Nerasta rubrikos, Demokratija ir valdymas

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 1 d. 2:03

26     

    

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Šiandien retas atvejis, kai Seimą norėjosi pavadinti valstybės širdimi. Ne gėda jame būti ir ne gėda klausytis kalbančių jo garbingoje tribūnoje. Parlamente vyko konferencija ir paroda, skirta Romualdo Ozolo 80-mečiui.

Solidūs pranešimai ir pasisakymai diskusijose, jokių sąskaitų suvedinėjimo ir draskymosi dėl nuopelnų. Romualdui būtų patikę, nes viskas dėjosi oriu ozolišku stiliumi. Neapsiriktume, Romualdą Ozolą pavadinę politikos aristokratu, bet aš jį vadinčiau Lietuvos politikos Jobu.

Kaip Senojo Testamento „Jobo knygos“ herojus buvo savo krašto didžiausias teisuolis, dievobaimingas ir be krislo nuodėmės, taip ir Romualdas Ozolas pirmiausia išsiskyrė moraline švara. Nors iš Jobo viskas buvo atimta, jis liko ištikimas Dievui. Ir iš R.Ozolo buvo atimti postai, pareigos, net sūnus (žuvo mįslingomis aplinkybėmis). Jis liko ištikimas savo pašaukimui, kuris buvo tarnystė Lietuvai. Nuostabu – jis nieko nekaltino ir niekam nesiskundė.

Ir šiandien Seime, pagerbiant R.Ozolo šviesų atminimą, nebuvo akcentuoti Lietuvos politikos juoduliai, tik punktyru prisiminta intriga dėl Sąjūdžio vadovo rotacijos, nekelta iš užmaršties tokie gėdingi dalykai, kaip R.Ozolo išstūmimas iš pirmosios Vyriausybės vicepremjero pareigų, nutylėti intrigantai, faktiškai atėmę iš R.Ozolo jo įkurtą Centro partiją, kuri anuomet buvo perspektyviausia, itin įtakinga Lietuvos politinė jėga, nutiesusi Valdui Adamkui kelią į pirmąją Prezidento kadenciją.

Bet šiandien, ačiū Dievui, Seime apie tai nebuvo kalbama. Nes buvo kalbama apie Romuldą Ozolą, kuris tikėjo, kad politika gali ir turi būti padori, garbinga. Ir visu savo gyvenimu tai įrodinėjo. Intrigos prie jo nelipo, jis stačiai jų nepastebėdavo, ignoruodavo.

Sunku tuo patikėti, bet gero žodžio nusipelno ir Seimas. Tikriau – Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties išsaugojimo komisija, surengusi R.Ozolo atminimo pagerbimą. Praėjusieji metai jos iniciatyva buvo paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais, buvo surengtos jo palaikų perlaidojimo iškilmės, tapusios vienu iš valstybės metų įvykiu. Arūno Gumuliausko tyliai ir sumaniai vairuojama komisija turbūt yra sėkmingiausiai šios kadencijos Seimo dirbantis padalinys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nežinančiam kuo tikėt;       2019-02-2 15:20

jūsų abi legendos neteisingos. Reikia ne tikėti ar netikėti, o žinoti, jog socialistinių respublikų sąjungos išardymas buvo dešimtmečiais ruošiama vakaruose. O ne Lietuvoj iš vakaro. Ko pasekmė, laisvės vadeles nustvėrusiems, tame tarpe ir aa Romualdui, nieko nesigavo, nes trockistų visai kiti planai buvo. Rašau buvo, nes ne visiem Planetoj jų planai patinka

džobs       2019-02-1 19:30

Lietuvos politikoje Jobo, deja, nebėra.
Nu, bet užtat priviso daug politinių jobarių bei mozgajobų.

ah1       2019-02-1 18:20

plačiau žiūrint tai kūrėjai amerikžmogiai,būtent jie rašė konstitucijas Lietuvai ir post-cccp-ui, kurių esmnė vinis žemės pardavimas ir finansinė vergija amerikai apie tai ju tube: “hirinovsky about Putin! Solovyov and the hall are simply silent. The Prophecy of Zhirinovsky”, na ir žinoma galutinis tikslas žemių pasėmimas už skolas, kam esame jau ruošiami - Lietuvos simboliu ruošiamas bunkeris -kaip simbolis Lietuvos laukainčiai mirčiai ir dangaus karalystė - nes žemės neliks bus paimta už skolas, nes daugiau nieko nebeliks ką paimt, tiesa dar prieš tai pradėti atiminįti vaikai, galimai taip pat ant organų kaip kad ir mini Zhirinovsky savo pasisakyme. Juk iš kur paimami vaikų inkstai kai giriamasi apie šimtąją vaikų inkstų transplontaciją? 

