Europa

Užtenka vien pažiūrėti šį vaizdo įrašą, kad suprastume, kodėl Britanija šiandien palieka Europos Sąjungą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 30 d. 23:09

25     

    

Užtenka vien pažiūrėti šį vaizdo įrašą, kad suprastume, kodėl Britanija šiandien palieka Europos Sąjungą

Be komentarų.

***

Paskutinioji Nigelo Farage’o kalba Europos Parlamente

Štai ir viskas, paskutinis puslapis, kelio pabaiga… 47-erių metų politinis eksperimentas, kuriuo britai, atvirai kalbant, niekada nebuvo labai patenkinti. Mano motina ir tėvas stojimo metu balsavo už bendrąją rinką, ne už politinę sąjungą, ne už vėliavas, ne už himną, ne už prezidentus, o dabar jūs netgi norite savos Europos Sąjungos kariuomenės.

[…]

Svarbiausias dalykas įvyks 23 val. šį penktadienį, 2020-ųjų metų sausio 31-ąją. Ši diena žymės išėjimą be grįžimo atgal. Kai mes išeisime, mes niekada nebegrįšime, o visa kita, atvirai kalbant, yra tik detalės. Mes išeiname, mūsų nebebus ir tai yra mano politinių ambicijų viršūnė.

Man pasirodžius [Europos Parlamente], kaip jau minėjau, tai, ką kalbėjau, jums atrodė baisiai juokinga, tačiau jūs nustojote juoktis 2016-aisiais. Mano požiūris į Europą pasikeitė 2005-aisiais, kai išvydau Europos Sąjungos Konstituciją, kuri buvo parengta Giscard d’Estaing. Mačiau, kaip ji referendumo būdu buvo atmesta Prancūzijoje, kaip ji referendumo būdu buvo atmesta Nyderlanduose, ir aš mačiau, kaip jūs šitose institucijose visa tai ignoravote. Ši sutartis buvo grąžinta kaip Lisabonos sutartis ir jūs gyrėtės, kad ji priimta be jokių referendumų. Airiai vis dėlto surengė referendumą ir referendume ją atmetė, bet buvo priversti balsavimą kartoti. Jums labai gerai sekasi priversti žmones balsuoti dar kartą, bet mes įrodėme, kad britai yra per daug dideli, kad juos būtų galima žeminti. Ačiū Dievui.

Tapau stipriu viso Europos Sąjungos projekto kritiku. Noriu, kad Brexitas pradėtų debatus likusioje Europoje. Ko mes norime iš Europos? Jei mes norime prekybos, draugiškų santykių, bendradarbiavimo, partnerystės, mums nereikia ES Komisijos, mums nereikia ES [Teisingumo] Teismo, mums nereikia tų institucijų ir visų šitų jėgų. Ir galiu užtikrinti jus – tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Brexito partijoje, mes, trumpai tariant, mylime Europą, bet nekenčiame Europos Sąjungos.

Tikiuosi, kad tai bus šio projekto pabaigos pradžia. Tai netikęs projektas, jis ne tik nedemokratiškas – jis antidemokratiškas, suteikiantis žmonėms galią be atsakomybės. Turime žmonės, iš kurių atsakomybės negali pareikalauti jų rinkėjai. Tai yra nepriimtina sistema. Iš tiesų, šiuo metu Vakaruose – Europoje, Amerikoje ir kitur – vyksta istorinis mūšis: globalizmas prieš populizmą, ir jūs galite nekęsti populizmo, tačiau, juokingas dalykas, jis labai populiarėja.

Mes gauname didžiulę naudą – daugiau jokių finansinių įnašų, jokio Europos Teisingumo Teismo, jokių bendrų Europos Sąjungos žvejybos kvotų, daugiau jokio kalbėjimo su mumis iš aukšto, jokio žeminimo, jokio ghee Verhofstadt*!

Žinau, kad mūsų pasiilgsite, žinau, kad jūs norite uždrausti mūsų tautines vėliavas, bet mes jums jomis atsisveikindami pamojuosime. [Išsitraukia vėliavas] Ateityje tikimės bendradarbiavimo su jumis jau kaip suvereni valstybė.

