Demokratija ir valdymas

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 5 d. 8:23

26     

    

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Žiūrinėjant reportažus iš praėjusį penktadienį Vilniaus Simono Daukanto aikštėje vykusio padėkos koncerto „Ačiū – už 10 metų kartu“, į galvą įkyriai lindo neseniai perskaityta antikos autorių mintis: „Žmogus praranda pusę sielos tą dieną, kai tampa vergu.“

Į aikštę suplūdusi minia dėkojo savo mėlynai vilkinčiai ikonai, entuziastingai sutiko jos įprastą pagyrūnišką tuščiažodžiavimą: atseit per jos valdymo dešimtmetį Lietuva tvirtai atsistojusi ant kojų, yra girdima pasaulyje.

Tai kas, kad ką tik pasirodė šiurpus Jungtinių Tautų tyrimas, jog lietuviai – sparčiausiai išnykstanti pasaulio tauta. Ne ką šviesesnė ir naujausia Europos Komisijos ataskaita, bylojanti, kad Lietuvoje viena didžiausių Europoje socialinė atskirtis, pajamų nelygybė – ir ji nemažėja; negerėja sveikatos apsauga, pagal mirtingumą ir gyvenimo trukmę velkamės uodegoje (lietuviai gyvena 6 metais trumpiau, nei vidutinis europietis). Bet kam tai rūpi – prezidentei ir jos gerbėjams – tikrai ne.

Mano kartą, dar gyvai menančią, kaip meno meistrai „dėkodavo partijai ir vyriausybei“, tokie padėkos koncertai nuteikia mažų mažiausia ironiškai. Be abejo, jeigu labai norisi ir karštai myli valdžią, kodėl nepadėkoti? Širdžiai, ypač kūrėjo, neįsakysi.

Bet Lietuvoje nemokamus padėkos koncertus galima rengti iš politikų tik prezidentei. Penktadienio koncertas – tipiškas dvejopų standartų, įsišaknijusių per D.Grybauskaitės valdymo dešimtmetį, pavyzdys.

Apie tai ir bandė pasakyti žymiausi lietuvių muzikos prodiuseriai, atsisakę dalyvauti koncerte ir kritikavę jo rengėją – agentūrą AGATA. Kaip teisinosi agentūros vadovai, nemokamu koncertu norėta padėkoti už dešimties metų vaisingą bendradarbiavimą su prezidentūra – šoumenai nuolat lydėjo D.Grybauskaitę, buvo įtraukiami į jos viešųjų ryšių ir įvaizdžio kūrimo, reitingų palaikymo akcijas. Po teisybei, popmuzika ir žiniasklaida apsiribojo visas D.Grybauskaitės dvasinis horizontas.

Svarbiausia – D.Grybauskaitė tapo monopolininke, turinčia teisę pasitelkti talkon populiariausius atlikėjus, kuriems prezidentūra virto vieninteliu valdiškų malonių (užsakymų) šaltiniu.

Visame demokratiniame pasaulyje muzikos, kino, teatro ir TV šou žvaigždės neslepia savo politinių pažiūrų, remia joms artimus politikus ir partijas, taip pat ir savo menu, nemokamais koncertais. Tik ne Lietuvoje. Jeigu Lietuvos politikas ar partija, pasikvietusi savo rėmėją, surengtų rinkimų vajaus metu nemokamą koncertą – būtų rinkėjų papirkimas.

Tačiau prodiuseriai ir atlikėjai Lietuvoje politikų ir partijų bijo pikčiau ugnies ir ne rinkimų metu. Prodiuseriai net juokauja: jeigu nori prisišaukti bėdos – sudaryk sutartį su partija (Rolando Skaisgirio atvejis). Pernai prieš Sel koncertą Vilniaus Kalnų parke kilo sambrūzdis, pasklidus gandams, neva už narystę Darbo partijoje siūlomas nemokamas bilietas. Bet koks partijų ir atlikėjų bei jų prodiuserių bendradarbiavimas Lietuvoje yra įtartinas. Prisidengus draudimu juridiniams asmenims remti partijas, tarp politikos ir kultūros per D.Grybauskaitės dešimtmetį sumūryta Kinų siena. Išimtis – pati prezidentė.

