Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Liustracija ir desovietizacija, Žmogaus teisės, Europa

Valdas Vasiliauskas. Melo kalėjimo vartai prasivėrė

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 5 d. 10:40

15     

    

Valdas Vasiliauskas. Melo kalėjimo vartai prasivėrė

Praėjusią savaitę driokstelėjo. Bet ne Vilniuje, kur laukėme Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NGSK) išvadų, bet Strasbūre, kur sprendimą paskelbė Europos Žmogaus Teisių Teismas( EŽTT).

Tik pats NSGK pirmininkas V. Bakas ir „valstiečių“ vedlys R. Karbauskis   rimtai vertina komiteto išvadas – senų failų, ne kartą atrajotų faktų neišanalizuotą ir nesusistemintą rezgalą, kuris politikams suteikė dingstį darsyk bjauriausiai išsipravardžiuoti,vienus maišyti su dumblais, kitus iškelti į padanges, nors visi nudrėbti iš to paties molio.

Drauge su išvadomis paskelbus saugumiečių „analitinę“  pažymą, taip pat slaptą kriminalinės žvalgybos medžiagą, kuri liejosi ir liejasi viešai ir laisvai, visuomenė iki ausų išmaudyta srutų sraute.  Akivaizdi valdančiosios daugumos( per kvailumą nagus prikišo ir konservatoriai)  politinė  manipuliacija, kurios kaina – supjudyti žmonės, apjuodytos institucijos, nacionalinis verslas. Dar tokio chaoso valstybėje nebuvo. Kas jį suvaldys? 

V.  Bakas įsiteigęs mintį, kad tyrimas parodė  korupcijos ledkalnio viršūnę. Sutinku, kad viso labo paskabytos kur ne kur viršūnėlės, bet šaknys liko nepaliestos.

Korupcijos šaknis galėtų padėti pasiekti EŽTT spendimas, kuris yra tikrų tikriausia bomba, nors mūsų teisininkai, politologai ir visa žiniasklaida to dar nesuvokė. Bet kuo čia dėta korupcija ir žmogaus teisės? Gal autoriui vieno šulo stinga: EŽTT sprendime nė žodžiu neužsimenama apie korupciją. Kaip nėra nė žodžio apie melą.

CŽV kalėjimų Lietuvoje tema- nesibaigiančio , atkaklaus , įžūlaus ir rafinuoto melo ir išsisukinėjimų  istorija. CŽV kalėjimai virto tikru melo kalėjimu
Meluojama įvairiomis formomis buvo aukščiausiu valstybės lygiu ilgiau nei dešimtmetį, neigiant, kad Lietuvoje būta CŽV kalėjimų.

Melo didžiausias priešas – viešumas. Todėl CŽV kalėjimai, kaip ir visi nešvarūs reikalai Lietuvoje, buvo pridengti valstybinės paslapties, nacionalinio saugumo interesų  širma. Būdinga, kad ir Antaviliai šiame kontekste pirmąsyk paminėti buvo ne Lietuvoje. Ir iš tenykščių žmonių interviu ėmė ne Lietuvos, bet užsienio žurnalistai, žmogaus teisių gynėjai, teisininkai. 

Būtų puikus įtempto siužeto kino scenarijus (jeigu nebūtų atiduotas lietuviškų TV serialų grafomanams). Kaimo žmonės išsigandę – atkampioje negyvenamoje vietoje dedasi nesuprantami dalykai. Žaibiškai šalia Antavilių išdygo naujas pastatas,aptvertas neįveikiama tvora, saugomas apsauginių, įrengtos stebėjimo kameros, naktimis kažkas vežama. Vieni šnibždasi, kad čia įsikūrusi banditų gauja, kiti – sekta, treti – netikrų pinigų spaustuvė, šnipų mokykla ar slėptuvė. Tačiau niekam nė į galvą, kad tai – kalėjimas.

