Politika, Geopolitika, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa, Šiaurės Amerika

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 10 d. 18:55

27     

    

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Rytoj, lapkričio 11 d., sukanka šimtas metų, kai baigėsi iki tol neregėtos žmonijos istorijoje skerdynės – Pirmasis Pasaulinis karas, kurio pasekmes sunku pervertinti: žlugusios senosios Europos imperijos ir monarchų dinastijos, bolševikų Spalio perversmas Rusijoje, Jungtinių Tautų organizacijos susikūrimas, Amerikos prezidento Vudrou Vilsono istorinė 14 punktų kalba, visiems laikams įtvirtinusi tautų apsisprendimo teisę,  ir t. t. Be abejo, ir Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas.

Bet į iškilmes atskridusiam JAV prezidentuis D.Trumpui pirmiausia rūpėjo ne istorija, o dabartis: numojęs, kaip jam įprasta ranka į mandagybes, jis išdrožė, ką galvoja apie iškilmių šeimininką Prancūzijos prezidentą E.Macroną ir jo prieš kelias dienas paskelbtą idėją kurti devynių Europos Sąjungos (ES) valstybių jungtines ginkluotąsias pajėgas, kurios gintų Senąjį žemyną nuo Rusijos, Kinijos ir Amerikos.

Žinoma, nei prezidentė D.Grybauskaitė, nei užsienio reikalų ministras ir L.Linkevičius šios E.Macrono iniciatyvos „nepastebėjo“: Lietuvos užsienio politikos architektai, mielai „vanagais“ virstantys santykiuose su Rusija, ES galingųjų akivaizdoje tampa jaukiais pingvinais.

Iškilmės Paryžiuje – puiki proga priminti E.Macronui istoriją. Pirmojo Pasaulinio karo baigmę nulėmė JAV, praradusios per šimtą tūkstančių amerikiečių. Sutriuškinta kaizerinė Vokietija 1918 m. lapkričio 11 d. Kompjeno miške netoli Paryžiaus, Prancūzijos maršalo Ferdinando Focho vagone-salone, pasirašė paliaubų sutartį su sąjungininkais.

Bet E.Macronas norėtų užmiršti XX a. istorijos ironiją: tame pačiame Kompjeno miške 1940 m. birželio 22 d. tik jau kitas prancūzų maršalas Philypas Petenas pasirašė Prancūzijos kapituliacijos aktą – šia simetrija Hitleris pažemino Prancūziją, atsikeršydamas už 1918 m. lapkričio 11 d. gėdingas paliaubas.

Ir vėl Amerikai teko gelbėti senutę Europą ir jos demokratiją. Taip pat ir nacių skerdžiamą žydų tautą. D.Trumpas galėtų E.Macronui surengti ekskursiją po Normandijos lygumas ir Ardėnų miškingas kalvas, kur už prancūzų ir kitų Europos tautų laisvę padėjo galvas Antrojo Pasaulinio karo metais per keturis šimtus tūkstančių JAV vaikinų.

ES pasirodė visiškai bejėgė pabėgėlių krizės metu, nepajėgi apsaugoti savo sienų nuo neginkluotų imigrantų, taip pat prekybos žmonėmis masinių srautų. O kas būtų ginkluoto konflikto atveju? Arba pasikartotų 2008 m. Gruzijos, 2014 m. Krymo ir Ukrainos situacijos? Kodėl tyli mūsų etatiniai patriotai, kiekviena proga mus gąsdinantys Rusija?

Juk E.Macrono ES jungtinės karinės pajėgos – tikriausias Potiomkino kaimas. Be kita ko, realizuojantis seną KGB svajonę –  įvaryti pleištą tarp Vakarų Europos ir JAV, pakirsti NATO sąjungininkų tarpusavio pasitikėjimą, sugriauti transatlantinį aljansą.

Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Clerkenwell       2018-11-13 23:15

Evrosojuzas yra vakaru Europos komunistu projektas, todel potiomkines kariuomenes ideja nera keista.
Klausimas siuo metu yra tik vienas, ar ES sunaikins Europa ir jos tautas paversdama visa kontinenta i islamo kalifata ar prakeiktoji ES sprogs kaip sprogo SSSR ir mes vel svesim issilaisvinima is totalitarinio komunistinio rezimo.

Mazgy,       2018-11-13 11:42

negi dezistu čia įsidarbinai? Ką pats išmanai apie maršalą Peteną (maréchal Pétain), a? Tiek, kiek TSK(bolševikų)P istorijos vadovėlyje parašyta arba tiek, kiek Vasiliauskas parašė okupacijos laikais? Jūs gal iš KGB rezervo, ką?

