Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Valdas Vasiliauskas. Melagių laivas

Tiesos.lt siūlo   2019 m. gruodžio 8 d. 13:48

19     

    

Valdas Vasiliauskas. Melagių laivas

respublika.lt

Šią savaitę sukako penkeri metai, kai Lietuva tapo šio melagių laivo įkaite. Melagingas jau pats laivo pavadinimas „Independence“. Tai ne mūsų nepriklausomybė – ji tik išnuomota 10 metų už beprotišką kainą – 700 mln. eurų, kai galėjome tokį laivą nupirkti už 220 mln. eurų. Ko verta išnuomota nepriklausomybė? Ar ne pasityčiojimas iš nepriklausomybės, jeigu „Independence“ su Singapūro vėliava (pagal laivo registracijos vietą), įguloje – nė vieno Lietuvos piliečio, o ir valdo šitą mūsų tariamą „Nepriklausomybę“ dievai žino kas.

Mat taip pat melagystė, kad „Independence“ priklauso Norvegijos „Hoegh LNG“, jeigu spręstume pagal adresą – galite aplankyti arba parašyti laišką: 22 Victoria Street, Hamilton HM 12 Bermuda. Šiame Bermudų ofšore norvegiškoji motininė „Leif Hoegh & Co“valdo tik 44,39 proc. akcijų, kitos priklauso Amerikos, Didžiosios Britanijos ir Kipro akcininkams. Kadangi „Independence“ išlaikymas socializuotas (užkrautas visiems Lietuvos gyventojams), štai kam mes krauname pelnus. Ypač įdomūs yra 20 proc. „Hoegh LNG “ akcininkų, kurie pavadinti „kiti“, t.y. anonimiški, be to, iš kito ofšoro, registruoto jau Kipre. Kam reikalinga tokia ofšorų rusiška „matrioška“, ką rastume jos viduje, jeigu išardytume?

Bet didžiausias melas, kad „Independence“ atpigino Lietuvai dujas. Atvirkščiai, terminalas dujų kainą tik padidino. Lietuva iki šiol už gamtines dujas Europos Sąjungoje moka brangiausiai, ją lenkia tik Rumunija ir Suomija. O nacionalinis verslas, pramonė už gamtines dujas moka 41 proc. brangiau nei ES vidurkis. Lietuvos pramonei, pirmiausia strateginei įmonei Jonavos „Achema“, tai virto nauja milžiniška mokestine prievole, pavadinta saugumo dedamąja. Kieno saugumo? „Independence“ akcininkų, užsieniečių įgulos? Ar „Gazpromo“, iš kurio slapčiomis SGD terminalas vėl perka dujas?

Nūnai sukama galva, ką daryti su ta „Independence”? Seime svarstomas įstatymas dėl milžiniškų paskolų (135 mln. eurų pirmajam etapui ir 160 mln. eurų antrajam), vėl kuriamos pasakos apie terminalo naudą. Pagrindinio pasakininko vaidmuo patikėtas terminalo direktoriui Artūrui Moliui, kuris porina neva paskola pirmiausia reikalinga „Achemai“ (iš tikrųjų jai dar 20 ar net 40 metų bus parištas akmuo po kaklu, už paskolą mokės dar šiuo metu negimę vaikai), o „Independence“ per penkerius metus leido sutaupyt Lietuvai, jo skaičiavimais, 100 mln. eurų. Tai, žinoma, įžūlus melas, nes skaičiuota… 2014m. kainomis, kurios netrukus pasaulyje smuko dėl atpigusios naftos ir skalūninių dujų proveržio.

Ar supranta Seimas, už kokį jam primestą įstatymą dėl paskolos SGD terminalui jis rengiasi balsuoti? Kuo po 20 metų pavirs šis melagių laivas? Ne tik tehcnologine atgyvena, bet ir rūdžių krūva. Surūdijusi „Nepriklausomybė“. Simboliška.

