Istorija

Vasario 16-osios renginiai Vilniuje ir Kaune – prisiminti, pažinti, didžiuotis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 16 d. 15:21

16     

    

Vasario 16-osios renginiai Vilniuje ir Kaune – prisiminti, pažinti, didžiuotis

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 99-ąsias metines, kai daktaro Jono Basanavičiaus vadovaujama Lietuvos Taryba 1918 m. vasario 16 dieną Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Švęskime Valstybės atkūrimo dieną kartu.

Vilniuje

8.30 val. Rasų kapinėse bus pagerbti Nepriklausomybės Akto Signatarai.

10.00 val. nuo Katedros aikštės pajudės moksleivių šventinė eisena – „Lietuvos valstybės keliu“: nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas šv. Kazimieras, pro Signatarų namus, poeto Kazio Bradūno namus, Pranciškaus Skorinos spaustuvę, Didžiojo Vilniaus Seimo rūmus, Aušros Vartus bus einama į Rasų kapines – prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo.

13 val. vilniečių sueigoje ant Pamėnkalnio (Tauro kalno) bus paminėta Tautos namų idėja.

14 val. prasidės tradicinis Vasario 16-osios minėjimas prie Nepriklausomybės Akto signatarų namų Vilniuje.

16 val. Vinco Krėvės muziejuje (Tauro g. 10–1, Vilnius) bus pagerbti du ištikimieji tautos Vyrai, Lietuvos laisvės bylą kėlę ambasadoriai Vytautas Antanas Dambrava ir pulkininkas Kazys Škirpa.

18 val. Gedimino prospekte – nuo Vinco Kudirkos aikštės iki Katedros – bus uždegta 16 laužų.

19 val. 18 min. (šis laikas žymi 1918-uosius – Lietuvos valstybingumo atkūrimo metus) LDK Valdovų rūmų prieigose vilniečiams ir miesto svečiams trimitininkas Laurynas Lapė kartu su savo studentais atliks kompoziciją „Lietuva brangi“. Tai taps tradicija – šią kompoziciją jie trimituo kas vakarą visus metus iki pat 2018 m. vasario 16 d.

19.30 val. – šventinis koncertas Katedros aikštėje „Aš tikrai myliu Lietuvą. Vasario 16-oji“.

Kaune

11–17 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje (Vilniaus g. 33) – atvirų durų valandos.

11 val. istorijos mėgėjų ir profesionalų komandos protų mūšyje „Šimtmečio belaukiant“  varžysis dėl Pirmosios Lietuvos Respublikos istorijos žinovo vardo.

Apie tarpukario šventes pasakos ir Prezidentūroje atidaryta nauja paroda „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“.

Istorinė Prezidentūra taip pat kviečia dalyvauti tęstiniame projekte „Vasario 16-oji mano šeimoje“ ir parodyti visam pasauliui, kaip lietuviai švenčia Vasario 16-ąją. Projektą palaiko Pasaulio lietuvių bendruomenė. Vasario 16-osios nuotraukų galerija ČIA.

18 val. Kauno miesto kameriniame teatre Gyčio Padegimo spektaklio „Alksniškės“ apie trečiąjį Lietuvos Prezidentą Kazį Grinių premjera.
Spektaklis – dokumentinis liudijimas, sukurtas remiantis paties K. Griniaus rašytais prisiminimais, amžininkų atsiminimais apie Prezidentą, taip pat visais įmanomais istorikų parašytais tekstais.

