V. Rubavičius: popierinio kapitalizmo ateitis

Tiesos.lt siūlo   2013 m. lapkričio 4 d. 16:07

6     

    

V. Rubavičius: popierinio kapitalizmo ateitis

ekspertai.eu

Pinigų, pinigų, pinigų... šaukiasi tautos ir valstybės. Yra pinigų. Atsiejus juos nuo realios vertės, nuo visokių pasaulio realijų, vis sparčiau juda pinigų spausdinimo konvejeriai, vis didesnis piniginio popieriaus srautas užtvindo pasaulį. Pinigų potvynį skatina ir bankinė pinigų gamyba. Juk pinigai yra prekė. Tačiau pasauliui vis jų trūksta, nors jau net žymiausi pasaulio ekonomistai nebesutaria, ką dera vadinti pinigais. Šiuo metu didieji protai įtemptai svarsto – baigėsi ar dar nesibaigė pasaulinė finansų krizė, tačiau niekas nedrįsta siūlyti jokių ekonominės raidos modelių, kurie teiktų pasauliui labiau nuspėjamą perspektyvą. O juk tiek daug esama Nobelio premija apdovanotų ekonomistų – vien šiais metais jų būrys pasipildė trimis iškiliaisiais, tačiau jokių prognozių. Niekuo tie protai negali padėti net vienai šaliai – Japonijai, kurios ekonomika jau senokai „neįsipaišo“ į jokias teorijas. Ne ką gali pagelbėti ir Lietuvai, nors keli finansų analitikai kasdien paaiškina, kas ne taip buvo padaryta prieš kelerius metus ir kaip reikėtų „išlaisvinti“ Lietuvą iš dar užsilikusių josios valstybingumo pančių.

Galima daryti nelinksmą išvadą – ekonominė žmonijos veikla yra pernelyg sudėtinga, kad ją galima būtų įsprausti į vienos ar kelių didelių teorijų rėmus. Vis dėlto politikai vadovaujasi teorijų teikiamais „įnagiais“. Tačiau visi jie veiksmingi tik kurį laiką – kol neiškyla „apeiti“ dalykai. Todėl stengiamasi apie ateitį nebekalbėti – pasitenkinama kasdienės, labiau vakarykštės veiklos analize. Tačiau esama ir akivaizdžių dalykų, kurie laukte laukia bent šiokio tokio ekonomistų ir kitokių teoretikų dėmesio. Pabandysiu vieną tokį akivaizdumą ir nurodyti.

Pasaulis pagal pinigų gamybos pobūdį aiškiai skaidosi į du nelygius sluoksnius – pinigus spausdinančiųjų ar juos gaminančiųjų ir visus kitus. Suprantama, reali valdžia – ekonominė ir politinė – yra spausdinančiųjų rankose. Šitai labai akivaizdžiai parodė JAV kasmet rengiamas „nemokumo“ ar „skolinimosi lubų kėlimo“ spektaklis. Jei klaustume, ar Jungtinės Valstijos kada nors numatomoje ateityje kaip nors išmokės savo didžiulę skolą, tai tektų atsakyti – niekaip ir niekada. Išleista tiek vertybinių popierių, kuriuos supirko kitos didžiosios pasaulio šalys, kad nėra jokių galimybių tam įsiskolinimui „likviduoti“. Tačiau dera prisiminti žymaus amerikiečių ekonomisto, Nobeliu pažymėto Josepho Stiglitzo pašmaikštavimą, išsakytą prieš kelerius metus vykusio tokio pat spektaklio metu, kad amerikiečių skola yra tik fikcija, nes tereikia paspartinti pinigų spausdinimo mašiną, ir ji prispausdinsianti tiek dolerių, kiek reikia skolai padengti. Sunku suvokti, kaip veikia toks fikcinis pasaulio ekonomikos mechanizmas. Šiuo metu JAV spausdina ar tik ne 85 milijardus per mėnesį. Ir jokių teoriškai numatomų infliacijos ženklų anei ryškaus pasaulio ekonomikos augimo.

