Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Pilietybė, Referendumai

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 10 d. 7:58

72     

    

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Mielieji emigrantai. Jūs išvažiavote. Milijonas.

Ar suvokiate tai? Lietuvos nuostoliai didžiajame kare ir po jo siekė tokį skaičių. Ir atsikūrė tik apie 1963-uosius. Ir tai daugiausia kaimuose esantys lietuviai, kai miestuose jau daugėjo kitakalbių. Lietuva atsistatė. Išliko.

2004 m. atsidarė ES sienos. Ir vėl Lietuva neteko milijono. Kaip kare. Milijono, kuris „žuvęs“ Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio. Milijono, kuris įauginėja kitose šalyse. Nebe mūsų. Milijono, kurių vaikai žino savo šaknis, bet jiems įdomiau jau jų gyvenimas, draugai, mokyklos, pirmosios meilės… Taip jie suvokia save esant lietuviu. O kiek tai truks? Nekalbant, neskaitant lietuviškai, nedalyvaujant kultūriniame, visuomeniniame, politiniame gyvenime. Bet jiems geriau jau ten. Ir kitaip nebebus.

O ir jūs patys, nutolę. Tėvynės ilgesio kamuojami? Kiek jūsų sugebės ištrūkti iš naudos rato ir grįžti? Visam.

Ir tai dar ne viskas. Milijonas lietuvių paliko kitus lietuvius… kurti Lietuvą: kautis dėl atlyginimų, gyventi nepasiduodant korporacijoms, muštis su valdžiomis, burtis į bendruomenes, drausti kiaulių fermas, dabar kertami miškai .. saugoti savo kalbą, raštą, nepriklausomybę.

Jūs gi palikot mus vienus. Paskaitinėti jūsų sėkmės istorijų blizgiuose žurnaluose.

Ir štai dabar jūs išdidžiai reikalaujate savo prigimtinės teisės.

O KODĖL JŪS ATSISAKĖTE VYKDYTI SAVO PRIGIMTINĘ PAREIGĄ?

Kodėl mes turime toliau jau dėl jūsų gilinti Lietuvos globalizaciją... kodėl dėl jūsų turime keleriopai didinti riziką mums, pasilikusiems, išlikti tauta su savo kalba, raštu, tradicijomis?

Dėl jūsų Tėvynės ilgesio? Dėl širdies graužaties. Dėl jūsų laukiančių tėvų?

Todėl, mielieji, jūs turite leisti mums turėti sienas, kurias gintume. Nelikus mūsų, iškart dingsite ir jūs.

Valstietiškoji laiško dalis mano draugams valstiečiams.

Dviguba pilietybė – greitasis politinis kreditas. Kaip miškai. Kurį turės atiduoti čia gyvenantys lietuviai. Dėl jūsų momentinės politinės naudos. Jūs aiškiai suprantate, jog tai nėra žmonių grąžinimas, sukūrus jiems orias gyvenimo sąlygas. Tai apgavystė, naudojimasis milijonu išvažiavusiųjų tėvais, kurie bet ką padarys, jog vaikai grįžtų... Tai dar vienas smūgis, kurį smogia savi. SAVIEMS.

Atskirai parašysiu… mūsų giminėje atsilaikyta. Išvyko išsiskyrusių ne mūsų giminės žmonių atstovai. Kartu su keliais mūsų vaikais. Man pačiam tenka savo pavyzdžiu įrodinėti (nors natūraliai to daryti nereikėtų, jei ne EUROKOMUNIZMAS), jog mano vaikų Lietuva yra čia. Ir jie yra čia.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anon       2019-03-12 17:50

Vadinkit mane materialistu, bet patriotizmas vaikam maisto nenupirks.

Vaidas V.       2019-03-12 12:16

Ponas Valdai…
Tai ir ginkite jūs tą Lietuvos sieną be mūsų, mes gi tamstos neprašome daryti už mus-mes jau dingę ! Jau mums dingti nebereikės.Bet vat kur dingsit jūs, kai matysite kad jūsų pastangos niekam vertos?....ai aš suprantu…. ryšiai ir geras-aprūpintas gyvenimas garantuotas prie bet kurios valdžios, bet žinokit, ne visi turi tokias sąlygas…,o norisi oi oi kaip norisi-visiems-gero gyvenimo. Žinot ką, pats pagalvokit, kas būtų jei imtų dabar visi ir grįžtų.... KATASTROFA !!!! Tikrai buvau geros nuomonės apie tamstą, bet kaip matau, labai klydau.
Dar kartą sakome, niekas nieko jūsų neprašo ! Jei jums gerai, tai ir mums gerai. O dėl paliktų tėvų:....saugokite juos kaip galite ilgiau, kad tik jiems nieko nenutiktų...., juk kam mes daugiau pervesim pinigus-is mūsų ,, momentinės” naudos, jei ne jiems ...?  Taigi sėkmės !

IŠVADA       2018-09-21 19:02

Švelniai tariant, paviršutiniškas situacijos suvokimas.

Jules Baugeureau       2018-09-13 7:42

Ne pats, pone Pikc, ir ne mes vieni, lietuviukai, atkūrėme savo valstybę kaip Pirmąją ir Antrąją respublikas 1917 ir 1990 metais, o mums stipriai padėjo ir pats tai gerai žinai, tad neūbauk taip stipriai prieš tuos, kurie mums padėjo tai padaryti arba sužadino mumyse rusenantį tokį siekį, kuris ryškiausiai ruseno Rytų Prūsijoje. Prie atsikūrimo labai stipriai prisidėjo ir mūsų išeiviai lietuviai užsieniuose, taigi. Beje, daktaras Jonas Rmnks čia šiuo klausimu yra teisus - tai buvo beraščio nuomonė, žmogaus be išsilavinimo nuomonė, bet kai sakoma tiesa, reikia pritarti ir mokslų daktarams, dovanokit. Konstitucijoje aiškiai šiuo klausimu parašyta, jei moki nors šiek tiek lietuviškai daugiau nei Rosatom ir Co iš 2K tandemo. Žinoma, Sovietijos fundamentoriaus žinovai ir aukščiausi jo specialistai negali lietuviškai suprasti, nes jiems draugas P.S.Romashkin “über alles”(Fundamentals of Soviet and Neo-Soviet Law), ką gerai žino net žemiausios prabos Sodų gatvės plaštakės.

Julius į Joną Ramanauską       2018-09-13 1:02

Jie yra homosovieticus. Jiems tiesa kaip ir teisingumas kaip ir sąžiningumas nėra vertybė. Jiems priemonės pateisina tiksla.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-09-12 23:20

to “Pikc     2018-09-12 23:08”. Tai rašai nieko nesuprasdamas arba tokiu apsimeti: ““kas prieš daugybinę pilietybę - tie KGB agentaj””.
****
Esu prieš daugybinę pilietybę, tačiau esu UŽ tai, kad Lietuvoje galiotų jos Konstitucija taip kaip PARAŠYTA. O tie, kas kaunasi prieš LR Konstituciją yra arba durni arba kgb. Labai paprasta. O Konstitucija įstatmo nustatytais atskirais atvejais LEIDŽIA dvi pilietybes. Tai kaip tamta Pikc ar esi prieš Konstituciją? Konstitucija dar garantuoja ir gimimu įgytą pilietybę, o tai reiškia, kad NIEKAS negali turėti aukštesnės juridinės galios už Konstituciją, todėl niekas ir negali ATIMTI gimimu įgytos pilietybės. Tai jeigu atima, kaip pvz. Ž.ILgauskui, tai veikia PAGL KGB arba penktos kolonos INSTRUKCIJAS, bet ne pagal LR Konstituciją, kuriai prisiekė.
Kai tą daro dargi daug kartų išaiškinus, tai reiškia sąmoningą veikimą prieš Lietuvos Valstybę. Gana paprasta? Ar esi nepajėgus suprasti?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-09-12 14:33

O Valdas Vižinis tyli, jis labai kantrus. Net nebando padiskutuoti. Gal gėda dėl savo pačio rašliavos?

Jules       2018-09-12 11:57

Jūs tik gerai apsižiūrėkite aplink, ar tie klykaujantys superiniai patriotai kartais neveda mus į naują okupaciją su savo valstybinėmis paslaptimis, kurias prieš paskelbiant tokiomis atsiklausia Maskvos? Labai jau tokie okatni atimti iš lietuvių pilietybę ir labai greiti ją suteikti ne lietuvių kilmės žmonėms, kodėl, nepagalvojote? Pamiršote 1940 metus ir kaip pasielgė tie klykaujantys, plyšaujantys a la patriotai. Išdavė net sąžiningai Tėvynei tarnavusius saugumo ir policijos vadovus. Tai gali pasikartoti, nemanote?

erty       2018-09-12 10:52

Iš tikrųjų, kai kurie emigravę gali būti taip pat Lietuvos patriotai. Tačiau tokie patriotai negali palikti Lietuvą visam laikui ir priimti svetimos valstybės pilietybę, nes tai niekaip nesuderinama su pačiu lietuvišku patriotizmu. Patriotai Lietuvą gali palikti tik materialinio vargo verčiami ir tik laikinai, nes jie ilgisi savo tėvų žemės ir lietuviškos kultūros.

