Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vengrijos užsienio reikalų ministro P. Szijjarto atkirtis propagandinei LRT: nei Briuselis, nei Strasbūras neturėtų aiškinti, ką mums daryti

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 8 d. 21:18

20     

    

Vengrijos užsienio reikalų ministro P. Szijjarto atkirtis propagandinei LRT: nei Briuselis, nei Strasbūras neturėtų aiškinti, ką mums daryti

Jūsų dėmesiui siūlome pasiklausyti, kaip Vengrijos užsienio reikalų ministras Peter Szijjarto, „Dienos temoje“ atsakinėdamas į tendencingus ir kandžius Rasos Tapinienės klausimus apie Vengrijos priimtus įstatymus, duoda atkirtį vienos partijos ruporu tapusiai LRT: nei Briuselis, nei Strasbūras neturėtų mums aiškinti, ką daryti, kokius įstatymus priimti. O tuo labiau – ir ne Lietuvai, ypač jei visas žinojimas apie kitos šalies vidaus reikalus paremtas informacija, perskaityta internete…

Interviu klausykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Normaliam vertėjui gaili pinigų elertė        2021-07-10 10:13

Tačiau Tapinienė vargšė, pati kaip žertva atrodo komunistinės propagandos, o priekabiauja primityviai, kaip kadais du tarybiniai žurnalistai priekabiavo prie Tečer, tik anoji jų nepagailėjo. O vengras jos pagailėjo…

>> >Life Site News i        2021-07-9 21:52

Rupus miltai! nejau tik Makronas dar turi ciut sveiko proto nevaryt kita nuomone turinxiu saliu Rusijos link, kaip kad daro Gabriukas su Baltarusija?..
jau greit noresis vemt nuo tu vertybiu, atsiprasant,

Ta()tai        2021-07-9 21:44

BBC zurnalistes Emily Maitlis tautiskuma isties atpazintum is jos reiskiamos neapykantos bet kokiai tautiskumo apraiskai, nacionalinei valstybei… nereiktu jos lygint su tiesmukiska Rasa Tapiniene.  Siai propagandiniai zurnalistei anglai moka alga siekiancia 170 000 per metus. Ir visa BBC jau tokiu okupuota. Anglu rastum nebent aptarnaujanciame personale ir dar kazkiek BBC -4.
Po Brexit jo isvis neturi teises puldinet ES valstybiu ministru ir primetinet “sifonu isminciu”  kurtus RULE OF LAW. 

Visai kitaip atrodo Al Jazera TV zurnalistes mandagiai pagarbus interviu su tuo paciu ministru: https://www.youtube.com/watch?v=XIYvU8vnjHE

