Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Valdas Vasiliauskas. Kas mus vizgina?

Tiesos.lt siūlo   2020 m. kovo 1 d. 14:15

14     

    

Valdas Vasiliauskas. Kas mus vizgina?

„Respublika“

Praėjusią ir šią savaitę regėjome, kaip plėnimis virsta Vytauto Bako it deimantas žėrėjusi politinė karjera. Dar neseniai buvęs pastarosios Seimo kadencijos įtakingiausias tribūnas, kurio kiekvieną žodį gaudė politikai ir visuomenė, nūnai veltui braižėsi apie Seimo valdybos duris, supratimo nerado net Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK), kuriam vadovaudamas jis sulaukė savo žvaigždžių valandos – didelį atgarsį sukėlęs parlamentinis tyrimas dėl asmenų, verslo subjektų ir interesų grupių poveikio valstybės institucijoms. Matyt, buvęs NSGK pirmininkas tikėjosi pakartoti triumfą, tačiau jo grėsmingus pareiškimus į archyvą pasiuntė ir Generalinė prokuratūra su Specialiųjų tyrimų tarnyba, netikėtai vėsiai, gal net pašaipiai sutiko ir opozicija, su kuria iki tol jis palaikė lipšnius santykius.

Kur visi tie, kurie sveikino V.Baką su „drąsiausiu visų laikų korupcijos tyrimu“, laimino jo turą po Lietuvą su tyrimo išvadomis? Po teisybei, tos liaupsės buvo gerokai perdėtos: tyrimas daugeliu atvejų atrajojo senas istorijas (M.Basčio, Ignalinos AE ir „Nukem“ reikalai, Darbo partijos byla), keistai dubliavo dar nė neįpusėjusį „MG Baltic“ ir Liberalų sąjūdžio teismo procesą. Įsijautęs į vaidmenį, NSGK pirmininkas ir tyrimo vadovas neatsispirdavo pagundai net užbėgti teismui už akių, pažerdamas kaltinimus ir nuosprendžius, kad vienas stambiausių lietuviško kapitalo koncernų yra nusikalstama organizuota grupė, kelianti grėsmę nacionaliniam saugumui (dėl šių neatitinkančių tikrovės teiginių V.Bakas jau pralaimėjo verslininkams dviejų instancijų teismuose). Tokias išvadas V.Bakas padarė iš Valstybės saugumo departamento (VSD) slaptos pažymos, kuri faktiškai visa buvo perkelta į Seimo tyrimo medžiagą, o paskui išslaptinta ir paskelbta, užtušavus pavardes (netrukus buvo „atidengtos“ ir pavardės).

Toks nekritiškas kliovimasis slaptosiomis tarnybomis baigėsi paties tyrimo žaidimu į vienus vartus, visus šunis kariant ant verslo subjektų ir anaiptol ne stipriausių politinio lauko žaidėjų, už jų nematant tikrųjų korupcijos architektų. Saugumiečiai per NSGK tyrimą sprendė savus uždavinius, tarkim, suvedė senas sąskaitas su neparankiais žmonėmis (sukompromitavo jiems daug kraujo pagadinusį žurnalistą Tomą Dapkų). O dėkingumas V.Bakui? Buvęs NSGK pirmininkas gali skaudintis, kad jo tyrimo partneriai nėrė į krūmus, neturi nei garbės, nei sąžinės, sunkią valandą jį išdavė. Bet klausimas: kas ką išdavė.

Susidaro įspūdis, kad V.Bakas ūmai pakeitė plokštelę: anksčiau aklai pasitikėjęs slaptosiomis tarnybomis, netikėtai pareiškė, jog viena iš jų neteisėtai renka informaciją iš privataus gyvenimo, neleistinai veikia politinius procesus, net rinkimus. Sakytum, nutarė slaptosioms tarnyboms priminti uodegą. Bet uodega pasimuistė ir smogė atgal.

Panašiai nutiko ir buvusiam „15 min“ žurnalistui Šarūnui Černiauskui, Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygos „Kabinetas 339“ herojui, turėjusiam tapti trečiuoju knygos autoriumi, bet netapusiam. Pažeidusiam žurnalisto etiką, tiksliau – tabu (nes etikai čia mažiausia vietos). Tabu – mėginti pergudrauti savo maitintojus. Jie tol tave maitina slapta informacija ir globoja, kol jiems tarnauji. Š.Černiauskas pabandė padirbėti dviem ponams – ir išsyk tų pačių slaptųjų tarnybų buvo sudegintas, užsirūstinusi D.Grybauskaitė nubaudė išdaviką, atimdama savo pačios užkabintą ordiną už uolią tarnybą dvarui.

