Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vatikanas įspėja: Vokietijos Sinodinis kelias kelia grėsmę Bažnyčios vienybei

Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 23 d. 22:40

3     

    

Vatikanas įspėja: Vokietijos Sinodinis kelias kelia grėsmę Bažnyčios vienybei

laikmetis.lt

Vatikanas paskelbė dar vieną perspėjimą dėl naujos schizmos iš Vokietijos, kylančios iš šalies Sinodinio kelio.

Sinodinis kelias Vokietijoje neturi galios priversti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujas valdymo formas ir doktrinos bei moralės kryptis“, – sakoma ketvirtadienį italų ir vokiečių kalbomis paskelbtame oficialiame Vatikano pareiškime.

Šventasis Sostas teigia, kad atrodo yra „būtina tai paaiškinti“, siekiant „apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupų tarnystės vykdymą“.

„Norint apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupo tarnystės vykdymą, atrodo būtina paaiškinti, kad sinodo kelias Vokietijoje neturi įgaliojimų įpareigoti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujus valdymo būdus ir naujas doktrinines bei moralines nuostatas“, – rašo Vatikanas.

Jis įspėjo, kad neleistina diecezijose įvesti naujų oficialių struktūrų ar doktrinų.

„Neleistina vyskupijose inicijuoti naujų oficialių struktūrų ar doktrinų, kol visuotinės Bažnyčios lygmeniu nesusitarta dėl jų, nes tai būtų žaizda bažnytinei bendrystei ir grėsmė Bažnyčios vienybei. Kaip rašė Šventasis Tėvas savo laiške Vokietijoje keliaujančiai Dievo tautai, ,Visuotinė Bažnyčia gyvena dalinėse Bažnyčiose ir dalinių Bažnyčių dėka, lygiai kaip dalinės Bažnyčios gyvena ir klesti visuotinėje Bažnyčioje ir jos dėka, o jei jos atsiskiria nuo visos Bažnyčios kūno, jos silpsta, irsta ir miršta. Todėl reikia visada palaikyti gyvą ir veiksmingą bendrystę su visu Bažnyčios kūnu’“.

Toliau tęsiama: „Tad tikimasi, kad Vokietijos dalinių Bažnyčių Sinodinio kelio pasiūlymai bus įtraukti į visuotinės Bažnyčios sinodinį kelią, kad praturtintų vienas kitą ir parodytų vienybę, kuria Bažnyčios kūnas liudija savo ištikimybę Viešpačiui Kristui.“

Sinodinis kelias – vokiškai Synodaler Weg, kartais verčiamas kaip – tai kardinolo Reinhardo Marxo inicijuotas prieštaringai vertinamas procesas. Jį organizuoja Vokietijos vyskupų konferencija kartu su Vokietijos katalikų centriniu komitetu (ZdK), o jo tikslas – aptarti keturias pagrindines temas: kaip Bažnyčioje vykdoma valdžia; kunigystė; moterų vaidmuo ir seksualinė moralė.

Rašydamas apie šį procesą, popiežius Pranciškus 2019 m. laiške Vokietijos katalikams perspėjo dėl susiskaldymo.

Popiežiui Pranciškui artimu laikomas vokiečių teologas kardinolas Walteris Kasperis (Valteris Kasperis) birželį perspėjo, kad Vokietijos procesui gresia žlugimas, jei nebus atsižvelgta į prieštaravimus, kuriuos kelia vis daugiau vyskupų visame pasaulyje.

Balandžio mėnesį daugiau kaip 100 kardinolų ir vyskupų iš viso pasaulio paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėjo, kad proceso propaguojami radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali sukelti schizmą.

Kovo mėn. atvirame Šiaurės šalių vyskupų laiške išreikštas nerimas dėl Vokietijos proceso, o vasario mėn. griežtai suformuluotame Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininko laiške išreikštas rimtas susirūpinimas.

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas Limburgo vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) ne kartą atmetė bet kokį susirūpinimą ir vietoj to gegužės mėnesį išreiškė nusivylimą popiežiumi Pranciškumi.

Visai neseniai kitas Vokietijos sinodinio proceso organizatorius pareiškė, kad Sinodiniu keliu norima pakeisti Bažnyčios mokymą apie homoseksualumą, siūlant „sąmoningą pareiškimą, prieštaraujantį dabartiniam Katalikų Bažnyčios katekizmui„.

Jis atkreipė dėmesį į tekstą, kuriame buvo ne tik komentarų apie požiūrio į homoseksualumą keitimą, bet ir apie masturbaciją, santuoką, lytinį geismą ir kitas susijusias temas.

Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime Vatikanas pakartojo 2019 m. paskelbto popiežiaus laiško ištrauką, kurioje Pranciškus vokiečių kalba įspėjo – dėl atskirų Bažnyčių „atsiskyrimo nuo visuotinės Bažnyčios“, pridurdamas, kad tokiais atvejais „jos susilpnėtų, išnyktų ir mirtų“.

