Naujienos

Už visuomenės moralės principus pažeidžiančią ir religinius simbolius niekinančią reklamą užkandinei „Keulė rūkė“  skirta sankcija

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 7 d. 0:44

21     

    

Už visuomenės moralės principus pažeidžiančią ir religinius simbolius niekinančią reklamą užkandinei „Keulė rūkė“  skirta sankcija

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba), išnagrinėjusi bylą, iškeltą skandalingajai UAB „Kiaulių valdovai“, valdančiai užkandinę „Keulė rūkė“, skyrė 1,5 tūkst. eurų baudą už tai, kad skelbė  „visuomenės moralės principus pažeidžiančią bei religinius simbolius niekinančią reklamą“ ir taip pažeidė Lietuvos Respublikos reklamos įstatymą (toliau – Reklamos įstatymas).

Kaip rašoma Tarnybos pranešime žiniasklaidai, tyrimas pradėtas gavus Vilniaus apygardos prokuratūros persiųstą vartotojų prašymą įvertinti, ar bendrovės UAB „Kiaulių valdovai“ veidaknygės paskyroje platinamos reklamos atitinka Reklamos įstatymo nuostatas.

Tarnyba, ištyrusi užkandinės „Keulė rūkė“ veidaknygės paskyroje skelbtą vaizdinę ir rašytinę informaciją, nustatė, kad prašyme pateiktas vertinimas yra pagrįstas: UAB „Kiaulių valdovai“, siekdama ekonominės naudos, skleidė reklamą, kurioje Lietuvoje įregistruotų religinių bendruomenių religinius simbolius pateikė niekinamai ir taip pažeidė visuomenės moralės principus, ir skyrė sankciją – 1 500 eurų baudą.

Užkandinės „Keulė rūkė“ savininkai šį sprendimą planuoja skųsti.

Tiesos.lt primena, jog šio įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 1 punktu draudžiama visuomenės moralės principus pažeidžianti reklamą, o 10 punktu – reklama, niekinanti Lietuvoje įregistruotų religinių bendruomenių religinius simbolius. Sprendžiant, ar bendrovės veiksmai prieštarauja visuomenės moralės principams, būtina atsižvelgti į tai, kokių padarinių gali atsirasti ar atsiranda ne tik visuomenei, valstybei, bet ir atskiriems asmenims.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wanglili       2018-03-15 5:51
wanglili       2018-01-19 10:26
chenyingying       2017-11-30 5:12
wanglili       2017-11-20 6:37
xiaojun       2017-11-13 5:07
xiaojun       2017-11-13 5:06
Britka       2017-10-8 22:13

Reikia diskutuoti.Ar pastebėjote, kad beveik 99% krucifiksuose Jėzaus statulos prikaltos į delną,nors žinoma, kad Jėzus budeliu buvo prikaltas į riešus, tokia procedūra reiškė mirtį, gretimais du plėšikai buvo prikalti vinimis į delnus irgi ant kryžių, tokių atvejų  pas romėnų sargybą galima buvo už išpirką išlikti gyvam.Retai kur Jėzaus kančios vaizdas tikroviškas, gal tai alegorija,  kad bus išlaisvintas?,juk kryžius yra Romos kankintojų inventorius, turėjo griežtą apskaitą, ar nesityciojama iš krucifiksuose, kryžius paverčiamas stabo alegorija,dažnai matoma kryžius be Jėzaus skulptūrėlės, dažnu atveju kryžius neproporcingai didelis, kas diskutuosite parašykite.

s.m.       2017-10-8 16:57

patiko “vinies” komentaras grin
Tik nuo savęs pridėčiau, - leberastiškai-sodomokratiška kiauliuomenės dalis veikdama už kiaulinės saviraiškos laisvę turėtų palaikydama be Veterinarijos tarnybos leidimo (reiškia - nelegaliai) veikiančią kiaulidę išeiti į masinį mitingą kur nors prie Čepkelių raisto (jei dzūkai neišrūkys kadagiais) ar panašioj dumblynėj, pasikabinę (suvalkiečiui ačiū už apšvietimą) ant sprandų lentas “esu kiaulės rukė” ir įsivėrę į šnipus plieninio drato gabalus.

dėdės tomo trobelė       2017-10-8 2:28

čia panašiai kaip radikalūs islamistai Europoje: skleidžia savo totalitarinę ideologiją, prisidengdami nuomonių sklaida ir žmonių teisėmis. išmalt marmūzę šitiems pašlemėkams, bet kam teptis rankas į glitėsius ir dar suteikt dar vieną kozirį, kad “radikalai tamsybininkai puola”. šiurpina kitas: kiek yra palaikančių komentaruose šituos veikėjus , kiek yra neskiriančių patyčių nuo žodžio laisvės ir pagarbos kito nuomonei.jeigu tokie “moraliniai realityvistai” vyrauja, tai esam didelėj bėdoj, tiek mūsų valstybė, tiek aplamai vakarų civilizacija. pvz. kinai kažkodėl tuo neserga ir simptomus gydo drastiškai.

