Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Valdas Vasiliauskas. Mes ne vieni. Iš policinės valstybės piliečio patirties

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 16 d. 14:33

20     

    

Valdas Vasiliauskas. Mes ne vieni. Iš policinės valstybės piliečio patirties

Galva neišneša, ko tie lietuviai emigruoja, ištirpsta įvairių tautybių žmonių jūroje. Juk tik Lietuvoje žmogaus nestingdo kosminės vienatvės šaltis, jo nereikia guosti pasakomis apie ufonautus, ateivius iš kosmoso, nes visuomet šalimais, įkandin ir visur kitur jaučia nematomų  seklių, šnipų, agentų žmogišką šilumą. Jo niekad nepalieka vieno – be atidos ir globos – mūsų slaptosios tarnybos.

Stokojantys vaizduotės rašėjai griebiasi palyginimo su George‘o Orwell‘o Didžiuoju Broliu, stebinčiu kiekvieną mūsų judesį ir personifikavusiu sovietų KGB. Bet mes gyvename demokratiniame krašte, kurį juodinti tokiais nekorektiškais palyginimais gali tik Kremliaus agentai. KGB sekdavo savus piliečius slapčiomis, jiems nenutuokiant, o mus šnipinėja bemaž nesislapstydami.

Tai viešumo ir skaidrumo triumfas –  Lietuvoje net vaikas, gavęs dovanų savo pirmąjį mobilų telefoną, žino, kad kalbėdamas su tėvais ar draugu, jis turi žymiai daugiau atidžių  klausytojų.

Bet mikrofono kultūros mums dar trūksta. Restorane, kavinėje, bare, picerijoje šnekučiuodami su bičiuliu, susitelkite ties savo dikcija, venkite greitakalbės, nutylėjimų ir dviprasmybių, pavardes ir pavadinimus padiktuokite paraidžiui, datas ir skaičius pakartokite –  neužmirškite, kad, nepaisant naujų skaitmeninių technologijų ir garso įrašų technikos neribotų galimybių,  net Valstybės saugumo departamente (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) dirba tik gyvi žmonės, kurie dėl garso įrašų broko gali privelti klaidų.

Pasinaudodami šiomis klaidomis, piktos valios asmenys pradėjo VSD pravardžiuoti klastočių fabrikėliu, grūmoja teismais, o ekspremjeras Algirdas Butkevičius STT (tiksliau – valstybę) apskundė net Strasbūrui. Gerinant slaptųjų tarnybų darbo sąlygas, restoranų ir kavinių savininkams vertėtų iš garso įrašų studijų pasiskolinti įspėjantį  užašą: TYLOS! VYKSTA ĮRAŠAS. 

Ir savo privačiame automobilyje mes esame ypač ne vieni. Venkite įprasto žvalgybininkų triuko – pokalbio metu paleisti visu garsu radiją ar muzikos grotuvą. Tuo pademonstruosite tarnyboms nelojalumą ir pasėsite joms įtarimų, kad turite ką slėpti. Vėliau analitinių pažymų autoriai pabandys rekonstruoti, ką jūs galėjote ar ketinote pasakyti. Ir jeigu jie ką nors prifantazuos ir prikurs, būsite patys kalti – nereikėjo tobulai instaliuotame automobilyje slapukauti už triukšmo uždangos.

Per dvi Prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijas lietuviškoji demokratija pasiekė neregėtų aukštumų. Lietuva jau seniai pralenkė tokias senų demokratijų šalis kaip JAV ar Jungtinė Karalystė.

Aure JAV po visą pasaulį vaikosi „WikiLeaks“ įkūrėją Julian‘ą  Assange‘ą ir Edwardą  Snowdeną už valstybės paslapčių vagystę ir atskleidimą. Lietuvoje jiedu galėtų vadovauti VSD , STT , Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui(NSGK) arba plušėti Prezidentūroje su slaptųjų pažymų nutekintoja Daiva Ulbinaite – visur, kur dirbama su įslaptinta informacija.

