Naujienos

Už visuomenės moralės principus pažeidžiančią ir religinius simbolius niekinančią reklamą užkandinei „Keulė rūkė“  skirta sankcija

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 7 d. 0:44

15     

    

Už visuomenės moralės principus pažeidžiančią ir religinius simbolius niekinančią reklamą užkandinei „Keulė rūkė“  skirta sankcija

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba), išnagrinėjusi bylą, iškeltą skandalingajai UAB „Kiaulių valdovai“, valdančiai užkandinę „Keulė rūkė“, skyrė 1,5 tūkst. eurų baudą už tai, kad skelbė  „visuomenės moralės principus pažeidžiančią bei religinius simbolius niekinančią reklamą“ ir taip pažeidė Lietuvos Respublikos reklamos įstatymą (toliau – Reklamos įstatymas).

Kaip rašoma Tarnybos pranešime žiniasklaidai, tyrimas pradėtas gavus Vilniaus apygardos prokuratūros persiųstą vartotojų prašymą įvertinti, ar bendrovės UAB „Kiaulių valdovai“ veidaknygės paskyroje platinamos reklamos atitinka Reklamos įstatymo nuostatas.

Tarnyba, ištyrusi užkandinės „Keulė rūkė“ veidaknygės paskyroje skelbtą vaizdinę ir rašytinę informaciją, nustatė, kad prašyme pateiktas vertinimas yra pagrįstas: UAB „Kiaulių valdovai“, siekdama ekonominės naudos, skleidė reklamą, kurioje Lietuvoje įregistruotų religinių bendruomenių religinius simbolius pateikė niekinamai ir taip pažeidė visuomenės moralės principus, ir skyrė sankciją – 1 500 eurų baudą.

Užkandinės „Keulė rūkė“ savininkai šį sprendimą planuoja skųsti.

Tiesos.lt primena, jog šio įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 1 punktu draudžiama visuomenės moralės principus pažeidžianti reklamą, o 10 punktu – reklama, niekinanti Lietuvoje įregistruotų religinių bendruomenių religinius simbolius. Sprendžiant, ar bendrovės veiksmai prieštarauja visuomenės moralės principams, būtina atsižvelgti į tai, kokių padarinių gali atsirasti ar atsiranda ne tik visuomenei, valstybei, bet ir atskiriems asmenims.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Britka       2017-10-8 22:13

Reikia diskutuoti.Ar pastebėjote, kad beveik 99% krucifiksuose Jėzaus statulos prikaltos į delną,nors žinoma, kad Jėzus budeliu buvo prikaltas į riešus, tokia procedūra reiškė mirtį, gretimais du plėšikai buvo prikalti vinimis į delnus irgi ant kryžių, tokių atvejų  pas romėnų sargybą galima buvo už išpirką išlikti gyvam.Retai kur Jėzaus kančios vaizdas tikroviškas, gal tai alegorija,  kad bus išlaisvintas?,juk kryžius yra Romos kankintojų inventorius, turėjo griežtą apskaitą, ar nesityciojama iš krucifiksuose, kryžius paverčiamas stabo alegorija,dažnai matoma kryžius be Jėzaus skulptūrėlės, dažnu atveju kryžius neproporcingai didelis, kas diskutuosite parašykite.

s.m.       2017-10-8 16:57

patiko “vinies” komentaras grin
Tik nuo savęs pridėčiau, - leberastiškai-sodomokratiška kiauliuomenės dalis veikdama už kiaulinės saviraiškos laisvę turėtų palaikydama be Veterinarijos tarnybos leidimo (reiškia - nelegaliai) veikiančią kiaulidę išeiti į masinį mitingą kur nors prie Čepkelių raisto (jei dzūkai neišrūkys kadagiais) ar panašioj dumblynėj, pasikabinę (suvalkiečiui ačiū už apšvietimą) ant sprandų lentas “esu kiaulės rukė” ir įsivėrę į šnipus plieninio drato gabalus.

dėdės tomo trobelė       2017-10-8 2:28

čia panašiai kaip radikalūs islamistai Europoje: skleidžia savo totalitarinę ideologiją, prisidengdami nuomonių sklaida ir žmonių teisėmis. išmalt marmūzę šitiems pašlemėkams, bet kam teptis rankas į glitėsius ir dar suteikt dar vieną kozirį, kad “radikalai tamsybininkai puola”. šiurpina kitas: kiek yra palaikančių komentaruose šituos veikėjus , kiek yra neskiriančių patyčių nuo žodžio laisvės ir pagarbos kito nuomonei.jeigu tokie “moraliniai realityvistai” vyrauja, tai esam didelėj bėdoj, tiek mūsų valstybė, tiek aplamai vakarų civilizacija. pvz. kinai kažkodėl tuo neserga ir simptomus gydo drastiškai.

rūpestingąjam       2017-10-8 0:25

Šio portalo skaitytojams nepatinka ruskių deržavos fiureris putleris.
Daugiau- portalo skaitytojų bendruomenei maskolijos chaną arba niekina arba atvirai nekenčia.
Nepamename ir jokio portalo skaitytojų žavėjimosi aplink altorių šokinėjusiom pankėmis. Gal supainiojote su garbačiauskaičių, makaronyčių ir tiapkinų simpatijoms asirūkiusioms pacankėms?
Žmogeli, pabusk! Čia jokio dualumo problemos nėra. Kaip ir šansų sėti palankumą ruskynui.
O dabar malonėkite susiimti subinę į saujas ir pėdinti įprasta kryptimi- čiumodan > vokzal > matuška rassieja.
Atią.