***

Nigelui Farage’ui nebaigus paskutinių žodžių išjungiamas mikrofonas, pasigirsta viceprezidentės Mairead McGuinness komentaras:
„Jei nusižengiate taisyklėms, [mikrofonas] išjungiamas. Prašyčiau pašalinti vėliavas. Pone Farage, prašau pašalinti vėliavas. Prašau, atsisėskite į vietas ir pasiimkite savo vėliavas. Jūs išeinate, pasiimkite jas su savimi, jei išeinate jau dabar (pritariantys plojimai ir juokas salėje). Viso geriausio.
Norėčiau kai ką trumpai pasakyti. Paskutiniame pasisakyme buvo panaudota sąvoka „nekęsti“. Manau, kad, turėdami galvoje, ką išgirdome prieš tai, neturėtume jausti neapykantos niekam (plojimai salėje), jokiai šaliai, jokiems asmenims.“

* dviprasmybė: ghee – lydytas sviestas – miesto slenge – žodžio gėjus politiškai korektiškas pakaitalas ir kartu asociacija su 2016 m. paskirto Europos Parlamento atstovo „Brexit“ klausimais vardu Guy (čia Gyjus Verhofštatas (Guy Verhofstadt) – buvęs Belgijos Ministras pirmininkas, įteisinęs gėjų santuokas Belgijoje).

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Geda       2020-02-2 12:21

ponios blondines reakcija ir elgesys pasiurpino…

>>> 2020-02-1 11:53       2020-02-2 10:53

Ne, nemanome juliau Milaiti, nes tu, kaip ir Gavryla Princpas, esi agentėlis, skleidžiantis provokacinę propagandą. Tave, kaip ir tuos generolo Helmuth von Pannwitz kazokus, reikėtų įkišti į vagoną ir išsiųsti atgal.

Tuoj       2020-02-1 21:45

patį Džonsonas grąžins atgalios - pakentėk truputį.

Lionia       2020-02-1 19:38

Jo gerai ,kad nuo ruskio pabėgom

Didžiuojuosi britais       2020-02-1 15:38

Faradžo kalba turėtų pažadinti ne vieno europiečio miegančią sąmonę , o tos ponios reakcija mums gerai pažįstama dar iš TSKP CK transliacijų

Nuojauta       2020-02-1 14:57

Jei per N. Farage atsisveikinimo kalbą vietoje tos poniutės nuotraukoje būtų sėdėjusi Grybauskaitė, visi įvykiai būtų susiklostę identiškai iki smulkmenų. Jei ne blogiau. Būtų tas pats rūškanas veidelis, pyktis, lyg Farage kaltinimai Europos sąjungai būtų skirti jai asmeniškai, ir pats Brexitas priimamas kaip pralaimėjimas asmeniškai. Nė menkiausio supratimo apie humorą. Ir mikrofonas būtų buvęs išjungtas, ir absurdišką reikalavimą laikytis taisyklių ir slėpti vėliavas neabejotinai būtume išgirdę... Tiesiog ES valdžioje atsitiktinių žmonių nebūna…

Tai va,       2020-02-1 11:53

anglai pirmiausia bėga nuo atsakomybės už du baisius pasaulinius karus. Gavrilo Princip kieno nacionalistiškai, patriotiškai ir labai proserbiškai nusiteikęs agentėlis buvo, kokios nacionalinės kilmės, a? Šito kvailiems VU ir VDU studentams jų docentai nepasakys, nes blauzdos per plonos, o ir meilužes reik išlaikyt - ką darytų nabagai, tapę bedarbiais ir su atimta teise įsidarbinti Lietuvoje? Kiek tarp mūsų, taip vadinamųjų nacionalinių-patriotinių jėgų, knibžda svetimų valstybių ir kitų partijų agentėlių, jau nekalbant apie Juozaičio dūmus ir kadrinių KGB karininkų anūkėlius, apie CK bufeto ir autoūkio žentus, marčias, meilužes ir jų vaikaičius. Žodžiu, padėtis labai kebli ir neaiški - Europos smegenys aižėja, o durneliai sveikina anglus nežinodami su kuo. Ar žinote, kas, kam ir kokias garantijas šiandien dalija? Žinome, kad Anglija buvo padovanojusi Lenkijai Karo garantiją, o kas iš gavosi, manau, visi žinote. Lenkija buvo išduota, apgauta, įviliota į spąstus ir atiduota Stalino Rusijai. Kažkas vėl nori tą patį spiralės principu pakartoti, nemanote?

