Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vengrijos užsienio reikalų ministro P. Szijjarto atkirtis propagandinei LRT: nei Briuselis, nei Strasbūras neturėtų aiškinti, ką mums daryti

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 8 d. 21:18

20     

    

Vengrijos užsienio reikalų ministro P. Szijjarto atkirtis propagandinei LRT: nei Briuselis, nei Strasbūras neturėtų aiškinti, ką mums daryti

Jūsų dėmesiui siūlome pasiklausyti, kaip Vengrijos užsienio reikalų ministras Peter Szijjarto, „Dienos temoje“ atsakinėdamas į tendencingus ir kandžius Rasos Tapinienės klausimus apie Vengrijos priimtus įstatymus, duoda atkirtį vienos partijos ruporu tapusiai LRT: nei Briuselis, nei Strasbūras neturėtų mums aiškinti, ką daryti, kokius įstatymus priimti. O tuo labiau – ir ne Lietuvai, ypač jei visas žinojimas apie kitos šalies vidaus reikalus paremtas informacija, perskaityta internete…

Interviu klausykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Normaliam vertėjui gaili pinigų elertė        2021-07-10 10:13

Tačiau Tapinienė vargšė, pati kaip žertva atrodo komunistinės propagandos, o priekabiauja primityviai, kaip kadais du tarybiniai žurnalistai priekabiavo prie Tečer, tik anoji jų nepagailėjo. O vengras jos pagailėjo…

>> >Life Site News i        2021-07-9 21:52

Rupus miltai! nejau tik Makronas dar turi ciut sveiko proto nevaryt kita nuomone turinxiu saliu Rusijos link, kaip kad daro Gabriukas su Baltarusija?..
jau greit noresis vemt nuo tu vertybiu, atsiprasant,

Ta()tai        2021-07-9 21:44

BBC zurnalistes Emily Maitlis tautiskuma isties atpazintum is jos reiskiamos neapykantos bet kokiai tautiskumo apraiskai, nacionalinei valstybei… nereiktu jos lygint su tiesmukiska Rasa Tapiniene.  Siai propagandiniai zurnalistei anglai moka alga siekiancia 170 000 per metus. Ir visa BBC jau tokiu okupuota. Anglu rastum nebent aptarnaujanciame personale ir dar kazkiek BBC -4.
Po Brexit jo isvis neturi teises puldinet ES valstybiu ministru ir primetinet “sifonu isminciu”  kurtus RULE OF LAW. 

Visai kitaip atrodo Al Jazera TV zurnalistes mandagiai pagarbus interviu su tuo paciu ministru: https://www.youtube.com/watch?v=XIYvU8vnjHE