Tuo metu –  2005 m. vasario 17 d. pakilo lėktuvas maršrutu Marokas( Rabadas) – Jordanija – Lietuva (Vilnius). Kitas lėktuvas skrido rytojaus dieną, vasario 18-tą, maršrutu Marokas (Rabadas) – Rumunija (Bukareštas arba Konstanta) – Lietuva (Palanga). Ir dar vienas tų pačių metų  skrydis spalio 6 d. maršrutu Rumunija (Bukareštas arba Konstanta) – Albania(Tirana) – Lietuva( Vilnius). Lėktuvai negalėjo būti gainiojami tuščiomis – krovinį nesunku nuspėti. Lietuvos draugija – specifinė: skurdžiausios pokomunistinės šalys, kur negerbiamas įstatymas, žmogaus teisės, o slaptosios tarnybos yra visagalės.

Kaliniai iš Lietuvos buvo išdanginti 2006 m. kovo 25 d. maršrutu Lietuva (Palanga) – Egiptas (Kairas) – Afganistanas (Kabulas), mat Antaviliuose nebuvo tinkamo medicininio aptarnavimo.

Dar iki praėjusios savaitės tai galėjo būti vadinama fantazijomis, prasimanymais ar net šmeižtu. Ir nūnai iš inercijos mėginama išvedžioti, kad Strasbūro teismo sprendimas paremtas netiesioginiais įrodymais. Bet kas trukdė pačiai Lietuvai surinkti tiesioginius įrodymus? Čia ir slypi visas įdomumas.

Neva pradėti rinkti tuos įrodymus Lietuvai trukdžiusi Amerika. Tiksliau sakant, baimė sugadinti santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV), nenoras pakenkti savo strateginiam NATO partneriui. Bet tai ir yra didžiausias melas: pati JAV buvo suinteresuota atskleisti tiesą apie laikinuosius CŽV kalėjimus.

Ne kur kitur , o „The Washington Post“, JAV vyriausybei artimame, gerai informuotame patikimame dienraštyje jau 2005 m. šia tema   trenkė pirmoji tiriamosios žurnalistikos publikacija, sukėlusi skandalą Europoje, privertusi Europos Sąjungą (ES) ir Europos Tarybą (ET) pradėti savo tyrimus.

Kadangi tiek ET Parlamentinė Asamblėja, tiek Europos Parlamentas (EP) nuolat skatino nacionalinius tyrimus dėl slapto neteisėto asmenų kalinimo ir gabenimo Europos šalyse, taip pat buvo išplatintas ET klausimynas dėl šios slaptos CŽV programos, kuriai buvo panaudota Europos oro erdvė ir valstybių teritorija, Lietuvos Užsienio reikalų ministerija parengė 2006 m. oficialų atsakymą, kuriam pritarė Vyriausybė ir apsvarstė Seimo Užsienio reikalų komitetas: nėra įrodymų, kad CŽV ar kitos JAV specialiosios tarnybos neteisėtai kalino terorizmu įtariamus asmenis Lietuvos Respublikos teritorijoje, kad Lietuvos oro uostais buvo slapta pervežami šie asmenys. Tai, žinoma, buvo melas.

Šį Lietuvos valstybinį melą vėl pirmieji demaskavo amerikiečiai, jų šaunioji nepriklausoma tiriamoji žurnalistika – 2009 m. JAV „ABC News“ paskelbė apie CŽV kalėjimus Lietuvoje, šią informaciją patvirtino ir pagilino autoritetingoji „Associated Press“.  EŽTT priėmė  Abu Zubaydah bylą prieš Lietuvą. Savo vadovaujamame ET tyrime daug vietos Lietuvai skyrė  iškilus Europos teisininkas Šveicarijos senatorius ir buvęs šalies prokuratūros vadovas Dick Marty (buvęs vienu svarbiausių liudininkų  šioje EŽTT byloje prieš Lietuvą).

Spaudžiama tarptautinės bendruomenės, Lietuva, nors ir muistydamasi, nors ir atžagariai, buvo priversta grįžti prie CŽV kalėjimų: Seimo Nacinalinio saugumo ir gynybos komitetas(NSGK), vadovaujamas A. Anušausko,  2009 m. ėmėsi parlamentinio tyrimo. Neįtikėtina, bet Lietuvos Generalinė prokuratūra žmogaus teisių gynėjų reikalavimu net pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Mustafos al-Hawsawi neteisėto laikymo ir kankinimo Lietuvoje. Bet visa tai tebuvo imitacija ir akių dūmimas Europai ir pasaului. 

