Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Užsienio spaudos apžvalga: Audrius Bačiulis. Apie priešus ir sąjungininkus be kaukių

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 29 d. 2:04

16     

    

Užsienio spaudos apžvalga: Audrius Bačiulis. Apie priešus ir sąjungininkus be kaukių

Kai nukrenta visos kaukės ir nebelieka jokių dviprasmybių, kas Europoje yra tikrieji Rusijos sąjungininkai ir kam priešas yra Amerika, Lenkija ir Baltijos šalys…

Štai ką apie naująsias Amerikos sankcijas Rusijai ir jas remiančias Lenkiją bei Baltijos valstybes solidžiausiame Vokietijos dienraštyje rašo Austrijos energetinio koncerno OMV vadovas (įvertinkite stilių ir tai, kas autoriaus požiūriu yra – europiečiai, o kas – ne):

Žinoma, amerikietiškos suskystintos dujos yra konkurentės rusiškomis dujomis iš vamzdyno – tai normalu ir tam neįmanoma prieštarauti. Tačiau turi būti aišku ir tai, ką labai konkrečiai pasakė Vokietijos užsienio reikalų ministras [kartu ir Socialdemokratų partijos pirmininkas bei kanclerės Angelos Merkel sąjungininkas rinkimuose] Sigmaras Gabrielis: Europos apsirūpinimas dujomis – tai vis dar europiečių, o ne Jungtinių Valstybių reikalas.

Būtent šioje šviesoje reikia matyti ginčą dėl dujotiekio Nord Stream 2. Amerika, taip pat Lenkija ir Baltijos šalys ant pavadėlio neturi jokios teisės vetuoti ar užblokuoti europietiškai rusiškąjį apsirūpinimą gamtinėmis dujomis, įskaitant jų tiekimą vamzdynais. Europiečių akimis žiūrint, kad gamtinių dujų tiekimas būtų saugus Nord Stream 2 yra tiesiog nepakeičiamas.

Yra vienintelis tiekėjas, galintis patenkinti augantį Europos poreikį dujoms, ir tai yra Rusija.
O Ukrainos bėdos? Tai ne mūsų, verslininkų, reikalas užsiimti Ukrainos namų ūkio papildymu pinigais. Per praėjusius dešimtmečius Kijevas įsidėjo į kišenę milijardus už dujų tranzitą. Deja, Ukraina neinvestavo tų pinigų į dujų vamzdynų tinklo priežiūrą, tad Nord Stream 2 yra tiesiog būtinas. Dėl menkstančios dujų gavybos Europoje, mums reikia importuoti daugiau dujų ir mes nenorime ir negalime sau leisti jokios tranzito rizikos“.

Visas tekstas, vertas išskirtinio dėmesio vien dėl atvirai išsakomojo vokiško cinizmo ir paniekos Vidurio Rytų Europos valstybėms:

http://www.faz.net/…/standpunkt-nord-stream-2-ist-nicht-tru…

  • Google+
Prorusiškoji ES, antirusiškasis Trumpas?

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

chenlina       2017-08-15 10:03
Tarabilda       2017-08-1 10:41

Kitais metais Putino nebebus. Bet Rusija, eilinį kartą pakeitusi kamufliažą, su ES sugros dar vieną grajų prieš NATO ir Ameriką. Baltijos šalys gali palikti visiška provincija, skaniu užkandžiu ant didelio Europos kelio. Vokietija būtent tokią dėlionę ir dėlioja. Vyšegrado ir Baltijos šalys tiesiog privalo, jei nori išlikti, atmesti vokiečių brukamą scenarijų, kuris mums kaip valstybei yra pražūtingas.

Marginalas       2017-07-31 14:31

Kiek valdžia belaižytų užpakalius ES biurokratams, vis tiek ES išduos Baltiją kada tik matys naudą. ES dar reikalinga dabar, bet jei ryt nebus posovietinio bloko sąjungos, čia vėl bus Maskolija.

be principų       2017-07-31 11:30

Štai kodėl Merkelienė stoja prieš sankcijas; nes įmerkti dideli pinigai vokiečių, sudaryti pelningi kontraktai su putino Rusijaįrenginių tiekimui ,kurių Rusija neturi ir negali iš kitur analogiškų gauti. Putinui irgi naudinga, nes jis už parduotas dujas ir kitas energetines medžiagas nusipirks virvutę, kuria ir pasmaugs pardavėjus atėjus laikui.

