Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Šeimos politika

Lietuva telkiasi? Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimos teisę kartu su vaikais jaustis saugiai savo valstybėje“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 19 d. 3:43

26     

    

Lietuva telkiasi? Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimos teisę kartu su vaikais jaustis saugiai savo valstybėje“

Dalijamės mitingo, įvykusio lapkričio 18 d. Klaipėdoje, vaizdo įrašu (autorė – Ilona Ugintė).

Nors dar visai neseniai šūkis – „šeima turi jaustis saugiai valstybėje, kurią pati kuria, išlaiko bei gina ir kurios pagrindinis kertinis akmuo ji ir yra“ – būtų nuskambėjęs kaip savaime suprantamas dalykas, dabar, kai „Matuko reforma“ įteisino institucinį smurtą, ji tapo visuomenę telkiančia mintimi, pilietine pozicija.

Kitas piliečių susibūrimas už vaikystę be institucinio smurto numatytas lapkričio 25 dieną 13 val. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Puikus       2018-11-23 19:21

video ir komentavimas. Mieloji, turite gabumų, juos ir toliau naudokite Lietuvos labui. Lauksime jūsų video su komentavimu iš Vilniaus. AČIŪ, AČIŪ. Gyvenčiau Lietuvoj, tikrai sudalyvaučiau.

1:24 visiškai teisingai       2018-11-20 12:11

Bet…mano nuomone tik- Vilniaus policija gali užtverti kelius ir neleisti įvažiuoti į Vilnių. Va, jeigu visi važiuotų į gėjų paradą, tai, galimai, Vilniaus meras su policija sustabdytu visa eismą Vilniuje ir butų laisvos gatves ir įvažiavimai.

...       2018-11-20 0:14

Vilniuje vyks grandiozinis piketas,butu geriausiai,kad samdyti autobusus,zmones susimes uz kelione.Nebus vietos masinoms pastatyti.Cia vienintelis sansas buti vieningiems,turi iseiti visa LIETUVA,

Ekspertas       2018-11-19 22:42

Ne visi juk į gulagus papuolė, tik maža labai dalis (kaip šiandien atimta labai mažai vaikų anot šakalų). O įteisinus skundimo sistemą (kaip vaikų atvejų) ir šiandien atsirastų kam reikia vykti į gulagus. Jau nekalbant kad gulagą galima organizuoti ir civilizuotai - banko paskolomis ir greitaisiai kreditais.

22:48 am       2018-11-19 22:22

Gal tave mokykloje mokė pagal Birmontienės ir Grybauskaitės disertacijos darbus, pripažystamus tiek tarybinėje realybėje tiek “nepriklausomybės” iliuzijoje.

ekspertams.eu       2018-11-19 21:48

Skaitau ir nebesuprantu, ar komentuotojai kvaili, ar kitus durniais laiko. 1940 m.  sssr- patrauklus projektas? Ne tik savo lakstingala skaitykit. Ekspertizes pradekit nuo “Gulagu archipelago”. Bet mokykloj nemoke.

Kodėl       2018-11-19 21:36

Norvegija remia Lietuvos institucijas pinigais, jei ji nėra Europos sąjungos narė?

Ekspertas       2018-11-19 21:02

O kam tai naudinga? Žiūrėkite 1940 m. Tarybų sąjunga buvo gana patrauklus projektas - komunizmas, brolybė, šviesi ateitis ir t.t. Žmonėms po karo reikėjo ramybės ir daugelis pritarė tarybų valdžiai. O dabar kaip padaryti kad Rusija taptų patraukli. Juk ten siaučia irgi laukinis kapitalizmas bei socialinis darvinizmas. Komunizmo nepasiūlysi. Tai Lietuvoje su vykdomu genocidu, vaikų atiminėjimu žmonės bus privesti iki to (jei dar bus likę žmonių), kad Putino tvarką (ar netvarką, nesvarbu, likusį darbą padarys propaganda) priims su gėlėmis kaip jau yra buvę. Vakarai mums gali pasiūlyti dieduko lygio vadovavimą, apsiavusio vieną rudą, kitą - juodą batą.

avelė-Agnė       2018-11-19 20:15

Pagarba mylimų Valstiečių actovui Gerb. Pranckiečiui!

Aktinidijus Valstietys       2018-11-19 19:23

Nu tai ir reikalaukite sau į sveikatą:)
Seimas tikrai turi visas galias nepaisyti visokių patvorinių “reikalavimų”.
Ne tam atėjom į valdžią, kad atšaukinėtume savo pačių priimtus įstatymus.

Butina       2018-11-19 17:01

Būtina reikalauti, kad šia Valstybe Valstybėje iš vis atšauktų Seime, o ne reikalauti pakeisti poistatyminius iškraipymus. Ar jus tikri būsit, kad tokios iškrypusios vaikų teisių atstoves tyliai ramiai vėliau su tokiu socialiniu reikalų ministrų ( vėliau iliįs dar lojalesnis ) pasitvirtins kokiu tik reiks aktu, o mes net nežinosime?
Atšaukti, nes pati Lietuvos valstybe turi labai geru įstatymu ir jeigu labai reikia, Seimas tada turi galia taisyti poįstatyminius aktus, tvirtinti papildomus. Mūsų vaikai, mūsų valstybes ateitis, todel tik Seimas turi tureti galias.