A. Anušausko tyrime vyravo orlaivių maršrutų aprašymas, tačiau nieko nepasakoma apie krovinį, daroma išvada, kad apie CŽV kalėjimus valstybės vadovas (prezidentas ValdasAdamkus), Vyriausybės nariai nebuvo informuoti. Nors ir pripažįstama, kad VSD su partneriais (CŽV) rengti projektai Nr.1 ir Nr.2 galėjo būti panaudoti kaip kalinimo vietos, tačiau komitetas nenustatė, ar čia buvo atvežti ir saugomi CŽV sulaikyti asmenys. Žodžiu,  kalėjimų tikriausiai būta, gal net su JAV apsauga, tačiau be kalinių. Kaip tame anekdote apie baseiną, į kurį užmiršo prileisti vandens.

Vis dėlto net šiame nė sudilusio skatiko nevertame „tyrime“ išdrįsta pasiūlyti Generalinei prokuratūrai ištirti, ar buvusių VSD vadovų V. Laurinkaus ir A. Pociaus, buvusio VSD direktoriaus pavaduotojo D. Dabašinsko (kurie bendradarbiavo su JAV partneriais įrenginėjant projektus Nr.1 ir Nr.2) „veiksmuose nebuvo piknaudžiavimo tarnybine padėtimi ir įgaliojimo viršijimo požymių“.

Be abejo, Generalinė prokuratūra net nepradėjo tirti. Tiriant (t.y. sužlugdant, galutinai numarinant) rezonansines bylas, paskutinis žodis visuomet priklauso Generalinei prokuratūrai, kurios pradėti ikiteisminiai tyrimai – patikimiausias būdas paslėpti nusikaltimą (V.Pociūno, Garliavos bylos).
Pasimuliavusi ir nutraukusi ikiteisminį tyrimą dėl Mustafos al-Hawsawi, Generalinė prokuratūra pareiškė:  CŽV kalėjimų, kaip ir pedofilų, niekad Lietuvoje nebuvo. Taškas. Istorija baigta.

Lietuvos visuomenė būtų nutildyta ir susitaikiusi. Bet nepasidavė tarptautinė bendruomenė.

2012 m. Lietuvoje lankėsi EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto delegacija, aplankiusi ir slaptą objektą Antaviliuose: „Pastatų išdėstymas ir jų vidaus įrenginiai atrodo tinkami asmenims kalinti“, –  konstatuota 2012 m. EP rezoliucijoje, kuri ragino Lietuvą  vykdyti pažadą  atnaujinti baudžiamąjį persekiojimą paaiškėjus naujiems faktams apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, susijusius su CŽV vykdyta asmenų perdavimo ir slapto kalinimo programa.

Generalinė prokuratūra buvo paraginta dokumentais pagrįsti europarlamentarų delegacijai išsakytas kategoriškas išvadas, kad Lietuvoje įrengtose sulaikymo įstaigose terorizmu įtariami asmenys nebuvo kalinami. Generalinė prokuratūra išsisukinėjo ir tempė gumą įprastu metodu: kaip teisindama savo neveiklumą Medininkų ir Sausio 13-osios amžiaus bylose,  tuščiai rašė prašymus į Maskvą, taip nūnai siuntinėjo paklausimus į Vašingtoną, žinodama, kad nebus atsakyta. 

Tačiau JAV nustebino pasaulį, 2014 m.pabaigoje paskelbusi Senato Žvalgybos komiteto cenzūruotą ataskaitą,įrodančią, kad Amerikos žmonių išrinkta politinė valdžia patikimai kontroliuoja savo slaptąsias tarnybas, bet kada jas gali paimti į nagą. Senatas oficialiai patvirtino „The Washington Post“, „Associated Press“ ir „ABC News“ informaciją, kad Lietuvoje nelegaliai buvo laikomi CŽV kaliniai. JAV pateisino savo demokratinės, teisinės ir absoliučiai skaidrios valstybės reputaciją. Priešingai nei Lietuva, kuri nepanoro keltis iš melo liūno, net strateginiam partneriui ištiesus draugišką ranką. Kodėl?