Life Site News       2021-07-9 19:23

KRANJ, Slovėnija, 2021 m. Liepos 5 d. (LifeSiteNews) - Kitas politinis lyderis iš Vidurio Europos remia Vengrijos atsidavimą tradicinėms šeimos vertybėms.
Slovėnijos ministras pirmininkas Janezas Janša praėjusią savaitę palaikė savo kolegą Vengrijoje Viktorą Orbaną , kai pastarasis sulaukė stiprios kitų ES vadovų kritikos dėl įstatymo, draudžiančio LGBT reklamą mokyklose ir televizijoje iki 18 m.
Per bendrą spaudos konferenciją su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen Janša pabrėžė, kad svarbu gerbti kiekvienos valstybės narės skirtumus ir nacionalinį suverenitetą.
Reikalaudamas, kad Europos vertybių suvokimas skirtingose valstybėse narėse būtų skirtingas, Janša pridūrė:
“Jei dabar vertinate žmogų remdamiesi įsivaizduojamomis europietiškomis vertybėmis, kurias visi suvokia skirtingai, ir yra naudojami dvigubi standartai, tada manau, kad tai greičiausias žlugimo kelias”.
Prieštaringai vertinamas įstatymas Vengrijos nacionalinėje asamblėjoje buvo priimtas birželio 15 d. 157 balsis prieš vieną. Prieš dvi savaites tai sukėlė karštas diskusijas ES viršūnių susitikime, kai keli žymūs ES vadovai išreiškė nepritarimą.
Tarp jų buvo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, kuri Vengrijos įstatymą kvalifikavo kaip „gėdą“ ir teigė, kad jis „prieštarauja visoms pagrindinėms Europos Sąjungos vertybėms“. Šią nuomonę taip pat pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel: „Manau, kad šis įstatymas yra neteisingas. Tai nesuderinama su mano politikos idėja “.
Birželio vidury diskusijos pasisuko dar prieštaringesniu keliu, kai Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte pareiškė: „Šiuo tikslu ketinu Vengrijai atsiklaupti“. Jis net pasiūlė, kad Vengrija turėtų „priimti LGBT teises“ arba „palikti ES“.
Jo jausmus atkartojo buvęs Europos Sąjungos Tarybos pirmininkas, Portugalijos ministras pirmininkas Antonio Costa, sakydamas: „Nepriimtina, kad tie, kurie nepriima ES vertybių, yra Europos Sąjungos dalis“.
Emmanuelis Macronas į šį klausimą žiūrėjo atsargiau: „Turime demokratiškai išrinktus lyderius, palaikomus savo žmonių, kurie priima sprendimus, prieštaraujančius pagrindinėms Europos vertybėms. Tai nėra paprastas klausimas “. „Kai iškyla problema su valstybe nare, jūs ją išsprendžiate palaikydami ryšius. Jei pašalinsite ką nors iš karto, kai tik iškils problema (…), jūs paskatinsite žmones galvoti, kad jų vertybės yra artimesnės konservatyvios Rusijos vertybėms .“
Praėjusią savaitę Lenkija atrodė vienintelė ES valstybė narė, palaikanti Vengriją. Šalies švietimo ministras Przemysławas Czarnekas pirmadienį Lenkijos konservatorių žurnalui „Sieci“ sakė, kad „turėtume visas šias taisykles nukopijuoti Lenkijos žemėje!“ Praėjusį ketvirtadienį Slovėnijai pirmininkaujant rotacijos tvarka Europos Sąjungos Tarybai, Vengrija galėjo rasti reikšmingą naują sąjungininkę.
https://www.lifesitenews.com/news/slovenian-pm-backs-hungary-pn-law-banning-lgbt-content-in-schools?inf_contact_key=92e38466c1aa0015de44f5fc6faa8fa009c74070ac2bf3cfa7869e3cfd4ff832

"BBC žydelka"       2021-07-9 18:26
Žodžio laisvė...       2021-07-9 15:52

Tapiniene,ar pati turi vaikų?Kas tau davė teisę kištis į kitos valstybės reikalus.Juk niekas tavęs neįgaliojo nes esi paprasta žurnalistė ir ne viską gerai išmanai.Pamenu,kaip tave sutramdė Gitanas Nausėda per debatus rinkimuose į Prezi-
dentus 2019 metais,kai pabandei elgtis chamiškai kito kandidato atžvilgiu.Sarmatos
jausmo stokoji ,mergužėle.

šlovinga Lietuvėlės ir Europos ateitis       2021-07-9 15:47

liaudiesmenas.livejournal.com

P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

Frankfurto mokykla ir..       2021-07-9 15:23
Ta(u)ta elfei       2021-07-9 14:47

Turbūt kad taip - Adomėnas galimai užsiėmęs Taivano privačios paramos savo asmeniui įsisavinimu.

Ta(u)ta       2021-07-9 14:25

Dėl tapinienes drįsčiau nesutikti - nėra viskas gerai. Vienas klausimas buvo tiesiog tiesiai iš tokios BBC žydelkos repertuaro, bet ir tai šio ministro sutvarkyti nepavyko.

Rinkejai       2021-07-9 14:03

viskas gerai su ta Tapiniene. Ji toli pralenkia seima palikusi savo eksvyra Andriu.

