Religija ir filosofija, Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Europa, Šiaurės Amerika

Vakcinacija toliau skaldo įvairių konfesijų tikinčiuosius

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 1 d. 20:24

4     

    

Vakcinacija toliau skaldo įvairių konfesijų tikinčiuosius

laikmetis.lt

Nepriklausomų bažnyčių tikintieji yra imlesni vadinamajam „koronos skepticizmui“ nei liaudies bažnyčių nariai (kalbama apie protestantų bažnyčias – red. past.). Tokį įspūdį susidarė stebėtojai Skandinavijoje. Tačiau kol kas niekas neturi faktų ar skaičių.

Danijos laikraštis „Kristeligt Dagblad“ rašo apie Birtę, moterį iš vienos vadinamųjų laisvųjų bažnyčių. Per pirmąją infekcijos bangą 2020 m. pavasarį ji mielai laikėsi valdžios institucijų gairių, kurios buvo taikomos ir jos bažnyčioje.

Tačiau vėliau jai susidarė tvirtas įspūdis, kad už pandemijos apribojimų vyksta dvasinė kova. Ji manė, kad pats Dievas jai tai apreiškė: „Esu įsitikinusi, kad tai buvo Dievas, kuris man kalbėjo“, – sako Birtė.

Birtės istorija nėra unikali. Daugelis laisvųjų bažnyčių vadovų pripažįsta šį vakcinų skeptikų „iššūkį“. Norvegijoje ir Švedijoje jis dar stipresnis nei Danijoje. Šiaurės šalių bažnyčios netgi kalbėjo apie bendrą įspėjimą dėl „YouTube pranašų“ skleidžiamos dezinformacijos.

„Kristeligt Dagblad“ remiasi laisvųjų bažnyčių žurnalu „Udfordringen“ („Iššūkis“), kuris labai skeptiškai vertina pandemiją. „Visa viruso istorija yra nusikaltimo, melo, manipuliavimo, apgaulės, prievartos ir slaptumo vaisius“, – teigia redaktorius Jakob Martini (Jakobas Martinis). „Mano sąžinė ir meilė tiesai draudžia paklusti šiai sistemai. Tai ideologinė pandemija.“

Atrodo, kad vienas atviriausių laisvosios bažnyčios skeptikų yra Svein Magne Pedersen (Sveinas Magne Pedersenas). Šis norvegų pamokslininkas jau kelis mėnesius perspėja dėl vakcinos. Jis vakciną vadina „nuodinga“, o žmones, kurie ją vartoja, „apgautais priešo“. Jis teigia, jog vakcinoje yra „gyvybei pavojingų kenksmingų dalelių ir toksinų“.

Jo raginimas aiškus: „Jei norite gyventi, laikykitės atokiau nuo švirkšto. Neleiskite, kad nuodai pažeistų jūsų vaikų širdis, smegenis ir plaučius“, – perspėja Pedersen.

Pamokslininkas, dirbantis su savo fondu „Misjonen Jesus Leger“ („Jėzaus gydytojų misija“), rengia pamaldas ir kviečia paskiepytus žmones susisiekti. Teigiama, kad tokiu būdu galima „išvalyti“ kraujyje esančią taršą.

Švedijoje kitas laikraštis „Dagen“ atliko tyrimą iš 114 laisvųjų bažnyčių pastorių tirdamas, ar jie yra paskiepyti. Išvada buvo tokia, kad 97 proc. jų buvo paskiepyti. Iš visų pastorių 20 proc. diskutavo šia tema savo bendruomenėje.

Kur kas garsiau protestuojama prieš leidimus patekti į pamaldas. Net Švedijos Bažnyčios arkivyskupė Antje Jackelen pareiškė, kad nėra pasirengusi tam pritarti, nes vyriausybė anksčiau buvo pažadėjusi neįvesti tokių leidimų.

Didesnės Bažnyčios Europoje gana noriai gina vakcinaciją. Gruodžio mėnesį Europos bažnyčių konferencija (CEC) ir ES katalikų vyskupų komisija (COMECE) išplatino bendrą raginimą skiepytis. Bažnyčių teigimu, kaip Dievas parodė meilę ir rūpinimąsi žmonėmis gimstant Jėzui, taip ir krikščionys turėtų rodyti atsakomybę.