Mazgy,       2018-11-13 11:37

o pats su kuo kolaboruoji ar kolaboravai, ar pačio tėvai kolaboravo, a?

Šitas       2018-11-13 11:35

draugelis tipiškas politikos Potiomkinas.

mazgys       2018-11-12 21:34

Sunku suprasti, kaip prancūzai už jį balsavo. O jeigu rimtai - tas kvailys savo kliedesiais tampa pvojingas, nes skatinimas sukurti autonimines pajėgas yra ne tik NATO skaldymas, bet ir naujo karo kurstymas Europoje. Iš vienos pusės - vyriausybinės patriotinų jegų valdomų pvalstybių pajėgos ir NATO, iš kitos - neoliberalmarksistų sukurta armija ir galimai apginkluoti ,,pabėgėliai’’ - argi ne taip? Ką ir kalbėti api tai, kad Makronas išgarbino generolą P.Petaine’ą - juk tai Petaine’o režimas kolaboravo su naciais ir nužudė ne tik šimtus Prancūzijos Pasipriešinimo naciams dalyvių, bet ir siuntė į mirtį tūkstančius izraeliečių - kaip Prancūzijos prezidentu gali būti žmogus, remiantis Holokausto vykdytojus?! Vadovauti Prancūzijai turi kitas žmogus, ir tarptautinės bendruomenės bei organizacijos turi suvienyti jėgas ir pareikalauti E.Macrono atsistatydinimo - išpuoliai prieš izraeliečius Prancūzijoje jau tapo periodiniu reiškiniu, tačiau negirdėti, kad E.Makronas kada nors būtų viešai įvardinęs šį naują pavojų ir būtų ėmęsis priemonių šiam pavojui likviduoti.

Mazgy,       2018-11-12 13:22

esi Klemanso gerbėjas, ane?

Altiero Spinelli       2018-11-11 22:54

Ar žinojote ką nors apie poną Altiero Spinelli (en.wikipedia.org/wiki/Altiero_Spinelli)? Kodėl jo vardu pavadintas didžiausias pastatas iš Europos parlamento komplekso Briuselyje, ir šis vardas didelėmis raidėmis puikuojasi ant to parlamento sienos? Tiek EUSSR federacija, atskirų valstybių panaikinimas ir tautų sumaišymas, tiek ES jungtinės karinės pajėgos yra seno plano, sukurto šio pono, dalis. Jei iki šiol Spinelli neregėjote ir negirdėjote, kviečiu pasidomėti - jo praeitimi (žinoma komunistine), jo sukurtu manifestu, veikla EU parlamente. Galbūt patirsite nušvitimą smile Tiesiog tokių sutapimų būti negali. Neblogai apie tai išdėsto gerb. Rolandas Paulauskas savo š.m. sausio mėn. laidos “Kas čia daros?” (Nr.5) pabaigoje (youtube.com/watch?v=-co5ASublqQ). Įdomu, kada Makronas buvo supažindintas su “didžiuoju” EUSSR planu? Dar prieš prezidento rinkimus? Bendra EU kariuomenė, komanduojama iš Briuselio kabinetų, būtų labai vertingas botagėlis “paskatinti” neskubančias federalizuotis ES nares, ar kitaip jas paprotinti. USSR komunizmas gavosi labai kruvinas, ir žinom kuo baigėsi. Ar EUSSR pavyks geriau?

mazgys       2018-11-11 20:10

Iš šalies stebint, atrodo, kad E.Macronas- kažkoks nevykęs projektas. Jis tikrai nepajėgus vadovauti tokiai valstybei kaip Prancūzija. Kai Žoržas Klemanso sakė ,,Rinkite patį kvailiausią!’‘, jis tikrai nemanė, kad šitie jo žodžiai išsipildys po beveik 100 metų.

Puons Tarabilda,       2018-11-11 18:50

kiek fašistų vakar sumedžiojai Lietuvoje? Pas kaimyną neradai pasislėpusių?

Vasiliauskiuk,        2018-11-11 18:47

pats esi tipiškas Potiomkino kaimo atstovas - trubadūras. Ką nuveikei būdamas “Drąsos” partijoje, apart geros algos? Prisitrynei prie nelaimėlių ir išpešei sau naudos, tiesa?

Al. zds-ui'ui        2018-11-11 15:55

,, Kas gali paneigti, kad Merkel tai darė ne iš puikybės ir garbėtroškos…” - Europos užpuolimas imigrantų gaujomis iš puikybės ? Ir Amerikos užpuolimas ?