Knyga „Kabinetas 339“ – tobulas žaidimas į vienus vartus. Nuo pirmo iki paskutinio puslapio, kuriuose sutinkame ir demonizuotą žurnalistą T.Dapkų, iš tos pačios VSD pažymos. Savo tendencingumu, šališkumu žurnalistinis tyrimas net pranoksta V.Bako parlamentinį tyrimą: rašoma apie korupciją energetikos ir šilumos ūkyje, tačiau gerai arba nieko – apie nuolat kaitaliojančią pavadinimus „Lietuvos energiją“ ir šventąją karvę Roką Masiulį bei jo žmones (išvytas premjero patarėjas Tomas Garasimavičius). Kaip žiniasklaida šią valdančiąją daugumą skalbia be gailesčio, „15 min“ žurnalistai D.Pancerovas ir B.Davidonytė be atodairos bombarduoja Vyriausybės rūmų kabinetą Nr. 339 ir jo šeimininką – premjerą Saulių Skvernelį. Nesakau, kad visuomet be pamato. Tačiau kai į dienos šviesą velkamas kiekvienas mažmožis, nepalankus premjerui, kai kalbinami visi jo atleisti ministrai, patarėjai, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai, suvoki, kad knygai nepakenktų ne tik kabineto, bet ir užsakymo numeris.

Knygoje regime simpatiškus D.Pancerovo, B.Davidonytės ir Š.Černiausko (iki demaskavimo) autoportretus. Jų žurnalistinio tyrimo slaptieji šaltiniai – anonimai Raktininkas ir Ka – slaptųjų tarnybų personifikacija. Žurnalistai įsitikinę, kad tai jie vykdo žurnalistinį tyrimą, o slaptieji šaltiniai jų nurodymu renka ir teikia informaciją. Vertėtų prisiminti seną 1997 m. Barry Levinsono filmą „Uodega vizgina šunį“ („Wag the Dog“), kai pats užsakovas pasidaro savo pasamdytų viešųjų ryšių ir slaptųjų agentūrų manipuliacijų auka. Slaptosios tarnybos niekad neišsižada savo tikslų, taip pat parlamentiniuose ir žurnalistiniuose tyrimuose, manipuliuodami jų autoriais, galiausiai – ir visuomene. Kaip byloja V.Bako ir Š.Černiausko likimai, pernelyg didelis pasitikėjimas slaptosiomis tarnybomis geruoju nesibaigia net populiariems politikams ir žurnalistams.

Moralas: naivu tikėtis iš „uodegos“ moralės ir sąžinės.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-03-3 17:29

reg > reiškia negalima smile

reg       2020-03-3 14:18

Na va, Stasiui net pliuso neiseina uzdeti. Sistema nepraleidzia. Ir ka tai reiskia? A?

ar esate       2020-03-3 14:16

” uzkoduoti” , kad spaudziate vien minusus komentatoriui Stasiui?  Juk jis vienas cia atlaiko priesinga sparna ir is trikruju raso daug tiesos.

stasys        2020-03-3 7:31

Reigardui .. aš kritikuoju tamstos peršamas idėjas ir man visiškai nesvarbu kas slepiasi po Reigardu,  kaip Jis maitinasi bei iš ko gyvena . Savo požiūrio į tokias rusiškas investicijas aš neslepiu kaip neslepiu ir to kaip vertinu tas „vieno mygtuko paspaudimo technologijas ar paprasto brukštelėjimo pirštais „ visa tai iš žmogaus daugiau atima nei duoda ...nors gal būt šiandiena vartotojui atrodo ir kitaip . Jus nesate dvasiškas žmogus ..mėgstate paprastas „pabrikuškes“  jos traukia Jus savo blizgesiu ir suteikiamu komfortu , tam pasiduoda didžioji dauguma visuomenės , bet ne visi . Jei išdėstysite logiškai kokia naudą duoda bendruomenei tokie SkY Way išradimai galima bus tęsti pokalbi . Nuo savęs tik pridėsiu spartindami gyvenimo tempą mes nesukuriame tos darnios aplinkos kurioje galėtu vystytis žmogaus ir bendruomenės santykiai , galu gale tie santykiai tampa pamainomi bei paviršutiniški ..kaip tas skraidantis debesyse SkY Way transportas . Nereikia atrakcionu versti kasdienine gyvenimo norma , sugalvokime tokias transporto priemones kurios leistu neatitrūkti nuo žemės kojomis. Ir apie investicijas . Tai kas šiandiena į Lietuva iš rytu ateina tėra skirta vartojimui o vartojimas sukuria tik pridėtine verte mokesčiams bent ne bendruomenei . Tokios investicijos ateina ir iš vakaru bet pastarosios atsineša bent pinigus su savimi ..o čia rusiškas sūris pelėkautuose .

