Naujienos

Vengrija: „ES „žagina“ savo pačios įstatymus ir vertybes“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 8 d. 16:16

15     

    

Vengrija: „ES „žagina“ savo pačios įstatymus ir vertybes“

propatria.lt

Rugsėjo 5 dieną Europos Sąjunga buvo apkaltinta savų vertybių „žaginimu“, kai jos aukščiausias teismas priėmė sprendimą, jog šalys turėtų būti verčiamos priimti pabėgėlius pagal perkraustymo planą. Vis aštrėjančiame ginče dėl migracijos politikos Briuselis pagrasino sankcijomis bausti bet kurias klausyti nurodymų atsisakančias šalis nares po to, kai Europos Teisingumo Teismas atmetė skundą dėl šių taisyklių.

Tačiau perspėjimas buvo su įtūžiu sutiktas sistemai prieštaravusiose Rytų Europos šalyse, taip tik dar labiau paryškinant didėjančius nesutarimus dėl tvarkymosi su besitęsiančia migracijos krize.

Sprendimas buvo priimtas po to, kai Vengrija ir Slovakija kreipėsi į ETT prašydamos anuliuoti ES sprendimą išskirstyti 120 tūkst. Italijoje ir Graikijoje atsidūrusių pabėgėlių pačiame pabėgėlių į Europą antplūdžio įkarštyje 2015 metais.

Vengrija apkaltino Liuksemburgo teismą politiškai grįsto, „šokiruojančio ir neatsakingo“ sprendimo priėmimu. Šalies užsienio reikalų ministras Peter Szijjarto pasakė: „Politika išžagino Europos teisę ir europietiškas vertybes.“ „Šis sprendimas praktiškai ir atvirai legitimuoja ES galios viršenybę šalių narių atžvilgiu.“

Nors Briuselis viliasi, jog iki šiol bendradarbiauti nelinkusios šalys per kelias ateinančias savaites priims pabėgėlius, p. Szijjarto užbėgo tokiems lūkesčiams už akių ir stojo į nuožmią akistatą teigdamas, jog sprendimui bus priešinamasi „visomis teisėtomis priemonėmis“. Ir pridūrė: „Tikroji kova dar tik prasideda.“

Vengrijos sprendimas nepriimti nė vieno pabėgėlio yra dalis jos griežtos atsakomosios politikos krizės akivaizdoje; ta pati politika sąlygojo elektros srove apsaugotos tvoros statybas šalies pasienyje.

Toks pareiškimas buvo išsakytas po kelis mėnesius trukusių politinių ginčų tarp Rytų Europos šalių ir Briuselio, kilus nepasitenkinimui dėl krizės valdymo. Nors Briuselis tvirtino, jog toks veiksmas yra būtinas siekiant susitvarkyti su 1,6 milijonu žmonių, nuo 2014 m. atvykusių į Graikiją ir Italiją, minėtos šalys tikina, jog tai nėra jų atsakomybė. Jos taip pat teigia, jog savo sienų atvėrimas pabėgėliams ir migrantams iš karo nustekentų šalių, tokių kaip Sirija, sukels jose terorizmo grėsmę.

Kadangi Jungtinė Karalystė turi autonomiją ES taisyklių dėl prieglobsčio teikimo atžvilgiu, ji nusprendė neprisidėti prie šio plano.

Beata Szydlo, Lenkijos ministrė pirmininkė, pasakė: „Mes numatėme tokį sprendimą, tačiau tai nepakeičia Lenkijos vyriausybės pozicijos dėl migracijos politikos.“ Slovakijos ministras pirmininkas Robert Fico teigė, jog jo vyriausybė „visiškai gerbia Teismo sprendimą“, tačiau pridūrė, jog nustatytos kvotos buvo „politiškai neteisingos“.

ETT sprendime dėstoma: „Teismas atmeta Slovakijos ir Vengrijos skundą dėl laikinojo mechanizmo privalomam prieglobsčio siekėjų perkraustymui.“ Šis mechanizmas reikšmingai prisideda prie Graikijos ir Italijos įgalinimo susitvarkyti su 2015 m. migracijos krizės padariniais ir yra proporcingas.“

ES komisaras migracijos klausimais Dimitris Avramopoulos teigė, jog Teismo sprendimas – tai proga užbaigti vidaus nesutarimus tarp šalių narių. Nepaisant to, jis taip pat pareiškė, jog prisidėti prie plano įgyvendinimo atsisakiusios šalys galės būti traukiamos ETT svarstymui ir galimai baudžiamos didelėmis baudomis už ES įstatymų laužymą. „Metas susivienyti ir parodyti visišką solidarumą“, – sakė p. Avramopoulos. „Durys lieka atviros, ir mes turėtume įtikinti visas šalis nares laikytis savų įsipareigojimų.“

Versta iš http://www.dailymail.co.uk

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aš,       2017-09-12 15:12

Vengrija, Lenkija - saugokit batosios rasės genofondą - man nepriimtina kitųjų kultūra, genatalijų kratymas, santykiavimas su gyvuliais, lytinis santykiavimas vyro su vyru, vyro su vaiku, bobos su boba krapštinėjimasis subinės srityje, barabanų muzika… Tai buvo mano nuomonė

Pikc       2017-09-10 0:13

->himnasas - geras, bet reiktų pataisyti, nes “guy” angliškai bičą, o ne pediką reiškia.