Gintarė Bakūnaitė (Delfi)       2018-11-19 15:30

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/reforma-is-vidaus-prabilo-apie-ligoninese-apgyvendinamus-paimtus-vaikus-del-kursu-metamus-darbus-ir-pareigunu-patycias.d?id=79546491
Ji dirba viename provincijos globos centre, į kurį patenka iš šeimų paimti vaikai. Kaip tikina pašnekovė, jai tenka bendrauti ir su tais mažyliais ar paaugliais, kurie paimti iš tėvų vėliau priglaudžiami šeimynose ar pas budinčius globotojus, todėl esą iš arti mato įstatymo įgyvendinimo grimasas.

„Matome visokias vaikų, kurie atvežami pirmą kartą, reakcijas. Jie išsigandę, rėkia, klykia, neprisileidžia darbuotojų. Vaikai tiesiog nenori, kad prie jų liestųsi svetimi žmonės, todėl aš darau išvadą, kad tie vaikai yra neparuošti. Niekas jiems neaiškina, kur veža, kas su tavimi bus. Juos atveža, priduoda, dokumentus užpildo ir išvažiuoja. Mes priimam“, – apie nuo tėvų atskirtų vaikų emocijas pasakoja psichologė.
Jos teigimu, šiuo metu Lietuvoje trūksta ir budinčių globėjų, ir mobiliųjų komandų, akivaizdus esą ir specialistų kompetencijos nebuvimas. Be to, Agnės įsitikinimu, nei vaikai, nei šeimos nesulaukia tinkamos socialinės ir psichologinės pagalbos. „Dirba realiai tie patys socialiniai darbuotojai, kurie dirbo ir iki reformos, o jokių papildomų pagalbų, jokio papildomo nušvitimo kaip nebuvo, taip ir nėra. Čia yra didelis vaidinimas visuomenei. Kas nesusiduria, tas tiki, o kas susiduria, tas mato, kaip yra.
Pagrindinė problema, kad tie vaikai, kurie yra paimami iš šeimų ir kuriems yra nustatytas ir antras, ir pirmas grėsmės lygis, faktiškai negauna jokios pagalbos, kokia jiems yra būtina. Ir vaikai, ir šeimos taip pat. Kas buvo pasiekta tuo įstatymu, kad vaikai yra paimami iš šeimų, o toliau viskas paleidžiama pavėjui“, – vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos įgyvendinimą kritikuoja Agnė.
Kūdikiai vežami į globos centrus, šeimynos perpildytos Pašnekovė stebisi, kodėl reformuojant sistemą nebuvo galima „tiesiog matematiškai“ paskaičiuoti, kiek yra iš nesaugios aplinkos paimamų vaikų ir kiek budinčių globėjų tam reikia. Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos duomenimis, nuo šių metų liepos 1 d. iki spalio pabaigos iš nesaugios aplinkos buvo paimti 1409 vaikai. Toje pačioje sistemoje skelbiama, kad spalio pabaigoje Lietuvoje buvo 158 asmenys ar šeimos, pasirengusios globoti vaiką. „Viešojoje erdvėje tos problemos kyla viena po kitos ir mes matome visokias grimasas, kurias turbūt atnešė nevykęs to įstatymo įgyvendinimas. Tiksliau, labai labai didelis nepasirengimas įstatymo įgyvendinimui“, – sako psichologė.
Agnės tikinimu, didžioji dalis iš nesaugios aplinkos ar šeimų paimtų vaikų, kurių dėl vienų ar kitų priežasčių negali priimti giminaičiai, patenka į institucinę globą – vaikų centrus ar šeimynas. „Vaikas ten gyvena su kitais vaikais. Jie labai skirtingo amžiaus, skirtingų problematikų, yra ir trijų metukų vaikų, ir paauglių. Vaikų tikrai daug, tos laikinos šeimynos yra perpildytos, pagal visas normas ten neturėtų būti tiek vaikų, bet… Suprantat, sistema stumia – priimkit ir viskas, mes neturime, kur dėti, vežti reikia. Pas mus buvo tokių situacijų, kai buvo paimti kūdikiai. Juos ligoninė priėmė apžiūrėti, nes paprastai vaikas yra apžiūrimas. Po apžiūros, po poros dienų, kas irgi pažeidžia visas nuostatas, tie vaikeliai, kuriems nėra net metukų, buvo globos centruose. Įsivaizduokit, kokia situacija. Mums pučia visokius burbulus, o realybė yra baisi“, – sako psichologė.
Jos teigimu, šiuo metu ne vienoje šeimynoje gyvena ir po 15–18 vaikų. DELFI primena, kad šeimynos – tai pelno nesiekianti įstaiga, kurioje šeimos aplinkoje gali būti globojami šeši ir daugiau vaikų, tačiau globotinių skaičius su savais vaikais šeimynoje negali būti didesnis nei 12.

