Politika

Valdas Vasiliauskas. Greta Nr. 2

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 28 d. 19:11

12     

    

Valdas Vasiliauskas. Greta Nr. 2

Problemas skaičiuosime rudenį: Seimas vakar tyliai baigė pavasario sesiją, tartum pats sau atsibodęs ir pavargęs nuo rietenų bei keliamų sąmyšių, palikęs iki rugpjūčio 20 d. planuojamo neeilinio posėdžio Lietuvą su laikinąja senąja Vyriausybe.

Tik rudenį Ramūnas Karbauskis bandys į mišką išvežti ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kurį galima pavadinti Greta Nr.2. Mat tai dar viena problema, kurią ant savo galvos lygioje vietoje susikūrė pats R. Karbauskis.

Net jeigu V.Pranckietis politikoje tik truputį daugiau nei niekas, negalima su juo elgtis kaip dvarponiui su bernu. Buvo galima surasti kompromisą, tarkim, pasiūlius jam kitą garbingą postą. O dabar aplink jį buriasi šešėlinė tylioji vidinė opozicija, kuri kur kas pavojingesnė R.Karbauskiui nei oficialioji opozicija.

Žinoma, V.Pranckietis neturi nė vienos lyderio savybės, komiškai atrodo jo grasinimai mesti pirštinę rinkimuose R.Karbauskiui. Šešėlinės opozicijos lyderiai taip pat laikosi šešėlyje. Panašu, kad į V.Pranckiečio kurstomą lauželį vieną kitą malką įmeta ir premjeras Saulius Skvernelis.

Visi ženklai byloja, kad likusius pusantrų metų iki kadencijos pabaigos S.Skvernelis pasiryžęs ne bernauti „valstiečiams“ , o ponauti. Kiek premjerą saistys naujoji valdančiųjų koalicijos sutartis, kurią R.Karbauskis pavadino vertybe? Ar ji bus vertybė premjerui? Veikiausiai nelabai.

Ko galima tikėtis iš naujai persigrupavusios valdžios? Turbūt nieko gero.

Rudenį laukia dar vienas svarbus krašto politinio gyvenimo įvykis – rugsėjį įvyksiantys Seimo nario rinkimai Vilniaus Žirmūnų vienmandatėje apygardoje. Kuo išskirtinė ši apygarda? Čia kandidatuoja Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų partijai rinkimai taps Stalingradu, bent jau jos pirmininkui Gintautui Paluckui tai bus gyvenimo ir mirties klausimas. Laimėjęs Seimo nario mandatą jis žymiai sustiprintų ir parlamento opoziciją, ir Socialdemokratų partiją, pralaimėjęs – didžiausiam Gedimino Kirkilo džiaugsmui – prarastų viską . Tai tikras lošimas va banque.

Tik rudenį politinio lauko žaidėjai įvertins dar vieną įvykį, kurio vasarą net nepastebėjo. Tai „Lietuvos ryto“ nuostolingos televizijos pardavimas. Kaip tik tuo pačiu metu visuomeninis transliuotojas, paklusdamas įstatymui, atsisakė reklamos. Ar reklama su laidų prodiuseriais nepersikels į naujų savininkų valdomą „Lietuvos ryto“ TV? Ir kokios pajėgos čia telkiasi – Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, „Delfi“ ir t.t. Kai komercinės TV piktinosi, kad LRT suteikta monopolija transliuoti G.Nausėdos inauguraciją, patyliukais naujųjų savininkų „Lietuvos ryto“ TV tiesiogiai prezidentines iškilmes transliavo drauge su LRT kaip visuomeninio transliuotojo pusseserė.

Taigi, kitų metų Seimo rinkimams jau pasiruošta.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

bus vaizdelis...       2019-07-30 7:09

Smagus bus 2020 ruduo:ar grybų bus ne aišku,bet jau partijų - taip užderės,kad nežinosim,ką pasirinkti!Saulius su Viktoru,Aušra su traukiniu ir Vytautu,o kur dar kitos odiozinės LT figūros!Ir visi ...už gerovės valstybę!Sorry,kai kas ir laisvės žada pridėti.

