Demokratija ir valdymas

Valdas Vasiliauskas. Sudegusio teatro direktorius V.Pranckietis

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 23 d. 13:10

62     

    

Valdas Vasiliauskas. Sudegusio teatro direktorius V.Pranckietis

Tai, kas dedasi Seime, vadinama aklaviete, koma, agonija, komedija, farsu, cirku, muilo opera, beprotnamiu, durnių laivu, net gaidžių peštynėmis.- ir nė vienas žodis nėra pakankamai stiprus ir vaizdingas. Ir visi beda pirštu į Ramūną Karbauskį, kuris nūnai, kaip kitados Vytautas Landsbergis , kaltas dėl visų Lietuvą užgriūvančių negerovių. Bet šešėlyje lieka šio sudegusio teatro žvaigždė ir direktorius Viktoras Pranckietis, kuris vis dar Seimo pirmininkas ir vien todėl formaliai ir neformaliai atsakingas už savo vadovaujamos institucijos darbą. Ir gerą ar blogą vardą.

V. Pranckietis anaiptol ne pirmasis Seimo pirmininkas, kurio šeima gyvena ne Vilniuje. Tačiau pirmasis, kuris, užuot įsikūręs Seimo viešbutyje, kiekvieną rytą ir vakarą vežiojamas per pusę Lietuvos iš namų į darbą ir atgalios su įjungtais žiburėliais, lydimas Vyriausybės apsaugo departamento pareigūnų. Beskubėdamas jau sukėlė dvi avarijas, kurias pavyko nutylėti. Nors nepigiai mums visiems kainuoja Seimo pirmininko šeimos židinio šiluma, V. Pranckietis sugebėjo asmeninį interesą paversti valstybiniu.

Ne pirmiena ir kritinė situacija, kurioje yra atsidūręs Seimo pirmininkas. Praėjusią kadenciją be viešai regimos dingsties Darbo partijos bosui Viktorui Uspaskichui taip pat neįtiko Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Kadangi nebuvo jokių skundų ir kritikos dėl parlamento vadovo veiklos, padarytų klaidų, V. Gedvilas taip pat galėjo užsispirti, ieškoti opozicijos ir žiniasklaidos užuojautos ir užtarimo( ir būtų radęs).

Vis dėlto nerašyta politinė kultūra neleido asmeninėms ambicijoms ir interesams aukoti Seimo prestižo ir valstybės stabilumo, be to, kiekvienas politikas,skiriamas į tokį aukštą postą, žino, kad jis nebus saugus, jam negalioja Darbo kodekso garantijos. V. Gedvilas pakluso jį delegavusios frakcijos sprendimui ir atsistatydino be skandalų, rankų laužymo ir dantų griežimo.

Bet V. Pranckietis mano kitaip – jis asmeninę gerovę ir karjerą pasiryžęs ginti iki galo. Nesvarbu, kiek tai valstybei kainuotų, kaip ir jo kasdienės kelionės iš namų ir atgal. Jis nebenori išlipti iš limuzino su žiburėliais.

Šis politikos naujokas pasirodė nepėsčias – kaip įgudęs politinių intrigų meistras. Suskaičiavęs, kad valdantiesiems praėjusį antradienį plenarinių posėdžių salėje neužteks balsų, Seimo pirmininkas, pasinaudodamas savo teisėmis, žaibiškai surezgė intrigą, užbėgdamas R.Karbauskiui už akių, užklupdamas jo stovyklą nepasiruošusią: ūmai sukvietė valdybą ir netikėtai pats pasiūlė vakare surengti neeilinį Seimo posėdį dėl jo pašalinimo iš posto. Nors puikiai žinojo, kad pagal Seimo statutą valdyba (taip pat komitetai, komisijos) posėdžiauja ne Seimo plenarinio posėdžio metu. Bet ką ten Seimo statutas, jeigu dėl tarnybinio limuzino ir kitų privilegijų parlamento pirmininkui negaila net valstybės.

Jeigu Seimas, valstybė ir tapo kieno nors įkaitu, tai būtent V. Pranckiečio užgaidų. Taip pat ir opozicija. Iš pradžių sėkmingai naudojusi Seimo pirmininką kaip parlamentinės kovos įrankį, ji nepastebimai su šia marionete apsikeitė vaidmenimis ir pradėjo šokti pagal jos dūdelę, dėl vienadienės naudos, gal ir prieš savo valią aktyviai įsitraukdama į Seimo destrukciją, sėdama dar didesnį chaosą.

Opozicija neatsispyrė pagundai susirinkti menkus politinius dividendus iš praėjusio antradienio pavakare Seime kilusios sumaišties ir valdančiosios daugumos pasimetimo. Graudus vaizdas, kai opozicijos atstovai, prisiekinėję nedalyvausiantys balsavime dėl V. Pranckiečio, ūmai puola strimgalviais pasirašinėti dėl tariamo nepasitikėjimo Seimo pirmininku, kai garbinga politikė, viena iš Seimo moralinių autoritetų Irena Degutienė priversta pirmininkauti tuščioje salėje 11 parlamentarų “posėdžui” ir “balsavimui”. Apgailėtina politinė klounada ir parlamentinės demokratijos karikatūra.