Jules       2018-09-12 8:24

Turėjo būti: “...o pats Gorbis su savo komanda, Jūsų žiniai. Jūsų, Pikčiurna, irgi”, dovanokit už skubėjimo klaidas.

Glušas Jules Piktam(Pikc)       2018-09-12 8:15

Kai kurie emigrantai yra didesni patriotai, nei mes, čia likę, ir naudos duoda savo Tėvynei Lietuvai daug daugiau nei pseudo patriotai ir kiti apsišaukėliai, stumiantys į LR prezidentus psichinius ligonius. Med. daktarai tai gerai žino ir naudojasi puikia proga susireikšminti - laimėti sau asmeninės naudos ir meilužėms, lietuvių nenaudai, o tik priešų naudai. KGB rezervas šiandien didžiausi Lietuvos patriotai iki Valandos “Ы”, nepamirškite šito. Dar kartą sakau, kad ne Lietuviai supartalino Antrajame Žalgiryje carinės Rusijos imperijos galybę, jos kariuomenę, kaip ir “Perestroikę” pradėjo ne giliu okupacinio letargo miegų miegantys lietuviai ir LTSR akademikai Gorbio laikais, o pats Gorbis us savo komanda žiniai. Jūsų, Pikčiurna, irgi. Dabartiniai Lietuvos akademikai irgi dinderį muša - kvailiuoja senu įpročiu kaip ir anksčiau, sovietinės okupacijos laikais.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-09-11 23:44

to “Pikc     2018-09-11 21:30” Tamstos teiginys: “Pirma, iš emigrantų niekas pilietybės NEATIMA. Emigravimas pats savaime nepanaikina pilietybės - bet, priimdamas įsipareigojimus ir prisiekdamas ištikimybę SVETIMAI valstybei, emigrantas Lietuvos pilietybės ATSISAKO.” yra KGB propaganda.

Kadangi pats nesuprasi, tai kitiems paaiškinu. Jeigu LR pilietis įgyja ir kitos valstybės pilietybę, o tokią galimybę užtikrina LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-a dalis, tai reiškia, kad tokią teisę turi. Jeigu ir kitos valstybės pilietybės įgyjimas reikštų, kad atsisakoma pirmos pilietybės, tai tuomet NIEKAS, NIEKUR, NIEKADA neturėtų dviejų pilietybių. Gi Lietuvoje tokių jau 25000. Tai įrodo, kad ponas Piks skleidžia kgb propagandą. Tam, kad atsisakyti pilietybės reikia pačiam asmeniškai ir raštiškai tokiam dalykui pateikti DOKUMENTUS.
Suprantu, kgbistų NEUŽČIAUPSIU, jie kiauksės visą laiką, tai visokie vaiškūnai, juozaičiai, landsbergiai, sinkevičiai ir t.t. Tokių inteligentų šimtai…. visoks radžvilas taip pat. Ar nori Radžvilai susikauti? Visos tamstos pilvosopijos išgaruos.

to džiūlz       2018-09-11 23:43

pamiršai dar ne į temą paminėt viniuką ir dėdulę džo, kregždutini proto bokšteli… P.S. tai ne Pikto atsakas glušui.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-09-11 23:32

to “Tarabilda to dr.dr. dramanauskas     2018-09-11 19:44”. Portalas gal ir laisvas tikrai ne man. Mano straipsnių čia NESPAUSDINA, o rašo, kad atviras portalas.
Tai dėl tų kgbistų.Tai čia yra elementariai paprasta, kaip ir pats apie save žinai, buvusių nebūną, o tamsta esi tame Tomkas sąraše, pats gyreisi. Taigi ką tokio labai blogo kalba Valdas Vižinis? Labai paprasta, jis kalba savo nuomonę, kai tuo tarpu, jeigu būtų padorus žmogus, o ne HOMOSOVIETIKAS, tai kalbėtų tik apie Konstituciją, kurioje yra įvirtinta LR Pilietybė įgyjama gimstant ir įtvirtinta dviejų pilietybių galimybė įstatymo numatytais atskirais atvejais. Konstitucinės nuostatos negali viena kitos PANEIGTI, jos abi privalo būti įtvirtintos pilietybės įstatyme, bet taip nėra, nes Lietuvą valdo PENKTOJI KOLONA. Todėl Lietuva ir NYKSTA, o ką Vižinis? Vargo vakarienė, OKUPANTO nemato, išvarytuosius kaltina NESĄMONĖMIS. Jei padorus supras, jei nepadorus NUTYLĖS. Rekomenduoju tamstai ir tam Valdui Vižiniui, kad per daug nesidraskytų, pastudijuoti mano nors viena iš daugybės mano sraipsnių tuo klausimu, kad ir 2017-08-10 straipsnellį “Dvi pilietybės – ne konstitucinė problema”

http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybes-ne-konstitucine-problema93312/

O po to ponas Valdas Vižinis galės ir savo burnelę atverti viešai, o kol kas gelėtų laikyti liežuvį už dantų.
Pasakysiu dar. Kai ponas V.Viežinis gieda Lietuvos himną, ir kai taria žodžius “vienybė težydi”, tai tegu tuomet nebūna tokiu pasiutusiu bolševikų atimti iš lietuvių Lietuvos pilietybę, kai jie teisėtai įgyja antrą ir kitos valstybės pilietybę, nes tokią teisę GARANTUOJA LR Konstitucija.
Tai studijuokite ponai, galvokite ką kalbate, nes savo liežuviais ardote Lietuvos valstybę.

Julius       2018-09-11 23:28

“Lietuvos globalizaciją... kodėl dėl jūsų turime keleriopai didinti riziką mums, pasilikusiems” apie kokias čia grėsmes čia kalba brangus Vižinis? Nes man atrodo kad jis apie savo įsivaizduojamas grėsmes geriau papasakotu psichologui. O tai man atrodo kad Vižinis yra įsitikinimų euforijos būsenoje.

to Pikc       2018-09-11 22:20

Nesusireikšmink, lyg pats vienas tą valstybę arba vieni lietuviai būtų ėmę ir atkūrę čia, Lietuvoje, gyvendami, be emigrantų ir kitų valstybių paramos? Pagaliau be Gorbio indelio. Likę vieni Jūs ją akimirksniu galite prarasti kartu su visais tais savo ura patriotais - apsimestiniais patriotais. Pavojingai daug inteligentų dabar suka Lietuvą į Žečpospolitą, ypač pseudo tautininkai, kodėl? Gal daug nachaliavų babkių gauna už tą sukimą, ką manote?

to Misteris       2018-09-11 21:34

Aš irgi pritariu Jūsų minčiai, kad reikia atkurti valstybes, egzistavusias prieš du tūkstančius metų, jei visi esame lygūs įstatymui ir Tarptautinėms konvencijoms. Atkurti visas indėnų valstybes, egzistavusias kur kas vėliau, nei tos prieš du tūkstančius metų.

o parsiųstus pinigus       2018-09-11 20:42

artimieji ir giminaičiai išleidžia Lietuvoje - iš to nemažai pasipelno ir biudžetininkai. Kitaip sakant, pinigai keičia savininkus. Juk pakanka žinoti pensijų dydį, tada paskaičiuoti vartojimo išlaidas ir iškart bus akivaizdu, kad daugelis žmonių be artimųjų, dirbančių Vakaruose, piniginės aramos neišgyventų - tuo ir naudojasi absurdiškus mokesčius įvedinėjanti valdininkija ir nomenklatūrinio verslo grupuotės. Tiesa, šitai nelengva išaiškinti tiems, kam niekada pačiam neteko svetur dirbti ir rūpintis parama artimiesiems - šitai teisingai supranta tik tie, kas buvo privertas ieškoti darbo svetur. Tai tokia patirtis, kuomet reikia palyginti uždarbio ir sąnaudų skirtumus, kad teisingai suprasti.