Šit kodėl man neatrodė, kad S.Daukanto aikštėj į pensiją išeinančiai D.Grybauskaitei dėkojo laisvi nepriklausomi menininkai. Tai veikiau buvo panašu į privilegiją, suteiktą dvaro valdiniams, kurie koncertą galėjo gražiai užbaigti Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) „Nabucco“ populiariuoju „Va‘ Pensiero“ – Vergų choru.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

reg       2019-07-9 13:32

Visu pirma, koncertas buvo visiems norintiems pasiklausyti geros muzikos. Antra, nei vienas nueinantis prezidentas nebuvo sitaip narstomas po kauleli. Nuolatos uzgriebiama, kas “siek tiek, vis tik , gal but- ne taip”, pamirstant jos tikruosius nuopelnus placiojoje politikoje ir neprisimenant, kad yra premjeras, vyriausybe ir seimas, atsakingas uz einamuosius yvykius. Kas siuo metu ten darosi, ka?? Nesidomite?
Aplamai, toks jausmas, kad beliko tik ” Respublikos”, nera nei vieno dienrascio, kuri noretusi paskaityti. O ” Tiesos” visai nusivaziavo , net nemalonu.

T0mas J. -> Dzeikui.       2019-07-7 14:21

Ne, niekada.

Dzeikas       2019-07-6 20:40

Tomai, sokeju niekad nebuvai?

T0mas J.       2019-07-6 20:24

Portalo adminui: pataisykite laikrodį. Dabar ne 20:24, bet jau 21:24.
Ar esi neįgalus tai padaryti? Gal tuomet eik griovių kasti.

T0mas J.       2019-07-6 20:16

Lietuvoje viena didžiausių Europoje socialinė atskirtis, pajamų nelygybė - už tai atsakinga ir Grybauskaitė.
Lietuva yra NATO narė, o tai reiškia kad budri didžiojo brolio akis amžinai kontroliuoja šią teritoriją ir saugo SISTEMĄ nuo netikėtumų, saugo SISTEMOS stabilumą. Todėl politikoje nepageidaujami tokie žmonės, kurie savo nuomonę stato aukščiau už didžiojo brolio nurodymus. Vertinami tokie kaip Grybauskaitė, Linkevičius ar Karoblis, kurie dėl savo kolaborantiškos konformistinės pigimties neturi sąžinės problemų paklusti ir tarnauti stipresniam. Bandantys maištauti politikai PRIVERČIAMI paklusti (kaip Degutienė) arba SUNAIKINAMI (kaip Paksas). Valstybės savarankiškumas prarastas – tokia narystės NATO kaina.

Dzeikas       2019-07-6 12:35

Zemaiciui:
Be reikalo nenorite mokintis is istorijos. Chrusciovas Stalina(ir asmenybes kulta) keike 3 kart dienoj -visvien pries dvaro perversma 1964 jau buvo isibegejes jo kultas NEPAISANT pradzioj gal net nuosirdaus genseko noro ir bandymu uzkardyti tai. Breznevas nuvertes Nikita irgi pradzioj nuosaikiai taip laikesi, gal del to kad jo kandidatura buvo grupuociu kompromisas, tokis laikinai vaira palaikyt gavo. O jau nuo 70-uju kur nespjausi Antakiai.
Tas pats su Lietuva. AMB pats netvirtai jautesi , Adamkus - ne sistemos zmogus ir Amerikos lydymo katilo produktas.Tokiem asmens kultas koktu.Delko beje tautos nebuvo suprastas: nagi tyciojasi padla - subine raukia kuria palaizyt norim.
O stai KGB produktas ir pati ne pries, ir dirvon dekingon pateko.Tauta megsta palaizyt , nes tai (o ne tavo asmenines savybes) tavo geroves saltinis.
Nauseda gal neprates, bet jei bus savo vietoj greit ipras.