Tačiau J. Assange‘ui ir E. Snowdenui Lietuvoje reikėtų gerokai pasitobulinti, atsikratyti žalingų elito įpročių. Mat jie įpratę turėti reikalų  su tikra slapčiausia žvalgybine informacija, diplomatiniu susirašinėjimu, įsilaužti į saugumo tarnybų kruopščiai prižiūrimus vyriausybinius kompiuterinius tinklus ir demaskuoti tokias politikos žvaigždes kaip Hillary Clinton, susigrumti su valstybės prievartos mašina, ginant demokratiją ir žmogaus teises.

Lietuvoje kiekvienas žmogelis gali pabūti H. Clinton ar kito valstybės veikėjo kailyje, išvydęs savo pokalbių išklotines ar susirašinėjimą žiniasklaidoje. Jo nekaltas paliežuvavimas, paprasčiausi buitiniai plepalai ir paskalos gali būti pakeltos į svarbios žvalgybinės informacijos, kuri bus saugojama dešimtmečius, rangą. Šit kur tikroji demokratija be ribų.

Stačiai nesusipratimas VSD ir STT vadinti slaptosiomis tarnybomis. Demokratinėje valstybėje neturi likti nieko slapto – nei privataus žmogaus gyvenimo, nei slaptųjų tarnybų, kurios, užuot tūnojusios šešėlyje,  turi tapti mūsų viešojo gyvenimo dalimi, aktyviai dalyvauti politiniuose procesuose, tarkim, rinkimuose.

Todėl artėjančio rinkimų ciklo išvakarėse iš visos nuskurdusios valstybės tarnybos špitolės tik STT agentams buvo riebiai pakelti atlyginimai. Seniai žinoma, kad Lietuvoje rinkimus pradeda ir jiems vadovauja anaiptol ne Vyriausioji rinkimų komisija,  o specialiosios tarnybos – mūsų agentai nesirengia stovėti po medžiu.

Užtat visu griežtumu – ultima ratio – buvo sureguota į  praėjusią Seimo kadenciją mano ir kitų išsišokėlių surengtą taikų piketėlį prie prokuroro namų protestuojant prieš prokuratūros ir STT politikavimą, politinių užsakymų vykdymą, tų užsakovų politinių ir verslo konkurentų žlugdymą, kryptingą ir sistemingą  ikiteisminės medžiagos nutekinimą žiniasklaidai.

Baudžiamasis persekiojimas – visai proporcinga bausmė už pasikėsinimą  į STT teisę dalyvauti politiniuose procesuose. Tai aš suvokiau, dvejus metus pabuvęs kaltinamuoju baudžiamojoje byloje ir iš naujo sugrįžęs prie jaunystėje mėgto kareivio Šveiko išminties: „ Niekad nemaniau, kad jie nuteis nekaltą žmogų dešimčiai metų... Girdėjau, kad nekalti žmonės nuteisiami penkeriems metams, bet dešimčiai? To jau per daug“.  Nekaltam žmogui dvejus metus pasėdėti kaltinamųjų suole – pats tas. Ir gera pamoka.

Šią Seimo kadenciją  jau niekam nešautų į galvą  paikystė protestuoti ar triukšmauti dėl slaptos informacijos nutekinimo, ikiteisminio tyrimo medžiagos publikavimo. Tai Lietuvoje pasidarė norma. Nekliūna tai nei žmogaus teisių gynėjams, nei prokurorams ir advokatams, nei Seimo nariams.

Atvirkščiai, Seimo NSGK surengė komitetui VSD adresuotos pažymos mažne viešus skaitymus. Rezultatas? Aikštėn iškilo kai kurios atgrasios paslaptys ir užkulisiniai mechanizmai, apie kuriuos visuomenė iki tol tik nujautė, nemaža smagumo jai suteikė kai kurios pikantiškos detalės, nauji viešųjų asmenų bruožai ir žodynas. Tačiau abejotina , ar tiesa tapo aukščiausiu idealu jau vien todėl, kad saugumiečiai informaciją pateikė  dozuodami ir selektyviai.

