Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 18 d. 22:17

17     

    

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Europos įstatymų leidėjai kaltina esant autokratiška Vengriją, valdomą Premjero Viktoro Orbano, kurio valdančioji Fideš partija balandį buvo pakartotinai išrinkta dviejų trečdalių daugumos balsais.

Vengrija nebegali būti laikoma pilnai veikiančios demokratijos šalimi ir į ją turėtų būti žiūrima kaip į „hibridinį rinkiminės autokratijos režimą“, - teigė ketvirtadienį Europos Parlamento (EP) priimtas pranešimas.

Europos įstatymų leidėjai ketvirtadienį 433 balsais prieš 123priėmė neprivalomą, bet reikšmingą rezoliuciją, kritikuojančią demokratijos principus Vengrijoje. Ši rezoliucija priimta, nepaisant to, kad Vengrijos vyriausybė užsitikrino triuškinančią pergalę dviem trečdaliais balsų šių metų balandžio mėnesį ir turi vieną stipriausių demokratinių įgaliojimų mandatą visoje Europoje. Rinkimai taip pat buvo įvertinti kaip laisvi ir teisingi daugybės nepriklausomų rinkimų stebėtojų.

Nepaisant to, pranešime spaudai po balsavimo EP pasmerkė „tyčines ir sistemingas Vengrijos vyriausybės pastangas“ kenkti Europos vertybėms ir poreikiams.

Be to, jame teigiama, kad padėtis Vengrijoje pablogėjo tiek, kad dabar ji gali būti laikoma „rinkiminės autokratijos šalimi“.

Pranešimas spaudai kaltina tuo, ką vadina demokratijos „atsitraukimu“, tiek Viktoro Orbano Fideš administraciją, tiek Europos Komisiją, kuri, kaip teigiama, pablogino situaciją praleidusi progą įsikišti. Toliau tekste EP nariai ragino ir toliau nepervedinėti ES atkūrimo fondų lėšų į Vengrijos iždą „tol, kol ši šalis nesutiks su ES rekomendacijomis ir teismo sprendimais“.

Nuolatinė Vengrijos kritika vyksta nuo 2018 m., kai EP nariai pirmą kartą suaktyvino 7 straipsnio procedūrą, laikomą galingu įrankiu, galiausiai galinčiu atimti iš valstybės narės balsavimo teises. Vienintelė kita šalis, kuriai galėtų būti taikoma 7 straipsnio procedūra, yra Lenkija, kuri taip pat ir toliau nesunkiai išsirenka konservatyvią nacionalinę vyriausybę, keliančią nerimą federalistams, už globalizmą pasisakantiems pareigūnams Briuselyje, tarp kurių daugelis užima savo pareigas be demokratinių įgaliojimų.

Kad būtų imtasi šių veiksmų prieš nusižengėlį, 7 straipsnis reikalauja kitų šalių narių vienbalsio balsavimo, o Lenkija ir Vengrija yra susitarusios blokuoti vienas kito procedūrą.

Laikydamiesi „daugiaplanio“ metodo Vengrijai diskredituoti EP nariai išvardijo kai kurias pagrindines jų susirūpinimo sritis, įskaitant šalies konstitucinę ir rinkimų sistemas, teisėjų nepriklausomybę, korupciją ir interesų konfliktus.

„Akademinė laisvė, religijos laisvė, asociacijų laisvė, teisė į lygiavertį elgesį, įskaitant LGBTIQ teises, mažumų, taip pat migrantų, prieglobsčio prašytojų ir pabėgėlių teises, taip pat yra problemiškos“, - rašoma pranešime spaudai.

Paprašytas pakomentuoti rezoliuciją vienas EP narys, kairiosios pakraipos Prancūzijos Žaliųjų partijos politikas Gwendoline Delbos-Corfield sakė: „Šio pranešimo išvados yra aiškios ir neatšaukiamos: Vengrija nėra demokratinė valstybė. Labiau nei bet kada Parlamentui reikėjo užimti šią poziciją atsižvelgiant į nerimą keliantį Vengrijos teisinės valstybės principų atsisakymą.“

Kraštutinis federalistas ir liberalas, EP narys Guy Verhofstadt, žinomas kaip vienas turtingiausių EP narių visame Briuselyje, Tviteryje rašė: „Nežinau, kas blogiau: ar kad mes veisiame autokratiją ES viduje… ar kad tiek daug EP narių, valstybių vadovų ir Komisija vis dar leidžia tam vykti. Sustabdyk Orbaną! Dabar nebeduokite jam ES finansų ir #EUCO galių! “

Prieš balsavimą, EP nariai nuo Fideš partijos buvo įniršę, kad Vengrijos kairiosios pakraipos opozicijos politikai nusiteikę balsuoti už tai, jog pasmerktų savo šalį ir taip atimtų iš Vengrijos vyriausybės galimybę gauti labai reikalingą ES finansavimą, padedantį palengvinti Vengrijos vartotojams Europą apėmusią pragyvenimo išlaidų krizę.

