Europarlamento rinkimai 2019

V. Radžvilo komitetas prašo šalinti A. Guogą iš EP sąrašų, Lietuvos centro partiją ištirti

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 24 d. 22:07

12     

    

V. Radžvilo komitetas prašo šalinti A. Guogą iš EP sąrašų, Lietuvos centro partiją ištirti

Pranešimas spaudai

Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: Susigrąžinkime valstybę!“ Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė skundą, kuriame reikalauja pašalinti iš kandidatų sąrašo į Europos Parlamentą Antano Guogos kandidatūrą.

Komiteto atstovų teigimu, A. Guogos kandidatūra galimai neatitinka Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo reikalavimų dėl prieštaravimų Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatoms. Remiantis viešai pasirodžiusia informacija apie galimą partijos dokumentų klastojimą, taip pat skundžiamas Lietuvos centro partijos sąrašo dalyvavimas rinkimuose į Europos Parlamentą.

Kreipimąsi į VRK visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: Susigrąžinkime valstybę!“ atstovai inicijavo po š. m. balandžio 23 d. paviešintos informacijos apie A. Guogos galimai vis dar turimą Australijos pilietybę bei viešų ir privačių interesų supainiojimą vykdant komercinę veiklą ir iš jos gaunant pajamas, kuomet A. Guoga ėjo Europos Parlamento nario pereigas. Taip pat dėl A. Guogos pateiktos galimai klaidinančios informacijos apie savo išsilavinimą.

„Įvertinant viešumoje pasirodžiusią informaciją, A. Guogos dalyvavimas Europos Parlamento rinkimuose pažeidžia ne tik Lietuvos Respublikos rinkėjų, bet ir kitų rinkimų dalyvių teises – juose jie nebegali dalyvauti lygiomis galimybėmis. Nepašalindama A. Guogos iš kandidatų sąrašo, VRK sukurtų precedentą, kuris ir ateityje skatintų nesąžiningus rinkimus. O tai prieštarauja VRK misijai, nes pagal Konstituciją rinkimus prižiūri ir jų teisėtumu rūpinasi būtent rinkimų komisija. Užtikrindama rinkimų demokratiškumą VRK turi garantuoti vienodą rinkimų įstatymų taikymą visiems kandidatams“, – teigia prof. Vytautas Radžvilas.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: Susigrąžinkime valstybę!“ VRK pateiktame skunde taip pat atkreipiamas dėmesys į viešai pasirodžiusią informaciją, jog galimai buvo klastojami Lietuvos centro partijos suvažiavimo dokumentai. Tokia informacija, anot komiteto atstovų, turi būti nedelsiant ištirta, kadangi ji kelia pagrįstų abejonių Lietuvos centro partijos sąrašo rinkimuose į Europos Parlamentą teisėtumu.

A. Guogos kandidatūrą prašoma šalinti dėl kelių paviešintų priežasčių.

Pirmoji – A. Guoga galimai nėra atsisakęs Australijos pilietybės, nes nėra duomenų, kad jis būtų pateikęs dokumentus dėl pilietybės atsisakymo Lietuvos Respublikos Migracijos Departamentui. Todėl A. Guoga, kaip Australijos pilietis, yra susijęs su pasižadėjimu ne Europos Sąjungos valstybei ir negali būti laikomas visiškai politiškai lojaliu Lietuvos Respublikai ir Europos Sąjungai. Neatsisakęs Australijos pilietybės A. Guoga neturėtų kandidatuoti į Europos Parlamento narius.

Antroji – galimas A. Guogos viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikoje išrinktų Europos Parlamento narių statuso ir darbo sąlygų įstatymu, Europos Parlamento nario pareigos yra nesuderinamos su jokia veikla pagal darbo sutartį. Pagal analogiją, Lietuvos Respublikoje išrinktų Europos Parlamento narių pareigos taip pat nėra suderinamos su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Tačiau eidamas Europos Parlamento nario pareigas A. Guoga 2018 m. rugsėjo 19 d. Parlamento narių finansinių interesų deklaracijoje yra pateikęs duomenis, bylojančius apie gautas pajamas, susietas su kita nei Europos Parlamento nario veikla.

