Emigracija, imigracija, demografija

Vaidas Navickas. Mitai ir nesąmonė?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 31 d. 9:39

15     

    

Vaidas Navickas. Mitai ir nesąmonė?

Nerijus Mačiulis apie nevaldomą imigraciją iš trečiųjų šalių: „Tie mitai, kuriuos kai kas Lietuvoje kursto, kad imigrantai prislopins atlyginimų augimą, yra visiška nesąmonė.“ bit.ly/38Mvy48

Sakote mitai ir nesąmonė?

Paklausykime statybų verslo atstovo, „EIKA“ generalinio direktoriaus Domo Dargio: „Ukrainiečiai taip pat kaip ir paskatino šiek tiek mūsų lietuvius pasitempti. Ta konkurencija šiek tiek padidino darbininkų išdirbį ir aktyvumą, jie kažkaip suprato, kad negali taip drąsiai eiti ir prašyti algų kėlimo ir grasinti eiti į kitą darbovietę. Tai kalbant apie lūkesčius, pas mus statybų versle, ukrainiečiai padėjo suvaldyti atlyginimų kilimo krizę.“ bit.ly/2vlBzX5

[Taip, ponui Dargiui Lietuvos žmonių atlyginimų kilimas yra krizė, kurią reikia suvaldyti.]

Paklausykime pono Mačiulio kolegos, SEB ekonomisto Tado Povilausko: „daug kalbėta, kad privačiame sektoriuje algos augimas lėtėja, tai lyg ir rodo verslo atsargumą, bet atkreipčiau dėmesį į tai, kuriuose sektoriuose algos augimas sulėtėjęs – transportas ir saugojimas, statybos. Tie verslai, kuriuose pastaruoju metu daug užsieniečių iš trečiųjų šalių, ypač transportas“ bit.ly/2GuSPeX

Bet nejaugi faktai sutrukdys patogiai ideologijai.

Kaip rašė Upton Sinclair: „Sunku pasiekti, kad žmogus kažką suprastų, kai jo gaunamas užmokestis priklauso nuo jo nesupratimo.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-02-1 21:06

Įsikiši statybininko laužtuvėlį, išteptą verdančiu ruberoidu, į savo analinę išangę ir daužymas galvą demontažui skirtu kūju, lakstai Latvių gatve aplink rusijos ambasadą ratais, rėkdamas “Слава россии”.

ah1       2020-02-1 1:09

stasiui: ne, ne kestuolis tai Jūs. Valstybėje negali trūkti pinigų, gali trūkti smegenų bet tik ne pinigų, pinigai tai tik popierius. Ir ES - je jų netrūksta.

>>> 2020-01-31 21:28       2020-01-31 23:49

Tai ar nusipirkai „red tractor” juliau Milaiti kai buvai arbeitsmigrant amerikėje? Juk ari čia propagandos dirvonus kaip Paša Angelina, kai fabriko meistras stasys baigia savo pamaina. Trolių fabriko meistras…

stasys        2020-01-31 22:46

ah1   2020-01-31 18:46 >  Jus tikras keistuolis , prispausdini kalnus maišu euru ir išdalini kad visi turėtu už ka vartoti smile)  Ar žinote kodėl šiandieninė Graikija turi problemų ? , ju turi ir Italija ..taip kaip fiskalinė biudžeto drausmė neleidžia išleisti daugiau nei surenkama mokesčiais , o kas pirks namą kurio kaina bus kaip Manhatano Niujorke pastatyto .?  2009 metu nekilojamo turto krizė kaip tik pasižymi ta ypatybe .