Neabejotina, kad saugumo pažyma ir parlamentiniu tyrimu buvo labai sėkmingai pasinaudota politiniais sumetimais. Dar viena tokia pažyma bei tyrimas - ir NGSK pirmininkas Vytautas Bakas reitingais varžysis su gerbiamu Gitanu Nausėda.

Žiniasklaida tiek buvo palepinta slapta informacija, kad žurnalistų jau profesinė pareiga skambinti Seimo nariams, prokurorams, tarnybų pareigūnams ir klausti: “Ar turi slaptos STT kriminalinės žvalgybos, o dar gerau-  VSD žvalgybinės informacijos? Gal gali pamėtėti kokią valstybės paslaptį?“ Vienintelė valstybės paslaptis, kurios-  šiukštu- nevalia Lietuvoje atkleisti, yra KGB ir GRU agentai.

Atvirai kalbant, ir skambinti niekur nereikia.  Šia informacija žurnalistai aprūpinami centralizuotai, žinoma, ne visi – tik atrinkti ir patikimi. Sovietų laikais CK buvo toks Ideologijos, agitacijos ir propagandos skyrius, kuris sykį per savaitę sukviesdavo svarbiausių leidinių vadovus ir instruktuodavo, ką pagirti, ką pasmerkti, o ką nutylėti. Nūnai įtakingiausi žiniasklaidos veikėjai reguliariai renkasi Prezidentūroje, kur gauna panašias instrukcijas. Geroji praktika neprapuola.

Vienas tokių tradicinių  instruktažų Prezidentūroje įvyko 2016 m. balandžio 16 d. Susirinko visas Lietuvos laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos žiedas: tuometinė „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė, LRT naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis, LNK žinių tarnybos vadovas Rolandas Agintas, BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis, be abejo,  pats Edmundas Jakilaitis ir kt.(TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė prieš pat susitikimą buvo apsilankiusi Prezidentūroje atskirai).Pokalbio tema –  nauja įstatymo pataisa, kelianti grėsmę  žodžio laisvei.

Tačiau rūmų šeimininkė D.Grybauskaitė  visą laiką kalbėjo apie kitą  pavojingą iniciatyvą Seime: atseit valdančiosios frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė dėl vienos nereikalingos ydingos   komisijos sudarymo renka parašus, grasindama nepasirašusius išbraukti iš rinkimų sąrašo.

Iš tikrųjų miela kolegė Irena čia buvo niekuo dėta- tai aš rinkau parašus ( niekam negrasindamas) savo Seimo nutarimo projektui, kurio ilgas gremėzdiškas   pavadinimas nūnai dar aktualesnis nei anuomet: “Dėl laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos informacija bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą, sudarymo”.

Baimės akys didelės: kadangi per D.Ulbinaitės VSD nutekintos pažymos skandalą D.Grybauskaitė buvo giliai įmerkusi uodegą, Prezidentė  įtarė, jog Seimo nenaudėliai kėsinasi surengti jai apkaltą. Bet mano komisijos tikslas buvo kuklesnis: apsaugoti teisėsaugos institucijas nuo politikų įtakos, o visuomenę- nuo manipuliacijų  žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos informacija.

Kaip apgailėtinai atrodo tas Prezidentę mėginęs aploti nusilakstęs vienišas “skalikas”,kurį ji su panieka prašiusi patraukti,  jeigu Jos Ekscelencija gali užsiundyti visą rują rinktinių, gerai atšertų ir dresiruotų  “skalikų”.