Minėtoje deklaracijoje nurodoma, kad A. Guoga gavo 30 tūkst. eurų pajamų už žaidimą pokeriu, dalyvaujant profesionaliuose turnyruose. Tai, kad A. Guoga aktyviai dalyvauja azartiniuose lošimuose ir yra žinomas kaip pokerio žaidėjas, pasivadinęs Tony G. vardu, ne kartą žiniasklaidos šaltiniuose buvo pareiškęs ir pats A. Guoga. Taip pat A. Guogos pateiktoje Europos Parlamento narių finansinių interesų deklaracijoje nurodoma, kad už pradinį virtualiojo turto žetonų platinimą (ICO) A. Guoga gavo 200 tūkst. eurų pajamų.

Be to, eidamas Europos Parlamento nario pareigas A. Guoga dalyvavo ir verslo susitikimuose bei pasirašinėdavo komercines sutartis. Taip pat, kaip Europos Parlamento narys organizuodavo konferencijas, kuriose dalyvaudavo ir pranešėjai būdavo jo verslo partneriai.

Pažymima, kad A. Guoga ne tik užsiėmė darbine veikla, nesuderinama su Europos Parlamento nario statusu, bet ir galimai naudojosi savo pareigomis (t. y. jo, kaip viešojo asmens žinomumu, Europos Parlamento nario statusu) asmeninei naudai gauti (t. y. siekiant pritraukti virtualiojo turto žetonų pirkėjų), taip pažeisdamas Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Trečioji – galima A. Guogos kandidatūros neatitiktis bendriems sąžiningumo, skaidrumo ir moralės principams. Remiantis viešai prieinama informacija ir Studijų kokybės vertinimo centro duomenimis, A. Guoga galimai pateikė klaidinančią informaciją apie savo išsilavinimą. Nors viešai buvo išplatintas pranešimas, kad A. Guoga pradeda magistro studijas Lietuvos sporto universitete, nėra žinių, kad jis būtų įgijęs bakalauro diplomą Lietuvoje ar kad būtų kreipęsis į Studijų kokybės vertinimo centrą dėl ne Lietuvoje įgyto bakalauro diplomo pripažinimo tam, kad galėtų pradėti magistro studijas Lietuvos sporto universitete.

Dėl šios priežasties manytina, kad A. Guoga galimai magistro studijų nepradėjo arba nesilaikė Lietuvoje galiojančios akademinio užsienio kvalifikacijos pripažinimo tvarkos.

EP rinkimai rengiami gegužės 26 dieną.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gigantai       2019-04-26 5:39

Dviem žulikams partijėlė per ankšta

Regės Radživas       2019-04-25 16:32

Europos Parlamentą, kaip savo ausis.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-25 14:53

to “to dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)    2019-04-25 5:16”
*
Suprantamas kgbistinių hibridinių stribų metodas, visai nesistebiu. Tokio mėšlo pilnas Seimas. Smirda net per 10000 kilometrų. Gėdigesnių padarų sunku surasti.

Nuotrauka       2019-04-25 13:00

Toks tokį susirado.

Žodžio laisvė...       2019-04-25 12:51

Jei ši persona pažeidė? Konstituciją,tuomet turi suveikti Buadžiamasis Kodeksas.
Turiu teisę žinoti ar Valdas Adamkus prieš tapdamas Lietuvos Prezidentu buvo atsi-
sakęs USA pilietybės?Jei ne,tuomet ir jis pažeidė Lietuvos Konstituciją.O už Kons-
titucijos pažeidimą turi būti griežtai baudžiama.Kiek suprantu,VRK savo pareigas
atlieka aplaidžiai ir turi būti peržiūrėtas jos sudėties tinkamumas,net iki veiksmų
sustabdymą.

