Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Valdas Vasiliauskas. KGB klasika

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 30 d. 10:59

15     

    

Valdas Vasiliauskas. KGB klasika

Šiomis dienomis gavau savo gero bičiulio, daktaro Rimto Marcinkevičiaus iš Amerikos žinutę: „Kodėl tyli dėl Kazio Škirpos ir Jono Noreikos?“ Diskutuoti su R. Šimašiumi ar dėl R. Šimašiaus – atsiprašau. Ir jau vėloka, kai mojuojama kūju.

Tai tas pats, kaip diskutuoti su paryčiais į tavo namus įsiveržusia slaptąja politine policija – galbūt taip buvo gestapo ir enkavėdistų užkluptas ir išsivežtas Generolas Vėtra (J.Noreika)? Nūnai paryčiais, visiems ramiai miegant ir ničniekam nesitikint, buvo nulupta ir išsivežta jo atminimo lenta.

Bet neverta diskutuoti ir su istorijos profesoriais, docentais, daktarais, kurie K. Škirpą ir J. Noreiką vadina „fašistais“, kartoja tokius nutrintus KGB klastočių rinkinius, kaip „ Dokumentai kaltina“, kuriuose visi kovotojai už Lietuvos laisvę, pasipriešinę sovietų okupacijai, vadinami fašistais ar bent fašistų pakalikais. Ir, be abejo, susitepusiais žydų krauju arba aršiais antisemitais, įkvėpusiais šoa. Tai KGB klasika.

Antai neseniai mus palikęs šviesaus atminimo JAV lietuvių istorikas daktaras Augustinas Idzelis, demaskavęs ne vieną KGB falsifikaciją, atkreipė dėmesį į garsų, dažnai cituojamą Žemaitijoje platintą Lietuvių Aktyvistų fronto (LAF) 1941 m. kovo 19 d.: atsišaukimą „Į pavergtus brolius ir seseris lietuvius“, kuriame sakoma, kad visi komunistų kolaborantai išpirks savo kaltę, jeigu nužudys bent vieną žydą. Šį pasibaisėtiną pažadą pasirašo Berlyno LAF informacinis skyrius.

A.Idzelis įrodė, kad šį „dokumentą“ ne Berlyne, bet Lietuvoje pagamino tuomet dar jaunas gabus NKVD kontržvalgybos karininkas Aleksandras Slavinas, sutriuškinęs LAF Žemaitijos skyrių, vėliau lietuvių rezistentų medžioklę pavertęs savo amatu ir pašaukimu, o išėjęs į atsargą, iki paskutinio atodūsio kompromitavo nepriklausomą Lietuvą ir kovotojus už jos laisvę, pasitelkęs Lietuvos žydų tragediją. Kaip parodė ši dėl K. Škirpos ir J. Noreikos„diskusija“, A. Slavinas paliko daug nepriklausomoje Lietuvoje pasekėjų net akademiniuose sluoksniuose – profesorių, docentų ir daktarų. Nors pats A. Slavinas neturėjo akademinio laipsnio – tik KGB.

Tokie pat laipsniuoti A. Slavino kolegos iš gestapo ne mažiau pasidarbavo istorijos mokslo labui. LAF priskiriamos šlykščios antisemitinės karikatūros su pagrindiniu veikėju „žydu-komunistu“ buvo platinamos ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Tik latvių kalba. Latvijoje LAF nebuvo. Tačiau buvo gestapas.

Kiek Lietuvos istorijos daktarų, docentų, profesorių pluša Vokietijos archyvuose, ieškodami pirminių šaltinių, bandydami faktus atskirti nuo melo? O gal mes tikimės, kad vokiečiai patys papasakos visą teisybę, kaip jiems sekėsi šaudyti Lietuvos žydus?

Jau 1939 m. sausio 24 d. Reicho maršalas Hermanas Goeringas pasirašo įsakymą pasiruošti žydų problemos sprendimui vokiečių įtakos srityse Europoje. Vokietijos policijos ir SD šefas, SS gruppenfueris Reinhardas Heydrichas nedelsdamas, 1939 d. rugsėjo 21 d. sudarė specialų dalinį iš maždaug trijų tūkstančių rinktinių SS galvažudžių, suskirstytų į keturias Einsatzgruppen, kurios turėjo žygiuoti kartu su Wehrmachtu pirmose fronto linijose ir naikinti žydus bei komunistus.

1941 m. birželio 20 d., likus vos dviem dienom iki karo, į Gumbinę atvyko Einzatzgruppe A., kuri jau pirmąją karo dieną ėmėsi darbo skersdama Palangos, Kretingos, Tauragės ir kitų miestelių žydus.

Ką mes žinome apie holokausto, kuris prasidėjo 1941 m. birželio 22 d. Lietuvoje ir visoje Rytų Europoje, nacių paruošiamuosius namų darbus, kurie buvo atlikti su vokišku pedantizmu? Tarkim, apie Josepho Goebbelso žinybos indėlį? 