Life Site News       2021-07-9 19:23

KRANJ, Slovėnija, 2021 m. Liepos 5 d. (LifeSiteNews) - Kitas politinis lyderis iš Vidurio Europos remia Vengrijos atsidavimą tradicinėms šeimos vertybėms.
Slovėnijos ministras pirmininkas Janezas Janša praėjusią savaitę palaikė savo kolegą Vengrijoje Viktorą Orbaną , kai pastarasis sulaukė stiprios kitų ES vadovų kritikos dėl įstatymo, draudžiančio LGBT reklamą mokyklose ir televizijoje iki 18 m.
Per bendrą spaudos konferenciją su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen Janša pabrėžė, kad svarbu gerbti kiekvienos valstybės narės skirtumus ir nacionalinį suverenitetą.
Reikalaudamas, kad Europos vertybių suvokimas skirtingose valstybėse narėse būtų skirtingas, Janša pridūrė:
“Jei dabar vertinate žmogų remdamiesi įsivaizduojamomis europietiškomis vertybėmis, kurias visi suvokia skirtingai, ir yra naudojami dvigubi standartai, tada manau, kad tai greičiausias žlugimo kelias”.
Prieštaringai vertinamas įstatymas Vengrijos nacionalinėje asamblėjoje buvo priimtas birželio 15 d. 157 balsis prieš vieną. Prieš dvi savaites tai sukėlė karštas diskusijas ES viršūnių susitikime, kai keli žymūs ES vadovai išreiškė nepritarimą.
Tarp jų buvo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, kuri Vengrijos įstatymą kvalifikavo kaip „gėdą“ ir teigė, kad jis „prieštarauja visoms pagrindinėms Europos Sąjungos vertybėms“. Šią nuomonę taip pat pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel: „Manau, kad šis įstatymas yra neteisingas. Tai nesuderinama su mano politikos idėja “.
Birželio vidury diskusijos pasisuko dar prieštaringesniu keliu, kai Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte pareiškė: „Šiuo tikslu ketinu Vengrijai atsiklaupti“. Jis net pasiūlė, kad Vengrija turėtų „priimti LGBT teises“ arba „palikti ES“.
Jo jausmus atkartojo buvęs Europos Sąjungos Tarybos pirmininkas, Portugalijos ministras pirmininkas Antonio Costa, sakydamas: „Nepriimtina, kad tie, kurie nepriima ES vertybių, yra Europos Sąjungos dalis“.
Emmanuelis Macronas į šį klausimą žiūrėjo atsargiau: „Turime demokratiškai išrinktus lyderius, palaikomus savo žmonių, kurie priima sprendimus, prieštaraujančius pagrindinėms Europos vertybėms. Tai nėra paprastas klausimas “. „Kai iškyla problema su valstybe nare, jūs ją išsprendžiate palaikydami ryšius. Jei pašalinsite ką nors iš karto, kai tik iškils problema (…), jūs paskatinsite žmones galvoti, kad jų vertybės yra artimesnės konservatyvios Rusijos vertybėms .“
Praėjusią savaitę Lenkija atrodė vienintelė ES valstybė narė, palaikanti Vengriją. Šalies švietimo ministras Przemysławas Czarnekas pirmadienį Lenkijos konservatorių žurnalui „Sieci“ sakė, kad „turėtume visas šias taisykles nukopijuoti Lenkijos žemėje!“ Praėjusį ketvirtadienį Slovėnijai pirmininkaujant rotacijos tvarka Europos Sąjungos Tarybai, Vengrija galėjo rasti reikšmingą naują sąjungininkę.
https://www.lifesitenews.com/news/slovenian-pm-backs-hungary-pn-law-banning-lgbt-content-in-schools?inf_contact_key=92e38466c1aa0015de44f5fc6faa8fa009c74070ac2bf3cfa7869e3cfd4ff832

"BBC žydelka"       2021-07-9 18:26
Žodžio laisvė...       2021-07-9 15:52

Tapiniene,ar pati turi vaikų?Kas tau davė teisę kištis į kitos valstybės reikalus.Juk niekas tavęs neįgaliojo nes esi paprasta žurnalistė ir ne viską gerai išmanai.Pamenu,kaip tave sutramdė Gitanas Nausėda per debatus rinkimuose į Prezi-
dentus 2019 metais,kai pabandei elgtis chamiškai kito kandidato atžvilgiu.Sarmatos
jausmo stokoji ,mergužėle.

šlovinga Lietuvėlės ir Europos ateitis       2021-07-9 15:47

liaudiesmenas.livejournal.com

P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

Frankfurto mokykla ir..       2021-07-9 15:23
Ta(u)ta elfei       2021-07-9 14:47

Turbūt kad taip - Adomėnas galimai užsiėmęs Taivano privačios paramos savo asmeniui įsisavinimu.

Ta(u)ta       2021-07-9 14:25

Dėl tapinienes drįsčiau nesutikti - nėra viskas gerai. Vienas klausimas buvo tiesiog tiesiai iš tokios BBC žydelkos repertuaro, bet ir tai šio ministro sutvarkyti nepavyko.

Rinkejai       2021-07-9 14:03

viskas gerai su ta Tapiniene. Ji toli pralenkia seima palikusi savo eksvyra Andriu.

