepriklausomu. Todėl valstybė, norėdama, kad gimtų piliečiai, turi užtikrinti moterims tinkamas sąlygas.


Rekomenduojame

VU Senatas: Rektorius paskelbė tokias konkurso sąlygas, kad Vytautas Radžvilas negalėtų jų atitikti

Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos: Bažnyčia – už moterų prigimtines teises

Euro valiutos palaikymo lygis Lietuvoje – žemiausias ES

Šimtmečio referendumas Lenkijoje

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.