Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Valdininkija skęsta. Piniguos

Tiesos.lt siūlo   2017 m. sausio 25 d. 22:40

8     

    

Valdininkija skęsta. Piniguos

Alia Zinkuvienė | vakarozinios.lt

Valstybės įstaigos valdo tūkstančius kvadratinių metrų pastatų, bet savo renginius organizuoja tviskančiuose viešbučiuose. Už nuomą, kavą ir kitas vaišes sumoka mokesčių mokėtojai. Juk ne valdininkai žmonėms tarnauja, o patys žmonės yra jų funkcionavimo pagrindas.

Vakar Lietuvos darbo birža surengė 2016 metų savo veiklos rezultatų aptarimą ir 2017 metų veiklos gairių pristatymą visų teritorinių biržų ir skyrių vadovams ir jų pavaduotojams.

Uždaras renginys, kuriame dalyvavo apie 130 žmonių, vyko „Radisson Blu Hotel“ konferencijų salėje „Lambda“. Buvo pasidžiaugta, kad efektyvinamas įstaigos turto valdymas regionuose. Molėtų ir Varėnos skyrius perkėlus į „Sodros“ pastatus, taupomos sąnaudos pastatų išlaikymui, šildymui bei komunalinėms paslaugoms. Tačiau to negalima pasakyti apie konferencijai pasirinktą vietą.

Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė „Vakaro žinioms“ sakė, kad miesto centre esantis viešbutis buvo priimtiniausias variantas dėl patogaus susisiekimo ir automobilių parkavimo.

„Mes ir salės neturime, ir Vilniaus teritorinė birža neturi vietos, kur galėtų susirinkti daugiau nei šimtas žmonių“, – sakė L.Valalytė.

Direktorei antrino ir įstaigos viešųjų ryšių specialistė Milda Jankauskienė: „Pernai vasarą vieno projekto pristatymą rengėme Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos salėje – buvo sausakimša, trūko oro…“

Renginio kainos nei L.Valalytė, nei M.Jankauskienė negalėjo įvardyti, mat metinio darbo biržos renginio organizavimu rūpinosi personalo skyrius. Paklausta, ar nebūtų buvę pigiau išsinuomoti salę renginiui Seime arba Vyriausybėje, M.Jankauskienė nustebo, ar tai įmanoma, be to, prie Seimo pastatyti automobilius irgi nemaža problema.

Iš tiesų 300 vietų konferencijų salė Seimo III rūmuose savaičių savaites stovi tuščia. Ir nuomos mokestis – juokingas. Prieš mėnesį šią salę ir kitas Seimo erdves buvo išsinuomojusi Lietuvos socialdemokratų partija. Seimo kanclerės pavaduotojas Antanas Dimaitis žiniasklaidai teigė, kad nuoma socialdemokratams atsiėjo tik apie… 200 eurų.

Peržvelgus internete valstybinių įstaigų pernykščius renginius matyti, kad itin mėgstami sostinės centre esantys viešbučiai. Štai Lietuvos ir Europos šalių kelininkų susitikimas vyko „Holiday Inn“ viešbutyje, Finansų ministerija diskusiją „Kokias darbo vietas turime kurti ES struktūrinių fondų lėšomis ateityje?“ surengė K29 verslo centre Konstitucijos pr., Ūkio ministerija pernai spalį Verslo dienos renginį ir apdovanojimus „Už nuopelnus verslui“ organizavo „Pirklių klube“.

O juk pati ministerija valdo 98,76 proc. parodų ir konferencijų rūmų „Litexpo“ akcijų.

Kaip vertinate ministerijų ir kitų valstybės institucijų įprotį įvairius renginius organizuoti viešbučių salėse? – „Vakaro žinios“ teiravosi Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Povilo URBŠIO.

