Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Krikščionių pilietinis veikimas

Už ką balsuotų emeritas arkiv. Sigitas Tamkevičius

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 4 d. 20:48

12     

    

Už ką balsuotų emeritas arkiv. Sigitas Tamkevičius

Dalijamės emerito arkiv. Sigito Tamkevičiaus replika perskaičius, kaip numanome, Lietuvių katalikų mokslo akademijos akademiko dr. Pauliaus Subačiaus straipsnį „Katalikų, žydų ir pagonių prezidentas“.

Perskaičiau katalikiškame portale priešrinkiminį straipsnį ir kai kurios mintys gerokai nustebino. Pavyzdžiui, teigiama, kad katalikams neturėtų rūpėti, ar kandidatas į prezidentus yra katalikas, liberalas ar turintis kitokius įsitikinimus, svarbu, kad jam rūpėtų bendrasis gėris.

Negaliu tokiai nuomonei pritarti, nes visi kandidatai prieš rinkimus pasako daug gerų žodžių, tačiau kiek tie žodžiai taps tikrove, labai priklausys nuo kandidato moralinių vertybių.

Nesvyruodamas balsuočiau už tokį kandidatą, kuris turėtų gilius krikščioniškus pamatus, kokius turėjo, pvz., pal. Teofilius Matulionis, kun. Juozas Zdebskis ir daugelis kitų lietuvių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Puikus        2019-05-7 15:18

taiklus ir teisingas Raigerdo komentaras.

O Šv. Rašte       2019-05-6 15:15

aiškiai įspėjama, kad reikia žiūrėti į darbus, o ne tikėti žodžiais. Tik darbai gali pasakyti apie žmogų.

doleriams       2019-05-5 19:55

Iš Jurgos Tvaskienės str Lietuvos žiniose, 2010 m., perspausdintas ekspertai.eu, 2019-01-30 ir LL 2019-02-2-9 Nr.5:

,,1999-2002 metais Lietuvos teisėsaugininkai vykdė net kelis stambius su pedofilija susijusius tyrimus. Abiejuose minėti Vilniuje 1996-aisiais įsteigtų nevyriausybinių globos namų ,,Atsigręžk į vaikus” auklėtiniai. /.../ Kaip ir Latvijoje, pedofilijos verslo ištakų Lietuvoje pirmiausia derėjo ieškoti ministerijose, tarp švietimo ir vaikų teisių apsaugos valdininkų. Tačiau niekas neieškojo.
,,Atsigręžk į vaikus” pagrindinė steigėja, valdybos pirmininkė liberalcentristė Giedrė Kvieskienė šiuo metu yra daugybe vaikais besirūpinančių organizacijų susivienijimo ,,NVO vaikams konfederacija” garbės prezidentė, pačios prie Vilniaus pedagoginio universiteto įkurto Socialinės komunikacijos instituto vadovė. Tais laikais ji dirbo Švietimo ir mokslo ministerijos Papildomo ugdymo skyriaus vedėja.
Tarp šių globos namų kūrėjų - ir įtakingas socialdemokratas, ilgametis Seimo bei Europos parlamento narys Aloyzas Sakalas. /.../ Lietuvoje saugiai egzistavo pedofilų tinklas, globojamas teisėsaugos - nesuprantamai švelnūs teismo nuosprendžiai iškrypėliams ir vaikų pornografijos platintojams, įslaptintos p-edofilų bylos. Tose faktiškai nuo visuomenės nuslėptose bylose sutinkame tuos pačius prokurorus ir teisėjus, kurie dabar tiria Kauno pedofilijos skandalą.”

