Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Valstybės kontrolė audituos Austėjos Landsbergienės ir „Lietuvos energijos“ sutartį

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 8 d. 12:58

9     

    

Valstybės kontrolė audituos Austėjos Landsbergienės ir „Lietuvos energijos“ sutartį

BNS

Valstybės kontrolieriai audituos „Lietuvos energijos“ valdomos įmonės „NTValdos“ ir Karalienės Mortos mokylos, kurią valdo konservatorių vadovo Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja, preliminarią patalpų nuomos sutartį, kurį jau nutraukta.

Valstybės kontrolė pranešė, kad taip įgyvendins Seimo nutarimą – auditą valstybės auditoriams pavesta atlikti iki birželio 1-osios.

„Pernai, pristatydami veiklos programos kriterijus ir rizikas, mes jau atkreipėme dėmesį į valstybės valdomų įmonių veiklos problematiką ir jau pradėjome šių įmonių grąžos valstybei auditą. Mūsų tikslas – ne tik pastebėti klaidas, bet ir padėti išvengti jų ateityje, todėl Seimo pavestą auditą stengsimės atlikti taip, kad mūsų pastebėjimai būtų sisteminiai ir padėtų didinti viso viešojo sektoriaus valdymo skaidrumą ir atsakomybę“, – pranešime sakė valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Dėl šio skubaus tyrimo Valstybės kontrolė pavėlino kitų valstybės įmonių auditą – jų rezultatus ketinama skelbti 1-3 mėnesiais vėliau nei planuota.

Seimo Antikorupcijos komisija valdančiųjų balsais yra nustačiusi, jog A. Landsbergienė, su bendrove „NT valdos“ pernai sudariusi preliminarią sutartį dėl naujos mokyklos statybos, siekė, kad „valstybės valdoma įmonė savo lėšomis sukurtų jos verslui reikalingą infrastruktūrą ir ją išnuomotų“.

Reaguojant į Seimo pavedimą, „NT Valda“ kovo pabaigoje nutraukė sutartį su A.Landsbergienės mokykla, o ši patvirtino, kad nereikalaus baudos, nors sutartis tai numato.

Pati A. Landsbergienė anksčiau žiniasklaidai teigė, kad dabartinių patalpų mokyklai nepakanka, tad su „NT Valdomis“ buvo derėtasi dėl jų išplėtimo. „NT Valdos“ už maždaug 7 mln. eurų būtų pastačiusi naują 8,1 tūkst. kvadratinių metrų pastatą ir išnuomojusi mokyklai.

2,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto kompleksą mokykla išsinuomojo 2013 metais, mokant maždaug 3 eurus už kv. metrą.

BNS

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tam "Čia ne auditą reikia daryti"        2016-04-12 10:11

O kuo gi tamstai neįtinka auditas? Daro auditą - blogai, nedaro - irgi blogai? Matyt, pats esi aferistas, tai ir kitus tuo žodžiu tepi? Po audito ir paaiškės, kas aferistas, o kas ne. Taigi, teks tamstai palūkėti su neadekvačiomis išvadomis.

Miestą Vilnių biauroja        2016-04-11 15:47

ne griovėsiaii, o peckeliai, kurie išpeckiojo beveik visus pastatus iki antro aukšto.

to Įdomu       2016-04-10 21:17

Gal nori atsisėsti? Yra griūvančių patalpų, kurių ir už dyką niekas neims, o čia dar tik preliminari sutartis. Griuvėsiai bjauroja miestų, miestelių ir sostinės bendrą vaizdą, nežinai? Visi UAB ir kitos įmonės po 1990 metų kaip pradėjo savo privačią veiklą, o kiek ir kreditus ėmė su valstybės garantija ir bankrutavo, o padengė nuostolius valstybei kas?

Įdomu       2016-04-10 19:04

Kodėl dar ji nesėdi cypėje?

Joffe       2016-04-9 14:15

Tikri europiečiai, pvz britai, elgiasi pilietiškai: prieš korumpuotus eina demonstruoti, veja juos klauk iš valdžios? O mes, baudžiauninkų vaikai, tik stovime ir žiūrime….