Regėdamas nesuprantamą Lietuvos Generalinės prokuratūros neveiklumą  ir turėdamas rankose neatremiamą ginklą – JAV Senato Žvalgybos komiteto dokumentą, paruošiau Seimo nutarimo projektą dėl laikinosios komisijos, kuri turėjo galutinai ištirti Lietuvos dalyvavimą CŽV kalinių perdavimo ir slapto kalinimo programoje. Neabejojau būsimos komisijos sėkme.  Paskutinę Rudens sesijos dieną prieš pat 2014 m. Kalėdas lengvai surinkau 57 įvairių Seimo frakcijų narių parašus. Per anksti apsidžiaugiau.

Parlamentinis tyrimas atsimušė kaip į sieną ir nebuvo pradėtas, nes jam nepritarė D. Grybauskaitė, nors anksčiau valstybės vadovė ragino pasakyti teisybę apie nelegalius CŽV kalėjimus Lietuvoje. Bet kažkokia užkulisinė jėga įtikino prezidentę, kad komisija sugadins santykius su Amerika. Lietuvos Seimas pasirodė didesnis Amerikos patriotas už JAV Senatą , taip pat didžiąją  JAV žiniasklaidą. Kas ta užkulisinė jėga? Kodėl ją mirtinai išgąsdino Seimo laikinoji komisija?

Kas čia Lietuvoje taip jaudinasi dėl svetimos valstybės tarnybos paslapčių? Iš tikrųjų buvo drebama dėl savo kailio.

JAV Senato ataskaitoje atskleista, kad šiai CŽV programai buvo skirta 300 mln. JAV dolerių, Lenkija gavo 15 mln., nežinoma, kiek teko Lietuvai, kas juos pasiėmė? Senato dokumente teigiama, kad nemažai dolerių išleista atsidėkojant partneriams (kyšiams?). Maždaug tais metais praturtėjo VSD direktoriaus pavaduotojas D. Dabašinskas, buvę prezidento patarėjai R. Muraška (nacionalinio saugumo klausimais) ir E. Bagdonas (užsienio politikos klausimais), visi trise ir beveik vienu metu įsigiję kotedžius Turniškėse, vėliau kitas VSD direktoriaus pavaduotojas D. Jurgelevičius nusipirko televiziją Gruzijoje.

Melo kalėjimą bandė sugriauti vienišas karys pulkininkas V. Pociūnas, taip pat atidžiai profesionalo žvilgsniu stebėjęs JAV teikiamą per Lietuvą finansinę paramą Baltarusijos demokratijai, įvykius ir sandėrius krašto energetikos sektoriuje. Bet buvo jau per vėlu: kai korupcija užvaldo šalies slaptąsias tarnybas, prokuratūrą, valstybė praranda galias gintis.Nėra kam ginti valstybės, jeigu žvalgybininkai, prokurorai tampa verslininkai.

Prieš dešimtmetį VSD kontržvalgybos karininkai paruošė 12 garsių pažymų apie politikų, aukštų pareigūnų (pirmiausia Užsienio reikalų ministerijos ir net VSD) ryšius su „Gazpromu“ ir jo įmonėmis. Tačiau korumpuotos jėgos susivienijo ir neleido su šiais dokumentais susipažinti net Seimui. Dabar VSD niekas neįstengtų tokių pažymų parašyti. Bet nėra tokios informacijos ir analitikos mažiausio poreikio.

Gal todėl Lietuvoje net po skandalingos CŽV ir VSD asmenų perdavimo ir slapto kalinimo operacijos neskamba pavojaus varpai, kad,  piktnaudžiaujant valstybės paslaptimis, nacionaliniu saugumu ir strateginių partnerių interesais, slaptosios tarnybos gali daryti ką nori, net neinformuodamos valstybės vadovų, vyriausybių ir parlamento.  Žvalgybos ir saugumo tarnybų priežiūra ir parlamentinė kontrolė, žmogaus teisės – tušti žodžiai. Tikras Lietuvoje buvo tik CŽV kalėjimas, kaip nustatė EŽTT.

