Ekonominė politika

Valstybinė monopolija pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 1 d. 17:43

3     

    

Valstybinė monopolija pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Arvydas Jockus | „Lietuvos žinios“

Europos Komisija po didinamuoju stiklu stebi Lietuvą ir vertina pagal šešis viešųjų pirkimų kriterijus. „Dėl kriterijaus „vienas tiekėjas“ prie Lietuvos žemėlapio nuolat „dega“ raudona lemputė. Todėl mes tikriname kiekvieną tokį atvejį ir ateityje ypatingą dėmesį skirsime konkursams, kuriuose pastebima nepakankama konkurencija“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė.

Taip VPT vadovė komentavo šios tarnybos atliktą tyrimą, kai buvo nustatyta, kad valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ grupės įmonės Verslo aptarnavimo centro (VAC) 2015 metų gegužę vykdytas beveik 20 mln. eurų vertės pirkimas turi fiktyvaus pirkimo požymių. VPT atstovės nuomone, rengdamas konkursą VAC sukūrė tokias sąlygas, kad konkurso laimėtojas buvo nuspėjamas iš anksto.

„Lietuvos energijos“ įmonės skelbtu pirkimu susidomėjo 13 potencialių tiekėjų, rinkoje teikiančių automobilių nuomos paslaugas, tačiau pasiūlymą pateikė tik viena jos pačios grupės įmonė „NT Valdos“.

VPT daugiausia įtarimų sukėlė VAC viešųjų pirkimų konkurse nustatytas reikalavimas per 3 darbo dienas nuo sutarčių sudarymo patiekti keturiolikai skirtingų „Lietuvos energijos“ įmonių daugiau kaip 1100 automobilių. „Pasiteiraukime rinkoje, kiek įmonių per tris darbo dienas būtų pajėgios tenkinti šią konkurso sąlygą?“ – stebėjosi D. Vilytė.

Pasak jos, kai kuriose sutartyse nustatyti pažeidimai tik patvirtina, kad konkurso laimėtojas buvo žinomas iš anksto. „Pavyzdžiui tos pačios dienos, kaip ir sudaryta sutartis, pateiktuose užsakymuose nurodyta ne tik transporto priemonių markė, modeliai, bet ir valstybiniai numeriai. Transporto priemonės perduotos taip pat tą pačią dieną“, – sakė VPT vadovė.

„Lietuvos energijos“ 2012 metais vykdytą automobilių nuomos konkursą taip pat laimėjo „NT Valdos“. Tada konkurso sąlygose buvo nustatytas 3 mėnesių, arba 30 kartų ilgesnis, automobilių pristatymo terminas negu 2015 metais. Šiame konkurse taip pat dalyvavo vienas tiekėjas.

D. Vilytės nuomone, Lietuvoje neveikia masto ekonomika. Pagal įprastą verslo logiką, kai organizacija centralizuotai perka daug prekių, iš pardavėjų turėtų gauti nemažą nuolaidą. Bet taip būtų, jeigu prekes siūlytų ne vienas, o keli pardavėjai. „Jeigu konkurse dalyvauja viena įmonė, iš karto kyla įtarimų, kad viešasis pirkimas gali būti neskaidrus“, – „Lietuvos žinioms“ sakė D. Vilytė.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"KALAFIORŲ TEMA"       2017-02-2 22:38

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

ruta       2017-02-2 11:17

..kaip ‘efektyviai’ dirba ‘NT Valdos ‘, jau mateme per politinio broilerio seimos verslo ‘Karaliene Morda’ prizme ir ‘NT Valdos ’ uzsidegima prisiimti visa milijoninine nasta statat ir rengiant politinio broilerio seimos verslui reikalinga pastata ..Kai zulikams laiku neduodama per ‘rankas’ , tai ju karjera / kuri taip sklandzai nesipletoti be politiku stogo../buna ilga ir vaisinga ..

Užtat Trampas jau       2017-02-1 22:45

tapo ES priešu.Tokios isterijos iš ES liberalų buvo sunku tikėtis.ES turi keistis.Ir liberalai neteks monopolio.Nes ir Prancūzijos pagrindinė viltis užsiiminėjo korupcija,įdarbino žmonas,vaikus patarėjais.padėtis tikrai ypatinga.


Rekomenduojame

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.