Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 20 d. 19:36

7     

    

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

laikmetis.lt

Vengrija skuba išspręsti visus Europos Sąjungai susirūpinimą keliančius klausimus, susijusius su Vengrijos teisinės valstybės principais, prieš lapkričio 19 d. Europos Vadovų Tarybai balsuojant šiuo klausimu.

Balsavimo metu ant kortos pastatyta maždaug 7,5 mlrd. eurų ES lėšų, o kairiųjų liberalų valdžia Briuselyje jau seniai siekia pasinaudoti ES finansavimo priemonėmis, kad kontroliuotų ir nubaustų konservatyviąsias vyriausybes už jų nepritarimą migrantų kvotoms, federalizuotai Europai ir pozicijai LGBT klausimais, pavyzdžiui, švietimo LGBT temomis pamokose.

Kaip pirmadienį pranešė Vengrijos regioninės plėtros ir ES finansavimo ministras Tiboras Navracsicsas (Tibor Navracsics) Vengrija įsteigs sąžiningumo instituciją kaip vieną iš 17 svarbiausių įmonių, kuri kontroliuos ES lėšomis įgyvendinamų projektų viešųjų pirkimų procedūras ir galės įsikišti sukčiavimo, interesų konfliktų ar pažeidimų atvejais. Jos vadovą atviro konkurso būdu išrinks nepriklausomi ekspertai, sakė A. Navracsicsas ir pridūrė, kad institucija gali pradėti veikti lapkričio antroje pusėje.

Vengrijos pusė taip pat įsipareigojo sukurti kovos su korupcija darbo grupę, kuri nebus vyriausybės dalis, bet bus susijusi su sąžiningumo institucija. Sąžiningumo institucijos vadovybę sudarys vienodas skaičius narių iš vyriausybinių ir nevyriausybinių sferų.

Europos Vadovų Tarybos balsavimui blokuoti Vengrijos finansavimą reikės kvalifikuotos daugumos, o šiuo atveju pagal ES chartiją reikia, kad už ją balsuotų ne mažiau kaip 55 proc. valstybių narių, be to, ji turi atstovauti ne mažiau kaip 65 proc. visų Europos Sąjungos gyventojų.

Likus dviem mėnesiams iki balsavimo, Lenkija jau davė suprasti, kad palaikys savo Vidurio Europos partnerę Vengriją. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad Lenkija priešinsis bet kokiems neteisėtiems ES institucijų bandymams sustabdyti ES finansavimą bet kuriai valstybei narei, įskaitant Vengriją.

Vis dėlto situacija yra labai nepalanki Vengrijai. Kitos nacionalinės valstybės, įskaitant Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Belgiją, Nyderlandus ir daugelį kitų, beveik neabejotinai yra pasirengusios balsuoti prieš Vengriją. Netgi buvusių sąjungininkių, tokių kaip Čekija ir Slovakija, balsavimas lieka labai neaiškus, nes abiejose šalyse dominuoja kairiųjų pažiūrų, federalizmo šalininkų vyriausybės.

Vengrijos spaudos pranešimuose teigiama, kad Bulgarija taip pat gali balsuoti kartu su Vengrija. Kol kas nėra jokių oficialių ženklų, kad Vengrija ieškotų kitų sąjungininkių, kurios balsuotų jos naudai, jei Europos Komisija pripažintų, kad iki tol įgyvendinti teisiniai pakeitimai yra nepakankami.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-09-22 11:04

Al. 2022-09-22 10:29 .. tokia tamstos filosofija pagimdė ir posakį ‘o kas galėtu paneigti jog ..” Tamstelė utopistas bijantis ir savo šešėlio . Garliavos skandalas , puikus pavyzdys juodųjų technologijų darbo su visuomene rezultatas ir deja mes visi tapome to eksperimento rezultatu . Tokias pamokas negalima pamiršti ...

Al.       2022-09-22 10:29

Kaip nusikaltėlį traukia grįžti į nusikaltimo vietą, taip ir stasį nevalingai traukia Garliava.

Besidomaujanciam Teisybiu kl.       2022-09-21 16:40

...DURNIUI PAAISKINSIU..Kas pereme,akivaizdu.Sito klaust gali tik visiskas daunas su idioto ir kretino priemaisom.Klausimas tik,kokiu budu,tylint,tai buvo padaryta.

Besidomaujanciam Teisybiu kl.       2022-09-21 16:35

...atejote is delfio,ten ir sugrizkite,asiliuk…..I JA I JAAA

Tamsta Stasy       2022-09-21 16:33

..mars kariaut i fronto rubrika,ten xuilo gerbejai labai nerimsta,o i reikalus,kurie jums per sunkus,gal kaip nors…,susivaldykit.O apie Garliava is viso net nekalbekit,nes gali kilt itarimu apie jusu teigiama poziuri i pedofilus.

stasys        2022-09-21 8:24

Tomas vis dar galvoja ka čia dar parašyti komentaruosepasiteiravus ko nors . Na .. be abejo jo nedomina Orbano problemos negavus tu ‘darmai’ dalinamu milijardu ES , o jau ten tos pasakos apie Orbano krokodilo nuoširdžias ašaras ir aplamai nejaudina ..Gal jis koks ‘garliavinis’ užsilikęs .. ir čia strakaliojantis ant vienos kojos ..?

Tomai....       2022-09-20 20:01

Kur Jūs ???? Ko nesidomite kas perėmė Tiesos.lt ????

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.