Šventasis Sostas sakė, kad Vokietijos pasiūlymai veikiau turėtų „įsilieti į visuotinės Bažnyčios sinodinį procesą, kad prisidėtų prie abipusio praturtinimo ir liudytų vienybę, kuria Bažnyčios Kūnas rodo savo ištikimybę Kristui Viešpačiui“.

***

Vokietijos Sinodinio kelio vadovai buvo nustebinti Šventojo Sosto pareiškimu dėl schizmos

laikmetis.lt

Naujausią Šventojo Sosto perspėjimą dėl Bažnyčios schizmos pavojaus, kylančio iš Vokietijos Sinodinio kelio, jo organizatoriai atmetė ir sutiko su „nuostaba“, savo ruožtu apkaltinę Romą, kad ji nesielgia kaip sinodinė Bažnyčia.

Po ketvirtadienį paskelbto Šventojo Sosto pareiškimo Vokietijos vyskupų konferencijos ir Vokietijos katalikų centrinio komiteto (ZdK) pirmininkai teigė esą apstulbinti tokio įsikišimo.

„Mūsų supratimu, sinodinė Bažnyčia yra kažkas kita!“, – reaguodami į Vatikano įsikišimą pareiškė Limburgo vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) ir Irme Stetter-Karp (Irme Šteter Karp). – Tai pasakytina ir apie šiandieninį bendravimą, kuris mums sukėlė nuostabą. Tai nėra geras bendravimo Bažnyčioje pavyzdys, jei skelbiami pareiškimai, kurie nepasirašyti vardu ir pavarde“.

Tačiau vienas Vokietijos prelatas, Augsburgo vyskupas Bertramas Meieris (Bertramas Mejeris), pasveikino Romos pareiškimą, rašydamas, kad rūpestis vienybe aiškiai „jaudinantis“.

Sinodinio kelio organizatoriai apkaltino Vatikaną noro bendrauti stoka: „Deja, Sinodo komitetas iki šiol nebuvo pakviestas į diskusiją su Vatikano institucijomis“.

Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime Šventasis Sostas teigė: „Sinodinis kelias Vokietijoje neturi galios priversti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujas valdymo formas ir doktrinos bei moralės kryptis“.

Vatikano notoje sakoma, kad atrodo „būtina tai paaiškinti“, siekiant „apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupų tarnystės vykdymą“.

Liepos 21 d. pareiškime įspėta: „Neleistina diecezijose įvesti naujas oficialias struktūras ar doktrinas, kol nepasiektas visuotinės Bažnyčios lygmens susitarimas, nes tai būtų bažnytinės bendrystės pažeidimas ir grėsmė Bažnyčios vienybei“.

Reaguodama į G. Bätzingo ir I. Stetter-Karp atsakymą, Šiaurės šalių vyskupų konferencijos generalinė sekretorė, pati būdama vokiečių vienuolė, iškėlė klausimą, ar pats prieštaringas procesas nesusidūrė su „komunikacijos problema“.

Sesuo Anna Mirijam Kaschner (Ana Mirijam Kašner) atkreipė dėmesį į akivaizdų suvokimą, kad šiuo procesu siekiama pakeisti – arba nukrypti savo „atskiru keliu“ – Bažnyčios mokymą daugeliu klausimų, įskaitant celibatą, moterų šventimus ir seksualinę moralę.

Nuogąstavimai dėl rizikos nukrypti nuo visuotinės Bažnyčios mokymo Sinodiniu keliu – vokiškai Sonderweg – pirmą kartą buvo iškelti 2019 m., kai kardinolas Reinhardas Marxas (Reinardas Marksas) inicijavo šį procesą.

Naujausiame pareiškime apie tokius nuogąstavimus G. Bätzingas ir I. Stetter-Karp teigė: „Niekada nesiliausime pabrėžti, kad Bažnyčia Vokietijoje neis „ypatingu vokišku keliu. Vis dėlto laikome savo pareiga aiškiai nurodyti, kur, mūsų manymu, būtini pokyčiai.“

Panašiai, pažymėjo A. M. Kaschner, G. Bätzingas iki šiol atmetė šimtų vyskupų išsakytus nuogąstavimus, kuriuos kėlė ir Vokietijos katalikai.

G. Bätzingas anksčiau taip pat yra išreiškęs nusivylimą popiežiumi Pranciškumi.

Iškart po šio naujausio perspėjimo paskelbimo publicistas ir vienas iš „Naujosios pradžios“, Vokietijos iniciatyvos, kritiškai vertinančios Sinodinį kelią, įkūrėjų, pareiškė, kad Vatikanas užtraukė proceso „avarinį stabdį“. Bernhardas Meuseris (Bernhardas Moizeris) sakė: „Schizmos pavojus baigėsi“.

Dar 2019 m. popiežius Pranciškus savo laiške Vokietijos katalikams įspėjo apie skilimą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mnas J.       2022-07-24 21:48

Geriau susiskaldymas, nei Bažnyčios išsigimimas.
Pūlinius reikia išspaust iš kūno, o ne užgrimuot.

Va va       2022-07-24 15:37

Kiek daug infiltruota padugnių ir kaip aiškiai tie visi kiaulės bažnyčios griovėjai apsišvietė.

eikit       2022-07-24 8:32

baznyciotojai,naxui.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.