Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Geopolitika

Vengrija pasirašė Lenkijos inicijuotą deklaraciją dėl Europos ateities. Kas pasirašys ją nuo Lietuvos?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 6 d. 17:43

9     

    

Vengrija pasirašė Lenkijos inicijuotą deklaraciją dėl Europos ateities. Kas pasirašys ją nuo Lietuvos?

Šiomis dienomis buvo paviešinta, kad 16 Europos dešiniojo sparno partijų, „didžiosios žiniasklaidos“ ir „teisingų politologų“ paprastai pristatomų su etiketėmis euroskeptiškos, populistinės, proputiniškos ir pan. pasirašė Jaroslavo Kačynskio ir Lenkijos valdančiosios partijos PiS inicijuotą deklaraciją dėl bendros pozicijos konferencijoje dėl Europos ateities.

Sprendžiant iš dokumentą pasirašiusio Viktoro Orbano pasisakymo, paskelbto „Fidesz“ partijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje (žr. ČIA), ši deklaracija ragina telktis visas Europos politines jėgas, kurioms yra svarbios nacionalinės valstybės, prigimtinė šeima ir krikščioniškos vertybės, kad debatuose dėl Europos Sąjungos ateities būtų atstovaujama ir šiai pozicijai.

Be Lenkijos ir Vengrijos valdančiųjų partijų, minėtą deklaraciją taip pat pasirašė Marine Le Pen vadovaujamas Prancūzijos „Nacionalinis sambūris“ (RN), Italijos partijos „Lyga“ ir „Italijos broliai“.

Tiesos.lt primena, kad šių metų gegužės 9 d. prasidėjo metus truksianti konferencija, skirta išgirsti piliečių diskusijoms apie Europos ateitį. Konferencijos išvados, kurios, tikimasi, padės formuoti Europos ateitį pagal piliečių išsakytą viziją, Europos Komisijai, Europos Parlamentui ir Europos Tarybai turėtų būti pateiktos kitų metų pavasarį.

Bendrojoje šalių deklaracijoje dėl konferencijos dėl Europos ateities (lietuviškas vertimas ČIA) siūloma diskutuoti sveikatos, klimato kaitos, skaitmenizacijos, žaliosios ekonomikos, švietimo, mokslo, inovacijų, kultūros, demokratijos, įtraukios visuomenės, migracijos ir kitais klausimais.

Konferencijoje gali dalyvauti visi Europos piliečiai, nacionalinės valstybinės institucijos, pilietinė visuomenė bei nevyriausybinės organizacijos, rengdamos nacionalinius, regioninius ar teminius renginius (kaip Lietuvos dalyvavimą įsivaizduoja LR Užsienio reikalų ministerija, skaitykite ČIA).

Renginius, diskusijas, plenarines sesijas galima stebėti ir dalyvauti daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje (išsamiau apie tai ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

www       2021-07-8 20:03

Matydami Briuselio biurokratų (ir Lietuvos) beprotybę žmonės pradeda atsikvošėti…

Geriausiai tomis temomis debatuotų       2021-07-7 2:07

Nida Vasiliauskaitė, Andrius Švarplys, Ramūnas Aušrotas, Vygantas Malinauskas, Vicentas Vobolevičius, Kristina Zamarytė-Sakavičienė, iš jaunųjų - Vytautas Sinica su Dovilu Petkumi…
Tikrai turime pasiruošusių žmonių, tik reikėtų nesiblaškyti - toji konferencija - klastingas daiktas, nes sugalvota tik tam kad vėliau galėtų remtis - vyko demokratinė diskusija, mus įpareigojo joje dalyvavę piliečiai…
akivaizdi legitimacijos parodija, bet juk žais būtent tokį žaidimą.
bet jei mums payktų perimti žaidimą į savo rankas, atsikovoti bent auditoriją, žmonės išgirstų ir palaikytų - nors ‘pažengusių’ yra keliskart mažiau, bet jie glasniau rėkia, tad visi bijantys susitepti ir traukiasi…

Neįsikertantiems       2021-07-7 1:50

juk aiškiai parašyta: ES federalistai rengia metus trunkančią konferenciją, kurioje, jei ir vėl tylėsime, visokiausios NVO pasisakys, kad mums reikia dar labiau integruotis ir pažangėti.
Todėl lenkai ir parengė deklaraciją, kurią ir pasirašė įvairūs dešinieji, kad įsipareigotų tos anos konferencijos debatuose ginti tautų Europos idėją su jos krikščioniškosiomis šaknimis.
laikmetis.lt publikacijoj išvis nėra jokio konteksto - tik džiaugsminga konstatacija, kokie puikūs vengrai ir lenkai, nes pasirašė kažkokią deklaraciją... tai Švarplys ir rašo - turi jungtis ir Lietuva…
Bet čia ne šalys jungiasi, o partijos, politinės jėgos, visuomeniniai judėjimai ir pan.
Galėtų nuo Lietuvos jungtis ir Nacionalinis susivienijimas, ir Karbauskio valstiečiai, ir Šeimų sąjūdis, ir Laisvos visuomenės institutas…
Bet nesijungs, nes ją jau pasirašė Tomaševskis… Radžvilas ir Laisvos visuomenės institutas išsigąs, kad jį tai suteps, Karbauskiui netinka krikščioniškoji Europa, nebent Šeimų sąjūdis, maršas, su Švarpliu-Rusteika-Čepaitiene ryžtųsi eiti į konferencijos debatus…

Nepasirašysiu       2021-07-7 1:17

“Be Lenkijos ir Vengrijos valdančiųjų partijų, minėtą deklaraciją taip pat pasirašė Marine Le Pen vadovaujamas Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinis sambūris“ (RN), Italijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ ir „Italijos broliai“.”