keili žodžiai Autoriui - 2       2018-09-11 19:44

Gerb. Autoriau, Jums turbūt neteko nei prie savo namų, nei tamsiame skersgatvyje muštis su viena užsienio kalba besikeikiančiais pusgirčiais banditais, kurių veiduose rėžte įrėžtas ne vienas teistumo strapsnis ir šaukiančiais ,,Aš vistiek jus iš čia iškeldinsiu!’’ Įsivaizduokite, kad kas nors iš tokio nenaudėlio tėvų dirba medicininėje komisijoje - Jūs aiškiai suprantate, kad Jūsų namų užgrobimas ir pigus nupirkimas yra jau suplanuotas, bet prieš nuožmias, kruvinas muštynes dar spėjate atsiminti, kad Jums reikės pratęsti invalidumo grupę savo motinai, spėjate suvokti, kad tai gali ir nepavykti, bet vistiek kertate nuožmiai ir negailestingai, nes visa savo žmogiška esybe suprantate, kad negalima pralaimėti - pirmiausia dėl savo šeimos ir artimųjų, dėl žmonių, kuriuos tikrai mylime. Ir dar keletas žodžių apie finansus. Išų tų, kurie dirba ES šalyse, sumokėtų mokesčių atskaičiuojama dalis pervedama į Europos Centrinį Banką, iš kurios Lietuva gauna finansinę ES paramą - tiesa, politkorektiškai nutylima, kiek pervedamoje sumoje yra Lietuvos piliečių uždirbtų pinigų. Užtat Lietuvos valdininkai šitai supranta puikiausiai, ir todėl stabdyti emigraciją iš Lietuvos reikštų uždaryti aukso šulinį. O ką jau ir kalbėti apie pervedamus grynuosius - MoneyGram, Opal, Western Union irgi iš to pelnosi gražų pinigą. Štai paskaičiuokite, kiek pinigų savo artimiesiems perceda Vakaruose dirbantys lietuviai, ir tuomet Jums pasidarys aiškiau, kaip fiziškai išgyvena skurstantys pensininkai ir invalidai. Be to, yra ir grynasis vartojimas: atvažiavę į Lietuvą, leidžiame pinigus parduotuvėse, gražinamės savo namučius - perkame statybines medžiagas, baldus, statomės namus, mokame visokiausiems kadastrams ir registrams. Patys suprantate, kad jeigu bus stabdoma emgracija iš Lietuvos, valdininkams išseks aukso šaltiniai. Štai jums faktai be jokios pridengiamosios literatūros.

Misteris       2018-09-11 19:36

Tam,kad IŠVAŽIUOT daug PROTO nereikia.
ŽYDAI irgi kažkada paliko savo istorines žemes ir išvyko gyvent kur geriau ir sočiau.

O kas nutiko per 2 WW ,kad jiems vėl taip parūpo PAŽADĖTOJI žemė?
Bet dėl jos jau teko KRAUJĄ liet.
Mokykitės iš kitų tautų klaidų.
Ne vienas emigravęs lietuvis nežino kada ant jų užpyks vietinės tautos.
Galvokit.

Keliems žodžiams       2018-09-11 18:53

Tamsta stebini savo naivumu. Nori kalbėti teisybę ir dar turėti darbą? Ar ne per daug užsimanei. Čia tokių norėjusių pasakyti teisybę yra prūdai bedarbių, ir ne jie kalti, kad totalitarinė sistema veikė ir veikia būtent taip. Ir todėl vaistai gydymas tavo tėvukams tiktai branzzz, nes šitoje sistemoje jie reikalingi tik tiek, kiek galima iš jų išmelžti.

Tarabilda to dr.dr. dramanauskas       2018-09-11 18:44

Ką čia mėgini užčiaupinėti, gerbiamas daktare, laisvame portale? Gal nesitveri pakeliauti pas nykštukus? Ten ne vienas KGBistas ar kitus KGBizmu kaltintęs jau yra patupėjęs ir savo kvapelį palikęs. Sakyčiau, labai konservatoriškas elgesys. Toks mūsyse nėra labai mėgiamas ir priimtinas.

keli žodžiai Autoriui       2018-09-11 18:42

Gerb. p. Vižini, taip, mes išvažiavome, nes reikėjo išgyventi ir išlikti - matote, niekas mūsų nepriėmė į jokius šou švaistytis pigiais juokeliais, o rašinėti absurdiškus paskvilius neleido sąžinė. Mes mokame DIRBTI - jei reikia, ir labai sunkiai, bet visuomet - SĄŽININGAI. Taip, mes užsidirbome pragyvenimui savo jėgomis. Beje, iš kai kurių atimti ir namai, ir bet kokia galimybė gyventi - jau nekalnbant apie darbą - savo Tėvynėje; ir ką tokiu atveju siūlote daryti? Ar tai jūs slaugysite ir aprūpinsite mūsų sunkiai sergančius tėvus? Ar tai jūs apmokėsite absurdiškai dideles sąskaitas už komunalines paslaugas? Gal žinote kokį stebuklingą sėkmės receptą?Gal šitai detaliau gali paaiškinti kai kurie etatiniai KGB karininkai, turintys klestinčius savo verslus? - ar paklausėte jų, kodėl Lietuvai priešiškoms jėgoms atsisakę tarnauti lietuviai niekip negauna darbo Lietuvoje? Jei nepklausėte - gal norite paklausti? Beje, gal norite pabendrauti su prekyba nakrotikų bylose išteisintais gydytojais? - gal jie pasakys, kodėl artimųjų ir sunkiai sergančių tėvų gydymas reikalauja tokių didelių išlaidų? Į Jūsų klausimą didžiosiomis raidėmis - cituoju: ,,O KODĖL JŪS ATSISAKĖTE VYKDYTI SAVO PRIGIMTINĘ PAREIGĄ?’’ atsakau taip pat didžiosiomis raidėmis: O KODĖL JŪS NESUDARĖTE SĄLYGŲ PRIGIMTINĘ PAREIGĄ VYKDYTI LIETUVOJE?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com        2018-09-11 18:26

Citata: “Milijono, kuris „žuvęs“ Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio. “

***
Va tokie, kaip Valdas Vižinis ir varo lietuvius iš Lietuvos. Galėčiau paaiškinti kaip, be manau, kad nesupras…. tik kgb propaganą supranta. Patariu UŽSIČIAUPTI. Na jei nori suprasti ką tokio DURNO parašei, tai gali kreiptis paaiškinsiu. Tačiau nesikreipsi, nes tamstai kgb propaganda yra mielesnė.

Pensininke       2018-09-11 14:09

dar labai gajus liaudies skaldymosi metas nuo pat NEPRIKLAUSOMYBES . Dauguma liaudies ( kartais tai liudija komentarai is gatves) yra APOLITISKA,  nesidomintys politiku nuveiktais darbais,  o tiki vienasaliskomis ziniasklaidos priemonemis. Mane sena stebina, kad apie politiku barbus nesidomi net jaunesnio amziaus zmones,  o ka bekalbeti apie gyvenancius rajonuose ir   gaunancius pasalpas, kai nereikia dirbti ne menkiausio darbo. Asmenines atsakomybes nebuvimas politikams, pasalpu gaveju begalinis tingejimas isnaikino valstybe is padoriu ir darbingu zmoniu.

Mokytoja       2018-09-11 13:27

Pirma išvažiavo mano vaikai, po ~10 metų išvykau aš. Daug čia lietuvių ir be mūsų, susibėgam, padainuojam , pasišnenkam : nereikia mums tos dvigubos pilietybės, tai - politikų išmislas, reikia juk tiems sukčiams “arkliukų”, štai ir joja į rinkimus. Ant bet ko, net ant gender politikos liberkonservai jotų, kad tik išvežtų...ne mus kaltinti reikia.

Dzeikas       2018-09-11 13:26

Siulanciam man pamastyt:
tamstos kaltinimai man tik patvirtina tamstos uzsleptas fobijas ir cholopo norus gyvent poniskai.
Taip, pinigu trukumu JAV nesiskundziau. Taciau net baltiems anglosaksams sukeldavau nuostaba ir nepasitenkinima, nes vazinejau kukliu auto. Man zymiai daugiau reiske darbdaviu pagarba, tvirtos pozicijos darbe, ir rami galva, kad automobilio niekas nevogs, gatvej neuzrakinta palikdavau. O taip pat, galimybe pamacius streikuojancius kolegas darbdaviui pasakyti: “Atsiprasau, bet sitam klientui prekiu neiskrausiu. Jo darbuotuojai streikuoja”

Didžiausia lietuvio       2018-09-11 13:03

saviapgaulė,kad dėl visko kaltas darbdavys.Visko pradžia yra politikai ir jų netinkami įstatymai.Tokius politikus išsirenkam patys.Todė,kaip sakoma,didžiausias priešas žiūri į tave iš tavo veidrodžio.Kompromisinis variantas-Lietuvio pasas.Nes likę čia irgi noti turėti savigarbą ir nebūti išnaudojami išvažiavusių.Taip jau susiklostė.

