Gynybos politika, Užsienio politika

Užtat turime nuosavą Baltarusijos prezidentę...

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 15 d. 9:03

6     

    

Užtat turime nuosavą Baltarusijos prezidentę...

Ričardas Čekutis | respublika.lt

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai” komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

Prognozuota, kad Lenkijos Nepriklausonybės šventės proga nelegalūs migrantai šturmuos ES sienas, bet tokio didelio bandymo prasiveržti, kokio tikėtasi, nebuvo. Kokio scenarijaus reikia tikėtis artimiausiu metu pasienyje?

Sienų šturmas neturi prasmės, nes tikslas iš esmės pasiektas: Lenkija ir Lietuva yra sukompromituotos, klausimas dėl migrantų kvotų ir jų įsileidimo įstatymo yra keliamas europiniu mastu, todėl Lenkijos ir Lietuvos prievartavimo priemonės bus taikomos toliau vadinamųjų savųjų rankomis. Kita vertus, visiškai akivaizdu, jog šito konflikto politinė dedamoji nesuveikė, o suveikė tik primityvi sulaikymo strategija, kuri bet kuriame konflikte tėra tik techninė reikalo pusė. Nuo tų laikų, kai legendinis Prūsijos generolas Karlas fon Klauzevicas (Carl von Clausewitz) pasakė, jog „karas yra politikos tąsa, tik kitomis priemonėmis”, politikai nuo pat 1814-ųjų turėjo daug laiko gerai įsisąmoninti šią tezę. Deja, jie nieko neišmoko, iki mūsų dienų siunčia kareivėlius ant sienos, o lenkai net nusiuntė karinę techniką, A.Lukašenkai tyčiojantis, jog lenkai prieš „pabėgėlius” nori kovoti vokiškais „leopardais”... Bet nei Lietuva, nei Lenkija nesprendė šio klausimo politinės dalies. Taigi, šį reikalą akivaizdžiai teks spręsti ne kareivukus išrikiuojant prieš tvorą - juk aišku, anapus tvoros esantys žmogeliai netrukus pradės mirti, sirgti, juos reikės guldyti į ligonines, o visa tai sukels didžiulį spaudimą Lietuvos bei Lenkijos „partneriams” Europos Sąjungoje. Tuomet tie „partneriai” pradės klykti ir žviegti.

Na, gerai, o kodėl „partneriai” nieko nedaro - tik sėdi minkštai ant sofų ir „reiškia griežtą susirūpinimą”, nors jų pasiklausius net neaišku, dėl ko? Jiems visiškai nerūpi Europos saugumo klausimai?

Todėl, kad daugeliu atvejų Europos Sąjungos lyderiai yra „Putin-ferštein” politinės doktrinos apsėsta žmogelių kompanija. Baltijos valstybės ar Lenkija jiems nuo pat pradžių buvo dagys po uodega: vienintelis dalykas, kuris jiems rūpėjo - išplėsti ES ribas ir užtikrinti, kad būtų sukurtos atitinkamos buferinės zonos problemų su Rytais atveju… Na, o kai problema ateina, jie aiškiai suvokia, kad toks ir yra šių buferinių zonų vaidmuo. Norėjote būti Europos Sąjungoje? Ėmėte skalbimo miltelius ir nemokamą alų? Na, ką gi, per tą laiką už tuos pinigėlius, kuriuos jums mokėjome, galėjote pasigaminti atitinkamus atsvarų mechanizmus, o ne kloti Puskelnių kaimų centrinę gatvę prabangiomis trinkelėmis ar Baisogalos aikštei pirkti brangiausias plyteles… Jūs turėjote pasigaminti visus buferinius mechanizmus bei sukurti normalaus verslo infrastruktūrą - ko dabar iš mūsų norite? Šios logikos požiūriu vakariečiai yra teisūs. Jie tiesiai sako: jūs, nelaimingi idiotai, net nesugebėjote pasiimti to, kas buvo duodama dykai, nesugebėjote įsisavinti brangių lėšų, o išmetėte pinigus sugriuvusio sovietinio „kolchozo” dažymo darbams… Jūs visoje Lietuvoje pristatėte vaikų žaidimų aikštelių tokiose vietose, kur tie vaikai niekada nežais arba jų ten nėra, jūs kūrėte ne verslo infrastruktūrą, o gražinote senus ir niekam nereikalingus supuvusius objektus… Toks yra vakariečių požiūris į mus. Dabar sėdžiu Paryžiuje ir kalbuosi apie tai su žmonėmis, kurie visiškai nelinki mums blogo. Tačiau verta suvokti, kad tai, ką čia sakau, yra ne vien mano nuomonė...

O ką reikėjo padaryti, kad migrantų krizės nebūtų?