>> Kis 2020-01-31 17:34        2020-02-1 10:15

Dėl Brexito su jūsų nuomone sutinku ir britus palaikau, bet jūsų mintys apie britus ir lenkus…  “garbinga senu tradiciju nacija” ... kaip čia pasakius… būtų gerai, jei savo teiginį  paaiškintumėte.
Pavyzdžiai, kai buvo kiek kitaip. “Bleiburg Massacre”. Karui pasibaigus, du šimtai tūkstančių kroatų karių, kuriuos lydėjo dar daugiau civilių, žygiavo į Bleiburgą (Austrijos pasienis), kur pasidavė (vakarų sąjungininkams) britams. Tačiau britai apgaule šiuos atidavė serbų komunistų partizanams, kurie gegužės 15-ą kroatus čia sušaudė. Kroatai ne per seniausiai yra atkasę tūkstančius masinių kapaviečių. Analogiškas buvo generolo Helmuth von Pannwitz vadovaujamų kazokų likimas. Britų kariuomenė jėga kelias dienas varė nuginkluotus kazokus į vagonus. Britai į TSRS gražino apie 40.000 kazokų, o kartu su jais jų moteris ir vaikus. Daug šių net nebuvo TSRS piliečiai. Jie pasidavė Austriją administruojantiems sąjungininkams britams, po to kai vokiečiams buvo pažadėta, kad šie liks vakarų šalių globoje. Bet britai pasielgė kitaip, nors puikiai žinojo, ką su jais padarys Stalinas. Britai vieninteliai iš taip vadinamų sąjungininkų specialiai siuntė lėktuvus į Vokietiją bombarduoti vokiečių civilių gyventojų... Visa XX a. pirma pusė pilna mažų mažiausiai keistų britų sprendimų. Pilna keistos beveik nevaldomos neapykantos vokiečiams. Ir keistos meilės ir nuolaidžiavimo Stalinui… Ar Europos perdalinimai po karų buvo garbingi? ... Per tą laiką britai iš 500 mln. gyventojų imperijos praktiškai liko tik sala, kuri, be to, dar už paramą II pasauliniam kare 60-ai metų prasiskolino Amerikai… Daug tų keistųjų sprendimų galima paaiškinti žydų sionistų įtaka (o bet tačiau… kaip tada su tuom “Britai niekada nesiduos mulkinami[..]?!) Ir kur tada buvo pasidėjusi visa ta britų garbė ir senos tradicijos?! Ar jų tada dar nė nebuvo?

to Kis        2020-02-1 9:43

Panorai Žečpospoliton? Nori sugrąžinti mus jos pragaran, ane?

Net kanalizacijos       2020-02-1 9:41

specialistų, patriotiškai, nacionalistiškai nusiteikusių, čia jau prigužėjo, tiesa? Pone Tomai, sveikini anglus pats nežinodamas su kuo, nemanai? Niekam ne paslaptis, kad plačiosioms masėms nelabai reikalinga Tiesa ir teisingumas. Jos už duonos kąsnį sutinka apsigauti. Gal jūs, kanalizatoriau 20H31, iš Dezinformacijos ministerijos?

T0mas J.       2020-01-31 23:49

Sveikinu britus,
linkiu sėkmės ir.. smarkiai pavydžiu.
Tikiuosi ir Lietuvoje sulaukti tokios šventės. Ir lito sugrįžimo. Su viltimi smagiau gyventi.

>>> 2020-01-31 20:31       2020-01-31 22:19

O tu nešik sau į batą juliau Milaiti, runkeliokams neįdomu ką daro Joe ir Winnie po stalu. Čia tik tu su stasiu “smoukini” 25 valandas per parą.