Tarabilda       2018-09-11 12:50

Aš irgi manau, kad tokie Džeikai į Lietuvą negrįš, kaip ir tas išvažiavęs milijonas. Niekas nepasirašys geresnes gyvenimo sąlygas keisti į prastesnes, ypač laikais, kai vartojimo filosofija ir laisvos rinkos ekonomizmas įdiegtas į žmonių galvas kaip vienintelė ir neatšaukiama panacėja. Džeiko kompleksuoti išvedžiojimai yra gryno plauko liberastiniai pliurpalai.
Kad per tokį trumpą laiką netekome milijono žmonių yra tikra Lietuvos nelaimė. Skauda, kas be ko. Galima ieškoti kaltų. Jie visi kaip ant delno čia Lietuvoje, pradedant nuo Prezidentės, kuri visas dvi kadencijas lindo Briuseliui į uodegą ir vapaliojo apie globalią Lietuvą kartu su konservatoriais. Skvirnas ne kitoks. To paties lizdo liberalas, sugalvojęs gana gudrų veikimo algoritmą šlietis prie laiminčiųjų.Jei matys, kad konservatoriai įgauna populiarumo ir jėgos (kuo labai sunku patikėti) jis ims flirtuoti su jais, nes jokių vertybinių skrupulų šis personažas neturi ir niekados neturėjo. Jis yra tik statutinė funkcija - valstybės priemonė plėši mokesčius ir gąsdinti naujais. Apgailėtinas tipas.
Ir tokioje situacijoje visuomenei išmetamas visiškas politinis nulis Nausėda. Jis mažiau agresyvus, negąsdina taip kaip skvirnas, moterims dar ir gražus. Žiniasklaidos bonzos duoda suprasti, kad bus kažkokie “minkštesni” laikai, panašiai kaip prie Adamkaus, kai korupcija buvo, bet ne tokia didelė, kokia yra dabar. Tai labai apgaulingas feikinis įsivaizdavimas, sukurtas viešųjų ryšių kontorų už nežinia kieno ir kokius pinigus. Man kužda nuojauta, kad mums kišamas dvigalvis, kai turėsime pasirinkti vieną iš to paties slibino galvų. Toks kišėjų nepralošiamas sumanymas gali ir nebepraeiti. Valdžios ir partiniai scenarijai kuo toliau tuo labiau tolsta nuo visuomenės lūkesčių.

Dzeikui pamąstyti       2018-09-11 12:26

Turint omenyje, kad silpnesnės dvasios lietuviai, labai myli prabangų materialinį gyvenimą ir nekenčia materialinio kuklumo - o būtent todėl jie gyvenimo laimės ieško užsienyje - sakyti, kad „tautiški lietuviai“ pataikauja lietuvius išnaudojantiems darbdaviams yra iš esmės neteisinga. Na, nebent, jeigu tie „tautiški lietuviai“ norėtų, kad Lietuva liktų be lietuvių, bet juk taip negali būti! Beje, tautiečius išnaudoja taip pat ne tiek tautiškai, kiek kosmopolitiškai nusiteikę darbdaviai, kuriems rūpi ne Lietuva ir jos žmonės, bet tik išspausti samdinių darbo kuo didesnį pelną. Taigi, Dzeikai, palaikyk tautinį patriotizmą ir tvirtą dvasingumą, o ne bedvasį kosmopolitizmą ir ištižimą.

Dzeikas       2018-09-11 11:24

Dzeikujui:
Koks “ant gatavo”, durneli?
Emigranto nemokancio kalbos tie darbo saugos istatymai tuscias garas. Jie yra, bet tu be kalbos ir be bendruju ziniu nerealizuosi. Todel ir dirba daugelis pradzioj prakaito varymo fabrikuose, uz grasius ir gyvena darbdavio namuose. Kas reiskia naturalia vergija. Ir darbdaviui visai nereikalingos tavo profesionalus augimas.Isspausti ir ismest - toks planas pas toki darbdavi. Ir jeigu taves tas fabrikelis nesugniuzdys, ir jeigu pakaks jegu ismokt kalba, susiorientuoti, nepasiduoti svaigalu ir tinginystes pagundoms - gal but tada ir istruksi i vandenis kur istatymai galioja ir laikomasi DK.
Ir mums perejusiems sita pragara tu siulai kuopti , dar karta sakau, JUSU shuda?
Kodel turetume?

Dzeikas       2018-09-11 11:18

Dzeikuijui:
Va dabar tamsta smeizi. Daugelis kuope. Budreviciene kuope - tik suluosinta buvo ir pabegt neisgalejo. Ir tokiu istoriju daug , iki spaudos tik nedaug daejo, visi vienaip ar kitaip, vienokiu ar kitokiu budu bande priesintis ir BUTENT TOKIE sudaro didziausia emigrantu (o ypac iki 2004m) dali, nes butent TOKIE prarasdavo darbus ir belikdavo tik silumines trasos arba emigracija.
Zinau kaip tas budavo pagal savo paties asmenine patirti. Rasiau kituose straipsniuose - nenoriu kartotis. Mano biografija idomi tik bendrosios praktikos, tendencijos poziuriu, o ne kaip faktas.

Dzeikui       2018-09-11 11:01

o kodėl jie patys nekuopė prieš išvažiuodami? Norėjo, kad tas būtų kitų rankomis padaryta. Ir dabar to paties nori -  jūs SUTVARKYKITE, MES GRĮŠIME (GAL). Net nesupranta, kad ten, kur nuvažiavo, sėdi “ant gatavo”, nes prieš tai kiti sutvarkė.

Dzeikas       2018-09-11 10:19

remui:
Pazistu viena toki.Kartu JAV gyvenome.Gal uz 8 km viens nuo kito.2009m musu saskridyj pareiske ,kad grizta i Lietuva, del tos pacios priezasties: “ai, uzp…vaikai.Net namie angliskai kalba.Ir nors kuola ant galvos tasyk.Pasakai - po 2 minuciu vel angliskai”.
Grizo su pinigais, zmona ir vaikais.Ikure versla Lietuvoj. Po 3 menesiu darbuotuojas kuri nusamde suviliojo zmona, issiskyre, versla uzdare.Vaikus zmona paeme.
Dabar dirba uz katino asaras (kai kisenej kas menesi turedavai $3000 tai 700eu ismalda, o ne alga) ir kalbasi grazia lietuviska kalba sodriai atmiezta rusiskais keiksmais.

rem       2018-09-11 9:55

buvau Vokietijoje lietuvių saskrydį. biškį kraupoka kai su savo vaikais vokiškai kalba kai kurie.

Dzeikas       2018-09-11 9:52

Povilui:
Tamsta teisus, istartas zodis turi stiprinti bendraji geri ir nest nauda.
Taciau pats straipsnis nenesa naudos, nes kaltina isduotuosius - isdavyste.
Siuo atveju jis isreiskia buduliu, visokiu tautisku darbdaviu subinlaiziu poziuri.Juk grudo is darbu lauk pirmiausia nors kiek savigrabos turinciu ir nesutinkanciu kad is ju butu tyciojamasi.Kvalifikacija neturedavo reiksmes.Papriestaravai - lauk! O stai brudas kuris dabar kunkuliuoja dazniausiai budavo menkai kvalifikuotas ir atpirkdavo tai padlaiziavimu siemininkams. Stai sio brudo poziuri straipsnis ir eme igarsinti.
To paties brudo, kuris ujo ir padejo Uspaskicho Vikondai sudoroti Budreviciene paviesinusia “vokeliu” praktika. Buderviciene padare invalide, kitiems pavyko pabegt i Vakarus. Dabar brudas dazniausiai ujes tokius zmones pragydo straipsnio autoriaus lupomis “isdavikai”...
Lietuva ir lietuviai, blyn!
Todel emigrantai ir sako: issikuopkite shuda, tada gal ir grisime. Nes jeigu grisime kuopti JUSU shudo ...busime visisko ablauko vietoje, kuris klumpa ant to paties akmens 2 kartus.

Ši pabėgėlių iš Lietuvos        2018-09-11 9:45

šaka jau bus nukirsta.Jie jau ne mūsų ,-ar su dviguba pilietybe ar ne,-jie jau 99 procentų negrįš arba tik pasilaidoti.Laikas galvoti,kaip gyventi likusiems ir kad emigracija mažėtų.

Povilas       2018-09-11 8:45

Diskusija nukrypo nuo problemos esmės.
Kalba eina apie Lietuvos nykimą.
Komentatoriai azartiškai taškosi kaltinimais kairėn ir dešinėn.
Pagrįstais ir nelabai.
Viskas apie tai kas buvo, kaip buvo, kas tai padarė... ir taip be galo - apie tai, kas jau padaryta ir ko jau nebepakeisi.
Ar ne vertingiau būtų pakalbėti ir padiskutuoti apie tai, ką reikėtų padaryti ir kaip padaryti, kad bent sustabdyti šitą lietuvių išsibėgiojimą po platų pasaulį?
O gal pavyktų susikoncentruoti į vieną konkretų klausimą - artėjantį pilietybės referendumą.
Tai beliktų tik ieškoti ir pateikinėti argumentus “už” ir “prieš”.
Kitaip sakant, paprojektuoti ateitį Lietuvai vienu ir kitu atveju.
Taip išsirutuliotų ir viena-kita racionali mintis.