Redakcijai - ar sugebare galvoti savo galva, ar sugebate tik išversti?
Kip RN, Lyga ir IB - kraštutiniai dešinieji?
Lyga ir RB - gana skirting dešinumo lygiai.

>> 20:18       2021-07-6 22:36

Kam antrą kartą kartoti tą patį tekstą? Tai juk NĖRA Lenkijos ir Vengrijos deklaracija. Ar visus čia kvailiais laikote?

Bendra deklaracija dėl konferencijos       2021-07-6 20:18

https://ec.europa.eu/info/sites/default/files/lt_-_bendra_deklaracija_del_konferencijos_del_europos_ateities.pdf

Konferencijoje dėl Europos ateities bus sukurta nauja erdvė debatams su piliečiais, siekiant įveikti Europai kylančius iššūkius ir įgyvendinti jos prioritetus. Tuose debatuose galės dalyvauti įvairios visuomeninės padėties Europos piliečiai iš visų Sąjungos šalių, o jauni europiečiai atliks pagrindinį vaidmenį formuojant Europos projekto ateitį.
Mes, Europos Parlamento pirmininkas, Tarybos pirmininkas ir Europos Komisijos pirmininkė, norime, kad piliečiai prisijungtų prie diskusijos ir išsakytų savo nuomonę dėl Europos ateities. Kartu įsipareigojame įsiklausyti į Europos piliečių nuomonę ir vadovautis Konferencijos rekomendacijomis, visapusiškai atsižvelgdami į savo kompetencijas ir subsidiarumo bei proporcingumo principus, įtvirtintus Europos sutartyse.
Pasinaudosime galimybe paremti Europos projekto demokratinį teisėtumą ir veikimą, taip pat išlaikyti ES piliečių paramą mūsų bendriems tikslams ir vertybėms, suteikdami jiems daugiau galimybių reikšti savo mintis. Ši Konferencija – tai bendras Europos Parlamento, Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Kaip šią bendrą deklaraciją pasirašančios šalys įsipareigojame dirbti kartu visos Konferencijos metu ir šiuo tikslu skirti reikiamus išteklius. Įsipareigojame dirbti Europos, mūsų piliečių ir Europos demokratijos labui, stiprinti europiečių ir jiems tarnaujančių institucijų ryšius.
Vykstant Konferencijai, kaip jos dalį ir visapusiškai laikantis šioje bendroje deklaracijoje išdėstytų principų, organizuosime renginius Europos, nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis, bendradarbiaudami su pilietine visuomene ir suinteresuotaisiais subjektais, taip pat su nacionaliniais ir regionų parlamentais, Regionų komitetu, Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, socialiniais partneriais ir akademine bendruomene. Jų pastangos užtikrins, kad Konferencija vyktų ne vien Europos sostinėse ir pasiektų visus Sąjungos kampelius. Renginiai bus organizuojami vadovaujantis bendrais principais, dėl kurių turi susitari Konferencijos struktūros. Kviečiame kitas institucijas ir organus prisijungti prie šios europinės demokratinės iniciatyvos. Visi kartu užtikrinsime, kad ši Konferencija būtų sėkminga. Paprašysime, kad Konferencija susitartų dėl išvadų ne vėliau kaip 2022 m. pavasarį, kad būtų pateiktos gairės dėl Europos ateities.

Perskaičiau,       2021-07-6 19:51

bet nelabai supratau. Tai ką ten pasirašė Lenkija su Vengrija? Tą pliurpalynę, kuri čia skelbiama? Ar ką nors konkretaus? ,,Deklaracija” ir ,,Konferencija” juk nėra sinonimiški žodžiai. Tai, kas čia paskelbta, man primena tarybinių laikų ,,darbo kolektyvų vieningą pritarimą generalinei partijos linijai”. Ačiū, nereikia. Bet gal bus paskelbta ir ,,Deklaracija”? Laukiu ir tikiuosi.

Bėga lietuvaičiai iš Landsbergiu tironijos       2021-07-6 18:52

Lietuva tapo valstybe, Jungtinėje Karalystėje netekusia didžiausios savo gyventojų dalies. Iki kovo 31-osios JK tarnybos gavo 245 240 Lietuvos piliečių prašymų gauti nuolatinio gyventojo statusą. Dauguma pareiškimų patenkinti. Taigi maždaug dešimtadalis Lietuvos gyventojų nutarė nuolat gyventi Jungtinėje Karalystėje.
Taip pat, antroje vietoje, Lenkija, - beveik milijonas lenkų (gauta 975 180 pareiškimų), tapsiančių nuolatiniais JK gyventojais, sudaro tik keturiasdešimtąją Lenkijos gyventojų dalį.

Paulius       2021-07-6 18:43

kokia beprasmybė antraštėje. kas tie „mes“? Nebent Prezidentas ryžtųsi, tik nelabai tikiu, kad išdrįstų

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.