Šeimos politika

Už lytinio švietimo slypi savi interesai

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 18 d. 20:24

2     

    

Už lytinio švietimo slypi savi interesai

Aida Valinskienė | „Vakaro žinios“

Laisvos visuomenės instituto atstovai Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vakar pateikė skundą, prašydami įvertinti Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės veiksmus, susijusius su lytinio švietimo diegimu Lietuvoje ir užkertant kelią lytiniam ugdymui. Seimo narės interesai klausimų kelia ir Seimo nariui Povilui Urbšiui bei kitiems specialistams.

Laisvos visuomenės instituto direktorės Kristinos Zamarytės-Sakavičienės teigimu, pagal Registrų centro duomenis M.A.Pavilionienė yra Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos tarybos pirmininkė. Tačiau savo Viešų ir privačių interesų deklaracijoje ji tik nurodo, kad yra narė. Vien šis neatitikimas jau pats savaime yra Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimas.

Negana to, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, žinoma kaip lytinio švietimo ir kontraceptinių priemonių propaguotoja, savo internetiniame tinklalapyje nurodo, kad jų tikslas – „jaunų žmonių poreikio turėti saugų lytinį gyvenimą ugdymas“. Šiuo tikslu gegužės 12 d. Seimo narė M.A.Pavilionienė surengė spaudos konferenciją lytinio švietimo tema. Joje dalyvavo net keli asociacijos nariai, tačiau pati Seimo narė savo priklausymo šiai organizacijai nedeklaravo. Tuo metu spaudos konferencijoje buvo akivaizdžiai siekiama paveikti švietimo ir mokslo ministrės sprendimą, susijusį su lytiškumo ugdymo programa. Šį siekį tiesiogiai įvardijo Seimo narės sekretorius Mindaugas Kluonis: „kad ministrė nedrįstų pasirašyti programos“.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nustato, kad asmuo, kuris turi tam tikrų interesų visuomeninėse ar kitokiose organizacijose, privalo nusišalinti nuo sprendimų svarstymo ar priėmimo, jeigu tai gali sukelti interesų konfliktą. Įstatymas nustato ir tai, kad asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali naudoti savo pareigų, galių ir vardo siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų interesų konfliktą.

„Mūsų įsitikinimu, Seimo narė veikė pažeisdama Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą – suorganizuodama spaudos konferenciją, kurios tikslas buvo paveikti švietimo ir mokslo ministrės sprendimą, naudojo savo pareigas, galias ir vardą siekdama tam tikrų interesų“, – teigia K.Zamarytė-Sakavičienė.

M.A.Pavilionienės veikla siekiant diegti lytinį švietimą panašių abejonių sukėlė ir Seimo nariui P.Urbšiui. Anot jo, ne paslaptis, kad Seimo narės atstovaujama Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija yra Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos narė, kuriai priklauso ir vienas prezervatyvų prekės ženklas. Tad logiška, kad į seksualines problemas asociacijos nariai žiūri iš vartotojiškos pozicijos – tai susiję su rinkodariniais dalykais, kurie didina prezervatyvų paklausą tarp jaunimo.

Vytauto Didžiojo universiteto Santuokos ir šeimos studijų centro profesorės dr. Birutės Obelienienės teigimu, lytinis ugdymas ir lytinis švietimas – du visiškai skirtingi dalykai. Pagrindiniai lytinio švietimo propaguotojai yra Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, kuriai priklauso Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija. 2013 m. M.A.Pavilionienė atstovavo asociacijai 41-ajame Europos regioninio tinklo susitikime, kur ir buvo patvirtintas siekis, kad iki 2020 m. visoje Europoje būtų įdiegtas visuotinis lytinis švietimas. Renginyje priimtos ir lytinio švietimo gairės, kurių esmė – lytinis malonumas turi tapti lytinio švietimo ašimi.

„Visuotinis lytinis švietimas sukurtas ir įgyvendinamas skandalingai pasaulyje pagarsėjusios Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos. Skelbta, kad pagrindinis šios organizacijos uždarbis yra iš abortų, kontraceptikų ir prezervatyvų biznio, – teigia B.Obelienienė. – Tad visuotinis lytinis švietimas, kurį norima taip agresyviai atnešti į Lietuvą, yra ne kas kita, kaip vaikų sudominimas seksu ir kartu minėtų produktų vartotojų skaičiaus padidinimas.“

„Komedija. Kadaise dvi kadencijas buvau Šeimos planavimo ir lytinio švietimo asociacijos prezidentė, o dabar esu eilinė narė. Neturiu jokių finansinių interesų – tai yra mano visuomeninė veikla ir niekas man negali jokių priekaištų pareikšti“, – teisinosi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O konservatoriai tyli....       2016-05-19 8:20

aš irgi netikiu tuo ambasadoriumi. Kokie “įdomūs” konservatorių bendrakeleivių pasirinkimai - marinos-aušrinės sūnus, liberalai-vagys. O Vytautas Landsbergis net Katedros šventoriuje šoka - nemalonus reginys. Ir tai jiems norma… Labai liūdnas vaizdelis. Apmaudu - visada už juos balsavau…

isivaizduokite, kas butu,       2016-05-19 4:45

jei Marinos Vakarinos sunus anbasadorius pataptu LR prezidentu?! Lietuva taptu pedu zeme. Ne, ne Marijos, bet pedu! Aciu tautieciams uz kova su isigimele!

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.