Politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Liustracija ir desovietizacija

Valdas Vasiliauskas. Neišgydoma priklausomybė nuo priešo

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 22 d. 6:48

19     

    

Valdas Vasiliauskas. Neišgydoma priklausomybė nuo priešo

Spėriai blėsta iš visuomenės atminties buvusio Seimo nario Mindaugo Basčio paveikslas ir jo įkvėptas Andriaus Tapino mitingas. Tačiau istorija anaiptol nepasibaigusi – keisis tik jos veikėjai, nes priešo poreikis niekur nedingo. Ką veiktų be priešo mūsų valdžia ir ją aptarnaujanti žiniasklaida?

Ačiū M. Basčiui

Pirmas padėkoti M. Basčiui turėtų pats A. Tapinas, kuriam jis nukrito iš dangaus nelyg keptas karvelis. Net publikos numylėtiniui A. Tapinui nėra lengva išlaikyti visuomenės dėmesį: tik atsipalaiduok – ir ji jau garbina kitus TV ir „Facebook’o“ stabus. M. Bastys ir Seimo balsavimas išaugino prigesusiam A. Tapinui naujus galingus sparnus, kuriais jis, reinkarnavęsis į Emilį Zolą su jo nemirtingu „Aš kaltinu“ (J’accuse), perskrodė it kometa visą Lietuvos žiniasklaidos erdvę ir triumfališkai nutūpė prie Seimo Nepriklausomybės aikštėje.

Tokį pat garsų ačiū M. Basčiui turėtų tarti ir LRT, tiksliau – visuomeninį transliuotoją valdantys privatūs TV verslininkai, ištaikę progą atsigriebti už Seimo iškrėstą šunybę – sudarytą laikinąją komisiją, kuri kėsinasi jiems primygti uodegą. Todėl LRT ypač noriai ir atkakliai kėlė pirmalaikių parlamento rinkimų lozungą: su visu susikompromitavusiu Seimu skradžiai žemę prasmegtų ir ta nelaboji komisija (daktaro Vytauto Rubavičiaus įžvalga).

O nukraujavusiems liberalams ir konservatoriams M. Basčio istorija buvo kaip vaistai. Ypač Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, leidę bent laikinai užmiršti partijos atsinaujinimo programą ištikusį konfūzą, kai du viltis teikę kregždžiukai pasirodė besą gegužiukai.

Neturėtų bloguoju M. Basčio minėti ir valstiečiai su R. Karbauskiu, gavę pauzę atsipūsti nuo įkyrios it musė opozicijos, neatstojančios dėl rusiškų trąšų ir užgobtų lietuviškų žemių.

M. Basčiui turėtų nulenkti galvą ir visas Lietuvos elitas, kurį jis savo lokaliu skandalu apsaugojo nuo grandiozinio skandalo, neleisdamas jam įsisiūbuoti, – „V. Tomkaus sąrašo“, kabinančio tą pačią KGB temą iš pašaknų. Tačiau tomis pat dienomis dirbtinai sukeltos aistros dėl M. Basčio ir balsavimo Seime leido Lietuvos elitui nusigręžti nuo V. Tomkaus chuliganiškai po nosimi pakišto veidrodžio ir nematyti savo kreivo veido, lyg „Respublikos“ vyr. redaktorius tik dar sykį taisytų juokus ir pokštautų.

Ne vienas iš to sąrašo arba jų palikuonys ropštėsi į sceną su dar karštesniais kaltinimais M. Basčiui ir jo neišvijusiam Seimui. Neabejoju, kad vaikai neatsako už tėvus, bet ar tie vaikai turi moralinę teisę kalti prie kryžiaus svetimus tėvus, panašius į jų gimdytojus? Ką apie tai manytų pats A. Tapinas?

Kopija pranoko originalą

A. Tapinas priešais Seimą surengė tikrą Lietuvos politikų autodafė. Dėl prarastos iniciatyvos turėtų susirūpinti net pati D. Grybauskaitė, kuri andai mokinėliams gyrėsi, kad prieš ją dreba galingiausi Lietuvos politikai. Bet prieš prezidentę kinkų drebėjimas vyrus kaip mūrus ištikdavo už uždarų durų, o čia prieš žurnalistą – viešai, tūkstantinės džiūgaujančios minios akivaizdoje, filmuojant TV kameroms, transliuojant tiesiogiai internetu visai Lietuvai.