 

 

 

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-19 14:29

(pataisyta)
Nuo lapkričio 5-tos, Monikai Garbačiauskaitei - Budrienei buvo rašomi raginimai duoti pažadėtą atsakymą po rezoliucijos įteikimo ir vykdyti 2018 spalio 22-os rezoliucijos nurodymus bei reikalavimus.
Tik šiandien Monika parašė va tokį atsakymą
“Laba diena,
Mes į ją jau atsakėme.”
Dabar aiškinamės kur gi tas Monikos atsakymas nuėjo ir koks turinys to atsakymo.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-19 14:26

Nuo lapkričio 5-tos, Monikai Garbačiauskaitei - Budrienei buvo rašomi raginimai duoti pažadėtą atsakymą po rezoliucijos įteikimo ir vykdyti 2018 spalio 22-os rezoliucijos nurodymus bei reikalavimus.
Tik šiandien Monika parašė va tokį atsakymą
“Laba diena,
Mes į ją jau atsakėme.”
Dabar aiškinamės kus gi tas Monikos atsakymas nuėjo ir koks turinys to atsakymo.

to fanė-Agnė 8:09 ir >Fanei Agnei...       2018-11-19 13:14

Nesuprato Jūsų žanro ir ironijos kai kurie komentatoriai, nesuprato…
Bet privalėtų. Rudenį ir taip daug prieblandos.

Mokymai       2018-11-19 12:55

Psichologines paramos ir konsultavimo centras Kaune vykdo tokius projektus:  1. Nevyriausybinių organizacijų teikiamų paslaugų rizikos vaikams ir šeimoms plėtra, pasinaudojant norvegų patirtimi: 2. Savivaldybių įstaigų specialistų gebėjimų dirbti su probleminėmis šeimomis stiprinimas, pasinaudojant norvegų patirtimi / Strengthening the capacities of Municipality institutions professionals’ to work with risk families leveraging Norwegian experience

Dėl Perednio       2018-11-19 12:55

O kas dar nepastebėjo, kad Perednis yra pats toks. Tarp kitko, kaip sistema gražiai sudorojo ir mūsų dvasiškąjį, vėjų pasakotoją, senuką verslininką. Jei leidžiama turėti savo radiją, tai būk mielas grok muziką, reklamuok savo verslą, bet žinios ir politika bus mūsų.

overlook hotel       2018-11-19 11:49

šiandien per ŽR “Įvykiai ir komentarai” tadas ignatavičius (L.Rytas) šiuos žmones išvadino vos ne vatnykais. kaip perėdnis sugeba tokio sbrodo prisikviest į savo laidas?

Vilnietis       2018-11-19 10:26

O LRT nerodo. Šikalienės šūdą mala - tokių patiekalu Lietuvą 26 metu maitina.

>Fanei Agnei...       2018-11-19 10:00

Grįžk į mokyklą pasimokyti sakinius rašyti be gramatinių klaidų.Gėda,gėda,gėda.Už
lango XXI amžius ,o greta mūsų yra beraščių.
Žmonės ginkit savo šeimas,kitaip smogikų ordos sutraiškys po vieną.Jau vieną kartą
parodė Garliavoje kaip moka ir gali valdžia smurtauti prieš savo pilietį.Šitaip
pamynė laisvos ir demokratiškos visuomenės užuomazgas.Dar Lietuvoje okupacija nebaigta,Sąjūdžio siekiai neįgyvendinti iki galo.Be sąjūdžio ir vienybės Lietuvai neišgyventi.Neleiskite Lietuvai tapti be lietuvių(Suslovo siekis).

buvo mestos didelės pajėgos       2018-11-19 9:25

visi potencialūs ekstremistai (sąžiningi lietuviai - katalikai) buvo teisėsaugos aktyviai sekami.
aišku, prieš protesto dalyvius bus imtasi įvairių sankcijų: atleidimai iš darbų, padidinti mokesčiai, išrašytos baudos, paskleisti šmeižtai ir t.t.
valdantis komunistinis-kgbistinis (rusiškai-žydiškas, pederastinis-pedofilinis) klanas saugo savo valdžią, privilegijas

Jungtinėms Lozungų Pajėgoms       2018-11-19 7:35

Gal tiesiog lozungų per mažai paskelbėte- paskelbkite dar daugiau lozungų.
Sureaguos. Darniu žvengimu:)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-19 7:21

Būtent : )
Be Lietuvos radijo ir televizijos, Sąjūdis - netikras.
Nuo lapkričio 5-tos, Monikai Garbačiauskaitei - budrienei rašomi raginimai vykdyti 2018 spalio 22-os rezoliucijos nurodymus bei reikalavimus. Nereaguoja bjaurybė.

fanė-Agnė       2018-11-19 7:09

Tie protiastuotojei yra Tautos priešaj- jie tikrai niamyli Gerb. Ramūno ir Gerb. Širynckienės. Jie yra prieš Mūsų isirinktą  mylimą Valstiečiū valdžę!

To LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-11-19 7:05

Patikslinimas:Be Lietuvos radijo ir televizijos, Sąjūdis - netikras.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-19 5:38

Be LRT, Sąjūdis - netikras.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.