Demokratija ir valdymas

Už kvietimą jungtis prie pilietinių iniciatyvų Lietuvoje gresia bauda

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 29 d. 9:59

7     

    

Už kvietimą jungtis prie pilietinių iniciatyvų Lietuvoje gresia bauda

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) kvietimą dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje arba viešame renginyje gali prilyginti pasiūlymui pirkti prekę ar paslaugą ir už tai numato baudą iki 3 tūkst. eurų. „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) nesutinka su tokia Inspekcijos pozicija ir mano, kad tai varžo nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą.

TILS šių metų gruodžio mėn. gavo VDAI sprendimą, kad be išankstinio sutikimo elektroniniu paštu siunčiami kvietimai jungtis prie skaidrumo ar pilietinių iniciatyvų Lietuvoje laikomi tiesiogine rinkodara. Tai reiškia, kad nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, elektroniniu paštu siunčiantiems kvietimus į viešus renginius ar informaciją apie pilietines iniciatyvas, gresia bauda iki 3 tūkst. eurų.

Pavyzdžiui, pagal VDAI bet kokie kvietimai aukoti maistą nepasiturintiems, rinkti šiukšles mieste arba padėti neįgaliesiems gali būti laikomi tiesiogine rinkodara ir juos siųsti galima tik iš anksto gavus žmonių leidimą  ar kitais išimtiniais atvejais.

„Pasirodo, pilietinės iniciatyvos Lietuvoje gali būti prilygintos kavos aparatų prekybai ar masažo salonų paslaugoms. Neįtikėtina, bet siūlymas prisidėti prie NVO iniciatyvų ar kvietimas į viešą renginį gali būti suvokiamas kaip tiesioginė rinkodara. Tai varžo nevyriausybines organizacijas, kurios dažniausiai veikia dėl viešojo intereso ir nesiekia pelno“, – teigė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

TILS atkreipia dėmesį, kad iki šiol Lietuvos įstatymuose neapibrėžta, ką tiksliai derėtų laikyti „preke“ arba „paslauga“ ne pelno siekiančioje veikloje. VDAI taip pat neturi jokių gairių, kurios padėtų NVO suprasti, kas yra tiesioginė rinkodara jų veikloje, o kas – ne.

TILS ragina kuo įmanoma greičiau susitarti, kaip NVO gali bendrauti su Lietuvos gyventojais ir įstaigų atstovais bei aiškiai numatyti, kad kvietimai jungtis prie pilietinių ne pelno siekiančių iniciatyvų nebūtų laikomi tiesiogine rinkodara. Šia proga TILS siūlo patikslinti naujai ruošiamą Asmens duomenų apsaugos įstatymo projektą.

VDAI sprendimą TILS atžvilgiu priėmė po to, kai į Inspekciją kreipėsi viešosios įstaigos atstovas, gavęs TILS kvietimą prisijungti prie NVO skaidrumą skatinančios iniciatyvos „NVOatlasas.lt“.

„NVOatlasas.lt“ – tai savanoriškas NVO registras, kuriame savo paskyras sukūrė daugiau nei 2 300 organizacijų. Portale organizacijos skatinamos viešinti informaciją apie savo veiklas, finansus ir geriau pristatyti save gyventojams bei partneriams.

TILS atsakymą VDAI rasite ČIA, o VDAI nurodymą TILS – ČIA.

Šaltinis: transparency.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aksioma       2017-01-3 20:33

Įdomu kas pasiūlė tokį potvarkį?Labai norėtųsi žinoti tokio žymaus veikėjo ,,Tautos labui”, pavardę.Ir kodėl niekas neužprotestuoja šio aiškiai diskriminuojančio visuomenės nuomonę, ir aiškiai varžančio Konstitucijos garantuojamą asmens žodžio laisvę, fakto?Konstitucija garantuoja ir saugo visuomenės interesą būti informuotai.///Reikia paduoti į teismą niekdarį(ius)sugalvojusius tokią šunybę!(ko gero vėl šedbarai su sabatauskais pasistengė)

kažką labai primena...       2016-12-29 22:10

spėju, kad sekančiu žingsniu turėtų būti steigimas Nacionalinės gvardijos, kuriai bus leista šaudyti “brangiuslietuvosžmones” už iniciatyvas…

Nepasirašysiu        2016-12-29 19:01

Lietuvos oligarchu ir p. Soroso remiama, savo tarybos sudėti slepianti TILS tikrai neturėtų pries tai sutikimo nedavusiems piliečiams siusti informacijos apie savo “iniciatyvas”.
Kokias pergales pries korupcija per savo darbo metus Lietuvoje TILS yra pasiekusi?

Tikri idiotai dirba       2016-12-29 13:24

toje VDAI. Už tokius jų nurodimus reikia bausti 10000 jevrų bauda, kad kitą kartą nekiltų noras nurodinėti ką daryti pilietiniai iniciatyvai. Tai čia skaitosi laisvoj Lietuvoj gyvenam? Karbauski naikink tą idiotų gauja.

joo       2016-12-29 12:17

jo, uždrauskit visokias rekalamas, visokias akcijų reklamas kad žmonės nesijungtų į perkamas grupes ir tegul nekiša reklamų neprekybinėse internetiniuose svetainėse - užkniso negyvai, kai man ko reikės - pasieškosiu ir susieškosiu, ir nebalzginkit žmonėms galvų, ir tegul nekaišioja visokių lankstinukų į pašto dėžutes - užkniso negyvai ir naikinamų medžių gaila naudojamų neprašomom reklamom vėliau išmetamom į konteinerius.

nenustebino       2016-12-29 11:06

Nieko čia stebėtino; vyriausybinės organizacijos ir sukurtos tam, kad klerkai galėtų varžyti visuomenės laisves ir iniciatyvas. Valdžios įsivaizdavimu; kuo daugiau suvaržymų ir “tvarkos”, kuo daugiau įstatymų , reglamentuojančių, kiekvieno mūsų nusibe..dėjimą, tuo stipresnė valstybė ir tuo komfortiškesnis valdžios “stabilumas.”
Laisvė visada pavojuje ir jos kiekis visada atvirkščiai proporcingas klerkų laisvei veikti pagal pastarujų užmačias.

p.Muravjovai,       2016-12-29 10:18

ar gali kas nors sutvarkyti tų greitųjų kreditų firmeles, kurios savo reklamą kiša ko ne į kiekvieną interneto puslapį, bet dar blogiau - siunčia pasiūlymus į mobiliuosius telefonus ir niekaip negalima jų atsikratyti. Tenka keisti telefono numerius.


Rekomenduojame

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.