Raigerdas>štažiui        2020-03-2 22:07

Labai ačiū, kad parašei šitas dvi parašas arba “komentarus”. Pagaliau juose tu atsiskliedei visu 100%, ir pagaliau šituose komentaruose “stasys” yra be kaukės. Užtenka net šitos frazės:” Bertazumių išradėju ir Lietuvoje pilna , vieni ju tampa sėkmingais star-tapais kiti, kaip šis atvejas, kuria visokias finansines piramidės pasinaudodamos žmoniu patiklumu”. Dabar drąsiai galiu pasakyti, kad esi šiuolaikinis stribas. Taip esi tikras šiuolaikinis “stasys-stribas”. Nežinau, kaip susiklostys tavo tolesnis likimas, bet neduok Dieve, jeigu kas nors išaiškins, kad “stasys” gauna nors vieną eurą iš valstybinės kišenės. Mes jau nieko negalime padaryti, kad anų laikų “stribai” žudė žmones, rašė ant jų kliauzas, siuntė į Sibirą, ir buvo maitinami iš valstybės kišenės. Šiandien jau tampa mūsų visų atsakomybė, kad nei vienas toks niekšas, nei vienas toks šiuolaikinis stribas, pasivadinęs “stasiu”, negautų nei vieno euro iš valstybės kišenės. O jeigu jau ir gavo, dirbdamas, pavyzdžiui, VSD, tai jis privalo grąžinti dvigubai, o VSD turi būti atliktas kapitalinis valymas, kad ten neliktų net “stasio-stribo” kvapo. VSD turi būti pravesta pilna dezinfekacija nuo “stasių-stribų” viruso. Siūlau pasilikti šituos “stasio” komentarus, nes kai Europoje plačiai bus naudojamas Sky Way transportas, reikės ištraukti šituos “stasio” komentarus ir apie jokį pasigailėjimą ar atleidimą nuo atsakomybės negali būti jokios kalbos. Mes pagaliau turime pradėti aiškiai kalbėti apie niekšus mūsų tautoje ir jų daroma jau kitame laike, bet tą pačią stribiško charakterio žalą. Nepatalpinę į karantino zoną stribų, mes tikrai niekada netapsime civilizuota tauta, ir skurdą, ir nelaimes kęsime vėl ir vėl. Visų šitų nesėkmių, skurdo ir nelaimių priežastis visada yra koks nors užsimaskavęs stribas-niekšas, besimaitinantis iš valstybės kišenės ir kenkiantis,  kaip parazitas, tai pačiai valstybei. Nebūkite abejingi niekšams, kaip tai jau buvo pokario laikotarpiu Lietuvoje.

stasys        2020-03-2 18:49

Neslėpsiu,  aišku lepina mano savimeilę kai nerealiu idėjų propaguotojai randa noro ir progos prisigretinti prie dar vieno skaudaus Lietuvoje sukčiavimo atvejo nutykusio Garliavoje . Sukčiai traukia sukčius o tie buriasi į grupes , tampa pamaldus ir baisiai imlus demokratinėms naujoms bei jos įrankiams,  kurie leistu nors truputi padidinti jų  įtaka visuomenei ,..  ar tai butu teisėsauga ar spaudos laisvė,  ..viskas tinka ką išeiną apjuodinti ir pirštu parodyti į ką nors gretimai stovinti . Tai vienas tu reiškiniu kuriuos dar reikėtu Lietuvoje labai atidžiai patyrinėti , tam kad rasti tinkama priešnuodį .

