Partijos

Valdas Vasiliauskas: Vietinė apokalipsė

Tiesos.lt siūlo   2020 m. vasario 26 d. 20:53

14     

    

Valdas Vasiliauskas: Vietinė apokalipsė

respublika.lt

Iš karto prisipažįstu - pavadinimas visiškai beprasmis, nes negali būti pasaulio pabaigos (kaip ir komunizmo, tai panašūs reiškiniai) vienoje atskiroje šalyje. Todėl man beprasmis ir Seime susirinkusių apokaliptikų praėjusį šeštadienį įkurtas sąjūdis prieš Astravo AE.

Šiam sąjūdžiui prasmę suteiktų prisijungusios Latvija, Estija, Lenkija, Švedija, Suomija, o ypač Vokietija ir Prancūzija. Bet abiejų „Nord Stream’ų“ patirtis byloja, jog energijos kaina Europoje lemia viską. Sąjūdis vargiai toliau Seimo sienų pasklis ir todėl, kad jį skelbia tokie veikėjai kaip Sekmokas, vieno rašytojo metaforiškais žodžiais tariant, „net žvairas nuo amžino melavimo“. Tarp sąjūdžio steigėjų regėjome apsčiai veidų, rimtai prisidėjusių prie Lietuvos energetikos sužlugdymo ir Astravo AE statybos. Turėjusi stipriausią energetikos ūkį Baltijos kraštuose ir geriausius specialistus, galingus elektros energijos gamybos pajėgumus, Lietuva dabar gyvena iš kitų energetinės malonės.

Iki šiol klaidingai manoma, kad Astravo atominiam monstrui kelią atvėrė žlugęs „Leo.LT“ projektas ir nutrauktos derybos su „Hitachi“, kai galutinai paaiškėjo, kad Lietuva AE nestatys. Iš tikrųjų Astravo AE pradžios derėtų ieškoti kur kas anksčiau, bet ne vėliau kaip 2000-aisiais, kada Lietuva pradėjo derybas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) ir pasirašė nelemtą ketvirtąjį protokolą, kuriuo įsipareigojo iki 2009 m. galutinai uždaryti Ignalinos AE. O istorija galėjo ir privalėjo būti visai kitokia.

Po 1996 m. konservatorių triuškinamai laimėtų Seimo rinkimų („Mes atėjome 100 metų“, - gyrėsi viena jų ministrė) Lietuvoje pasirodė Linas Kojelis, iškilaus JAV lietuvių katalikiškojo sparno veikėjo Juozo Kojelio sūnus, JAV prezidento Ronaldo Reigano (Reagan) buvęs ilgametis specialusis patarėjas (1981-1987 m.), atvežęs Lietuvai nuostabią dovaną - projektą „Power Bridge“. Taip vadinosi JAV ir Kanados kompanijų konsorciumas, kurį L.Kojelis, pasinaudodamas savo ryšiais ir pažintimis Amerikos valdžios ir verslo elito sluoksniuose, subūrė. Į konsorciumą dėjosi garsios JAV kompanijos: „The Stanton Group“, „Cal Energy“, „Duke Engineering“, dairėsi net Hjustono energetikos milžinas „Enron“ (tuo metu dar nė nesapnavęs savo būsimo bankroto). Projekto esmė buvo paprasta - per Lenkiją nutiesti į Vakarų Europą elektros tiltą ir pardavinėti ten pigią Ignalinos AE elektros energiją. Taip Lietuva su amerikiečiais ilgus dešimtmečius (iki šiol) Vakarų Europoje būtų dariusi gražų pinigą.

Iš pradžių viskas ėjosi kaip per sviestą - L.Kojelis ir JAV bendrovių konsorciumas buvo kone su duona ir druska sutikti „Lietuvos energijoje“, su kuria pasirašyti ketinimų protokolai ir sutartys, projektą laimino Lietuvos Vyriausybė, kurios paskelbtą tarptautinį konkursą laimėjo „Power Bridge“. Bet ūmai, dėl nesuprantamų priežasčių, projekto reikalai ėmė šlyti į blogąją pusę, L.Kojeliui, lyg įkyriam prašuoliui, užsitrenkė Lietuvos valdžios kabinetų durys: tėvas ir sūnus Kojeliai, tikri Lietuvos patriotai, tautos nedalios metais kovoję dėl jos laisvės, negalėjo suprasti, kodėl sava, konservatorių, Vyriausybė pradėjo jų kratytis iš tolo. Linas dar mėgino laikytis savo, nepasiduoti be kovos, tačiau galiausiai Lietuvoje viską praradęs, iki siūlo galo, moraliai ir finansiškai sugniuždytas grįžo į JAV, visiems laikams nusigręžęs nuo Lietuvos ir net lietuvybės.