O ir kam Lietuvai toks didelis terminalas, jei dujų rinka traukiasi, spaudžia Europos Komisijos CO2 normatyvai? Pasirodo, Energetikos ministerijos (energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas stovėjo prie „Independence“ aferos ištakų) koordinuotame Nacionalinės energetikos ir klimato srities veiksmų plane numatyta, kad valstybė subsidijuos 1000 suskystintomis dujomis varomų sunkvežimių – Lietuvoje jų važinės daugiau, nei visoje Europos Sąjungoje kartu sudėjus. Mes čempionai!

Į vieną daiktą susijungs du pelningiausi, todėl labiausiai korumpuoti Lietuvoje sektoriai – energetikos ir transporto. Aš tikėjausi, kad Rokas Masiulis, pakeltas į kovos su korupcija riterius, atėjęs į Susisiekimo ministeriją, negaišdamas išvilks į dienos šviesą amžiaus aferą – geležinkelio tiesimą nuo Kauno iki Šeštokų. Tai turėjo būti „Rail Baltica“ dalis, kurioje greitis 220 km per valandą. Bet geležinkelis buvo ne tiesiamas, o vingiuojamas, kreivojamas senuoju pylimu – naujausia įranga sukišta į seną infrastruktūrą. Be to, šiame ruože pasišauta statyti dar vieną terminalą prie Kauno, tarytum būtų negana Šeštokuose. Į balą išmesta bemaž pusė milijardo eurų (80 proc. ES ir 20 proc. valstybės biudžeto). Maksimalus greitis šiame ruože – 70 km per valandą.

Kodėl buvęs susisiekimo ministras nepastebėjo pusės milijardo, jo pirmtakų paleisto vėjais? Atsakymas paprastas – tą pusę milijardo pasidalino įtakingiausių Lietuvos partijų donorai – geležinkelį Kaunas-Šeštokai tiesė (kreivino) liberalams meili „Mitnija“ socialdemokratų prižiūrimi „Kauno tiltai“ ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams nesvetima „Hidrostatyba“. O kur Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga? Jos šioje puotoje už pusę milijardo eurų nebuvo. Todėl jos deleguoti nepatyrę ministrai ir kelia pavojų saugiam eismui senais išbandytais maršrutais.

P. S. Daugiausia pasaulyje SG dujomis varomų sunkvežimių turi Uzbekistanas, gaunantis dujas iš savo telkinių. Turime į ką lygiuotis. Lietuva su „Independence“ pasivys ir pralenks Uzbekistaną ir SGD sunkvežimiais, ir dujų eksportu, ir korupcija.

respublika.lt

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Garliavos mergaitė       2019-12-12 5:51

Toks protingas dėdė, komunizmo kultūros kūrėjas, Independenc žinovas, o manęs nesurandi:)

stasys        2019-12-10 13:17

DD plius DD ..vertinga nuoroda , dabar ir man liko neaišku nuo kokios lempos autorius nukabino savo informacija ...ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Natural_gas_price_statistics#Natural_gas_prices_for_non-household_consumers

DD plius DD - stasys       2019-12-10 8:55

Google.Eurostat. Natural gas price statistics. Rekomenduoju. Tada ir spėliokit kuo Vasiliauskas remiasi.

stasys        2019-12-10 8:17

DD plius DD > žmogus turi nuomone ir yra įsitikinęs jog gina vieša interesą ir čia labai tinka va tokie pareiškimai cit. “Bet didžiausias melas, kad „Independence“ atpigino Lietuvai dujas. Atvirkščiai, terminalas dujų kainą tik padidino. Lietuva iki šiol už gamtines dujas Europos Sąjungoje moka brangiausiai, ją lenkia tik Rumunija ir Suomija. O nacionalinis verslas, pramonė už gamtines dujas moka 41 proc. brangiau nei ES vidurkis.” Kaip matote autorius remiasi Eurostato teikiama informacija kai vartotoja pasiekia dujos su galutine jos kaina . Be abejo Jis neturi informacijos o po kiek gi Lietuva perka sgd dujas iš Norvegu ..  bet tai jam nesutrukdo pasidaryti savo išvadas turint tik antrinius informacijos šaltinius ..Tai pasekmė to kai Seimas visuomene pamaitina labai abejotinos vertės išvadomis ..vietoj to kad dorai paaiškintu visuomenei savo planuojamas perspektyvas toje pramonės šakoje .smile) Ne viskas , kas daroma Lietuvos ūkio plėtrai, turi turėti mažiausios kainos apibendrinimą .. kol kas tai yra didžiausias stabdys Lietuvos ūkio ir pramonės plėtrai ..