stasys        2020-03-2 18:32

Kažkaip norisi sureaguoti į trolio Reigardo pavaražijimus apie ‚sėkmingo‘ rusiško „Sky Way“ technologijas Lietuvoje .  Čia tik baisiam sapne gali susapnuoti jog atsiranda tokiu keistuoliu kurie gebėtu čia išpoškinti cit.“ Štai mokslininkas Anatolijus Junickis, kurio išradimai konkuruoja net su Elon Musk SpaceX, Tesla Motors vadovu, atveža į Lietuvą vieną iš žymiausių XXI amžiaus išradimų „ Tai neliginami sėkmingo verslo ir sukčiavimo schemos kurios veikla labai tipiška tam kas į Lietuva ateina po progresyviu rusišku investicijų pavadinimu . Būtu mano valia visas jas uždrausčiau, dar prie sienos,  ir be realiu čemodamu prigrustu doleriais aš ju čia neleisčiau .  Jei verslas orinis ir visas jo investicinis kapitalas tik tie penki kampai kontoroje su skambiu pavadinimu įmonės ..prisidengiant fiktyviu turtu JK ,.. galima drąsiai daryti prielaida kad vyrai atėjo ne pridėtine verte Lietuvoje išmaniomis technologijomis kurti o ieškoti galimybių pritraukti savo projektams (debesyse)  papildomu lėšų ir Lietuvos šalelėje , kaip Reigardo buvo minėta,  kuriant visokius technologinius žaisliukus akiai pamaloninti . Imkite bet kuri Rusiška verslą Lietuvoje .. ar tai taksi paslaugas teikiantis ar koks kitoks ,.. tai tik skambus iš populiarintas vardas kurio vertė tik jo žinomumas , kelios veikiančios programėlės , o po jomis nerasite ir sudilusio grašio .  Bertazumių išradėju ir Lietuvoje pilna , vieni ju tampa sėkmingais star-tapais kiti, kaip šis atvejas, kuria visokias finansines piramidės pasinaudodamos žmoniu patiklumu .

Raigerdas       2020-03-1 21:16

Na, ponas Valdas Vasiliauskas šį kartą prasišovė su šituo straipsniu kapitaliai.  Šį kartą jį pavedė jo buvusi redaktoriaus praeitis, kai jis pats, netgi su pasididžiavimu, paleisdavo antis. Yra seniai žinoma, kad žmogus turi turėti vientisą mąstymo sistemą. Kaip ją įsigyti? Ji turi turėti nekintamus vertybinius principus ant kurios ir kuriami visi kiti dalykai. V.Bakas padarė klaidas, kurios yra neatleistinos. Bet apie jį nekalbėsiu, nes yra kur kas įdomesnis personažas - tai Šarūnas Černiauskas. Šitas tipelis pridarė visai Lietuvai milijardinę žalą. Mūsų žiniasklaida priklauso tai kenkėjų sferai, kuri ne tik mūsų valstybei, bet ir mūsų tautos gyvavimui, išlikimui padarė tokio masto žalą, kurią savo laiku padarė Inkvizicija, vokiečių Gestapo, NKVD ir KGB kartu sudėjus, nes mes esame maža tauta ir mūsų išlikimas priklauso nuo to, kiek mes būsime teisingi vieni kitiems. Mūsų yra keli milijonai, kuriuos sunaikinti užtenka keletos milijardų eurų. Paimkime tik vieną tą niekšą  Šarūną Černiauską. Daugelis iš gyvenusių TSRS respublikose įsivaizduoja, kad Lietuva yra pažangi šalis. Taip pamanė ir akademikas Anatolijus Junickis, kuris dar sovietmečiu buvo žinomas, žymus Sovietų, Baltarusijos ir Rusijos mokslininkas (nuo 1972 m.), išradėjas (nuo 1977 m.) ir verslininkas (nuo 1988 m.). Jis yra autorius daugiau nei 140 išradimų (pusė iš jų buvo sukurti sovietmečiu, iš kurių 30 buvo įgyvendinti TSRS nacionalinėje ekonomikoje ir kurių bendras ekonominis poveikis viršijo 100 milijonų sovietinių rublių), 18 mokslinių monografijų ir daugiau nei 200 mokslinių darbų. „Unitsky String Transport“ projekto (STU, modernus „Sky Way“) kūrėjas. Sovietų kosmonautikos federacijos narys (nuo 1986 m.). Rusijos gamtos mokslų akademijos narys (akademikas) (nuo 2000 m.). Jis Lietuvoje pasiūlė sukurti NAUJĄ, ekologišką transporto rūšį, ir jai išbandyti jis planavo įkurti Lietuvoje poligoną. Aišku, jis nežinojo, kad Lietuvoje veikia įvairios grupuotės, susijusios su valdžios institucijomis, kurios įsisavina Europos ir Lietuvos milijardus. Jis tikėjosi, kad Lietuva yra civilizuotesnė valstybė nei Rusija, bet taip tik atrodo iš šono. Viduje yra panašiai kaip Rusijoje. Kad sužludyti Lietuvoje šio mokslininko genialų projektą, tam reikalui buvo pasamdytas specialus skalikas Šarūnas Černiauskas. Ir aišku, jis pradėjo rašyti į delfi.lt straipsnius, kad, neva, šitas Anatalijus Junickis nėra joks mokslininkas, o tarptautinis sukčius. Tai yra Šarūnas Černiauskas pasielgė panašiai, kaip viduramžiais buvo pasielgta su Galilėjaus atradimu, kad ne Saulė sukasi aplink Žemę, o atvirkščiai, ir jis bu vo apkaltintas EREZIJOMIS.