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Holivudo metafora       2017-02-16 21:55

Šventės proga tv trioškė rodo kultinį fantast. filmą “Nepriklausomybės diena”.
Filme yra vienas epizodas kurį visafa žiūrau lyg delikatesą.
Nes tai apie mus:
Vienžo, vyksta ufonautų blogiečių invazija, žmonija gauna į skudurus nuo technologiškai kietesnių ateivių.
Vienok vieną ateivių lėkštę pavyksta numušti ir paimti į nelaisvę ateivį.
Aštuonkojis padaras ir sučiuptas elgiasi įžūliai, šneka paniekinančiai:
- Mes atėjome užkariauti jūsų. Mes sugriausime jūsų namus, mes sunaikinsime jūsų civilizaciją, mes jus pavergsime!,...Jūs mūsų neįveiksite!
Žmonės klauso pakraupę, o vienas nebeištvėręs pertraukia įžūlų kosmoso grobuonį ir sutrikęs klausia:
- O,.. o…, o tai KĄ MUMS TADA DARYTI ???!!!???
Ateivis prisimerkia, ir ciniškai šypsodamasis sušnypščia:
- Numirrrrti!...
.
.
Mūsų Lietuvą savo gličiais čiuptuvais apraizgė vietiniai ufonautai- grobuonys.
Ir nors JIE ne iš marsų, bet JŲ tikslas toks pats kaip tų filmo monstrų.
JIE nori mus išnaikinti. Nes JIE mano esą nenugalimi.
.
Su Nepriklausomybės diena!

Valstybingumas miršta...       2017-02-16 19:56

Už pinigus -renginiai ir fasadinis, valdiškas džiaugsmas.Pgarba nevaldiškų renginių lyderiams ir dalyviams…
Tyrimai rodo, kad 90 nuošimčių moksleivių, palankiai progai pasitaikius, neštų kudašių iš Lietuvos..Tik 10 procentų pirmokų visiškai sveiki…Tautos evakuacija kraupaus dydžio…Skurde- trečdalis…Oligarchinės santvarkos ir godžios nomenklatūros nustekenta ir Briuselio patikėtinių valdoma šalis miršta , o lietuvybė blėsta- tokia tikrovė be rožinių ,melagingų valdiškų akinių.

P R A Š Y M A S       2017-02-16 19:03

Gerb. Redakcijos maloniai prašau-
ar nebūtų galima į rubriką “Iš propagandos fronų” įkelti VISĄ Lietuvos Patriarcho V. Landsbergio kalbą, padakytą š/m Vasario 16-tą, iš personalinio Balkonėlio?
.
Pažadu nieko nekomentuoti ir nerašinėti savo sarkastiškų parodijų.
Nelabai ir galėčiau-  nesugebėčiau pranokti Originalaus teksto.
.
Tai yra visiškas Šedevras!
Vertas ateities chrestomatijų ir vadovėlių.
Tauta tikrai nusipelnė mėgautis ir mėgautis.
.
Iš anksto būčiau dėkingas.
.
Pagarbiai-
blogasblogas juozapas.