„Mes laikomės nuomonės, kad skiepai šiuo metu yra veiksmingiausia priemonė pandemijai suvaldyti ir gyvybėms išgelbėti“, – sakoma bendrame abiejų organizacijų pirmininkų pareiškime. Skiepijimas „yra ne tik meilės ir rūpestingumo, bet ir atsakomybės bei socialinio teisingumo aktas“. Jie smerkia „klaidingą informaciją ir nepagrįstus teiginius“.

Be to, ortodoksų Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus ragina skiepytis. Tokią pačią žinią skelbia ir Rusijos patriarchas Kirilas, raginantis krikščionis netapatinti skiepų ir QR kodo su „antikristo ženklais“.

Kita vertus, norvegų liuteronų parapijos kunigas Toralv Froysaa Lie (Toralvas Froysas Lie) iš Tinno socialinėje žiniasklaidoje yra paskelbęs keletą labai kritiškų pranešimų: „Nesu ekspertas, bet renkuosi klausytis ne vieno balso. Kol kas neabejoju, kad yra pagrindo būti skeptiškam“.

Gerai žinomas skeptiko Romos Katalikų Bažnyčioje pavyzdys yra ir vokiečių kardinolas Gerhard Müller (Gerhardas Miuleris). Pasak Austrijos radijo ORF, G. Miuleris įžvelgia galingą finansinį elitą, slypintį už pandemijos valdymo priemonių sprendimų.

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skaitytoja       2022-01-2 23:30

Manau, kad jei bažnyčia pasisako už aborto pagrindu pagamintų vakcinų naudojimą, tai kažkas su ja nebegerai, nesvarbu, kokia tai konfesija.

Dzeikas       2022-01-2 10:21

Baznycia tapai:
Baznycia - tai ne pastatas, o zmones susirinke tryse ir daugiau Jo vardu. Susirask bendraminciu ir rinkites Jo vardu kitoje vietoje issirinke ganytoja is savo tarpo ,kaip Zodyje pasakyta.
Aplamai nereikia sudievinti klieriku. Atpyle seminarijoje isisventino ir jau nimbas virs galvos atsirado? Ne. Toks pat griesnas zmogelis su didesnemis pagundomis (Biblija sako,kad ganytojai turi buti VEDEn!) nes celibatas. Ir Seminarijos baigimo atestatas visiskai nereiskia ,kad jis teisus visame ir viskame.
Doras ganytojas ir pats sako: “Neklausykite manes, jeigu kalbu ne Sventaja Dvasia(inag.)”
————————————————————-
Kas liecia epidemija tai ji tesiasi jau 2 metai. Corona labai uzkreciama, jei virusai persoka net lieciant (net po pusdienio pauzes) ta pati daikta, ar iveikia tarp zmoniu 2 m barjera - tai per 2 metus INFEKUOTI BUVO V I S I ! Bet pagal statistika susirge uzregistruoti tik ar ne maziau negu 1/3.
Kodel taip? Esant 1/3 infekuotu likusiuju uzkretimas savaites reikalas.
Naturali isvada, kad visa zmonija infekuota coronavirusine infekcija, tik virs 60% infekuotuju arba nepastebejo simptomu, arba turi naturalu imuniteta.
Tame kontekste , KODEL taip ikyriai ir izuliai verciami turintys naturalu imuniteta skiepitis??? Buvau sutikes moteri, kuri niekada nesirgusi ir pasidavusi spaudimui pasiskiepyjo. Rezultate sunkiai susirgo.Nemire, bet apturejo auksta temperatura ir darban grizo tik po 2 savaiciu.

Ekspertas       2022-01-2 6:42

Pasaulyje ir Lietuvoje kuriasi tikinčiu mokslu covid bažnyčia. Dabar ją sudaro ankstyvieji dvidozininkai, tačiau jau vyksta reformacija ir dvidozininkai bus išmesti - pasiliks tik tridozininkai. Bažnyčia galutinai susikurs po 8 dozių, o visi tikintieji nedagyvenę 8 dozės bus paskelbti kankiniais. Kiek narių sudarys covid bažnyčia - mokslas dar nežino, bet manoma - nedaug, kad tilptu į laivą, kuris plauks vakcinų jūroje.

Bažnyčia tapo       2022-01-1 21:35

Kažkokia netikra. Negaliu ten eiti, nors esu tikinti.

Rekomenduojame

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.