Be abejo, dėl Seimą ištikusios nešlovės, lietuviškojo parlamentarizmo krizės atsakomybę turi prisiimti ir valdančiosios frakcijos, ir Vyriausybės slaptieji V. Pranckiečio patarėjai, be kurių paramos ir nuolatinių pakurstymų žmogelio ambicijos ir įnoriai nebūtų taip suvešėję, kad politinis klounas pasijuto herojus. Jis jau pats įtikėjo, kad kovoja ne už savo kailį, o už moralę ir demokratiją.Todėl drožia kalbas apie vertybes ir nėmaž nerausta.

Kažkas negerai mūsų valstybės sąrangoje, jeigu į pačius svarbiausius valdžios postus taip lengvai patenka politinės menkystos, kurioms tokiose aukštumose bemat susisuka galva ir kurios, pamindamos nusistovėjusias politikų elgesio normas, gali sukelti politinės kultūros griūtį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. rinkėjai       2019-11-3 0:47

O ką jei jūs klystat ir jis ne ponas, o draugas ?

rinkėja iš Kauno       2019-10-28 16:05

nuo kuklumo ponas Aktinidijus tikrai nemirs. Jis net nesuvokia, kad neturi būtino geram politikui ir inteligentiškam žmogui bruožo - sugebėjimo pasižiūrėti į save iš šalies. Jis tikrai tiki, kad pateks į kitą Seimą? Juk apsijuokė prieš visą Lietuvą, draskydamasis dėl tos kėdės ir padlaižiaudamas opozicijai, Susireikšminęs skrajūnas su švyturėliais.

Pranckietis       2019-10-25 18:39

Pranckiečiu, bet straipsnio autoriui irgi nepakektų atskirti Karbauskio ir Uspaskicho ir jų frakcijų nuomones. O gal jau mes TSRS ir lyderio nuomonė=frakcijos nuomonei?

Labai juokinga       2019-10-25 9:16

Pranckietis nė nesvokia, koks jis tapo juokingas žvelgiant iš šalies, ypač paprastų piliečių akimis. Koks juokingas tapo visas seimas. Įskaitant opoziciją. O juokingiausia tai, kad lygiai tokia pat juokinga jis kartu pavertė ir visą valstybę. Bet, kaip matome, jam tokie dalykai nė motais… Ar suvokia ponas seimo pirminkas, kodėl iš tikrųjų šypsosi susitikimuose garbingi užsienio valstybių ponai ir ponios? Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Turėsime naują šoumeną. Po seimo kadencijos pabaigos, Pranckietis bus pasiruošęs naujai karjerai - su Valinsku galės burtis sudegusių teatrų direktorių komikų grupėje…

2rnių pakeleiviui       2019-10-24 20:26

pone - visiškai pateisinai savo “titulą”.
esi visiškas pusgalvis, jeigu įsivaizduoji jog tūlas aktinidijų augintojas pateikį kažkokį politinį testą.
tas nulis yra vertas tokių pat jį mylinčiųjų nuliukų.
tik va - “0,0” yra tiesiog nulis.
nesvarbu - yra tarp nuliukų kablelis ar ne.
barankos skylė neturi skonio.

2rnių laivo pakeleivis       2019-10-24 20:06

Gerą testą pateikė V. Pranskietis. Užkibo net KGB- istinis kultūrininkas V. V. Seimo pirmininkas nesileido būti kolchozinio dvarponio pastumdėliu. Tokiu būdu V. Pranskietis “pažeidė” nusistovėjusia ponų praktiką net už kalėjimo sienų taikyti ‘vierchų” praktiką. V. Vasiliausko fizionomija rodo jo parsidavėlišką, supuvusią asmenybę Fu, šlikštynė!

Labai teisinga nuomone,tragikomiska asmenybe       2019-10-24 19:50

pamilusi sosta, posta, gal ir tas kasdienis vazinejimas 2 kart link vilniaus ir kauno didina saviverte,kuri be abejo turi kazka narcizisko,nes zmogus poste turi buti komandos zmogus,o sis rodo ambicijas,manau kersta irboastate save auksciau kitu,jam nesvarbu,kad tapo vos ne pajuokosbobjektu, nulisbpagarbos jam,nuvyle siaubingai

stasys        2019-10-24 14:12

žiūrėk tu man kontora sujudo , vyrai skaičiuoja o kiek gi Pranskietis išdegina kuro važinėdamas kiekviena diena į Seimą ir atgal .  Gal tie ‘kontoriniai bobikai’ geriau rūpintusi sąvaržėlėmis ir pieštukais ..juos lengviau suskaičiuoti pagrindžiant išlaidas . Įdomumo dėlei galiu tik priminti kad patalpas nuomuoti Pranskiečiui Vilniuje irgi kainuotu smile

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-10-24 13:59

tiesos.lt nespausdina kitokios nuomonės apie tą patį reikalą. Tai tuomet pasiskaitykite kitur 2019-10-24 straipsnį “Valdas Vasiliauskas įsismarkavo”
*
https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=9361:valdas-vasiliauskas-isismarkavo&catid=33&Itemid=141
*
To StasysG. Sukėlė avarijas ne V.Pranckietis, o jo vairuotojai. Ar skirtumas yra?
O tai, kad jis važinėja ir tratina biudžeto pinigus, tai čia pats Seimas tai leidžia, aišku moraliai kaltas ir V.Pranckietis. Tačiau ko nors tikėtis Seime iš ANTIKONSTITUCININKŲ - hibridinių stribų, tikrai nereikėtų.