Pikc       2017-09-10 0:11

“patys muša ir patys rėkia. ATSPĖKIT KAS?”- europedikai, kas daugiau? smile

garbačiovo       2017-09-9 16:56

ne dolgo būditie radovatca demokartiei ne dolgo - pamenu kaip šiandien. Tokių baisybių kaip dabartinėj ES netekę išgyventi TSRS.

himnasas       2017-09-8 23:58

Soyuz nerushimyi
Respublik Jevropy
Navieki splotil
Naš Velikij Briusel.
Da zdravstrvuyet Merkel,
Refugges welkomen,
Pizdiec dlya narodov-
Yedinstvienym budet
Über ales Soyuz!
.
Slavsya, Guyropa tolerastnaya,
Sodomy- Gamory nadyozhny oplot!
Partiya Mao — sila marksistkaya
Nas k torzhestvu libarastva vedyot!
.

Skvoz’ grozy siyalo nam raduga geyev,
I Orwel veliky nam put’ ozaril,
Na pravoye delo podnyalis vsie svinyi,
Ved svinyi ravneje i lutshe drugix !
.

V pobede bessmertnykh idey Hommunizma
My vidim gryadushcheye nashey srrrany,
I znameni Dyavola slavnoy otchizny
My budem vsegda bezzavetno verny!
.
Slavsya, razvrat i pederastya,
Sadomo-zoofiliyi nadyozhny oplot!
Partya junkersov— sila marksistkaya
Nas k torzhestvu libarastva vedyot!

Tarabilda       2017-09-8 23:05

Pasakysiu taip. ES panašūs į Gorbočiovininkus. Gal dar neužmiršote jo kišamos naujosios TSRS konstitucijos su neišstojimo mechanizmu.
Kai žiūri į Brexit, matai tiesiog tip top tai, ką mums mėgino įbrukti Gorbis, o svarbiausia yra iš nežinia kur atsiradusi nuostata, - jei nesutinki klauptis prieš mūsų taisykles - bausime.
Eina jie visi tolyn nuo mūsų galvų.

Agnė       2017-09-8 22:45

Nu gerai, tegul bus… taip,bet vistiek nėra tokių. Yra putinistai, kremlistai ir kitokie visokie

Tarabilda Agnei       2017-09-8 22:41

“euroskeptikas” - apgaulingas terminas. Turėtų būti tikslesnis ESkeptikas, nes ES nėra Europa net fiziškai. Šveicarija ne ES narė, gal ji ne Europa, arba dalis Balkanų... Nesąmonės yra ES vaidinti Europą, kai Anglija jiems atgręžė pasturgalį. Bankrot total.

Agnė       2017-09-8 22:30

Pas mus euroskeptikų būti negali, nes jų paprasčiausia… nėra.

2o15 m.       2017-09-8 21:48

Merkel padarė didžiulę klaidą, bet kadangi rinkimai ji to nepripažins

Euroj unkeris       2017-09-8 21:01

Nein, mes Litauen nešakinam ji pati safo noru atsituoda, ja, ja.

Naša Kvaiša       2017-09-8 19:28

Kaip gerai, kad mudu su Tėte nukenksminome referendum-dumų instrumentą.
Ačiū, Partijai- turime Šv. KKK-tititiucinį Teismą, tad pavyko sėkingai užkardyti bezobrazijas. Dabar galime parsivežti abdurachmanų tiek kiek lieps Briuselis. O pavienius euroskeptikus, ...cha, Tiapkinas sosiskomis užbadys!
Medalį daviau neveltui- tegul atidirbinėja. smile

patys       2017-09-8 19:28

muša ir patys rėkia. ATSPĖKIT KAS?

Tarabilda       2017-09-8 18:59

Esu euroskeptikas. Tik laiko klausimas, kada Europos valstybės susivoks, kad ES projektas yra pražūtingas. Ir ne tik mažoms paribio valstybėms, tokioms kaip esame mes, bet ir Vokietijos bei Prancūzijos pliurzei.
Idėja yra labai paprasta. Ryrų Europos alstybės turi referendumo instrumentą, kuriuo galime pagrasinti, kad Briuselis neįsijaustų. Reikia jiems duoti suprasti, kad ES teroro nepakęsime. Reikėtų paprasčiausiai nuimti regerendumo saugiklį, ir tą ginklą laikyti parengtą šūviui.

Marginalas       2017-09-8 17:32

Ponai, skaitykite Orwellą pagaliau!


Rekomenduojame

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Vasario 16-ąja Lukiškių aikštėje įvyks šventinis renginys „Atmintis ir pagarba“

Kun. Robertas Skrinskas. Lietuvos paaukojimai Marijai: istorinė apžvalga

Kun. Vytenis Vaškelis. Tėvynės paaukojimas Marijai

Geroji Naujiena: Viešpaties ranka pagydo ligotus kūnus ir nuvalo nuo sielos nuodėmės raupsus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.