Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Intelektualų vaidmuo

URM komentaras: „Linas Linkevičius ir toliau ragina institucijas atsisakyti atminimo ženklų asmenims, kolaboravusiems su nacių okupacine valdžia“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 16 d. 22:26

23     

    

URM komentaras: „Linas Linkevičius ir toliau ragina institucijas atsisakyti atminimo ženklų asmenims, kolaboravusiems su nacių okupacine valdžia“

Sukurta: 2018.10.16 | Atnaujinta: 2018.10.16 12:18

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir toliau ragina institucijas atsisakyti atminimo ženklų asmenims, kolaboravusiems su nacių okupacine valdžia.

„Jono Noreikos biografijoje būta įvairių, prieštaringų epizodų, kurių visumą turi vertinti istorikai. Mes neraginame peržiūrėti J. Noreikos reabilitacijos už antisovietinę veiklą bylos, neginčijame Aukščiausio Teismo sprendimų. Tačiau dalies mūsų piliečių viešai reiškiama pagarba asmenims, kurie tiesiogiai dalyvavo organizuojant represijas prieš žydus, organizavo getų steigimą, žydų turto nusavinimą, ne tik žeidžia kitų mūsų piliečių – žydų bendruomenės bei Holokaustą išgyvenusiųjų jausmus, bet ir užtraukia nepelnytą dėmę tarptautiniu lygiu visam mūsų išsilaisvinimo judėjimui, suteikia pagrindo oponentams kaltinti visus laisvės kovų dalyvius tuo, ko absoliuti dauguma niekuomet nedarė“, – sako L. Linkevičius.

Ministras ir toliau laikosi nuomonės, kad garbingas atminimo ženklas – lenta karininkui Jonui Noreikai ant Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos – nedera, įvertinus J. Noreikos kaip Šiaulių apskrities viršininko nacių okupacijos laikotarpiu pasirašytus raštus dėl žydų geto steigimo ir žydų turto nusavinimo.

Ukmergės miesto aikštėje iki šiol stovi paminklas kitam pasipriešinimo dalyviui – Juozui Krikštaponiui, kurio tiesioginį dalyvavimą žydų žudynėse įrodė ir Lietuvos istorikai.

Ministro nuomone, šie atminimo ženklai nedaro garbės Lietuvos valstybei, kiršina visuomenę ir turi būti pašalinti.

Šiuo metu ministras išvykęs iš Lietuvos ir susitikti su protestuotojais galės sugrįžęs į Vilnių.

Šaltinis: urm.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

leilei3915       2018-11-15 12:30
wwwe       2018-11-5 3:10
mazgys       2018-10-20 21:44

Vlniuje gimęs Edmundo sūnus Feliksas mokė: ,,Norint būti geru čėkistu, reikia turėti šaltą galvą ir karštą...’’ - ką tokią? - jau užmiršau. Tai palaukite, kadangi hmosomolai savo praktika artėja prie Edmundo sūnaus Felikso, išeitų, kad, norint būti geru homsomolu, reikia turėti ką? - ,,Karštą galvą ir šaltą uxxxkalį’’ - ar atvirkščiai? Visai susipainiojau.

Algimantas       2018-10-19 7:35

Ne atminimo ženklų, o Jums ministro pareigų reikia atsisakyti. Jums gėdos jausmas, pasirodo, yra svetimas; prišnekėjot nesąmonių ir toliau į jas klimpstat.

rinkėjai iš Kauno       2018-10-18 21:21

Ponia, nesinervuokite. Problema gali būti jūsų kompiuteryje. Nelygu kokią “priešlėktuvinę gynybą” naudojate, dėžėje gali būti susisukęs jaukų lizdą svetimkūnis, kuriam nepatinka jūsų komentarai… Pradėkite nuo elementariausių dalykų pasitarusi su bent kiek prakutusiu kompiuterininku. Šiame portale tokių cirkų piktybiškai nevyksta, o ir į man keletą kartų nutikusius nesklandumus niekad nepuolu reaguoti pernelyg karštai. Gero ir ramaus vakaro.
s.m.

Elena       2018-10-18 19:44

Visus kolaboravusius su sovietų sąjunga {tame tarpe ir Linkevičių] šalinti iš valstybės valdymo organų.

rinkėja iš Kauno       2018-10-18 15:55

kas darosi? Kur dingsta komentarai? parašiau jau du, ir abu išnyko kaip dūmas, vos paspaudus “skelbti”.

rinkėja iš Kauno       2018-10-18 15:54

kokia kagebistinė kiaulė ištrynė mano komentarą, dar net jo neišsiuntus? staiga atsirado rausvas langelio fonas ir užrašas “komentaro laukas neturi būti tuščias”, nors komentaras ką tik buvo parašytas ir nuspausta “siųsti”. Matyt Ardo ir Brancovskajos minėti ir Linkevičiaus liapsusus išvardytidarudžiama?