Dzeikas       2020-01-31 21:28

Beda ne tame, kad ukrainieciai imigruoja. Nes jie tiesa sakant NEimigruoja. Jie gastarbaiteriauja. Tai gastarbaiteris toks sutverimas, kuris priesas ir autochtonui, IR doram imigrantui.
Skirtumo as jumi neaiskinsiu, nes kas nezino, tam geriau ir neskaityti.Atvykes imigrantas is pradziu imasi VISKO. Apsiles ir pramokes kalba , jis mazdaug 3-5 gyvenymo metais jau bet kokiu darbu neima ir ziuri savo teisiu, vis labiau ir labiau isilieja i vietiniu bendruomene. T.y. kuria bendraji geri ir tokiu imigrantu nori visos normalios salys.
Gastarbaiteriai, o Lietuvos istatymai skatina butent skatina toki svetimsaliu ekspluatacijos metoda, padeda sudiniems versliukams susikur pinigu is apgaules, susigadina savo sveikata ir dempinguoja darbo uzmokesti vietiniams darbininkams.
Vienzo Lietuvai tas ne nauja - sena musu tradicija statyt gyvenyma ant apgaules, vagystes ir zmoniu kanciu.

ah1       2020-01-31 18:46

iš str.citata “Paklausykime statybų verslo atstovo…”...  “pas mus statybų versle, ukrainiečiai padėjo suvaldyti atlyginimų kilimo krizę.“ bit.ly/2vlBzX5” .
Tai čia “verkti”  reikia o ne džiaugtis : rinkos ekonomikoje kuo daugiau žmonių uždirba kuo daugiau pinigų tuo daugiau jų gali išleisti tuo daugiau išleidžia- tuo daugiau auga vartojiškumas, ir tuo didesni pelnai visumoje valstybėje, tuo didesni mokesčiai į Lietuvos biudžetą, o tai kad atvykėliams oficialiai mokamos mažos algos ir nuo jų/atvykėlių algų susiję mokesčiai, tuo blogiau Lietuvai, nes atvykėliai likusius pinigus gauna per neapmokestimus dienpinigius ir kit., kurie “išvyksta” iš Lietuvos kartu su “vachtaujančiais” ukrainiečiais, baltarusias.(Kas nežino: dirbti vachtiniu metodu tai kai dirbi toli ir labai toli nuo nuolat gyvenamosios vietos, ir pinigus veži “namo”, žinomas ir naudotas daugiausia haholų/ukrainiečių  dirbti šiaurės platybėse TSRS-e.)

stasys        2020-01-31 13:05

... ‘Očievidnoje no nie vierojatnoje’ ‚ kada be užeisi į Tiesas čia visada rasi koki nors Stasį . smile)

Vadinasi       2020-01-31 12:55

pabėgome iš TSRS. Nejaugi, nesugebame savęs valdyti, kaip sakė Gorbačiovas. Ko gero jis buvo teisus. Per durni esame, kad turėtume savo kamputį žemėje.

Žiauraus išnaudojimo pavyzdys       2020-01-31 12:47

Kai po straipsniu daugumą komentarų suraito štazis, supranti, kad agentėlio darbdaviai atlyginimų kilimo krizę taip pat sėkmingai suvaldė smile štazių profesinės sąjungos įsteigti (dėl visiems suprantamų priežasčių) neišeina, tai ir su darbdaviu nepasiginčysi. Tai vargsta nabagas, vis nenuilsdamas kala centus, o kai tokia infliacija, auksiniam karstui kaip nepakanka, taip nepakanka…. Nuolat skubantis, į temą net neįsigilinantis, susierzinęs, piktas ... išeitis atrodo tik viena - emigracija smile))

E951       2020-01-31 12:42

Europos integracijos problemų centro direktorius, Baltarusijos politologas Jurijus Ševcovas mano, kad Lietuva gali susidurti su sociokultūriniais pokyčiais. Jo manymu, atsižvelgiant į imigracijos augimą, didės rusakalbių bendruomenės ir pačios kalbos įtaka šalyje, o valdžia, jei dabartinis politinis vektorius nepatirs reikšmingų pokyčių, turės tai priimti kaip savaime suprantamą dalyką. Tačiau politologas nemato nieko blogo tame.