Jules       2018-09-11 7:38

Jo, gerai kad priminei čia apie rusakalbius, nes norime paklausti seimūnų, kodėl mes, lietuviai, darbe priversti kalbėti Vilniuje rusiškai? Kodėl pardavėjos ir vaistininkės bei medikai privalo mokėti rusiškai kalbėti? Su mumis niekas lietuviškai nekalba nei Maskvoje, nei Berlyne, o va Vilniuje mes privalome rusiškai kalbėti, kodėl? Kodėl rusakalbiai gali plyšauti nakčia mums po langais visa kakarine ir, pavyzdžiui, pliažuose ir nurodinėti mums kaip gyventi ir ką daryti? Pavyzdžiui, sekmadienį prie Balžio ežero Vilniuje, kai atėję pailsėti prie ežero visa kakarinę plyšavo ir vertė lietuviukus klausytis jų kvailų kalbų, kad dėl visko mes kalti ir Landsbergis, o šie, lietuviukai, tylėjo ir bijojo išsižioti, nes tokios, atseit, imperinės privilegijuotų žmonių ir jų šunų teisės ir viršenybės vergų atžvilgiu. Maudo šunis ir rusiškai plyšauja, keikiasi visa kakarine bei aiškina, kad reiktų dar kelių tūkstantėlių rusakalbių čia ir Vilniuje būtų tvarka. Gal reiktų tas jų mandras kalbas įrašyti ir patalpinti į Youtube, ką manote? O kaip pypliai kalbas apie primityvų, vulgarų, smurtinį seksiuką varinėja, nežinot irgi, ane? Kodėl pliažuose nuorūkų pilną ir visiems dzin? Kodėl mes taip įpratę teršti, šiukšlinti savo aplinką, kur gyvename? Kodėl mes tokie, a? Negi seimūnams ir ministeriams tik tos ypatingos trys raidelės terūpi?

niekšai tie emigrantai       2018-09-11 6:44

negerbia ir nebijo komunistų-kgbistų - mūsų ponų.
nenori būti vergais.
——-
komuniagos priversti mokėti rusakalbiams imigrantams kur kas daugiau ir pakęsti slavų vagystes, pijokavimus, vaikų prievartavimus - vien tik todėl, kad tie lietuviai…

Jules       2018-09-11 5:24

Lietuva be Vilniaus ir Klaipėdos - superinis LDK palikimas. LDK kunigaikščiams, kitaip šikniams, nerūpėjo jūra, o svetimi sostai ir šilti guoliai - Maskvos ir Peterburgo, nerūpėjo pati Lietuva ir jos motinos kalba, lietuviška civilizacija, kuri rūpėjo, deja, Karaliaučiuje, vokiečių valdomoje Rytų Prūsijoje, kodėl? Kryžiuočių vaikaičiai, o ne mes supartalinome carinę Rusijos imperijos kariuomenę Antrajame Žalgiryje ir gavome Lietuvos valstybę, savo Pirmąją Respubliką, tai ko pučiatės, kuo giriatės, kodėl neapkenčiate savo tautiečių, a? Nerūpi Lietuva ir lietuviai dabartiniam neosovietiniam elitui taip pat, neosovietinei nutukusiųjų nomenklatūrai ir lenkiškų raidelių Seimui. Taigi Neosovietijos palikimas gali būti dar baisesnis nei LDK su savo 55 tūkst.kv. kilometrų Kauno Lietuva, su mūsų pažeminimu Versalyje ir mūsų etninių žemių atidavimu Lenkijai. Taip, Lenkijai, nežinot VU docentai, ane? Kur tai matyta, LDK palikimas mažesnis nei Latvija, o dabartinė padėtis prastesnė nei Estijoje ir, sakyčiau, Latvijos, nes latviai turi pusę savo šalies kolonistų užvaldytą ir tai laikosi, o mes? Ką mes veikiame? Atstumiame savo tautiečius, išsigelbėjusius Vakaruose, Vakarų Europoje, o ne jūsų taip mylimoje Žečpospolitoje. Atsisakome lietuviškos civilizacijos, lietuvybės Vilniuje, Lietuvių kalbos Vilniaus universitete? Pavaikščiokite po Vilnių ir pasižvalgykite akyliau po parduotuvių ir firmų pavadinimus ir pamatykite, pamąstykite, ką tai galėtų reikšti ir kur mes esame Vilniuje, taip, Vilniuje? Anglijoje, Amerikoje ar prastame bordelyje?

Emigrantai yra dezertyrai       2018-09-11 1:58

kovoje už mūsų valstybės išlikimą, ir atsakomybę praradę tėvynės pardavikai už sotesnį užsienietišką kąsnį. Grįžkite į Lietuvą, o ne dvigubos pilietybės reikalaukite, begėdžiai!

Al.       2018-09-10 22:26

Pritariu, tikslas - keisti padėtį, padėti tautai atsigauti. Atgauti valią ir galią. Ir tautai tarnaujanti valdžia surastų tam būdų. O dabartiniai kolaborantai, bijau,bet kurį sprendimą panaudos tautai sunaikinti.

ai ,ai ,Vižini...       2018-09-10 22:09

“Milijono, kuris „žuvęs“ Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio” . Matai, autoriau,daug žmonių mano ,kad milijono netekom ne dėl išvykusiųjų ,o dėl juos išvijusiųjų iš Lietuvos godumo .Prisiegriebta buvo tiek ,kad kaip ne kaip ,o vis tik uždaroj valstybėj ,grubiai tariant, keletas plėšikų pasigrobė viską kas sudarė bent kokią vertę (privatizavo) ,nepalikdami likusiems bendrapiliečiams praktikškai tikrai nieko ,kas leistų bent minimaliai išsilaikyt nepabėgus. Ir milijonas darbingiausių politikų buvo išgrūstas .Tai buvo ne mažiau naudinga akcija nei pats prichvatizavimas : atsikratyta banditiško išpuolio svarbiausiais liudininkais,išspręsta šimtai tūkstančių panaikintų darbo vietų bedarbysės problema.Ir šitoje vietoje dar ir išsityčiota - jie ,matai , dar ir Tėvynę pardavė pabėgdami nuo gręsiančio bado (čia ne Afrika, čia žiemą/vasarą ant palmių bananai neauga,po daugiabučio balkonais nakvojusieji tą puikiai pajuto - ir nešė kudašių iš šio pragaro net nemokėdami užsienio kalbos…..

Tarabilda Džeikui       2018-09-10 22:06

Susikišk savo uždirbtus pinigus į savo uodegą. Niekas į tamstos kišenę plaukuotos letenos nekiša, bet jei čia rašinėji, gal ne vien iš narciziškų įnorių. Taigi, lietuvi, gal galėtum bent akimirką pagalvoti apie tai, kokiu tokiu stebuklingu būdu galėtum prisidėti, kad beviltiką situaciją keisti, o ne hakinti skersai išilgai su nevykusiai pavyzdėliais apie žalią JAV kortą.

Skirmantė       2018-09-10 21:22

DVIGUBA PILIETYBĖ YRA POLITINĖ NESĄMONĖ, IŠKREIPIANTI VISĄ POLITINĮ PEIZAŽĄ. žMOGUS GYVENA TAŠKE X. TARKIM HAVAJUOSE, ČILĖJE, JAV, KANADOJE… TEN KITA VALDŽIA, KITOS PROBLEMOS, KITI ŽMONĖS POLITIKAI, GALBŪT SĄŽINiNGI IR NEMELUOJANTYS, GAL NE bet ten kitaip. kaip tie dvigubi piliečiai nuspręs, kad mūsų politikas, kurį jau senai turėjo sutvarkyti teisėsauga, bet netvarko, nes teisėsaugos nėra,  sako tiesą ar netiesą? tik įsijungęs televizorių ir pasiklausęs kalbelių? Mes gal čia norim boikotuoti rinkimus, keisti sistemą, protestuoti, bet prisnigs užsieninių piliečių , kurie niekais pavers politinį gyvenimą. reikia gyventi tame, ką išrenki ir išrinkti SAU ANT GALVos, o ne užmetinėti kitiems Lietuvoje gyvenantiems žmonėms ant sprando tokį gyvenimą, kuriuo jie niekada negyvens. Būtent todėl tai nesąmonė. o ašaras ir sentimentus palikim nuošaly, nes juk ne sveikinimų koncertą žiūrime, kad patriotinę ašarytę brauktume. dabar dėl to referendumo, aš esu priversta nerinkti ir prezidento, nes nenoriu, kad mano atėjimas prisiskaičiuotų prie to, kad referendumas įvyktų. tai nesąmonė ir aš joje nedalyvausiu.