Švenčių atgarsiai       2017-02-16 18:49

Monikučių portalas, teisingi, t.y. visi tv kanalai džiugiai triumfuoja, jog ” prieštaringai vertinamos radikaliū nacionalistū” eitynės Kaune šiemet nesutraukė gausesnio dalyvių skaičiaus. Pvz. TV3 kruopßčiai suskaičiavo jog buvo vos iki 150 Pażangos nekentėjų.
Filadelfijai raßo:
“Šiemet organizatoriai teigia norintys eitynių tradiciją modernizuoti ir neskleisti neapykantos, tačiau įprastų atributų, sulaukiančių kritikos, neišsižada.( Niekšaj!)
„Šiemet einame su tradicijos modernizavimo idėja. Tai, kad etninė tradicija modernizuota gali būti atsvara globaliai kultūrai“, – kalbėjo vienas iš dalyvių Tomas Skorupskas.
Anksčiau eitynes organizuodavo Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga,
bet šiemet leidimas išduotas dviems privatiems asmenims.
(Tautininkų sąjunga neparėmė šio neaiškios paskirties “renginio”)
Pasak T. Skorupsko, šių metų renginio organizatorių branduolį sudaro tie patys žmonės kaip ir anksčiau.
„Mes kaip jaunimas norėjome tęsti šventę. Nenorėjome neapykantos, kurią dalis lyderių praeityje skleidė“, – sakė T. Skorupskas.
Vis dėlto, pasak jo, eitynėse skambės anksčiau ne kartą dėl nacionalistiškumo kritikuotas šūkis „Lietuva – lietuviams“. Savo eitynėms organizatoriai pasirinko šūkį „Padarykime Lietuvą vėl didžią“ – aliuziją į JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos metu naudotą šūkį „Padarykime Ameriką didžią“.
T. Skorupskas teigė, kad renginio organizatorius džiugina tautinių jėgų pergalės kitose šalyse, įskaitant Ameriką.( Ot padugnės!)
Pasak T. Skorupsko, nors šiemet eitynėse nebebus akcentuojamas Juozas Ambrazevičius-Brazaitis, kurio plakatą anksčiau nešdavosi eitynių dalyviai, dalyviai atsinešė plakatus su Kazio Škirpos ir Kazio Binkio citatomis.
.
Į renginį tradiciškai atvyko ir vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų mūsuose gerbiamsir vertinamas Lietuvos modernėjimo kvieslys Dovidas Katzas, kasmet kritikuojantis šį renginį.
„Man gaila, kad Kauno valdžia ir vėl atidavė šiems, “atsiprašant, žmonėms” miesto centrą. Jeigu jie žygiuotų kokiame priemiestyje, mūsų čia nebūtų“, – kalbėjo jis.
D. Katzas džiaugėsi, kad šiemet dalyvių  jau pastebimai gerokai mažiau. Jis taip pat kritikavo įprastą šūkį „Lietuva - lietuviams“.
„Įsivaizduokite paradą Didžiojoje Britanijoje, kur gyvena daug lietuvių, kuriame skambėtų „Britanija – britams“ ar „Anglija – anglams“. Kaip jaustųsi Londono lietuviai?“, – svarstė jis.
.
Ankstesniais metais eitynėse dalyvaudavo 1–2 tūkst. žmonių, incidentų per jas pastaraisiais metais neįvyko. Pernai jos buvo gerokai mažesnės – pritraukė vos apie 300 dalyvių.
Pasak T. Skorupsko, organizatoriai nebesitiki, kad šiemet dalyvių bus itin gausu – tai viena iš priežasčių, kodėl šiemet renginį pasistengta modernizuoti: į renginį organizatoriai kvietė ryškių spalvų plakatais, o renginyje šalia įprastų skanduočių skambėjo elektroninė muzika.( TV3 demaskavo jog ne lietuvißka!)
„Mes iš dalies ir darome tai šiais metais kitaip dėl to, kad seniai, kai buvo tas visas ėjimas, norėjome atsiskirti nuo visuomenės dalies, sakyti, kad jie blogiečiai, mes – geriečiai, kas davė rezultatų, kurie mažino patį eitynių skaičių“, – kalbėjo T. Skorupskas.
Eitynės nuo Ramybės parko vyko per Laisvės alėją iki istorinės Prezidentūros.
Tvarką palaikė ir puikiai užtikrino gausios riaušių malšinimui parengtos Lietuvos policijos pajėgos. Patrankų ir guminių kulkų (gaila!) panaudoti neprireikė.