Į temą neįtemai 16:34, kodėl neatsidaro:       2019-02-1 18:05

Vieniems vienu metu neatsidaro, kitiems - kitu, o po kurio laiko tarsi niekur nieko ima ir atsidaro. Arba neleidžia įkelti komentarų (kurį laiką) ir pan.
Trikdžiai, labai tikėtina, iš ten pat, iš kur čia pasiųsti štaziai, draugai ramanauskai, antiLIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS ar dzeikobai. Niršta, nes lietuvių ir vėl niekaip nepavyksta palaužti, o už grantus atsiskaityti tai reikia.
Veikia nekonstituciškai, todėl slapstydamiesi, kaip kas sugeba. Vis vien juodi darbai regimi, - toks dabar metas. Jei įsiviešpataus, prasidės fizinis teroras.
Išlikime tiesoje ir jie nieko negalės padaryti. Tikėkime ir Lietuva atgims, kuo šventai tikėjo ir Romualdas Ozolas.

ah1       2019-02-1 17:40

“Palik mirusiems laidoti savo numirėlius” Jėzus, Biblija.

Kuo tikėti?       2019-02-1 17:34

Vyrauja dvi versijos.Viena,kad Sąjūdį sukūrė Maskva ir atėjo V.Landsbergis,kuris jį nukreipė į vakarus.Kita versija.Kad susikūrė Sąjūdis,į kurį Maskva infiltravo V.L.kaip patikimą kadrą,kuris nepatrauks masių ir slopins nepaklusnius.

...       2019-02-1 16:34

ne i tema. Kodel neatsidaro Ozolo knferencija?

Žmogau,        2019-02-1 14:38

jūs teisus. Tegu apvaizdos duodama viltis mus neapleidžia.

Žmogus       2019-02-1 14:22

Paklausius šios konferencijos pranešimų,jauti, matai, kad yra tarpe mūsų ir nesiveliančių į rezgamas intrigas žmonių .Išklausiau visą konferenciją , ji buvo tarsi stiklinė tyro vandens šiuolaikinėje kai kurių politinių intrigantų(čių) rezgamoje klampynėje.Yra viltis.

Dviejų šeimininkų tarnas       2019-02-1 14:21

Atkreipiu dėmesį, kad Jobo knygoje labai aiškiai matosi, kad Jahvė ir Šėtonas - abu kaip bendradarbiai,- vienas - kaip vadovas, kitas - kaip pavaldinys. Pavaldinys ateina pas vadovą ir sako: ,,turime gamybinę problemą - Jobą. Kol kas viskas gerai, bet kas bus jeigu ...”. Ir vadovas sako: ,,gerai, pasiūlymą priimu, vykdyk”.

>Valdai ir vėl Jūsų žodžiuose/Išneša (2)       2019-02-1 14:07

Tam, kad visa, ką ap. Paulius pasakęs Rom 12, 17-21 būtų prasminga ir veiksminga, pirmiausiai turime trokšti PAŽINTI IR BŪTI PAŽINĘ,
kas yra Gėris ir kas yra Blogis.
Vadinasi, privalome PIRMIAUSIAI IŠTIRTI IR ĮVARDYTI Gėrio bei Blogio tikroves,
jų konkrečius pavidalus, raišką. ĮVARDYTI sau ir kitiems,
kad ir kaip skausminga bei ‘politiškai nekorektiška’ tai būtų.
Visą tai stengtis daryti ne sentimentaliai (psichosomatiškai, šalinantis nuo atsakomybės), bet išmintingai ir su meile
- pasmerkiant ne asmenį, bet nuodėmės blogį, ydas.
Absoliuti dauguma jubiliejinės Ozolo konf. pranešėjų kaip tik tokį anuomet atliktų sprendimų, jų pasekmių aptarimo ir vertinimo darbą atliko. Sutartinė kapų tyla “didžiojoje žiniasklaidoje” netiesiogiai tik patvirtino, kad anų įvykių dalyviai sieks liudyti tiesą ir tai padarys drąsiai. Stengsis, kaip Romualdo Ozolo mokiniai, liudyti tiesą - kaip visuomet nepatogią, karčią,
vadinasi, nekomercinę, nepataikaujančią valdžioms ir t.t..
Tik tikrovės tiesą sakyti yra gera
ir tik tokios tiesos sakymo gerumu nugalėsime blogį.
Būten taip elgtis drąsino kankiniai ap. Paulius ir mūsų pal. Teofilius Matulionis: pikta gali būti nugalėta tik gerumu, kuris yra meilė tiesoje ir tiesos meilė.
Taigi pikta nugalima ne iš silpnumo ar savanaudiškai (buitinio egoizmo) platinamais ir išplitusiais psichologiškai sentimentaliais “Nesipykim”, “Pamirškim, kas buvo”, “Gyvenkim draugiškai”. Nuostata, kuri atmeta askezės,
kovos prieš blogį ontologinę neišvengiamybę, yra klaidinga iš pagrindų. NK