rūpestingąjam       2017-10-8 0:25

Šio portalo skaitytojams nepatinka ruskių deržavos fiureris putleris.
Daugiau- portalo skaitytojų bendruomenei maskolijos chaną arba niekina arba atvirai nekenčia.
Nepamename ir jokio portalo skaitytojų žavėjimosi aplink altorių šokinėjusiom pankėmis. Gal supainiojote su garbačiauskaičių, makaronyčių ir tiapkinų simpatijoms asirūkiusioms pacankėms?
Žmogeli, pabusk! Čia jokio dualumo problemos nėra. Kaip ir šansų sėti palankumą ruskynui.
O dabar malonėkite susiimti subinę į saujas ir pėdinti įprasta kryptimi- čiumodan > vokzal > matuška rassieja.
Atią.

Je suis Keulė Rūkė       2017-10-7 23:42

Sakykite kodėl jūs lietuviai tokie veidmainiai? Kai rusų merginos iš Pussy Riot darkėsi cerkvėje ir už tai buvo nubaustos jūs sakėte: ajajai, va koks blogas Putino režimas. Kai musulmonų fanatikai iššaudė Charlie Hebdo redakciją, jūs sakėte: fu, kokios bjaurybės islamo fundamentalistai ir užsidėjote plakatus su užrašu “Je suis Charlie”. Dabar gi kai lietuvių verslininkai panaudojo krikščioniškus asmenius savo reklamai, jūs beprotiškai piktinates. Ar ne veidmainiai? Akivaizdūs!

cvekas viniui       2017-10-7 22:35

Geležinė tiesa, bet ...jau po laiko.
Tai jau buvo. Nepastebėjote?
Nagi, pajudinkite atmintį.
Visi didžiausi kiaulesnukiai buvo surengę kiaulių festivalį pačiame sostapilio centre.
Jie ten viešai ėdė, rijo, puto kiaulienos sosyskas, patenkinti pozavo taukuotais snukiais prieš filadelfijų kameras.
Nematėte? Bent girdėti turėjote- kiaulių vadas Jukškiaulaitis labai garsiai reklamavosi.

Vinis       2017-10-7 20:05

Tie politikai, kurie slampinėjo po Vilnių užsikabinę užrašą “Charlie Hebdo”, dabar, gindami liberastinę kiaulių landynę, turėti išeiti į gatves su užrašu “Keulės rukė” arba su nupieštu kiaulės šnipu. Tai būtų pilietiška…

rename       2017-10-7 19:13

Suvalkijoje, tai, kas yra kiaulės užpakaliniame tarpukojyje, (subinės raukuose) -  vadinasi “rukė”.
Todėl tos mandrai besivadinančios subingalvių ėdalinês pavadinimą taip ir dera skaityti bei suvokti-
“Kiaulės rukė”.

lietuviui, krikščioniui, LR piliečiui       2017-10-7 17:06

Tikrai, kai būsite Vilniuje, užeikite į šią maitinimo įstaigą, kurią valdo UAB “Kiaulių valdovai”. Pagal nutylėjimą galima spėti, kad kiaulių valdovai įsteigė atitinkamą įstaigą, kurioje ir lankosi atitinkama publika.

lietuvis, krikščionis, LR pilietis       2017-10-7 16:32

Moralės principai? Kodėl katalikų moralės principai primetami visai Lietuvai. Jėzus Kristus nėra religinis simbolis. Jis asmuo. Simbolis - kryžius. Neišmanėliai. Pykit-epykit bet aš už Keule rūke! Kai būsiu Vilniuje specialiai užeisiu į šitą maitinimo įstaigą, ir jei nebus didelės grūsties joje pavalgysiu lietuviškų talibų, davatkų ir visų megztaberetininkų pykčiui.

Teisingai Tarabilda pastebėjo        2017-10-7 13:01

kad „Keulė rūkė“ yra “Charlie Hebdo” klonas.
Vis dėlto daug svarbiau patikimai atskleisti ir įvardyti, kas yra šių padugnių, kurių pavadinimas “kiaulėmis” būtų kiaulių įžeidimas, ideologiniai įkvėpėjai,
jų infernalinės pasaulėžiūros formuotojai. 
Pamatytume, kad tai visuomenėje didžiai gerbiami ir turtingi veikėjai,
mass media įžymybės (vien MTV nesibaigiančio erotinio popso pakaktų),
akademinio “elito” atstovai. Jų taikiklyje - vaikai, paaugliai ir jaunuoliai, kurių ideologiniam performatavimui metami didžiuliai pinigai.
Todėl privalome kiekvienas pagal savo padėtis gyvu pavyzdžiu bei žodžiu ieškoti kelių į jų širdis ir protus, paprastai, atvirai įvardyti naujai susiklosčiusią dalykų padėtį, “durti pirštu” į atgimstančio eurokomjaunimo kuopeles mokslo
ir kitose gerai penimų emancipatorių įstaigose, jų ideologinius guru.
Jei tautos suverenas nesusigrąžins per įstatymų leidžiamąją
ir vykdomąją valdžias jam priklausančio vaikų ir jaunimo u g d y m o
(pirmiausiai reikia l a v i n t i - ne bausti), jo turinio kontrolės,
greit regėsime orveliškus gyvulių ūkius su naujomis “rūkančių keulių” vadomis.
NK

E951       2017-10-7 12:31

šitie pyzdukai konjunktūrininkai gerai žino iš ko gaima šiais laikais tyčiotis,o iš tabu.