StasysG       2019-10-24 13:36

Tai kur tie nuslėpti faktai apie avarijas? ——cit. “Tačiau pirmasis, kuris, užuot įsikūręs Seimo viešbutyje, kiekvieną rytą ir vakarą vežiojamas per pusę Lietuvos iš namų į darbą ir atgalios su įjungtais žiburėliais, lydimas Vyriausybės apsaugo departamento pareigūnų. Beskubėdamas jau sukėlė dvi avarijas, kurias pavyko nutylėti”

stasys        2019-10-24 12:48

gerai dirba komentarus rašanti kontora ..smile)). kas užsakė Pranskietį kaip patiekalą pusryčiams .?

Tvankstas       2019-10-24 12:45

Pranskietis apdovanotas Lenkijos ordinu, tai ipareigoja gerai vykdyti bendradarbiavimą su strateginiu partneriu.

Raigerdas>habilitās        2019-10-24 12:36

Iš tikrųjų jūs teisus:“Ar ne per daug laiko prireikė tokiam „praregėjimui”?!”. Tačiau, kas nuo to pasikeičia? Niekas. Vien priekaištais nieko nepakeisi. Pati pradžia buvo kreivai pradėta, todėl reikia pradėti nuo to, kad pripažinti tuos kreivumus. O paskiau seka sekanti fazė - taisyti tuos kreivumus. Bet su tais politikais yra tokia bėda, kad jų nemaža dalis yra savanaudžiai ir amoralūs tipai ir pasižymi savo veiksmais nukreiptais prieš tą pačią visuomenę, kuri juos maitina. Tai savotiški tranai, ir vienas iš jų yra Pranckietis, važiuojantis iš darbo su tais žiburėliais. Štai ir konservatorių trolis “stasys” rašo:“konstitucijoje rašoma kad Seimo narys laisvas savo sprendimuose ir jo negali niekas varžyti”. “stasys” yra destruktyvaus mąstymo pavyzdys, manau jis tik čia tam ir sėdi, kad kenkti visiems komentatoriams, kas nedievina konservatorių. Kaip jis kenkia? Jis iškraipo faktus, kaip tai buvo daroma KGB Dezinformacijos skyriuje Maskvoje, ir šita manipuliavimo technika yra naudojama šiandien tokių kaip “stasys”. “stasys” apsimeta, kad jis nežino, kad Pranckietis pateko į Seimą tik dėka “valstiečių” partijos. Jis vėl gi apsimeta, kad nežino, kad Pranckietis pateko į Seimo pirmininko kėdę tik dėka “valstiečių” partijos. Kas yra blogai su “valstiečių” partija? Ten yra Etikos skyrius, bet jis neveikia, nes šiam skyriui vadovauja nemokša. Jį reikia vyti lauk. Todėl visi, patekę per “valstiečių” partiją į Seimą, turėjo būti informuoti šios skyriaus:“partija atsižvelgia į jūsų individualius interesus, į jūsų gebėjimus, bet partijos interesai visada statomi aukščiau individualių interesų”. Ir turėjo būti parašas šitame Etikos skyriuje, nes tai yra Etikos klausimas. Bet politikoje šiandien bukaprotiškumas, kaprizai, narciziškumas ir kiti nukrypimai priimami už asmenybės laisvę veikti kaip tam kvailiui šauna į galvą. Šovė Pranckiečiui pasipuikuoti važiuojant su tais žiburėliais, tai pirmyn. Visa tai vyksta tik todėl, kad visuomenei nėra pateikiama jokia ataskaita apie nuveiktus Seime darbus. Kiek kainuoja visuomenei išlaikyti vieną Seimo narį per dieną? Pateikite prašom, kiek kainuoja Pranckietis per dieną? Ne, tokių faktų vengiama pateikti. Kiek kainuoja sugadinusių balsavimo biuletenius Seimo narių darbo valanda? Kokią naudą jie atnešė per tą valandą? Jiems gi mokami didžiuliai pinigai. Net komunizmo laikais buvo kovojama su brokdariais, o dabar brokdariams, sabotažnikams yra mokamas gana didelis atlyginimas ir tai vadinasi pagal trolį “stasį”: “konstitucijoje rašoma kad Seimo narys laisvas savo sprendimuose ir jo negali niekas varžyti”. Atleiskite, bet tada tai yra Durnių namai, o ne Aukščiausioji valdžia Lietuvoje. Tik klausimas konservatorių dievintojams:ar tai rusai kalti dėl Durnių namų Seime, ar čia yra vietinių slidžių, gudrių šliužų darbas?

dėl kokybybių       2019-10-24 12:02

Žalieji nesunoko. Jie tiesiog supuvo.
Bet supuvusiam narodui atstovaujantys puvėkai labai tinka.
Tiesiog organiškai dera.
Taip ir turi būti gyvųjų numirėlių krašte.
Lėtus zombius valdo vikresni zombiai.
Viskas labai kokybiška.

Patrijotas       2019-10-24 11:58

Vot kai Vilniuje pasistatysim 50 metrų aukščio, paauksuotą didingą Vytį, vot tada tai jau visi žinos, kat lietuvius reike gerpti!

