Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Vardan tos… Žiniasklaidos padedami prezidentė ir premjeras pasikalbėjo ... apie reformas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 30 d. 23:56

10     

    

Vardan tos… Žiniasklaidos padedami prezidentė ir premjeras pasikalbėjo ... apie reformas

Penktadienį Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė pasidalyti su žiniasklaida (kokiomis aplinkybėmis tai nutiko, šioji nutyli) savo įžvalgomis apie Vyriausybės vykdomas ir planuojamas reformas.

Vertinimai, kaip ir buvo galima tikėtis, buvo aštrūs – šalies vadovė apkaltino valdančiuosius politine arogancija, rašo portalas Alfa.lt.

Sprendžiant iš citatų, pateiktų portalo publikacijoje „Prezidentės kritika valdantiesiems: ragina nedemonstruoti arogancijos ir sutvarkyti Darbo kodeksą bei urėdijų reformas“, prezidentė, paklausta, kodėl visuomenė nepritarianti Darbo kodeksui, klausime glūdinčia prielaida nė nesuabejojusi. Dar daugiau – jos įsitikinimu, toks likimas ištikęs ne tik Darbo kodeksą, bet ir Aukštojo mokslo bei urėdijų reformas: „Visos trys (reformos) buvo panašiai klaidingai pradėtos ir sukėlė didžiulį negatyvų atgarsį visuomenėje“, – pareiškė ji. Ir čia pat pridūrė: „Gal net ne dėl turinio, bet dėl to, kaip tai buvo daroma“.

Savo pasvarstymus apie reformas D.Grybauskaitė tęsia tarsi iš vadovėlio: „Darant bet kokias reformas, pirmiausia būtina žinoti, ko nori. Antra, įtikinti visuomenę ir kalbėtis su ja, girdėti. Ir tik radus konsensusą imtis reformos“. Tačiau pavyzdžio nepateikė. Ir žurnalistai nesumojo pasidomėti, ar bent prezidentė žino nors vieną reformą, būtent taip įvykdytą Lietuvoje? Beje, jei kartais tokio stebuklo būta ir tik užsimiršo, būtume dėkingi, jei jūs, mieli skaitytojai, primintumėte apie tai savo komentaruose.

Kodėl staiga, jau kitame sakinyje, prezidentė nustoja tvirtinti, o tik aprašo, koks vaizdas jai susidarąs (pats? savaime? be jokų pastangų? ir kodėl ji tuo vaizdu taip tiki?...), galima tik spėlioti: „Dabar susidaro vaizdas, kad viskas daroma atvirkščiai. Valdančiajai daugumai ir Vyriausybei kartais atrodo, kad užtenka, jog užtenka žinoti, ko jie nori, kad kitų nuomonė nesvarbi, kad įtikinėti kitų nereikia“. Bet išvadą ji daro ir vėl nė kiek nesuabejojusi: „Tokiu būdu labai atvirai demonstruojama politinė arogancija“. Ir pridūria: „Darbo kodekso atveju yra lygiai tas pats. Pirmiausiai buvo pažadai, toliau neva proceso ir derybų imitacija ir vėliau pažadų atsisakymas.“

Tačiau kitas D. Grybauskaitės klausimas, pasak Alfa.lt, buvęs ir vėl „retoriškas“: „Kai politikai mėgina savo atsakomybę paslėpti už trišalės tarybos, tai koks pasitikėjimas gali būti tokiu Darbo kodeksu?“ Portalo teigimu, ji pabrėžusi ir tai, kad „kodeksą dar teks taisyti“.

Kad „reformuoti Lietuvos miškų ūkį būtina“, prezidentė sutinkanti. Tik ir vėl – ne nuo to esą pradedama: „Nekalbama su žmonėmis, kišamas vienintelis variantas, nors kompromisų gali būti įvairių“. Dar blogiau – D. Grybauskaitės teigimu, „gąsdinimai, kad bus atleidžiami žmonės, kad tik vienintelis variantas yra teisingas, yra visiškai politiškai nekorektiškas ir griauna dar neprasidėjusią reformą“.

Kito klausimo, ne mažiau vadovėlinio, žurnalistai, žinoma, ir vėl neuždavė, bet ir pati prezidentė kažkodėl jį nutylėjo: o kur, tiksliau – per kokias medijas, nekontroliuojamas saujos neišrinktųjų, Seimas ir Vyriausybė galėtų pradėti kalbėtis su žmonėmis?.. O tuo labiau – „žmonės“ su „žmonėmis“?

Kad ir apie tai, kokių išties reikia reformų? Ar net apie tai, ką, pavyzdžiui, sako apklausa, bendrovės RAIT atlikta BNS užsakymu gegužės mėnesį. Jos duomenimis, Darbo kodeksui pritaria tik 10 proc. apklaustųjų, o 45 proc. teigė reformai nepritariantys, dar kiti 45 proc., suprask, neturėjo tvirtos nuomonės… Juk ne mažiau įdomu būtų sužinoti, ir kiek tų, kurie, pasak apklausos rengėjų, turi savo nuomonę, yra susipažinę su priimtu Darbo kodeksu? Žinant, kad rimtus naujojo Darbo kodekso aptarimus toje pačioje žiniasklaidoje būtų galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti, tikrai informuotų piliečių turėtų būti irgi vienetai.