Puikiai įrengta, moderniausia aparatūra instaliuota scena (kiek tai kainavo?) virto šiuolaikiniu ešefotu, ant kurio vienas po kito kopė atsiskaityti už savo nuodėmes A. Tapinui virpantys kaip epušės lapai Lietuvos politikos lyderiai.

Kadangi pats M. Bastys, turėjęs šiame spektaklyje suvaidinti atpirkimo ožio vaidmenį, suskubo atsistatydinti (protingas tokioje situacijoje žingsnis), jo dubleriu savo noru tapo Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Dubleris su užduotimi susidorojo be priekaištų, suvaidinęs idealų atpirkimo ožį, kuris prisiėmė visas būtas ir nebūtas Seimo nuodėmes ir gėdas. Žiūrovai buvo užganėdinti – kopija pranoko originalą.

Prašalaičiui net galėjo kilti įtarimas: ar čia ne A. Tapino ir R. Karbauskio, išmanančių kaip konstruojamas šou, suokalbis į vieną vietą surinkti tokius skystakošius ir nekepėlius, kad jų fone į sceną valstiečių vedlys įžengtų kaip gandras, iš aukšto žvelgiantis į išsigandusias kvarkles?

Žurnalisto Mindaugo Veličkos palikimas

Veikiausiai pats M. Bastys nenumano, kokios painios ir kruvinos istorijos epilogo herojumi jis padarytas. Jis užlipo ant senos minos, kuri glūdėjo po valstybės pamatais. Tiesiogine ir perkeltine prasme.

A. Tapino mitingo išvakarėse netikėtai aktualus pasidarė mano kitados redaguotų „Lietuvos žinių“ žurnalisto Mindaugo Veličkos tolimų 2010 m. straipsnis „Mina: nutrūkusi VSD operacija prieš „Dujotekaną“ (šį epizodą priminė kitas daktaras Darius Kuolys).

Laikraščio korespondentas M. Velička pateikė skandalingiausius faktus. Pačiame Valstybės saugumo departamente (VSD) veikė grupuotė, gynusi „Dujotekanos“ ir Rusijos energetikos interesus ir sužlugdžiusi VSD Kontržvalgybos valdybos operatyvinį tyrimą „Mina“, siekusį pripažinti „Dujotekaną Rusijos spec. tarnybų priedangos organizacija ir nutraukti jos veiklą Lietuvoje. Šis tyrimas niekad nepasiekė teismo ir dienos šviesos, kaip ir garsiųjų 12 VSD pažymų, su kuriomis net Seimui neleido susipažinti Konstitucinis Teismas.

M. Veličkos straipsnis jau buvo lyg peizažas po įnirtingo mūšio, užvirusio tarp tiesos ir melo po VSD pulkininko Vytauto Pociūno mįslingos žūties Breste 2006 m. rugpjūčio 23 d. Mano tuo metu vadovaujamo savaitinio žurnalo „Ekstra“ šauni žurnalistų komanda pasipriešino oficialiai VSD ir prokurorų brukamai nelaimingo atsitikimo versijai, aikštėn keldama vis skandalingesnius faktus.

Pradėjo vyniotis pralieto kraujo, korupcijos, milžiniškų pinigų, specialiųjų tarnybų, užsienio žvalgybos, politikos, teisės kamuolys, netikėtai atvedęs prie energetikos (V. Pociūno VSD arkliukas buvo energetika). Didžia dalimi po „Ekstros“ publikacijų Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas užsimojo įvykių Breste (ir Lietuvoje) parlamentiniam tyrimui.

Man 2007 m. persikėlus į „Lietuvos žinių“ vyriausiojo redaktoriaus postą, įkandin manęs atėjo ir talentingiausi „Ekstros“ žurnalistai, dienraštyje pratęsę Lietuvą sukrėtusią V. Pociūno temą. Čia geriausiai informuotas buvo M. Velička, atkapstęs VSD pareigūnų, įtakingų Lietuvos politikų, diplomatų priklausomybę nuo „Dujotekanos“, kurios vienas vadovų ir akcininkų (valdęs net 49 proc. paketą) buvo KGB karininkas Piotras Vojeika.

