Ekonominė politika

Valstybinė monopolija pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 1 d. 17:43

3     

    

Valstybinė monopolija pakenkė Lietuvos įvaizdžiui

Arvydas Jockus | „Lietuvos žinios“

Europos Komisija po didinamuoju stiklu stebi Lietuvą ir vertina pagal šešis viešųjų pirkimų kriterijus. „Dėl kriterijaus „vienas tiekėjas“ prie Lietuvos žemėlapio nuolat „dega“ raudona lemputė. Todėl mes tikriname kiekvieną tokį atvejį ir ateityje ypatingą dėmesį skirsime konkursams, kuriuose pastebima nepakankama konkurencija“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė.

Taip VPT vadovė komentavo šios tarnybos atliktą tyrimą, kai buvo nustatyta, kad valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ grupės įmonės Verslo aptarnavimo centro (VAC) 2015 metų gegužę vykdytas beveik 20 mln. eurų vertės pirkimas turi fiktyvaus pirkimo požymių. VPT atstovės nuomone, rengdamas konkursą VAC sukūrė tokias sąlygas, kad konkurso laimėtojas buvo nuspėjamas iš anksto.

„Lietuvos energijos“ įmonės skelbtu pirkimu susidomėjo 13 potencialių tiekėjų, rinkoje teikiančių automobilių nuomos paslaugas, tačiau pasiūlymą pateikė tik viena jos pačios grupės įmonė „NT Valdos“.

VPT daugiausia įtarimų sukėlė VAC viešųjų pirkimų konkurse nustatytas reikalavimas per 3 darbo dienas nuo sutarčių sudarymo patiekti keturiolikai skirtingų „Lietuvos energijos“ įmonių daugiau kaip 1100 automobilių. „Pasiteiraukime rinkoje, kiek įmonių per tris darbo dienas būtų pajėgios tenkinti šią konkurso sąlygą?“ – stebėjosi D. Vilytė.

Pasak jos, kai kuriose sutartyse nustatyti pažeidimai tik patvirtina, kad konkurso laimėtojas buvo žinomas iš anksto. „Pavyzdžiui tos pačios dienos, kaip ir sudaryta sutartis, pateiktuose užsakymuose nurodyta ne tik transporto priemonių markė, modeliai, bet ir valstybiniai numeriai. Transporto priemonės perduotos taip pat tą pačią dieną“, – sakė VPT vadovė.

„Lietuvos energijos“ 2012 metais vykdytą automobilių nuomos konkursą taip pat laimėjo „NT Valdos“. Tada konkurso sąlygose buvo nustatytas 3 mėnesių, arba 30 kartų ilgesnis, automobilių pristatymo terminas negu 2015 metais. Šiame konkurse taip pat dalyvavo vienas tiekėjas.

D. Vilytės nuomone, Lietuvoje neveikia masto ekonomika. Pagal įprastą verslo logiką, kai organizacija centralizuotai perka daug prekių, iš pardavėjų turėtų gauti nemažą nuolaidą. Bet taip būtų, jeigu prekes siūlytų ne vienas, o keli pardavėjai. „Jeigu konkurse dalyvauja viena įmonė, iš karto kyla įtarimų, kad viešasis pirkimas gali būti neskaidrus“, – „Lietuvos žinioms“ sakė D. Vilytė.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"KALAFIORŲ TEMA"       2017-02-2 22:38

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

ruta       2017-02-2 11:17

..kaip ‘efektyviai’ dirba ‘NT Valdos ‘, jau mateme per politinio broilerio seimos verslo ‘Karaliene Morda’ prizme ir ‘NT Valdos ’ uzsidegima prisiimti visa milijoninine nasta statat ir rengiant politinio broilerio seimos verslui reikalinga pastata ..Kai zulikams laiku neduodama per ‘rankas’ , tai ju karjera / kuri taip sklandzai nesipletoti be politiku stogo../buna ilga ir vaisinga ..

Užtat Trampas jau       2017-02-1 22:45

tapo ES priešu.Tokios isterijos iš ES liberalų buvo sunku tikėtis.ES turi keistis.Ir liberalai neteks monopolio.Nes ir Prancūzijos pagrindinė viltis užsiiminėjo korupcija,įdarbino žmonas,vaikus patarėjais.padėtis tikrai ypatinga.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Eurofederalistai kviečia į diskusiją: „Kalbėkime apie klimatą“

Vytautas Radžvilas. Lukiškių aikštėje – paneuropinio konflikto aidas

Kviečiame į konferenciją Kaune spalio 5 dieną!

Vytautas Sinica. Pasikartojanti klaida diskusijose apie tautiškumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.