Dar nepasibaigus instruktažui Prezidentūroje, “Delfi” pasirodė pirmoji publikacija, į šipulius sudaužiusi Seimo komisijos idėją. Prasidėjo dar nesudarytos komisijos( nutarimo projektą užregistravau tik balandžio 21 d.) vieningas taršymas. Taip per prezidentės globojamą laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą, „tulpių pašto“ adresatų tinklą Seime ir Vyriausybėje   komisijos, lengvai įveikusios pateikimo ir svarstymo stadijas,  sudarymas paskutinę akimirką  buvo sustabdytas. Ir atverti vartai dabartiniam žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos informacijos, ikiteisminių tyrimų medžiagos   tvanui viešojoje erdvėje.

Artėjantys rinkimai bus ne programų, idėjų, asmenybių ir partijų konkurencija, o slaptų pažymų karas. Vasarą šis karas tarp Seimo ir Prezidentūros, tarp parlamento valdančiosios daugumos ir opozicijos, tarp „valstiečių“ branduolio ir atskalūnų , tarp kaltintojų ir kaltinamųjų  atslūgo , tačiau rudeniop , pradėjus darbą  Seimo laikinosioms komisijoms, jis užvirs nauja jėga. Politinei audrai sukelti visai nebūtina rimta informacija, ilgi tyrimai- pakanka neatsargiai išsprūdusios frazės, privačiame pokalbyje išsakytos asmeninės nuomonės, kurią užregistravo tarnybos.

Dėl nesibaigiančių skandalų, kurie nukreipia visuomenės dėmesį nuo svarbiausių skaudulių ir problemų, įprasta kaltinti žiniasklaidą.Bet ar šie pažymų ir slaptos informacijos sistemingi ir masiniai nutekinimai vyktų be politinės klasės valios ? Ar žurnalistai nejunta, kaip juos „vizgina“ politikai? Ar ne metas tirti aukščiausio politinio ešelono neteisėtą įtaką žiniasklaidai?

Žiniasklaidai poreikis skelbti nutekintas pažymas, slapta įrašytus pokalbius virto lyg narkotiku. Kaip ir visuomenei į privačius gyvenimus ir svetimas paslaptis žvelgti pro rakto skylutę. Slaptųjų tarnybų šou viešojoje erdvėje tęsiasi.

Bet būtina skubinai sutvarkyti autorinių teisių reikalus. Neteisinga , kad žurnalistai savinasi anonimiškai VSD ir STT triūsiančių pareigūnų autorystę ir honorarus.

Vienas mano draugas, kaip ir aš, neabejingas scenos menui, nusistebėjo: kodėl šiais slapčiomis įrašytais pokalbiais, dialogais iki šiol nesusidomėjo Lietuvos teatrai? Kokia autentika, įtampa , organika, koks dramatizmas, o kartais ir komizmas!  Kur žiūri Kultūros ministerija ir Rašytojų sąjunga ? Kiek šekspyrų  žūsta VSD ir STT kabinetuose!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2018-07-25 22:21

Jėzus yra pasakęs taip:
“Aš atėjau į šitą pasaulį, kad baimę pakeisčiau meile, kad sielvartą pakeisčiau džiaugsmu, kad siaubą pakeisčiau pasitikėjimu, kad vergiškus suvaržymus ir beprasmius ritualus pakeisčiau tarnyste ir dėkingu garbinimu. Bet tiems, kurie sėdi tamsoje, tai tebėra tiesa, jog ‘baimė Viešpačiui yra išminties pradžia.’ Tačiau, kada šviesos yra daugiau, tada Dievo sūnūs yra vedami į tai, jog Begalinįjį šlovintų dėl to, kas jis yra, vietoje to, kad jo bijotų dėl to, ką jis daro.”
—-
Bet tai nebuvo įtraukta į išlikusias evangelijas…

Marginalas       2018-07-25 17:29

Jau šimtą kartų pasakyta, kas yra D-vo baimė. Visai ne tai, ką Pats turi galvoje.