Įdomiausia, kad iki M. Veličkos šis kadrinis saugumietis niekam neužkliuvo, nors ilgus metus triūsė visos Lietuvos žiniasklaidos panosėje – Vilniaus Spaudos rūmuose, kur buvo „Dujotekanos“ būstinė. Čia vadybininke dirbo ir P. Vojeikos žmona, kuri 2004 m. Lietuvos rusų sąjungos sąraše kandidatavo į Europos Parlamentą. Tačiau paskelbta sensacinga informacija buvo kaip į sieną – jokios reakcijos.

Reakcijos vis dėlto būta – gatvėje atsidūrė operatyvinį tyrimą „Mina“ atlikę VSD kontržvalgybos vadovai Vytautas Damulis ir Kastytis Braziulis, susikomplikavo principingo parlamentinio tyrimo iniciatoriaus A. Matulevičiaus politinė karjera – nenugalėtas klanas atsikeršijo. Tai buvo neišgalvotas karas su realiu priešu (korumpuotu klanu, valdančiąja Lietuvos klika) ir dar realesnėmis aukomis, kurių pastangos atskleisti ir apginti tiesą buvo sutryptos, išjuoktos ir užmirštos.

Nors korumpuotas klanas nugalėjo, V. Pociūno žūties (nužudymo?) byla jau seniai nugulė archyve, bet jos neatsakyti klausimai, kaip ir užgniaužta smurtu ir melu kruvina Garliavos drama – sunkiausios po nepriklausomybės atgavimo visuomenės traumos, kurių pasekmės ją lydi iki šiol. M. Basčio apkalta – pasivijusios praeities aidas.

Tik dabar, kai „Ekstros“ ir „Lietuvos žinių“ žurnalistų į viešumą išvilkta „Dujotekana“ Lietuvoje galutinai prarado įtaką, prisimintas prieš daugelį metų „Lietuvos žinių“ korespondento M. Veličkos demaskuotas P. Vojeika. Šis be jokios baimės iš archyvo ištrauktas KGB baubas tapo lemiamu įkalčiu M. Basčio konstitucinėje byloje. Taip saugiai nukenksminamos po karo likusios minos.

O kur dingusi tiriamosios žurnalistikos žvaigždė Mindaugas Velička? Tai slapyvardis. Tikrą žurnalistą Lietuvoje gali apsaugoti tik slapyvardis.

Gėda šaukti „Gėda!“

Žurnalisto A. Tapino mitinge vyravo visiškai kitokios nuotaikos – nė šlakelio įtampos, tvyrančio pavojaus nuojautos ar dramatizmo. Žmones iš visos Lietuvos į Nepriklausomybės aikštę atvedė ne tik A. Tapino charizma, žiniasklaidos jungtinės pajėgos ir nematoma organizatorių ranka, parūpinusi net autobusus, bet ir natūralus visuomenės nepasitenkinamas esama padėtimi, valdžia ir ypač Seimu. Mitinge nestigo žaibų į Seimo pusę („Vagys!“, „Už kiek pardavėt Lietuvą?“) ir skanduočių „Gėda!“ Gėda, kad ne taip ir slapta balsuoja. Gėda, kad nenori pirmalaikių rinkimų. Gėda, kad vidutinybės.

Bet apskritai vyravo šventiška atmosfera. Mitingą papuošusios įžymybės buvo gero ūpo, gaila, nebuvo pasirūpinta sienele, prie kurios jos būtų pozavusios bulvarinės žiniasklaidos kameroms. Jokios agresijos ar grėsmės esamai tvarkai, niekas nieko nesirengė keisti, galiausiai net užmiršta, prieš ką čia protestuojama ir ko reikalaujama. Net ir po mitingo išdėstyti raštu šie reikalavimai neatrodė mažiau kosmetiniai ir populistiniai: pataisyti Seimo statutą, atšaukti slaptą balsavimą (čia gal padėtų kelios politikos mokslo paskaitos apie slapto balsavimo instituto istoriją ir reikšmę demokratijai). Vienintelis rimtesnis protesto mitingo reikalavimas buvo pirmalaikiai Seimo rinkimai.