Pinigus spausdina ir Europos Sąjungos centrinis bankas. Tačiau pasauline valiuta kol kas išlieka žaliasis popierius. Pinigus spausdinantiems tuos popierius, bent jau jų dalį, būtina vienaip ar kitaip paversti realiais, ilgaamžiais, tvariais dalykais. Vienas tvariausių – valdžia. Valdžia neturi jokių kitų tikslų, tik pačią save – savo galios plėtimą ir stiprinimą. Vienas svarbiausių valdymo instrumentų – valstybių skolos. Popieriai konvertuojami į valstybių skolas. Galima samprotauti ir kitaip – kadangi pinigai yra prekė, tai valstybės už tas prekes moka savo skola. Svarbiausia, kad valstybės būtų skolingos ne kitoms valstybėms, o tarsi anonimiškoms finansų rinkoms, kuriose veiksmingoji galia yra tas pats žaliasis popierius. Lietuva per kelerius krizės metus buvo sėkmingai pamauta ant didžiulės valstybinės skolos ir vis didėjančių jos tvarkymo sąnaudų kablio, nuo kurio ji jau niekada nenusprūs. Kabinant Lietuvą ant skolos kablio vieningai veikė esminis duetas – Dalia Grybauskaitė ir Andrius Kubilius. Buvo nuspręsta skolintis ne iš valstybėms padėti įsteigtų finansinių institucijų už mažus procentus, o iš „finansinių rinkų“, kitaip tariant, bankų, už pačius didžiausius procentus. Reikia manyti, kad bus parašytas vadovėlis, kaip pasitelkus vietos politinį elitą taip greitai galima „pakabinti“ valstybę. O juk Latvija sugebėjo išbristi iš krizės be skolų kupros, tad dar išlaikiusi šiokį tokį finansinį savarankiškumą. Tiesa, tarsi susigėdusi ji skuba jo atsisakyti įsivesdama eurą.

Vienas svarbiausių valstybingumo atributų – valstybės galia spausdinti pinigus. Europos Sąjungoje ta galia yra kiek kitokia – centrinio banko valdymas. Manau, Lietuvoje neatsirastų finansų analitiko, imsiančio aiškinti, koks svarbus yra šiuo metu pirmininkaujančios ES Tarybai Lietuvos balsas to banko valdyme. Pinigų spausdinti negalinčios, skolintis iš finansinių rinkų priverstos ir savų pinigų neturinčios valstybės patenka visiškon pinigų spausdintojų valdžion. Nors valstybės skola yra tam tikra fikcija, tačiau ganėtinai pražūtinga. Anksčiau ar vėliau ta skola turės būti paversta pirmine tvaria materija – valstybės teritorija, joje glūdinčiais ištekliais, vandeniu. Prisiminkime, kokios didžiulės pastangos buvo dedamos, kad Graikija nepasiskelbtų nemokia ir neatrytų skolos kablio. Juk Graikijai paruoštas žemės išpardavimo scenarijus. Galima numanyti, kad toks pat scenarijus jau parašytas ir Lietuvai. Dabar tereikia „išlaisvinti“ teritoriją iš nacionalinės valstybės ir suvereno-tautos priežiūros. O jau vėliau viskas vyks savaime. Padedant šiuo klausimu vieningai mūsų partinei nomenklatūrai ir ją aptarnaujantiems nusipelniusiems Lietuvos išvaduotojams, kurie laukia nesulaukia ateinant didįjį „Olandą“, užtiesiantį Lietuvoj žydintį tulpių kilimą. Sveiką nuovoką dar išlaikę Lietuvos žmonės nujaučia, kad tos tulpės netruks prasmirsti, kaip ir daniški kiaulių kompleksai. Tačiau mūsų dabartiniams vaduotojams tuo geriau, kuo mažiau Lietuvoje belieka savosios tautos ir visuomenės. O jau tiems patarnautojams spausdintų pinigų nepritrūks. Nepritrūks ir esamiems bei būsimiems prezidentams, taip pat premjerams bei finansų ministrams.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Patiko       2013-11-5 9:18

