Šeimos politika

Už lytinio švietimo slypi savi interesai

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 18 d. 20:24

2     

    

Už lytinio švietimo slypi savi interesai

Aida Valinskienė | „Vakaro žinios“

Laisvos visuomenės instituto atstovai Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vakar pateikė skundą, prašydami įvertinti Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės veiksmus, susijusius su lytinio švietimo diegimu Lietuvoje ir užkertant kelią lytiniam ugdymui. Seimo narės interesai klausimų kelia ir Seimo nariui Povilui Urbšiui bei kitiems specialistams.

Laisvos visuomenės instituto direktorės Kristinos Zamarytės-Sakavičienės teigimu, pagal Registrų centro duomenis M.A.Pavilionienė yra Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos tarybos pirmininkė. Tačiau savo Viešų ir privačių interesų deklaracijoje ji tik nurodo, kad yra narė. Vien šis neatitikimas jau pats savaime yra Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimas.

Negana to, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, žinoma kaip lytinio švietimo ir kontraceptinių priemonių propaguotoja, savo internetiniame tinklalapyje nurodo, kad jų tikslas – „jaunų žmonių poreikio turėti saugų lytinį gyvenimą ugdymas“. Šiuo tikslu gegužės 12 d. Seimo narė M.A.Pavilionienė surengė spaudos konferenciją lytinio švietimo tema. Joje dalyvavo net keli asociacijos nariai, tačiau pati Seimo narė savo priklausymo šiai organizacijai nedeklaravo. Tuo metu spaudos konferencijoje buvo akivaizdžiai siekiama paveikti švietimo ir mokslo ministrės sprendimą, susijusį su lytiškumo ugdymo programa. Šį siekį tiesiogiai įvardijo Seimo narės sekretorius Mindaugas Kluonis: „kad ministrė nedrįstų pasirašyti programos“.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nustato, kad asmuo, kuris turi tam tikrų interesų visuomeninėse ar kitokiose organizacijose, privalo nusišalinti nuo sprendimų svarstymo ar priėmimo, jeigu tai gali sukelti interesų konfliktą. Įstatymas nustato ir tai, kad asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali naudoti savo pareigų, galių ir vardo siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų interesų konfliktą.

„Mūsų įsitikinimu, Seimo narė veikė pažeisdama Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą – suorganizuodama spaudos konferenciją, kurios tikslas buvo paveikti švietimo ir mokslo ministrės sprendimą, naudojo savo pareigas, galias ir vardą siekdama tam tikrų interesų“, – teigia K.Zamarytė-Sakavičienė.

M.A.Pavilionienės veikla siekiant diegti lytinį švietimą panašių abejonių sukėlė ir Seimo nariui P.Urbšiui. Anot jo, ne paslaptis, kad Seimo narės atstovaujama Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija yra Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos narė, kuriai priklauso ir vienas prezervatyvų prekės ženklas. Tad logiška, kad į seksualines problemas asociacijos nariai žiūri iš vartotojiškos pozicijos – tai susiję su rinkodariniais dalykais, kurie didina prezervatyvų paklausą tarp jaunimo.

Vytauto Didžiojo universiteto Santuokos ir šeimos studijų centro profesorės dr. Birutės Obelienienės teigimu, lytinis ugdymas ir lytinis švietimas – du visiškai skirtingi dalykai. Pagrindiniai lytinio švietimo propaguotojai yra Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, kuriai priklauso Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija. 2013 m. M.A.Pavilionienė atstovavo asociacijai 41-ajame Europos regioninio tinklo susitikime, kur ir buvo patvirtintas siekis, kad iki 2020 m. visoje Europoje būtų įdiegtas visuotinis lytinis švietimas. Renginyje priimtos ir lytinio švietimo gairės, kurių esmė – lytinis malonumas turi tapti lytinio švietimo ašimi.

„Visuotinis lytinis švietimas sukurtas ir įgyvendinamas skandalingai pasaulyje pagarsėjusios Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos. Skelbta, kad pagrindinis šios organizacijos uždarbis yra iš abortų, kontraceptikų ir prezervatyvų biznio, – teigia B.Obelienienė. – Tad visuotinis lytinis švietimas, kurį norima taip agresyviai atnešti į Lietuvą, yra ne kas kita, kaip vaikų sudominimas seksu ir kartu minėtų produktų vartotojų skaičiaus padidinimas.“

„Komedija. Kadaise dvi kadencijas buvau Šeimos planavimo ir lytinio švietimo asociacijos prezidentė, o dabar esu eilinė narė. Neturiu jokių finansinių interesų – tai yra mano visuomeninė veikla ir niekas man negali jokių priekaištų pareikšti“, – teisinosi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O konservatoriai tyli....       2016-05-19 8:20

aš irgi netikiu tuo ambasadoriumi. Kokie “įdomūs” konservatorių bendrakeleivių pasirinkimai - marinos-aušrinės sūnus, liberalai-vagys. O Vytautas Landsbergis net Katedros šventoriuje šoka - nemalonus reginys. Ir tai jiems norma… Labai liūdnas vaizdelis. Apmaudu - visada už juos balsavau…

isivaizduokite, kas butu,       2016-05-19 4:45

jei Marinos Vakarinos sunus anbasadorius pataptu LR prezidentu?! Lietuva taptu pedu zeme. Ne, ne Marijos, bet pedu! Aciu tautieciams uz kova su isigimele!


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.