Dzeikas       2018-09-10 21:21

Misteri, pamirsai paminet, kad bastunai save isplakt turetu ir uzdirbtus pinigus i Lietuvos biudzeta pervesti.

tiapkinas       2018-09-10 21:10

Visi, visi, kam brangus Globalios Lietuvos projektas- visi į Referendumą!
(Ir tik nesugalvokite užkasti savo balsavimo biuletenių, uch, sosiskomis akis išbadyčiau…)

Misteris       2018-09-10 21:03

ŽEMĖS referendumą aš palaikiau.Dalyvavau rinkdamas parašus.Surinkome virš 300 000.
Ir ką?
Neatėjo.
O dabar NEATEISIU AŠ.
Ne KIEKYBĖ,o KOKYBĖ išgelbės LIETUVĄ.
Išvalysime AUGIJAUS arklides ir be jų.
Lakstantiems užteks ir popiergalio ,kuris vadinsis LIETUVIO pasas,tačiau jį bus galima išsikeist į Lietuvos PILIEČIO pasą,jei bastūnai kažkada pripažins išdavę TĖVYNĘ ir kris ant kelių bučiuoti krauju nulaistytą Tėvynės Žemę.

Jules       2018-09-10 21:01

Milijonas emigravusių lietuvių, ačiū Dievui, yra gyvi ir jie dar pastovės už Lietuvą, jei to prireiktų iš esmės. Nėra jų ten užsieniuose lengvas gyvenimas, bet galimybė išsigelbėti, išlikti, o ne pasikarti yra. Jie ir taip ją remia gan stipriai. O va tie, kurie yra atsakingi už netinkamų lietuviams gyventi Tėvynėje sąlygų sudarymą, už ambalinę “prichvatizaciją” ir tokios “prichvatizacijos” beveik visuotiną traumą turėtų atsakyti - keliauti į nepriklausomą Teismą. Į tokį teismą, kuriame nebūtų sovietinių, okupacinių teisėjų ir jų anūkėlių ir meilužių, bei apskritai jų parengtų kadrų - dvistandartininkų. Taigi, manau, kas tokie ir tokios atsakingi už nepalankių sąlygų sudarymą lietuviams gyventi Tėvynėje Lietuvoje, tiesa?

Jules       2018-09-10 20:42

Nėra čia ko stebėtis, kai Niurnberge buvo įteisinta Dvigubų standartų teisė ir spjauta į Tarptautinę teisę, galiojusią iki 1949 metų. Dviguba moralė, apskritai, dvigubų principų sistema įsigalėjo visur ir viskame - taip ir gyvename iki šiol Melo epochoje, kuriai nuo 1918 metų iki šių metų stuktelėjo jau šimtas metelių. Mūsų dezistams ir VU parengtiems pseudo istorikams reiktų vieną kartą pasakyti “Basta”, kiek dar ilgai mus kvailinsite, varysite mums vėžį, kai ne mes, lietuviai, įveikėme carinės Rusijos imperijos kariuomenę, o dar ir buvome jos pusėje, ypač inteligentai, davę viešas ir ne viešas priesaikas carui Batiuškai. Įsiveržėme į Vokietiją, į Rytų Prūsiją, būdami Rusijos imperijos kariuomenėje. Žinoma, eiliniai lietuviai ne savo valia pateko į caro kariuomenę, o buvo dvaruose, pavyzdžiui, Žemaitijoje pridavinėjami lenkų dvarponių į rekrutus ir į karą už Carą Batiušką ir Pravoslaviją. Lenkai irgi gali per daug nesipūsti - jie irgi neįveikė Rusijos imperijos kariuomenės ir turėtų jausti dėkingumą už savąją mažąją imperinę nepriklausomybę, o ne ką dezuoti, nebesakysiu, patys gi žinote ką, tiesa? Be rimtos desovietizacijos ir VU desovietizacijos, be rimtos docentų liustracijos, dvigubų principų teisinės sistemos atsisakymo mums nunykimas garantuotas. Visi gi matome, kaip nunykstame.

Dzeikas       2018-09-10 19:46

Tarabilda , tarp “turetu” ir “yra” Lietuvos konstitucijos normose ir istatymuose yra tarpzvaigzdinis atstumas.Yra istatymas draudziantis tarnauti svetimu valstybiu kariuomenese priimtas 1992m ir taikytas lietuviams tarnauvusiems Rusijos kariuomeneje. Cia pat, tai paciais metais tuzinas lietuviu uzsiverbavo i Svetimsaliu Legiona(Prancuzijos kariuomenes dalis kurioj leidziama tarnaut svetimsaliams) , vienas ju atvykes atostogu preskonferencija dave - 0 reakcijos. O kiek Lietuvos pilieciu tarnauja US Army? Su zalia kortaleidziama. Nori pasakyti, kad sakykim dislokuojamas amerikieciu kariuomenes dalinys, o ten Lietuvos pilietis tarnauja. Koks jo statusas? O gal Lietuva ji arestuos ir nuteis uz tarnyba svetimoj kariuomeneje?
Dar karta sakau: nereikia dviracio isradineti, o tiesiog laikytis tarptautiniu teisiniu normu. Ir is praktiskos puses gal cirko vadinamu “seimu” artistams kas paaiskins, kad kurdami istatyma jie turetu pagalvoti KAIP jis bus igyvendinamas ir AR jis bus igyvendinamas.
Nes is to gaunasi tai, del ko tamsta ir bujoji: vah! istatymu nesilaikoma, vah! Korupcija! Kaip ju laikytis jeigu jie irodineja ,kad 2+2 yra 5.Ir kaip korupcija ne bujos jeigu istatymai priestarauja ir Konstitucijai, ir tarptautinei teisei.

Tarabilda Pastebėjimui       2018-09-10 19:31

Žinome, gerai žinome, kas yra statistika, kam ji skirta ir kada jos skaičiukai panaudojami. Kartais vieni, kartais - kiti. Savo primityvia kliauza nieko čia nenustebinsi, nes paties punktai sakymų yra tiesus klausimas tau pačiam, - Atsakyk pats sau, o kas tu toks esi ir iš kokios perspektyvos, kokiu tokiu interesu keli klausimą, ar Lietuva prarado milijoną II Pasaulinio kario metu ir pasekoje, ar ne? Prisipažink sau, tau, anonimini šliurine, visiškai neįdomūs atsakymai. Net iš kitų, ne sovietinės statistikos šaltinių. Ne dėl to tu čia skeryčiojiesi. Tau svarbu pulti autorių, nes esi gavęs komandą Fas - puldinėti čia šį bei tą parašančius sveiko proto nepraradusius žmones.

Pastebėjimai       2018-09-10 18:59

1) gal tamsta galėtumėte plačiau ir konkrečiau pagrįsti tezę, kad Lietuva Antrojo pasaulinio karo metais 1939–1945 (tikrai ne „didžiojo karo” kaip rašote, nes Didysis karas vyko 1914–1918 m.) neteko milijono savo piliečių?
2) iš kur traukiate, kad jau apie 1963 m. tas neva prarastas milijonas iš kažkur staiga „atsikūrė”? Statistika sako, kad WWII karo išvakarėse, t.y. 1939 rugpjūtį Lietuvoje jau be Klaipėdos ir dar be Vilniaus, gyveno apie 2,65 mln gyventojų.... . Taigi tamstai klausimas: kiek gyventojų Lietuva turėjo pasibaigus karui 1945 m. gruodžio 31 d. ir kiek tamstos „atsikūrimo” metais 1963 , jei pagal 1959 m. gyventojų surašymo duomenis LTSR gyveno apie 2,7 mln?
3) neetiška, manau, karo netektis lyginti su pastarųjų dešimtmečių ekonomine emigracija ir dar primityvokai moralizuoti dabartinius emigrantus ....

Tarabilda Džeikui       2018-09-10 17:36

Pats veli išsisukinėjimo modelius, imdamas pavyzdžiu JAV tvarką. Išvykę į užsienius lietuviai gyvena ir dirba ne vien JAV, bet šimte, o gal ir daugiau valstybių, kur skirtingi pilietybės įstatymai. Tai nėra visai mūsų reikalas taikytis prie visų jų teisinių knormų, žydrų ar žalių kortų. Mūsų konstitucinė norma turėtų būti universali ir aiški, nežiūrint kokie ten kokiose valstybėse įstatymai, kur makaluojasi mūsų piliečiai. Viena reikia suvokti aiškiai ir visiems laikams, kad jei esi Lietuvos pilietis, tai kur bebūtum, tave gina Lietuvos įstatymas.
Pats labai mėgsti maivytis, pakišinėdamas feikines dviprasmybes ir manipuliacijas su pasais etc. Tą daro visi tamstos kraujo grupės liberalai, ir neraudonuoja.

