Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Valdas Vasiliauskas. Suvirintojas siautėja, o mes tylime – kodėl?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 31 d. 20:11

14     

    

Valdas Vasiliauskas. Suvirintojas siautėja, o mes tylime – kodėl?

Viktoras Uspaskichas iš tikrųjų sugrįžo į viešąją erdvę. Ir ne bet koks, o senasis, vos ne „Dviračio žynių“ Agurkychas – toks pats įžūlus, netašytas, kalbantis keistu, vos ne zekų slengu. Šiuo senuoju slengu sukurptas ir naujausias V.Uspaskicho paskvilis, kurį paskelbė didžiausias Lietuvos portalas.

V.Uspaskicho įniršį sukėlė premjero patarėjas buvęs žurnalistas Skirmantas Malinauskas, kuris, pasirodo, šiukšlino eterį, plovė žmonėms smegenis – koks buvo, toks ir liko „tūpas žurnaliūga“. Taip zekiškai plūstant kolegą, visi kiti Lietuvos žurnalistai tyli, net atvirkščiai – ims iš šio keikūno interviu, suteiks jam tribūną, kvies į TV laidas, mat „reitinginis“ – pritraukia daug žiūrovų.

Kadangi V.Uspaskichas prisiminė savo senąją leksiką, mes taip pat grįžkime prie senos temos – Maskvos Plechanovo ekonomikos universiteto diplomo (tai mano redaguotas savaitinis žurnalas „Ekstra“ kadaise buvo įkirtęs suvirintojui šią temą). Kokią ekonominę išmintį dėsto savo paskvilyje šio „diplomo“ savininkas? Palikime profesionaliems ekonomistams pakomentuoti Plechanovo universiteto „absolvento“ pasiūlymą pakelti jau šiandien minimalų atlyginimą iki 900 eurų ir tokio žingsnio pasekmes (infliacija, Fiskalinės drausmės įstatymo pažeidimas, Europos Komisijos sankcijos ir t.t.).

Pasirodo, Plechanovo universitete įgyjama žinių ir apie švietimą, pedagogiką. Todėl Plechanovo universiteto „diplomo“ savininkas pataria premjerui kuo skubiau kviestis Austėją Landsbergienę į Lietuvos švietimo ministres, nes ji savo privačioje mokykloje daro stebuklus, taip pat ir ekonominius, uždirbdama milijonus, kai valstybinės mokyklos nesuduria galo su galu.

Bet didysis ekonomikos (ir švietimo) žinovas praleidžia vieną mažmožį: A.Landsbergienės darželiai ir mokykla, kaip ir valstybiniai, gaudami tokią pat valstybės ir savivaldybės biudžeto paramą, dar renka didelius pinigus iš tėvų. Veikiausiai nereikia nė Plechanovo ekonomikos universiteto diplomo, kad suvoktum skirtumą ir įsivaizduotum, kas būtų, jeigu kaimo mokyklėlė ar net Vilniaus gimnazija už kiekvieną mokinį iš tėvų kišenės gautų per mėnesį po 500 eurų? Kokia šventė Rugsėjo 1-oji būtų visose Lietuvos mokyklose – ne tik Karalienės Mortos, kur ruošiama Lietuvos elito pamaina.

Patarčiau Plechanovo universiteto „absolventui“ prieš rašant apie ekonomiką (ir švietimą) pasikonsultuoti su savo žmona (buvusia) – ji tokių blėnių nepaisto.

Tereikia minimalių pastangų, kad šis iš Rytų šalies atpūstas balionas būtų pradurtas. Tai kodėl jis trečią dešimtmetį siautėja Lietuvoje?

Net Plechanovo universiteto „diplomo“ savininkas turėtų būti skaitęs A.Puškino „Borisą Godunovą“, kuris baigiasi garsiąja remarka: „Narod bezmolstvujet“ („Liaudis tyli“). Lietuva tyli.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

makaronas       2018-09-3 17:55

ka tu mane kabini,daba populiariausias tas is banko,nauseda

Kas valdo?        2018-09-3 11:27

Masės nuomonės neturi. Iš kur turės? Todėl “NUOMONĘ” masėms suformuoja ir pateikia “žiniasklaida”, kurią valdo PINIGAI, kurie guli BANKUOSE. O bankus valdo kas? Bobutėms atrodo, kad ... Nausėda. Baikit juokus, bankus valdo išrinktoji tauta. Ne aškenaziai, ne sefardai, o satanistai. Yra tokia rūšis. Jie mausto visus, visur, visaip ir visada. Jie apgaudinėja, meluoja, sukčiauja, parenka valstybėms (net JAV) prezidentus, o “palūkanų procentus” visam pasauliui. O mes (kaip ir visi kiti) tylim. Bijom. Kad neapkaltintų antise…  Na, patys žinot. O lenkai sako jau nebebijo.