Rubavičius teisus kaip visada. Bet kaip apšviesti Tautą, bent jau didesnę dalį, kuri snaudžia ir nieko negirdi ir nemato arba atbukinta taip, kad ir mąstyti nesugeba? Ar užteks tų sąmoningų Tautos likučių padėčiai sustabdyti ir ištaisyti? Artėjantys Prezidento rinkimai parodys, ar Tauta atsibudo iš miego, ar suprato, kas čia vyksta ir kas tų įvykių organizatoriai. Gerb. Rubavičius labai tiksliai, pavardėmis įvardijo tuos organizatorius. Pastarieji 5 metai galutinai parklupdė Tautą, o prieš 5 metus buvo Prezidento rinkimai…

Algis       2013-11-4 19:47

Talmudinis kapitalizmas,turintis kahalinę organizciją, yra puikus “išrinktosios tautos” išradimas siekti pagrindinio tikslo:viešpatauti pasaulyje. Rotšildų motušė daugiau nei prieš šimtmetį yra sakiusi, kad “nei vienas karas nevyksta be mano sūnų žinios”,o sūnus
dar paaiškino kas valdo Angliją ir pats atsakė:“Jūs manote, kad Angliją valdo karalienė, visai ne, ją valdo tas, kas spausdina pinigus, o pinigus
spausdinu aš..” 1913m. JAV įkurta privati kontora- Federalinė rezervo sistema,spausdinanti “iš oro” dolerius, kurios akcininkai buvo JAV ir Europos išimtinai žydų tautybės bankininkai. Per 2008 krizę FRS prisispausdino ir išsidalino nuosaviems bankams 16 trilijonų dolerių be JAV
prezidento žinios.
P.S.
Kvailas lietuvis melžia karves, gamina sūrius, juos parduota rusui ir gauna
JAV dolerius, o protingas “išrinktosios tautos” atstovas gamina dolerius,  nusiperka lietuvį su jo žeme ir visomis karvėmis už makulatūrą.
Ką bendro šita bachanalija turi su “laisvąja rinka”,  A.Smito ar net K.Markso kapitalizmu? Tai nauja santvarka “bankinis socializmas”.

internauts        2013-11-4 19:33

visiškai tokiais pat kėgėbistiniais metodais yra knaisiojamasi ir po Prezidento Obamos biografiją. Tik jam niekaip neišeina pripaišyti kgb ar nudažyti raudonai, nors kapitalizmo griovimu ar socializmo kūrimu, nes rūpinasis ir vargšų draudimu, jau buvo apkaltintas.

O ar neverta būtų panagrinėti KAS IR KODĖL TAI DARO? Iš kieno rankų slysta turėtas dominavimas pasaulyje? Ką ima ir dėl ko toks isterinis siutas?

Prisiminkim tai, ko mūsų spauda nerašo. Po Prezidento Obamos pareiškimo – BAIKITE VALDYTI KRIZĖMIS, Iš “bankų tautos” išslydo Europos banko valdymas, TVF valdymas, Pasaulio banko valdymas ir, galų gale iš paties Bernankės atimtas ir Federalinio rezervo bankas.

Taigi, per paskutinę dirbtinai sukeltą krizę buvo gerokai perlenkta lazda. “Bankų tauta” susilaukė visiško nepasitikėjimo. Niekas jau nebetiki ir jų pačių įsisteigta premija Nobeliui atminti Švedijos banke, skirta jų ekonomistams apdovanoti ir pasaulio snobus įtikinti jų teoretikų ‘genealumu”.