Kas vyksta       2020-01-31 20:31

iš tikro runkeliokams dar negreit bus pasakyta. Gal po kokių šimto metelių?..

Kis       2020-01-31 17:34

Britai niekada nesiduos mulkinami,tai garbinga senu tradiciju nacija,man britus primena lenkai.Mes esame perdaug mazi ir nezmoniskai gobsus.Pas mus kasmet mazeja pliusu,tai ne tautos ,o save pastate virs tautos.Jeigu mes nesikeisime,mus isparduos Sakalienes ir Armonaites pagal savo specifikacija,o juk yra dar ir patriarchai,kurie nori Lietuva su jos gyventojais is pradziu paversti vatnikaiso(sunauja jau esame-lojame ir nieko nedarome),o po to ir zombiais,i rytus nuo musu kazkas panasaus jau yra,pas mus kuprotas,o ten raguotas setonas.

'Europos Sąjunga' - tai 'Europos Pagrobimas',       2020-01-31 13:39

kalbant metaforiškai. Tema, sietina su sen. graikų mitologija,
Rembrandto ir kitų garsių menininkų siužetais.
Tai krikščioniškos Vakarų civilizacijos laipsniškas ardymas per jos redukciją į ikikristinį būvį, per atmetimą į doroviškai netvarkingą gyvenseną: „Didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina“
(Apr 17, 6) - štai kokią ateitį Tau, Europa, numatę žmonių nerinkti,
jų nekontroliuojami ir jiems neatskaitingi komisarai ghee verhofstadt’ai.
********************************************************************
Faktai, išsakyti Nigelo Farage’o kalboje, vienareikšmiškai pagrindžia cinišką, nedemokratinį, totalitarinį dabartinės ‘Europos Sąjungos’ pobūdį.
Dalykiniu požiūriu sąvoka ‘europinės vertybės’ yra tuščia ir bergždžia.
********************************************************************
Vakarų civilizacijos Motina - Europa - tai skirtingos suverenios tautos
ir jų susivienijimas krikščioniškuoju pagrindu, kad pajėgų išlikti,
kad būtų stiprios atremti joms priešiskų civilizacijų puolimą.
Eschatologinio virsmo laikais išliks tik tos tautos, kurių pamatuose bus padėtas kertinis akmuo (Apd 4, 11), neišjudinamas jokių globalių permainų.

AAA       2020-01-31 13:13

Viešpatie, apsaugok nuo bobų valdžios:(

tiek       2020-01-31 13:09

“Tikiuosi, kad tai bus šio projekto pabaigos pradžia. Tai netikęs projektas, jis ne tik nedemokratiškas – jis antidemokratiškas, suteikiantis žmonėms galią be atsakomybės. Turime žmonės, iš kurių atsakomybės negali pareikalauti jų rinkėjai. Tai yra nepriimtina sistema”  - jėzau marija ,kaip tai tinka Lietuvai…..,tiksliau negabių netikėlių sukurptai valdžios sistemai: jau trisdešimt metų Lietuvos žmonės ir dar ne visai draudžiamuose savo komentaruose,ir mitinguose išreiškia tą pačią mintį- turim antidemokratiškai renkamus žmones ,“iš kurių atsakomybės negali pareikalauti jų rinkėjai”,niekaip negalima priimt įstatymo ,kad ta atsakomybė atsirastų ,kad rinkėjams ,o ne Seimui būtų suteikta galimybė atšaukti rinktus seimerius įžūliai “pamirštančius” savo rinkiminius ....GAL NORS DABAR ATEINANČIUOSE RINKIMUOSE PAMATYSIM NORS VIENĄ  ATSAKINGĄ POLITINĘ JĖGĄ ? Jėgą ,kuri priimtų tą “barzdotą” nuostatą dėl teisės rinkėjams atšaukti savo rinktą seimerį tuo pačiu suteikiant jiems teisę (o ne Seimo manipuliatoriams “koalycijomis”) jį pakeisti vertingesniu, ATSAKINGESNIU.