VaidasVDS       2018-07-24 22:03

Letai,
toli gražu ne viskas pasakyta.
Jei viskas būtų pasakyta, tai nebūtų prasmės gyventi ir ko nors siekti.
Jei viskas būtų apreikšta, nebūtų prasmės dar ko nors ieškoti.
O kol yra baimė, tai ne Dievas, o “blogio sukėlėjas” yra labai patenkintas.
O kas skleidžia baimę, padeda ne Dievui, o “blogio sukėlėjui”.
Ne tam dirbi.
Bet tai yra ne tik tavo klaida. Tai daugelio tuo besidominčių klaida.
O kas nori, tas gali ieškoti ir tiesos. Tokių kol kas ne itin daug, bet gretos nuolat didėja. Visos nesuras (galutinis apreiškimas - apsilankymas pas Dievą įmanomas tik praėjus milijardams metų po materialios mirties…), bet jos pagrindą gali surasti. Tuomet ir klaidos nebus tokios baisios, kaip tavo ir tų, kurie tau šį kartą pliusus sudėjo…

Letas       2018-07-23 11:38

Vaidai, visada vedi diskusijas į šoną nuo esmės. Todėl ir neturi palaikymo. O kam jo reikia? Man pvz. visai nereikia. Jei kalbi esminius dalykus, bus palaikoma tiesa, to ir užtenka. Su Pačiu nediskutuoju nematydamas prasmės, viskas seniai pasakyta.

VaidasVDS       2018-07-20 7:10

Letai,
nesu prisitaikęs sau jokios “patogios” religijos.
Gana daug visko buvo, pakol mano asmeninė religija sustiprėjo tiek, kad tapo užtikrinta. Ir tam man prireikė įdėti labai daug asmeninių pastangų. Labai daug skaityti, domėtis ir tikrinti. Ir dabar dar procesas tęsiasi. Bet dabar svarbiausias uždavinys neišpuikti ir nepradėti per daug gerai galvoti apie save. Nes iš tiesų, kuomet kažkas deda pastangas, jis eina į priekį, kuomet kažkas stovi vietoje arba visai nesirūpina, ji tiesiog degraduoja arba nesivysto. Ir tuomet tu gali pasakyti: matote, aplink vieni nevykėliai ir koks aš nuostabus, ne toks, kaip jie… Bet… nežinai, kada ir koks “nevykėlis” gali tave pasivyti ir aplenkti. Ir ne mums spręsti, kas nevykėlis iš tiesų...
Dievo baimė daugiau reikalinga neišmintingiems. Tyrą širdį turintiems ji nereikalinga visiškai. Kuo daugiau vykdai tikrąją Dievo valią, tuo mažiau reikia bijoti Dievo. Na o pasakos (legendos) religiniuose šaltiniuose atsirado ir dėl to, kad mistika anksčiau atrodė kaip realybė ir žmonės sunkiai ją atskyrė nuo tikrovės, tame tarpe ir apreiškimų tikrumą. Net ir tikri pranašai (nekalbant apie Jėzų) klydo, kuomet savo mintimis papildydavo apreiškimus. Panašiai gavosi ir su Jėzaus mokymais, kuomet juos papildydavo tomis pačiomis ankstesnėmis pranašystėmis ar ankstesniais religiniais pamokymais. Be abejo, tą labai sunku suvokti, tad nenuostabu, kad rimtose temose palaikymo beveik neturiu. Ne kiekvienas turi dešimtis metų tam, kad aiškintųsi tikrą tiesą...

