Ekonominė politika

Valstybinė monopolija pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 1 d. 16:43

3     

    

Valstybinė monopolija pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Arvydas Jockus | „Lietuvos žinios“

Europos Komisija po didinamuoju stiklu stebi Lietuvą ir vertina pagal šešis viešųjų pirkimų kriterijus. „Dėl kriterijaus „vienas tiekėjas“ prie Lietuvos žemėlapio nuolat „dega“ raudona lemputė. Todėl mes tikriname kiekvieną tokį atvejį ir ateityje ypatingą dėmesį skirsime konkursams, kuriuose pastebima nepakankama konkurencija“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė.

Taip VPT vadovė komentavo šios tarnybos atliktą tyrimą, kai buvo nustatyta, kad valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ grupės įmonės Verslo aptarnavimo centro (VAC) 2015 metų gegužę vykdytas beveik 20 mln. eurų vertės pirkimas turi fiktyvaus pirkimo požymių. VPT atstovės nuomone, rengdamas konkursą VAC sukūrė tokias sąlygas, kad konkurso laimėtojas buvo nuspėjamas iš anksto.

„Lietuvos energijos“ įmonės skelbtu pirkimu susidomėjo 13 potencialių tiekėjų, rinkoje teikiančių automobilių nuomos paslaugas, tačiau pasiūlymą pateikė tik viena jos pačios grupės įmonė „NT Valdos“.

VPT daugiausia įtarimų sukėlė VAC viešųjų pirkimų konkurse nustatytas reikalavimas per 3 darbo dienas nuo sutarčių sudarymo patiekti keturiolikai skirtingų „Lietuvos energijos“ įmonių daugiau kaip 1100 automobilių. „Pasiteiraukime rinkoje, kiek įmonių per tris darbo dienas būtų pajėgios tenkinti šią konkurso sąlygą?“ – stebėjosi D. Vilytė.

Pasak jos, kai kuriose sutartyse nustatyti pažeidimai tik patvirtina, kad konkurso laimėtojas buvo žinomas iš anksto. „Pavyzdžiui tos pačios dienos, kaip ir sudaryta sutartis, pateiktuose užsakymuose nurodyta ne tik transporto priemonių markė, modeliai, bet ir valstybiniai numeriai. Transporto priemonės perduotos taip pat tą pačią dieną“, – sakė VPT vadovė.

„Lietuvos energijos“ 2012 metais vykdytą automobilių nuomos konkursą taip pat laimėjo „NT Valdos“. Tada konkurso sąlygose buvo nustatytas 3 mėnesių, arba 30 kartų ilgesnis, automobilių pristatymo terminas negu 2015 metais. Šiame konkurse taip pat dalyvavo vienas tiekėjas.

D. Vilytės nuomone, Lietuvoje neveikia masto ekonomika. Pagal įprastą verslo logiką, kai organizacija centralizuotai perka daug prekių, iš pardavėjų turėtų gauti nemažą nuolaidą. Bet taip būtų, jeigu prekes siūlytų ne vienas, o keli pardavėjai. „Jeigu konkurse dalyvauja viena įmonė, iš karto kyla įtarimų, kad viešasis pirkimas gali būti neskaidrus“, – „Lietuvos žinioms“ sakė D. Vilytė.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"KALAFIORŲ TEMA"       2017-02-2 21:38

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

ruta       2017-02-2 10:17

..kaip ‘efektyviai’ dirba ‘NT Valdos ‘, jau mateme per politinio broilerio seimos verslo ‘Karaliene Morda’ prizme ir ‘NT Valdos ’ uzsidegima prisiimti visa milijoninine nasta statat ir rengiant politinio broilerio seimos verslui reikalinga pastata ..Kai zulikams laiku neduodama per ‘rankas’ , tai ju karjera / kuri taip sklandzai nesipletoti be politiku stogo../buna ilga ir vaisinga ..

Užtat Trampas jau       2017-02-1 21:45

tapo ES priešu.Tokios isterijos iš ES liberalų buvo sunku tikėtis.ES turi keistis.Ir liberalai neteks monopolio.Nes ir Prancūzijos pagrindinė viltis užsiiminėjo korupcija,įdarbino žmonas,vaikus patarėjais.padėtis tikrai ypatinga.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.