Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

Vėgėlė: politinių ambicijų neturiu

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 1 d. 21:31

15     

    

Vėgėlė: politinių ambicijų neturiu

Marius Jokūbaitis || LRT RADIJO laida „Aktualijų studija“, LRT.lt

Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, vieša kalba prieš kelias savaites sukėlęs didelį atgarsį, politinių ambicijų sako neturintis. Visuotiniame Lietuvos advokatų susirinkime išsakytų įžvalgų sklaida ir besitęsiantis aptarinėjimas, jo teigimu, rodo paliestą jautrią problemą.

„Tikėtis, kad specialisto teisininko kalbą peržiūrės toks didžiulis kiekis žmonių, turbūt naivu būtų bet kam“, – LRT RADIJO laidoje „Aktualijų studija“ antradienį sakė I. Vėgėlė.

Jo kalba Lietuvos advokatūros feisbuko paskyroje peržiūrėta 978,7 tūkst. kartų. Joje I. Vėgėlė kėlė klausimus dėl pandeminių ribojimų proporcingumo, jų atititkties Konstitucijai, taip pat pabrėžė neabejojantis skiepų nauda, pirmiausia vyresniems ar silpnesnės sveikatos asmenims, visgi akcentavo pasirinkimo laisvę, kurią beveik negalima esą paverčia socialiniai, profesiniai padariniai nepasiskiepijantiems.

„Iš karto užbėgdamas už akių pasakysiu, kad turbūt bet kuriam profesoriui, medikui, teisininkui, epidemiologui ar aplinkosaugos specialistui pasiekti tokią sklaidą jo profesinės srities žinia, kurią jis nori perduoti, yra didžiausias laimėjimas. Tikrai nesigailiu to, ką padariau, džiaugiuosi tuo, nes turbūt pataikiau į jautrią visuomenės vystymosi etapą ir užkabinau problemą, kuri labai aktuali. Tą rodo akivaizdus, labai greitas pasidalijimas“, – laidoje sakė I. Vėgėlė.

Visą pokalbį rasite LRT.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sąsy, stenkis,       2021-09-3 13:06

tik trys komentarai. 90 centų. Ant pūslės stipraus dar neuždirbai. Tiesa, prieš eidamas į buhalteriją, nepamiršk prie Lašnos žąsų palesint.

Rasa       2021-09-3 8:02

Juokinga. Kaltina Vėgėle politikavimu ir noru eiti į politiką. O jie tą daro kas dieną ir laikosi toje politijoje iš visų jėgų ir net visomis šeimomis. Iškyrus politikavimo nieko kito nedaro, tiesa, dar meluoja ir neteisėtai turtėja.