Kokybė       2019-10-24 11:56

Gerai pastebėjo ,,kas negerai’‘,demokratija yra daugumos valia,ir dauguma išrenka rinktinius, tada ir turime rinktimius silpnapročius, dar ir žalius, dabar gali laukt kol prinoks.

Darwin       2019-10-24 11:54

Lietuviai yra tik viena iš beuodegių bezdžionių rūšių. Evoliucijos brokas.
Arba Dievulio bajeris.smile

critical        2019-10-24 11:51

Jeigu populiacija neturi kritinio mąstymo pradmenų, reiškia jie yra tiesiog kretinai.

kas negerai?       2019-10-24 11:46

Durnių šalelės gyventojai savo valdžion renkasi idiotus, kretinus ir debilus.
Kas čia nenatūralaus?
Būtume išmintingųjų šalis- rinktų išmintingus.
Seime nėra nei vieno protingo. Ką tai sako? Kad juos išrinko tokie pat pusgalviai.
Na, gal ne visai tokie pat. Dvigubai kvailesni.
Nes tik visiški pridurkai renka valdžion kvailius.

hobitas       2019-10-24 11:35

Todėl visi urmu skubėkime prie rinkiminių urnų ir vieningai išrinkime valdžion kitus savanaudžius, nekūrybingus, bailius ir intelektualiai nepajėgius nes-
tik tokie gali gerai atstovauti savanaudiškus, nekūrybingus, bailius ir intelektualiai nepajėgius brangiuosiuslietuvoshumonoidus.

habilitās       2019-10-24 10:02

Perskaičiau paskutinę pastraipą ir šį bei tą prisiminiau.

„...susiformavęs vadinamasis „politinis elitas“ – didele dalimi savanaudiškas, nekūrybingas, bailus, nes intelektualiai nepajėgus, todėl desperatiškai bijąs atviros diskusijos su kitaip valstybės vaidmenį suprantančiais asmenimis…”
(V. Valiušaitis 2008-04-15).
https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/191633/lyderis-reikalingas-lietuvai#.WBTxiZynH0I.facebook

Ar ne per daug laiko prireikė tokiam „praregėjimui”?!

-------       2019-10-24 9:59

Lietuvos partijos užsiiminėja politiniu onanizmu.
Atsiprašau už išsireiškimą, bet kito žodžio tokiems absurdams surasti neįmanoma.

-------       2019-10-24 9:56

,,Šis politikos naujokas pasirodė nepėsčias – kaip įgudęs politinių intrigų meistras’’ - labai įdomu, ar šis nujokas būtų toks ,,nepėsčias’‘, jeigu kasdien nevažinėtų namo?
Ar tik nebus kas jį nuolat pamoko?

Blefas       2019-10-24 9:00

Idomu iš kokio teatro yra pats straipsnio autorius?, jei jis kalba apie sudegusius teatrus,jo teatras taip pat sudegė, gal jis nori vėl vaidint?.

Autorius       2019-10-24 8:38

pažymėtinai talentingas rašytojas ir žurnalistas. Gal tik pabaigoje įspėjimas, esą “...gali sukelti politinės kultūros griūtį”, nežinia ką reiškia; mat sugriuvusi politinė kultūra - vis dėlto yra politinė kultūra. Terminas kultūra apskritai vertybinės reikšmės neturi. Pardon.

loto       2019-10-24 7:53

rinkimai yra kaip loterija- durniai perka bilietus ir po euriką sukrauna Aukso Puodą, kurį pasiima tie kam priklauso lošimų biznio akcijos.

padaras       2019-10-24 7:46

Mums jau metas pradėti garbinti kašką kitus. Reike kuo skubiau įtikėti naujeis gialbėtojais ir prisisvajoti kaip jie mums “padarys kat būtū gereu”.
Balsuokim už tuos kurie žada jok labaj dauk darys ir tada mus vėl “padarys”!

polytinė erotika       2019-10-24 7:41

Nežabotas troškimas balsuoti yra mentalinio anonizmo forma.
Biuletenių smaukymas gerovės vaisių nedavė ir neduos.
Nu, bet svarbiausia, kad smagu!

Gali būti taip       2019-10-24 7:31

kad pirma sulauksime pirmalaikių rinkimų, o ne naujos krikščioniškos partijos. Anūkėlis jau taip spirga su naujais rinkimais. Gaidys buria pergalę.

pats       2019-10-24 7:29

Vasiliauskas - iš violetinio teatro. O tai jau labai blogai. Jis išvis nebeturi moralinės teisės viešai reikštis. Gal jau pamiršo savo straipsnelis, ar galvoja, kad kiti pamiršo?

Ne Delfis >>ne delfiui       2019-10-24 7:28

Suprantu, kad labai gerbiate gerbiamą profesorių Prantskietį ir kovojate prieš patyčias internete. Ačiū už pastabas. Imbicilas skamba kažkaip skaniau, o dėl Jeakilaičio, tai koks skirtumas kaip jį pavadinsi. Tikrai nebūtina žinoti, kaip jis rašosi. Atrodo ir vėl suklydau, prašome ištaisyti gramatiką.

Kol už Lietuvą galvos       2019-10-24 7:23

Briuselis,tol geriau viską tik stebėti.