Jules komentarui       2018-09-10 17:02

Atiminėja buvę Blogio imperijos, tiksliau, mūsų okupantų kolaborantai ir Tėvynės išdavikai - eksiukai(Former Bolsheviks’ai). Išvykę į kitas šalis lietuviai turėtų tai žinoti, o ir mes čia, Lietuvoje, suprasti juos, kad kartais, norint išsigelbėti, kitos išeities nėra. Kartais, norint išsaugoti savo garbę, tenka ir nusišauti, nežinot? Garbė ir orumas kartais svarbiau už gyvybę. Nacionalinė garbė ir orumas taip pat. Mus tarpusavyje pjudo priešas, besirengiantis vėl mus okupuoti ir tai turėtume gerai žinoti. Vien ko vertas “Trijų lenkiškų raidelių” Seimas. Pamenate, kai praeity lenkai, pamišusių lenkų pulkininkų chunta, skėlė Lietuvos Vyriausybei Kaune ultimatumą - ši iškart pasimetė ir pasidavė, užtraukdama gėdą savo nacijai, o taip gyrėsi ginsianti Tėvynę ir vaduosianti Vilnių iš okupanto nasrų. Tai ir dabar inteligentai, pavyzdingi moksliukai-zubrylos, dinderi mušą ir kvailina runkelyną su tuo savo perdėtu patriotizmu, Baltomis pirštinėmis ir Putino stabdymu, kurio jie savyje išvis neturi, bet tik apsimeta turį. Prisiminkite kadais būtą konservatorių “Stabdyk nusikalstamumą” vajų ir kas iš to išėjo? Kovojo tol, kol pateko į Seimą, vadovaujant Žiemeliams, jų nuotakai. O kur dabar Žiemelis, kur Laurinkus, kur Imbra su Paksiumi, kur garsioji Ožkelytė ir kt., a? O kokią super kakarinę turėjo ir kaip konservatorių politines davatkas balamutijo, pamenate? O superinė Iročka, a? Kokie LDDP karalienės nuopelnai Lietuvos konservatorių partijoje, gal yra čia žinančių tai?

Dzeikas       2018-09-10 16:46

Tarabildai:
Nesuplak 2 dalyku i 1. Priimdamas kitos valstybes pilietybe as automatiskai neatsisakau Lietuvos pilietybes. Kai kuriais atvejais teikianti imigrantui pilietybe(n) valstybe reikalauja prigimtines pilietybes atsisakymo, kai kurios (JAV) - ne.
Ant sakiu keliamas taip tycia painus klausimas, “kurios salies pilietis tada esi ir kam isipareigojes”
Atsakymas i si klausima labai paprastas, pagal kurios salies istatymus gyveni - tai valstybei ir turi prievole. Gyvena Lietuvos pilietis JAV, ar turi jis prievoles Lietuvai? Jeigu gyvena pagal viza, t.y. JAV Valstybes Departamentas jam leido gyventi isduodamas viza, tai jis lieka Lietuvos valstybes prievolininku, nes jokia JAV valdzios struktura i tarnyba jo nepriims.Tik samdoma darba kur samdos sutarti galima nutraukt per 1d. - nes laisvoj salyj prievartinio darbo but negali(kaip ten Lietuvoj su DK?). Taciau jeigu tu gyveni pagal INS isduota zalia korta tai tu gali tarnauti daugumoje JAV valdzios tarnybu, tame tarpe KARIUOMENEJE, kurioj tarnaudamas Lietuvos pilietis praranda isipareigojimus prigimtinei pilietybei.Kodel? Todel ,kad jis turi isipareigojimus JAV valstybei kuriuos pazeisdamas jis statytu savo gyvybe pavojun. Karo metu JAV nemirkteleje toki “isipareigojusi “savai” valstybei” pastatys prie sienos, nes kur gyveni - ten pilietinius ispareigojimus ir vykdai. Net ir ne JAV pilieciui tas galioja. Todel emigrantu saukimas i kariuomene yra lietuviskas “know-how” ir tik durniai i juos atsisaukia.
Dabar gi paimkime atveja kai Lietuvos pilietis paeme JAV pilietybe. Kam jis isipareigojes? Tam isipareigojes kurios valstybes teritorijoje gyvena ir kurios valstybes istatymus vykdo.Gyveni JAV ir esi jos pilietis be jokiu islygu. Isvaziuoji UZ JAV RIBU ir atvykes kiton valstyben parodai viena is pasu: Parodei Lietuviska - igyji tai valstybei isipareigojimus, parodai JAV pasa - lieki isipareigojes JAV.Lygiai tas pat atvykus i Lietuva: atvyksti JAV pasu - esi amerikietis ir turi teise buti tik 3 menesius. Uzsibuni ilgiau - arba mokek bauda, arba parodyk lietuviska pasa.Prodes lietuviska pasa iskart prarandi isipaerigojimus JAV ir igyji lietuviskus.
Cia nereikia isradinet jokio dviracio, viskas seniai aisku ir reglamentuota.
Yra valstybiu, kurios kaip Lietuva neleidzia dvigubos pilietybes. Taciau jeigu tu pazeidei ta draudima ir igyjai kitos valstybes pilietybe esi baudziamas(jeigu atvyksti kitos valstybes pasu taves nebaudzia, nes tu kitos valstybes pilietis.Baudzia kai atvyksti prigimtines valstybes pasu. Vienzo pats sprendi kas tau geriau, but nubaustam ir likt pilieciu, ar visa amziu vazineti kitos valstybes pasu i gimtine).Taciau pilietybes is taves neatimama(nebent Siaures Korejoje ar TSRS).
Lietuviska “jurisprudencija” sukure istatyma kad 2+2=5 ir bando tuom vadovautis. Is to ir kyla painiava ir nesusipratimai, kai tenka kelnes per galva mautis ir kurt tuscias diskusijas galima dviguba pilietyube ar ne.

Tarabilda       2018-09-10 15:56

Nereikėtų suvelti sudėtingos problemos į neatnarpliojamą Gordijaus mazgą. Tu gali būti išvažiavęs gyventi nors į Antarktidą, ir gyventi ten nors tūkstantį metų lede užsikonservavęs, ir niekas iš tavęs neatims Lietuvos pilietybės vien dėl to, kad tu kažkur išvažiavęs.
Problemų atsiranda tuomet, kai tu dėl kažkokių sumetimų atsisakai Lietuvos pilietybės, priimdamas kitos valstybės pilietybę ir jai įsipareigodamas. Jokia kita valstybė neprievartauja tavęs daryti tokius apsisprendimus, pasirenki juk pats. Išvažiavimo motyvų nereikia painioti su apsisprendimo situacijomis, - tai visiškai skirtingo lauko dalykai.
Taip, atsiranda ir kita problema, kad kitoje šalyje gimę vaikai automatiškai tampa tos valstybės piliečiais, nežiūrint to, kad abu tėvai gali būti Lietuvos piliečiai.Tokie atvejai turėtų patekti į Pilietybės įstatymo lauką, kaip “Atskiri atvejai”, kurių gali būti net labai daug, ir jokių nepageidautinų pasekmių jie negalėtų sukelti, nes atskiras atvejis visiškai nereiškia, kad tai retas atvejis, paprasčiausiai įstatymą reikią matyti ir taikyti kuo platesne apimtimi, siekiant ne bausti ir mažinti piliečių skaičių, užsimerkus taikant jo problemiškas nuostatas, o suvokiant, kad lietuvių šeimoje gimęs vaikas pagal kraujo, o ne geografijos principą automatiškai yra Lietuvos pilietis. Kūdikis juk negali pilietybės atsisakyti savo valios apsisprendimu.
Kitas dalykas, ko mūsų žmonės nesupranta, nes propaganda yra sujaukusi šiuo klausimu protus, kad tautybė ir pilietybė nėra tapatūs dalykai. Tautybę kiekvienas gauna iš Dievo, o pilietybė yra politinis konstruktas, valstybės pamatinis sandas. Neturėsim valstybės - nebebus ir reikalo kalbėti apie visokias pilietybes, nesvarbu, viengubas dvigubas ar trigubas. Taigi, pilietybė suponuoja įsipareigojimą valstybei, nesvarbu, kaip toli nuo jos begyventum geografiškai. Jei tave šaukia atlikti karinės tarnybos, o tu slapstaisi, dėdamasis, kad tavęs niekas nebesieja su šia valstybe, tai manau, kad turėtų būti kažkoks labai aiškus mechanizmas, kaip tavo pilietines teises suspenduoti, neatimant pilietybės, kas gali pakenkti tavo palikuonims, kurie gal keiks tave visą gyvenimą už tavo plevėsiškus apsisprendimus, dėl kurių ir pačiam bus visą gyvenimą nenuplaunama gėda.