Be abejo, virš Seimo valdančiosios daugumos, nepateisinusios lūkesčių, daug pažadėjusios, bet mažai ištesėjusios, prigavusios rinkėjus, tvenkiasi nepasitenkinimo debesys. Bet ar kas pasikeistų, jeigu jos vietą užimtų opozicija?

Į šį klausimą buvo atsakyta mitinge, kai anaiptol nesusigėdę politikos lyderiai patogiai buvo susodinti scenoje – ši mizanscena gyvai priminė I. Krylovo pasakėčią „Kvartetas“: kad ir kiek muzikantai (R. Karbauskis ir Anūkas) persėdinėtų, keisdamiesi vietomis, pati muzika (politika) nesikeičia ir negerėja.

Paskesnis Seimo balsavimas, atmetęs pirmalaikių rinkimų idėją, jau buvo tik laiko gaišinimas.

Mitingas, nežinia prieš ką ir dėl ko protestavęs, kaip ir M. Basčio apkalta, tapo saugiu susikaupusio garo (visuomenės nepasitenkinimo) nuleidimo vožtuvu. 

E. Zola į mitingą neatvyko

A. Tapinas papiknaudžiavo išsilavinimu, pasitelkdamas E. Zola analogiją. Panašumą tarp klasiko „Aš kaltinu“ ir A. Tapino „Mes kaltinam!“ galima įžvelgti, bet tik atvirkščią. Tobulas ženklų sukeitimas.

E. Zola,  898 m. paskelbęs Paryžiaus laikraštyje garsųjį „J’accuse“, kaltino visą Trečiąją Prancūzijos respubliką, jos korumpuotą valdžią, nupirktą parlamentą ir parsidavusius teismus, kurie pagal prancūzų karinės žvalgybos klastotes nuteisė žydų kilmės Generalinio štabo kapitoną Alfredą Dreyfusą. „Tėvynės išdaviko“ teismo procesas tapo širma, pridengusia valdžios epochinę Panamos kanalo aferą, ir naciją suvienijusia patriotizmo vėliava. Todėl rašytojas, išdrįsęs ginti A. Dreyfusą, pats buvo paskelbtas nacijos priešu ir šlovingos Prancūzijos išdaviku, nevertu nė mažiausio pasigailėjimo.

Nuo valdžios rūstybės (teismo skirtos bausmės) ir įtūžusios minios linčo teismo Prancūziją neva apšmeižęs ir nacijos garbę įžeidęs „Aš kaltinu“ autorius turėjo sprukti į Londoną. Grįžęs į tėvynę, klasikas mirė nuo smalkių, anot vienos iš nepatvirtintų versijų, „patriotams“ užkimšus kaminą.

Kadangi A. Tapinas minią ragino dar uoliau pasmerkti M. Bastį ir jo apkaltą sugriovusį Seimą, žurnalisto patriotiškai nusiteikę piliečiai nesiruošia nuodyti smalkėmis, jam nereikia bėgti nuo valdžios ir minios įtūžio. Atvirkščiai, Trispalvėmis ginkluota minia (bent jau virtualiai internete) jį nešioja ant rankų, o prezidentė už „Mes kaltinam!“ galėtų apdovanoti dar vienu ordinu. Niekas nesistebėtų, nepyktų ir nekaltintų.

„Sukurti priešą“

Taip pavadintas žymaus italų intelektualo ir rašytojo Umberto Ecco esė, kuriame jis teigia: „Turėti priešą svarbu ne vien tam, kad apibrėžtume savo tapatybę, bet ir kad įgytume kliūtį, su kuria galėtume sulyginti savo vertybių sistemą ir su ja susirėmę parodyti savo vertę. Todėl kai nėra priešo – jį reikia sukurti“.

Smagu, kad bent čia nesame provincialai ir neatsiliekame nuo pasaulio madų. Ir kitos garbingos tautos neišvengia priklausomybės nuo priešų. Lietuvoje priešų (gal raganų?) medžioklės sezonas tęsiasi.