Štai kas yra tikroji priežastis to, kad nesveikas protas, pasaulio sukčiai, sukilo prieš sveiką protą, kuris nusprendė tvarkytis kiek kitaip negu buvo tvarkomasi iki šiol. O sveiko proto politikų tarpe ne tiek jau daug. Grybauskaitė ir Obama priklauso tai retai rūšiai, kurios nesveikas protas nemoka suprasti, dėl to, kad yra nesveikas. Nors stengiantis galima iš to išaugti.

Sukilimas prieš Obamą ir prieš mūsų Prezidentę yra tarptautinis, nes griauna gerai suplanuotą sąmokslą, atvedusį kone iki bankroto JAV. Jei pamenat, neokonai/neotrockistai prieš porą savaičių taip siuto, jog buvo suparalyžavę valstybės darbą. O juk jie dirbo tai ne JAV piliečių naudai. Bet kadangi visgi pralaimi prieš Obamą, tai viss likusias pajėgas metė į Rytų Europą… ir pačią Europą, siekdami sukiršinti tarpatlantinį aljansą…

O čia, Lietuvoj, prisiminkim, dar paklibinti buvo du mafijiniai bankai. Rusijos mafija – galingiausia psaulyje. Sicilijos mafija palyginus su jos teužima 5 procentus to galingumo. Ir ką?
Mano nuomone, Rusijos mafijos įtaka Lietuvos žiniasklaidoje, o gal ir politinėje korupcijoje yra didesnė nei Rusijos vyriausybės. Nors neaišku kas Rusijoj valdo ką – ar Putinas mafiją, ar mafija Putiną…

internauts        2013-11-4 19:32

iš Rusijos Snaudenas praneša, kad JAV klausėsi Ušacko pokalbių.
Na, aš irgi šiuo žmogum nepasitikėčiau, kaip ir Lenkijos URM R.Sikorskiu, kuris taip nekentė L.Kačinskio, kad net neskirdavo ambasadorių į 18 šalių, o žuvus savo priešininkui, tapo nuostabiai geru kamynu su Rusija.

Įdomu tai, kad Sikorskis, kaip ir mūsų Prezidentė irgi stažavosi JAV. Tik ne tame pačiame jėzuitų universitete kaip Grybauskaitė, Barosso, Klintonas ar kažkada Kenedis… Ne, jisstažavosi galingam globalistų neokonų/neotrockistų globojamam think-tanke – American Interprise Institute, kuris davė pasauliui tokius įžymybes kaip ždchazarų kilmės Wolfovičių, buvusį Pasaulio Banko vadovą, rabino sūnus Chiortoff, po 9/11 paskirtu Nacionalinio saugumo viršininku ir pradėjusiu masinį sekimą, neva dėl kovos su terorizmu, Bušo administracijos bosus ždchazarų kilmės Pearl, Cheiney, apsipjaustusį iš lojalumo izraeliui Mc Ceiną bei daugelį kitų, inicijavusių kone visus JAV karus ir tuom pasitarnavusius Rusijai jos propagandoj demonizuojant JAV kaip agresinę valstybę.

Įdomu ir tai, kad ponas R.Sikorskis, keturis metus draugavęs su anglų aktore, kaip tikras senosios kartos trockistų revoliucionierius, “ištekinamas” už žd kilmės žurnalistės Ane Applebaum, rašinėjusios kone į visus medios magnatui Murdochui priklausančius DB laikrasčius. Tarsi kraujo ryšys būtų patikimiausias lojalumo garants::)