Jules       2019-04-25 12:24

Aiškiau ir nebepasakysi, kaip šis daktaras J.Ramanauskas. Na, o Wall Street’as - kietas riešutėlis, net daktarui neįkandamas tas Bankų aveniu, kuris laively draugą L.Trockį kadais atplukdė ir valdžią paėmė Petrapilyje su ypatingais prievaizdais ir slaptais Prezidento patarėjais. O kokio Prezidento - nesakysiu, nes daktaras žino geriau. Kur jau čia mums traktoristams ir kitiems mažaraščiams. Aš irgi prieš tokį referendumą ir laikau bandymą pakeisti šitą Konstitucijos straipsnį nusikaltimu Lietuvių tautai.

Klounada       2019-04-25 12:19

tęsiasi - linksma bus rinkimų dieną.

stasys        2019-04-25 6:31

J.Ramanauskai negąsdinkite paprastu žmoniu , šie dar neatitokę nuo kito profesoriaus ekspertuose darbu .. tai kur ten dar su ‘kuvalda’ eiti tikrinti esamos Lietuvos valdžios atitikimą Konstitucijai ?. Jei jau taip nekantraujate paprašykite pr. St. Tomo duoti juridinį išaiškinimą tai savo minčiai ..primokėsite 500 eu. gausite ir JT kabinetinę rezoliucija su riebiu ‘štempeliu’ ..kaip priedu.

teismas       2019-04-25 5:42

Apskūsti teismui nepavyks. Niagalima!
Kitaip acirastų precedentas- kvestijonuoti ir Grybauckaitės bijogafiją.
Jokie Polikarpovnos paskirti valentinai ir cickinai to nedarys.

to dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-25 5:16

tu iš kokios palatos pabėgai ir ar nesiruoši ten savanoriškai ir gražiuoju grįžti?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-25 3:52

Reikia išryškinti įstatymo pažeidėjus. Prie LR Konstitucijos niekintojų priskiriu ir prof. Vytautą Radžvilą, tiek dr. Arvydą Juozaitį, nes jie KAUNASI ilgą laiką kaip SUŽVĖRĖJĘ prieš LR Konstitucijos 12-ą straipsnį pasisakydami prieš konstitucinę dviejų pilietybių vertybę.
Tuo būdu konkretizuoju jų kaltę taip. LR Konstitucinis Teismas LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-ą dalį yra taip tiksliai, protingai, sąžiningai yra išaiškinęs:
“Įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis KARTU gali būti ir kitos valstybės piliečiu”. O kam tada referendumas????
Kadangi dvi aukščiau paminėtos asabos pasisako prieš LR Konstitucijos nuostatas, tai jie yra konstituciniai nusikaltėliai ir turėtų būti IŠGRAMDYTI iš tų sąrašų ar kandidatų, į kuriuos pretenduoja. |
Jie pilnai gali su manimi SUSIKAUTI jei tam turi pakankamai PROTO, sąžinės ir teisingumo. Deja to nėra kol kas aptinkta. Taigi laukiu mūšio, kurio nebus, nes turime reikalą su ANTIKONSTITUCINKAIS, kurie visumoje ir VALDO Lietuvą.\
Visi 7 Seimai turi antikonstitucines sudėtis, todėl yra neteisėti ir visi jų aktai nuo pat pradžios yra neteisėti, nes iš neteisės teisė neatsiranda.
Į visą šitą MĖŠLĄ Lietuvą įmurkdė signatarai 1992-07-09 priimdami antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, kurį pasirašė Vytautas Landsbergis.
Taigi Lietuvoje neturime teisėtos valdžios ir visi šitie “inteligentai” specialiai absoliučiai TYLI. Gėdų gėda per visą istoriją. Smirda kaip turi būti.

Vilnietis       2019-04-25 2:16

Panašu kad kartiožnikas ir aferistas priėjo liepto galą.
be jokių principų ir pederastų partnerystes remiantis puteikis irgi.
Tai dėsninga.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Atjautos koeficientas

Algimantas Rusteika. Laikas atšildyti užšalusias širdis

Andrius Švarplys. Broliai ir sesės katalikai, galbūt nereikia vynioti į vatą to, kas šiaip nėra suvyniojama?

Iš skaitytojų pašto: Artūras Skrinska. Utopinis rinkėjas

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.