Al.        2018-11-11 15:53

6.Visos užsienio valstybių kariuomenės turi būti išvestos iš Rusijos teritorijos; Rusijai turi būti sudarytos sąlygos laisvai bendradarbiauti su kitomis valstybėmis, pasirinkti vidinės politikos kryptį, ateityje užtikrinti jai pakvietimus į laisvų tautų sąjungas bei suteikti teisę į bet kokią pagalbą. [Kas yra Rusijos teritorija neapibrėžta. Kaip ne keista, apibrėžti tai padėjo ne Vilsonas, o 1920 m. Lietuvos sutartis su bolševikine Rusija.]
13.Turi būti sukurta nepriklausoma Lenkijos valstybė, į kurios teritoriją turėtų būti įtrauktos etninės lenkų žemės, kuri turėtų laisvą ir saugų priėjimą prie jūros ir kurios politinė bei ekonominė nepriklausomybė būtų užtikrinta tarptautiniu paktu.[Kas yra etninės lenkų žemės neapibrėžta. Lenkija iki šiol neatsisako požiūrio, kad Lietuva ar bent dalis jos yra etninė lenkų žemė; nepaisant Suvalkų sutarties ir dabartinio Lietuvos pripažinimo.]
14.Turi būti sukurta visuotinė tautų asociacija, reglamentuota konkrečių paktų, kurios tikslas būtų užtikrinti politinę nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą tiek mažosioms, tiek didžiosioms valstybėms. [Taigi, jokio tautų apsisprendimo čia nėra. Tai tik impulsas, šiek tiek sujudinantis vokiškai kalbančias imperijas.]

Klausimai, klausimai       2018-11-11 12:56

Ir kas toks vadovautų toms didelėms ES pajėgoms? Ar tik mažasis Makronas nesvajoja persikūnyti į naująjį Napoleoną? Ir apie kokius naujus žygdarbius ir užkariavimus didybės karštinės apimtas jo protas svajoja?

Tarabilda       2018-11-11 11:42

Vasiliauskas teisingai formuluoja klausimą. Prancūzai ir vokiečiai dėl abiejų XX amžiaus Pasaulinių karų turėtų būti dikvalifikuoti, sprendžiant transatlantines saugumo lygtis, o jie mat sugalvojo kartu su Rusija (slapukaudami) kurti ES karines pajėgas, kad apsigintų nuo JAV galios. Europa vis lipa ant to pačio grėblio - visiškai neatspari marksizmui ir komunizmui, devynmyliais kuria totalitarinę EUSSR federaciją. Visa tai neišvengiamai atves prie III pasaulinio.
Zds-o teiginys apie Muty kaip EU stabilumo garantą yra visiškai absurdiškas, nes būtent ji kartu su arogantu Makaronu ir yra EUSSR projekto konstruktoriai.

zds-ui       2018-11-11 10:25

Gerbiamasis, ar “mama” Merkel, “ES stabilumo ir sveiko proto garantas” išeidama už poros metų išsives kartu ir tą milijoną pakviestų atbėgėlių? Praėjo tiek laiko, o iš jų niekas nedirba, nes nekvalifikuoti ir nemoka kalbų. Jie ir nenori nei mokytis, nei dirbti. Jie tik nori gerai gyventi. Dabar jie jau suryja trečdalį socialinės apsaugos biudžeto. Beje, jį vokiečiai užsidirbo savo socialinei apsaugai, savo pensijai. Atbėgėliai į Vokietiją nori atsivežti artimuosius ir gimines, kad ir šie gerai gyventų - tad poreikiai tik didės. Ir kur čia tas sveikas protas? Tikrai nematote konflikto? Kada ir kaip jis išsispręs? // Kas gali paneigti, kad Merkel tai darė ne iš puikybės ir garbėtroškos, kad už “motiniškumą” Nobelio taikos premiją jai įteiks?