Marginalas apie vergovę       2018-07-19 17:26
Marginalas Vaidui ir kt. dėl baimių       2018-07-18 16:57

Apie D-vo nebijojimą jau paskelbusi liuciferė, o Pačiam negaliu nieko atsakyti, nes esi pritaikęs sau patogią “tikrą religiją”. Man rūpi ne tokios “tikros religijos” ir ne susirašinėjimas komentaruose, bet politinių spekuliantų niekšybė nutylint kas svarbiausia vardan rinkimų, “pozicijų” ir pan., kurie kvaršina rinkėjams galvas fotografuodamiesi trispalvių fone. Jie yra didžiausi priešai nukreipdami dėmesį nuo esminių problemų visai į šoną, tuo tarpu protingieji net ir tikėdami “rinkimais”, turi pirmiausiai išreikalauti iš jų atvirai išdėstyti savo nuomonę apie kiekvieną iš išvardytų pavergimo punktų ir ką jie ketina daryti būdami “laisvai demokratiškai išrinkti balsų dauguma” - gal mano, kad tokia sistema užtikrins jų pačių buvimą prie geidžiamo lovio iki grabo lentos?
Kita man rūpima problema - galimo keršto nukreipimas į mitologinę pusę. Juk už praktinį orvelizmą yra atsakingi šimtai uolių prisitaikėlių spectarnyboje, prokuratūroje, savivaldybėse, bankuose, butų tarnybose - jei atsitiktų karo suirutė, kas žino kaip išsigelbės. Todėl, kaip ir visais laikais, protingesniems niekšams labai svarbu “priminti” masėms “tikrąjį priešą”, kad viskuo yra kalti “žydai”, o kadangi sorosai ir morganai su rotšildais, seniai išmainę savo tautą į kolektyvinę milijardierių valdžią, yra nepasiekiami, patogiausia patarti ieškoti “žydų” tarp toje pačioje valtyje sėdinčių kaimynų, kad jiems būtų “atkeršyta”. Nieko naujo. D-vas baus žmones už šias niekšybes, bet už kvailybes jie baus (ir jau baudžia) patys save.

VaidasVDS       2018-07-18 15:02

s.m.,
deja, puikiai suvokiu tiek Letą, tiek NorKūną.
Ir jiems iš esmės šiuo klausimu nepritariu.
Aš nebijau jokių čipų, net jei juos kas nors prievarta sukiš po oda. Nuo to mano tikėjimas ir mano nuostatos nepasikeis. Daug blogiau būtų, jei kas į smegenis ką nors sugrūstų ir protas pasimaišytų. Va tuomet tai būtų bėda.
Jei gyveni su Dievu, neturi jokio privatumo, nes Dievas žino ir kiekvieną tavo žingsnį, ir kiekvieną tavo mintį. Ir pasiskųsti dėl to niekam negali. Gali tik to nežinoti, ypač jei esi materialistas ar šiaip nelabai besidomintis.
Panašiai yra ir su žmonėmis.
Kuo žmogus yra labiau materialistas arba klystantis religininkas, tuo labiau jis nori kitus žmones kontroliuoti. Tarp tikrai dvasingų žmonių turi vyrauti pasitikėjimas ir savitarpio supratimas bei stengimasis vienas kitą suprasti ir pažinti, pasimokyti vieniems iš kitų.
Ir iš tų klystančių ar materialistų niekas neatims jų norų kitus kontroliuoti, ypač dėl žmonių pažiūrų. Be to kontrolė turi dvi puses. Ji turi ir teigiamą, kada kontroliuojami į blogį linkę žmonės, ir čia kartais kai kurios žmogaus teisės net ir per švelnios (kiek nusikaltėlių išsisuka pritrūkus įrodymų, o kiek nekaltų nubaudžiama, patikėjus melagingais liudytojais ar suklastotais įrodymais).
Vietoj visokių čemeryčių geriausia pasauliui susigrąžinti paprastą, gerą, tikrą tikėjimą, nes jis per daug apaugo prietarais, pusiau tikromis legendomis ir ritualais bei susiskaldymais į visokias religijas ir sektas. Necituosiu išminties, nes kai kas užpykti gali…

s.m. Vaidui       2018-07-18 12:42

nelabai suvoki Leto ir NK dėstomų elementariausių tiesų paradigmnius lygmenis.
Žmogaus prigimtinės teisės į laisvę, privatumą, orumą yra PIRMA, o teisė nebijoti to, KO IŠVIS NETURI BŪTI, yra ANTRA.
Utėlių “teisė” apsigyventi kieno nors galvoje niekaip nepriklauso nuo žmogaus baimės ar nebaimės, kad taip gali nutikti. Jei nutiko - žibalas, čemeryčios, šampūnas, adios…