Žmonės ir net,       2019-10-24 7:20

susidaro įspūdis,politikos apžvalgininkai laukia susikuriant naujos krikščioniškos partijos.

stasys        2019-10-24 7:06

Ir ko gi taip rūstauja MARIONETĖS su Reigardais ant Seimo pirmininko Pranskiečio? a taip pasigenda tu geru partiniu taisyklių laikymosi ..na kur tai matyta kad Seimo pirmininkas nepaklūsta partiniam valstiečiu aktyvui . Tai kam dabar atskaitingas Pranskietis ? kieno cukrų bers sau į  arbata ? Konstitucijoje rašoma kad Seimo narys laisvas savo sprendimuose ir jo negali niekas varžyti ,.. o va Pranskietį kažkodėl ta teisė turėtu apeiti ..mielu ‘ kolschozniku‘ komentaruose. Jei jau kolūkio vadas taip pasakė kokios dar gali būti kalbos .. !! Nenorėčiau būti kaip autorius ir va čia imti trupinti bulka ant R.Karbauskio .. Mokytis ši karta teks R.Karbauskiui ir sugalvoti kaip suvaldyti savo išpuoselėta AŠ . Tai kad Seimas nepalaikė Seimo pirmininko atstatydinimo rodo kad jame dar yra šioks toks krislas padorumo . Gal nėra Pranskietis idealus autoritetas Seimui ..bet jo nenoras striktelėti išsitiesus, kažkam koja triptelėjus ,rodo šiokį tokį pozityvą  ..kad Seime gali dirbti žmonės turintis savo nuomone ir be abejo ambicijų .. Pagal mane tai didžioji dauguma esamu politiku tas Seimo pirmininko pareigas maišo su valgyklos vedėjos pareigybe . Toks tas sovietinis mentalitetas ..be savo blato kavinėje nė pro kur ..o juk ta pareigybę galėtu užimti ir žmogus iš visuomenės tarpo su autoritetu ..nepriklausantis Seimo partijoms ..Mes jau subrendome pokyčiams imti ir nustoti pataikauti savo įsivaizduojamai demokratijai ..Norime mes to ar ne bet kelti Seimo prestižą visuomenėje mums vis tiek teks , o katę perkant maiše (rinkimai) ne visada sekasi ..

buratinas       2019-10-24 7:06

Mes entuziastingai rinkome brangiusžaliusvarškėčius, mes už numylėtinius stovėjom mūru, mes dėl jų plėšėm nuo krūtinių rubaškes ir buvo gatavi perplėšt gerkles kiekvienam kas prieš mūsų numylėtinius. Kai išrinkom, brangiejižalivarškėčiai pašvinko ir pasmirdo. Smirda visiems, mums irgi.
Bet mes nekalti. Nes mes nepakaltinami!
Dabar svarbiausia sugalvoti- ko dar pririnkus, kad vėl visiems bloga būtų.
Sugalvosim! Kai galvoji pilvu, proto nereikia.

-------       2019-10-23 23:45

Gerai parašyta. Išraiškingai.

Pranckietis, nors politiškai beviltiška persona,       2019-10-23 22:56

kaip niekas kitas negalėtų parodo,
kurie Seimo nariai yra išsaugoję bent sąžinę
ir stojasi valstybės pusėn - siekia teisės turėti Pirmininką (ne Pranckietį),
paprasčiausiai galintį įgyvendinti daugumą Seime turinčiųjų programą.
Nėra to blogo, kas neįšeitų į gerą.

MARIONETĖ       2019-10-23 22:17

LRS nėra tautai tarnaujančių pol.jėgų, tik prooligarchinės-nomenkl. šutvės, besistumdančios dėl geresnės vietos prie ,,lovio’‘...Pats Pranckietis yra žemiau kritikos lygio. Priekaištavo visuomenininkai jam Kaune dėl svetimų rašmenų stūmimo į mūsų pasų pirmą puslapį, bet tas veiklus buvęs komjaunuolis-internacionalistas spjauna į valstybinę kalbą. Komjaunuolis Pr. Sąjūdžio pradžioje kovojo prieš trispalves…Jis kolaboranto, ministerio- globalisto, Lietuvos patriotų nekentėjo L.Linkevičiaus dvasinis brolis ir teisingai, pagal profesorių G.Merkį., yra politinis nulis, virtęs Anūko,liberalų ir socdemų marionete…Žmogėnas-nomenklatūrininkas, kuris kasdien už mūsų pinigus iš pakaunės su švyturėliais ir 2 mašinomis(.... ) švilpiantis Vilniun, užuot gyvenęs ten…Jam užpakalis priaugo-,,prisivirino” prie kėdės,lengvų pinigų, garbės vainiko ir kitų privilegijų...Tokių tautos ir kalbos niekintojų kaip V.P, su aktyvaus komjaunuolio kupra ,neturėtų atsirasti viršūnėse.Karbauskio kompanija pasirinko prastą asmenį, be vertybių ir turi atpildą. Pr. greitai tapo nomenklatūros dalimi ir prabangaus gyvenimo atsisakyti dėl ramybės šalyje ir taisyklių laikymosi nenori.Yra ,,nurašytas’’ ir , jei ne savimyla ir egoizmas, galėjo oriai pasitraukti ir leisti valstiečių varganai prooligarchinei koalicijai tęsti pažadėtus darbus.Tapo ,lyg paskutinis mulkis, dėl asmeninių savybių ir naudos siekimo bet kokia kaina bei proto menkumo , supuvusios opocijos apgailėtina marionete ir kliuviniu seimui daugmaž įprastai dirbti (Gentvilo tekstas delfyje liudija…). Nesidžiaugiu ONS tęsėju Karbauskiu, bet Pranckietis -visiškas dvasinis puvėkas, kuriam asmeniniai interesai ir privilegijos aukščiau bet kokių kilnesnių interesų.Klausimas tik lieka -ar Graužinienė buvo labiau netinkama kėdei ar šis komjaunimo tradicijų tęsėjas…? Tokia mūsų šalį marinančios oligarchinės-nomenklatūrinės santvarkos (ONS) liūdna tikrovė. Gal dalis žmonių kitą spalį balsuos praregėję už naujas pol. antioligarchines-antinomenklatūrines jėgas…Dabar seime vienas kitą mindžioja ,,lovio’’ partijų- Lietuvos duobkasių atstovai.Ten tautos atstovų-jos tarnų - tik vienetai…