Je suis Keulė Rūkė       2017-10-7 23:42

Sakykite kodėl jūs lietuviai tokie veidmainiai? Kai rusų merginos iš Pussy Riot darkėsi cerkvėje ir už tai buvo nubaustos jūs sakėte: ajajai, va koks blogas Putino režimas. Kai musulmonų fanatikai iššaudė Charlie Hebdo redakciją, jūs sakėte: fu, kokios bjaurybės islamo fundamentalistai ir užsidėjote plakatus su užrašu “Je suis Charlie”. Dabar gi kai lietuvių verslininkai panaudojo krikščioniškus asmenius savo reklamai, jūs beprotiškai piktinates. Ar ne veidmainiai? Akivaizdūs!

cvekas viniui       2017-10-7 22:35

Geležinė tiesa, bet ...jau po laiko.
Tai jau buvo. Nepastebėjote?
Nagi, pajudinkite atmintį.
Visi didžiausi kiaulesnukiai buvo surengę kiaulių festivalį pačiame sostapilio centre.
Jie ten viešai ėdė, rijo, puto kiaulienos sosyskas, patenkinti pozavo taukuotais snukiais prieš filadelfijų kameras.
Nematėte? Bent girdėti turėjote- kiaulių vadas Jukškiaulaitis labai garsiai reklamavosi.

Vinis       2017-10-7 20:05

Tie politikai, kurie slampinėjo po Vilnių užsikabinę užrašą “Charlie Hebdo”, dabar, gindami liberastinę kiaulių landynę, turėti išeiti į gatves su užrašu “Keulės rukė” arba su nupieštu kiaulės šnipu. Tai būtų pilietiška…

rename       2017-10-7 19:13

Suvalkijoje, tai, kas yra kiaulės užpakaliniame tarpukojyje, (subinės raukuose) -  vadinasi “rukė”.
Todėl tos mandrai besivadinančios subingalvių ėdalinês pavadinimą taip ir dera skaityti bei suvokti-
“Kiaulės rukė”.

lietuviui, krikščioniui, LR piliečiui       2017-10-7 17:06

Tikrai, kai būsite Vilniuje, užeikite į šią maitinimo įstaigą, kurią valdo UAB “Kiaulių valdovai”. Pagal nutylėjimą galima spėti, kad kiaulių valdovai įsteigė atitinkamą įstaigą, kurioje ir lankosi atitinkama publika.

lietuvis, krikščionis, LR pilietis       2017-10-7 16:32

Moralės principai? Kodėl katalikų moralės principai primetami visai Lietuvai. Jėzus Kristus nėra religinis simbolis. Jis asmuo. Simbolis - kryžius. Neišmanėliai. Pykit-epykit bet aš už Keule rūke! Kai būsiu Vilniuje specialiai užeisiu į šitą maitinimo įstaigą, ir jei nebus didelės grūsties joje pavalgysiu lietuviškų talibų, davatkų ir visų megztaberetininkų pykčiui.

Teisingai Tarabilda pastebėjo        2017-10-7 13:01

kad „Keulė rūkė“ yra “Charlie Hebdo” klonas.
Vis dėlto daug svarbiau patikimai atskleisti ir įvardyti, kas yra šių padugnių, kurių pavadinimas “kiaulėmis” būtų kiaulių įžeidimas, ideologiniai įkvėpėjai,
jų infernalinės pasaulėžiūros formuotojai. 
Pamatytume, kad tai visuomenėje didžiai gerbiami ir turtingi veikėjai,
mass media įžymybės (vien MTV nesibaigiančio erotinio popso pakaktų),
akademinio “elito” atstovai. Jų taikiklyje - vaikai, paaugliai ir jaunuoliai, kurių ideologiniam performatavimui metami didžiuliai pinigai.
Todėl privalome kiekvienas pagal savo padėtis gyvu pavyzdžiu bei žodžiu ieškoti kelių į jų širdis ir protus, paprastai, atvirai įvardyti naujai susiklosčiusią dalykų padėtį, “durti pirštu” į atgimstančio eurokomjaunimo kuopeles mokslo
ir kitose gerai penimų emancipatorių įstaigose, jų ideologinius guru.
Jei tautos suverenas nesusigrąžins per įstatymų leidžiamąją
ir vykdomąją valdžias jam priklausančio vaikų ir jaunimo u g d y m o
(pirmiausiai reikia l a v i n t i - ne bausti), jo turinio kontrolės,
greit regėsime orveliškus gyvulių ūkius su naujomis “rūkančių keulių” vadomis.
NK

E951       2017-10-7 12:31

šitie pyzdukai konjunktūrininkai gerai žino iš ko gaima šiais laikais tyčiotis,o iš tabu.