DD plius DD       2019-12-9 23:14

Na, Vasiliauskas čia, išmanydamas apie dalyką kaip kiaulė apie debesis, taip ir parašė, kaip ... kiaulė apie debesis ir gan riebiai klaidina skaitytojus.
Pirma. “Tas laivas net ne mums priklauso ir netgi įguloje nėra nei vieno lietuvio.”- porina Vasiliauskas. Tai štai- Visi tokio tipo terminalai pasaulyje yra nuomojami. Nuomoja viso labo trys bendrovės, tarp kurių ir norvegiška, su kuria sudarytas mūsiškis kontraktas. Priežastis- didesnės alternatyvų galutinės kainos. Dėl įgulos yra dar paprastesnis paaiškinimas- nėra Lietuvoje tokių specialistų, o Klaipėdos universitetas juos dar tik ruošia.
Antra. “mums kainuoja nežmoniškus pinigus”- toliau porina žymus publicistas, teatro kritikas ir, kaip matom, akylas bei drąsus ir principingas dujininkas Vasiliauskas.
Tai štai- kainuoja labai panašius pinigus, kiek kainuoja analogiški įrenginiai likusiame pasaulyje.
Trečia. Dujininkas Vasiliauskas ne vien apie dujų ūkį išmano, bet ir teatro rampose ne naujokas, todėl savaime suprantama, kad be efektingų
patirštinimų ir padramavimų niekaip. Iš čia ir ryžtingas protestas, kad mus už nosies vedžioja melagių laivo aferistai.
Tai štai- terminalo reikalus po kvadratinį milimetrą mikroskopu ištyrinėję ir Europos Komisija ir Europos Investicinis bankas, prikišti nerado dėl ko. Bet ko iš jų norėt- nugi ne teatralai…
Reziumė.
Visą šį nuogo terminalinio karaliaus nunuoginimą Vasiliauskui patarčiau susukti į tūtelę ir susikišti kur netgi saulėtą dieną tamsu.

stasys        2019-12-9 16:32

dar viena copy-paste ..smile)

