Demokratija ir valdymas, Partijos

Valdas Vasiliauskas. Ko politikai bijo labiau nei #metoo?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 26 d. 19:29

8     

    

Valdas Vasiliauskas. Ko politikai bijo labiau nei #metoo?

Po #metoo epidemijos politikas, išvydęs žavią moterį, turėtų persižegnoti ir pasimelsti. Bet sutikus verslininką, to būtų negana – praverstų ir švęsto vandens buteliukas kišenėje. O jeigu vis dėlto nepavyko išvengti verslo pietų, politikas sąskaitą ir padavėjo raštišką, notaro patvirtintą paliudijimą, kad už pietus ir arbatpinigius sumokėjo politikas, turi saugoti dešimtį metų, nes nežinia kada bus iškviestas į apklausą. Nemalonumus per valdiškus namus pietūs su politiku žada ir verslininkui.

Po Politinių partijų finansavimo įstatymo pataisos, uždraudusios juridiniams asmenims remti partijas, politika ir verslas Lietuvoje – du nesusisiekiantys paraleliniai pasauliai. Įstatymas veikia – greitai nebeliks nė vienos partijos, kuriai nebūtų pareikšti įtarimai.

Ikiteisminių tyrimų lavina, nusiaubusi krašto partijas, įrodo, jog šis draudimas nėmaž nepadidino jų finansavimo skaidrumo, tačiau stabdo demokratijos brandą, pakerta pasitikėjimą nacionaliniu verslu.

Kadangi valstybės paramos partijai dydį lemia paskutinių rinkimų į Seimą rezultatai, pažeidžiamas rinkimų dalyvių lygiateisiškumo principas, užkertamas kelias naujoms politinėms jėgoms. Partijos, visiškai priklausomos nuo valstybės dotacijos, virsta kvazivalstybinėmis struktūromis ir partokratijos peryklomis. Be to, dotacija tampa trumpu valdžios pavadžiu partijoms, nes bet kada valstybės finansavimas gali būti nutrauktas.

Ką remti, sprendžia ne piliečiai, bet valdžia, patys politikai, balsuojantys už Biudžeto įstatymą ir jame išskirtą partijų finansavimą. Kiekvienas mokesčių mokėtojas per valstybės dotaciją priverstas paremti ir tą partiją, kuria jis piktinasi, – niekas jo nuomonės neklausia.

Seimo narys B. Matelis pateikė Politinių partijų finansavimo įstatymo pataisą, kuria sugrąžinama teisė juridiniams asmenims paremti politines partijas, tačiau tik per „akląjį fondą“, kurį tvarkytų ir lėšų skirstymo tvarką nustatytų Vyriausioji rinkimų komisija – ta pati valdžia. Todėl B. Matelio pataisa situacijos nekeičia, žmonių pasirinkimo galimybių  ir pasitikėjimo verslu neatkuria, politikos ir verslo santykių nedekriminalizuoja. Ir toliau politikas, nufotografuotas su žinomu verslininku, bus labiau sukompromituotas, nei įkliuvęs #metoo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-04-28 20:30

“To Nereikia” - šiaip jau, jokios problemos neturėtų būti, nes VALSTYBINIS radijas ir televizija rinkiminės kampanijos metu turėtų vienodai eterio laiko skirti VISIEMS kandidatams nepriklausomai nuo jų turtingumo, įtakingumo ar “ideologinio teisingumo”. Na, o pageidaujantys galėtų mokėti komerciniams kanalams už papildomą reklamą - tik klausimas, kiek prasminga tai būtų, jeigu pagrindinės rinkiminės kovos vyktų ne ten.

ruta       2018-04-27 9:37

Manau , jokio politiniu partiju finansavimo is biudzeto nereikia , nes milijonai isleidziami demagogijos propagandai ..Nei viena partija neatitinka net savo partijos pavadinimo ideologijos , tai kokio velnio dar milijonus svaistyti ju melo skleidimui   . Iveskite partijos nario mokesti / fiksuota/ ir uz SAVO pinigus skleiskite mela ir propaganda ..Maza musu salis ir gerai matoma jos bendruomene , be jokiu viesosios nuomones formuotoju makaronu , parodo kas yra kas ..p.s. sutinku su Vaido komentaru , kad visom partijoms paskirtilaiko ju programu pristatymui ir kad butu priimtas istatymas del kiekvieno politiko - valdininko asmenines atsakomybes , be senaties termino ... projektas nuostolingas , atnese zala - padenk nuostolius..pinigai paslepti , atsitupi i kalejima ..