Raigerdas        2021-09-2 17:27

Daugybė žmonių džiaugiasi sužinoję, kad yra toks šaunus žmogus Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė. Tai suteikė mūsų piliečiams viltį, kad TEISINGUMAS Lietuvoje dar nėra iki galo supuvęs. O prof. V. Sinkevičius atstovauja tą pūvantį Lietuvos TEISINGUMĄ, ir mano manymu, valstybė jį be reikalo maitino nuo pat 1975 metų, kai jis pradėjo dirbti VU Teisės fakulteto Valstybinės teisės katedros dėstytoju. Šitas ponas buvo geras ir komunistams, jis yra geras ir dabartiniams valdžiažmogiams. Jis pretendavo ir į KT teisėjus. Gerbiamas I. Vėgėlė pavadino V. Sinkevičių demagogu radijo laidoje ir šitas nei kiek neįsižeidė.
Aš labai seniai sakiau, kad negali būti jokio Sovietinių laikų Konstitucinio Teismo. Čia yra visiškas absurdas. Reiškia yra įstatymas, o KT yra to įstatymo interpretatorius. Sakykite prašau, ar reikalingas interpretavimas šiame sakinyje:“Vilnius dabartiniu metu yra Lietuvos sostinė”. Arba paimkime Konstituciją. Štai pavyzdys:“7 straipsnis
Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
Galioja tik paskelbti įstatymai.
Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės”.  Atsiprašau, ir tam reikalui, kad suprasti, kas parašyta Konstitucijoje, reikalingas Konstitucinis Teismas, kuris išaiškintų Seimo nariams, ką reiškia vienas ar kitas Konstitucijos straipsnis? Kas čia? Vaikų darželis ar Seimas? Ir jie ten skaityti nemoka? Na, visiškas idiotizmas. Bet kaip atsirado tas idiotizmas? Nejaugi nėra autorių? Pasirodo, kad yra tas šaltinis, iš kur prof. V. Sinkevičius semiasi sau nurodymus:“14. Būtina padaryti viską, kad įsakymai ir sprendimai – tiek teisiniai, ekonominiai, tiek ir administraciniai – nebūtų konkretūs”(KGB Instrukcija). Štai, kam buvo reikalingas KT. Todėl ne be reikalo sovietmečiu rusų liaudis sakydavo:“Zakon, kad dyshlo, kuda dunul - tuda i vyshlo”. Taigi. KT reikalingas, pagal KGB Instrukcijos nurodymus, būtent toms dumplėms pasukti reikiama linkme. Ir štai dar vienas punktas:“18. Būtina veikti taip, kad tarnyboje būtų paaukštinami tik tie vadovai, kurie nuolankiai vykdo savo pareigas ir nepajėgia svarstyti problemų, esančių už jų veiklos ribų”. O ką dirbo V. Sinkevičius? 1981–1983 m. dirbo LTSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo skyriaus vyr. referentu; 1983–1985 m. - Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo Pirmininko pavaduotojo padėjėjas, 1985–1989 m. – Pirmininko padėjėjas. Reiškia, dirbdamas referentu, kalbas rašė komunistiniams vadovams arba jas redagavo. Tai štai, kas pūdo mūsų TEISINGUMĄ. Šitiems “teisėjams” rūpi tik jų atlyginimas. Nežinau, kiek eurais dabar, bet kažkada tai KT teisėjams buvo 13 840 Lt atlyginimas. Pasaka. Ir už ką? Už LR Konstitucijos straipsnių interpretaciją. Tai bent gyvenimėlis. Tiesiog Rojus Lietuvoje pasirodo egzistuoja, tik ne visiems, nes kaip parašyta G. Orwell “Gyvulių ūkyje” - jie yra lygesni tarp lygių.

Hmm...       2021-09-2 12:08

Dekui LRT Radijui uz sia diskusija.

Advokatas Vegele gerokai pakele advokatu garbe ir oruma. Belieka tik didziuotis, kad turime tokiu puikiu advokatu profesionalu.
Prof. Sinkeviciu gerbiau iki siol, bet sioje diskusijoje pasirode kaip politiskai sukciaujantis, pritempinejantis Konstitucija prie politiniu sprendimu. Jokios prievartos jis mat nemato, jei tie zmones, kurie rupinasi savo sveikata, nepasitiki iki galo neistirtomis vakcinomis, bus igrusti i geta apribojant ju judejima, mityba ir baudziant baudomis, kurios pribaigtu ju galimybe isgyventi?.. ir tai jis vadina ju “laisvu pasirinkimu”?.. klaikoka…

Ar ne panasiai ir ‘Vilniaus brigados” reketininkai duodavo “laisva pasirinkima”: susimoki, perleidi versla mums arba keliauji anapilin…

 

Stiklo valytuvas       2021-09-2 11:14

Šeimų bendrystės diena Kaune yra TAUTOS DVASINĖS KAPITULIACIJOS DIENA!
Kodėl taip smarkiai užsimota suniokoti tautos dvasia?
Sunaikinus fizinį tautos kūną, tauta po kažkurio laiko vėl atgyja!
Sunaikinus arba palaužus tautos dvasią, tautos nebelieka!
Tik paskutiniai niekšai gali siūlyti šventę, tautos agonijos akivaizdoje.
Ne rugsėjo 10-ta prie Seimo, o rugsėjo 4-ta Kaune yra lemiamas tautos pasirinkimas, apsisprendimas - BŪTI ar pražūti !!!
.

Labai gaila       2021-09-2 10:18

Kad profesorius Vėgelė  neeina į politiką.Tokių žmonių kaip tik ir reikia žūtbūt.Balsuotų visa mano šeima,Lietuva balsuotų už jį.

stasys       2021-09-2 10:09

Tokiu žmoniu politikoje yra , ju mažuma ir tas tiesa ..bet čia bėda pačios visuomenės požiūrio į ta pačia politika .Tolerancija išsakomai kitai nuomonei kaip spirgas ant keptuvės vartosi kepinamas .Po tokiu ‘damoklo kardu’ retas norės aukoti savo gyvenimą visuomenės interesui .Vienodai elgiasi tiek valdantis pozicija tiek opozicija ir tai kalba ne tik apie Seima .