Atnešimas       2019-02-1 14:01

Jei kas išneša tai yra ir atnešančių, o Nepriklausomybę atnešė ne vienas Jobas, bet jų buvo daug, ir pasakyta:,,Daug rankų didžią naštą kelią’‘, taip pat tinka,,Daug Jobų gali daug atnešti’‘.

>Valdai ir vėl Jūsų žodžiuose/Išneša       2019-02-1 13:40

Rom 12

17 Niekam neatmokėkite piktu už pikta, rūpinkitės tuo, kas gera visų žmonių akyse.

18 Kiek galima ir kiek nuo jūsų priklauso, gyvenkite taikoje su visais žmonėmis.

19 Nekeršykite patys, mylimieji, bet palikite tai Dievo rūstybei;

juk parašyta: Mano kerštas, aš atmokėsiu, sako Viešpats.

20 Verčiau jei tavo priešininkas alksta, pavalgydink jį, jei trokšta, pagirdyk jį. Taip darydamas, tu krausi žarijas ant jo galvos.

21 Nesiduok pikto nugalimas, bet nugalėk pikta gerumu.

Vyksta įdomūs dalykai Lietuvoje.       2019-02-1 13:37

gaila, kad tiesos.lt (gal negali) neparuošė spaudos konferencijos apžvalgos su M. Puidoku. Stiprus dvasia šis žmogus, balsuočiau už jį.

išnešantiems       2019-02-1 13:37

... ką gi, atleiskime tuomet Holokausto vykdytojams - pakylėkime juos savo begalinės meilės šviesa. Juk turime vienybės laikytis, kaip čia išsireiškėte. Todėl konclagerių prižiūrėtojų ir sunkiai dirbusiųjų sušaudymo zonderkomadose liesti nevalia. Teismai prieš juos - tai neteisybė ir ėjimas prieš Dievo valią. Vadovaujantis jūsų “logika”.

Tik tai ne Dievo, o Šėtono valia. Pataikauti blogiui, dangstyti ir teisinti jį. Tiek to “išnešimo”.

Pasisakyti už kankinystę ar prieš?       2019-02-1 13:24

Ar tai mūsų valioje? Ji yra visiems, to norime ar nenorime, tiek žydams, tiek krikščionims, tiek bedieviams. Tik… su Jėzaus jungu ji yra daug lengvesnė. Lietuva jos turėjo tiek, kiek reikia, tiek, kad patemptume dar sunkesnį jungą. Todėl ir tik todėl mūsų kraštas savo dvasia daro DAINUOJANČIAS REVOLIUCIJAS. Atminkit, tai mūsų protėvių kančių dėka. Dėkokime jiems atsiklaupę. Nebijokime kančios, kurios neišvengsime, o pabandykime suvokti kokia yra kančios prasmė. Tai dvasios stiprumo garantas. Tik didžiadvasiai išsižadėję savęs, laimi kovas ir mato nuskriaustą.

-> Išneša, .....       2019-02-1 12:56

„ Turime palaimintąjį Jurgį Matulaitį, kurio šūkis buvo - gerumu nugalėti blogį.“
Valstybės prigimtis – ne gerumu nugalėti blogį, bet protingai taikant įstatymus. Jeigu nėra įstatymų, nėra ir valstybės. Tikiuosi, kad nepasisakote už evangelišką kankinystę.

Ne prieko       2019-02-1 11:11

Čia tas šventas raštas, ten kaip ir Dievo reikalai, o Žemėje yra žemiški reikalai, todėl ar čia buvo toks Jobas pagrįsti sunku.

$+$       2019-02-1 10:17

Prieš 16 metų:
„Sausio 25 dieną Mokslų akademijoje organizuojama konferencija-diskusija „Tauta, epocha, asmenybė“, skirta ilgamečio LKP CK pirmojo sekretoriaus Antano Sniečkaus 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį organizuoja Mokslų akademija, Mokslininkų rūmai, Antrojo pasaulinio karo dalyvių komitetas ir LSDP klubas „Mokslas“.(XXI amžiaus).