Dar šiek tiekv naujienų iš Moralės tvirtovės:       2017-02-16 17:54

Vasario 16-sios proga specializuotas papų ir subinyčių naujienų portalas delpiai įjungė klyksmo aparatūrą.
Pasirodo, kad Moralės ir Patriotizmo sergėtojai koncervai aptiko, jog pedagogai organizuotai vedžioja vaikus į Grūto parką rodyti balvonû ir tų  iliustracijų fone veda istorijos pamokas apie sovietmetį.
Pasakoja kaip buvo, kas kuo buvo, ką veikė ir pan.
Siaubas!, sukliko buvę sąžiningi KPSS nariai, dabartiniai koncervatoriai.
Labai laiku demaskavo antivalsybinį lizdą.
Dar kažkiek ir per vaikus visa Lietuva galėjo sužinoti apie komunistų partijos veikėjus pvz. rajkomo sekretorių Č. Stankevyčių, klinikų partkomo lyderę Gegutienę, (ko) laborantą Kulbilbyyylių, komjaunuolę Raselę ir ar net apie stalininį komsomolcä, marksizmo- leninizmo katedros Dėdulę!
Košmar/total!
Pasikėsinimas î vertybinius šių dienų Lietuvos TSKP ( tėvynės sąjungos koncervatorių parcijos) vertybybynius pamatus!
Uždaryt kibenimat!
Išvaikyt!
Vertybės yra aukščiau visko.
Ir Moralė.
Va, kulbybilius atēmė iš pencininkų pinigus, karštai ragina, tų pencininkų, kurie ištipo badu po Naktinės reformos, jų paveldėtojams nusavintų pencijų negražinti.
Šūdo šunio!
Nes andriūcha gi iš tų biudžetui sutaupytų pinigų sau džipą išsipirkinėja.
Už kruopų valgytojų atimtus centus, Moralius mašiniuko lizingą apmoka.
Ne iš nuosavos kišenės gi mokėsi, kai mandatas kišenėje vietą užima.
BVasario 16-ją švęskite linksmai, bet būkite budrús- ruūūūsai tyko iš už kiekvieno Grūto balvono.
Tėvynė pavojuje.
Moralė pavojuje!
Visi kaip vienas susitelkime aplink Gabriuką, Tėtę, Austėją.
Kiekvieną koncervinio Tvartelio lovį ginsime iki paskutinio pencininkų atodūsio!

Galkasžinotui       2017-02-16 15:46

“Kodėl kvietimą į tautinio jaunimo eiseną alkas.lt paskelbė tik šiandien ir tik kelios valandos prieš renginį:
2017 02 16 12:07?”
.
Žinom. Priežastys banalios:
Visos tos “nedamuštū fošystų nacijonalystū” eisenos gadino reguliarias ataskaitas Pażangos Centrui.
Pažangos nešējai grasino apkarpyti “investicijas” jeigu eitynės nesiliaus.
Tuomet Rūmai liepė tarnyboms reikalą sutvarkyti.
Sutvarkė. Pasiuntė, infiltravo, perrikiavo partijos tarybą iš vidaus ir performatavo tauTininkus į tauKininkus.
Songailai postelį ir pinigų skirstymo kraniuką, pankus išpašolvonino į lidlus vežimėlių stumdyti,
Vadu pastatė ex eldėdēpistą. Rudą parinko, kad prie partinės ideologijos derėtų.
Ryžas pertvarkė viską viduje pagal zadanijos planą ir dabar jau dar kitas iš po matrioškos pado išlukštentas vaduku pastatytas.
Veikta kaip pagal NT užgrobimo aferų schemas- užgrobus per trumpą laiką perparduodama po keletą kartų įvairiems savininkams kad vagystės galų niekas nerastų ir nubausti negalėtų.
Portalą alkaną irgi sutvarkė. Investavo.
Viską tvarko nauji kadrai. Kadriniai. Statutiniai.
Taigi, pranešimo laiku nebuvo, nes norima jog šiemet mažiau susirinktų, kitąmet visai nebepraneš- taip marinama dvasia, trinama atmintis.
Sena kegebe technologija.
Dar iš anų Rot Front laikų...
Bet veikia sklandžiai.