Kiekvienas gali parasyti lyderiams       2019-12-9 14:45

  Nepasitikėjimas,  asmenybinės teisumo varžybos, nepakankamos pastangos demokratų bendravimui, deja, bet kasdienybė. Šiame kontekste teigiu, kad tarp gerbiamų  J. Dagio, A. Juozaičio, D. Kuolio,  N. Puteikio, V. Radžvilo ir P. Uršio ieškomas beveik supermenas galimam ryžtingam, bendram ir racionaliam demokratų poelgiui organizuoti…Už kelių dienų  Seime bus paskutinis lemiamas balsavimas dėl 3 procentų kartelės, kurį vis žlugdė opozicijos manevrai. Ne man, garbiems iškiliems demokratų vyrams, įrodinėti, kad 3 bei 5 (koalicijai) procentai yra BEVEIK gyvybės ir mirties klausimas jūsų esamiems ar buriamiems politiniams dariniams. Pats laikas, kad ir gerb. P. Urbšiui ar N. Puteikiui, ar kitai demokratų asmenybei , mobiliu telefonu VISUS paminėtus politikus sukviesti į BNS spaudos konferenciją antradienį,  ar trečiadienį blogiausiu atveju, ir piliečiams pareikšti `demokratų nuostatą šiuo klausimu. Be abejo, joje iracionalu pasiūlyti piliečiams rašyti laiškus savo apygardų seimūnams…Aukoju tokiai istorinei , nes unikaliai- bendrai konferencijai 50 eurų (rengėjui pervesiu ar perduosiu per parą..).
Primenu, ką jūs,net nepriklausomai nuo balsavimo rezultatų Seime laimėsit ,suorganizavę BENDRĄ preskonferenciją:
1. Priblokšite , kaip minimum, savo neįtikėtina darna visą ONS lagerį...
(Jų lagerio šulai , ypač išalkę valdžios Seimo opozicijos veikėjai, ir ONS dvaro sapnus aiškinantys politologai ir žurnalistai., gaus nokdauną. Pamatys apstulbę anūkėlis bei jo razmos, degutienės, šimonytės ar valatkos su jastramskiais, gritėnais bei vinokurais, kad yra Lietuvoje ir demokratų stovykla, kaip alternatyvą jų pinigingam, gausingam, rėksmingam ir įtakingam lageriui),
2. Maloniai nustebinsite visas piliečių ir rinkėjų  grupes (pirmiausia, tą 10 nuošimčių, dar priskirtinų politinei tautai),
3. Suteiksite trapią , įkvepiančią viltį demokratiškiems žmonėms, kad prieš rinkimus dar įmanomas stebuklas- bendras ONS oponentų aljansas, siekiant ,kad nei vienas iš 10 nuošimčių rinkėjų balsų nenueitų promenklatūrinėms partijoms,
4. Suteiksite postūmį rinkėjams siųsti reikiamus signalus savo atstovams Seime…Net TS, liberalų ar LSDP seimūnams balsuojant prieš viduje grauž nesmagumo kirminas- nes žinos,kad rinkėjai laiškuose reikalavo kitaip,,,,Kažkas iš jų bus bent trumpam demoralizuotas…
5. Pelnysite sau kažkiek tai bonusų Dievo ir rinkėjų akyse už tokį ryžtingą bendrą veiksmą ginant demokratines vertybes…
6. Skaitlinga   LR kariuomenė  neiššovė 1940 metų birželį nei vieno bent garbę galėjusio išgelbėti šūvio. Jūs, garbieji vyrai, šią savaitę dar galite paleisti savo, bent demokratų stovyklos garbę išgelbėsiančią ,salvę...Nes prieš akis lemiamos ,,kautynės” Seime, galinčios kiek pralaisvinti kietai ONS virvėmis suveržtų piliečių rankas ir galimybes turėti Seime bent frakciją, oponuojančią ONS lageriui..
Kuris iš paminėtų  garbių žmonių  turės drąsos, pasišventimo ir išminties atlikti veiksmą, prilygintiną žygdarbiui ir dėl bendro veikimo galintį  patekti į Lietuvos pilietinių Gineso rekordų knygą? Galop, minimum ,  gali gi paminėti demokratai surengti bent internetinę konferenciją Seime, jei žygis į BNS ne pagal galimybes…
Pagarbiai- Algirdas K.  LPS Kauno IG eksnarys                                                                          
P.S. Šis mano laiškas išreiškia ir lūkesčius daugumos pilietinės iniciatyvos grupės –STS- narių (apklausiau telefonu), kuri prieš  prezidento rinkimus bandė demokratus įkalbinti iškelti tik vieną  kandidatą . Prašau šios grupės narių daugumos vardu ir, drįstų teigti ,daugelio geros valios rinkėjų vardu, kad gerb. Seimo narys P.Urbšys arba N. Puteikis ryžtingai imtusį  pirmadienį  skubių organizacinių veiksmų (viso labo skambučiai…) šiai pilietinei valiai realizuoti ir vėliau el. laišku visiems šio laiško gavėjams parašytų apie veikimo pasekmes…Manau, jog daugeliui mūsų bus svarbu sužinoti pavardes tų, kurie be svarių aplinkybių  paliko kitus demokratus vienus BNS galimo ,,mūšio“ lauke..Geros kloties visiems tiems, kas susiburs į bendrą preskonferenciją...Visus pavienius šio laiško gavėjus raginu pamiršti lietuvišką drovumą bei asmeninius rūpesčius ir savo ruožti parašyti po pritariantį sakinį paminėtiems politikams…Politikams sakau, jog kitų pritariančių laiškų nebuvimas reikš tik begalinį eilinių visuomeninkų  nusivylimą ir nuovargį, o ne manymą, kad toks BNS ,,mūšis“ , dėl mūsų visų ateities , netikslingas….