Raigerdas        2019-05-5 19:07

Nepagalvočiau, kad emeritas arkiv. Sigitas Tomkevičius yra toks atsilikęs žmogus. Šitas jo pareiškimas yra apgailėtinas ir tikrai nėra padiktuotas tikinčiojo žmogaus. LDK parodė pavyzdį visai Europai ir savo tolerancija religijų atžvilgiu pranoko Vakarų valstybes. Jūs tempiate savo tikinčiuosius žemyn į visiškai tamsius viduramžius, kokie buvo Vakaruose. Mums reikalingas KOMPETETINGAS, DORAS IR AUKŠTU PROFESIONALUMU PASIŽYMINTIS TAUTOS LYDERIS, SUGEBANTIS DERINTI IR SUPRASTI RELIGIJŲ PLIURALIZMO BŪTINYBĘ MŪSŲ VALSTYBĖJE. JUMS, MATOMAI, NEUŽTEKO, KAD ŽEČPOSPOLITOJE BUVO ĮTEISINTA KATALIKŲ BAŽNYČIOS DOMINAVIMAS, O LENKAI PRADĖJO PER PRIEVARTĄ PRIMESTI KATALIKYBĘ PROVOSLAVAMS. Šitas kvailas, menkai išprususio kataliko noras, kuris dominavo Žečpospolitoje, ne tik palaidojo Lietuvos Karalių išmintingą politiką religijų atžvilgiu, bet ir sunaikino pačią 4 tautų sąjungą. Ir ne tik, nes Lietuva buvo užimta Rusijos (kur provoslavija vaidino labai didelį vaidmenį ir patiems Rusijos Carams) kariuomenės ir okupacija prasitęsė visus 200 metų. Bet jums šito neužtenka, nes reikia lipti ant to pačio grėblio ir įstumti mūsų tautą į dar didesnę tamsą. Kuo jūs geresnis už bolševikus? Prezidentu TSRS laikais galėjo būti tik KOMUNISTŲ PARTIJAI PRIKLAUSANTIS ŽMOGUS. Tai jūs rekomenduojate savo tikintiesiems elgtis panašiai, kaip elgėsi komunistai. Todėl tai, kas parašyta katalikų akademijos akademiko dr. P. Subačiaus straipsnyje mintis, kad “katalikams neturėtų rūpėti, ar kandidatas į prezidentus yra katalikas, liberalas ar turintis kitokius įsitikinimus, svarbu, kad jam rūpėtų bendrasis gėris”, jums paprasčiausiai yra nepriimtina, nes jums artimesnės yra komunistų partijos nuostatos, kad reikia balsuoti išskirtinai tik už savus. Manau, kad jūs neturite jokios teisės užimti tokį aukštą postą Katalikų bažnyčioje, nes elgiatės nepadoriai, paniekindamas netgi tokį faktą, kad Katalikų bažnyčia gyvena iš žydų, pagonių, provoslavų, įvairių mažesnių religinių grupių ir netgi ateistų lėšų, kurie pareina iš mokesčių mokėtojų kišenės. Jeigu jūs būtumėte tikrai sąžiningas žmogus, tai pareikalautumėte, kad mūsų valstybėje iš tų, kurie palaiko Katalikų bažnyčią, būtų išskaičiuojama iš jų atlyginimų, o ne iš visų Lietuvos piliečių, kurių jūs ir taip negerbiate. Apgailėtina, kad jūs išpopuliarinote save, kaip žemų instinktų žmogus, o ne kaip garbingas aukšto rango dvasininkas. O tai reiškia, kad jūs savo tikinčiuosius laikote kvaila mase, kuri negali pasirinkti, o privalo aklai balsuoti tik pagal religinę priklausomybę. Vėl prasideda mūsų tautos skaldymas, tik šį kartą ne iš Rusijos pusės, o iš aukšto rango katalikų dvasininko pusės. Brrr… net šiurpas krečia nuo tokio dvasininko neprotingų pareiškimų. Reiškia jūs esate paprastas religinis fanatikas ir daugiau nieko.

Jūratė       2019-05-5 17:37

Dėkojame gerbiamam Arkivyskupui. Puiku, kad užginčijama net kataliku save vadinančio žmogaus nuomonė.

Gerbiamas        2019-05-5 16:19

jėzuitas puikiai žino kas, kada ir kaip sukūrė Bažnyčią. Vos tik tai pradėjo aiškėti, Bažnyčios autoritetas ėmė braškėti.

Subacius       2019-05-5 12:55

yra saiudadusis.Galima prisimiinti kaip jis tepliojo ir tiujino jaunaji Malinauska.