Norit išgirst žviegimą?       2017-10-7 10:23

Nutapykit KIAULĘ vaivorykštės spalvomis.

dream stalker        2017-10-7 10:17

“43 straipsnis
Valstybė pripažįsta tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas – jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai.
Valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos turi juridinio asmens teises.
Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai skelbia savo mokslą, atlieka savo apeigas, turi maldos namus, labdaros įstaigas ir mokyklas dvasininkams rengti.
Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai tvarkosi pagal savus kanonus ir statutus.
Bažnyčių bei kitų religinių organizacijų būklė valstybėje nustatoma susitarimu arba įstatymu.
Bažnyčių bei religinių organizacijų mokslo skelbimas, kita tikybinė veikla, taip pat maldos namai negali būti naudojami tam, kas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.
Lietuvoje nėra valstybinės religijos.”
———————-
Neomarksistinis čekistu režimas pelnitai trolina durna patriotini runkeli, kuris nežino savo konstitucijos.
Idomu kur tie patriotai konstitucijos gynejai?

G.P.       2017-10-7 7:08

Geras sprendimas. Neomarksistiniai “kiaulių valdovai” gavo pelnytą atlygį.


Rekomenduojame

Prokuratūra perka slaptų liudytojų paslaugas ir dėl kainos nesidera?

Verta prisiminti. Justinas Marcinkevičius. Didžiausia išdavystė lietuvių kalbos istorijoje

Andrius Švarplys. Verslas žada: „Lietuva neišvengiamai taps Šveicarija“... O kol kas…

Algimantas Rusteika. Kas galėtų paneigti?

Tomas Dapkus. Kodėl ES paramos milijardai nepasiekia Lietuvos ekonomikos?

Darius Kuolys: Apie Tadą Kosciušką – tautos laisvės ir garbės gynėją

Valstybės kontrolė: užsienio investuotojų pritraukimas mažai rezultatyvus

Valdas Vasiliauskas. Mankurtų kultūros ministerija

Ir švedų moderatai*  pasisako už griežtą imigracijos politiką

Vytautas Sinica. Dar kartą apie istorijos perrašinėjimą

Izraelio Aukščiausiasis teismas: nėra pilietinės teisės į vienalytę santuoką

Raimondas Navickas. Anti-Merkel’is: Austrijos lyderiu taps konservatorius tikrąja žodžio prasme. Naujoji Vyriausybė bus griežtai antiimigracinė?

EBPO rekomendacijos Lietuvai: gerinti ugdymo ir mokytojų veiklos kokybę, konsoliduoti aukštojo mokslo įstaigas

Popiežius Pranciškus: Būkime budrūs – nežaiskime pagal velnio taisykles

Robertas Grigas. Pasąmonėje išlikęs baudžiavos genas

Kviečiame į LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ pristatymą Vilniaus karininkų ramovėje

Kastytis Braziulis. Kaip užvaldyti valstybę

Vytautas Radžvilas. Nietzsche, Vytis ir šiandienžmogio buvimo beprasmybė

Gitenis Umbrasas. Menininkai neturi kitos išeities – tik savo kūnais užlopyti slenkantį Gedimino kalną ar stotis prieš abejingumo volą

Liudvikas Jakimavičius. Rudens etiudas. Pro automobilio langą

Vidmantas Valiušaitis siūlo: „Cvirką – į Grūto parką arba į Klangius, o į jo vietą – Kosciušką“... O ką manote Jūs?

Aleksandro Merkelio knygos „Antanas Smetona“ sutiktuvės-konferencija

Andrius Kubilius. Žiurkių pjautynės, arba Juokiasi puodas, kad katilas juodas

Geroji Naujiena: „Aš visa galiu tame, kuris mane stiprina“

634 iš 700 prieglobsčio prašytojų Danijoje melavo apie savo pilietybę – visi išsiunčiami iš šalies

Vytautas Rubavičius. Kultūros ministrė – kaip ant delno (papildyta video)

Raimondas Navickas. Gėjų šeimų naujienos: Įvaikintojas užmušė 18 mėnesių mergytę po dviejų savaičių „tėvystės“

Danijos ministras pirmininkas: „Mes uždarysime savo sienas laimės ieškotojams“

Žilvinas Nečiūnas. Gedimino kalno naujienos

Vytautas Rubavičius. Skvernelis ir Popiežius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.