Vėliau Sikorskis pakviečia Murdochą investuoti į Lenkijos mediją.
Per žmoną Sikorskis susigiminiuoja su kitu buvusiu Lenkijos URM – žydų tautybės Abraham Rotfeldu, Stokholme esančio tarptautinio think-tank: Tarptautinio taikos tyrimo instituto (Stockholm International Peace Research Institute, SIPRI) buvusiu direktorium. Nuo 2009 m. dirba vadinamojoje „12-kos išminčių grupėje“, rengiančioje naują NATO strategijos koncepciją. Jis yra bendros Lenkijos-Rusijos probleminių istorijos klausimų komisijos pirmininkas, Rusijos mokslų akademijos užsienio narys. Buvo atsakingas už KATYNĖS Įvykių tyrimą prieš pat Kačinskio lėktuvo katastrofą 2010 m. į kurį buvo susodinti visi aktyviausi Kačinskio rėmėjai, padėję jam laimėti 2005 metais per prezidento rinkimus prieš neoliberalą Donaldą Tuską. Sakoma, kad lėktuve buvo ir nuo Marijos radijo nušalintas “už įtaką rinkimams’ kunigas, kurį neva nušalino kgb šantažuojamas vyskupas.

Katčinskiui valdant Rusija dažnai blokuodavo Lenkijos importuojamus produktus, rašo wikipedia. Kačinskis irgi siekė Ukrainą įtraukti į Rytų partnerystės strategiją.
Kačinskio elitas į Katynę buvo skraidinmas rusų liektuvu Tu154, kurio paruošimas skrydžiui tapo valstybine paslaptimi ir visgi ši paslaptis buvo išduota JAV.

hmm..       2013-11-4 17:36

jei straipsnis iš “ekspertų’ tai nie komentuoti neverta. juk tai dar vienas paplavų sienlaikraštis, “laisvo laikrasčio tipo.

pradėkim nuo to, kad Nobelis buvo uždraudęs duoti premijas “pinigų skaičiuotojams’ ekonomistams. Juk šis a la “politologas” šito nė nežino. Nežino, kad “bankų tauta” sau įsisteigė kitą Nobelį, ne Norvegijoj, bet švedijos banke ir patys save apsidovanoja, kad įtikintų snobus savo teorijų “tikrumu”. Tik jau ne tokius ekonomistus kaip mūsų grubauskaitė. Kuri puikiai žino KIEK IŠ TIKRŲJŲ KAINUOJA SKOLINIMASIS IŠ TOS PAČIOS “BANKŲ TAUTOS’ VALDOMO TVF.  Latviams pasisekė todėl, kad jie skolinosi jau vėliau, kai buvusį “bankų tautos atstovą, susimobusį su afrikiete kambarine pakeitė prancūzė. Politekonominiai TVF reikalavimai sušvelnėjo ir Ukrainai dabar tereiks nebesubsidijuoti iš valstybės gyventojų mokesčių už šildymą ir kitų dalykų, padėsiančių Janukovičiui nebelaimėti kitų rinkimų.

O Lietuvos vyriausybės už tai niekas nešantažuoja ką ir kam ji turi parduoti ar kiek subsidijuoti neišgalinčius susimokėti ir t.t.

Ir aplamai, tingiu atsirašinėti į kiekvieną “ekspertų” išmetamą nesąmonę. Gaila tik žmonių, kurie tokiomis nesąmonėmis tiki.

PREZIDENTĖ YRA VIENINTELĖ LIETUVOS POLITOLOGĖ. Nėra už ją stipresnių. Yra tik daug ir durnai nusišnekančių. Nejau kas nors gali tikėti tokiais kaip Belinis? kuris nuolat pristatomas kaip vienintelis politologijos ekspetas? tai tiesiog visiškas nonsensas.

Anikė       2013-11-4 17:06

Priimtas valdančiųjų sprendimas-pase bus galima įrašyti arba ne savo tapatybę.Sunkiausiais laikais žmonės didžiavosi savo tauta,jos istorija,
Lietuva…Tik plikbajoriai savo pavardes “fabrikavo”.Dabar vėl ta pati istorija.
Prezidentė su būsimais ministrais”šprėchinosi"angliškai,lyg neturėtume savos,
valstybinės kalbos.Dabar Lietuva nebeturės ir jos mylinčios tautos?Gal kursime lietuvių draugijas?Koks sekantis žiurkių žingsnis?
Muliažinėj valstybėj be tautos sutikimo naikinamas jos savitumas ir išskirtinumas.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.