Raigerdas       2020-03-1 21:16

Ponas Valdai Vasiliauskai, aš kreipiuosi į jus: jūs ginate Neringą Venckienę, jūs ginate Deimantę Kedytę, tai yra labai geras požymis jūsų kaip asmenybės, nes susidaro įspūdis, kad jūs kovojate UŽ TEISINGUMĄ Lietuvoje. Bet, kodėl jūs tai darote tik “kartais”? Ir kodėl jūs nutarėte, kad reikia ginti Š. Černiauską, jeigu jo vieta teisiamųjų suole, kaip šmeižiko? Nejaugi jūs pradėsite ginti šemižikus, NES SUNKU PATIKĖTI, KAD JŪS TIESOS NUO MELO NESKIRIATE?  Štai mokslininkas Anatolijus Junickis, kurio išradimai konkuruoja net su Elon Musk SpaceX, Tesla Motors vadovu, atveža į Lietuvą vieną iš žymiausių XXI amžiaus išradimų, naują transporto rūšį, kuri galėjo į Lietuvą pritraukti apie 400 milijardų eurų investicijų, ir padaryti Lietuvą vieną iš turtingiausių šalių Europoje bent jau 100 metų, o su tokia technika būtų atėjusios ir kitos investicijos, t.y. mes galėjome pradėti po 10 metų konkuruoti net su pačia Japonija. Ir štai atsiranda kažkoks žurnalistas Šarūnas Černiauskas su brigada šavku, jų tarpe ir Lietuvos Bankas, kurie sumauna visą reikalą tik dėl to, kad tokie išradimai yra skirti ne jų proteliui. Mat Anatolijus Junickis pasiūlė įgyvendinti ekologiškesnį, pigesnį ir naują transporto rūšį nei visi tie, kurie prašė iš Europos milijardų, kad nutiesti kelius savo pasenusioms transporto technologijoms. Netikėtai atsiradūsį konkurentą reikėjo pašalinti, nors jis nei iš Europos, nei iš mūsų valstybės, skirtingai nei šita “pinigų įsisavinimo brigada”,  pinigų neprašė. Anatolijui Junickiui buvo užvesta BAUDŽIAMOJI BYLA. Pasirodo, kad pas mus PROKŪRATŪRA tapo susidorojimo su “neįtikusiais” institucija. Kažkada tuo užsiėmė KGB, dabar tai PERĖMĖ PROKŪRATŪRA.  Byla vyko 3 metus ir pasibaigė niekuo, bet Anatolijus Junickis pasitraukė į Baltarusiją, ir kol pas mus vyko bylos tyrimas, ten išaugo SKY WAY ekoparkas, kur ir vyksta visi bandymai ir naujosios transporto rūšies demonstravimas. Panašų SKY WAY ekoparką stato Australija, o aplink Dubajų Jungtiniuose Emiratuose 2021 metais pradės važiuoti pirmieji ekologiški traukiniai. Indija investavo 1 milijardą dolerių į Sky Way kelių statybą. Sky Way susilaukė pripažinimo Berlyno ir žymiausiose pasaulinio masto transporto parodose. Ir pasakysiu jums atvirai, kada matai, kaip kažkokie tai proto ir dvasios invalidai, daro ką nori pas mus Lietuvoje, ir jaučiasi tokiais pat karaliais, kaip jaučiasi koks nors pamišėlis, užpuolęs niekuo dėtą žmogų, norėdamas jį nužudyti, tai norom nenorom norisi palikti tokią išsigimėlių valdomą valstybę. Deja, mūsų TĖVYNĖ, vardan kurios daugelis žmonių rizikavo ir savo karjera, o kartais ir savo gyvybe, tapo mums ne MOTINA, O PAMOTĖ, KURI NEKENČIA VAIKŲ, KURIUOS LAIKO SVETIMAIS IR NEREIKALINGAIS. Jūs, aišku, ne šitas niekšas Š. Černiauskas, iki jo jūs nenusiritote, dirbdamas žiniakslaidoje, bet irgi esate padaręs mūsų tautai žalos, todėl jūs Š.Černiauską dar bandote padailinti, nors jo vieta yra teisiąmųjų suole.