Norit išgirst žviegimą?       2017-10-7 10:23

Nutapykit KIAULĘ vaivorykštės spalvomis.

dream stalker        2017-10-7 10:17

“43 straipsnis
Valstybė pripažįsta tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas – jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai.
Valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos turi juridinio asmens teises.
Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai skelbia savo mokslą, atlieka savo apeigas, turi maldos namus, labdaros įstaigas ir mokyklas dvasininkams rengti.
Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai tvarkosi pagal savus kanonus ir statutus.
Bažnyčių bei kitų religinių organizacijų būklė valstybėje nustatoma susitarimu arba įstatymu.
Bažnyčių bei religinių organizacijų mokslo skelbimas, kita tikybinė veikla, taip pat maldos namai negali būti naudojami tam, kas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.
Lietuvoje nėra valstybinės religijos.”
———————-
Neomarksistinis čekistu režimas pelnitai trolina durna patriotini runkeli, kuris nežino savo konstitucijos.
Idomu kur tie patriotai konstitucijos gynejai?

G.P.       2017-10-7 7:08

Geras sprendimas. Neomarksistiniai “kiaulių valdovai” gavo pelnytą atlygį.


Rekomenduojame

Lyman Stone. Gimstamumo šuolis Lenkijoje

Vytautas Rubavičius: išgyvenu, kad Sąjūdžio dvasia seniai išblėso

Žymiausia Lietuvos disidentė s. F. Nijolė Sadūnaitė: mylėti savo priešą labai sudėtinga

Sekso ekonomika

A. Ramanausko-Vanago dukters Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės kalba per iškilmingą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą

Nuo bačkos. Liberalas A.Gelūnas: „Maniau ir tebemanau: Liberalų sąjūdis šauniausia, šiuolaikiškiausia, europietiškiausia politinė komanda Lietuvoje“

Kun. Robertas Skrinskas. Pamąstymai apie Lietuvą.

Geroji Naujiena: „Kas vykdo tiesą, tas eina į šviesą“

Liudvikas Jakimavičius. Lietuva tiems, kurie už Lietuvą!

Švenčiame Kovo 11-ąją – Lietuvos Vilties dieną

Verta prisiminti. 1990 m. kovo 11-oji – diena, kai Lietuva atgavo savo vardą, savo balsą

Algis Krupavičius. Refleksijos pagal Europos socialinį tyrimą. Politiškai apatiška ir išgalinta visuomenė

Vytautas Daujotis. Neapykantos kalba?

Algimantas Rusteika. Permainų dvelksmas

Algis Krupavičius. Refleksijos, arba Lietuva Europos socialinio tyrimo akimis

Kun. Robertas Grigas JAV teisėsaugai: Apginkite p. Neringos Venckienės teisę į bešališką ir teisingą teismą

Verta prisiminti. Kovo 11-osios Respublikos vizijos

Benas Johnsonas. ES fondai – „didžiausias Centrinės ir Rytų Europos korupcijos šaltinis“

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [1]

Aušrinė Balčiūnė. Kad atsilaikytume prieš blogį, turime sutelkti jėgas

Algimantas Zolubas. Diagnozė: sutrikęs protas, pasiligojusi valia?

Vertybinis lūžis. Stambulo konvencija: ar žmonija išsaugos moterį?

Laurynas Kasčiūnas, Albert Komar. G. Palucko socialdemokratų Tautinių mažumų įstatymas – meškos paslauga Lietuvai ir tautinėms bendrijoms

Vilniaus forumo kreipimasis į Lietuvos Respublikos piliečius dėl nacionalinės manifestacijos „Už Kovo 11-osios Respublikos idealus“

Sesuo Nijolė Sadūnaitė JAV Prezidentui Donaldui Trumpui: „Jokiu būdu neišduokite korumpuotai Lietuvos Respublikos teisėsaugai Neringos Venckienės“

Valdas Vasiliauskas. LRT – naujosios nomenklatūros tėvonija

Liutauras Stoškus. „Jei ši informacija yra teisinga, tai yra dugnas“

Povilas Urbšys. Apie V. Tomkaus „KGB voratinklį“

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(IV). Ar istorija yra gyvenimo mokytoja?

Vytautui Rubavičiui skirta signataro Donato Malinausko premija – sveikiname!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.