Deja deja,       2018-11-11 9:36

jau ne pirmą kartą Vasiliauskas pasireiškia kaip tipiškas potiomkino kaimo valstietis, tad nenuostabu, kad ko jis ėmėsi viskas žlugo: pradedant „Veidu” ir baigiant jo pigiu politikavimu…

zds toto        2018-11-11 0:38

Dėl knygelių skaitymo: jei nori numatyti ateitį, turi pažinti praeitį

zds       2018-11-10 23:18

II PK prancūzams taip ir nepavyko pasireikšti. Vienintelis generolas, kuriam pavyko laimėti tikrą mūšį ir išvaduoti dalį Pranzūzijos teritorijos, buvo generolas Henri Giraud, atėjęs į pagalbą sukilusiems korsikiečiams ir 1943 m išvijęs vokiečius iš Korsikos. Bet ko gero net Korsikoje nerasite jo vardu pavadintų gatvių, ir apskritai jis beveik užmirštas - mat buvo generolo De Golio politinis varžovas.

to zds       2018-11-10 23:10

Žiūrėk, kad pats Maskvos dar lengviau nebūtum manipuliuojamas, prisiskaitęs knygelių.

zds       2018-11-10 23:01

per I pasaulinį karą prancūzai norėjo būti patys gražiausi, todėl jų kareiviai buvo su raudonom kelnėm ir su blizgančiais katiliukais. Buvo labai geri taikiniai vokiečiams.

zds       2018-11-10 22:53

savas kvailys yra pavojingesnis už priešą. Iš tolimos pašalies žiūrint: ES situacija tokia: Did. Britanijos atskilimas. (Kad 1973 m įstotų į Eurpos bendrąją ekonominę erdvę - už užtarimą gavo Prancūzijai atskleisti vandenilinės bombos paslaptį. Dabar pati išstojo kažkam sumanipuliavus vietinių runkelių nuotaikomis. Tas kažkas, bijau, žitai pergalei pažymėti Maskvoje pastatė paminklą Stalino šnipui, Jos Didenybės tarnybos Mi6 išdavikui Filbiui. Už poros metų neliks mamos Merkel, kuri dabar viena yra ES stabilumo ir sveiko proto garantas. Rytinė ES dalis - ypač Vyšęgradas - neprognozuojami, Makronui rūpi Prnacūzijos dominavimas ES, bet jam užtektų senojo turtingųjų klubo, nepaklusnias rytines sąjungos respublikas jis mielai atiduotų Rusijos įtakos sferai, mainais už taikos magistralę per Paryžiųm Berlyną ir Maskvą.
Makronas yra nesubrendėlis, norintis vaidinti vyrą, ir jam ne sykį yra tekę aiškintis dėl kai kurių neapgalvotų paleistų frazių (pirmą kartą dar kandidatuodamas -prancūzišką kolonizaciją Afrikoje pavadinęs nusikaltimu žmonijai , O dabar su savo kliedesiais apie ES kariuomenę karui prieš Ameriką įsiutino Trumpą. Makronas, kaip kiekvienas kvailys, yra nesunkiai manipuliuojamas. Spėju, tarp Putino pirštų - šiltas vaškas. Taigi, jei Putinui pavyktų suskaldyti NATO, tai jis būtų laimėjęs III pasaulinį karą be šūvio.

> nebrangina       2018-11-10 21:33

O kas yra bažnyčia? Kaip ji atsirado, kaip įsigalėjo, kaip sugedo ir ėmė pūti? Kunigai apie tai nekalba, nors puikiai žno, kad iš bažnyčios liko   tik trūnėsiai ir milijardai pinigų surinktų iš nemokytų vargšų.

Nebrangina Europa taikos.       2018-11-10 21:16

Tuoj pat valdžios pradeda tvirkti,kariauti prieš savo žmones,atiminėti vaikus.Kad nebūtų sekančio karo,labai veikli turėtų būti bažnyčia,apaštalauti,o ne pataikauti valdžioms.

Patekai su       2018-11-10 20:39

“Drąsos” partiją į Seimą ir ką ten gero nuveikei, apart geros algos? Niekus tauzyti mes visi mokame.

Sakoma,       2018-11-10 20:32

kad trečias kartas nemeluoja. Tikra nesąmonė, kad “Amerikos prezidento Vudrou Vilsono istorinė 14 punktų kalba, visiems laikams įtvirtinusi tautų apsisprendimo teisę”, nes daugeliui tautų tai negalioja ir netaikoma, pavyzdžiui, Katalonijai, tad nesiparink, sovietuk. Ir valstybingumą mums išpešė ne Vilsono punktai. Melavai sovietų okupacijos laikais ir dabar neatsikratei šitos savybės, o gaila.

kai paukštis EMU       2018-11-10 20:21

prakirto kai kurių Lietuvos vyriausiųjų klerkų kaušus, baisiausiai nusistebėjo - ten nebuvo smegenų!!!

Naša Pingvinė       2018-11-10 19:29

-A kas acitiko? Kažką praaleidau? Buvau su Čiulbinaite nubėgusi po butikus biškelį pasishopinti. Juk tooookia proga- Paryyyžius!

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.