stasys        2020-03-1 21:01

Vladui Vasiliauskui gal truputi pikta dėl to jog žalias jaunimas taip sėkminga sparną rėžia politikoje . Iš to ir tas piktdžiugiškas pasitenkinimas apie gestančią V.Bako įtaka NSGK komisijoje .Juk argumentu kurie kažkaip kitaip paaiškintu jo ta minti kaip ir nėra ? nors viena mintis krebždą .. V.Bakas nėra tarp tu kurie minko ta beviltiška sgd terminalo pučiama burbulą R.Karbauskiu .. o lialia smile) ar tai dar vienas užtarėjas didžiojo verslo Lietuvoje turinčio įtakas politikoje ?

T0mas J.       2020-03-1 19:07

Viskas slapta superslapta. Nieko mums nepranešta, ką ten Bakas omeny turėjo ir kodėl jis iš Generalinės Prokuratūros (GP) kažko tikėjosi. Man tik aišku, kad Bakas tikrai yra naivus, nes nesuvokia kad GP tai nusikaltėlių stogas ir kad siekdamas teisybės GP negali kliautis.

ah1       2020-03-1 18:58

verslas

uodega       2020-03-1 17:22

O šį portalą vizgina štazis

babute       2020-03-1 16:09

perskaiciau ta knyga ir nieko baisaus ten neradau, manau apie kitus Lietuvos veikejus galima butu zymiai daugiau rasti nusikalstamu sandoriu, bet kazkodel apie juos niekas neisdrysta teisybes parasyti.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė.  Karantinas (II): kinų pavasaris

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Pasaulio sveikatos organizacija: Kas yra COVID-19 ir kaip TU turėtum elgtis (video)

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Dvaro medikas skėlė iš peties. Audriaus Bačiulio ir Vytauto Sinicos komentarai

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

Liudvikas Jakimavičius. Progresas ir jo rogutės

Geroji Naujiena: Akli mes ar kalti? arba Jo Teismo belaukiant

Junkimės į bendrą maldą stebėdami šv. Mišių transliaciją per televiziją, radiją ar internetu

Andrius Švarplys. 4 klausimai

Visuotiniai ypatingi atlaidai tikintiesiems

Tomas Pueyo. Koronavirusas: Kodėl turime veikti žaibiškai?

Vytautas Rubavičius. Civilizacinis Karūnuotojo veidrodis

Verta pamatyti ir ... pasigrožėti: pandeminė Roma

Rimantas Rubavičius. Apie virusus ir Žemaitiją

Nida Vasiliauskaitė. Penketas su COVID-19 susijusių faktų. Išvada?

Algimantas Rusteika. Dramblių dalybos prasidėjo

Andrius Švarplys. Kas ir kaip išduoda demokratiją?

Patrick Deneen. Kaip universitetai tapo globalizuoto elito kadrų „kalykla“

Povilas Gylys. Paryžiaus tribunolas ir Ingrida Šimonytė

„Iš savo varpinės“: žmonių perteklius planetoje – ar išnyks žmonija?

Laimonas Kairiūkštis. Lietuvoje krizė – nėra ekonomistų

Audrius Bačiulis. Kodėl Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos parengtis nuteikia optimistiškai

Ramūnas Karbauskis. Kodėl opozicijos lyderis konservatorius G. Landsbergis taip nori įvesti nepaprastąją padėtį, nors tam nėra teisinio pagrindo?

Šakalienei, Armonaitei, Anūkui, Maldeikienei ir pan. – žiūrėti 3 kartus per dieną prieš valgį, po valgio – pakartoti

Liutauras Stoškus. Dešiniojo pusrutulio lubos

Audrius Bačiulis. Kaip gaminamos Fake News

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.