VaidasVDS       2018-04-27 7:56

Aš vis bandau perkąsti mūsų emigranto daktaro Jono nuolatinio bambėjimo dėl antikonstitucinių rinkimų, teisingiau sakant, pusiau antikonstitucinių (pusiau “nėščių”), tikslą. Nors su daktaru geriau nereikia bent nors kiek tuo klausimu diskutuoti, nes jis bus parengęs daugybę paklodžių tuo klausimu.
Daktaro didelė problema yra, kad blogai yra būti pačiu protingiausiu, kuomet į tave dar ir nelabai kas ten aukščiau dėmesį kreipia. Bet tada bent plebsas palaiko.
O gal tuo pretekstu visai būtų galima pateisinti kokią nors Lietuvos okupaciją, juk visi Seimo rinkimai, anot daktaro, neteisėti. Gal tai ir yra (kas galėtų paneigti galimybę...) kokia nors KGB “zadinijie” draugui daktarui, kuriam, panašiai kaip ir daugeliui konservatorių, nuolat reikia šaukti čia KGB-istas ir ten KGB-istas, ir visur aplink vieni KGB-istai, ir be to viskas neteisėta…
O partijų finansavimą gal ir reikėtų keisti, bet neatiduodant valstybės lėšų konkrečioms partijoms (jos lai renkasi savo nario mokestį savo organizacijai išlaikyti), o nemokamai dalijant laiką diskusijoms bet kurioms politinėms partijoms ir bet kuriems asmenims, kurie tik norėtų dalyvauti rinkimuose laikraščiuose, televizijose ir kitose informavimo priemonėse. Ir tą daryti lygiavos, o ne popso principu. Tiek naujas, tiek senas turėtų lygias galimybes. Gal ateity kas nors ir protingai tai sureguliuos.
Bent vienos paklodės tikrai neišvengsiu, iš karto kitų atsiprašau smile

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-04-26 22:11

“Nemalonumus per valdiškus namus pietūs su politiku žada ir verslininkui.”

Ponai politikai dar vis niekaip nesupranta, kad per pietus reikia VALGYTI ir gerai sukramtyti, kad ilgiau gyventų. O dabar pietauja su verslininku, kaip kokie cezariukai, du darbus vienu metu daro. smile, PARDAVINĖJA LIETUVĄ. Pietai turi būti pietais, o susitikinėjimai susitikinėjimais.

“Valdas Vasiliauskas. Ko politikai bijo labiau nei #metoo?”.

Lietuvos visi be išimties POLITIKAI ir PARTIJOS kaip VELNIAS KRYŽIAUS bijo Konstituciją atitinkančių Seimo rinkimų pagal LYGIĄ rinkimų teisę, kuriai PRISIEKIA. VISI politikieriai yra ANTIKONSTITUCININKAI ir Lietuvos IŠDAVIKAI, NIEKŠAI, asmenys be garbės, sąžinės, teisingumo ir kas nori gali pridėti dar bet kokius epitetus, vis tiek bus nepakankama įvardinti jų nusikaltimų Lietuvos valstybei. Visi 7 Seimai “išrinkti” pagal antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, kurį 1992-07-09 priėmė SIGNATARAI ir pasirašė Vytautas Landsbergis.

Štai Jums ponai ir Jūsų darbo rezultatas….. Priesaikas IŠNIEKINĘ pavirto NIEKAIS.

 

Geras straipsnis       2018-04-26 22:08

Nuoširdus ačiū autoriui! Bėda ta, kad visa šita situacija buvo aiški dar prieš priimant politinių partijų finsnsavimo įstatymą, buvo aišku, kokių tikslų siekiama jį priimant. Bet vis tiek priimė ir net nesiruošia jo panaikinti. Tuo įstatymu yra užtikrinamas biurokratų vykdomas Seimo narių papirkimas itin stambiu mastu.

To Nereikia       2018-04-26 21:27

Žmonės išrenka tuos, kurios kasdien per televiziją rodo, o ne tuos, kurie geriausiai gintų viešą interesą. Kas turės daugiau pinigų, tas daugiau eterio laiko nusipirks ir bus išrinktas, sąrašinis ar ne sąrašinis. Jokia nauja jėga negalės prasimušti. Galvokite ponai ką siūlote. Jokios tada demokratijos nei kvapo neliks.

NEREIKIA       2018-04-26 20:37

“sąrašinių” politikų.Ką išrinks žmonės tą ir turės..Dabar sulenda “labai kvaili žmonės” anot Trampo ir krečia cirkus.

aš tai komunistų bijau       2018-04-26 20:22

ypač nomenklatūrinių: nes jų valdžioje kgbistai, teismai, prokuratūra: gali bet ką suvirškinti.


Rekomenduojame

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Audrius Bačiulis. Apie Europos Sąjungos jungtinius apsaugų nuo Corona viruso epidemijos pirkimus

Algimantas Rusteika. Na, bet kai viskas baigsis, bus gerai

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Michaelas Cookas. Bijote koronaviruso? Džiaukitės, kad negimėte prieš 400 metų

Povilas Gylys. Dalia Grybauskaitė: asmeninės savybės

Liudijimas. Gydytojas iš Lombardijos: „Džiaugiuosi, kad grįžau prie Dievo, kai mus supa kančia ir mirtis“

Rasa Čepaitienė. Palaikykime SAM ministrą Aurelijų Verygą

Verta prisiminti. J. Tumo-Vaižganto laiškas apie „karantino sąlygas“ Kauno potvynio metu 1926-aisiais

Aurelijus Veryga. #veido_kaukės

Jurga Lago. Štai kaip gerai „tvarkosi kitos šalys“, arba Apie europinius standartus

Neringa Venckienė dalijasi prisiminimais: „Kas išliejo, nutašė, suformavo… mus tokius?“

Rasa Čepaitienė.  Karantinas (II): kinų pavasaris

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.