Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Referendumai, Profsąjungos, Ugdymo politika

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 14 d. 15:30

6     

    

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

Atrodo, Lietuvoje šią savaitę ničnieko neįvyko, gyvenimas ramiai sruvena įprasta vaga. Tik Lietuvos vaikai susiduria su iki šiol nežinomu reiškiniu, o jų tėvai – su nemažu kebeliu – kaip prižiūrėti vaikus, nes jiems prasidėjo neplanuotos atostogos, kurios nežinia kada baigsis. Neterminuotas mokytojų streikas.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis ir vėl praleido progą patylėti. Neseniai visus pralinksminęs komentaru apie plynai kertamą Lietuvos mišką, kad nekertamas medis girioje supūna, šis senolis vėl sublizgėjo išmintimi: nereikia besiplečiančio mokytojų streiko dramatizuoti, nes aukštųjų mokyklų docentų algos dar mažesnės.

Šis patarimas Lietuvoje buvo išgirstas. Švietimo ir mokslo ministrė J.Petrauskienė, matyt, dėl didelio užimtumo, tik ateinantį penktadienį pradės lankyti streikuojančias mokyklas. Mieguista Seimo opozicija taip pat turi svarbesnių reikalų, dar tik grasina ministrei surengti apkaltą.Premjeras S.Skvernelis, lyg tyčia ieškodamas priešų, mokytojus, įrodinėjančius, kad jų algos dėl naujos tvarkos sumažėjo, apkaltino demagogija, ir kalba ne apie J.Petrauskienės reformos trūkumus, o, atvirkščiai: girdi, reforma atskeidė švietimo sistemos trūkumus. Man atrodo, premjero aplinkoje įsitaisęs diversantas, kuris teikia tokius jam patarimus, kad po jų Vyriausybės vadovui – nei rėkt, nei bėkt.

Demokratinėje brandžios politinės kultūros valstybėje jau seniai būtų prasidėjusios valdžios ir streikuojančiųjų atstovų derybos,abipusio protingo kompromiso paieškos. O juk čia streikuoja mokytojai, atskingi už Lietuvos ateitį. Stoja visos jaunosios kartos ugdymas.

Tačiau to, anot V. Pranckiečio, niekas nedramatizuoja. Taip pat ir Lietuvos žiniasklaida. Kas tai? Abejingumas? Cinizmas? Nepagarba mokytojams ir mokyklai? Ar paprasčiausias kvailumas, bukumas?

P.S. Viena išimtis dėl opozicijos, tiksliau – dėl G.Landsbergio. Jis turėtų, vengdamas interesų konflikto, laikytis nuošaliai nuo streiko, mat yra privačios mokyklos direktorės vyras ir mokyklos bendrasavininkis.

P. P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

valstietys       2018-11-14 23:02

Myliu avis. Ir avinus.
Plovas, šašlikas, baršiai su avienos šonkauliukais, mmmmmm….smile
Kas gali nemėgti baraninos?

baran       2018-11-14 23:00

Stiprybė-ė-ė-ė-b-ė-ė-b-ė-ė-ė-ė ėėėėės!

avelė-agnus       2018-11-14 22:26

Nutilkite! Jūs, jūssss visi, kurie kritikuojate mano išrinktus ir mylimus valstiečius- jūs esate avinų priešai!
Stiprybės Tau mylimas Ramūnai, stiprybės Gerbiamiausias Premjere, stiprybės Išmintingasis Pirmininke, stiprybės geroji Ministre!

aššššš       2018-11-14 22:16

Tai jau ne. Atsakingi už vaikų ateitį  vaikų teisės, pakaitiniai tėvai, .situacijos vadybininkai ir dar velniai žino kas,tik ne MOKYTOJAI.

Mix       2018-11-14 18:14

Švietimo sritį “profesionalai” jau"sutvarkė”, chaosas įtvirtintas. Dabar “profesionalai” pradeda dėliones dėl kultūros srities griovimo. Dirbau švietimo srityje ir galiu patvirtinti, kad etatinis darbo apmokėjimas šiai sričiai netinka.Jei kažkas negerai buvo, reikėjo taisyti, o ne visiškai sugriauti. Protu jau nesuvokiama ką išdirbinėja save pasiskelbę “profesionalais”.

Docentų       2018-11-14 17:57

algos, kurie varo deziuką į studentų galvas, o mums vėžį ir taip per didelės. Už šimtmečio smegenų traumą dar reiks atsiskaityti. Na, o šitas politikos Potiomkinas ne ką geresnis - pagyveno gerai šį trisdešimtmetį, be jokios abejonės. Ne vergeta, gi, tiesa?


Rekomenduojame

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.