Socialinė politika, Ekonominė politika

Valdžia pasirinko prievartinį vartotojų išvarymą iš visuomeninio pas nepriklausomus tiekėjus

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 11 d. 12:01

7     

    

Valdžia pasirinko prievartinį vartotojų išvarymą iš visuomeninio pas nepriklausomus tiekėjus

Lietuvos vartotojų ir žmogaus teisių organizacijos paragino Seimą ir Vyriausybę nutraukti prievartinį žmonių suvarymą pas tariamai nepriklausomus elektroo tiekėjus ir nenaikinti valstybinio elektros tiekėjo, kurio funkcijas iki šiol vykdo ESO.

Požiūris, kad elektros rinkoje valstybinis tiekėjas negali dirbti efektyviai, yra klaidingas. Valstybinis tiekėjas paskatintų konkurenciją, ko dabartinėje reformoje trūksta. Nepriklausomi tiekėjai turėtų įrodyti, kad elektros rinkoje privatus kapitalas dirba efektyviau už valstybinį. Jei taip atsitiks, nepriklausomi tiekėjai pritrauks klientus, jei ne, – bankrutuos. Tai nuspręs vartotojai, vertindami tiekėjų pasiūlymus klientams.

Konkurencija yra efektyvios rinkos ekonomikos pamatas, tačiau šiuo atveju, kai visi nepriklausomi tiekėjai perka elektrą toje pačioje biržoje, o savų elektros gamybos pajėgumų naujieji tarpininkai neturi, prielaidų efektyviai konkurencijai tiesiog nėra. Todėl tokią reformą reikėtų vadinti konkurencijos imitacija ir valstybinio elektros tiekimo savanoriška kapituliacija.

Ką tokia reforma duoda vartotojams? Tik jų ekonominės padėties pablogėjimą.  Ši tariama reforma vykdoma labai nepalankiu metu, tvyrant didelei tarptautinei įtampai dėl karo Ukrainoje, Europos bei Vakarų valstybėms siekiant kuo greičiau atsisakyti naftos ir dujų importo iš agresorės Rusijos, kas įtakoja drastišką kuro ir energijos kainų kilimą.

Deja, Lietuvos valdžia, nepaisydama paprastų žmonių interesų, neatsižvelgdama į smarkiai išaugusias maisto, kuro kainas, nesitardama su visuomene, vartotojų organizacijomis, pasirinko prievartinį vartotojų išvarymą iš visuomeninio pas nepriklausomus tiekėjus.

Buitiniai elektros vartotojai spaudžiami kuo greičiau „pasirinkti“ nepriklausomą elektros tiekėją gąsdinant didelėmis elektros kainomis ateityje ir net atjungimu nuo elektros tinklo, jei pastarieji nepasirinks „nepriklausomų“ elektros tiekėjų, nutylėdami tai, jog Lietuvoje yra daug socialiai pažeidžiamų vartotojų, kuriems ES teisės aktai draudžia atjungti elektros energiją“.

Varydama gyventojus pas tariamai Nperiklausomi elektros tiekėjus ir grasindama už nepaklusnumą sankcijomis valdžia grubiai pažeidžia vartotojų teises. Esame įsitikinę, jog tai ir žmogaus teisių pažeidimas.

Manome, kad iki šiol neapsisprendę ir neturintys pakankamai informacijos dėl elektros tiekėjų siūlomų planų ir sutarčių elektros vartotojai neturėtų neapgalvotai rinktis tai, ko jie gerai nesupranta ir atidėti savo sprendimą iki tol, kol turės visą jam pagrįsti reikalingą informaciją. Valdžia neturi taikyti kokių nors grasinimų ar sankcijų tokiems iki nustatytų datų neapsisprendusiems vartotojams.

Raginimą -kreipiokąsį pasirašė Nacionalinė vartotojų konfederacija, Lietuvos vartotojų institutas, Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, Lietuvos žmogaus teisių asociacija.

Visą kreipimosi tekstą galima rasti ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2022-06-14 17:56

Siūlau vadinti daiktus tikraisiais vardais. Nesekim kvailu valdančiųjų pavyzdžiu, neklausykim nelogiškų raginimų naudoti neteisingas sąvokas.
Visuomeninis elektros tiekėjas nėra visuomeninis, tai VALSTYBINĖ įmonė, valstybinis elektros tiekėjas. Visuomenė šios įmonės valdymui ar jų priimamiems sprendimams neturi jokios įtakos.
Tas pat ir su visuomenine televizija. Lygiai tas pat.
Neseniai įkurtą įmonę, kurioje dirba vienas žmogus (yra toks nepriklausomas tiekėjas!) arba šeši žmonės - na negalima vadinti elektros tiekėju apskritai, o jau NEPRIKLAUSOMU -  visai neteisingai skamba. Teisinga vadinti TARPININKU.
Visuomeninis elektros tiekėjas = valstybinis elektros tiekėjas.
Nepriklausomas elektros tiekėjas = tarpininkas, sąskaitų išrašinėtojas, otkatų sistemos dalyvis.

Antanas       2022-06-11 17:30

Ponai ir ponios - pajunkite sveiko proto logiką.
Pabandykite gauti tų elektros tiekėjų elektros pirkimo- paravimo sutartis it jas perskaitykite. buitinis vartotojas jas pasirašo neskaitęs ...... komentarai, kaip sakoma, nebereikalingi ....

apgailėtina...       2022-06-11 16:44

visiems senai aišku,kad gyvenam ne demokratinėje ,kaip to reikalauja Lietuvos Konstitucija,o kleptokratinėje santvarkoje.Paskutinė valdžiukė tik pastatė “rekordus” , iki šiol nematytus /negirdėtus.

ihaha       2022-06-11 15:26

na matai,kai asmeniskai pinigine paliecia,tai ir kalbet zmoniskai pradedi…Pagijai zaibiskai.

ah.ą       2022-06-11 14:19

aferistai : kai pasirašiau sutartį prieš metus tai pagal sutartį  turėjo būti taikomas nekintantis tarifas du metus nuo sutarties pasirašymo,  ale sutarties jie nesilaiko, lupa tai lupa kiek į galvą šauna, matomai, nes kito paaiškinimo neturiu, kuomet tarifas kintančiai didėja vos ne kiekvieną mėnesį

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-11 13:45

Mums reikalingas valstybinis elektros tiekėjas ESO.
___________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 birželio 11

kreipiokasis       2022-06-11 13:10

yra geras.Palaikau.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.