Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 14 d. 5:12

11     

    

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Gražų savaitgalį žmonės užplūdo ne tik Palangą, Druskininkus. Atrodė, kas gyvas išėjo į Vilniaus viešąsias erdves. 15 min. kelio nuo Pilaitės, etnografiniame Šilėnų kaime, nebuvo kur pastatyti automobilio – vilniečiai su vaikais, šuniukais pulkais keliavo tenykščiu pažintiniu taku. Vienas pyplys skundėsi broliuku: „Jis visai nereaguoja į gamtą!“

Pabudęs kolektyvinis tautos genijus gyveno savo gyvenimą, nekreipdamas dėmesio į I.Šimonytės Vyriausybę, jos ekspertus, statistiką, grafikus ir juokingus „laisvės bilietus“. Visiškai praradęs iniciatyvą ir situacijos kontrolę, Ministrų kabinetas atsidūrė Tautos gyvenimo paraštėse. Pasirodo, būna ne tik nereikalingi žmonės, bet ir nereikalingos vyriausybės.

Ta proga – ir viena teatrinė digresija. Žiūrėdamas į pamėkliškus uždarytus valstybinius teatrus, pagalvoju: ar šio mirusio teatrinio sezono negalėtų nutraukti lietuviški vakarai, prisimenant – iš pradžių slaptą scenos mėgėjų masinį judėjimą carizmo laikais (1885–1917), vieną svarbiausių Tautos atgimimo veiksnių.

Ar ilgai kentėsime kultūros sausrą – gal jau vėl metas rengti lietuviškus vakarus?

Tautos genijus negali būti visąlaik įkalintas, turi kaip nors prasiveržti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-04-15 0:50

Kai tauta iš tikro ims busti,teatrais ir pasivaikščiojimais ji nesitenkins. Žmonės gimę būti laisvi. Tiesiog turi tai atsiminti.

to Valdai       2021-04-14 17:07

Nemedžiok runkeliokų ir Kapsukės studenčiokų bei absolventų. Vokietija tada Lietuvos valstybės neokupavo, nes jos nebuvo, bet padėjo jai atsikurti ir susikurti be Žečpospolitos, ar supratai? Tada mes buvome carinės Rusijos imperijos dalimi, teritorija, kuri galą gavo Antrajame Žalgiryje.

Jau yra       2021-04-14 17:03

vaistų nuo Covid’o ar kovidistų revoliucijos?

habilitās       2021-04-14 13:15

Suvokimo riba tarp atsakomybės ir norų tenkinimo yra labai trapi, todėl tas „kolektyvinis tautos genijus“  visada prabunda norų pusėje.
I. Šimonytės Vyriausybė kitokia nebus, ji gyvens „savo gyvenimą“, tauta – savo, nes tą kolektyvinį tautos genijų (kabutėse) reikėjo pažadinti rinkimų dieną, kai tauta skuodė prie balsadėžių su ašaromis akyse:
—  Už Gabrielių, už Ingrida, už profesionalų ....
O grįžtant prie „genijaus“ norų ir atsakomybės, visada yra galimybė tartis, juk neišsprendžiamų problemų nėra, viskas priklauso nuo žmonių, kuriems jos patikėtos. Reikalaukime laisvės, o ne laukime „laisvės bilietų“, juk prieisime prie absurdo, nes jau dabar kai kas kalba apie feodalizmo sugrįžimą.
Kalbėkime apie pasirinkimus, yra ju ir ne vienas:
1. Skiepijiesi nemokamai (apmoka ligonių kasos).
2. Nesiskiepiji, bet apsidraudi papildomu sveikatos draudimu už gydymą nuo Covid19.
3. Nesiskiepini, bet moki grynais už gydymą nuo Covid19.
4. Nedarai nieko ir keliauji pas Abraomą nemokamai (jei pkvies).
Ir jokių karantinų, jokių draudimų, jokių apribojimų. Kolektyvinė tautos laisvė – tiesiogine prasme.

Vienintelė išeitis       2021-04-14 12:55

Vasiliauską - vietoj Šimonytės. O vietoj ministrų - kai kuriuos šio portalo intelektualus. Ir bulvės vėl žydės…

Autorius       2021-04-14 11:55

Niekad nekomentuoju komentarų, bet “Valdai” ir Rasa palietį svarbius esminius dalykus. Dėkodamas už dalykines pastabas , patikslinu: Lietuvos teatro istorijos oficiali “lietuviškų vakarų” periodizacija- 1885- 1917, be to, Lietuva, nors ir okupuota kaizerinės Vokietijos, nebuvo įtraukta į šios imperijos sudėtį, liko carinėje imperijoje iki jos žlugimo.“Tautos genijus”- mėgstama M. K.Čiurlionio ir jo amžininkų sąvoka. Dar kartą dėkoju savo reikliems skaitytojams.

Kis       2021-04-14 11:26

o kaip issitycioti is zmoniu,juk be kaukes pa5rke kur uz km nieko nerasi,o tave policija suranda ir nubaudzia,stai kur zmogaus paniekinimas.Kai visa Landzbergio goveda smerke Lukasenka,istrigo kasmetinis Daukanto aiksteje klausimelis;Kur dingo Deimante?,kai is kazkur atsirado ekopazas policijos prisistate prie augusio vyriuko ir pradejo savas “proceduros"panasias kaip du vandens lasai i Lukasenkos (be vanojimo lazdomis)patrauke nuosaliaus pagulde ant grindinio pradejo ant zmogelio “joti”,mano akyse isdygo negras,bet sis lietuviukas buvo perpus mizernesnis.Galop igrudo i voronoka ir uzdare ,kaip suni?Klausiau save,kas dave komanda tam ekipazui,ekipazas tai apie Vilniu gyvenantis mazarasciai,isake ir sventa?Kada mes pamatysime save ir pradesime vertinti?

Rasa       2021-04-14 8:54

Gal tiksliau būtų tautos dvasia, o ne tautos genijus.

Valdai,       2021-04-14 8:37

carizmo laikai Lietuvoje baigėsi 1915 m.., kada Lietuvą okupavo kaizerinė Vokietija…
Nesuvelk visko,,,, . smile

Česlova Zukulienė...       2021-04-14 7:43

Jei negalima spektaklių rodyti didmiesčių teatruose,tai gal pats laikas atsigręžti į kaimo klojimų teatrus?Kai kur klojimų dar yra išlikusių.Net ir gūdžiais pokario skerdynių metais jaunimas rinkosi pabendrauti,pašokti,pasilinksminti,pasimatyti su draugais ir draugėmis.Lietuviai išgyveno siaubingus metus,nors daugelis anuometinio jaunimo fiziškai nukentėjo.Lietuva ištvers ir nevykusios vyriausybės siautėjimą.

nomenklatūra tauta rūpinasi       2021-04-14 7:28

na taip
beteisiems vergams reikia duonos ir žaidimų.
—-
(kad nesukiltų ir neiškartų pizdukų)

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.