Jokūbėliui       2019-12-9 7:54

Senojo sąsiaus lygio “išmintimi” pratryškai. smile

Tam StasiuiG:       2019-12-9 0:27

Tai malonėk surasti kvailį, kuris vietoje galimų 3 proc. palūkanų  skolintųsi už 9 proc.,ką padarė laborantas su Šimonyte, laiminant Mėlynajai Tulpei, arba sutrint į miltus puikiausiai veikiantį Snoro Banką, mokant kažkokiems kuperiams ir flikeriams po 1 mln Lt už savaitės darbą, o Lietuvos žmonėms ir įmonėms paliekant 4 mlrd “uodegą”....

antisemitas tas vasiliauskas       2019-12-8 22:21

kur GP ir VSD žiūri?

stasys        2019-12-8 21:49

Galima rasti ir kitokį požiūrį į terminalą ..bet juk Valdas Vasiliauskas niekaip nepripažins to fakto jog ir šiuo atveju valdžia pasielgė pagal sena posakį „ valdžia tik visuomenės atspindys „ ..kaip elgiasi ja renkantis ir vėliau dejuojantis visuomenininkai ..taip ji tuos lūkesčius ir patvirtiną .Kiek jau tokiu kartu buvo kai strateginiai Lietuvos projektai, dėka tokiu abejonių, buvo sumetami į šiukšlių kibirą aišku vėliau tai valstybei išeidavo finansiniu ‚klynu‘ ..bet juk ir autorius ši karta savo str. pradėjo ne nuo perspektyvos kurią Lietuva galėtu turėti įsigijusį antra dujų tiekimo kanalą o kritikos brangiai per brangiai pirko. Deja aš linkęs tikėti kad autorius ir pats dorai nežino o kokios gi perspektyvos to terminalo dėka siūlomos Lietuvai ..kiek darbo vietų dėka jo buvo sukurta kiek mokesčiu buvo gauta dėka jo . Arčiau faktu : Rusija, Kainingradui statydama mažesni SGD terminalą ten pat p. Korėjoje sumokėjo apie 270 mil. doleriu ..ir vėliau dar ji derino ir remontavo cielus metus laiko kol paleido ..Be abejo tiek laiko reikia kol tokios paskirties laivas gauna visus reikalingus tarptautinius dokumentus su apmokyta komanda leidžiančius užsiimti ta veikla . Primenu tik todėl kad autorius kaip tas Skardžius pasislėpęs po Konstitucijos 62 str. 3 dalimi..gali pliurpti ka nori kaip nori ir kas tik šauna į galva .. bet tai nereiškia kad tame yra nors truputis Tiesos .smile)

Paaiškinimas Stasiams 2       2019-12-8 20:57

Visokie rinkimai kelia pavojų pompai, todėl rinkimams skiriamas ypatingas dėmesys. Balsavimas nėra svarbus, svarbu išstatyti tinkamus kandidatus. Jie turi būti kelių ešalonų ir ruošiami pastoviai ir iš anksto. Pvz. Nei Šimonytė, nei Nausėda, nei Skvernelis pompai pavojaus nekelia. Apsidrausta ir persidrausta 300 proc. Be to pumpuojama tiek, kad užteks visiems.