Mūsų valstybėje susiformavusi ydinga praktika, kai valstybės įstaigos dėl savo renginių organizavimo nesikreipia į kitas valstybės turtu disponuojančias institucijas, o naudojasi privatininkų paslaugomis. Matyt, joms yra nepatogu prašyti salės iš Vyriausybės, Seimo ar iš kitos ministerijos valdymo sferoje esančių įstaigų, nes kreipiantis į kitus tarsi sumenkinamas savas įvaizdis. Dėl to įvaizdžio išsaugojimo išlaidaujama, jis kuriamas mokesčių mokėtojų sąskaita. Kokia būtinybė pildyti privačių ūkio subjektų sąskaitas, jeigu yra daugybė erdvių „Litexpo“, kur galbūt paslaugą būtų galima gauti ir už prieinamesnę kainą.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale respublika.lt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:27

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve812

Kai paklausai ar paskaitai       2017-01-26 10:00

Urbšio pasisakymus rodosi, kad viską teisingai šneka, o kodėl nėra jokio pasiūlymoįstatymui kaip tai sutvarkyti, kad toliau nebūtų bardako ir mokesčių mokėtojų pinigų švaistymo> Iš kur tada imti pinigų pensininkams, vaikus išlaikanšioms daugiavaikėms šeimoms.

Ponai       2017-01-26 3:20

Darykite kanors keiiskite sedite seime IR ka….. nieko negalite.

RaiN       2017-01-26 1:40

Valdzia vis sneka tautai apie vakarietiskas vertybes,bet pati niekaip nesugeba issivaduoti is rytietisku
činovniku paprociu. Niekur vakaruose valstybines istaigos banketu ir fursetu neorganizuoja.Kaip neorganizuoja nei gimtadieniu,vardadieniu,krikstynu,pakasynu sventimu darbo vietose ir darbo metu.
Niekam net tokios idiotiskos minties nekyla.
O Lietuva po 26 metu kelio i vakarus taip ir liko niekur nepajudejusi.Tai gal geriau prasykites atgal i rytus,jei jums tokios tradicijos priimtinesnes.Matyt mentaliskai esate rytieciai,o jusu verzimasis i vakarus yra dirbtinis ir nesuvokiamas pasamones lygyje. Tai ir nesikankinkite,o ir rusai puola problema atpuls.

Danutė       2017-01-26 0:07

Visi universitetai ir ne tik turi begalę nereikalingų pastatų ir patalpų. Dažnai pastatuose gal trečdalis o gal mažiau panaudotų patalpų, o šie visi pustuščiai pastatai šildomi. Va kur be reikalo mėtomi pinigai, tas pats turbūt ir ministerijose ir kitose valstybinėse įstaigose.  Per 26 nepriklausomybės metus nei viena partija nesiėmė panaikinti tą neūkiškumą ,tik viena su kita riejosi. Ponia Maldeikienė tokia aktyvi kitus peikti, žeminti ir niekinti žemesnio išsilavinimo rinkėjus, kurie ją išrinko, gal ji imtųsi, tai būtų nors naudos Lietuvai ir jos žmonėms.

NorKūnas       2017-01-25 22:24

Povilo Urbšio chroniškų mūsų valstybės ydų apibendrinimas -
“Ne s i s t e m a aptarnauja žmones, o žmonės sistemą”
- yra ir tikslus išvirkščios, apverstos aukštyn kojomis valstybės esmės nusakymas.
Akivaizdu, kad taip funkcionuojanti politinė sistema
ne tik nėra a t s t o v a u j a m o j i demokratija
(o apie t i e s i o g i n ę demokratiją net šiuose skliaustuose užsiminti baugu),
bet turi parazituojančios tipiškos t o t a l i t a r i n ė s sistemos požymius.
Akį rėžiančiai neproporcingas, tendencingas LVŽS pirmininko puolimas tai patvirtina.

Duokite finansavimą tik tada       2017-01-25 21:22

kai visos sąskaitos -faktūros bus įkeltos į internetą.

Duokite finansavimą tik tada       2017-01-25 21:17

kai į INTERNETĄ sukels visas sąskaitas-faktūras ir algalapius.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.