Mat tuo metu Lietuvos valdžios sluoksniuose jau buvo žinoma, kad Ignalinos AE neturi ateities, jos pigios elektros energijos Vakarų Europoje ničniekas nelaukia, nes nuogąstaujama dėl kainų dempingo. Todėl Briuselis, prisidengdamas tariamu Ignalinos atominių reaktorių nesaugumu, spaus Lietuvą juos uždaryti. Nūnai akivaizdu, kad Ignalinos visiškai saugaus antrojo bloko laidotuvės buvo suplanuotos ne Briuselyje, o Maskvoje, kuri žūtbūt buvo suinteresuota pašalinti konkurentą ir kuriai tuo metu ES nuoširdžiai dirbo maskolbernis - brangus draugas Gerhardas Šrioderis, Vokietijos kancleris (1998-2005), prastūmęs „Nord Stream I“ ir už tai vėliau gavęs pelningą postą vienoje iš „Gazpromo“ dukterinių įmonių.

Įdomu, ar L.Kojelis žino, kad jo genialų projektą, kurį atstūmė Lietuva, nukopijavo ir įgyvendino Vladimiras Putinas ir „Rosatamas“? Tik amerikiečiai elektros tiltą per Lenkiją į Vakarų Europą būtų nutiesę už savo pinigus, mes tai padarėme savo ir ES lėšomis. Tiesa, šios linijos, kaip ir kabelio į Švediją, nepakanka, kad Lietuva prisijungtų prie kontinentinių elektros tinklų (mažiausiai reikia dar vienos tokios linijos per Lenkiją), tačiau visiškai pakanka Astravo AE pigios elektros energijos eksportui į Vakarų Europą ir Skandinaviją. Tai dar viena V.Putino įbrukta energetinės priklausomybės „adata“ godžiai ir trumparegei Europai. O Lietuva ir toliau lieka senojoje BRELL sistemoje, kurios valdymo pultas yra Maskvoje. Lietuva pasiruošusi Astravo atominės pabaisos eksploatacijai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kitaip prie konserv nebus       2020-03-8 9:47

V.Vasiliauskas teisus reikėtų stabdyti konsrevų su “dedule” ataką Seimo šturmo ir pasirikti tikrai savos šslies žmones lietuvius aišku ne čmolytes yra padorių teisingų žmonių kaip parodė Tie 4 metai kai valdo ir dirba vslstiečoai ir jų kolegos…

Visiem, visiems       2020-03-1 10:25

Atgimsta Raudonasis Lenino kampelis su visa (V. Vasiliausko taip pat) puoselėta Raudonąją kultūra po KGB skėčiu. Nauji TS LKP gaujos infiltrato nariai registruojami Šarūnėlio ir dviejų teisės ekspolicajų Vytauto K ir Petro K. kontoroje po “Antano Mončio namų” priedanga. Nuodėmes nuplausime Dušinėse.

stasys        2020-02-29 16:39

youtube.com/watch?v=n2nBSMuozDQ

štaziui       2020-02-27 23:56

stasele, eik jau, praporas mineto laukia. Čia nebeužsuk, gėda aplink save skleidi. Grįžk į gimtąją rusiją,ten tokios puikiai gyvuliuoja.

Dzeikas       2020-02-27 22:32

https://youtu.be/D19hp-Q0GMM
Pamenate? Kodel tai JAV, o ne Lietuvoje?
Bande “gaisrininko dukros” apsauginiai paprotint Amerikos policaju, kad jis “minia i vieta pastatytu”, tas atsake, kad “Amerika laisva salis”. Teko nest muilus toliau.
O Lietuvoje uzsiundytu pavilnes lenkus is Kunigaikstytes Birutes pulko dar ir baudomis apdetu uz suglamzyta smogiko uniforma.
Tas pat ir zusienio lietuviams butu. Jeigu jie pilieiai - gautu malku ir prisimintu ,kad jie ne amerikose ir anglijose. O jeigu nebepilieciai, tada ju paklaustu: jums ko reikia , mieli SVTELIAI? Neuzsimirskite.

dar viena apokalipsė       2020-02-27 18:03

Po medicininės reformos kad papultum pas daktarą specialistą reikia laukti apie mėn.