Kaip ir buvo galima tikėtis, neilgai laukus į Vyriausybės vykdomų ir planuojamų reformų aptarimą įsitraukė ir premjeras Saulius Skvernelis ir tai padarė... savo Veidaknygės paskyroje – vienintelėje erdvėje, kurioje gali pasisakyti nesukarpytas į citatų mozaiką.

Visažinanti žiniasklaida šį jo atsakymą pavadino „atkirčiu“.

Spręskite patys:

Saulius Skvernelis: aštuonerius metus stebėta iš šalies, vertinta, kritikuota, tačiau realiai nieko iš esmės nedaryta

Reformos, kurias įgyvendina ši Vyriausybė ir valdančioji dauguma, Lietuvai yra gyvybiškai būtinos ir reikalingos. Nebent ir toliau mes norime būti kitų civilizuotų valstybių užnugaryje, pačiame dugne, be jokios vilties pakilti. Nebent toliau norime tik bejėgiškai dūsauti ir skėsčioti rankomis dėl to, kad viskas valstybėje apleista ir iškreipta, kad veši nepotizmas, korupcija, protekcionizmas, dvigubi standartai, neūkiškumas, neefektyvus valdymas, nelegalūs susitarimai, procesų imitavimas, grynųjų pinigų nešiojimas alkoholinio gėrimo dėžutėse ir puokštė kitų blogybių.

Reformas, kurių ėmėsi ši Vyriausybė ir valdančioji dauguma, reikėjo pradėti jau prieš du dešimtmečius. Deja, anksčiau niekas arba nesiryžo, arba nepajėgė jų padaryti. Gaila, tenka konstatuoti, kad ir paskutiniuosius aštuonerius metus buvo pasirinkta pozicija stebėti iš šalies, vertinti, kritikuoti – tačiau realiai nieko iš esmės nedaryti.

Mes kalbamės ir kalbėsimės su žmonėmis. Kalbėjomės tobulindami Darbo kodeksą – Trišalėje taryboje žmonėms atstovavo profesinės sąjungos, kurios pritarė kodekso pakeitimams. Kalbėjomės ir tebesikalbame su visų be išimties aukštųjų mokyklų bendruomenėmis, urėdijų vadovais ir miškininkais.

Dėl urėdijų – dabartinis pertvarkos variantas yra kompromisinis. Miškininkų interesai apsaugojami – girininkams, eiguliams ir kitiems mišku tiesiogiai besirūpinantiems atleidimai negresia. Priešingai – numatyta didinti jų atlyginimus. Bet nebegalime toleruoti 42 atskirų „kunigaikštysčių“ neūkiškumo ir savivalės. Viena maža detalė – vien pagal praėjusių metų urėdijų patikrinimus nustatyta 1300 pažeidimų vykdant veiklą.

Dėl aukštųjų mokyklų – dabartinis tinklas žlunga. Nereikia apsimetinėti, kad to nepastebime. Tokia beviltiška situacija, kuomet aukštojo mokslo sistema tarnauja tik pati sau, o ne visuomenės ateičiai, kai universitetai priversti galvoti ne apie kokybę, o apie išgyvenimą laukinės „rinkos“ sąlygomis, susidarė dėl visų iki šiol Lietuvai vadovavusių neveiklumo ir neryžtingumo. Sprendimus reikėjo priimti laiku, tuomet dabar netektų desperatiškai gelbėti situacijos.

Ir dėl Darbo kodekso – dar prieš metus liejosi kritika dėl buldozeriu pervažiuotos ir neišgirstos Trišalės tarybos. Mes pasukome kitu – dialogo – keliu. Juo ir toliau eisime.

Su kuo dialogas yra tikrai neįmanomas ir neprasmingas – tai su žmonėmis, kurie ilgus metus nebaudžiami vykdė neskaidrią veiklą ir iš jos pelnėsi. Kurie tai daro iki šios dienos. Kurie bijo netekti nelegalios asmeninės „gerovės“. Su tokiais mūsų kalba bus trumpa. Šių asmenų pasipriešinimas ir nepritarimas reformoms nė kiek nestebina, tačiau tokie žmonės mūsų tikrai nesustabdys.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pagalvokim,       2017-07-1 19:38

ar ne anūkui ruošiama dirva, mat jis turi pačius pačius tobuliausius, ne buratinus, o jau išbandytus prezidentės mylėtojus, kurie padarys viską taip, kaip tik švilptels prezidentė. Juk kubilius nuolankiai klausė ir paskolą ėmė už 9-10 proc. palūkanas, nes taip norėjo prezidentė, Priešingu atveju, jei būtų darę kaip latviai, tai poniai Briusely būtų buvę nepatogu - jos šalis būtų parodžiusi impotenciją (tai jos išsireškimas), o dabar pasirodė galiga, drąsi šalis. Juk gyvenimas tik gerėja. Taigi, ta liaudis išrinko ne tuos, tad reikia patvarkyti, o tam yra jau gerai dresuota “žinisklaida”, kurios plunksnos nesudrebės.

