Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Uždraudus smurtą prieš vaikus nenudžiugo: „Dabar kentės dar daugiau vaikų“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 19 d. 10:18

10     

    

Uždraudus smurtą prieš vaikus nenudžiugo: „Dabar kentės dar daugiau vaikų“

Vitalija Dunčienė | „Lietuvos rytas“

Sausio mėnesio lietuviškos žiniasklaidos puslapiai sumirgėjo pranešimais: „Vilniuje, Šiukšlių rūšiavimo gamykloje, rastas naujagimio kūnelis“, „Kėdainiuose mamos ir patėvio žiauriai sumuštas keturmetis neišgyveno“, „Vilkaviškyje – dar vienas galimas vaiko sumušimo atvejis“, „Auklėtojoms pastebėjus mėlynes, sulaikytas du mažamečius broliukus Kelmės rajone mušęs patėvis“, „Kaune – išskirtinė byla: seksualiai prievartauti mažamečiai, jų tiek, kad trūksta psichologų“, „Kvėdarnos miestelyje žiauriai nužudyta senolė“.

Panašūs straipsniai nebestebina skaitytojų. Tik matydami sumušto baltapūkio keturmečio nuotraukas, o vėliau – baltą karstelį žmonės nelieka abejingi. Kas kaltas dėl šio berniuko mirties? Kodėl jo niekas neapgynė? Ką reikia daryti, kad panašios dramos niekada nepasikartotų?

Pasirodo, beveik visi žino kaltuosius. Kalti politikai, nes neapsisprendžia priimti įstatymo, draudžiančio vaikams taikyti fizines bausmes.

Ir daugumos lūkesčius išsakė viena teisininkė, kad, esant tokiam smurtui, Lietuvai reikia norvegiškų vaiko teisių apsaugos įstatymų. Kilus bent menkiausiam įtarimui, kad šeimoje smurtaujama, vaikas iš karto būtų paimamas iš tokios aplinkos.

Apsukresni netgi pasinaudojo šia tragedija ir pradėjo siekti savo tikslų kuriant naujas įstaigas ir darbo vietas. O internetinę erdvę užplūdo įvairios peticijos, prašančios valdžios daugiau draudimų tėvams, daugiau kontrolės šeimoms, daugiau bausmių įtariamiesiems.

O aš bandau suprasti, kodėl vis labiau laisvėjant šalims, vis daugėjant asmens teisių ir laisvių, šeimos laisvės ir teisės traukiasi ir mažėja. Ar tikrai taip jau morališkai degradavome, kad valdžia turi kontroliuoti ir saugoti vaikus nuo tėvų, o tėvus – nuo vaikų, kad vieni kitų nekankintume ir nenužudytume?

Pasižiūriu į Lietuvos baudžiamąjį kodeksą, kuriame surašyta daug suaugusiuosius ir vaikus ginančių įstatymų. Paminėsiu keletą straipsnių, kuriais remiantis būtų galima apsaugoti vaikus.

163 straipsnis. Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis. Tas, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

129 straipsnis. Nužudymas. Tas, kas nužudė kitą žmogų, mažametį, bejėgiškos būklės žmogų, kankindamas ar kitaip itin žiauriai, baudžiamas laisvės atėmimu nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

140 straipsnis. Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė mažamečiui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų. Ar tikrai manote, kad dar vienas įmantriai surašytas įstatymas būtų apsaugojęs keturmetį berniuką nuo narkotikais apsvaigusių mamos ir jos sugyventinio smurto? Nemanau.

Tokie žmonės įstatymais nesidomi. Jeigu jie nors truputėlį bijotų įstatymų, gal nevartotų narkotikų, ir tai būtų gera pradžia.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lrytas.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-02-21 17:59

Įstatymas buvo priimtas ne pagal “bandos modelį”, bet pagal ideologinį globalistų diktatą.