„Nepajėgiamos apmokėti sąskaitos už elektrą ir dujas, žlungantys verslai, gresiantis nedarbas ir nesaugumas - štai į ką Europa turėtų reaguoti, o ne vykdyti politinę raganų medžioklę prieš Vengriją“, - pabrėžė Balász Hidvéghi.

„Mes matome, kad nors tarp Europos Komisijos ir Vengrijos vyriausybės vyksta konstruktyvios derybos, čia vyksta stigmatizavimas, kurstymas ir problemų kūrimas“,-pridūrė Vengrijos EP narė Kinga Gál.

„Šis tekstas yra dar vienas federalistinių Europos politinių partijų bandymas pulti Vengriją ir jos krikščioniškai demokratišką, konservatyvią vyriausybę dėl ideologinių priežasčių“,-toks buvo rašytinis atsakas į pranešimą, kurį solidariai pasirašė konservatyvūs EP nariai iš Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos, Italijos ir Vengrijos.

Kai kurie eurokratai, įskaitant ES biudžeto komisarą Johannes‘ą Hahn‘ą, nori sumažinti Vengrijos gaunamą ES finansavimą iki 70 procentų, kol ši šalis įgyvendins, Europos Komisijos manymu, priimtinas priemones.

Vengrijos teisingumo ministrė Judit Varga Briuselyje nuo praėjusios savaitės dalyvavo derybose su ES pareigūnais. Pirmadienį ji paskelbė naują informaciją, kurioje teigė: „Mes tikime dialogu, pagrįstu abipuse pagarba“. Ji pažadėjo tęsti darbą „siekdama užtikrinti, kad Vengrijos žmonės galėtų naudotis ištekliais, kurių nusipelno.“

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

fungicidas       2022-09-20 17:29

Demokratiškumas yra euroinstitucijų ar savo tautos valios vykdymas?
Dar Vengrija buvo apkaltinta korupcija - ar ji tikrai labiau korumpuota nei Lietuvos arba Europos sąjungos institucijos? Tai koks yra nutylimas puolimo kriterijus? Pagal Vengrijos ir Lenkinjos pavyzdį yra tik vienas bendras kriterijus - nepavaldumas Briuseliui. Palaužti šias tautas matyt jiems būtina, kad kiti tai suprastų ir bijotų. Matyt absurdiškos vertybės bandomos diegti siekiant išprovokuoti ir po to demonstratyviai palaužti nenuolankiausius.  Kodėl kažkas sintetinio ir neatlaikiuso nei vienos rimtos krizės turi moralinę teisę kaltinti, jei patys taiko prievartą ir pjudymą prieš Europos sąjungos tautas?
Šiaip tai ne gėjų rinktinė ir ne už europietiškas vertybes Mariupolyje taip ilgai laikėsi.

Prašalietis       2022-09-20 15:31

“Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę”...
Eurokolūkis vienijantis “nepriklausomas ir suverianes” valstybes kuo toliau tuo labiau pradeda darytis “teisiškai įdomus”. Kiek žinau įstatymus valstybėse leisdavo ir turi teisę leisti išrinktos tose valstybės valstybinės struktūros. Tie įstatymai galioja tik tose valstybėse, kuriose buvo tie įstatymai yra priimti. Tuo tarpu Eurokolchozo nariams savo laiku net gi nepavyko suorganizuotuose balsavimuose priimti bendros konstitucijos. Eurokolchozo suburto ekonominiu pagriniu ir amerikiniu NATO šiandiena turimo politinio-valstybinio statuso esami apibrėžimai “nė per kur neįkanda”. Eurokolchozas yra nei federacija, nei konfederacija, nei valstybė... Vienu žodžiu turime eurokolchozą, kurio valdyba ir Strasbūre pasiūsti pasėdėti eurokolchozo narių pasiuntiniai prisiėmė sau valdžią leisti visiems ar atskiriems eurokolchozo nariams įstatymus… Nuo vasario 24 eurokolchozo akyse “apdriskusi, suorkėjusi…” Rosija su savo “nepriklausomų valstybių sandrauga” eurokolchozinio “teisinio gudrumo ir išmonės” nepajėgi susapnuoti…

taigi       2022-09-20 14:04

net tos tautos gali irgi klysti , pvz vengrai ir vėl prabalsavo už Orbano partiją , nors jiem seniai visais būdais buvo gi sakoma , kad tai nesiderina su laisve ir demokratija . Už tai reikia tuos vengrus nubaust .

stasys        2022-09-20 8:07

Įvairovė negali tapti trukumų , vienok yra tam tikros moralinės vertybės kurias visuomenė privalo ginti , o jei tas vertybes uzurpuoja vienas pilvotas - praplikęs kankinamas vidurio amžiaus krizės politikas , tokia visuomenė panirsta į autokratija ir visuomenei pradeda vaidentis jog vienas žmogus ir jo partija gali tapti atsakymų ko reikia ir ko nori ta visuomenė šiandiena ir rytoj . Teisingai ‘pyliną’  Vengrija Briuselis ir man truputi nesuprantama kaip čia tas autorius taip ‘mylį’ ta Orbaną ir taip negatyviai galvoja apie buvusius ir esamus valdžioje Lietuvoje smile) Bent man paralelės labai aiškios . Manipuliuoti visuomene demokratiškai galima ir nesant tu vertybių puoselėtojui , Orbanas vienas tu xuilo troliu .. inkorporuotu skaldyti ES . Nesuprantama prie ko čia ta federalizacija .. ir LGBT teisės , gal patogu jomis mojuoti tam kad str. pritraukti dėmesio .