Geros reformos,       2017-07-1 18:30

ypač džiaugiasi bedarbiai.Šiandien ne savo valia teko girdėti bedarbių pokalbį.Sako,gerai,dabar man 9 mėnesius mokės išmoką,ji ne ką skiriaisi nuo to,ką uždirbau.Kam dirbti,važiuoju į užsienį,važiuju pas vaikus.Kita sako;“nachr-a tau dirbti”.

Jei Skverenelis atsistatydintų,       2017-07-1 18:28

Nieko geriau nebūtų kaip P.Urbšys.Žnoma,jis gali nesutikti.

albina       2017-07-1 13:32

Kas yra iš tikrųjų puiku,tai pagaliau normali Premjero komunikacija:kalba paprasta,bet ne prasta,logiškai ir suprantamai dėstoma pozicija.Per 27 metus nė vienas mano pažįstamas žmogus nebuvo klausiamas dėl reitingų,todėl man aukšti Prezidentės reitingai yra keisti,nes realiam gyvenime Jos labai daug kas nemėgsta.O padėtis vadinamose visuomenės informavimo priemonėse dešimtas mėnuo viena ta pati dažnutė:jau griūva,jau skyla,jau jau Gabrielius nusileis gelbėti nuo reformų,kurių labai daug kam tiesiog ne reikia.Nes taip patogiai įsitaisė per visas krizes,kad jie nieko nepagailės,kad trukdytų.

Ale       2017-07-1 12:13

Prezidetės pozicija nesuprantama jau antrąkart(kas jai padeda?); žiniasklaida kelia chaosą lygioje vietoje. Ko norime? Rūgti dar 25 metus? Sunkiai, bet judama pirmyn, kritikuokime racionaliai, teikime siūlymus, dalyvaukime savo valstybės tobulinime. O gerų žingsnelių mes matome, (t. y. rinkėjai be smegenų...)

Pavadinimai       2017-07-1 9:07

Buratinai yra vadinami buratinais turint du tikslus: vardan realybę atitinkančios tiesos ir viliantis jog sugėdinus, vienam kitam medingalviui pabus žmogiško orumo likučiai ir anie gal dar atvirs į piliečius.
Gi tie kurie neatgavę žmogaus pavidalo jeigu liks buratinais, tai padėtis liks Staus Quo. Žalos jokios.
Vienytis gali tik piliečiai. Buratinai tam neįgalús. O normaliam žmogui vienijantis su buratinais yra pražūtinga- pačiam gali smegenys pavirsti pjuvenomis.
Tikėtis sajūdžius sukurti buriant bukų buratinų minias jiems pataikaujant, naivu, kvaila ir beprasmiška. Tokius bandymus yra daug kartų paneigus Istorija.
Šluoti viską po kilimu? Maskuoti realybę agitacine šypsena ir saldžialiežuvauti vadinant pigius idiotus “brangiaislietuvosžmonėmis”?
Jeigu dar yra šansas, tik Tiesa jus išlaisvins.
Tiesa, kokia skaudi bebūtų. Nes jeigu skauda, jeigu jauti- reiškia dar esi žmogus. O jeigu esi žmogus, nepūsk žandų ir daryk kas oriam žmogui priklauso.
Priešinkis blogiui.
Buratinai - ne žmonės. Jie yra melo, blogio dalis.

Paruoštukui       2017-07-1 1:04

Ko tamsta siekiate žmones vadindamas buratinais? Vieni mus ketvirtį am-iaus vadino runkeliais, o dabar atsirado kažkokie protinguoliai, kurie vadina jau buratinais. O kas toks pats būsi, ir kas davė teisę klijuoti etiketes, Gal manai, kad taip kalbėdamas subursi žmones ?

paruoštukas       2017-06-30 20:32

Eilinė manipuliacija, pigi priešrinkiminė technologija.
Skvernulis yra Matrioškės statytinis. Įpėdinis.
O bet tačiau, kadangi ” įpėdinio” reitingai “greituoju būdu” slysta link plintuso lygio, yra sumanyta surengti piaro cirką buratinams- atseit koks kietas bičas, prieš Pačią Pačiausią šoka. Dar keli tokie fokusai ir buratinai bus pasiruošę balsuoti už “ryžtingą” supermen(t)ą.
Publika buka, turėtų suveikti.

Ona       2017-06-30 20:21

Nesupratau šito prezidentės išpuolio prieš vyriausybę. Pasirašė įstatymus, kodeksas jau rytoj įsigalios, o išvakarėse ji staiga – taisykite!

Reforma tokia-       2017-06-30 19:51

sekančiuose rinkimuose už valstiečius ir Skverenelį nebalsuosim vien už klaikiai pabrangintą šiukšių išvežimą.Tai lupikavimas.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.