Jėzusui       2017-07-31 2:52

Iš kur toks naivumas? Ir kokia nauda JAV iš galingesnio nei reikia SGD terminalo Lietuvoje? Ar Lietuva sujungta didelio pralaidumo dujotiekiais su didžiausiomis Europos dujų rinkomis? Ar Baltijos šalys yra didelės dujų vartotojos, kai Lietuvos ekonomika yra didesnė už Latvijos ir Estijos kartu sudėjus? Net su Lenkija dar nėra dujų jungties ir neaišku, ar tokia išvis bus. O jei ir bus, tai dujos iš Lenkijos kainuos pigiau nei Lietuvoje. Ir nesvarbu kokios, vamzdinės “Gazpromo”, ar išdujintos per SGD. Nustokite mąstyti skandalingų antraščių kategorijomis ir pradėkite galvoti galva. Juo labiau, kad amerikietiškas skalūnines dujas Lietuva dar tik ketina atsivežti, o ir tokį, palyginus nedidelį, dujų kiekį visada galima susirasti rinkoje už patrauklią kainą, JAV labai nesisielos ir nesijaus patyrusios nuostolį, jei Lietuva susiras ir kitų šaltinių.
Vokiečių ir austrų demagogija yra susijusi su milžiniškomis strateginėmis investicijomis į dujotiekių infrastruktūrą dar gerokai iki visų geopolitinių konfliktų su Rusija ir skalūninių dujų revoliucijos JAV. Ne paskutinį vaidmenį vaidina ir Vakarų elito pastangos atrasti atsvarą JAV, net ir begėdiškai ignoruojant akivaizdžius faktus. Putino lobistai Vakarų Europoje taip pat nesėdi sudėję rankų, nes jie dirba užsakovui, o ne suka galvą dėl geopolitikos.
O tam, kad palyginti kainas, reikia skaičiuoti kiek kainuotų 1Mwh sudeginus rusiškas arba amerikietiškas, norvegiškas dujas jau Lietuvoje, o ne kiek kainuoja 1000m3 dujų, nes yra skirtingas dujų kaitrumas. Ir čia rusiškos dujos gaunasi šiek tiek brangesnės. Bent jau taip buvo iškart po SGD terminalo Klaipėdoje atidarymo, kai man pavyko sugraibyti kažkokius tikresnius duomenis iš Eurostato. Kokios tos kainos yra dabar, aš pasakyti negaliu, bet “Gazprom” kainą Lietuvai ir Baltijos šalims smarkiai įtakoja ne vien politika, bet ir infrastruktūrinės sąnaudos, kurios yra sąlyginai nemažos dėl palyginus labai nedidelio importuojamo kiekio. Visai kitas reikalas yra su didžiosiomis Vakarų Europos rinkomis, į kurias tiekiami milžiniški kiekiai, dėl ko infrastruktūros dedamoji kainoje tampa sąlyginai labai nedidele. Pridėjus politinę naudą ir įtaką tampa aišku dėl ko Kremliui Vakarų Europos rinkos yra tokios svarbios tiesiog gyvybiškai. Skalūninėms dujoms iš JAV bent kiek rimčiau pastūmus rusiškas dujas iš Vokietijos, Prancūzijos, Italijos rinkų, pasekmės Rusijai gali būti tiesiog tragiškos vien dėl biudžeto nuostolių.
Aš nesu energetikas, ekonomikos ekspertas ar šiaip koks mokslavyris, tiesiog mano aprašomi dalykai anaiptol nėra kažkokie labai sudėtingi. Jie labai elementarūs ir kad juos suprasti tikrai nereikia labai didelio protelio.

tarp kitko       2017-07-31 2:03

Įdomus tas rusiškų dujų pigumas, kai mežesnio kaitrumo rusiškų dujų vertės mato vienetas yra kažkodėl 1000m3, o ne MJ, ar MWh, kaip ES ir visas pasaulis skaičiuoja. Visi viską mato, supranta, bet tyli. Kodėl? Tas pats, kas lyginti, tarkim, žabų ir malkų kainą už 1m3. Be abejo, kad žabų kaina bus mažesnė. Bet kokia iš to nauda pirkėjui, vartotojui?
Dėl to, kad rusiškos dujos yra mažesnio kaitrumo, be jokios abejonės, jos ir turi būti pigesnės, kai viskas skaičiuojama 1000m3., o ne aktualiaisiais energijos kiekio vienetais. Nes, tarkim, kad gauti tą patį kiekį energijos, reikėtų sudeginti 1300m3 rusiškų dujų, bet tik 1000m3 amerikietiškų.

to Alba       2017-07-29 13:47

Mažiau žiūrėk į TV dailias deziukes, o tai protą visai pamesi.

to Mes reikalingi tik       2017-07-29 13:42

Gal mažiau studentiškus vadovėlius ryk ir čia blūdą skleisk? Nuo docentų dezi visai galva apsisuko ir pamiršai, kas Europą in real dalijosi? O dalijosi Amerika ir Stalino Rusija plius Anglija. Apsimeti ar tikrai pačiam šito nei mama, nei mokytoja nesakė? Apie docentus nėr ko kalbėt - jie pliurpia tai, ką šeimininkas liepia ir kas algą moka. Vokiečiai taiko tą patį principą, ką ir Wall Street’o bankininkai prieš Vokietiją taikė, nukreipdami Rusiją prieš Vokietiją, o dabar vokiečiai Rusiją nukreipinės prieš Wall Street’ą jų pačių metodais ir senu pasauliniu įdirbiu. Priešą gali įveikti tik jo metodais ir ne kitaip.