Neturėtų S. Skvernelis pradėti gaidžiu giedoti       2019-07-29 19:03

“Valstiečiai” šauni partija ir pavadinimas patrauklus lietuvio rinkėjo charakteriui, juk lietuviai su valstiečiais labai susiję savo nedidelėje valstybėje. Jei premjeras ims mėginti “išsivesti”, tai bus kaip su socdemais – šnipštas

PAMANYKIT       2019-07-29 17:46

koks palaikymas Pranskiečio… Niekam nežinomo, nieko doro nenuveikusio.Būtinai reikia posto ir dar garbingo? Tik kad pirmas toks negarbingas, nesiskaitantis su partija,įsivaizduojantis nepakeičiamu, - pats Pranskietis.Jis yra net žemiau už džiugelius ir matelius - nes jie - IŠDAVIKAI.

Beje...       2019-07-29 11:57

O juk buvo dienų,kaip tyčia,kai Pirmos reitingai buvo laaabai aukšti,o juk buvo,kai dėl aukštų reitingų vienas toks matavos premjero kėdutę,o kitas toks prezidentu pagal reitingus turėjo būti!Vasiliauskui su atmintim ne kas?Jeigu jau agronomas yra populiariausias politikas,tai tada liūdesys,nes realiai taip niekada nebuvo.Vakar Daiva sufleruoja,ką sakyti apie Karbauskį,o tas *populiariausias*sako:Tai jūs čia viską teisingai pasakėt.Vienareikšmiškai - viena ne žurnalistė,nes žurnalistas informuoja,bet ne formuoja,o politikas bent kiek išmoksta per du metus šiokios tokios politikos.

Vasiliauskai,       2019-07-29 11:39

kai rašėte apie palucką,tai reikėjo tris kartus pabelsti į medį, nes jeigu tikrai išrinktų šitą teistą bjaurybę, tai Žirmūnų gyventojus būtų galima drąsiai vadinti bepročiais, tačiau aš tikiu, jog iki tokio nežmoniško kvailumo jie nenusiris.

Agnė       2019-07-29 11:27

“Buvo galima surasti kompromisą, tarkim, pasiūlius jam kitą garbingą postą”. Šita citata reiškia, kad Pranckietis atėjo į seimą postuose sėdėti? O dirbti jis neketina? Nei pirmininkas nei politikas iś jo nekoks, tai įrodė su kaupu.
Be to Karbauskis nieko blogo ant jo nepliurpė, kaip tai darė ponas pirmininkas, sužvaigždėjęs per porą metų

Vasiliauskas Nr. 2       2019-07-29 9:16

Vienas Vasiliauskas bandė ieškoti atsakymų painioje garliavos byloje, kitas dabar šmaikštauja apie problemas valstiečių partijoje. Bet ,Nr. 2 , kokią matote Lietuvai tinkamesnę realią valdančią daugumą? Laukiate konservatorių su liberalais? Jei vis gi ne, gal susilaikykite nuo pašaipų apie tuos, kurie prisiėmę atsakomybę dirba ir dirba gerai- tai liudija skaičiai eurostate.

stasys        2019-07-29 7:24

Nors Vasiliauskas ir piktinasi naujos tvarkos pas valstiečius atsiradimu gilumoje savo supratimo Jis jaučia kad toks ping-pong žaidimas tarp aukščiausius postus užimančiu asmenų valstiečiuose turi ir savu pliusų . Lietuvoje žinomais politikais tampa ne per idėjų visuomenei įgyvendinimą , o kaip dera 21 a. per rietenas žiniasklaidoje ..kurios nebūtinai turi tęstis uždaruose Seimo kabinetuose .Sutinku tik dėl vieno žiniasklaida su jos viešinimo priemonėmis didelis ginklas kovojant su kita nuomone.  Na kad ir šis paskutinis skandalas su Lietuvoje kukliai paminėtais rezistencijos kovu dalyviais ? Atrodo paprastos atminimo lentelės , bet ir jos kelia kai kuriems asmenims nerimo . Nežinau didesnio „subinlaižiavimo“ viešam įvaizdžiui kaip bandymas tylėjimu perrašyti Lietuvos istorija ..atsisakant kai kuriu nepatogiu asmenų atminimo . Šimašius , Linkevičius kas pratęs tuos sąrašus politiku kurie pritaria , kad Grinda naktimis nuimtu ar tvirtintu atminimo lenteles Lietuvos patriotams ???. Sutinku faktas neypatingas ..bet labai iškalbingas , nepatogu tiems vyrams už savo veiksmus ...  Grybšt ... grybšt sąžine bet reikia. Ką jau čia padarysi .