Žemaitis       2019-07-6 11:41

  V. Radžvilas klausia: “Kiek kartų gali atgimti tauta”. Manyčiau, kad galima papildyti: “Kiek kartų gali atgimti tauta pastoviai kiršinama”. Juk, neaišku kodėl: prieš pirmus D. Grybauskaitės rinkimus į prezidentus girdėjome - “nėra už ką daugiau balsuoti”, vadovaujant -“geriausia prezidentė”, nors nepalaikėme gerų ryšių nė su viena kaimynine valstybe, nenaturalus Prezidentės aukštinimas tik vienos TS-LKD partijos? ir kt. Tikėkimės ir palinkėkime, kad vadovaujant naujai išrinktam Prezidentui, panašūs klausymai nebekils.

to Geras komentaras       2019-07-6 9:44

o kai pamatai Ievą, pradedi suprasti, kaip ten buvo su Salomėja.

Almantas       2019-07-6 8:42

Daugelis puikiai atsimename tuos laikus kai buvo rengiami koncertai kremliuje ir visi sutartinai dekodavo partijai,vyriausybei ir asmeniskai leonidui iljiciui breznevui.Jeigu dar buvo kam abejoniu ar sovietiniais laikais D.Grybauskaite dirbo KGB strukturoje dabar abejones atkrenta KGB stilius nesikeicia.Paskelbus nepriklausomybe visi galvojome,kad mes jau nuo to issivadavome visiems laikams.Pas “ozi"liko pavogti KGB dokumentai,ko gero du trecdaliai seimunu buvo pasirase apie bendradarbiavima su KGB,nes uzsienyje dugelis yra buve prie sovietu.Kitu gi kaip naujos partijos kurejos tevai buvo KGB pulkininkai.Taigi valdyti seima ir ziniasklaida galima visai nesunkiai.Slykstu,bet cia jau nieko nepakeisi,tik man atrodo lietuviai nera visiski buratinai-neisejo is “ozio"padaryti apastala, neiseis is magnolijos padaryti Marija Magdalena

DD plius DD       2019-07-6 6:48

Na, tokio koncerto prasmės irgi nematau. Viena vertus Grybauskaitė jau nueina, todėl noru gauti palankumo dividendų čia nepaaiškinsi. O kita vertus, jei jau norisi palydų, tai galima ir kukliau ir tuo pat solidžiau organizuoti. Dabar nei šis nei tas išėjo. Blynas lyg ir ne pirmas, bet vis tiek pasvilęs.

Dzeikas       2019-07-5 23:19

Pamatytu sita scena AT gynejai 1991m sausi - ir issiskyrstytu…Niekas nerizikuotu gyvybe,kad (lietuviskai pernelyg grubiai) kriena i ridika keisti. Visi dar gerai prisimine nusenusio, jau nebesuvokiancio realybes Leonido Breznevo subines laizyma.

štazio komentaro komentaras       2019-07-5 22:47

Visai statistikai buvo įsakyta tristi kad D.Grybauskaitė vienintelė “populiareuse” vieša asaba. Taip ir prilipo . Tai ko čia stebėtis kad didžioji dalis užzombintos visuomenės yra linkusi pritarti tiapkinų transliuojamoms meilių mėlyniems chalatams psichozėms? Šiandiena meilė mėlynam chalatui tiapkinus kankina, žiūrėk rytoj raudoni nuosėdos triuseliai, o užporyt ir šeip tie dvaro cholujai gal nutars galva perskelti į grindinį besimeldžiant anūko seilinukui. Kas gi rimtai galėtu svarstyti tokių smegenų mastitu negaluojančių padarų mislijimus kai jie grindžiami JTO darytu tyrimu apie sparčiai nykstančia Lietuva. smile Aš tai siūlyčiau autkojų uostytojams kreiptis pas gydytojus nes retas iš mūsų nesusierzina sutikus protiškai nesveikus žmones, turi būti labai rimta priežastis nesusierzinti. Bet buratinai tiek iprate valgyti vermišelius, kad kito tūlo net kumelė-nuotaika neišmuša iš vėžiu nors akivaizdu jog tokia meilė dvarui jau vėžį varo ..(klausimas tikrai būtų retorinis, bet atsakymas bus istorinis, t.y. Nuosprendis

