Dienos aktualija, Istorija

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 2 d. 1:51

17     

    

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Šiandien retas atvejis, kai Seimą norėjosi pavadinti valstybės širdimi. Negėda jame būti ir negėda klausytis kalbančių jo garbingoje tribūnoje. Parlamente vyko konferencija ir paroda, skirta Romualdo Ozolo 80-mečiui.

Solidūs pranešimai ir pasisakymai diskusijose, jokių sąskaitų suvedinėjimo ir draskymosi dėl nuopelnų. Romualdui būtų patikę, nes viskas dėjosi oriu ozolišku stiliumi. Neapsiriktume, Romualdą Ozolą pavadinę politikos aristokratu, bet aš jį vadinčiau Lietuvos politikos Jobu.

Kaip Senojo Testamento „Jobo knygos“ herojus buvo savo krašto didžiausias teisuolis, dievobaimingas ir be krislo nuodėmės, taip ir Romualdas Ozolas pirmiausia išsiskyrė moraline švara . Nors iš Jobo viskas buvo atimta, jis liko ištikimas Dievui. Ir iš R.Ozolo buvo atimti postai, pareigos, net sūnus (žuvo mįslingomis aplinkybėmis), jis liko ištikimas savo pašaukimui, kuris buvo tarnystė Lietuvai. Nuostabu, jis nieko nekaltino ir niekam nesiskundė.

Ir šiandien Seime, pagerbiant R.Ozolo šviesų atminimą, nebuvo akcentuoti Lietuvos politikos juoduliai, tik punktyru prisiminta intriga dėl Sąjūdžio vadovo rotacijos, nekelta iš užmaršties tokie gėdingi dalykai, kaip R.Ozolo išstūmimas iš pirmosios Vyriausybės vicepremjero pareigų, nutylėti intrigantai, faktiškai atėmę iš R.Ozolo jo įkurtą Centro partiją, kuri anuomet buvo perspektyviausia, itin įtakinga Lietuvos politinė jėga, nutiesusi Valdui Adamkui kelią į pirmąją Prezidento kadenciją.

Bet šiandien, ačiū Dievui, Seime apie tai nebuvo kalbama. Nes buvo kalbama apie Romuldą Ozolą, kuris tikėjo, kad politika gali ir turi būti padori, garbinga. Ir visu savo gyvenimu tai įrodinėjo. Intrigos prie jo nelipo – jis stačiai jų nepastebėdavo, ignoruodavo.

Sunku tuo patikėti, bet gero žodžio nusipelno ir Seimas.Tikriau – Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties išsaugojimo komisija, surengusi R.Ozolo atminimo pagerbimą. Praėjusieji metai jos iniciatyva buvo paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais, buvo surengtos jo palaikų perlaidojimo iškilmės, tapusios vienu iš valstybės metų įvykiu. Arūno Gumuliausko tyliai ir sumaniai vairuojama komisija turbūt yra sėkmingiausiai šios kadencijos Seimo dirbantis padalinys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>>> 2020-02-3 18:20       2020-02-3 20:55

Tu protiškai neišsivystęs, o ne žlugęs juliau Milaiti, ir ne komentatorius, o provokatorius.

to Ar Ozolu ir Paulausku nepatenkinti tie šmikiai       2020-02-3 18:20

Nemanai, kad patį gali nubausti Dievas ar Gamta? Nuo kada pianistai dėsto Mokslinio Komunizmo filosofiją ar jo ekonomiją kaip Maldeikova - marksizmą ir leninizmą, ką? Manai, kad čia susirinkę vien protiškai žlugę ir atsilikę komentatoriai ir skaitytojai?

Paulius       2020-02-3 15:40

o koks, tiesą sakant, skirtumas ar lieki seime su viena „partija“, ar stengiesi ten patekti su bet kuria kita? Jei kalbėtume apie politines partijas, turinčias savo ideologiją ir programą, tai, aišku, būtų kitas reikalas. Tačiau Lietuvoje šia prasme politinių partijų jau seniai nėra. visos sisteminės „partijos“ orientuojasi į darbdavių - ES establishmento keliamus reikalavimus ir yra elementariausios grupuotės kurias vienija vienas tikslas - galia.  ir „pozicijos“ kitimas tokios „partijos“ viduje dažnai būna dar radikalenis nei tarp dviejų skirtingų partijų kurių viena sisteminė, o kita vadinamoji „populistinė“. Aš pvz mačiau daug radikalesnį bačkoriaus ir landsbergių familijos „pozicijos“ pokyti nei Paulausko. ir nors sutinku su vedama nausėdos ir adamkaus analogija, visiškai nesutikčiau dėl galimo panelės šimonytės ir paulausko lyginimo. Na gal klystu, bet tikrai neįsivaizduoju jo šitaip vizginančio uodegą briuselio klerkams. Tiesiog kita kilmė ir kita karta

Almantas       2020-02-3 9:48

Dalinai galima sutikti,Adamkus vidaus politikoje buvo apvalus 0 ir uzsienio politikoje ne kazkas…Gi musu “prokuroras"Arturas Paulauskas daugiausia partiju pakeites zmogus.Kad tik patektu i seima pasiryzes eiti su bet kuo,jokio stuburo,jokiu pelitiniu isitikinimu,kaip ir 97% dabr trinanciou kelnes seime.Cia kazkas kaip nuopelna raso Dekanidzes teisma,net diskutuoti apie tai nenoriu.