stasys        2020-01-31 8:41

Puiki kalba politiko , bet kaip žmogaus ..trenkė durimis ir išėjo pasiėmęs su savimi viską ką turėjo . JK daugiau neturi ko duoti ES ir kuo pasidalinti išskyrus pinigus . Tokia Sąjunga netgi realiame gyvenime sutinkama šeimos pavidalu..  o jos subjektai būna nelaimingi . Gal manote priežastis slypi „ghee Verhofstadt „ ?  tauta pasidavė tris metus nuolatos šantažuojama ir laikyta įtampoje ..ir jos kova už bendrą Europos ateitį nutrūko . Štai rezultatas tos oligarchinės politikos JK ir kas nutiktu jei Lietuva elgtųsi kaip tas pasipūtęs anglosaksu ‘gaidžiokas’ . Jei neturi idėjų neturi ir priežasties pasilikti bendrijoje , tapti savarankišku reiškia prisiimti pilna atsakomybe už savo veiksmu padarinius . Kaip seksis realizuoti tokia išminti tai brexit partijai , jau galima pamatyti ..svaro kursas greitai taps lygus eurui .. ar dar kas pamena jo tikra kaina ir verte .? ir dėl tu gay , ne nuo faradžo ir brexit partijos priklauso kaip ta visuomenės grupė tvarkysis savo asmeninį gyvenimą  JK . Visa tai tik populizmas .. lendantis per kita galą ..kai labai norisi ir daugiau užspaudus laikyti nebegalima ..

Prognozė       2020-01-31 8:21

Dabar pasipils papų portalo direktorės valdomos LRT žinios: BVP krenta, svaras silpnėja, didelė bedarbystė, verslas palieka šalį, žmonės gyvena nežinioje, britų kapitalistai pradėjo žvejoti kituose vandenyse, didelės eilės pasienyje su Airija, progresyvus Londono gyventojai nepatenkinti šalies valdžia, kur dėtis migrantams, parduotuvėse trūksta vaistų ir maisto produktų, Britanijos gyvenotjai pavydi ES gyventojams, Škotai dabar jau tikrai nori atsiskirti, bet ne tam, kad paliktų anglus, bet tam, kad prisijungtų prie šlovingosios ES ir t.t. Tereikia prisiminti “Programa Vremia”.

habilitās       2020-01-31 7:14

„...jokio žeminimo, jokio ghee Verhofstadt“
Šie žodžiai yra raktiniai, juos reikėtų paryškinti, nepriklausomai nuo to, kas ir kaip vertina ir vertins ateityje N. Farage pasisakymą.
Kai kūrėsi Bendroji rinka, britai atsisakė jungtis prie jos, vėliau, kai prasidėjo ekonominis nuosmukis, dėjo daug pastangų, kad patektų į ją.  Kai Bendroji rinka tapo pederastų sąjunga su „teisingumo“ teismo išange virš galvos, jie pasitraukia. Paprastas, logiškas ir sveikas sprendimas.

Regbgd       2020-01-31 6:03

Pas mus netransliuos nes, visi transliuotojai užsiėmę R. Masiulio aukštinimu ir LVŽS dergimu. O ir kam rodyti “runkeliai nesupras, elitas ir taip žino”?

visi gerbia savo vėliavas       2020-01-31 0:25

amerikoanai - USA
anglai - Anglijos, Britanijos
rusai - net tie gerbia carinę.
——-
tik lietuviai komuniagos vietoj trispalvės segasi nezabudkes o už vėliavą - baudžia..

Al.       2020-01-31 0:08

,,Šeštadienio ryte britai pabus jau nebe Europoje.” Net Navickas painioja Europos s1jung1 su Europa. Šveicarija, Lichtenšteinas, Andora, Monakas, San Marinas, Vatikanas, Norvegija, Islandija, dabar dar ir JK yra Europoje.

Tvankstas       2020-01-30 23:51

Guy Verhofstadt reikia tarti Gy Ferhofstad, tarp kitko gay pagal orientaciją.

video       2020-01-30 23:41

Tai klipas kurį Lietuvoje derėtų transliuoti kasdien ir visur.
Bet- vietoj to pas mus bus tik žydros nezabudkės ir pydarų paradai.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.