Rinkėja iš Kauno       2021-07-9 13:36

žiūrėjau tą interviu. Labai patiko Vengrijos užsienio reikalų ministras - drąsus, laisvas, kalbantis ne klišėmis. Be baimės dėstantis savo ir savo šalies nuomonę, nepadlaižiaujantis Briuseliui, Vengrijos ir vengrų tautos patriotas. Žavėjausi, kaip jis taktiškai,  su švelnia, atlaidžia vos įžiūrima ironija išklauso kvailokus, tarsi nuo CNN kurpalio nutrauktus Tapininenės klausimus iš paruoštuko.
Beje, buvau apie Tapinienę daug geresnės nuomonės. Negi ta graži moteris iš tiesų tokia dogmatikė  ir nuzombinta, kaip toje laidoje pasirodė? Ar jai tiesiog LRT valdžia surašė tuos “budinčius” klausimus ir tik davė perskaityti?

elfe        2021-07-9 12:40

Rasa Tapiniene uzdave teisingus ir labai aktualius klausimus.
tik ispudis toks, jog atsakymai galejo but siek tiek apkarpyti…
ministro atsakymai tik patvirtino nuojauta, jog “prorusiskumu” kaip mat kaltinami visi tie, kas kritiskai vertina “filantropo” skleidziamas “vertybes” kaip neva Europos vertybes…  tik kad jo “migracijos biznis”, i kuri, kaip gyres, investavo 500 mi. ir kuris sukele brexit, nera “Europos vertybe”. kada pagaliau Simonyte and co supras tai?.

elfe        2021-07-9 12:23

kuris is URM viceministru pasirase ta nota pries Vengrija - Adomenas ar Pranckevicius?..
itariu, kad socialistas Arnoldas Pranskevicius. juk panarsius jo “Europos komisijos atstovybes Lietuvoje” feisbuka, daros akivaizdu, jog jis labiau atstovauja ES diktatoriu Sorosa, nei EK. pvz., niekada nemaziau kad jie reklamuotu EK studentu mainu programa ERZMUS, nes reklamuoja tik Soros erazmus +, pagal kuria kepa CEU tokius propagandistus kaip Rskevicius, Karolis Dambrausku ir pan., kuriuos paskui idarbina i reikiamas organizacijas, kad dirbtu “filantropo” interesams.

StasySG       2021-07-9 10:30

Man svarbiausia kad į pirmą klausimą atsakė tiksliai, pone stasy.

LRT       2021-07-9 9:18

galėtų pravesti vedantiesiems mandagumo ir etiketo kursus. R. Tapinienė turbūt pamiršo, kad kalbina ne savo kiemo politikus, o svečią iš kitos (žymiai kultūringesnės) valstybės.

Raigerdas        2021-07-9 8:46

Labai korektiški Vengrijos užsienio reikalų ministro P. Szijjarto atsakymai. Bet aš nesuprantu Gabrieliaus Landsbergio pozicijos. Jūs suprantate ką nors? Kaip šitas piemuo drįsta mokyti Vengrijos vadovus, kaip jiems vadovauti jų šaliai? Tai labai primena Sovietinę Komunistų partiją, kai A. Brazauskas atsiskyrė nuo TSKP kiek buvo Komunistų sekretorių amsinčių A. Brazausko atžvilgiu. Tai tarp tokių amsinčių dabar yra Gabrielius Landsbergis, bet senelis tyli, nes tai yra anūko išdaigos. Klausykite į kokį mėšlą mes įmynėme su tais rinkimais į valdžią? Nejaugi tikrai nėra jokios išimties ir mes turime kentėti nuo visokių Ž. Povilionio, Gabrieliaus, Lino Slušnio ir kitų konservatorių svaičiojimų ir JŲ KENKĖJIŠKOS VEIKLOS?

stasys       2021-07-9 7:00

Vertimas išties prastas , bet klausimai tikslus ir aktualus . Vienok ne į visus juos ministras atsakė , o gal tai vertimas kaltas.. balai žino .

Nepasirašysiu        2021-07-8 22:44

Idomus LRT vertėjas:
vietoj Kinijos verčia > Rusija
vietoj “mes, centriai europiečiai” > mes, europiečiai

Pasirinkimas kalbėtis lietuviskai ir angliškai, o ne lietuviskai ir vengriškai (turbūt, LRT iniciatyva) irgi idomus.

Globalios Lietuvos gimdytojai       2021-07-8 22:10

Tėtis, ideologas: Beresnevičius
Krikštatėvis: Vladas Lašas
Tauta turi žinoti savo didvyrius.

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.