Nemalonu tai visiems       2019-07-28 21:44

Nebent kam nors malonu skaityti tokias gerbiamo V. Vasiliausko įžvalgas. Karbauskiui nemalonu, kad laiku nepastebėjo Trojos arklio su apsimetėliais draugais mediniuose viduriuose. Nemalonu ponui Pranckiečiui, kuris atostogaus būdamas, kaip žmonės sako, nei mėsa,nei žuvis. Nemalonu Premjerui, nes jis nežino, ką planuoja Karbauskis ir jo “valstiečiai”, o jo paties planas pasilaikyti senąjį ministrų kabinetą ir išvengti programos atnaujinimo procedūros galutinai išsiskyrus jo ir “valstiečių” partijos keliams kybo ore. Premjerui koalicija išvis negali patikti dar ir dėl to, kad vidaus reikalų ministro portfelis atitektų lenkų frakcijai, o toje frakcijoje, šiaip ar taip, patys kol kas padoriausi Seime žmonės - krikščionys. Ar ne todėl gerbiamas Premjeras per vieną dieną net du kartus sulakstė pas Jų Ekscelenciją Prezidentą, o išėjęs abu kartus neturėjo ką pasakyti jo godžiai laukusiai žiniasklaidai? Tik kaip šiek tiek panevėžietis pasakysiu: negražu valkioti ant liežuvio tą Gretą. Jos nepažinojau iki skandalo, nepažįstu nė dabar. Bet kai pasiklausau visokių armonaičių čmilyčių, tai net gaila, kad Gretos nėra Seime. Ji daugiau už tokias politikes padarytų valstybei netgi reikšmingai patylėdama…

Išties       2019-07-28 21:29

,,Gretos” problema sugalvojo ir nuolat skelbė viešumoje nomenklatūrinė liberalmarksistinė žiniasklaida ,ypač LRT.Tai dirbtinai sukelta politinė akcija,nes rinkimus laimėjo ,,ne tie”.Tad, nėra problemos ,,Greta nr.2”.  O dėl dabartinio Seimo pirmininko būtina pasakyti tai,kad tai politinis nevykėlis.

Valdo kolega iš TSRS       2019-07-28 21:07

Nuklydote pone Valdai nuo svarbiausios šių dienų temos. Jūsų kolegė dabar kankinasi surakinta grndinėmis, apvilkta gėdingu, orančiniu gėdos chalatu, karštam jankių kalėjime, o Jūs čia rūpinatės ne savais reikalais. Tai vadinasi išdavystė.

tiek       2019-07-28 19:44

ačiū už įžvalgas.


Rekomenduojame

Vytautas Petruitis. Raudonasis retro

Algimantas Rusteika. Ir viskas tik iš baimės, kad pasakys, ko nereikia

Rastas prezidento Aleksandro Stulginskio lagerio dienoraštis

Švedija: reikalaujama referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje

Nuo bačkos. Konservatorius Andrius Navickas: kandidatuoju antrą kartą, nes vis dar manau, kad yra daug svarbių darbų, kuriuos dera nuveikti

Tomas Baranauskas. Jei prireikė logikos, tai gal ir įveskite ją kaip discipliną mokyklose

Algimantas Rusteika. Politikai meluoja geriau

Kastytis Antanaitis. Ne gyvenimui, o matematikai mokome

Rasa Čepaitienė. Šliaužianti reabilitacija

Algimantas Rusteika. Tai ką – Apokalipsės raiteliai jau šį savaitgalį?

Vytautas Matulevičius. Liūnas

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.