Tie, kurie kaltina Joną Noreiką dėl vokiečių įsakymų perdavimo geto klausimu (lietuvių administracija galėjo atlikti tik pašto funkcijas, nes žydai ir jų turtas iš pirmos dienos pateko į vokiečių jurisdikciją), turėtų žinoti, kad getai žydams buvo vienintelis laikinas išsigelbėjimas nuo SS „mobiliųjų žudymo operacijų“ – kilnojamų skerdynių, jau pirmaisiais karo mėnesiais į žvyrduobes pasiuntusias praktiškai visas gausias Lietuvos provincijos žydų bendruomenes. Žinoma, getai buvo tik žudynių atidėjimas. Beje, daugiausia išsigelbėjusių – kaip tik iš Šiaulių geto, nors čia J. Noreika niekuo dėtas – tuo metu jis pats jau buvo Štuthofo koncentracijos stovykloje.

Tik visiškas Lietuvos politinės istorijos neišmanėlis gali kaltinti K. Škirpą antisemitizmu, fašizmu ar bent provokiška orientacija. Demokratiškų pažiūrų žmogus, stovėjęs prie nepriklausomybės ištakų, artimas valstiečių liaudininkų ideologijai, savo politiniu idealu laikęs Mykolą Sleževičių, kurio daugiausia pastangomis jau pirmoje Augustino Voldemaro Laikinojoje Vyriausybėje, o po to dar septyniose Lietuvos Vyriausybėse (iki 1924 m) buvo Žydų ir Gudų reikalų ministrai.

Tai buvo negirdėtas neregėtas dalykas Europoje – nacionalinės mažumos padarytos paskira institucija, specialiai skirta ginti jų teisėms. Lietuviai – ir K.Škirpa taip pat, nors ir aname pasaulyje! – tokiu valstybės teisės modernumu gali didžiuotis. Tik po Antrojo pasaulinio karo ir holokausto žmogaus ir mažumų teisės iškopė į demokratinių valstybių ir tarptautinų organizacijų darbotvarkių viršų.

Dar daug mūsų daktarams, docentams ir profesoriams dera pasimokyti ir paplušėti, kad suvoktų K. Škirpos asmenybės mastą. Taip pat ir laikinajam užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui – jo valdose nė su žiburiu nerastum bent panašaus lygio strateginio užsienio politikos mąstymo, kokiu buvo apdovanotas K. Škirpa.

Greta Kazio Pakšto, tai vienas pirmųjų Lietuvos geopolitikų, gal net prilygstantis Karlui Gustafui Emiliui Mannerheimui. Lygiai kaip Suomijos generolas ir būsimas prezidentas, K. Škirpa ragino nepriimti Stalino „dovanų“ (Vilniaus krašto ir 1939 m. tarpusavio bendradarbiavimo sutarties su sovietų karinėmis įgulomis), lygiai kaip Mannerheimas ne iš simpatijų nacizmui, galbūt net prieš savo valią, gindamas šalies nepriklausomybę, siūlė neatstumti ištiestos Vokietijos rankos.

Nors Suomija dėl karinio bendradarbiavimo su fašistine Vokietija Pratęstame kare turėjo daug politinių ir diplomatinių keblumų, tačiau apgynė savo nepriklausomybę. Ir išsaugojo Suomijos žydus, priešingai nei Norvegija, okupuota vokiečių. Kas atsitiktų Suomijoje, jeigu koks nors tenykštis šimašius pradėtų versti „nacių talkininko“ Mannerheimo paminklus? Pasikėsinimas į Suomijos didvyrį būtų pasikėsinimas į Suomijos nepriklausomybę.

Niekdariai K.Škirpos alėją perkrikštijo Trispalve. Bet ar tai nėra vėliavos pažeminimas, paniekinus jos vėliavnešį? Ko verta vėliava, jeigu nėra kam jos iškelti ir nešti? Būtų žiaurus groteskas, jeigu tai darytų Vilniaus meras.

Dėl R. Šimašiaus man viskas aišku jau nuo 2011 m., kai jis, būdamas teisingumo ministru, įdavė A. Lukošenkos režimui Baltarusijos opoziciją ir jos lyderį Alesį Beliackį, pateikdamas jų gaunamos paramos iš Vakarų sąskaitas Lietuvos bankuose. Po tokio skandalo kiekvienas Lietuvos politikas būtų baigęs karjerą. Tik ne R. Šimašius, net neapklaustas VSD. Išgelbėjo savo kailį ir per liberalų skandalą, atsižegnodamas draugų, su kuriais krimto duoną viename suole. Kodėl nesėdi viename teisiamųjų suole? Sako, išsuko Prezidentūra. Neturėdamas žalio supratimo apie urbanistiką, architektūrą ir meną, jis padarė viską, kad Vytis iš Lukiškių aikštės atsidurtų prie Kauno pilies.

DĖL ŠIMAŠIAUS NEDISKUTUOJAMA!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Apie       2019-08-1 15:41

ka mes diskutuojam?Sitai kaltintoju ordai visa tai yra puikiai zinoma.Tai special;i zydu ir “specu” operacija, skirta juodinant pasipriesinimo ir issivadavimo judejima, isplauti neatspariems zmonems smegenis.Cia, tiesos.lt portale jau kazkuris komentatorius pastebejo.Kad taip zmones ruosiami palankiai primti tam tikra diena.Vel su gelem ir entuziazmo suksniais.