Bet ką darys po EŽTT sprendimo Lietuvos Generalinė prokuratūra, kuri baudžiamojo persekiojimo dėl šios VSD neteisėtos veiklos kratėsi nuosekliai ir iš tolo?? Mat EŽTT įpareigojo Lietuvą ne tik išmokėti nukentėjusiam palestiniečiui Abu Zubaydah 130 tūkst.eurų, bet ir nustatyti bei nubausti kaltuosius. Į kur prokurorai, ieškodami kaltųjų, rašys prašymą? Į Marsą?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-06-10 19:38

Aš čia matau tris problemas:
1. Kažkokia eurosajūzo kontora susirūpino TERORISTŲ gerove, kišasi į slaptas operacijas ir reikalauja TERORISTAMS mokėti “moralines kompensacija”. Grotesku tai pavadinti būtų GEROKAI per švelnu.
2. Vietinių jėgos struktūrų ir spectarnybų atstovai veliasi į abejotino legalumo sandorius dėl (labai tikėtina) asmeninės naudos, spjaudami į galimas pasekmes valstybei.
3. Aukščiausi valstybės vadovai “įjungia durnių” ir apsimeta, kad nė velnio nenuraukia, kas vyksta valstybėje, už kurią jie yra tiesiogiai atsakingi.
Bet kokiu atveju, tai turėtų būti Lietuvos ir JAV kaip NATO narių tarpusavio santykių aiškinimosi klausimas, o ne visokių sajūzinių atmatų “teisiū” gynimo kontorų reikalas. NORMALI šalies vyriausybė tuos sajūzinius debilus būtų tiesiog nukreipusi pas CŽV - ir tegu aiškinasi santykius dėl teroristų “teisiū” bei komforto.

Manau, kad kaltu neras       2018-06-7 7:55

ir del to Lietuva gaus dar viena bauda. Uz milijonus kazkas susisuko bizniukus, o eiliniams zmonems teks baudos ismoketi….

E951       2018-06-6 12:35

mums Vasiliauskai yra aktualesnių temų, nei kaliūzės kur jankiai čiurbanus laikė.

Dabar liko        2018-06-6 2:03

issiaiskinti su JAV kam atiteko pinigeliai…

O pats?       2018-06-5 20:34

Ikistas i Neringos Venckienes partija, kad destruktyviai ardytu ja is vidaus su savo kvailais patarimais. Dabar bando uzsidirbti politinius retingus, mazu kam vel bus reikalingas

REGINA       2018-06-5 19:03

PAGARBA p. VASILIAUSKUI dar karta aiskiai pasakiusiam TIESA.

Kada sprogs PEDOFILŲ burbulas?       2018-06-5 16:38

Va,tada tai bus įdomiausia.
Tik SMARVĖ bus sunkiai pakeliama.

labai keista       2018-06-5 13:23

bliauna lietuviai, kaip blogai gyvenam ir teisingumo nėra
bet tuo pačiu garbina komunistus - nomenklatūrininkus - vasiliauskus, ozolus, šliogerius, marcinkevičius, brazauskus ir t.t.
sunku man suprasti tokį lietuvių kvailumą.

$+$       2018-06-5 13:19

Muštas koziris, gal net ne vieną kartą. Nebeegzistuojate politinėje padangėje.

Viskas labai paprasta       2018-06-5 12:32

tik 10 taisyklių reikia žmogui laikytis, kad būti žmogum. Bet kuo labiau stengiamasi prirašyt dar didesnį saugumą garantuojančių įstatymų ir pristeigti visokių institucijų- tuo labiau žmoniškumas yra paverčiamas nieku. o tie, kurie apie tuos 10 dalykų net nebando gyventi, ir galvoja, kad jeigu tik vieną kart p a i m s ir pasistatys dvarelį, tai gal nieko tokio. Ir štai matome, kad tokių p a i m a n č i ų jau tiek daug priviso, kad tas visas melas kaip užsikimšusio klozeto turinys pradėjo virsti per kraštus. Džiugu, kad tai jau kurį laiką vyksta Europoj dar džiugiau, kad ir Lietuvoj jau viešai gali išgirsti tokius nieku nebepridengiamus ir nepateisinamus faktus.

ruta       2018-06-5 12:12

‘Zvalgybos ir saugumo tarnybos prieziura ir parlamentine kontrole , zmogaus teises - tusti zodziai .’

Visų       2018-06-5 12:03

šalių “proletarai” (prokurorai, ekskomisarai ir slaptiečiai) vienykitės !

