Aplinkosaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vengrija, Čekija, Lenkija, Slovakija blokuos ES žaliojo kurso mokesčius

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 5 d. 10:52

7     

    

Vengrija, Čekija, Lenkija, Slovakija blokuos ES žaliojo kurso mokesčius

propatria.lt

Eurokomisaras, atsakingas už žaliojo kurso politiką, Frans Timmermans, vykstant energijos kainų krizei, siekia kelti mokesčius būstams ir automobiliams. Šie mokesčiai tik dar labiau apkrautų europiečių namų ūkius. Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija laikosi pozicijos prieš tokius mokesčius, nes šie, pagal šalis, yra per dideli ir per ankstyvi.

Konservatorių valdžia Vengrijoje laikosi savo žodžio ginče prieš Europos Sąjungos planus apmokestinti namų ūkius ir pakelti energijos kainas. Tokie mokesčiai yra Briuselio planas skatinti žaliąjį kursą. Visgi per spaudos konferenciją Vengrijos ministras Gergely Gulyás žurnalistams teigė, jog tokia Briuselio ambicija virstų automobilių ir būstų mokesčiais, kurie yra paremti klaidinančiais klimato kaitos projektais. Ministras leido suprasti, jog Vengrijos valdžia yra įsipareigojusi ginti savo mokesčių mažino politiką.

Ministras taip pat teigė, jog dabar vyksta namų ūkio kainų kilimo krizė visoje Europoje dėl „ypatingai didelių, greitai kylančių“ energijos kainų. Pagrindinė to priežastis, lyginant tai su pasaulio rinkos kainomis, yra prasta energijos politika, kurios vaikosi Europos Komisija. Jis priduria, jog vyksta atviras išpuolis prieš Vengrijos valdžios vykdomą būstų mokesčių mažinimo politiką, dėl kurios šalies energijos kainos yra vienos mažiausių tarp Europos šalių. Ministras pareiškė, jog ketverios Višegrado šalys planuoja vetuoti tokius Briuselio bandymus įsikišti.

Pabrėžtina, jog komisaras ir viceprezidentas, atsakingas už žaliojo kurso politiką, Frans Timmermans, yra vienas didžiausių Viktoro Orbano valdžios kritikų. Visgi Vengrijos valdžia paskelbė dokumentus, pagal kuriuos šio komisaro energijos kainų prognozė yra klaidinga, nes kainos šoktelėjo žymiai labiau nei Timmermans nurodė.

Gulyás kartojo, jog Europos Komisijos paskutiniai veiksmai prisidėjo prie vykstančios krizės, kai Briuselis privertė nutraukti tradicinę Europos energijos produkciją, grįsdami tai klimato kaita. Tada ES nusiteikė liberalizuoti dujų ir elektros rinkas be tinkamo perėjimo. Taip pat, kai krizės ženklai jau buvo matomi praeitais metais – nes rezervų lygis buvo rekordiškai žemas, paklausa kilo, o pasiūla krito ir ilgalaikiai dujų kontraktai buvo besibaigią – Briuselis nedarė nieko pusę metų, kad aprūpintų Europą žaliavomis ar bent jau pasitartų su partneriais.

Pagal Vengrijos ministrą, Europos Komisija siūlo išplėsti „ES leidimų prekybos sistemą“ keliams, transportui, automobiliams, visuomeniniams pastatams, šeimų būstams ir apskritai vartotojams. Tai reikštų, jog Briuselis apmokestintų žmonių būstus ir automobilius, vietoj įgalinus „teršėjas moka“ principą, pagal kurį tarptautinės įmonės pačios turėtų mokėti už sukeltą taršą. Jis pridėjo, jog natūralių dujų kaina Europos rinkoje pakilo 400 procentų per metus, o elektros - 80-100 procentų. Namų ūkio energijos kaina pakilo visose Europos šalyse, išskyrus Vengrijoje.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog mažiausios mažmeninės prekybos dujų ir elektros kainos yra Vengrijoje. Skaičiuojant gyventojų kainomis, viena kilovatvalandė Budapešte kainuoja 10 EUR, kai tuo tarpu Vienoje kaina yra dviguba, o Berlyne – tris su puse karto didesnė. Dujų vieneto kaina Vengrijos sostinėje yra 2.87 EUR, tuo tarpu Vienoje – tris kartus didesnė, Berlyne – du kartus, o Švedijoje – aštuonis kartus.

Gulyás teigė, jog Briuselio planas iki 2035 metų uždrausti benzinu ir dyzeliu varomus automobilius yra pavojingas. Taip pat jau yra kalbama apie dyzelinių mašinų uždraudimą ir norima įvesti „grūsties“ mokestį, kai tuo tarpu tarptautinės įmonės gali teršti aplinką be jokių pasekmių.

išversta iš rmx.news

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-6 9:11

Mokesčiai visada kritikuoti ir prie ko čia žaliasis kursas ? Neteršti aplinkos siekis geras , bet kaip ir su tais lauko tualetais ..kai reikalas spaudžia jus privalote rasti tinkama vieta ir sprendimą greitai . Visa tai oro burbulų putimas , kai tikslas pakilti ir apsigyventi kosmose turint ant žemės neišsprestu krūvą socialiniu problemų
. Pliurpalai dėl kuriu niekada nebus bendro sutarimo . Na kas privers lenkus atsisakyti iškastinės anglies ? baudos ir kitos sankcijos bevaisės jei teisinė sistema brukama galios principais .

Al.       2021-11-6 1:55

Viskas gerai, tik nereikia šeimų vadinti namų ūkiais.

London       2021-11-6 0:13

С ЭТИМ НАДО КОНЧАТЬ - Жак Фреско - Проект Венера
https://www.youtube.com/watch?v=Gi3kUvv5cuE&ab;_channel=ЖакФрескоиПроектВенера

Žaliasis kursas,        2021-11-5 22:42

kaip ir Kovidistų revoliucija, reikalingas baltųjų europiečių mažinimui. Gimstamumo mažinimui ir kitos rasės invazijai į Europą, kad mes būtume galutinai supartalinti. To nori mūsų moteriškaitės. Mes, kaip vyrai, joms jau seniai per prasti.

b.p.       2021-11-5 17:32

O Lt Huanijos dinastijai viskas tinka ... Savo piliečius smaugti iki pamėlynavimo jiems normalu ..

Neatsakinga       2021-11-5 12:44

Duobkasiai… O kaip kitaip pavadinti tuos, kurie susikoncentravę tik į dabartinę gerovę, kuriems nei vaikų, nei anūkų, nei apskritai ateinančių kartų ateitis nulio verta.

pagarba Višegrado šalims       2021-11-5 12:19

Ačiū Dievui, kad dar yra tokių Valstybių ir tokių vadovų, sugebančių ir nebijančių ginti savo valstybių piliečius nuo komunistlibų agresyvaus idiotizmo.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.