vermišelis       2017-02-16 15:27

balkoninis vakar labai gražiai makaronytei nupasakojo apie priežastis kodėl Lietuvoje negera gyventi:
apie žemės nuosavybės grąžinimo neteisybes,
apie godumą, apie korupciją ir valstybės iždo grobstymą, 
apie ” švogerizmą” susodinant savus į šiltas vietas…
labai savikritiškai būtų atrodžiusi išpažintis, jeigu patriarxas būtų mušęsis krūtinėn
- aš perkėliau žmonos kemsynų žemes į sostinę,
aš užgrobiau kažkieno gražintinä nuosavybę,
aš nuskriaudžiau paprastą žmogų pasinaudojęs turimu postu,
aš valkiojau po teismus nioliką metų šeimą su vaikais dėl tvartelio karmėlavoje, nors turėjau atgautą dviaukštį namą kauno centre,
aš įstačiau anūką į partijos vado postą,
aš nurodinėjau partijos pirmininko rinkimams ir sakiau jog tik mano anūkas vertas to posto,
aš apsimčiau jog anūko žmonikė negrobia valdiško turo savo privačiam bizniui daryti,
aš pasistačiau prabangią vilą palangoje, ten kur statyti negalima,
aš, aš, nes aš- landzbergys.
man galima.
o jums -špyyygą.
nes jūs esate kirmėlės ir šunauja.
be moralės.
makaronytei tėtušis to nepasakė.
makaronytė laaabai korektiška- nepaklausė.
...
nėjau linksmai švésti, nebuvau, tad ir nežinau- o gal šiandien tas Tautos Sąžinės etalonas apie viską iš Balkonėlio prisipažino?
ne?
gaila, vansi ir vēl kaip visada, makaronus ant turėklų dżiaustė.
dėkui ir už tiek.
natūra parėmė Bado banką.
labdaringas žmogus…
tauri siela.
tikrai vertas Premijos ir visuotinos Padėkos.

Abu tokie       2017-02-16 14:40

Lansbergis ir Makarka.

Vakar pas makaraitytę svečiavosi       2017-02-16 13:20

V.Landsbergis.Gudrus,labai gudrus.

Juozapas       2017-02-16 12:55

Vasario 16ta diena metų 2017-tų nuo Viešpaties gimimo.
Tėvynėje nieko naujo. Kaip visada- skendi rūke.
Ištariu žmonėms - Labas, Lietuva!
Bet rūkas sugeria garsą lyg tualetinis lolešvilės popierius valdovų rūmų rūpestingumą.
Negirdi manęs Lietuva. O gal aš jai kalbėti nemoku?...
Atsargiai apsidairau ir parodau SAVO Susirūpinimą
.
” Kur takelis
Kaip išbristi,
Nežinai?
Padiklydo
Vidur pievos
Milžinai…”
- Ale, tikrai. Rūkas toks tirštas jog nors šaukštu kabink.
Geriau auksiniu.
“Už Lietuvą! Ir už Tave”, sako man įmitęs ikrų valgytojas kabindamas brangiu samčiu iš SAVO lietuvos Biudžeto torielkos.
- Maçyk Dieve, palinkiu ir einu per rūką gilyn į SAVO Lietuvą perlinių kruopų parsinešt. Švenčių proga padarė Maksimas Akciją, tad centų turėtų pakakti.
...
Šventa diena, tad atsikėliau švintant, lyg Šv. Velykų rytą, ing Prisikėlimo mišių susiruošti skubėčiau. Pravėręs trobos duris išėjau į Lietuvą vėliavų iškelti. Nejuokas- neiškelsi, ateis policininkas ir paskirs baudą.
O su baudomis nepajuokausi- nesumokėsi, ateis Giltinė Raudonu Paltu, 240 skvernelių arais skraidančių ir suknežins tarpukojį.
MANO.
Už Vėliavą.
Tik kartais musyse, paprastam plutų kramtytojui, jau sudėtinga susigaudyti-
kada muš už Vėliavos neiškėlimą, o kada už iškėlimą muš.
Matyt prikauso nuo to, kokia proga tą Vėliavą kilnoji.
Bet kaip man biednam susigaudyti politkorektinėj makalynėj KADA?
Sakau, šaukiu artėjantiems baudėjams:
-Ir aš UŽ Lietuvą! Už Lietuvą vyrai!
O JIE?
Ima mane už klyno ir neša sukryžiuotom kojom į savo autobusiuką.
Aš dar bandau muistytis, ale,...
- Nespurdėk, nes gausi bananų! prižada Įstatymo ir Teisingumo vykdytojai.
- Nemėgstu bananų, norėčiau imbierų, bandau derėtis ir čia pat gaunu.
Ne to ko pageidavau, bet daug ir dykai.
Suvokęs jog negalima už duotybę atsimokėti piktu, kaip katalikui dera, grażiai padėkoju;
- Padėk Dieve, sakau ir žaliaskverniai tai suvokia teisingai- dalina man guminę košę dar skalsiau ir nesavanaudiškais pagrindais.
Doros moralės pavyzdys įkvepia barabus ir nuveda juos keliais dorybių!
Aleliuja!
Laimingas išleidinēju paskutinį kvapą.
Akyse temsta, bananai aštuongubinasi. Autobusiuko-“voronoko” sienos ištįsta ir virsta erdviu Tuneliu.
Matau!
Galû gale!
” ... Ir Šviesa
Ir ...
.... ....
Telyyyyyyyydi!...
....
...”