Propagandinis, smegenų plaunamasis darbs į praeitį nenuėjo. Tarp kitko, A. Sniečkus taip svajojo atsiskirti nuo kremliaus partijos po Stalino mirties. M. Burokevičius taip bandė kurti „savarankišką” platformą, galėtų ir jam pasekėjai surengti kokią konferenciją, pav.: „Vidiniai karai ir jų svarba nepriklausomybei”. Neabejoju, visą salę užpildžytų vien tik konservatoriai.

Veidmainystė niekada nebuvo ir nebus vienybės pagrindu. Visi jūsų stabai buvo karjeristai ir opurtunistai. Mažu mažiausiai.

Išneša, .....       2019-02-1 9:46

Tik dabartis yra dabartis. Popiežius Pranciškus per jaunimo dienas Panamoje, mokino jaunuolius, gyventi “dabar”. O dabar mums reikia VIENYBĖS. Pajuskime šios dinos dvasią. Iki kaulų smegenų yra skaudi praeitis, bet tai darėme mes patys ne iš to protingumo, bet iš kvailumo. Pakilkime mylėdami vieni kitus ir priimdami tas kas buvo kaip Lietuvos istorijos pamokas ir tik tiek. Dabar tik geranoriškumu galime patys sau padėti. Turime palaimintąjį Jurgį Matulaitį, kurio šūkis buvo - gerumu nugalėti blogį. Turime savo istoriją, labai gerą istoriją, pamokančią istoriją.

vardeni pavardeni, ir vėl       2019-02-1 9:35

Įsivaizduojame - Trečiojo Reicho parteigenosse neatsidūrė nei Niurnbergo proceso teisiamųjų suole, nei kartuvėse ar kalėjimuose. Jie sėkmigai ir laimingai valdė iki savo biologinių mirčių datų. Jų palikuonys valdžioje. Persidažė, bet vis tokie patys politiškai korektiški. Apie Trečiojo Reicho burokevičininkę kancelerinos pareigose aš net nepriminsiu. Ir štai, išlenda kokie nepribaigti žydai ir primena akivaizdžius faktus. O jūs jiems: “Jūsų žodžiuose jaučiasi nepasitenkinimas, kaltų ieškojimas, t.y. vėl skaldymas.” Du musst das Leben nicht verstehen…

Vaizduotė neišneša?

Valdai ir vėl       2019-02-1 8:22

Jūsų žodžiuose jaučiasi nepasitenkinimas, kaltų ieškojimas, t.y. vėl skaldymas. Tai nepadarytos pamokos, kurios veda į aklavietę. Supraskite, mes buvome tokie, kokie buvome, esame tokie, kokie esame. Nebesiskaldykime, bet ieškokime sąlyčio taškų. Užtenka skaldyti, vienykite visus surasdami bendrą gėrį mumyse, kas vestu iš to marazmo į kurį esame patekti. Popiežius Pranciškus liepia žiūrėti į savo šaknis ir remiantis savo senolių, protėvių patirtis, kas buvo gerai ir kas buvo blogai ir daryti išvadas. Lietuvos dvasinė stiprybė yra stebinanti pasaulį, bet turime ir tą vadinamą blogio šaknį, t.y. visada susiskaldyti, viską ką turėdavome geriausią, imti ir išbarstyti. Pagykime iš vaikiškumo ir atmeskime viską, kas mus skaldo, bet raskime visa kame tai, kas mus vienija. Čia mūsų išsigelbėjimas. Nesakau, kad nematyti to, kas buvo, bet suvokti kodėl Dievas davė šiuos išbandymus ar ne todėl, kad mus norėdamas pakylėti aukštyn.

Pagarba       2019-02-1 7:56

Pagarba komisijos pirmininkui Gumuliauskui.Išsilavinęs,kultūringas,mielas žmogus.O juk buvo gerb.R.Ozolo jubiliejai ir prie kitų valdžių? Pagarba Seimo daugumai.

Stasys       2019-02-1 5:39

O,adamkus,tai.klaida,вei.antikonstitucinis.įstūmimas?....Ar,ne?

Rūta       2019-02-1 5:16

Kažkodėl salėje nesimatė konservatorių.

$+$       2019-02-1 3:55

„...savarankiškos LKP atsiskyrimo nuo Maskvos vienas įkvėpėjų ir kurį laiką jos biuro narys’ (L. Medelis).
⤴⤴⤴
Padorus žmogus į komunistų partiją nestojo. Kad ir kiek laiko bepraeitų ligos jūs, degeneratai, mums neipiršite. Minėti Adolfo Ramanausko Vanago varda šiame kontekste yra nusikaltimas. Jaunimui smegenis jau išplovėte savo opusais, vieni pabėgo iš Lietuvos, kiti marširuoja „praiduose”, likusieji iš viso nežino ko nori.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.