Paaiškinimas Stasiams       2019-12-8 20:50

Čia neina kalba tik apie saugumą. Saugumas yra tarsi logiškas paaiškinimas, už kurio galima pasislėpti ir pinigautis. Tai plano legenda nuraminti durneliams. Mūsų nesiliustravę veikėjai nenori atsilikti nuo Rusijos, Indoenzijos, Korėjos ar Afrikos valstybėlių “elito”. Schema paprasta iki nepadorumo: pastatai pinigų pompą į ofšorą ir pumpuoji į tą skylę pinigėlius, kuriuos išsidalini per dar kelis ofšorus. Svarbu, kad nuomelžis būtų gerokai didesnis, nei savikaina, kad būtų ką dalintis. Jei afera būtų tik su vienkartiniu brangaus laivelio pirkimu, tai ir balius būtų vienkartinis. O dabar turi balių trunkantį 10 metų, o gal ir ilgiau iki pompos surudijimo. Pompos personalas užsieniečiai, kad vietiniuose aborigenuose pletkai neplistų. Vykdytoju paimtas jaunas “krikščionis” su patentuota pavarde Masiulis. Svarbiausia, kad veidelis ir balselis būtų kaip šventojo, aborigenus raminatys. Štai ir visa pasaka.

Dzeikas       2019-12-8 19:23

Isivaizduojam hipotetine situacija: Sovietija vel okupuoja Lietuva ir imasi represiju.
Greta kitko jie perskaite si V.Vasiliausko straipsni pakelia archyvus ir visus prisidejusius nuomuojant uz 700mln si 220 mln vertes daikta iskasa ir susaudo.O pasprukusius i uzsieni suranda, ir prifarsirave polonio ismeta i Temze pilvu i virsu plaukt.
Klausimas, ar laikytinas (butu tada) straipsnio autorius kolaborantu isdavusiu valstybine paslapti?

StasysG       2019-12-8 18:15

O prie čia Saugumas? Juk Independencas ir pastatytas Klaipėdoje, kad užtikrintų mūsų saugumą nuo Gazpromo.

StasysG       2019-12-8 18:07

NEGALI TAIP BLOGAI būti su ta Independice. Negali. Negi visi, kas dėjo parašus po tuo projektu, buvo Lietuvos priešai? Čia kažką priskiedė Autorius. Tikriausiai greit išgirsime tiesą.

Ką veikia Lietuvos saugumas, STT ?       2019-12-8 17:42

Kodėl mūsų valstybėje galimos bet kokios aferos? Valdžios žmonės tikrą padėtį žino, bet atrodo gana patenkinti, nors pinigai stambiu mastu siurbiami ir išvežami, arba nusėda privačių asmenų sąskaitose. Slaptosios tarnybos turėtų tokias veiklas kontroliuoti ir stabdyti.

nugrybauta       2019-12-8 17:25

Va dėl tokių nesąmonių niekada negalima visiškai pasitikėti Vasiliausku. O tuo tarpu Ispanijoje SGD dujos iš terminalų jau pigesnės už tiekiamas vamzdynais. Pasaulyje vyksta tikra SGD revoliucija, bet kažkas Lietuvoje labai gerai gyveno iš “Gazprom” vamzdžio, kad staiga sustotų. Jie net dujų “pigumą” grindžia “gazpromiškais” 1000 m3, o ne Btu(british thermal unit) arba MWh(megavatvalandė), kaip tai daroma kalbant apie dujų kainas įprastai. Netgi tos pačios Rusijos dujų kompanijos Vakaruose kainas pateikia už Btu arba MWh, bet tik ne postsovietinėje erdvėje.
Rusijos dujų kompanijos “Novatek” projekto “Jamalas-SGD” verslo planas nuo pat pradžių iki pabaigos grįstas kainomis už Btu ir tik techninėje pajėgumų dalyje kalbama apie m3, bet ne tūkstančius, o milijonus, kuriuos tikimąsi išgauti per tam tikrą laikotarpį.
Galima su Vasiliausku sutikti nebent tame, kad terminalas tikrai galėjo ir turėjo kainuoti gerokai pigiau.

Jo oooo       2019-12-8 16:52

ką bepridursi…..


Rekomenduojame

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.