Na, juk mes Lietuvoje turime „teisėtai” išrinktą Baltarusijos prezidentę, kuri valgo lietuvišką dešrą, tačiau nesvarbu, kad ji nelabai išmano geografiją, nes nežino, kam priklauso Krymas… Mūsų politikai, kurie pripažino ją teisėta Baltarusijos vadove, turėjo elgtis pagal savo logiką ir kreiptis tiesiogiai į ją: ponia prezidente, gal jūs galėtumėte duoti įsakymą Baltarusijos kariškiams nevaryti prie Lietuvos ir Lenkijos sienų vargšų pabėgėlių ir nepūsti jų vaikams dūmų į akis? Tik kažkodėl negirdėjau, kad ta ponia padarytų bent menkiausią pareiškimą šiuo klausimu… Tačiau ji sako, kad Vladimiras Putinas būtų labai geras derybininkas. Todėl ir tvirtinu, jog ponia Cichanouskaja elgiasi pagal modelį, kurį anksčiau ir prognozavau - tai buvo prorusiška revoliucija, kurios tikslas - nuvaryti A.Lukašenką į V.Putino glėbį, nepaliekant jam kitos išeities. O dabar mūsiškiams belieka stebėti, kaip elgiasi į kampą įvaryta žiurkė... Ką dar jie turėjo padaryti, remiantis savo logika? Turėjo gauti atsakymą iš Baltarusijos opozicijos, kur ji visa pasislėpė, nes mums buvo tvirtinama, jog didžioji dalis Baltarusijos žmonių nepalaiko A.Lukašenkos. Pagal mūsų politikų logiką, dabar didžioji dalis Baltarusijos žmonių turėjo išeiti į gatves ir rėkti: „Tu, ūsuotas tarakone, už kurį balsuoja tik 3 procentai debilų, nustok kankinęs vargšus gelsvai-rusvos spalvos žmones, nustok šaldęs jų vaikus prie lietuvių ir lenkų sienų”... Kažkodėl nemačiau nė vienos tokios demonstracijos, kad baltarusiai protestuotų prieš tokį jų valstybės elgesį ir jų tautos niekinimą... Na, o jeigu netgi tai nesuveiktų, mūsų politikai turėtų kreiptis į Tapiną, sakydami: „Vade, vesk mus prie Baltarusijos sienos, išrikiuok, mes kad purptelsim, jiems maža nepasirodys…”

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-11-16 9:41

Na ka gi, preambule perskaiciau. Lietuvisko kolchozo dazymas vietoj infrastrukturos, socialinio suredymo keitimo - i 10 ka.
Gali neandertalieti priimti i civilizuoti zmoniu kompanija, gali jam duoti beprocentini didziuli kredita , bet gamyklos jis nepirks, ir zmoniu nesius mokytis i universitetus.
Jeigu jam duos tiek daug pinigu, jis ne issimokslins. Jis auksinius karolius nusipirks ir 4m dydzio veidrodziais apsistatys kad matyt save su naujais karoliais.
Idomus faktas: priesmazdaug 100 metu indenu rezervacijoje atrado nafta. Na, ne XIX amz. issaudyti indenus ne fasonas. Eme deretis ir sutiko sumoketi KIEKVIENAM ispirka.
Ir stai indenai tape milijonieriais investuoja.
Vienas uzsake prasmatnu baliu, kur baltieji jam ant auksiniu padeklu aukso patiekalus atnese, garbino kaip kazkoki faraona. Kitas nusipirko 16 nauju automobiliu. Kiti dar savaip svaiste pinigus.
IR TIK VIENAS uzmokejo zymiam univesitetui ,kur pasiunte sunu mokintis.Tas tapo zymiu advokatu.
Lietuviai deja maziau turi proto negu tas indenas. Tai cia dalia tokia. Nedave Apvaizda proto savo likima savarankiskai tvarkyt. Uztat pasiputimo turime uz tuzina .

???       2021-11-15 22:17

German Chancellor Angela Merkel and Belarus’ leader Alexander Lukashenko held a phone call on Monday to discuss humanitarian aid fo…

sako       2021-11-15 21:05

https://youtu.be/_nHtMeadSAs
9:25
Germanijoje marširuojama reikalaujant atidaryti sienas į Europą - germanai nori migrantų o migrantai nori Germanijon…
Todėl Merkel turėtų nedelsiant išsiųsti autobusus ir lėktuvus pasiimti migrantų, kad šie kaip lapai nepradėtų krist šalčiams užėjus…ir patys germaiai jų nori.

 

 

sako       2021-11-15 19:58

sako batka Belavia gali migrantus išskraidyti į Miunheną jei Lenkija depadarys korodoriaus migrantams
Лукашенко: “Белавиа” может вывезти беженцев в Мюнхен - Россия 24
https://youtu.be/Pd5fhbJhg9g

ah.ą       2021-11-15 17:50

ir dar i-ą, i-ą, i-ą

Kis       2021-11-15 15:38

eksperte,niekas nieko nekvies,KGB dalinys su rezidentu priesakyje ivykde Maskvos pavedima,beliko sulaukti perPrancuzijos ambasadaordinu ,medalius sukabins lietuviskus.Kas bent minimaliai megina pasinaudoti galva mastymui ,o ne pasturgaliu,lengvai atseka ivykiu raidaViskas ok su AE,po buteliuka jodo ir atomas bus nugaletas,Iseis i eteri Vysniauskas ir eilini karta apkaltins valstiecius,kad labai letai statoma tvora .Ka ka bet kaltinti jie sugeba.Bus daug darbo apsivalant nuo tos “ideologijos”,be toirdedule neskuba pas Abraoma?O gal tiesiog eis peklon prezidentauti,formas jau igaves,ko delsti?

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.