Religija ir filosofija, Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Europa, Šiaurės Amerika

Vakcinacija toliau skaldo įvairių konfesijų tikinčiuosius

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 1 d. 20:24

4     

    

Vakcinacija toliau skaldo įvairių konfesijų tikinčiuosius

laikmetis.lt

Nepriklausomų bažnyčių tikintieji yra imlesni vadinamajam „koronos skepticizmui“ nei liaudies bažnyčių nariai (kalbama apie protestantų bažnyčias – red. past.). Tokį įspūdį susidarė stebėtojai Skandinavijoje. Tačiau kol kas niekas neturi faktų ar skaičių.

Danijos laikraštis „Kristeligt Dagblad“ rašo apie Birtę, moterį iš vienos vadinamųjų laisvųjų bažnyčių. Per pirmąją infekcijos bangą 2020 m. pavasarį ji mielai laikėsi valdžios institucijų gairių, kurios buvo taikomos ir jos bažnyčioje.

Tačiau vėliau jai susidarė tvirtas įspūdis, kad už pandemijos apribojimų vyksta dvasinė kova. Ji manė, kad pats Dievas jai tai apreiškė: „Esu įsitikinusi, kad tai buvo Dievas, kuris man kalbėjo“, – sako Birtė.

Birtės istorija nėra unikali. Daugelis laisvųjų bažnyčių vadovų pripažįsta šį vakcinų skeptikų „iššūkį“. Norvegijoje ir Švedijoje jis dar stipresnis nei Danijoje. Šiaurės šalių bažnyčios netgi kalbėjo apie bendrą įspėjimą dėl „YouTube pranašų“ skleidžiamos dezinformacijos.

„Kristeligt Dagblad“ remiasi laisvųjų bažnyčių žurnalu „Udfordringen“ („Iššūkis“), kuris labai skeptiškai vertina pandemiją. „Visa viruso istorija yra nusikaltimo, melo, manipuliavimo, apgaulės, prievartos ir slaptumo vaisius“, – teigia redaktorius Jakob Martini (Jakobas Martinis). „Mano sąžinė ir meilė tiesai draudžia paklusti šiai sistemai. Tai ideologinė pandemija.“

Atrodo, kad vienas atviriausių laisvosios bažnyčios skeptikų yra Svein Magne Pedersen (Sveinas Magne Pedersenas). Šis norvegų pamokslininkas jau kelis mėnesius perspėja dėl vakcinos. Jis vakciną vadina „nuodinga“, o žmones, kurie ją vartoja, „apgautais priešo“. Jis teigia, jog vakcinoje yra „gyvybei pavojingų kenksmingų dalelių ir toksinų“.

Jo raginimas aiškus: „Jei norite gyventi, laikykitės atokiau nuo švirkšto. Neleiskite, kad nuodai pažeistų jūsų vaikų širdis, smegenis ir plaučius“, – perspėja Pedersen.

Pamokslininkas, dirbantis su savo fondu „Misjonen Jesus Leger“ („Jėzaus gydytojų misija“), rengia pamaldas ir kviečia paskiepytus žmones susisiekti. Teigiama, kad tokiu būdu galima „išvalyti“ kraujyje esančią taršą.

Švedijoje kitas laikraštis „Dagen“ atliko tyrimą iš 114 laisvųjų bažnyčių pastorių tirdamas, ar jie yra paskiepyti. Išvada buvo tokia, kad 97 proc. jų buvo paskiepyti. Iš visų pastorių 20 proc. diskutavo šia tema savo bendruomenėje.

Kur kas garsiau protestuojama prieš leidimus patekti į pamaldas. Net Švedijos Bažnyčios arkivyskupė Antje Jackelen pareiškė, kad nėra pasirengusi tam pritarti, nes vyriausybė anksčiau buvo pažadėjusi neįvesti tokių leidimų.

Didesnės Bažnyčios Europoje gana noriai gina vakcinaciją. Gruodžio mėnesį Europos bažnyčių konferencija (CEC) ir ES katalikų vyskupų komisija (COMECE) išplatino bendrą raginimą skiepytis. Bažnyčių teigimu, kaip Dievas parodė meilę ir rūpinimąsi žmonėmis gimstant Jėzui, taip ir krikščionys turėtų rodyti atsakomybę.