tiesa yra Tiesa - komunistų organas       2019-10-23 22:04

nomenklatūrinis komunistas vasiliauskas čia turi savo tribūną ir susidoroja su neįtinkančiais komunistų partijai ir KGB.

-------       2019-10-23 21:57

Autoriau, o kodėl ,,sudegusio’‘?
Pažiūrėkite į Lietuvą - komunistai žydi kesti!

Raigerdas        2019-10-23 21:10

Čia gana drąsiai pasisakė Valdas Vasiliauskas. O kiek tylinčių Seimo narių, žurnalistų, aktyvių visuomenininkų? Žinote, jeigu daugiau būtų tokių pasisakymų, kaip Valdo Vasiliausko, tai tikrai Seimo politinė kultūra nebūtų nusiritusi iki tokio žemo lygio. Stebina ir šita politikė-artistė, vaidinančią “kuklutę” ir “dievobaimingą” moterėlę Irena Degutienė, nes, galimai, jaučia didelę meilę ne politinei kultūrai, o intrigoms, ir gali būti, kad nuo pat mokyklinio suolo. Šiuolaikinio TARTIUFO, atsisėdusio į Seimo pirmininko kėdę, intrigos pakerėjo Ireną Degutienę ir ji nutarė pavadovauti Tartiufo nušalinimui su 11 Seimo narių. Įdomu būtų žinoti jų pavardes ir, be abejo, tai turi įeiti į Seimo istoriją visas šitas politinis spektaklis. Toliau reikėtų žinoti ir tų silpnapročių Seimo narių pavardes, kurie “netyčia” SUGADINO BALSAVIMO BIULETENIUS per antrą bandymą pašalinti Tartiufą iš jo pamėgto krėslo. Ar Seimas neturėtų priimti kokį nors sprendimą - išmokyti silpnapročius Seimo narius teisingai užpildyti balsavimo biuletenius? O gal reikia padaryti eksperimentą ir duoti užpildyti grupei aštuntokų balsavimų biuletenius, ir jeigu jie padarys teisingai, tada Švietimo ministerija turėtų atšaukti diplomus ir atestatus tiems Seimo nariams, kurie yra neįgalūs teisingai užpildyti balsavimo biuletenį. Ir tegul jie baigia vidurinę iš naujo. Sakykite prašau, gerbiami ponios ir ponai, už ką Seimo narys gauna atlyginimą? Už balsavimo biuletenio gadinimą? Jis pirmą dieną Seime? Ne, bet DETRUKTYVŪS VEIKSMAI SEIME TAPO NORMA. Jiems nusispjaut, kad jie yra išlaikomi iš mokesčių mokėtojų pinigų. Seime nei Etikos, nei Moralės, nei Sąžinės nebe egzistuoja. Bet yra TIE, KURIE SEIME šitokią betvarkę padarė NORMA. Todėl piktnaudžiavimas Seimo nario padėtimi tapo “PAVYZDINIU dalyku”. Ukrainiečiai po Maidano įkišo ne vieną Rados deputatą į ŠIUKŠLIŲ DĖŽĘ. Galimai, ir mūsų Seimo nariai yra nepajėgūs patys tvarkytis su savo destruktyviu elgesiu, todėl nei kiek nenustebsiu, jeigu praradusi kantrybę ir įpykusi liaudis gali imtis kažkokių tai neprognozuojamų veiksmų. Tai ir būtų atsakas į Seimo narių destruktyvumą. Mūsų semūnų atlyginimai žymiai pranoksta tą skirtumą, koks yra kitose šalyse tarp parlamentaro ir minimaliai uždirbančio žmogaus. V. Pranckietis lekia su žiburėliais namo, tuo tarpu užsienyje (pavyzdžiui, kad ir Šveicarijoje) gali pamatyti, kaip žymus politikas važiuoja į darbą metro arba net dviračiu. Bet atsilikusioje ir Seimo narių nuskurdintoje valstybėje, jie bijo liaudies, todėl važiuoja su žiburėliais. O žinote kodėl? Todėl, kad tie seimūnai laiko tą liaudį, kuri juos išrinko, - kvailiais.