Rinkėja iš Kauno       2021-07-9 13:36

žiūrėjau tą interviu. Labai patiko Vengrijos užsienio reikalų ministras - drąsus, laisvas, kalbantis ne klišėmis. Be baimės dėstantis savo ir savo šalies nuomonę, nepadlaižiaujantis Briuseliui, Vengrijos ir vengrų tautos patriotas. Žavėjausi, kaip jis taktiškai,  su švelnia, atlaidžia vos įžiūrima ironija išklauso kvailokus, tarsi nuo CNN kurpalio nutrauktus Tapininenės klausimus iš paruoštuko.
Beje, buvau apie Tapinienę daug geresnės nuomonės. Negi ta graži moteris iš tiesų tokia dogmatikė  ir nuzombinta, kaip toje laidoje pasirodė? Ar jai tiesiog LRT valdžia surašė tuos “budinčius” klausimus ir tik davė perskaityti?

elfe        2021-07-9 12:40

Rasa Tapiniene uzdave teisingus ir labai aktualius klausimus.
tik ispudis toks, jog atsakymai galejo but siek tiek apkarpyti…
ministro atsakymai tik patvirtino nuojauta, jog “prorusiskumu” kaip mat kaltinami visi tie, kas kritiskai vertina “filantropo” skleidziamas “vertybes” kaip neva Europos vertybes…  tik kad jo “migracijos biznis”, i kuri, kaip gyres, investavo 500 mi. ir kuris sukele brexit, nera “Europos vertybe”. kada pagaliau Simonyte and co supras tai?.

elfe        2021-07-9 12:23

kuris is URM viceministru pasirase ta nota pries Vengrija - Adomenas ar Pranckevicius?..
itariu, kad socialistas Arnoldas Pranskevicius. juk panarsius jo “Europos komisijos atstovybes Lietuvoje” feisbuka, daros akivaizdu, jog jis labiau atstovauja ES diktatoriu Sorosa, nei EK. pvz., niekada nemaziau kad jie reklamuotu EK studentu mainu programa ERZMUS, nes reklamuoja tik Soros erazmus +, pagal kuria kepa CEU tokius propagandistus kaip Rskevicius, Karolis Dambrausku ir pan., kuriuos paskui idarbina i reikiamas organizacijas, kad dirbtu “filantropo” interesams.

StasySG       2021-07-9 10:30

Man svarbiausia kad į pirmą klausimą atsakė tiksliai, pone stasy.

LRT       2021-07-9 9:18

galėtų pravesti vedantiesiems mandagumo ir etiketo kursus. R. Tapinienė turbūt pamiršo, kad kalbina ne savo kiemo politikus, o svečią iš kitos (žymiai kultūringesnės) valstybės.

Raigerdas        2021-07-9 8:46

Labai korektiški Vengrijos užsienio reikalų ministro P. Szijjarto atsakymai. Bet aš nesuprantu Gabrieliaus Landsbergio pozicijos. Jūs suprantate ką nors? Kaip šitas piemuo drįsta mokyti Vengrijos vadovus, kaip jiems vadovauti jų šaliai? Tai labai primena Sovietinę Komunistų partiją, kai A. Brazauskas atsiskyrė nuo TSKP kiek buvo Komunistų sekretorių amsinčių A. Brazausko atžvilgiu. Tai tarp tokių amsinčių dabar yra Gabrielius Landsbergis, bet senelis tyli, nes tai yra anūko išdaigos. Klausykite į kokį mėšlą mes įmynėme su tais rinkimais į valdžią? Nejaugi tikrai nėra jokios išimties ir mes turime kentėti nuo visokių Ž. Povilionio, Gabrieliaus, Lino Slušnio ir kitų konservatorių svaičiojimų ir JŲ KENKĖJIŠKOS VEIKLOS?

stasys       2021-07-9 7:00

Vertimas išties prastas , bet klausimai tikslus ir aktualus . Vienok ne į visus juos ministras atsakė , o gal tai vertimas kaltas.. balai žino .

Nepasirašysiu        2021-07-8 22:44

Idomus LRT vertėjas:
vietoj Kinijos verčia > Rusija
vietoj “mes, centriai europiečiai” > mes, europiečiai

Pasirinkimas kalbėtis lietuviskai ir angliškai, o ne lietuviskai ir vengriškai (turbūt, LRT iniciatyva) irgi idomus.

Globalios Lietuvos gimdytojai       2021-07-8 22:10

Tėtis, ideologas: Beresnevičius
Krikštatėvis: Vladas Lašas
Tauta turi žinoti savo didvyrius.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.