Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Referendumai, Profsąjungos, Ugdymo politika

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 14 d. 15:30

6     

    

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

Atrodo, Lietuvoje šią savaitę ničnieko neįvyko, gyvenimas ramiai sruvena įprasta vaga. Tik Lietuvos vaikai susiduria su iki šiol nežinomu reiškiniu, o jų tėvai – su nemažu kebeliu – kaip prižiūrėti vaikus, nes jiems prasidėjo neplanuotos atostogos, kurios nežinia kada baigsis. Neterminuotas mokytojų streikas.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis ir vėl praleido progą patylėti. Neseniai visus pralinksminęs komentaru apie plynai kertamą Lietuvos mišką, kad nekertamas medis girioje supūna, šis senolis vėl sublizgėjo išmintimi: nereikia besiplečiančio mokytojų streiko dramatizuoti, nes aukštųjų mokyklų docentų algos dar mažesnės.

Šis patarimas Lietuvoje buvo išgirstas. Švietimo ir mokslo ministrė J.Petrauskienė, matyt, dėl didelio užimtumo, tik ateinantį penktadienį pradės lankyti streikuojančias mokyklas. Mieguista Seimo opozicija taip pat turi svarbesnių reikalų, dar tik grasina ministrei surengti apkaltą.Premjeras S.Skvernelis, lyg tyčia ieškodamas priešų, mokytojus, įrodinėjančius, kad jų algos dėl naujos tvarkos sumažėjo, apkaltino demagogija, ir kalba ne apie J.Petrauskienės reformos trūkumus, o, atvirkščiai: girdi, reforma atskeidė švietimo sistemos trūkumus. Man atrodo, premjero aplinkoje įsitaisęs diversantas, kuris teikia tokius jam patarimus, kad po jų Vyriausybės vadovui – nei rėkt, nei bėkt.

Demokratinėje brandžios politinės kultūros valstybėje jau seniai būtų prasidėjusios valdžios ir streikuojančiųjų atstovų derybos,abipusio protingo kompromiso paieškos. O juk čia streikuoja mokytojai, atskingi už Lietuvos ateitį. Stoja visos jaunosios kartos ugdymas.

Tačiau to, anot V. Pranckiečio, niekas nedramatizuoja. Taip pat ir Lietuvos žiniasklaida. Kas tai? Abejingumas? Cinizmas? Nepagarba mokytojams ir mokyklai? Ar paprasčiausias kvailumas, bukumas?

P.S. Viena išimtis dėl opozicijos, tiksliau – dėl G.Landsbergio. Jis turėtų, vengdamas interesų konflikto, laikytis nuošaliai nuo streiko, mat yra privačios mokyklos direktorės vyras ir mokyklos bendrasavininkis.

P. P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

valstietys       2018-11-14 23:02

Myliu avis. Ir avinus.
Plovas, šašlikas, baršiai su avienos šonkauliukais, mmmmmm….smile
Kas gali nemėgti baraninos?

baran       2018-11-14 23:00

Stiprybė-ė-ė-ė-b-ė-ė-b-ė-ė-ė-ė ėėėėės!

avelė-agnus       2018-11-14 22:26

Nutilkite! Jūs, jūssss visi, kurie kritikuojate mano išrinktus ir mylimus valstiečius- jūs esate avinų priešai!
Stiprybės Tau mylimas Ramūnai, stiprybės Gerbiamiausias Premjere, stiprybės Išmintingasis Pirmininke, stiprybės geroji Ministre!

aššššš       2018-11-14 22:16

Tai jau ne. Atsakingi už vaikų ateitį  vaikų teisės, pakaitiniai tėvai, .situacijos vadybininkai ir dar velniai žino kas,tik ne MOKYTOJAI.

Mix       2018-11-14 18:14

Švietimo sritį “profesionalai” jau"sutvarkė”, chaosas įtvirtintas. Dabar “profesionalai” pradeda dėliones dėl kultūros srities griovimo. Dirbau švietimo srityje ir galiu patvirtinti, kad etatinis darbo apmokėjimas šiai sričiai netinka.Jei kažkas negerai buvo, reikėjo taisyti, o ne visiškai sugriauti. Protu jau nesuvokiama ką išdirbinėja save pasiskelbę “profesionalais”.

Docentų       2018-11-14 17:57

algos, kurie varo deziuką į studentų galvas, o mums vėžį ir taip per didelės. Už šimtmečio smegenų traumą dar reiks atsiskaityti. Na, o šitas politikos Potiomkinas ne ką geresnis - pagyveno gerai šį trisdešimtmetį, be jokios abejonės. Ne vergeta, gi, tiesa?


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Pliažas ir liberalioji laisvė

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.