Zenonas       2017-02-19 22:06

Įstatymas buvo priimtas pagal bandos modelį. Vienas rėkia ir visi balsuoja.

docentad       2017-02-19 15:59

seimūnas, edukologijos universiteto profesorius, valstietis e. jovaiša neturėjo laiko,  buvo užimtas.
jis po balkonėliu plojo Profesoriaus Patriarcho kalbai:
- Vardan džipų ir algos
vešim tuos vaikus
iš Lietuvos!

meras Šimojša       2017-02-19 15:54

Ei, lietuviai!
Už poros savaičių Kaziuko mugė!
Vilnonių Liberalų savivaldybė praneša, jog prekiautojų ir pirkėjų patogumui Rotušės aikštėje bei Tymų kvartale Užtupyje bus įrengtos specializuotos prekybos nacionalizuotais vaikučiais rampos.
Svarbu:
Prekiaujančios organizacijos privalės turėti galiojančias veterinarijos tarnybų pažymas jog parduodami vaikai yra sveiki, turi tvarkingus kilmės dokumentus ir važtaražčius/faktūras transportavimui į užsienį.

Valstiečiai tampa       2017-02-19 15:49

impotentiška partija.Jie nesipriešina ir negina tautos tradicijų.Kodėl šiame alase nebuvo pakalbintas nė vienas pedagogikos profesorius iš Lietuvos?Tai kažkoks lietuvių sadomazohizmas taip save žeminti ir nevertinti.Laikas imtis ir kautis už sveiko proto įstatymus.

barkodas       2017-02-19 15:40

Nesvarbios smulkmenos.
Viską kompensuos tautinių kostiumų komplektai vaikučiams.
Ot bus gražu!
Norvegai grūsis eilėse prie tokių gražiai įpakuotų.
Lietuviai- gimdykit daugiau, nes reikia patenkinti rinkos paklausą.

Galvoju,       2017-02-19 15:24

Kad dar galetu musu Seimas sukurti vaiku gimdymo fabrikeli ir pareikalauti is gendelistiniu lesu fabrikeli finansuoti. Fabrikeli galima butu kazkaip skambiai pavadinti, kad ir kokia Vaiku gamykla, nes vaikas tampa preke, o ne ateities zmogumi. Valio valio.

bazilijus       2017-02-19 13:45

Padėtis nuostabi. Puikios sąlygos veiklai- buratinų, mulkių, lengvatikių kvailių dauguma. Lengva manipuliuoti nes visas informacinis Stebuklų laukas yra gudrių lapių ir kriebių atinų rankose.
A kas nepatinka? Buratinai patys nuėjo balsuoti. Niekas nevertė.
Nubalsavo- Sistemą legitimavo.
Gali dabar mulkiai verkti, tik niekam Sistemoje tai nebeįdomu.

Jeigu       2017-02-19 13:15

padėtis šiuo klausimu blogėja, o taip ir yra, reikia ne kurti naujas nieko naujo neduodančius įstatymus ar veltėdžių įstaigas, o vykdyti esamus. Prikurtos įvairios “gynimo” organizacijos puntančios užsieniniais pinigais, yra suinteresuotos kuo blogesne teisine padėtimi Lietuvoje. Taip susikuriamas palankus laukas pasireikšti “gynėjams”, o dalis žmonelių, neturinčių imuniteto prieįš demagogiją, yra tiesiog apkvailinami.

Ideali visų lygybė?       2017-02-19 12:03

“O aš bandau suprasti, kodėl vis labiau laisvėjant šalims, vis daugėjant asmens teisių ir laisvių, šeimos laisvės ir teisės traukiasi ir mažėja.”
Taip gaunasi todėl, kad pradedamos vykdyti genderistinio Briuselio direktyvas. Juk pagal bukapročius euroglobalistus neturi likti ne tik tautų, bet ir šeimų, nes, anoj jų, šeima kuria egoizmą, kadangi šeimos nariai viens kitą myli labiau negu svetimus žmones. O tai yra labai “negerai” nes reikia visus pasaulio žmones mylėti lygiai vienodai, nepriklausomai nuo jų tautybės, kilmės, rasės, religijos, lyties, seksualinės “orentacijos” ir nuo giminystės. Būtent todėl siekdami visiškos “moralinės” lygybės euroglobalistai, stengiasi palaipsniui ištrinti tautas su jų kultūromis, religijas, o vėliau ir giminystes, tiksliau, šeimas.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.