Dar viena apokalipsė,       2020-02-27 13:27

Kai miesto daktarų grupuotės visaip skatino politikus uždarinėti ir silpnininti rajonų ligonines,kad dabar esant būtinybei nuo koronovisuro nebus kaip padaryti rajone plaučių ventiliacijos.Usonis aiškiai pasakė,kad toks gydymas masėms neprieinamas.delfi šiandien straipsnyje.Ar usonis nepriklausė tai grupuotei?

stasys        2020-02-27 10:57

Kol žmonės rašinės niekus jaustukais ir aiškinimais kas ka turi jausti ir iš ko tai kildinama , išbristi iš tos pelkės vargiai kada pavyks . Vat autorius ne per seniausiai atvirai čia Tiesose trimitavo apie Lietuvos vartotojo mokamas didžiausias sumas už dujas ir kaltino tuo SGD projektą , o juk žmogus galėjo truputi pasivarginti ir patikrinti o ka apie tai skelbia koks nors eurostat biuletenis ..Nerūpėjo , reikėjo klyksmo reikėjo fejerverku ir tu plyštančiu sagučiu marškiniuose su vėlesniu nuogos krutinės parodą. Visa tai pripusti burbulai ..Ir nors man vėl kas nors priekaištaus jog rašau ne tai ko reikia , aš turėsiu tik viena paaiškinimą . Tiesos negali nupirkti ar pakišti po savo šiltomis paklodėmis .Apie tas problemas šia šiandiena rašo tie kas jomis mažu mažiausiai nesidomi ..

Raigerdas        2020-02-27 10:23

Labai geras Valdo Vasiliausko straipsnis ir, be abejo, yra labai svarbu pradėti kal bėti tiesą. Pats V. Vasiliauskas, dirbdamas redaktoriumi, su tiesa irgi prasilenkdavo net nepasisveikindamas. Dabar jis šiek tiek yra atsibudęs ir bando jau apie tai kalbėti. Aišku, kad Ignalinos AE uždarymas buvo nusikaltimas. Ir visi, dalyvavę šitame nusikaltime, turėtų atsakyti. Bet pas mus yra nebaudžiamumas ir tai jau tapo norma. Teisingumo sistemoje įsigalėjo tokia nerašyta nuostata, kad kalta pati auka. Kokia yra pradžia visos šitos Lietuvos besivystančio žlugimo? Moralės nebuvimas arba žmoniškumo nebuvimas. Žmogus be moralės praktiškai yra gyvūnas. Štai akivaizdus pavyzdys yra štazys. Žmogelis neturi jokių moralinių normų ir jis kaifuoja, nes Lietuvoje nei moralumas,  nei žmoniškumas nėra reikalingi. Mes nemėgome sovietinio MELO, bet dabar mes turime savus melagius, kad ir Kubilius, kuris sėdi Europarlamente arba Maldeikienė. Kas gi įvyko iš tikrųjų? Lietuva išsivadavo išoriškai nuo politinės Maskvos priklausomybės ir nuo komunistinės ideologijos. Komunistinė ideologija buvo iškrypusi, bet ji turėjo kažkokius tai rėmus. Šiandieninė Lietuva turi tik įstatymų rėmus, kurie priklauso nuo to, kuris juos taiko, moralės. Ir jeigu tas tipelis yra amoralus, kaip štažys, tai įstatymų taikymas bus apverstas aukštyn kojomis. Šito svarbaus aspekto, deja, net neįsisavina mūsų elitas. O be šito svarbiausio žmogaus civilizuotumo elemento, valstybėje TEISINGUMO sistema neveiks. O jeigu TEISINGUMAS iškreiptai, kaip tai buvo sovietmečiu, tai daugės “teisėtai daromų nusikaltimų”, daugės nelaimingų atsitikimų, daugės katastrofų skaičius, daugės aukų, o ypač daugės pamišusių žmonių skaičius. Visa tai atsilieps ekonomikai. Kas lietuvius dar vienija? Tiktai kalba ir dar gamta. Įveskite antrą kalbą, kad ir anglų, ir lietuvių nebeliks. Aišku viena, kad Vilnius Lietuvos valdyti nemoka ir mokytis nenori. Ko jie nori? Vilnius gerai įsisavina valstybinius pinigus ir tai yra viskas, ką daro Vilnius. Kiek žmonių Vilniuje supranta, kad pamišę žmonės negali būti moralūs? Gal kokie 2%. Kiek žmonių Vilniuje supranta, kad sveikam protui TIESA yra pagrindinis maistas, nes kitokio maisto šitas protas nesuvirškina? Vėl gi, tie patys keli procentai. Bepročiui MELAS yra natūralus dalykas, todėl jis jį ir daugins. Jeigu jis jo nedaugins, reiškia liks vienas. Taigi, šitie dar sovietiniai balsuotojai, nes jaunimas menkai balsuoja, įpratę prie sovietinio MELO, priprato dabar jau ir prie lietuviškų manipuliatorių melavimo. Neegzistuojant kovai su MELU, mes išnyksime. O kiek žmonių žino, kas yra TIESA. Vėl gi, tie patys keli procentai. Todėl visokiems štaziams ir kitiems šarikovams ir švonderiams šiandien Lietuvoje yra gerai ir jie dainuoja daineles, kaip auga Lietuvos BVP. O kodėl skurdas nenyksta? Jis neišnyks, nes tai susiję su TEISINGUMO blogu funkcionavimu valstybėje. Bloga Švietimo sistema sukurta ne šiaip sau ir čia Briuselis nei prie ko. Sistema sukurta naujoms kartoms išauginti, kurios neskiria Melo nuo Tiesos, ir kurios ir padės tašką lietuvių civilizacijos pabaigoje. Ko gero, Lietuvą gali išgelbėti tik užsienio lietuviai. Gelbėti dar kartą, tik dabar nuo lietuviškų pamišėlių arba amoralų, kurių dauguma vaikšto valstybiniais koridoriais.