Štai kas šiandien vyksta Londone, rašo Daily Mail: „
Thousands of protesters have marched on Downing Street calling for David Cameron to quit in the wake of revelations about his tax affairs.
The embattled Prime Minister was accused of ‘hypocrisy’ after he finally admitted profiting from more than £30,000 in an offshore tax haven.
After days of pressure, Mr Cameron acknowledged he had benefited from a controversial fund set up by his late father Ian.
In the wake of that extraordinary interview, thousands lined Whitehall today urging Mr Cameron to ‘go now’.
Protesters - many wearing Panama hats - arrived at Downing Street carrying placards saying ‘he’s got to go’, ‘time to go chum’ and ‘Eton’s mess’. 
A huge pig with the Prime Minister’s face emblazoned on the front was hoisted into the air above the crowd who chanted ‘David Cameron must resign / Tax evasion is a crime’.
Events started at 11am and around 2,000 people are expected at Downing Street over the course of the day.
The protests are being organised around the hashtags ‘Resign Cameron’ and ‘Close tax loopholes’, and have gained support from high-profile figures Edward Snowden and Lily Allen.
They drew inspiration from events in Iceland when huge pressure from furious protesters forced Sigmundur Davíð Gunnlaugsson to resign after it was revealed his family had sheltered money offshore as the country was almost brought to its knees during the 2008 financial crash.
Protesters also descended on the Tory Spring Conference at the Grand Connaught rooms and four lines of police blocked the entrance to the building.
The organiser of the Downing Street protest, freelance writer Abi Wilkinson, told BBC Radio 5 the bombshell revelations raised questions about Mr Cameron’s commitment to tackling tax avoidance.
She said: ‘The thing that really made us think we had to get out and protest was the news that, in 2013 when the EU were trying to crack down on offshoring and tax avoidance, he stepped in and actually weakened what they were trying to do.’
But Commons leader Chris Grayling said those accusing Mr Cameron of misleading the public were making a ‘mountain out of a mole hill’. 
Speaking today, Mr Cameron promised to ‘learn the lessons’ from the toxic row over his ownership of shares in his late father’s offshore investment fund and insisted voters should ‘blame me’ over the affair.
The Prime Minister admitted he could have handled questions about his tax affairs better but said he had been ‘angry’ about accusations made about his father.
Mr Cameron announced today he would release six years of his personal tax returns to persuade the public he was being transparent.
New polls suggest 56 per cent of the public did not believe Mr Cameron had been ‘open and transparent’ about his tax affairs after his bombshell admission on Thursday night that he did in fact own £31,000 in shares in his father’s firm until January 2010.
Mr Cameron said today: ‘It’s not been a great week. I know that I should have handled this better, I could have handled this better, I know there are lessons to learn and I will learn them.
‘Don’t blame No 10 Downing Street, or nameless advisors. Blame me. And I will learn the lessons.”

Čia ne auditą reikia daryti       2016-04-9 10:28

Reikia kelti visas karatelnas službas, tai atsirugs ne tik šiai aferistei bet ir visiems konservams.

Auditas       2016-04-8 23:45

ir lieka auditu. Tai jokia prokuratura ar kriminaline policija. Ji tikrinimo metu patarineja, pasako kaip pasitaisyti ateityje ir t.t. Cia bus taip pat-paskaitykit atidziau auksciau, kur kabutese ” Pernai, pristatydami veiklos programos kriterijus….Musu tikslas-ne tik pastebeti klaidas…” Taip kad, koncervai tipo plaunasi. O kaip su Kaune sudaryta ir irgi nutraukta
sutartimi Savanoriu prospekte tokiam paciam darzeliui su ta pacia energijos bendrove.O cia tai bent salygos buvo austejai. Rase apie tai “Karstas komentaras” pries kelias dienas, bet kiti tyli. Stai ko gubrielius verziasi i Kauna.

Blin       2016-04-8 17:25

ar tas auditas bus sąžiningas?Pagal Qiubiloidą: jeigu konservas tai gerai, jeigu socdemas tai blogai. Socdemai ilgai miegojo kai konservai su liberastams darė aferas. O konservai padedant liberastam iš mažo šūdgalio darydavo didelę mėšlo krųvą.

Tėtė       2016-04-8 15:19

rusai puola!

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.