Oi, Vasiliauskai Vasiliauskai!       2018-06-5 12:03

Ne man tamstai patarinėti, bet visgi patarsiu - kurį laiką patylėkite, o dar geriau būtų - visai nelįskite į akis, nes šiuo rašiniu, o ir kitokiais, tikrai neišbalinsite savo munduro. Buvo žmonių, kuriuos jums pavyko apgauti, tikėjo jumis, net į Seimą išrinko, bet, deja… nuvylėte. Daugiau nei Jūsų, nei T. Dapkaus ir panašių rašliavų neskaitysiu ir kitiems patarsiu - vis prisiminus paskaitinėti: 15min.lt, 2018-06-01, “VSD pažyma – be užtušavimų: įvardyti visi „MG Baltic“ užgaidas vykdę politikai, valstybės institucijų vadai, rektoriai, teisėjai, prokurorai”. Tikrai informatyvu!

Ačiū p. Valdui       2018-06-5 12:01

už drąsų ir teisingą analitinį straipsnį! Aiškiai parodyta, kokioje valdžioje įsitvirtinusių banditų šalyje gyvename. Tai su šitais nužmogėjusiai padarais ir kovojo Neringa Venckienė ir į jų nagus vėl nori ją atiduoti!

taip       2018-06-5 11:56

Dugnas, tikras melo dugnas vistiek pasiektas. Dabar belieka sukaupti padorumo likučius ir kilti nuo dugno. Bent pinigėlius arabui susimesti galėtų tie, kurie priešinosi išaiškinimams vardan įvaizdžio. Ar pasakų tie politeso mėgėjai neskaitę, kur nuogas užpakalis vistiek vienąkart įvardijamas nuogu, nors ir karaliaus?


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog turime Lietuvos laisvei daugiausiai nusipelniusių žmonių palaikymą

Verta prisiminti. 3 garbingiausi politikai ir 3 labiausiai nepriklausomi žurnalistai draugiškai aptarinėja bendrą būsimą veiklą Lietuvos labui

Vygantas Malinauskas. Kaip katalikai gundomi balsuoti už Ingridą Šimonytę

Algimantas Rusteika. Gal jau laikas?

Vincentas Vobolevičius. Lietuviai nesirūpina dėl savo pensijų. Ar tai blogai?

Žino, ką sako? „Mus tebesieja bendra konservatizmo pasaulėžiūra“... – suokia Jaunėlis Adomėnui, ir šiam darosi aišku: lauk politinio chaoso valstybėje

Benas Ulevičius. Bičiuliai katalikai, ramiai, ramiai…

Robertas Grigas. Šai ko reikia Lietuvai

Geroji Naujiena: Esame mylimi Dievo vaikai

Joana Noreikaitė. Ir vėl gegužės 17-oji – valstybės gėdos diena

Rūta Visocnik. Vietinė oligarchija ir toliau dusina Kauną su pačių kauniečių palaiminimu

Vytauto Radžvilo pasisakymai LRT radijo debatuose

Britų vyriausybė: „Krikščionių persekiojimas – beveik genocidas“

Nuo bačkos. A. Navickas: I.Šimonytė yra empatiška, išmintinga, turi labai gerą humoro jausmą, su kiekvienu bendrauja labai pagarbiai ir nedėvi kaukių

Algirdas Endriukaitis. „Civilizacijų niekas nesunaikina, jos baigiasi savižudybe“

Rasa Čepaitienė. Apie politinių debatų virtuvę iš vidaus

Darius Kuolys. Vieno vaiko istorija

Liudvikas Jakimavičius. Sofistinis klausimas

Rasa Čepaitienė. Šuniukas Grikis ar Žirniukai?

Tomas Viluckas. Nuo kada įrašai FB ar moralinė parama visuomeniniam judėjimui yra „aktyvus dalyvavimas politikoje“?

Povilas Gylys. Klausimas: ar dvaras tikrai diktuoja Bažnyčiai?

Ramūnas Aušrotas. Truputis džiazo apie krikščioniškas vertybes ir bendrąjį gėrį

Arvydas Daunys. Jei bijotės, kad prezidentas Nausėda gali atimti jūsų pinigus, rinkitės… Nausėdą

Rasa Čepaitienė. Apie krikščionybės santykį su didžiosiomis dabarties ideologijomis

Kandidatai į Europos Parlamentą įsipareigojo remti šeimai palankią politiką

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.