Demokratija ir valdymas

Už kvietimą jungtis prie pilietinių iniciatyvų Lietuvoje gresia bauda

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 29 d. 9:59

7     

    

Už kvietimą jungtis prie pilietinių iniciatyvų Lietuvoje gresia bauda

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) kvietimą dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje arba viešame renginyje gali prilyginti pasiūlymui pirkti prekę ar paslaugą ir už tai numato baudą iki 3 tūkst. eurų. „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) nesutinka su tokia Inspekcijos pozicija ir mano, kad tai varžo nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą.

TILS šių metų gruodžio mėn. gavo VDAI sprendimą, kad be išankstinio sutikimo elektroniniu paštu siunčiami kvietimai jungtis prie skaidrumo ar pilietinių iniciatyvų Lietuvoje laikomi tiesiogine rinkodara. Tai reiškia, kad nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, elektroniniu paštu siunčiantiems kvietimus į viešus renginius ar informaciją apie pilietines iniciatyvas, gresia bauda iki 3 tūkst. eurų.

Pavyzdžiui, pagal VDAI bet kokie kvietimai aukoti maistą nepasiturintiems, rinkti šiukšles mieste arba padėti neįgaliesiems gali būti laikomi tiesiogine rinkodara ir juos siųsti galima tik iš anksto gavus žmonių leidimą  ar kitais išimtiniais atvejais.

„Pasirodo, pilietinės iniciatyvos Lietuvoje gali būti prilygintos kavos aparatų prekybai ar masažo salonų paslaugoms. Neįtikėtina, bet siūlymas prisidėti prie NVO iniciatyvų ar kvietimas į viešą renginį gali būti suvokiamas kaip tiesioginė rinkodara. Tai varžo nevyriausybines organizacijas, kurios dažniausiai veikia dėl viešojo intereso ir nesiekia pelno“, – teigė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

TILS atkreipia dėmesį, kad iki šiol Lietuvos įstatymuose neapibrėžta, ką tiksliai derėtų laikyti „preke“ arba „paslauga“ ne pelno siekiančioje veikloje. VDAI taip pat neturi jokių gairių, kurios padėtų NVO suprasti, kas yra tiesioginė rinkodara jų veikloje, o kas – ne.

TILS ragina kuo įmanoma greičiau susitarti, kaip NVO gali bendrauti su Lietuvos gyventojais ir įstaigų atstovais bei aiškiai numatyti, kad kvietimai jungtis prie pilietinių ne pelno siekiančių iniciatyvų nebūtų laikomi tiesiogine rinkodara. Šia proga TILS siūlo patikslinti naujai ruošiamą Asmens duomenų apsaugos įstatymo projektą.

VDAI sprendimą TILS atžvilgiu priėmė po to, kai į Inspekciją kreipėsi viešosios įstaigos atstovas, gavęs TILS kvietimą prisijungti prie NVO skaidrumą skatinančios iniciatyvos „NVOatlasas.lt“.

„NVOatlasas.lt“ – tai savanoriškas NVO registras, kuriame savo paskyras sukūrė daugiau nei 2 300 organizacijų. Portale organizacijos skatinamos viešinti informaciją apie savo veiklas, finansus ir geriau pristatyti save gyventojams bei partneriams.

TILS atsakymą VDAI rasite ČIA, o VDAI nurodymą TILS – ČIA.

Šaltinis: transparency.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aksioma       2017-01-3 20:33

Įdomu kas pasiūlė tokį potvarkį?Labai norėtųsi žinoti tokio žymaus veikėjo ,,Tautos labui”, pavardę.Ir kodėl niekas neužprotestuoja šio aiškiai diskriminuojančio visuomenės nuomonę, ir aiškiai varžančio Konstitucijos garantuojamą asmens žodžio laisvę, fakto?Konstitucija garantuoja ir saugo visuomenės interesą būti informuotai.///Reikia paduoti į teismą niekdarį(ius)sugalvojusius tokią šunybę!(ko gero vėl šedbarai su sabatauskais pasistengė)

kažką labai primena...       2016-12-29 22:10

spėju, kad sekančiu žingsniu turėtų būti steigimas Nacionalinės gvardijos, kuriai bus leista šaudyti “brangiuslietuvosžmones” už iniciatyvas…

Nepasirašysiu        2016-12-29 19:01

Lietuvos oligarchu ir p. Soroso remiama, savo tarybos sudėti slepianti TILS tikrai neturėtų pries tai sutikimo nedavusiems piliečiams siusti informacijos apie savo “iniciatyvas”.
Kokias pergales pries korupcija per savo darbo metus Lietuvoje TILS yra pasiekusi?

Tikri idiotai dirba       2016-12-29 13:24

toje VDAI. Už tokius jų nurodimus reikia bausti 10000 jevrų bauda, kad kitą kartą nekiltų noras nurodinėti ką daryti pilietiniai iniciatyvai. Tai čia skaitosi laisvoj Lietuvoj gyvenam? Karbauski naikink tą idiotų gauja.

joo       2016-12-29 12:17

jo, uždrauskit visokias rekalamas, visokias akcijų reklamas kad žmonės nesijungtų į perkamas grupes ir tegul nekiša reklamų neprekybinėse internetiniuose svetainėse - užkniso negyvai, kai man ko reikės - pasieškosiu ir susieškosiu, ir nebalzginkit žmonėms galvų, ir tegul nekaišioja visokių lankstinukų į pašto dėžutes - užkniso negyvai ir naikinamų medžių gaila naudojamų neprašomom reklamom vėliau išmetamom į konteinerius.

nenustebino       2016-12-29 11:06

Nieko čia stebėtino; vyriausybinės organizacijos ir sukurtos tam, kad klerkai galėtų varžyti visuomenės laisves ir iniciatyvas. Valdžios įsivaizdavimu; kuo daugiau suvaržymų ir “tvarkos”, kuo daugiau įstatymų , reglamentuojančių, kiekvieno mūsų nusibe..dėjimą, tuo stipresnė valstybė ir tuo komfortiškesnis valdžios “stabilumas.”
Laisvė visada pavojuje ir jos kiekis visada atvirkščiai proporcingas klerkų laisvei veikti pagal pastarujų užmačias.

p.Muravjovai,       2016-12-29 10:18

ar gali kas nors sutvarkyti tų greitųjų kreditų firmeles, kurios savo reklamą kiša ko ne į kiekvieną interneto puslapį, bet dar blogiau - siunčia pasiūlymus į mobiliuosius telefonus ir niekaip negalima jų atsikratyti. Tenka keisti telefono numerius.

Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.