„Mes laikomės nuomonės, kad skiepai šiuo metu yra veiksmingiausia priemonė pandemijai suvaldyti ir gyvybėms išgelbėti“, – sakoma bendrame abiejų organizacijų pirmininkų pareiškime. Skiepijimas „yra ne tik meilės ir rūpestingumo, bet ir atsakomybės bei socialinio teisingumo aktas“. Jie smerkia „klaidingą informaciją ir nepagrįstus teiginius“.

Be to, ortodoksų Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus ragina skiepytis. Tokią pačią žinią skelbia ir Rusijos patriarchas Kirilas, raginantis krikščionis netapatinti skiepų ir QR kodo su „antikristo ženklais“.

Kita vertus, norvegų liuteronų parapijos kunigas Toralv Froysaa Lie (Toralvas Froysas Lie) iš Tinno socialinėje žiniasklaidoje yra paskelbęs keletą labai kritiškų pranešimų: „Nesu ekspertas, bet renkuosi klausytis ne vieno balso. Kol kas neabejoju, kad yra pagrindo būti skeptiškam“.

Gerai žinomas skeptiko Romos Katalikų Bažnyčioje pavyzdys yra ir vokiečių kardinolas Gerhard Müller (Gerhardas Miuleris). Pasak Austrijos radijo ORF, G. Miuleris įžvelgia galingą finansinį elitą, slypintį už pandemijos valdymo priemonių sprendimų.

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skaitytoja       2022-01-2 23:30

Manau, kad jei bažnyčia pasisako už aborto pagrindu pagamintų vakcinų naudojimą, tai kažkas su ja nebegerai, nesvarbu, kokia tai konfesija.

Dzeikas       2022-01-2 10:21

Baznycia tapai:
Baznycia - tai ne pastatas, o zmones susirinke tryse ir daugiau Jo vardu. Susirask bendraminciu ir rinkites Jo vardu kitoje vietoje issirinke ganytoja is savo tarpo ,kaip Zodyje pasakyta.
Aplamai nereikia sudievinti klieriku. Atpyle seminarijoje isisventino ir jau nimbas virs galvos atsirado? Ne. Toks pat griesnas zmogelis su didesnemis pagundomis (Biblija sako,kad ganytojai turi buti VEDEn!) nes celibatas. Ir Seminarijos baigimo atestatas visiskai nereiskia ,kad jis teisus visame ir viskame.
Doras ganytojas ir pats sako: “Neklausykite manes, jeigu kalbu ne Sventaja Dvasia(inag.)”
————————————————————-
Kas liecia epidemija tai ji tesiasi jau 2 metai. Corona labai uzkreciama, jei virusai persoka net lieciant (net po pusdienio pauzes) ta pati daikta, ar iveikia tarp zmoniu 2 m barjera - tai per 2 metus INFEKUOTI BUVO V I S I ! Bet pagal statistika susirge uzregistruoti tik ar ne maziau negu 1/3.
Kodel taip? Esant 1/3 infekuotu likusiuju uzkretimas savaites reikalas.
Naturali isvada, kad visa zmonija infekuota coronavirusine infekcija, tik virs 60% infekuotuju arba nepastebejo simptomu, arba turi naturalu imuniteta.
Tame kontekste , KODEL taip ikyriai ir izuliai verciami turintys naturalu imuniteta skiepitis??? Buvau sutikes moteri, kuri niekada nesirgusi ir pasidavusi spaudimui pasiskiepyjo. Rezultate sunkiai susirgo.Nemire, bet apturejo auksta temperatura ir darban grizo tik po 2 savaiciu.

Ekspertas       2022-01-2 6:42

Pasaulyje ir Lietuvoje kuriasi tikinčiu mokslu covid bažnyčia. Dabar ją sudaro ankstyvieji dvidozininkai, tačiau jau vyksta reformacija ir dvidozininkai bus išmesti - pasiliks tik tridozininkai. Bažnyčia galutinai susikurs po 8 dozių, o visi tikintieji nedagyvenę 8 dozės bus paskelbti kankiniais. Kiek narių sudarys covid bažnyčia - mokslas dar nežino, bet manoma - nedaug, kad tilptu į laivą, kuris plauks vakcinų jūroje.

Bažnyčia tapo       2022-01-1 21:35

Kažkokia netikra. Negaliu ten eiti, nors esu tikinti.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.