..po Tomu       2022-09-20 5:49

..matom penkis iskrypelius.Na,palyginti nedaug.Cia tiek priguzeje issigimeliu,ypac karo rubrikoj,kad nejucia kyla sliauka.Ot,prie ko privede koncervai ir socdemai.30 metu ir…KAPUT.

Nebeatsikratys       2022-09-19 20:59

Kaip tame filme “prielipa”:)

visoumenei       2022-09-19 18:00

..as,pvz.,irgi noriu suzinot..Jei manot,kad tamsius darbelius reik slept,tai nedyvai,kad Respublika tokius tipelius blokuoja.Isivaizduoju,ko ten pripliausket.Tamstos mastymo mexanizmas aiskiai pakrypes.Turbut ir zmogzudzius dangstytumet,iskrypeli.

to Tomas J.        2022-09-19 17:19

Kodėl dangstotės visoumenės noru kažką sužinoti ???? Čia tik jums įdomu,o visuomenei gilai poch… kokiu budu kažkas kažką perėmė.Koks jūsų reikalas kaip kas ką ir kur ,ir kada perėmė ???? Miegoti negalite nesužinojęs ???? Neskaitykite ir nesilankykite ten kur jums nepatinka.Mane,pvz. “Respublika” užblokavo…nepatiko mano mintys apie komentatorius baigusius kelias pradines klases ir sapaliojančius nesąmones….O jūsų čia bent neblokuoja…Džiaukitės….

sojuzas       2022-09-19 17:08

Slegianti bolševistinė vienybė, kaip TSKP partijos suvažiavime, nes kas tie 133 sveiko proto balsai prieš beveik penkis šimtus plaukiančių pasroviui “demokratijos” ekskrementų

aha       2022-09-19 16:43

aš taip pat pritariu ir siūlau konkrečią išeitį Vengrijai gražint į tikrą, genderinės demokratijos kelią : skubiai paskirt Raskevičių Vengrijos monarchu nuo Lietuvos.Ir ,skant , kvit su visom tom nesamonėm su neteisėtu…. (na tų,kurių dabar minėt neleidžia ) jų eliminavimu .

Deivis       2022-09-19 16:22

Vengrija tegu į Maskolijos sąjungą eina. Putlerio sąjungininkų ES nereikia. Tegu nešdinasi.

ES lgbt ministras       2022-09-19 14:01

Vengrijos ministrai pirmininkai ir prezidentai turi būti išrenkami demokratinių vertybių prižiūrėtojų EP ,kaip ten yra išrenkami ir Lietuvos politikai.Kol post sovietinės šalys neišmoks demokratinių vertybių jos turi būti EP mokomos geruoju ar bloguoju būdu(не хочешь, мы тебя заставим) demokratinių vertybių.Atverkime demokratinių vertybių ir laisvių skrynią.Kas tik priešinsis demokratinių vertybių demokratijai to laukia karas,ne taika.
https://youtu.be/xyzenrD2RzA

Raimundas       2022-09-19 8:45

ES propaguojama politika ir demokratija yra oksimoronas.

Lo ir Bo       2022-09-19 7:17

Dėl Vengrijos Sinyca dabar turėtų susirgti kognityviniu disonansu.

NS NEBUS MALONUS       2022-09-18 23:09

ir nepaaiskins nieko.Nu ir aina na…Rinkimuose ir mes nebusim jiems malonus..

Al.       2022-09-18 22:44

,,„Šis tekstas yra dar vienas federalistinių Europos politinių partijų bandymas pulti Vengriją ir jos krikščioniškai demokratišką, konservatyvią vyriausybę dėl ideologinių priežasčių“,-toks buvo rašytinis atsakas į pranešimą, kurį solidariai pasirašė konservatyvūs EP nariai iš Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos, Italijos ir Vengrijos.”
Konservatyvūs EP nariai iš Lietuvos, turbūt, kaip visada, palaikė komunistų bloką.

Vengrija dabar gali būti laikoma „rinkiminės autokratijos šalimi“, nes remiasi laisvais ir sąžiningais rinkimais, kai visi žino, jog reikia remtis Komunistų partijos manifestu.

T0mas J.       2022-09-18 22:25

Papasakokite, Radžvilo “vaikai”, kaip jums pavyko įsigyti TIESOS LT portalą?
Kitaip kyla įvairūs įtarinėjimai. Net negražūs.
Partija, žinot, yra toks dalykas - viešas asmuo - todėl būkit malonūs viešai paaiškinkit visuomenei nežinomas aplinkybes šia tema.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.