VaidasVDS       2018-07-18 8:28

Kaip tikrojo tikėjimo propaguotojas, aš mažiausiai bijau tų visų čipavimų, sekiojimų ir baudimų, gal būt bado bausme.
Baimė - tai šaltinis, iš kurio minta bet koks blogis.
Gal ir jaučiu kažkokį sekiojimą, kuitimąsi mano kompiuteryje ar neaiškių mašinų palikinėjimą savaitėmis prie mano namų. Bet aš asmeniškai jų nebijau ir nebijau kalbėti. Neviešai nebijau pasisakyti kur kas aršiau, nei rašinėju komentaruose. Jei kas ir įduotų, tai žinočiau, kas yra judas. Jei kas iškeltų bylą kaip aklam Ivanauskui, žinočiau, kurie pareigūnai yra kritę žemiau sielos ribų. Blogis apsinuogintų bent kažkokia dalimi, ir bent nuo to atsirastų kažkiek daugiau šviesos.
Ir kada daugiau žmonių atsikratys tos kvailos baimės, tada jokie sekiojimai nebus baisūs. Tiesa, išminties ne laiku ir ne vietoje laidyti liežuvį reiks laikytis dar pakankamai ilgai…

Laikai - eschatologiniai       2018-07-17 22:38

Elektroninio veidų atpažinimo technologija
(pvz., kai kuriuose Kinijos miesteliuose ji jau visapusiškai įdiegta ir taikoma)
- 6) Marginalo 2018-07-16 18:14 punktas,
čipizaciją, biometrinius pasus ir grynųjų pinigų panaikinimą
Panoptikume padaro tik laikinomis, pereinamojo laikotarpio
(link globalinio sekimo ir galínčių diktatūros) priemonėmis.
Laimei, tai antikristinio gaivalo konvulsijos,
nors ir labai bauginančios.
Tuomet lemtingas tik šis klausimas:
kurioje pusėje būsime (pasirinksime) tu ir aš,
netgi atskiros tautos - avių ar ožių? NK

Marginalas $+$        2018-07-17 17:10

Deja, tragedija ne “pas mus”, o visuose “Vakaruose”, pradedant nuo “tvirtovės” už vandenyno. Dar daugiau - iš esmės - visame pasaulyje, nes tai paprasčiausia išeitis norint kontroliuoti ir valdyti mases, paverčiant jas pigiausia darbo jėga. Atkreipkite dėmesį (o tai tikrai labiau matoma būtent čia, t.y. posovietinėje erdvėje), kad procesas palydimas didėjančia turto nelygybe (kur jau toliau, kai 1% pasaulio gyventojų turi jo tiek, kiek visi likusieji 99 !), o tai jokia istorinė naujiena: juk būtent taip iš pirmykštės visuomenės kadaise formavosi vergvaldinė: garsioji “Hegelio spiralė”! Vergovė jau darosi praktine.
Jei būčiau ateistas, tikrai būčiau pesimistas. Tikėjimas to neleidžia ir reikalauja OPTIMIZMO:
MARANATA!

Gerbiamas        2018-07-17 10:28

marginalas kur kas įžvalgesnis už daugumą komentuojančių.

$+$       2018-07-17 4:50

Norint pervesti pinigus banke, anksčiau problemų nebuvo. Kai pavasarį prireike, iš teritorijoje esančių  4 bankų, operacijas grynais vykdė tik vienas. Nori ką nors daryti — atidaryk sąskaitą.