“Lietuva sulauks daug etnokultūrinių pokyčių. Dėl darbo migrantų antplūdžio iš Ukrainos Baltarusija sustiprins savo pozicijas, nes taps tranzito punktu. Migrantai keliaus iš Lietuvos, Latvijos į Ukrainą per Minską. Apskritai Baltijos šalyse padidės rusų kalbos svarba, nes lietuvių kalbos niekas tobulai neišmoks, o verslas jau yra susitaikęs bendrauti rusiškai ... Nauja didelė rusiškai kalbanti bendruomenė sustiprins prekybinius ryšius su kaimyninėmis Baltarusija, Ukraina ir Rusija, duos impulsą plėtrai.” - konstatuoja analitikas. baltnews.lt “„Slavų ordos“: Lietuvoje išsigando atvykėlių iš buvusios SSRS šalių”.

stasys        2020-01-31 11:25

Lietuvoje privalu 2020-01-31 11:14 > galima Jums pritarti tik dėl vieno ,ukrainiečiai čia važiuoja ne tam kad spręstu musu apsileidėliu demografines problemas .  O jei taip tai ko tada verkia ir raudoja tas Vaidas Navickis , kai lietuviai nenori dirbti o juos pakeičia kitu šalių piliečiai važiuojantis čia užsidirbti pragyvenimui Ukrainoje. ? Antra tokia politika skatina ir tos pačios Ukrainos integracija į vakarus .. tvirtesni ekonominiai santykiai , nauja darbo praktika ir požiūris į savo šalį vakariečio akimis žiūrint.

Lietuvoje privalu       2020-01-31 11:14

nustatyti darbo užmokesčio minimumą, kad tokie dargiai, avuliai nesmaugtų tautiečių. Na, o ukrai ir belorusai padirbės, įgys LR pilietybę ir - proščai Litva- esame ES piliečiai, ieškosime, kur mokės daugiau. tokie darbdaviai nė nenori suvaldyti emigracijos, nes jiems svarbiausia prisikrauti kišenes. Kai praturtės, pasotins godumą, tai išmaus į Angliją, kaip Numavičius su Leontjeva ir tiek žinių. Ir dabar ne visi pinigai Lietuvos bankuose. T.Y, Lietuvoje esančiuose bankuose.

komunistas dargis teisus       2020-01-31 11:12

partškoloje geras mokinys buvo,
suprato, kad reikia revoliucinės situacijos
revoliucinė situacija kuriama per priešpriešą, konfliktus
1. žingsnis: VISĄ pelną pasiimti sau ir padalinti tovariščiams komunistams
- tegu emigruoja bėdžiai lietuviai
2. užvežti slavų ir supriešinti su lietuviais
- prašysime draugo putino pagalbos

stasys        2020-01-31 10:52

V.Navickas juk ne statybininkas tai iš kur jam žinoti kaip tos algos krenta ir kyla ?  juk statyba sezoninis darbas ..todėl atlyginimu šuoliai jaučiami pagal metu laiką ir darbo rinkos poreikį . Šeip kvailystes rašo tas žmogėnas , ukrainiečiu antplūdis jam reiškia algų kritimą ? o juk reiktu žinoti kad darbo imigracija tai rodiklis ekonomikos konkurencingumo ..taip kaip tie patys ukrainiečiai gali pasirinkti ir kitą šalį ..be Lietuvos .smile) Jei tokia nuomone taip bando gristi profsąjungos dieve mano apsaugok Lietuva nuo tu neišmanėliu .. reikšiančiu savo teises ..

gaila,       2020-01-31 10:17

Lietuvoje nera tikru profsajungu. Yra tik kazkokios marionetines, aptarnaujancios darbdavius. O dar blogiau, kad ir isnaudojamuju protestai uzdrausti istatymu.


Rekomenduojame

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.