Ar Ozolu ir Paulausku nepatenkinti tie šmikiai,       2020-02-2 21:58

kurie du kartus kagebistę išrinko LR prezidente, pagal marksizmo dėstytojo rekomendacijas?

na jo       2020-02-2 21:51

Tik visiškai bukas, arba piktos valios individas gali A. Paulauską vadinti skuduru. Jei ne tas “skuduras”, tai šiandien Lietuvą Dekanidzės valdytų, su konservatorių pagalba

Paulius       2020-02-2 16:36

„arba nekonstitucinis Adamkus arba politikos skuduras Paulauskas.Zmones pasirinko MAZESNI BLOGI!!!“ man labai keistai skamba toks tvirtinimas. tarkime Paulauskas - „politinis skuduras“ (ko aš nedrįsčiau tvirtinti). Tačiau bet kuriuo atveju manau, kad tik politinis skuduras vis tik nėra didesnis blogis už nekonstitucinį politinį skudurą. nes drįsti tvirtinti kad adamkus nebuvo „politinis sukduras“ galėtų tik labai lakios vaizduotės poetas

to >>> 2020-02-2 10:04       2020-02-2 12:39

Sakai, esąs to autoūkio labiau šoferis nei Langų majoras? Ir kas pačiu čia patikės, bevardi?

Atvirai       2020-02-2 12:33

Kad švarus, kad tyras, kad tikras patriotas ir gilus filosofas, absoliučiai pritariu. Bet menu ir to meto kassavaitines TV laidas, kuriose jisai prognozuodavo artimiausius politinius įvykius. Mažai kas iš tų prognozių pildydavosi. Todėl turiu didelių abejonių, ar tais sudėtingais laikais būtent jis buvo tinkamiausias.

Almantas>pauliui       2020-02-2 11:53

Apie Adamkaus prezidentavima galiu tik tiek pasakyti-tai yra paralele Nausedai.Tada buvo du pasirinkimai arba nekonstitucinis Adamkus arba politikos skuduras Paulauskas.Zmones pasirinko MAZESNI BLOGI!!!Dabar buvo lygiai tas pats arba banku statytinis Nauseda arba lansbergiu ir Mocaus statytine <vistgaidis> Simonyte,kuri paklausta apie tautine valstybe pasake Briuselyje tokiu valstybiu niekas netoleruoja ir net tokiu klausimu jai neuzdavineti.Tipinga briuselio k…va.Zmones vel pasirinko MAZESNI BLOGI.Gal kada nors issirinksime normalu LIETUVOS prezidenta.Patiko vienas komentaras “Kad mums toki zmogu geltonais plaukais”

tiesa visada šlovino komunistus       2020-02-2 11:49

LKP CK organas TIESA visada šlovino komunistus
—-
komunistų organas tiesos.lt tęsia zimano, laurinčiuko darbus

>>> 2020-02-2 10:04       2020-02-2 11:13

Tai tu neteisus juliau Milaiti, tau galime nurodyti tavo tikrąją provokatoriaus-iškrypėlio vietą. Prie parašos, tiek Centro Komiteto bufete, tiek autoūkyje, tarp tavo draugaų.

stasys        2020-02-2 10:26

iš ko pažinsi pliurpalių ? o gi iš jo ilgo liežuvio mataruojančio palei kelius . R.Ozolas nėra stabas kuriam reiktu nupinti dar viena dorovinį pjedestalą . Autorius mielai randa progos papliurpti ten kur reikėtu patylėti prisiminus žmogų .

Taip,       2020-02-2 10:24

ypač LK(b)P Centro Komitetui turime būti dėkingi ir jo darbuotojams - bufetui su autoūkiu ir patarėjams ideologiniam darbui.

Tvankstas       2020-02-2 10:06

R.Ozolui turi būti dėkingi Lietuvos žmonės už dorovinį tyrumą ‘vardan tos Lietuvos’.

Sovietuk,       2020-02-2 10:04

jūs neteisus. Pirma gal nurodytum Ozolo pareigas Centro Komitete, gerai? Kuo jis konkrečiai ten dirbo? Gal reiktų patylėt ir gerbt šviesesniąją Ozolo gyvenimo atminimo dalį, kad nereiktų keltis į tamsesniąją, ar supratai? Kad nereiktų ten kapstytis ir purvintis. Kokios dar rotacijos, žinant, kiek jau apskritai vadovų Lietuvoje pasikeitė, o tautai iš jų ir tų jųjų rotacijų jokios naudos - tik ritamės pakalnėn, bedugnėn, naujon katastrofon, ar supratai?

Paulius       2020-02-2 9:25

nemanau, kad nutiesti užjūrio klerkui kelią į daukantynę per palovio šliures yra tai, ką reiktų džiugiai akcentuoti. Jei tai parėmė ir Ozolas, tai tikrai ne pats protingiausias (ir padoriausias!!!) jo poelgis


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.