Mes reikalingi tik       2017-07-29 11:56

kaip rinkos jų antrarūšiai produkcjai parduoti ir darbo jėga išnaudojimui.Jei su kuo tikrai verta bičiuliautis,tai su Anglija ir Amerika.Netgi kokią nors gerą sutartį sugalvoti,laikina kokią sąjungą sukurti,ar 105 valstija kurį laiką pa būti?Tik kas pasiūlys ,kas sieks to?Mes per lįti iš užaušę.Reikia iniciatyvių jėgų.Reikia tokios valdžios,kuri pradės tartis su tauta.

Fricai nesupranta       2017-07-29 11:43

kad atpeneta Meška vėl ateis į Berlyną mergaičių prievartaut.

Gal?       2017-07-29 11:41

Gal Lietuva gali vėl užkurti Ignalinos AE 2 bloką jei jau fricai toki shu dą mala?

Dzeikas       2017-07-29 9:21

Jezusui:
Jeigu butu kaip tamsta sakai, Pasaulis jau butu seniai pasibaiges kaip Sodoma ir Gomora.
Tik kaip dera purvui, jis visda stengiasi uzimt svaros vieta.Ar uzims priklauso nuo tos vietos seimininku.
Net isvalytas ir nugramdytas purvas atsidures kibire ir galiausiai siuksliu perdirbimo kombinate visiems irodineja, kad toks buvo seimininko interesas, o joks ne vertybiu gynimas.

Dzeikas       2017-07-29 9:00

Ismintingiems zmonems nuo pat pradziu buvo aisku, kad korupcija Maskvos ordos irankis pries Laisvaji pasauli. Ir sukis “vagis bet savas(patriotas)!” neturejo nieko apgauti: vagys yra samoningi, o dazniausiai nesamoningi Kremliaus agentai galiausiai naudingi visada Ordai.
Tiek tegaliu pasakyti apie OMV koncerno vadovo zodzius apie Ukraina: “Deja, Ukraina neinvestavo tų pinigų į dujų vamzdynų tinklo priežiūrą”
Deja tai tiesa. Vienas is pavyzdziu, kaip korupcija galiausiai stoja Ordos tarnybon.Anksciau ar veliau.
Tegalime melstis ,kad sveikas protas paimtu virsu Vokietijoje.Kris Ukraina - uz pigias rusiskas dujas gali tekti moketi ir vidurio europieciu , ir vokieciu krauju.
Kitavertus remti besalygiskai oligarchine Ukraina irgi negalima.
Taciau taikiausias kelias tam NELEISTI Ordai gauti pinigu is gamtos, kuria jie nustekens kaip ir savo tauta, isteklius. Netures Orda pinigu - lengviau bus iveikta korupcija ir oligarchija Ukrainoje.

Jėzusas       2017-07-29 8:25

Pasaulis jau senai stovi ant elementarių interesų, o “vertybės” naudojamos kaip opiumas liaudžiai. Bačiuli pasakius A reikia sakyti ir B. SDG (tokį didelį) Lietuvoje statyti nusprendė JAV, kaip galimybę įkasti rusams (tik galimybė). Čia pačiu laiku Lubys pasimirė, o po to jau Achemai nebereikėjo statyti savo terminalo. Energetikoje mirtys nėra atsitiktinės, galima ir Kiesų prisiminti. O kas iš to Lietuvai? - vergai įverginti labiau, o elitas gavo dar vieną progą gausiai vogti, o kaip priedangą naudojama isterija apie energetinę nepriklausomybę. Čia irgi nieko naujo, nes vakarų kultūroje kolonializmas turi gilias tradicijas. Iš kitos pusės, jeigu europoje bus daugiau afrikos - jiems dujų reikės mažiau.

Agnė       2017-07-29 6:59

Susiplakė dėl dujų, tiksliau dėl pinigų! Tokiam pasaulyje, kai aplink neramumai veja neramumą. Yra tokia patarlė, paskolink pinigų draugui, sužinosi ar jis tikras. Gal čia netinka, bet iš smulkmenų gyvenimas susideda

Alba       2017-07-29 6:22

Vokietijos,Austrijos magnatai nekreipdami demesio i Rusijos agresivia politika stengiasi papilditi savo kisenes.Taciau jie nesupranta,kad tuo paciu didindami Rusijos galia kasa duobe savo nepriklausomybei.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.