Al.       2019-10-23 20:27

Vladas Kančiauskas šių metų KB 9 nr rašo kaip kažkoks studentas disidentą ir politinį kalinį Kazimierą Skebėrą sekė saugumui, dėl ko jį antrąkart išsiuntė į lagerį. Jam grįžus, tas pats studentas, jau tapęs Dotnuvos žemės ūkio instituto profesorium, naudodamas psichologinį smurtą, persirašė sau Skebėros butą Stiklių gatvėj. Ar gali būti, kad mūsų herojus ir yra tas profesorium tapęs studentas-genelis ?

stasys        2019-10-23 19:26

Grumstui .. senoms partijoms tai naudinga , greičiau tu rinkimu nereikia visoms toms kurios dar šiandiena tik ant popieriaus ..ar bent svajoja susikurti sau patraukliu veido bruožų ..kalbu apie TT .

grumstas >stasiui       2019-10-23 18:31

<<<Aš laikausi senos savo nuomonės po Prezidento rinkimu privalėjome skelbti išankstinius Seimo rinkimus>>>.
Tai ir skelbk tuos rinkimus .... Kas tau neleidžia tai daryti?  Pasilipk ant ant aukštesnės bačkos turgaus aikštėje ir trimituok žinią miestui ir pasauliui.
Juk supranti pats kad TEN, kur tai turėtų būti padaryta ,apskaičiavo visus variantus ir pamatė, kad rinkimus skelbti yra savižudybė, tad geriau skatinti Pranckietį  dayti cirką, nes už tai moka geriau negu tikrame cirke.

stasys        2019-10-23 18:20

Autoriui prieš imantis bulką trupinti ant Pranskiečio reikėjo bent išdėstyti pačiam kaip Jis mato situacija Seime ..Kodėl neuždavus teisingo klausimo ? ar ta esanti daugumą kuri liko po Prezidento rinkimu pajėgi tęsti darbą Seime ir Lietuvos nemurkdyti į dar didesni abejonių liūną .? Tai kad Pranskietis geba išsisukti nuo apkaltos mechanizmo rodo jo kaip politiko įgytą patirtį ir labai smarkiai nustekenta daugumą valdančiųjų . Aš laikausi senos savo nuomonės po Prezidento rinkimu privalėjome skelbti išankstinius Seimo rinkimus . Naujas Prezidentas neturėjo tąsytis su senomis ‚politinėmis kojinėmis‘ ..ta nauja pradžia galėjo būti ir visai kitokia. Taip kaip situacija turime tokia kokia yra šiandiena ..vėlgi turime proga pasižiūrėti ar Lietuvai nebūtu naudingiau jei Seimo pirmininko vakansija išslistu iš daugumos Seime ranku . Juk to tiesioginis rezultatas Seime opozicija tuos metus ‚atostogauja‘ .. o tai neefektyvus Seimo darbo ištekliu panaudojimas.

Iš tiesų / 2/       2019-10-23 17:37

Dėl V.Pranckiečio ir opozicijos veiksmų:1/ Dabartinis Seimo vadovas parodė,kad nėra inteligentas,nors yra pasiekęs mokslinių gerų rezultatų,bet pasirodė kaipo politinis nevykėlis,be to užmiršo,kad į aukščiausią Seimo postą pateko Žaliųjų valstiečių partijos,ypač Karbauskio dėka;V.Pranckietis savo šiuometiniais politiniais veiksmais galutinai susipyko su moralės principais ir nevertas politiko vardo;2/opozicija,ypač TS-KD partija,o ypač iš  politikų,kaip I.Degutienė,G.Landsbergis,J.Sabatauskas,E.Gentvilas,Čmilytė-Nielsen,J.Sabatauskas,R.Žemaitaitis,parodė pavojingą valstybei destrukcinę veiklą -ypatingai tai išryškėjo organizuojant politinę parodiją Seimo 11 narių neeilinį posėdį; bjauru ir tai,kad V.Pranckiečio ir opozicijos destrukcinėje veikloje dalyvavo ir dalyvauja Visuomeninis transliuotojas LRT ir kai kuri kita neoliberalioji nomenklatūrinė žiniasklaida.
Išvada:Minėti apgailėtini politiniai veiksmai Seime,tai ne Karbauskio-Pranckiečio asmeniniai pykčiai,o ypač Seimo opozicijos, talkinant LRT, aršios politinės kovos -nusižengiant pagrindiniams moralės principams-su valdančiąja Žaliųjų valstiečių partija.Tad,rinkėjams yra daug ką apmąstyti.

> Iš tiesų       2019-10-23 17:20

Aš jau nebesuprantu, kas yra ta Valstiečių ir žaliųjų partija ir kas ką čia išdavė. Panašu, kad tai tik verslo projektas be jokių politinių ir moralinių nuostatų, todėl ir pjaunasi kaip vorai stiklainyje. Vienintelė ,,moralinė” nuostata - pagal senį Vingį: ,,Kieno čia valia - tavo ar mano? Kaip aš pasakiau, taip ir turi būti!” O Lietuva niekam nei galvoj, nei uodegoj. Gaila, kad nauji judėjimai dar tik embriono stadijoj, o dar kai visi kaip zombiai spokso LRT… Nubaus mus Dievulis anūkėliu…

Gali nutikti,       2019-10-23 17:06

kad Karbauskį iki rinkimų ištiks Žemaitaičio likimas. Ar yra tokių, kas galėtų pasodinti jį ant nusiraminimo kėdutės? Neduokdie Gabrieliuko…