Poliklinikoje sužinojau, kad nuo naujų metų pas gydytoją bus galima užsirašyti tik internetu. Internetas pas mus juk “laisvas”. Net Tarvainiuose.

O šiaip, ideologinę kontrolę po M. Suslovo mirties iš CK perėmė KGB. Tą pačią veiklą tęsia ir tie neliustruoti 6337 kagďėbistai, kurių dalis vis dar sėdi valstybės valdymo institucijose. Tik kontrolės priemonių šiais laikais ženkliai daugiau.

Misteris       2018-07-16 18:24

Kur žiūri ČEBRIKOVAS?
Kur žiūri GRU?
Lietuvos GENERALGUBERNATORĖ apsis hyko skystai.
Saugokite 75 metus prisipažinusią KGB fauną.

kaip visada -       2018-07-16 17:22

tiesiai ir sviesiai. Toliau turi sekti impeachment’as JE! Pagarba JAV isteigtos ,,Laisves” premijos laureatui Valdui Vasiliauskui.L.

pagarba VSD       2018-07-16 17:16

tik atkaklaus, nuoširdaus VSD rebiatų darbo dėka KGBistai valdo Klaipėdą, energetiką, teisingumo bei daug daug kitų firmų ir įstaigų.

Marginalas: sensacinga, Tuskas, Kacinskis       2018-07-16 17:14

Svarbiausi skauduliai demokratijoje, rašote? Bijau kad trupiniai laikinos tiesos maišomi su nutylima tikrove.
Apie tai kiek žemiau, o dabar vėl kavkazcentro sensacinga, bet labai realistinė “politinformacija”:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2018/07/16/117033/razborka—tramp-obyavil-es-krupnejshim-vragom-ssha—tusk-nazval-ego-lzhetsom.shtml
Taigi apie demokratiją, kuri Lietuvoje jau įgyvendino tokias “asmens laisves”:
1) Susirašinėjimo (suprantama, jis dabar elektroninis) ir bet kokių ryšių (kelionių bilietų, kt.) kontrolė (Europos Parlamento direktyva 2006/24/EC - “laikinas” laisvės apribojimas kovai su jau pamirštu “islamo terorizmu”),
2) Privalomų bankų įvedimas ir bankinio indėlio paslapties panaikinimas perleidžiant bankams indėlių stebėjimą, perlaidų kontrolę, mokesčių mokėjimo kontrolę, t.y. dalį saugumo tarnybų darbo, tradiciškai dirbto tik su įtariamaisiais nusikaltėliais ir tik su teismo sankcija!),
3) Biometrinių sekimo “pasų” (galimas daiktas - su antikristine žvėries simbolika, sk. Apr 13:16-17) įvedimas siunčiant visus piliečių duomenis į tinklą, nepriklausantį Lietuvos kompetencijai (ES prieš tai gana sėkmingai kovoja tik Graikijos bažnyčia, išreikalavusi norintiems tradicinių popierinių pasų be mikrtočipo bent normaliam gyvenimui SAVO šalyje),
4) Policijos įstatymas, panaikinantis būsto privatumą (prokuroro sankcijos nebereikia!),
5) Butų ūkio tarnyboms pavesta piliečių materialinės būklės kontrolė (sekamas ir pranešinėjamas mokumas),
6) Be asmens leidimo gatvėse įvedamas elektroninis veidų atpažinimas -
BELIEKA:
7) Atsiskaitymo grynaisiais panaikinimas ir asmens pririšimas prie fakto, kad už bet kokį pasipriešinimą jam bus užblokuotas asmens mikročipas paliekant jį bado mirčiai, kaip Orwello “neasmeniui” (non-person).
Jei ši tobula demokratija ne “orvelizmas”, tai kas?

Kietas       2018-07-16 16:02

straipsniukas.

Liberaliai       2018-07-16 15:05

konservatyvus teroras.


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.