$+$       2019-05-5 12:45

„...visi kandidatai prieš rinkimus pasako daug gerų žodžių, tačiau kiek tie žodžiai taps tikrove“
⤴⤴⤴
Deja, turėčiau truputį patikslinti Jo Ekscelencija, orientuotis vertėtų ne į tai kuo tie žodžiai taps, o kokia vieta tie pasakyti geri žodžiai turėjo iki kandidatavimo, t. y. kuo jie buvo tikrovėje, kokią vietą užėmė realiame gyvenime.

Kai išgirdau, jog pirmas A.J. sprendimas bus Švietimo ministro parinkimas, ir A. Monkevičius, buvęs Akmenės rajkomo sekretorius, kremliaus akademijos absolventas, ne vieną kartą buvęs ministrų ir kūręs tas problemas, kurios kankina švietimo sistemą, yra tinkamas į ministro pareigas, buvau nustebęs. Bet… tai tik lapelis, žiedeliu tapo info, kad patarėja švietimo klausimais bus G. Kvieskienė.


Tai ne šiaip sau ateizmo specialistė, Plungės rajkomo sekretoriais duktė, vieno iš didžiausių kietakakčių komunistų partijos, jau po nepriklausomybės atkūrimo, veikėjo atžala, kuris po 1992 – 1993 m. Seimo ir prezidento rinkimų vežė AMB ir jo partiečių delegaciją į Kulius, pas „Pergalė“ kolūkio pirmininką J. Bražinską, dukart Lenino ordininką, ir po to iš Seimo tribūnos garsiai skelbė, koks turi būti ateities žemės ūkis Lietuvoje, bet pati atžala sunkiai siekė vidurinio mokslo aukštumų, nežiūrint į tėvų nomenklatūrininkų pastangas, kurios vėliau nemaža dalimi prisidėjo prie mokyklos direktorius Kiselūno perkėlimo į Kelmę.

Tokio raudono naftalino Lietuvos švietimo sistemai tikrai nereikia, nes tai žmonės be vertybių, opurtunistai, tai ne tie, kurie pajėgūs kurti ir, kaip sako J. E., žodžius paversti tikrove. Ir tai tik viena sritis, o juk patarėjų bus ir daugiau. Kas jie?!

Jota       2019-05-5 10:46

Subačiaus str. pavadinimui visiškai nepamaišytų dar vienas epitetas: “katalikų, žydų, pagonių ir satanistų prezidentas”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-05-5 7:21

Sigitui Tamkevičiui reikalingas lietuvis prezidentas, dirbantis ne Lietuvos o Vatikano naudai. L. blogai.
Lietuvoje, klestint krikščionybės komunizmo (bei kitokioms svetimšalių) idėjoms bemaž 1000000 (t. y. pusė visų Lietuvos) darbininkų dingo svetur.
Sigitai Tamkevičiau:
- žmonės nusisuka nuo Vatikano božnycos;
- yra pavyzdys kai kunigas siekia atsisakyti kunigystės;
- svetimšalių krikščionybė nebeturi ateities Lietuvoje.
Mums nereikalingos svetimšalių svetimybės, tebūnie šeimininkų lietuvių idėjos klesti Lietuvoje.

balsas.       2019-05-4 22:28

balsuosim už Valdemarą.jam rūpi bendras gėris ir jį remia krikščioniškų šeimų sąjunga ir vilnija.

Vilnietis       2019-05-4 21:23

Jam sunkų tiesiog pasakyti kad reikia balsuoti už Juozaitį??
nekovoja kad būtų renkamas moralus prezidentas- o po to stebisi kad krikščionybę ir šeimą politikai jau beveik išstūmė už valstybės ribų.
Man labai nepatinka ką išdarinėja ir ko nedaro kunigai ar kiti bažnyčios hierarchai, kada ir kur pvz Tamkevičius ar koks Doveika pasmerkė pederastiją ir jų remėjus politikoje?
Štai jums ir atsakymas į tai kas vyksta Lietuvoje.


Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Agnė Širinskienė. Bankai ir prekybos centrai stokoja socialinės atsakomybės ir solidarumo su visuomene

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.