Bet       2019-07-5 19:48

bet grzybovska turi būt vadinama grzybovska, grybovska turi būt vadinama grybovska, grabitaskaite turi būt vadinama grabitaskaite.

stasys        2019-07-5 19:19

Kita statistika sako kad D.Grybauskaitė kaip buvo vienu populiariausiu viešu asmeniu taip ir liko . Tai ko čia stebėtis kad didžioji dalis visuomenės nėra linkusi pritarti V.Vasiliausko neurozei mėlyniems chalatams .? Šiandiena mėlyni chalatai ji kankina žiūrėk rytoj raudoni užporyt ir šeip gal nutars galva perskelti į grindinį . Kas gi rimtai galėtu svarstyti tokio mastytojo mislijimus kai jie grindžiami JTO darytu tyrimu apie sparčiai nykstančia Lietuva. smile Aš tai siūlyčiau aut. kreiptis pas gydytojus nes retas iš mūsų susierzina sutikus linksmus žmones , tam turi būti labai rimta priežastis . O gal mes tiek iprate pardavinėti erzelį kad kita nuotaika išmuša iš vėžiu ? ..(klausimas retorinis)

Dzeikas       2019-07-5 18:52

Negi niekas nesusiprotes padekoti musu mylimai , nesakysiu kam, uz atejusi pavasari, grazu vasariska ora ir gausu vysniu ir braskiu derliu?

Geras komentaras       2019-07-5 17:29

Taip Valdai,

kai savo akim pamatai tokius koncertus su viešo džiaugsmo apeigomis Daukanto aikštėje geriau, lengviau supranti ir tuos 20–40 tūkst.  su armonikomis ir gėlėmis Kaune Laisvės Alėjoje 1940, 1941, etc.

pilietis       2019-07-5 16:10

tikrai, infantila sir “valstybės paslaptis”.

Jie okupavo jaunimo       2019-07-5 15:12

smegenis.

Zombiškos jaunuolio       2019-07-5 15:12

akys.Kada praregės?

Komentatorius       2019-07-5 13:10

Šitas “koncertas” žinantiems žmonėms yra atgasus… Deja, jaunimas sėkmingai zombinamas… Keturiolikmečiai moksleiviai yra įtikinti, kad “lietuvai laisvę iškovojo Landsbergis”.

Smirdi Grybauskaitė...       2019-07-5 12:37

Skleidžia bolševikinį breznevini kvapą, o dainorelis prarado auditorija

zita.       2019-07-5 12:04

Infantilo su valstybės paslaptim nuotrauka atminčiai.

Julius       2019-07-5 11:58

pagarba prezidentei Grybauskaitei

Tik mano nuomone       2019-07-5 11:37

Tas nemokamas koncertas mano nuomone tebuvo viesieji rysiai.Reikejo parodyti, kaip liaudis myli savo nueinancia Prezidente, juk susirinko labai daug zmoniu, daug jaunimo.Jeigu butu tas koncertas mokamas, tai vargu ar butu susirinkusi ta “liudinti” minia.Lygiai taip pat bus pasveikintas ir naujasis Prezidentas.Prodiuseriai bandys “suktis” ir apie G.Nauseda.O kaip jis juos priims, tai parodys gyvenimas.

Birute       2019-07-5 9:51

..slykstu ziuret i ta dainoreli su grybe….

dainorėliai       2019-07-5 9:40

kuo jie skiriasi nuo visokių kremlinių gazmanovų,lepsų, valerijų?


Rekomenduojame

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.