Al.       2018-09-10 15:51

Lietuvių tautos išlikimui būtina įtvirtinti neatimamą teisę į prigimtinę pilietybę. Antra, žmonės ieško kur geriau. Jiems. Asketiškų karžygių būna maža dalis.Taip visur. Samoningoji tautos dalis turi surasti būdų kaip žmones pritraukti prie savo tautos ir šalies. Jei juos tiesiog barsi, jie dar labiau nutols. Geriau barkim bolševikus.

komentaras to Jules       2018-09-10 15:39

Teisingai rasote is esmes, bet gi zinote kad tas pilietybes atima

>Dzeikas       2018-09-10 12:54

Valstybė jums davė pilietybę,o su prigimtimi įgijot tik tautiškumą.

Labai tiksliai.       2018-09-10 12:52

Vakar vieno emigranto giminaitis susiėjime agitavo balsuoti už dvigubą pilietybę,nes be jos jis Amerikoje negaus pensijos,čia taip pat negaus ir turės atsisakyti Lietuvos pilietybės.Žmogus labai geras,tokiose žabangose.Labai pasiilgęs Lietuvos,svajoja grįti su pensija.

Geras       2018-09-10 12:45

ir stiprus straipsnis.Ir nereikalingi sio straipsnio tiesai jokie isvedziojimai.Tai savo tautos ir valstybes isdavyste.Vardan ko ir del ko?Del ilgesnio pinigelio?Jeigu kas skaite Sventaji Rasta, ten ivardinta - materialus ir kuniski dalykai yra niekas, laikina.Kokios vertybes yra amzinos, jauciam kiekvienas.Bet, vadovaujasi jomis tik retas.Lietuvoje niekas nemire is bado, ar del to kad jo negyde.Savanaudiskas siekis praturteti isgine is Lietuvos dydziaja emigrantu dali.Saipomes is imigrantu, kad jie pretenduoja i jau sukurta gerbuvi, nekurdami to gerbuvio savo saly.O kaip vertnti Lietuvos emigrantu sieki?

Dzeikas       2018-09-10 12:01

Ir sitas rasinelius rasinejantis sako, kad jis ne homo-sovietikas???
Nes, stato valstybes primata auksciau zmogaus, suprask zmogus valstybei, o ne valstybe zmogui.O butent ant tokio vertybinio pamato buvo pastatyta TSRS - tai viena.
Pirmiausia isemigravo tie, kurie bande protestuoti pries naujuju lietuviu ir jiems talkinusios Lietuvos valstybes vertybine-socialine politika kuri remesi autoriaus propoguojamu vertybiniu primatu - zmones valstybei.Tuo pagrindu leidusi nezabota darbdaviu savivale, pamenate: “nepatinka - lauk.Uz vartu desimtys tokiu kaip tu laukia eileje”. Kaip reagauodavo tie, kuriu interesus bande ginti protestave - begdavo informuoti darbdavi kas organizuoja streika.Sitas mechanizmas mazdaug ir atsijodavo tuos kurie emigravo, ir tuos kurie pasiliko - tai antra.
Tai judosiukai-informatoriai dabar ir like Lietuvoje, ir autorius ju vardu stena a la emigrantai “isdave” judosiukus juos skundusius? Ir dabar sita ispera, autorius kaltina EMIGRANTUS kad jie “isdave”???
O emigrantu vardu pasakysiu, kad ne valstybe mums dave pilietybe, ne jai ir atiminet. Aisku, gali lietuviskas cirkas Auksciausios Tarybos rumuose nusprest ,kad Saule aplink Zeme sukasi ir netgi baust kitaip galvojancius.Bet ar nuo to visatoje tvarka pasikeis?
PS. Ir ne pinigai laiko uzsieniuose. O galimybe gyvent nevagiant ir nemeluojant.As JAV ismokau vairuot specialia masina. Kodel tokios nera Lietuvoje? Todel, kad lietuviskam darbdaviui patogiau suvaryt savo cholopus ir jie rankomis iskraus(mazdaug 15 zmoniu pralenks ta masina jei mitriai kraus ir krovinys bus lengvesnis negu 0.3 tonos) ir tai darbdaviui nieko nekainuos. Tai lietuviskos tvarkos isdava. Dabar as turiu grizti Lietuva ir aukotis? Kame mano auka bus? Kad as vazinesiu surudijusiu sunkvezimiu, ji remontuosiu (savo laiko saskaita) ir dar rankomis krovini krausiu uz 3 k. mazesni atlyginima negu gaunu valdydamas sia masina???
Ar tu durnaropiu apsivalgei, autoriau???

Jules       2018-09-10 11:47

Reiktų mums kažkaip susitaikyti, nebesikiršinti, nebesityčioti, kai egzistencinis pavojus vėl mums ant nosies kabo, ir rasti bendrą vardiklį, nes iš lietuvio niekas neturi teisės atimti Lietuvos pilietybės - nei LDDP ir jų naudai dirbantys konservatoriai. Na, o valstiečiai, kaip kolchozų pirmininkų sūneliai-milijonieriai, tėra tik dar vienas LDDP triukas - politinis sparnas runkelių balsams susimedžioti. Eks lddp-istas Paksius, irgi yra didžiuoju konservatoriumi kadais buvęs super kadras, irgi toks pats, kurį mums čia vėl ant sprando ruošiasi užkarti toksai Gražulis. Dalis lietuvių buvo priversti bėgti, be jokios abejonės, kad išsigelbėtų - šito neigti irgi nereiktų. Valgyti, deja, visiems reikia, nežinot? Iškilus egzistenciniam tokių lietuvių pavojui dėl ambalinės “prichvatizacijos” ir jos patirtų traumų, pabėgus, LR Konstitucijoje yra aiškiai lietuviškai parašyta, kad jiems reikia taikyti 12 straipsnio “numatytus atskirus atvejus”, jei jau eks-Komjaunimo ir Kompartijos aktyvistai Seime bijo įstatyme parašyti, kad niekas neturi teisės atimti pilietybės iš lietuvių kilmės žmonių. Imperinės bendrijos turi savo milžiniškas imperijas, tad nereiktų jų čia į tą reikalą velti. Gali būti, jei mus vėl kas okupuos, nes norinčių mus okupuoti pavojingai daug, kaip visuotinai žinoma, tad tie išvykę būtų bene vieninteliai ir pagrindiniai lietuviai, išsaugoję pilietybę, lietuvių kilmę ir ginantys mus, okupuotus, nes pasaulis kaista ir jame vėl gali visko nutikti - mums nenaudinga ir labai pavojinga kryptimi globaliam pasauliui pasukus. Nėra amžinų dalykų. Taigi, iš lietuvių kilmės Lietuvos piliečių niekas negali atimti pilietybės - jokie kolchoznikai ir Former Bolsheviks’ai bei eks-Komjaunimo aktyvistai su Raselėmis ir Iročkomis, vaidinančiomis super patriotes, kol saugu, kol konspiratoriai leidžia.

Pastebėjimas       2018-09-10 11:28

O kas paprotins Širinkskienę, kurios komitetas stumia n-pilietybę. Širinskienė šioje vietoje rodo visišką tautininės tapatybės vertybės neturėjimą. Matyt išliko tik bažnytinis, kas savaime nėra blogai, bet nepakankama.

lengva pasakyti, kad pabego       2018-09-10 11:09

Na taip, kai kas pabego. Bet kai kam tai buvo fizinio issigelbejimo ir isgyvenimo klausimas. deja.
O visa kita tai teisingai parasyta

Janina       2018-09-10 10:38

Stipriai pono V.V. parašyta ir, reikia pripažinti, jog tikra tiesa.
Gaila Lietuvoje pasilikusių ir iš savo mokesčių mokėtojų biudžeto kasmet siunčiančių milijonus eurų pasaulio lietuvių emigrantų bendruomenėms remti…
Garantuoju, kad to nežino eilinis lietuvis, tą “slaptai” eilę metų daro tik LR valdžia…

kliedesys       2018-09-10 10:26

,,Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio.”  Zmones bego ir begs, nes prarado vilti tevyneje normaliai gyventi.

Arvydas       2018-09-10 9:38

Stipriai, atvirai ir teisingai.

Balsuoja       2018-09-10 8:33

rinkimuose už Centro Komitetą, Former Bolsheviks, o po to lekia kaukdami iš Lietuvos ir kaltindami visus aplink, bet ne save, kai tereikia ateiti į milijoninį protesto mitingą prie antilietuviškai nusiteikusio “Trijų lenkiškų raidelių” Seimo prieš totalią korupciją ir eilinių žmonių begalinį išnaudojimą ir mobingą darbe. Ir pareikalauti stabdyti įsisiautėjusius socialinės atskirties vystytojus ir tyčinius skurdo plėtotojus. Prieš dezi propagandą per LRT, per dezi MG Baltic ir taip toliau.

Povilas       2018-09-10 8:21

Ačiū, Valdai.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.