 

Gal kas žinot       2017-02-16 12:49

Kodėl kvietimą į tautinio jaunimo eiseną alkas.lt paskelbė tik šiandien ir tik kelios valandos prieš renginį:
2017 02 16 12:07?

Jeigu       2017-02-16 12:45

19.30 val. – šventiniame koncerte Katedros aikštėje diriguos Grybauskaitė, tai „Aš tikrai myliu Lietuvą. Vasario 16-oji“ ir butinai ateisiu pasižiūrėti.

Jei valstybė,kaip       2017-02-16 11:19

tarpukariu ,pasiūlytų grįžtantiems iš emigracijos nors po pushektarį žemės,padovanotų  įsikūrimui,tikrai daug grįžtų.Ne visi,bet grįžtų.Su sąlyga,kad neparduos ,o leis šaknis Lietuvos žemėje.

Šešiolika vasario akimirkų       2017-02-16 10:53

- Ar atlaikys Tėvynės balkonėlis DU landsbergius?
Nes ir nuo vieno Lietuva vos pastovi.
Patriarxo ir Anūko svorio gali jau ir nebeatlaikyti…
O jeigu dar ten įsirioglins Storasstoras Kitelis .
Gali įvykti JŲ valstybės griūtis!
Vansi, škia tskant dėl to mus ištiko didelis Susirūpinimas.
Dėl visa ko Kalbą išklausykime pagarbiu atstumu.
O ir sveikiau- ūminės peršalimo infekcijos sklinda būtent oro-lašeliniu būdu.
Per seiles( tfu, tfu, tfu!).
Tad - geriau švęskime sveikai!
O linksmybių Koncertą per kiekvieną reklaminę pauzę vis tiek parodo eL eN Ką.
Tsssss! Neišsišokite su savo triūbom.
Big Dirižorša watch Yuor!
U nisch svoja svadba, u nas svoja.
Tyliau, antraip zagremim pod famfary!
Švęskime mintyse.
Kaip štirlicas, užsitraukę aklinai užuolaidas, usilupkime bulvę, mintyse Himną lyg Maldą sugiedokime.
Konspiruotai!
Po grindimis. Kol vaikų dar neatėmė- džiaukimės. Santūriai.
Pašnabždomis pasveikinkime vieni kitus-
visus Marijono tris milijonus:
ssssu vasario ššššešioliktąja.
Ššša, tsssssss…

 

Taigi Ramūnai       2017-02-16 9:49

Tiesos.lt praleido svarbią žinią, ar jau Lansbergis užėmė vietą Kauno balkonėlyje. Pavėluos, užims kiti.

Ramūnas       2017-02-16 8:40

Čia “Tiesos” netyčia Kaune praleido 14.30 vyksiančią tautinio jaunimo eiseną? Asmeniškai aš esu įsitikinęs - tyčia. Apgailėtina.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.