Šiaip,tokių žmogių       2021-09-2 9:57

labai reikia politikoje ar bent valdžioje,bent kad patartų.

stasys       2021-09-2 9:12

Povilai būkite vyras ir pasakykite tvirta vyriška nuomone ..tas bobučiu pasakas klebonėliui palikite šone ar bent iki savaitgalio .Meluoja visi ir po truputi ..

Povilas       2021-09-2 8:49

O viskas gan paprasta: I.Vėgėlė aiškiai pasakė, jog juoda yra juoda, o balta yra balta.
Kitokie išvedžiojimai yra melas.
Melagiams šita I. Vėgėlės kalba trukdo meluoti.
Todėl ir kelia šaršalą.
Melagių dabar labai daug priviso ir jie agresyvūs.

stasys       2021-09-2 8:22

Gera diskusija . Aišku tai ne kokia ten filosofės ‘abra kadabra’ verčiant realu pasaulį aukštin papais .  Na kaip man tai buvo ir ko pasimokyti ..ir sužinoti naujo, pav. kaip seni ‘Konstituciniai vilkai’ interpretuoja pati Konstitucijos tekstą. Gal tas Konstitucinis teismas aplamai nereikalingas jau kaip institucija nes tampa pats problema su ilgomis eilėmis svarbiems klausimams spręsti..o nauda tik tokia jog esame priversti klausytis prof. Sinkevičiaus mintijimu apie bendra ‘orakulinį’ Konstitucijos teksto aiškinimą . Gal dėl to ir ta moteru-vyriausybė visur vieluoja su covid epidemijos sprendimais ir epidemiologiniais situacijos vertinimais Lietuvoje . Kam tie įstatymai kai yra vyriausybės nutartys ir potvarkiai surašyti kažkokiu sveikatos sistemos ‘specialistu’, be jokios kritikos ir analizės .  Šitaip ilgiau gyvenant ir Seimas bei Prezidentas tampa nereikalingas nes nepriima jokiu realiu sprendimu problemose , išskyrus ten stambūlo konvencijas ir visa kas kitiems ant liežuvio galo .I.Vėgėlė pažymėjo jog pusantru metu Lietuva taip gyvena ir nėra aišku kiek dar tokia situacija tęsis ..tenka sutikti . Tai kas atrodo laikina greitai prigyją .

Geriausiai       2021-09-2 6:49

valdžios požiūrį į žmogų įvardino Aurimas Perednis savo laidoje.Pasakė,kad vakaruose šviesūs žmonės,o Lietuvoje valdžios požiūriu tamsūs ir juos muša todėl su botagu.Ir gerbiamas I.Vėgėlė pasakė,kad aš taip nemanau.

Al.       2021-09-2 0:20

,,Politinės ambicijos” reiškia įsipareigojimą tautai. Tauta skiria patikimą žmogų į tokias pareigas, kurias mano esant reikalinga. Tautai įsipareigojęs žmogus vykdo paskyrimą.

būtų puiku,       2021-09-2 0:07

jei tokio aukšto lygio teisininkas dirbtų LR Seime. Nuo to laimėtų LIETUVA. Dabar - juokingas puskvailių kontingentas, partinių ryšių dėka, užlipo ant valdžios olimpo ir išsipūtė, kaip varlės prieš jautį- TAUTĄ. Rinkimuose profesorius nugalėtų visus konkurentus, nes nepilsčioja iš tuščio į kiaurą. L.

Kis       2021-09-1 22:04

kaip zmones issiilge tiesos ir doroves,kaip melas atsibodes ir tapes nebepakeliams.Nedarykite is advokato mitologines butybes,tai tik tikras saziningas zmogus kuriu jauciamas trukumas,nes musu nepasotinamieji vis nerimsta.Vieni pataikauja,o antri tiesiog nenori prasideti su tuo meslynu,juk aplinkui vagyste ,apgaules nieko svento nera.Tai KGB paseta sekla ,kuri baisiai dave gausius rezultatus.Kas dedasi LRT -kosmaras,prikurta tokiu istatymu,kad protu nesuvokiama.Tik didziausias Lietuvos priesas gali sitaip elgtis.Gaila,kad prezidentas absoliutus nulis.As asmeniskai is jo nieko doro ir nesitikejau padoresni padejai is kart pabego ,palikopakalikai.Man bjauri visa si sutve,kai sneka viena ,daro priesingai,kas jie?Netikiu,kad begalviai,sitiek pavogti viduri baltos dienos?Valstybe ant bankroto slenkscio ir niekam nerupi,skolos teks grazinti visiems vagia rinktine publika ,net nesislapstydama?

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.