Galite, gerbiamas Seimo nary Artūrai, pamažėle jau pradėti krautis savo mantą. Jūsų pavardė įtraukta į A.Tapino paraišką, kuri Seimui yra įstatymas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Suok       2018-03-24 1:55

To Reikia skubiai kreiptis į konstitucinį teismą? Konstitucinį Trijų dručkių teismą?,geriau pagalvokite kodėl uždrautas filmas vaikams Trys Dručkiai.

Kas siuntė VASILISĄ       2018-03-22 19:32

į DK štabą?

Gerb. komentatoriau,        2018-03-22 19:02

Jeigu tikrai būtų, kaip Jūs sakote, “to “mitingo” vinis buvo R.Karbauskio pasiūlymas” - tai Seimas būtų nubalsavęs už pirmalaikius rinkimus. Deja, viena šnekama - kita daroma. Prieš komentuojant reikėtų pamąstyti, paanalizuoti viską: ir žodžius, ir darbus.

Atsiprašau, kad ne į temą       2018-03-22 13:16

O va šiandien naujos generalisimus direktorės Gorbės per LRT TV su pi de ras tu Simonko priešakyje paskelbė Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus. Įsivaizduojate, šis pi deras mane sulyginu su jo pider astais. Nes jam šitie apdovanojimai (prilygino oskarams) yra gražus, kilnus projektas. JIs kviečia norinčius gauti apdovanojimą ateiti į Valdovų rūmus. Matote, jis Lituvos Didžiuosius valdovus lygina su simonkiniais pi der astais. Kokioj valstybėj surasit tokį įžulumą, kad Valdovų rūmuose būtų rengiami tokie išsityčiojimai. Vilniečiai apsaugokite Valdovų rūmus nuo Simonkos niekšybės.

Komentatorius       2018-03-22 8:16

Bet vistiek to “mitingo” vinis buvo R.Karbauskio pasiūlymas:
“Darykite tuos pirmalaikius Seimo rinkimus, jeigu norite, kad valstiečiai turėtų Seime dar daugiau mandatų”.

dar viena "smulkmenėlė"       2018-03-22 4:57

Sumaištį keliantis “mitingas” įvyko po to, kai Rusija D.Britanijos teritorijoje ribotai panaudojo cheminį ginklą. Kaip jūs manote, dėl ko britai tokie įširdę?
Bet niekas nepanoro į “mitingą” pasižiūrėti pro šią prizmę. Nebent koks VSD neviešuose brifinguose aukščiausiems šalies vadovams galėjo apie tokį “sutapimą” užsiminti.

Reikia skubiai kreiptis       2018-03-22 0:32

į Konstitucinį teismą su tokiu klausimu:
Ar gali Konstitucinis teismas priimti sprendimus tais klausimais, kuriais pagal Konstituciją sprendimus priima Seimas?
Jei kaip ir aš manote, kad NEGALI, kelkite nykščius į viršų! Ir raginkime mus atstovaujančius Seimo narius kuo greičiau kreiptis į Konstitucinį teismą su tokiu klausimu. Tokiu būdu Konstitucinis teismas pats save sudrausmins ir ateity bus išvengta konstitucinių konfliktų su Seimu.

Nuostabus rašinys       2018-03-21 21:27

stipraus žinovo ir nelyg nelauktai talentingo žodžio menininko.

Salomėja       2018-03-21 21:20

R. Janutienės ,,Nuogą tiesą’’ ir ypač ,,Patriotus’ ištverti tikrai nelengva: amžinas balaganas, visokie mekenimai, krizenimai, ir t.t. Bet šįkart visai neblogos informacijos pateikta. Verta iškęsti. Gana svarbus be kita ko ir vaizdelis, kur vienas toks ypata labai jau glaudžiai, švelniai tariant, bendrauja scenoje su D. Kreiviu. Ypatos veidas pernelyg įmitęs, kikenimas bent jau man pasirodė nesolidus, tikrai ne dalykinis, draugeliškas toks, sakyčiau. Žiūrėjau žiūrėjau -  99 procentus duodu, kad ten Ramūnas Terleckas, dabartinis ,,Lietuvos žinių’’ redaktorius. Beje, ,,Lietuvos žinių’’ seniai nebeskaitau, po J. Lauciūtės išgujimo tai visai nebėra ten ką skaityt - be veido ir be stuburo laikraštukas. Nepalyginsi su V. Vasiliausko redaguotu. Štai taip viskas ir vyksta. Čia smulkiai. O stambiai… tai tikrai baisu. Užtenka įsivest į paiešką Lino Jurgelaičio, Dariaus Jurgelevičiaus pavardes. Trumpiau sakant, jeigu nesurinksim tų 100 000 parašų Venckienei, tai taip mums ir reikia. 