Juokinga       2019-07-31 14:02

ta apeliacija į ,,galvojančius” vilniečius. Vilniečiai galvoja, kaip patiems tapti merais ir kokį čia bunkerį susipilti, nuo kurio toliau matytųsi pasisioti išvesti ,,šeimos nariai” smile .

Jeigu...       2019-07-31 10:42

Jeigu jau sostinėje nėra iš ko rinktis,tai liūdesys ir gėda!Tai berniukas iš Jonavos,tai blondinas iš Tauragės!Sostinėje!Kuom Jūs galvojat,brangūs Vilniečiai?

mazgys       2019-07-30 20:44

Kaip apskritai Šimašius tapo tuo, kuo dabar yra?
Kokia yra jo karjeros pradžia? - su kuo bendravo, kam, kada ir su kuo dirbo? Kas yra žinoma apie jo studijas universitete ir apie jo šeimą bei draugus dar iki universiteto?
Vaikinas iš Tauragės padaro įspūdingą karjerą, ir netgi Vilniuje - kokiu būdu ir kieno dėka?

antanas       2019-07-30 17:07

kodėl net šiame portale neleidžiama nuomonei pritarti ar ne?

geranoriškai kalbant ,tai        2019-07-30 16:39

Šimašiaus vietoj tiesiog eičiau mokytis. Labai jau neišsilavinusio ,siauro akiračio lemti jo tie piktinantys “viešuomenę ” sprendimai . Gi už juos vieną kart tikrai reiks rimtai atsakyt.

Kada lietuvis supras,kad jo       2019-07-30 16:22

laidas išlikti pirmiausia jame pačiame,jo dvasinėje stiprybėje.Gerai turėti draugų tiek vakaruose,tiek rytuose,bet labiausiai svarbu pasikliauti savimi,savo morale,auklėjimu ir tikėjimu.

Blaivus straipsnis,       2019-07-30 16:19

be aistrų,o su noru suprasti ,išsiaiškinti.Žudė tiek iš vienos ,tiek iš kitos pusės,sąmoniningai,nesąmoniningai,kilnių , savanaudiškų,noro išlikti ar pasipelnyti priežasčių  vedami.Būtų labai gerai,kad būtų imtasi atvirai išsiaiškinti visą apie šį skaudų laikotarpį.Tik viena aišku,žudyti lietuvius,žydus ir kitus yra negalima.

Agnei       2019-07-30 16:00

Tai žinoma, kad armošimašiams bus perduoti 5 kolonos balsai - šie veiklai ES viduje tinka labiau nei paleckiukiai, subotinai, paksai ar uspaskiai.

to:rasa       2019-07-30 14:20

trolini ir neraudonuoji. Kokio amzelio esi, kad tada po lova tilpai ir dar “atsimeni”. Cia kaip antra Vanagaite arba pagal Valda - Vanagaite Nr.2
Kadangi nezinai ar buvo stribai arpartizanai. Nepamirska, kad partianai rusiskai nesikeikdavo, o lietuviu k. keiksmazodziu, deja , neturi. taip, kad nevark!

rasa       2019-07-30 13:58

kalbekit ka norit,bet man is atminties niekas neistrins tu naktiniu partizanu purvinu batu,kai mes dar vaikai budami,buvome priversti tyliai guleti palovyje,o jie nakti ateje visa maista su keiksmais issinesdavo,Guledami tu patriotu veidu nematydavome,tik purvais apkibusius batus,o kiek nekaltu zmoniu iszude,gaila jau mires tevukas papasakotu su visomis pavardemis.Todel pritariu Simasiui,kam kirsinti visuomene kabinant atminimo lenta,nes dalyvavo zydu zudime,o tai yra didele nuodeme ir nepateisinama.Kad dabar pilna prisiplakeliu ir ‘baisiu’ patriotu irgi faktas.Nekelkim triuksmo tegu visi iseje ten,i amzinybe ramiai ilsisi; ir patriotai,ir kaltieji

Agnė       2019-07-30 13:54

Ale pamatysit kaip su Armonaite bus “ant bangos”. Susišluos nemažai dundukų į savo gerbėjų būrį. Aišku, norėčiau, kad taip nebūtų

StasysG       2019-07-30 12:46

Ačiū Autoriui V Vasiliauskui. Didelis darbas padarytas, demaskuojant naujų liberalų vadą Šimašių. Kuris, labai įsiaudrinęs nacionalinėje televizijoje, sugebėjo pasigirti, kad “Išėmęs parako statinę tautai iš po užpakalio.”

lietuvis       2019-07-30 12:39

Valdas Vasiliauskas geriau už istorikus žyno!

Taip,       2019-07-30 12:38

dėl šimašiaus nediskutuojama. Diskutuojama dėl Lietuvos nepriklausomybės, tik ar daug žmonių tai supranta?

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.