rinkėja iš Kauno       2018-10-18 15:50

Linkevičiau, o kodėl tada pagarba apgaubiami buvę raudonieji partizanai, aktyviai kolaboravusieji su sovietine okupacine valdžia ir jos karinėmis struktūromis? Yra liudijimų, kad jie asmeniškai žudė, yra susitepę civilių Lietuvos gyventojų krauju, tačiau dėl to užsimerkiama.  Kaip su raudonaisias partizanais Aradu ir Fania Brancovskaja? Aradą pakako užkabinti prieš dešimt metų ir žydija pakėlė baisų tarptautinį skandalą. Brancovskajai Prezidentė įteikė aukštą valstybinį apdovanojimą, nepaisant labai kontroversiškos praeities. 
Karjeristinis komsomolcas Linkevičius nujaučia, kad Lietuvoje daugiau šiltos kėdės negaus. Todėl žūt būt bando išsitarnauti aukštą postą Briuselyje, ir kaip šuo ženklina visus “svarbius kampus”. Lėkė į Ruklą su saldainiais ir atsiprašymais dėl vaikėzų migrantei nutrauktos skarelės, nors tai ne jo reikalas, tas smulkus incidentas buvo niekaip nesusijęs su užsienio politika.Lėkė paremti LGBT “dėl persekiojimo”, nors policija jau buvo išsiaiškinusi, kad durys name , kur gyvena ir homoseksualas Zabarauskas, buvo padegtos dėl toje laiptinėje įsikūrusio prostitucijos lizdo.Dabar bando niekinti Lietuvos istoriją ir jos asmenybes, neturėdamas tam rimtų argumentų.O kai Barnevernet atimtą vaiką, Lietuvos pilietį,  Švedijos pareigūnai paėmė iš kelto ir neteisėtai grąžino Norvegijai, nors turėjo perduoti Lietuvai, šitas atsipenėjęs kosmopolitinis biurokratas piršto nepajudino.

Liepa       2018-10-17 22:57

Argi čia LT ministras? Tiesiog “prieštaringas epizodas”, kuriam lietuvių jausmai ir interesai rūpi kaip pernykštis sniegas.//

Vilnieti 2018-10-17 9:54       2018-10-17 17:54

nereikėjo to sudurtinio žodžio rašyti išvien.Taip tampa neįžiūrima gilioji prasmė. Turėtų būti ne KALOBORANTAS, o KALO LABORANTAS.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-17 17:54

Taigi ponas L.Linkevičius taip pat yra ilgalaikis KOLABORANTAS bolševikiniam, komunistiniam, kgbistiniam didžiarusiškam šovinizmui, OKUPANTUI. ANTIKONSTITUCININKAS, kad reiškia Lietuvos valstybės NAIKINTOJAS. Tai gal jam padaryti atminimo lentas?

Praeivis       2018-10-17 11:45

“Riebiausias Lietuvos komjaunuolis” nerimsta?

AAA       2018-10-17 11:34

Gal kas žino, ar žydų bendruomenės yra pasmerkusios Raslanus, Dušanskius, slavinus ... ?

Tarabilda       2018-10-17 10:12

Ko jūs putojat, ko gi nerimstat? URMas yra GRU filialas Lietuvoje, kuriam vadovauja GRU reziztentė iš Daukanto aikštės. Tas darinukas yra virš Vyriausybės ir Seimo, beje ir virš visos Lietuvos.

Jules       2018-10-17 9:59

O kaip su kolaboravusiais su internacių okupacine valdžia? Vėl dvigubi standartai, dviguba teisė ir dviguba moralė, ane?

Tiesa       2018-10-17 9:19

..salin si .......,kuris netelpa i ekrana,komjaunuoli,nu ka jis veikia pas mus,o gal tai Stalino rezimas,o ne laisva lietuva?

Vilnietis       2018-10-17 8:54

Kas patrauks šį KALOBORANTĄ -Lietuvos GĖDĄ

Vilnietis       2018-10-17 8:54

Kas patrauaks šį KALOBORANTĄ -Lietuvos GĖDĄ

Tomas       2018-10-17 8:27

Mes geriau atsisakysim raudonųjų kalaborantų ir visokio tipo padlaižūnų.

Sovietu koloborantas,       2018-10-17 6:51

klapciukas teisia patriotus, DIDVYRIUS, paaukojusius savo gyvybes uz Lietuva, jos Laisve?! Kruvos dokumentu, kaip vyriausias Lietuvos komjaunimo ideologas L.L> vare propoganda pries Lietuvos Laisve nuo komunistinio rezimo. Prabilo gaidys.

gaudysas       2018-10-17 6:47

Didžiai negerbiamas sovietų koloborante linkevičiau kas tu esi toks kad drįsti kišti savo trigrašį pats būdamas nusikaltęs prrieš Tautą ir pridirbęs žalos. Kas tu toks esi, prisimenu kau tu prasmirdęs koloborante išsikvietęs visus komjaunuolius 197 m. sveikatos ministerijoje pareikalavai, kad visi dalyvautų tavo šutvės komunispalaikių organizuoto mitingo dėl pasmerkimo disidentų kurie organizavo 1987 m. laisvės mitingą prie Mickevičiaus paminklo. Ar atsimeni tai koloboranto gabale…Aš atsimenu…

mylėtojai       2018-10-17 6:25

Narsiojo homjaunuolio URM žodžiais labai myli žydus ir Izraelį. Putlusis vyrukas mūru stoja už Holokausto aukas ir tvirtu kumšteliu grūmoja nacių kolaborantas.
Tuo pačiu, komsomolo funkcionieriui sunku atsisakyti senų sovietinių draugusčių ir meilių, kurios niekaip nerūdija:
Kai atsirado proga pašikti Trumpui, JTO balsavime dėl Jeruzalės statuso, linkevyčukai be dvejonių balsavo kartu su visu marksist liberastiniu palestiniečių- babachų mylėtojų choru.
Vakar, URMo surengto seimo pusgalvio Aktinidijaus valstybinio vizito metu Izraelyje, Lietuvos vardu buvo paraginta alax-babachus atidaryti Palestinos marginalinės kvazivalstybėlės ambadadą Vilniuje. Tipo, norime būti pirmieji iš Baltijos šalių tai padarę.
Kas gali paneigti, kad apsimestinis homjaunimo tūzo rūpestis Holokaustu, tėra tik priedanga rengiant placdarmą Lietuvos kolonizavimui babajais?


Rekomenduojame

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.