Įdomu, gal kas žinot       2018-03-21 20:04

ar Vasiliauskas pasirašė Karolio Venckaus peticiją JAV prezidentui?

Įdomu, gal kas žinot,       2018-03-21 20:02

ar Vasiliauskas pssirašė Karolio Venckaus peticiją JAV prezidentui?

Iš tiesų       2018-03-21 19:58

visą šitą antikonstitucinę antivalstybinę politinę slinktį, ką teisingai įvardino Vilniaus forumas savo pareiškime, inicijavo Konstitucinis teismas, paskelbęs, kad Bastys sulaužė priesaiką. Problemos esmė yra ta, kad pagal Kinstituciją KONSTITUCINIS TEISMAS NETURI ĮGALIOJIMŲ PRIIMINĖTI TOKIUS SPRENDIMUS. Konstitucinio teismo funkcija viena: pasisakyti, ar Seimo priimami įstatymai neprieštarauja Konstitucijai. Viskas. Taškas.

Geras straipsnis, ačiū!       2018-03-21 19:48

Visa Basčio “skandalo” anatomija išnarstyta. Beje, po viso šito išsidrąskymo, išankstinių rinkimų reikalavimo dar labiau sustiprėjo įsitikinimas, kad Basčio nusižengimas ir kaltė buvo nedideli ir tikrai neverti apkaltos. Ir jau nebe pirmą kartą, kaip ir nuverčiant tautos išrinktą prezidentą Paksą, Konstitucinis teismas užsiima ardomąja antivalstybine veikla.

$+$       2018-03-21 18:41

M. Basčio istorija buvo galimybė “partijų” vadams pasipiarinti, nes nauji Seimo rinkimai, jei tokie įvyktų, nieko neduotų. Dalyvautų tos pačios grupuotės, tie patys politikieriai, tik vietų skaičius pasikeistų. Piliečiams iš to, nieko gero. Kaip ir pačiai valstybei.

Kai senelis iškeliaus anapilin, iš anūko partijos liks tik dūmas. Kvailių, norinčių tikėti naujais kolūkiečiais, bus mažiau ir mažiau. Politinės sistemos impotencijos nebepaslėps jokie fygos papuošalai. Nenoras matyti ir pripažinti Valstybės degradavimą ir nykimą, duos vaisius.

Kieno pinigais Tapinas organizuoja šitas demonstra       2018-03-21 18:35

Kodėl jam tai leidžiama? O gal jis rusų pinigais jas organizuoja? Nejau niekam įtarimų nekyla? Juk jis elgiasi labai nenatūraliai – rengia maidanus lygioje vietoje, net priežasties rimtesnės nesugalvoja.

atmintis       2018-03-21 18:32

p.A.Ramanauskas rado dar papildomus Lietuvos laisvės priešus - ,,babas”, kurias reikia nukenksminti

taip       2018-03-21 18:32

Be reikalo sakote, kad mitingo pėdsakai blėsta. Vakar Makaraitytė  dalijosi įspūdžiais su A.Ramanausku. Ką tik LR Radijuje pusvalandį Tapinas aiškino jo reikšmę ir įsivardijo lyderiu.  Vakaras dar ilgas, nuodėgulius pūs dar ilgai. Reikėtų nekreipti dėmesio, bet dūmai į akis lenda.

albina       2018-03-21 18:05

Skaičiau,kad Čekijoje parlamente nebuvo nė vienos apkaltos.Kaip kitose valstybėse?Niekas nepaaiškina,kodėl į vieno laikraščio straipsnius reikia reaguoti,o į kitus atsitveriama visiška tyla?

Štai ruošiamasi uždarinėti       2018-03-21 17:56

rajonų ligonines ir palikti žmones siaube.Ar pakvies Tapinas į mitingą dėl paprastų žmonių rūpesčių?


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.