stasys        2020-02-27 8:34

Nesižaviu aš tais verslo darymais su Amerikos garantijomis . Nei šiandiena nei tada ,  pamename kuo baigėsi MN pardavimas amerikiečiams politiniais sumetimais . Taip tam pritarė ir tie konservatoriai su V.Landsberbiu . Iš klaidu reikia mokytis ir ta geriausiai daro tie kas moka skaičiuoti pinigus ir matyti ateitį  . Ar Lietuva buvo pajėgi nutiesti el. kabelius į ta išganinga vakaru Europa per Lenkija .? autorius apie tai tyli . Ir ne veltui , juk tiesti nauju linijų per Lenkija niekas neleistu , o naudotis ju turimomis eksportui ir tuo labiau . Lenkai nei šiandiena nei tada vis dar nenori konkurencijos ju šiluminėms elektrinėms dirbančioms su ju iškastiniu kuru, tai nacionalinio svarbumo klausimas kuri jie netgi šiandiena gina klimato kaitos ES sprendimuose .  Todėl kai žmogus sako o va mes su senu s‘ovietiniu drandalietu‘  būtume uždirbę pinigus ? tuo patikėti gali tik toks naivus kaip autorius ir tiems kuriems argumentu nereikia . Joks vakarietiškas verslas neinvestuoja į sovietines pamazgas ., gal tai kai kam turtas ..bet reikia tik dėkoti jog atsirado norinčiu ji mums padėti uždaryti savo sąskaita , bėda kad nesugebėta pasinaudoti atsivėrusia galimybe pastatant nauja AE . Dėl Astravo iniciatyvos ..autorius turėtu tylėti užpakali suraukęs , ne jo darbas ne jo idėja o ir ji dar net neturi krikšto .. padirbės vyrai ir pamatysime ko verta ir kokius rezultatus davė tada ir ateis laikas kritikos .

Prašalietis       2020-02-27 8:21

Valdas Vasiliauskas rašo:“Iš karto prisipažįstu - pavadinimas visiškai beprasmis, nes negali būti pasaulio pabaigos (kaip ir komunizmo, tai panašūs reiškiniai) vienoje atskiroje šalyje”....  Įdomu ką “galimų buvimų ir nebuvimų iki pasaulio pabaigos žinovas” Vasiliauskas galėtų pasakyti išsivaikščiojantiems “tautinio"laivo eiliniams keleiviams apie Nausėdos ir visos kitos šiandieninės “progresyvios politinės” publikos skelbiamą”įgyvendinamą gerovės valstybę” atskirai paimtoje, vienoje, 30 metų “sparčiais tempais besicivilizuojančių čiabuvių šalyje”.....

Dzeikas       2020-02-27 7:47

Apokalipse ant Lietuvos jau arteja. Lietuvos media apie tai ne mur mur, teko semtis is ir kosti informacija is rusu troliu fabriko:
Pasirodo Prezikas ES virsuniu sustikime isterika sukele is ciklo “duokite basliu, arba blokuosime Rytu Prusija!” I kitu nariu replikas ,kad Lietuva savo gavo ,kaip susitarta jos ukis bus dotuojamas IKI 2020 metu, “prezidentas” isdejo patriotu kozyri - o jus pasiemete musu darbo jega ir esate uz tai mums papildomai skolingi!
Ne, juk teisingai sako apreng tu chama nors ir fraku su zabo - jis visvien rankove snarglius valysis ir siemkes lukstens.
Pinigu prase ir Latvija su Estija, taciau nepedalavo temos. Nauseda ...aciu,kad batu per stala nedauze ir ant grindu nesivoliojo.
Meslas daro geda visiems doriems emigrantams is Lietuvos.

iš serijos: mes mylim komunistus?       2020-02-26 23:18

įdomu biski: kodėl nomenklatūrinio komunisto sapaliones spausdina?

Radau       2020-02-26 21:12

labai gerą liudijimą: Signataras Arūnas Degutis ir ansamblis „Po skliautu“. Liudijimų vakaras. 2018 02 09
https://www.youtube.com/watch?v=q_ert2SSJXc
Pažadu, kad atsigaus jūsų širdys.


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.