Iš tiesų        2019-10-23 16:58

Straipsnio autorius pateikė ,,pranckietiškos politinės epopėjos” esmę.Čia,parlamentinio bruzdėjimo įvykių eigoje išryškėjo kokiomis vertybėmis vadovaujasi parlamentinė pozicija,o kokiomis opozicija.Taigi: pagaliau tapo aišku,kad pozicija neturėjo ir neturi parlamentinės daugumos,todėl labai ilgą laiko tarpą negali pakeisti Seimo vadovo kitu politiku ,be to neturi politinės jėgos iš pagrindų pertvarkyti LRT veiklos ; Visuomeninis transliuotojas LRT tapo vienos nomenklatūrinės neoliberalios TS-KD politinės jėgos ruporu;išryškėjo ir tai,kad didžiausia Žaliųjų Valstiečių politinė ir moralinė klaida,kad nuėjo obuoliauti su karjeristu ir pertekliniu polonofilu S.Skverneliu,kurio Vyriausybė didžia dalimi yra liberalkomunistinė,o tai prieštarauja didžiausios valdančiosios partijos rinkiminei programai;Žaliųjų valstiečių politinė klaida ir tai,kad į savo gretas įtraukė daug atsiktinių ir nevykusių veikėjų,kurių dalis jau išdavė šią partiją.

Vyt ta Garliavos policaju lauk       2019-10-23 16:01

Skvernelis yra Trojos arklys, jis yra konservatoriu projektas.

Mykolas       2019-10-23 16:00

Visos blogybes pereina nuo senio Ožio. Kai pastarasis pasimirs, tai visiems kaimynams po vyno taure pastatysiu. Pažadu.

Degutienei       2019-10-23 15:57

Turejo buti parašyta : “...kur žudikas VERTELKA…”

Algirdas > Vytas       2019-10-23 15:55

O as galvoju, kad visvien ta k*rva Grybauskaite uz Snora nuteis.

Germanas       2019-10-23 15:53

Didesniu brudu kaip konservatoriai nėra.

Vytas       2019-10-23 15:52

Skerneli paskyrė i pareigas mama, pati mama ir Pranckieti užverbavo. Karbauskis kuo greiciau tuos brudus turėtu grūsti lauk is partijos.

Degutienei       2019-10-23 15:49

Gal tamsta žinai, kur žudikas Vertelja paslėpė senio Landsbergio nurodymu nupjautas Kiesu tėvo ir sūnaus galvas?! Juk šitai poniai seilinai bučiavo rankas Williams šuleriai uz pasirasyta Mažeikiu naftos sutarti!

> Ne delfiui       2019-10-23 15:33

Rašoma: imbEcilumas, imbEcilas,JAkilaitis, elgEsys. Bet nenusimink: tai dar ne imbecilumas, tai tik debilumas, ir jis šiek tiek valdomas smile .

Hmmm...       2019-10-23 15:28

Čia kažkas labai pasigedo Kirkilo veidelio? Ar Čmilytės? Šiaip tai iš tų trijų pats liberastiškiausias - Skvernelis. Gal dėl to Dievulis jį ir stabdo? Bet Karbauskiui tinka. Kaip ir Čmilytė. Ką tai galėtų reikšti? Kad Karbauskis prieš rinkimus neskaitė Valstiečių programos? O dabar mėto visus, ką įtaria jai pritariant ar pritarus? Kieno dabar eilė?

Ramiras       2019-10-23 14:51

Nu, Valdas, dėjo, tai dėjo, kaip reikiant išvanojo susureikšminusį viktoriuką.... Betgi, Valdas yra velniškai teisus.

Ne delfis       2019-10-23 14:30

Niekaip nesuprantu, kaip galima nepastebėti Pranckiečio imbicilumo. Jekilaitis pradžioje tai deklaravo tiesiai, bet po to pritilo, nes suprato, kad imbicilas tokiame poste yra dovana konservams. Pagal šią istoriją galima pamatyti, kaip programuojami žmogeliai. Paskaitykite delfi komentarus - beveik visi už imbicilą. Tai tik patvirtina, kad tauta yra tokio pat lygio, jei nesugeba iš žmogaus veido, jo pasisakyymų ir elgiasio nustatyti diagnozės. Karbauskis norėjo kažko, su kuo galima kažką nuveikti ir sutarti, o pasiskyrė imbicilą. Matyt pradžioje pasirodė valdomas. Bet Karbauskis nesuprato, kad imbicilo valdyti negalima.

nevalstietis       2019-10-23 13:43

gryna tiesa autorius raso, bet daugelis, ar gal net dauguma, zmogeliu ziuri zinias ir giria aktinidiju zinova. atseit, va koks drasus, pries pati Karbauski nebijo pasisakoti. konservatoriai kikena tyliai. visiems kitiems nusispjauti. seimo kadencija eina i pabaiga. valstieciai baigia susidirbti. mazai kas beprisimins ju gerus darbus, gal net ir blogus primirs. bet visi prisimins cirka su Pranckieciu ir su siulytais (pries pat rinkimus!) naujais mokesciais. dauguma bus aiskiai kita. tik nebutinai mums visiems bus nuo to geriau

Garliavos Mergaitė       2019-10-23 13:37

Laukiu šio KGB-istinės kultūros didžiavyrio su gėlėmis ant mano kapelio.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.