abc.       2018-09-1 19:49

jei šį veikėją ignoruotų antros pagal senumą profesijos atstovai,jam liktų užsiimt agurkų selekcija.

$+$       2018-09-1 19:09

O „tulpių” pašto slengas geresnis?!

Kokio       2018-09-1 16:00

lygio yra dalis Lietuvos visuomenes parodo butent suvirintojo populiarumas.Prisiminkim, kaip jo zvaigzdinem valandom pludo liaudis i jo organizuotus susibegimus.Buciavo rankas, dekojo lenkdamiesi iki zemes.Tiesa, tai ne auksciausio intelekto pilieciai.Bet, rinkimuose butent jie uzduoda tona.Kiti arba aluti sriebia, arba sapnuose ir realybeje vis pinigeli kala.

Pradurkime balioną       2018-09-1 15:07

Suvirintojas Viktoras sugrįžo į viešąją erdvę.„Dviračio žynių“ Agurkychas – toks pat įžūlus, netašytas, kalbantis keistu, vos ne zekų slengu. Šiuo senuoju slengu sukurptas paskvilis apie „tūpą žurnaliūgą“, „Karalienę Mortą” ir „Plechanovo minimalų atlyginimą tylinčiai Liaudžiai”.
O tereikia minimalių pastangų, kad šis iš Rytų šalies atpūstas balionas būtų pradurtas.

antivioletinei       2018-09-1 11:27

Kuzia, suprantame tave- šiandien juk Rugsėjo pirmoji, parduotuvėse alkoholiu neprekiaujama. Nu, bet gal reikėjo vakar visko neišgerti, pasilikti porą bambalių pachmielui. Pati kalta, dabar turėsi gaivintis langų plovikliu:)

violetiniai       2018-09-1 9:37

siautėja,o valdžia tyli.Kodėl?

abc.       2018-09-1 9:09

yra dvi senos ir labai panašios profesijos,už pinigus padarys viską,na beveik viską.

Pikasas       2018-09-1 8:48

Jei neįmanoma visiškai atsisakyti “suvirintojo” reklamos “Delfyje”, tai siūlau gautą pelną aukoti konkrečiai ir viešai nurodytai labdarai. Vis šis tas… Litu atveju Viktorui gal teks vėl mus mokyti Kremliaus raudonų žvaigždžių fone.

Dzeikas       2018-09-1 8:24

“Lietuva tyli”... o cholopams zodzio niekas nedave.Lieps - eisite protestuoti.
Kodel zurnalistai nesolidarizuojasi ir ima interviu is chamo? Kas to zurnalisto klaus, lieps ir ims ta interviu.Su sypsena ir su daina.
Nesusipratusiems, kad jie yra cholopai ir pravartu galvot ka kalbi pradziai uzuomina kompiuteriu konfiskavimas , na kai ipratom einama toliau - bylos uz nuomuone.
Nedaug beliko.Dar galite tylet surauke uzpakali, jei kas nepatinka. Taciau nemanau kad ilgai.Straipsni uz sabotaza Rusijos ir terorizmo gresmes akivaizdoje pritaikyt nesunku.
Laisva Lietuva…

Pensininke       2018-09-1 8:15

Kokiu   naiviu sou pradejo prezidento rinkimu kampanija. Cia , kaip ir Viktoras kabina makaronus.

Ale       2018-09-1 8:10

Dėkui autoriui. „Taip zekiškai plūstant kolegą, visi kiti Lietuvos žurnalistai tyli, net atvirkščiai – ims iš šio keikūno interviu, suteiks jam tribūną, kvies į TV laidas, mat „reitinginis“ – pritraukia daug žiūrovų“.

branguslietuvosžmogus       2018-09-1 8:05

Mes tylim nes laukiam- kas daugiau pažadės.
O tada balsuosim. Jau kad pribalsuosim, tai visi užgiedos.


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.